Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yilbasi gecesi taksimdeki insanlik ayibi..

politika

Önerilen İletiler

taksimde bazılarının yaptığı çirkinliklerin islamla tabiiki alakası yok.ama sizin aşağıda yaptığınız dier yorumlada alakası yok.büyük kentlerin varoşlarında yaşıyan köy kökenli, eğitimsiz, cahil,köylülüğün doğal terbiyesini kente gelince unutmuş ama kent kültürünüde edinememiş işsiz güçsüz bazı tv ve basında yer bulan dejenere yoz yaşamları görüp özenen, kendi davranışlarınıda ayarlayamayan bir güruhun eseriydi bunlar.dejenere varoş serseriliği dünyanın her ülkesinde var ayrıca.burada sadece taksimde olanlarıda kastetmiyorum.yerlere tükürende,ürettiği çöpü olduğu yere bırakanda,ormanı kesip gecekonduyu oturtanda,tuttuğu takım için adam bıçaklayanda vs vs işleri yapanlarda bu kapsamda.yalnız sorun islam olmadığı gibi ima ettiğin gibi çözümde islam değil.plansız göçün,plansız sanayileşmenin plansız kentleşmenin plansız artan nüfusun ve eğitime verilmeyen önemin velasılı 40 senelik bir yönetimsel ihmalin neticeleri bunlar.elitleri derken basında çok sık görülen yaşadığı ilişkilerin sayısı randevu evlerinde çalışan kadınlarla boy ölçüşebilecek kadar çok, sözde bir işlerle uğraşır görülen zavallıları kastediyorsan haklısın.ama eğer yılbaşında eğlenen ve medeni bir yaşam tarzı ve insan ilişkileri içerisinde olan kişileri kastediyorsan yorumunla ilgili vereceğim cevapları burada yazmam bu forumun edep kurallarının dışına taşardı

İslamla alakası olamaz zaten bu kesin.sadece başlıkta kullanılan ifadelerin yanlış anlaşılmaması için sormuştum.

göç, kent varoşu, köy, işsizlik vb. bunlar sorunu açıklamaya yetmez.bu niteliklerin olmasıda gerekmez bu tür davranışlar için, kısır kalırsınız.

görünürlere takılmayın ardındaki zihniyetin izini sürün.bu tuhaf güruh dünyanın heryerinde mevcuttur, eskidende mevcuttu sorun bunlar da degil, asıl sorun bu tuhaf güruhun azımsanmayacak sayı ve hakimiyet düzeyine geçmesidir.Haytın her alanında bu zihniyeti görebilirsiniz ve farklılıklar arz etsede beslendikleri dinamikler aynıdır.

Ben sorunun çözümüyle alakalı imada bulunma lüksüne kaçmam, neden ima edeyim ki, direk söylerim.Önce sorunun kendisinde anlaşılırsa çözüm kendiliginden çıkar ortaya.

elitlerden kastım tamamen kanaat önderleridir.Sizin sözünü ettiginiz yüksek paralı bilmem neleri, ben tenezzül edip degerlendirmeye tabi tutmam.bunlarda benim tuhaf gördügüm güruh içinde anılabilir ancak ötesinde degil.dedigim gibi nicelige bakmam nitelik eleştirisi daha dogrudur kanımca.

eger sizin edep kurallarınızı boşlamasını saglayacak yorumu seçersem ne olur dediniz anlamadım da??

yada bundan ''yılbaşını ve anlam dünyasını'' ben kökten reddediyorum yargısını söylememem mi gerekir?.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 80
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Toplum yapımız hızla değişiyor farkındamısınız. Bu değişimi yalnızca ekonomi, sanayileşme ve kentleşme sürecinde yaşanan çarpıklıkla izah edemeyiz, değişimler olumsuz bir yönde seyrediyorsa kırılmaları tetikleyen unsurlar yanında sosyal kırılmalara zemin hazırlayan düşünce, duygu, ahlak, dünya görüşü ve değer yargılarına doğrudan etki eden temel unsuru da tespit etmemiz gerekir. Eğitimin her şeyin ilacı olarak görüldüğü ( gösterilmeye çalışıldıgı gibi ) ve eğitimin yalnızca okulda verile bilineceği kanısı yerleştirilmiş bir toplumda, eğitimin niteliğinin ve yönünün nereye doğru olduğunu görmek için toplumsal yapıya bakmak gerekir.Aslın da gösteriyor da.

Dün başka yerlerde yaşanan şiddet ve yozlaşmanın bu gün ülkemizde yaşandığına tanık oluyoruz.( bazı yorumların Batı'nın bu yozlaşmadan muaf oldugunu sandırmasın) Seküler modernizmin pençesinde insani bütün değerlerinden kopmuş, hiçbir değere ve duyguya karşı sorumluluk hissetmeyen günübirlik hazların peşinde acınası bir insan ( tuhaf güruh) tipi ortaya çıkmıştır. Eğitim sistemi, bırakın gençliğin içine düşürüldüğü yozlaşma ve kendine yabancılaşma sürecinin önünü almayı, bu yozlaşmanın, değersizleşmenin ve şiddete yönelmenin adeta tetikleyicisi durumuna düşürülmüştür.Kendi ayakları üstünde duracagı bile şüphelidir bu günden.

Okullarda gençlere kazındırıldığı iddiası yapılan “dünya görüşü” ve “eğitim” her ne ise, bu sosyal yozlaşmaya çare olamadığı açık bir gerçektir.

Egitim sisteminden önce, egitim anlayışı degişmelidir süratle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sadece tacize odaklanmışız ama annesinin özene bezene büyüttüğü, 20 yaşında bir CAN GİTTİ!!! Taksim de...

Taksim'deki yılbaşı kutlamaları sırasında başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Adem Doğan, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde önceki gün beyin ölümü gerçekleşen ve yaşam destek ünitesine bağlanan Adem Doğan (20), saat 10.50 sıralarında hayatını kaybetti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Adem Doğan'ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

ELLERİ KIRILSIN!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sadece tacize odaklanmışız ama annesinin özene bezene büyüttüğü, 20 yaşında bir CAN GİTTİ!!! Taksim de...

Taksim'deki yılbaşı kutlamaları sırasında başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Adem Doğan, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde önceki gün beyin ölümü gerçekleşen ve yaşam destek ünitesine bağlanan Adem Doğan (20), saat 10.50 sıralarında hayatını kaybetti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Adem Doğan'ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

ELLERİ KIRILSIN!!!

bugün annemle oturup bu olayı tartışıyorduk....taksimdeki çirkin olayları....ben bu haberi bilmiyordum annem ilk burdan açınca konuyu merak ettim...gerçekten içim ürperdi....nasıl birşeydir bu ya....!!!

ne hallerdeyiz.......!! gerçekten üzülüyorum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

sayın ASLAN34 arkadaş.yorumunuzda takıldığım nokta,taksimde türlü rezillikler yapan serserilerle, yılbaşını adabıyla kutlamak isteyen insanları bu serserilerin kalitelileri gibi göstermek gibi bir niyet içinde olup olmadığınızdı.cevap yorumunuzdanda anlayabilmiş değilim.kanaat önderi dediğiniz kişiler bu serserilerin elebaşılarımı oluyor,biraz daha açarsan yılbaşını kutlayan insanlara hakaret edip etmediğini anlayabileceğim.yılbaşını kutlamak yada reddetmek tamamen kişisel tercihin.aralık ayının son gününün son dakikalarında eğlenmek isteyen insanların bir : anlam dünyasının: peşinde olduklarıda yok zaten.doğada zaman kavramının olmadığını biliyoruz.saatler ,günler aylar ,yıl gibi kavramlar insanların hayatını kolaylaştırmak için sonradan gene insanlar tarafından üretilmiş ölçekler sadece.zaten ay insanlardan öncede milyarlarca yıl dünyanın etrafında dönüyordu.milyonlarca yıl insanlar dakikayı bilmeden yaşadılar.yapılan şey sembolik bir kutlama ve hoşluk yaratma çabası sadece.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir tarafta tanımadığı bir erkekle onlarca sarhoş erkeğin yardımını isteyerek mini eteği ile direğe tırmanmaya çalışan ve neticesinden gelen tacizleri bir türlü anlam vermediğim tuhaf bir sırıtmayla anlatan bir kadın.

Diğer tarafta anne ve babasının kendi eli ile bilmem hangi köyün ağası olan 60 küsür yaşında ki adamın bilmem kaçıncı karısı olan 15 yaşında ki bir kız.

Bir tarafta tanımadığı bir erkekle onlarca sarhoş erkeğin yardımını isteyerek mini eteği ile direğe tırmanmaya çalışan ve neticesinden gelen tacizleri bir türlü anlam vermediğim tuhaf bir sırıtmayla anlatan bir kadın.

Diğer tarafta kocası tarafından her türlü şiddete maruz kalan kimi çocukları için kimileri çaresizliğinden sesini dahi çıkartamayan kadınlar.

Diğer tarafta evlerine dönmekte olan ve yolları 7 tinerci tarafından kesilip tecavüz edilen sonrasında işkence edilerek öldürülen yardım çığlıkları kimseler tarafından duyulmayan genç bir öğretmen kız ve annesi...

Diğer tarafta eniştesi tarafından tecavüze uğrayıp aile meclisinin ölüm fermanı çıkarttığı ve sokak ortasından kardeş kurşunu ile öldürülen töre kurbanı kızlar.

Diğer tarafta kolundaki 3 bilezik için çocuklarının gözleri önünde tecavüz edilip sonrasında boğularak öldürülen kadın.

Diğer tarafta bir sürü yalan vaadlerle kandırılıp uyuşturucu yada fuhş tuzağına düşürülen gencecik dünya güzeli kızlar.

Kimse kusura bakmasın sırf sizler öyle düşünüyorsunuz diye ben taksim meydanında ki kadınla sonrasından sıraladığım kadınları aynı kefeye koyamayacağım bir olayı yanlış bulmuşsam yanlış olduğunu söylerim söz konusu kişi isterse kendi kızkardeşim olsun hiç fark etmez bir olaya davetiye çıkarmakla gerçekten mağdur olmak arasında uçurum kadar fark vardır,herkesi aynı kefeye koyup yargılarsak adaletin doğru tecelli etmesinide beklemeyeceğiz o zaman.

Kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin,kızını dövmeyen dizini döver,saçı uzun aklı kısa v.s.v.s.

Yıllarca saçma sapan kimin hangi amaçla söylediği sözleri bizlere atasözü diye empoze etmeye çalışan zihniyetlerin yetiştirdiği çocuklardır taksim meydanında kadınlara uzanan ellerin sahipleri.

ELLERİ KIRILSIN!!!

Bir tarafta tüm haber kanallarında en az 20 dk verilen taciz görüntüleri

Bir diğer tarafta aynı gece aynı yerde öldürülen ve ana haber bültenlerinde küçük bir haberle duyurulan bir gencin ölümü,haklısın arkadaşım bizler uyutulan bir nesil olduğumuz için görmemiz gerekenleri değilde kasıtla gösterildiğini bildiğimiz şeyleri görüyoruz.Üzgünüm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazılarınız uçmuş maalesef. Saarhoş bir kadın erkeği taciz ediyor mu? Sarhoş olmak, davet falan, hepsi hikaye ... Davet varsa zaten arkasından ilişki gelir.

Ama kadınlara her şey müstehak. O erkekler saksıda yetişmiyor.

HER ERKEĞİ BİR KADIN YETİŞTİRİR. EĞER BİR ERKEK KADIN TACİZCİSİ VS. İSE İYİ TERBİYE ALMADIĞINDANDIR.

ERKEKTİR YAPAR, HASTALIKLI MANTIĞI İLE ÇOCUK YETİŞTİRİLİRSE OLACAĞI BU.

EY KADINLAR! YA ADAM GİB YETİŞTİRİN ERKEKLERİ, YA DA SESİNİZİ KESİN VE ELEŞTİRMEYİN.

BAKIN, İÇİNİZDEN BİRİ DE TUTMUŞ KADINI SUÇLUYOR.

BU TARZ OLAYLARIN BİR SEBEBİ DE GENLER!

İNSAN KUSURLU BİR VARLIKTIR VE GENETİK OLARAK BAZI ALANLARDA YENİDEN TASARIMLANMALIDIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazılarınız uçmuş maalesef. Saarhoş bir kadın erkeği taciz ediyor mu? Sarhoş olmak, davet falan, hepsi hikaye ... Davet varsa zaten arkasından ilişki gelir.

HER ERKEĞİ BİR KADIN YETİŞTİRİR. EĞER BİR ERKEK KADIN TACİZCİSİ VS. İSE İYİ TERBİYE ALMADIĞINDANDIR.

EY KADINLAR! YA ADAM GİB YETİŞTİRİN ERKEKLERİ, YA DA SESİNİZİ KESİN VE ELEŞTİRMEYİN.

BU TARZ OLAYLARIN BİR SEBEBİ DE GENLER!

İNSAN KUSURLU BİR VARLIKTIR VE GENETİK OLARAK BAZI ALANLARDA YENİDEN TASARIMLANMALIDIR.

Böyle bir cevap tarzı olabilir mi?Sanırım insan genetik olarak bazı alanlarda yeniden tasarlanırken, az minare gölgesi, biraz davul tozu ama bolca NEZAKET eklemek gerekecek!!!

Bu arada analar o çocukları yetiştirirken babaların eli armut mu topluyordu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

sayın ASLAN34 arkadaş.yorumunuzda takıldığım nokta,taksimde türlü rezillikler yapan serserilerle, yılbaşını adabıyla kutlamak isteyen insanları bu serserilerin kalitelileri gibi göstermek gibi bir niyet içinde olup olmadığınızdı.cevap yorumunuzdanda anlayabilmiş değilim.kanaat önderi dediğiniz kişiler bu serserilerin elebaşılarımı oluyor,biraz daha açarsan yılbaşını kutlayan insanlara hakaret edip etmediğini anlayabileceğim.yılbaşını kutlamak yada reddetmek tamamen kişisel tercihin.aralık ayının son gününün son dakikalarında eğlenmek isteyen insanların bir : anlam dünyasının: peşinde olduklarıda yok zaten.doğada zaman kavramının olmadığını biliyoruz.saatler ,günler aylar ,yıl gibi kavramlar insanların hayatını kolaylaştırmak için sonradan gene insanlar tarafından üretilmiş ölçekler sadece.zaten ay insanlardan öncede milyarlarca yıl dünyanın etrafında dönüyordu.milyonlarca yıl insanlar dakikayı bilmeden yaşadılar.yapılan şey sembolik bir kutlama ve hoşluk yaratma çabası sadece.

seküler akıl nasılda duygusal hareket ediyor.Herkesi kendi gibi görme alışkanlıgı.

hakareti nerden çıkardınız.tuhaf olan normal olmayan, bu mu hakaret dediginiz.

malesef bazı şeyler ''kişisel tercihlere'' bırakılmayacak kadar önemlidir.

anlam dünyasının peşinde olmaya gerek yok, zaten anlam dünyası bazılarını peşinden sürükler,fazla bir zihin gücüne gerek yok .

Kabul etmedigim bir uygulamaya da saygı duymak benim için çelişkili olurdu.sizde böyle yapın.insana duyulan saygı başkadır,ettiklerine duyulan saygı başkadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Haklısın İlyada Yani Ben Bile Erkek Olarak Utanıyorum Ama Suçun Kimde olduğu belli... :angry: ''Hahaha Benim Olum Erkek Onuda Yapar Bunuda Kimse Karışamaz Aslan benim Oğlum hahaha :angry:' :angry: ''benim Oğlum Erkek Adam İstediğini Yapar Asarda Keserde Tecavüz Bile Eder'' Bumu Erkeklik Be Erkekliğin Yüz Karaları..... :angry:

Kendi Ana Bacılar Yok Sanki

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

RRGGHHRR SİNİRLENDİİİİMMMM BEEEE

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

önce azımsanmayacak tuhaf bir güruh yarattılar,kimliksiz, kişiliksiz,şahsiyetsiz ve dahi 'sözsüz'.

sonra bu tuhaf güruhun eleştirisine soyunuyorlar.( medya kastımdır)

ah birde sorunun adı/adlarını koysalar,yok yapamazlar!! elitleri ne ki güruhları ne olsun.

aynı kaba yaşantı ; kiminde lüks kimin de varoşca. nitelik izdüşüm hep aynı.siz bakmayın nicelige...

Yiine ayni masallardan bahsediyorsunuz sayin Aslan34,kimdi o ahlak disi hareketleri yapanlar yoksa özel olarakmi oraya getirildiler.Ben bunu ne müslümanliga nede Türklüge ve hele hele insanliga bile yakistiramiyorum.Müslümanlikla alakasi yok derken yine sahte kahramanliga soyunmussunuz,ve oradaki *****sizca davranislari kinayacaginiz yerde Yilbasini sucluyorsunuz.yani yilbasi kutlayan kiz ve kadinlara yapilmasimi gerekiyor neyi ima etmeye calismaktasiniz.Yilbasini kutlayan kutlar kutlamayan kendi bilir ama hickimse yilbasini kutluyor mini etek giyiyor yalniz geziyor diye bir kiza bir kadina tecavüz edemez taciz edemez.böyle insanlarin cemiyetten dislanmasi gerekir.Savunmasini yaptiginiz davayi lütfen biraz elinizi vicdaniniza koyarak yapiniz,yani basikapalilar yilbasi kutlamadigi icin böyle bir sorunlari yoktur demeye getiriyorsaniz yanilmaktasiniz ve iletiniz resmen bir provakasyondur.

saygilarla

Benim izlediğim bir görüntü maalesef pekte masum sayılmayacak bir bayana karşı yapılan çirkin bir davranıştı.Mini eteği ile yüksekçe bir yere çıkmak için içlerinde hiç bayan olmayan oldukça kalabalık gençlerin olduğu bölüme gidip yukarı çıkmak için yardım istiyor yukarı dediği yer neresi bilmiyorum ama çıkabilmesi için onun kucaklarına alıp havaya kaldırmaları gerekiyor ve netice itibari ilede bu şekilde ceryan ediyor olay havaya kaldırılan kadını ve sıyrılan mini etek ardından taciz, içkininde etkisi ile zaten ayakta duramayacak sarhoşlukta ki gençler bu davetkar yaklaşıma kayıtsız kalmıyorlar ne bekliyordu ki o ortamda o bayan?sonrasında kendisine ne olduğunu soran gazetecilere sırıtarak oramı buramı ellediler diye yorum yapıyor.

O tip ortamlarda bu gibi davranışlar kaçınılmazdır zaten,asıl kötü olanı her ortamda taciz edilme korkusu yaşayan kadınlar otobüslerde,okullarda,işyerlerinde,alışverişlerde,kısacası gündelik yaşam içerisinde gerek sözlü gerekse eylemle yapılan tacizler var buda toplumun hızla dejenere olmasından kaynaklanan bir sorun,gerek görsel gerek yazılı medyada cinselliği özgürleştirme adı altında yapılan gençleri tuhaf,sapkın düşüncelere sevk etme çabaları meyvalarını vermeye başlamış ne yazıkki....

Sizce masum bir bayan nasil olmalidir sayin süheda??Yerleri süpüren pardesüsü,gözlerinden baska yerleri görünmeyecek carsafi,ve hep arka planlarda sürünen kisilikleri ilemi masum olunmaktadir.Unutmayinki bu millet öyle sizin masum göstermeye calistiginiz tiplerin neler neler yaptiklarini cok görüp yasadi ve yasamaktadir.Bir bayanda yüksek yere cikabilir yoksa ayetmi var cikamaz diye.Yoksa sizin anlayisinizda o tip kiz ve kadinlar tacizmi edilmelidir.Ben yazdiklarinizdan bunu cikarttim,*pekte masum sayilmaz*bu ne demektir,bu resmen kadin ve kizlar arasinda ayricalik yapmaktir,ve tamamen Laiklige karsi bir tutumdur.Laiklige karsi olanlarinda kimler olduklariniu ve kimlerden icazet aldiklarini artik bilmekteyiz.Kendinizi bizlere kamufle edemezsiniz.

saygilarla

Suhedaya hak veriyorum olayın kıyafetten ziyade o kadının otobüs durağına çıkma merakından ve kendi davranışlarından kaynaklandığını düşünüyorum ve hatta bu gibi kadınların meydana getirdiği bu abes durumlar yüzünden pek çok hanımında aynı muameleye maruz kaldıklarını düşünüyorum.

Bu durum bir istisnadır ancak... Erkeklerin bu tür davranışları sergilemeleri ve aç hayvanlar gibi bu kadar vahşi ve saldırgan olmalarını nasıl anlamak gerekiyor. Kendi ailelerini bu tür yerlere zaten götürmez bu tipler çünkü kendi aileleri dışında kalan diğer bütün kadınlar tacizi hakediyorlar onların düşüncesine göre. Kameraların onları çektiğini bildikleri halde son derece rahat olan o terbiyesizler kameraların olmadığı yerlerde nasıl davranıyorlar artık düşünemiyorum.

Taksime asla yalnız gitme cesaretim yok, bilemiyorum herkesin başına gelmemiş olabilir ama ben böyle bir şeye maruz kalmamak için yalnız başıma İstanbul'un içine gidemiyorum. Ve bu durumdan çok rahatsızım böyle olmamalı insanlar kadın erkek güven içerisinde sokaklarda dolaşabilmeli... Konu yine dönüp dolaşıp cezai işlemlerin yetersizliğine geliyor, tacizin cezası yok, tecavüzün cezasıda yetersiz, kaçpaç, yankesicilik... v.s. bütün bunlar istanbul gibi büyük şehirlerin her saat başı yaşadığı ve artık halkın kanıksadığı durumlar.

Hadi Taksim'de yılbaşı akşamlarını ve konserleri taciz fırsatı olarak bekleyenleri eğitelim... Ama nasıl???

Sevgili Sardunyam,iletinizin sadece en son cümlesine katildigimi üzülerek yazmak durumundayim,evet taciz firsati bekleyenlerin egitilmesi gereklidir,bu tespitinize katiliyorum fakat ayni zamanda onlarin egitilmesinin asla sizin konuya yaklasma tarziniza bakarak cok zor oldugunu ve böyle düsünenlerin var oldugu sürece maalesef özgürlügü seven kiz ve kadinlarimiz taciz ve tecavüz tehlikesi ile yasamaya devam edeceklerdir.

saygilarla

*Yanlis davranis,kendi istedi vs.vs.*Biz hala nerelerdeyiz,yazik cok yazik.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Böyle bir cevap tarzı olabilir mi?Sanırım insan genetik olarak bazı alanlarda yeniden tasarlanırken, az minare gölgesi, biraz davul tozu ama bolca NEZAKET eklemek gerekecek!!!

Bu arada analar o çocukları yetiştirirken babaların eli armut mu topluyordu?

Çocuk ilk terbiyeyi anneden alır. Kaldı ki, erkek çocuklar ile anne arasındaki ilişki özeldir.

Ayrıca, babaların eli armut değil, akşam 6-7'ye kadar işyerinde, 8-8:30'a kadar da yollarda bilmem ne topluyor. Türkiye'de kadınların çoğu hala çalışmıyor (maalesef). Dolayısı ile, iş de kadına düşüyor.

Genetik tasarım ile dalga geçmişsiniz fakat, bazı erkeklerde 2 X geni var. Bu gene sahip olanların çoğu, ya hapiste (cinayet, tecavüz vs. sebeplerde) ya akıl hastanesinde ya da intihar etmiş. Bunu ben değil istatistikler söylüyor.

Ayrıca yüksek testesteronun da saldırganlığa sebep olduğu bilimsel bir gerçek.

Yüksek estrojen ise, kadınlara zarar veriyor.

Yani genetik tasarım bir zorunluluk. Yoksa daha çok şikayet ederiz, tecavüzlerden, cinayetlerden, gereksiz kavgalardan vs..

Her şeyin başı dikkat ve önlem almak, riskleri minimuma indirmek değil mi? Eğer gereğini yapmaz isek, o zaman da, müstehak olur bize her şey.

Öyle değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilimsel verilere itirazım olmaz ama o kadar fevri olacağınıza, doğru dürüst anlatsaydınız ya fikirlerinizi., bilmeyenlerde öğrenirdi.....dalgam genetikle değil tarzınızla idi sadece, çünkü " sesinizi kesin " türünde bir hitap tarzıyla anlatamazsınız fikirlerinizi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu olaydaki kusur

ne tacizci erkeklerde

ne de aranan (?) bayanda bulundu

arkadaş suçluyu budu:

Anneler !!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilimsel verilere itirazım olmaz ama o kadar fevri olacağınıza, doğru dürüst anlatsaydınız ya fikirlerinizi., bilmeyenlerde öğrenirdi.....dalgam genetikle değil tarzınızla idi sadece, çünkü " sesinizi kesin " türünde bir hitap tarzıyla anlatamazsınız fikirlerinizi...

Sanırım tarzım konusunda haklısınız. Ama insanların kendi hatalarını görmemeleri/ görmek istememeleri, anlamamaları/anlamak istememeleri ... inanın bıktım. O yüzden artık insanlara bir şey göstermek yerine, sadece fikir ifade etmeye odaklandım. nasıl olsa anlamayacaklar diye. Şimdi "noboy" adlı arkadaşın dedikleri ... sizi de çileden çıkarmıyor mu?

ne de aranan (?) bayanda bulundu

Ne aranması efendim. Bir kadına tacizde bulunması için o kişinin aranması şart değil. Bunu bilmiyor musunuz?

Konya'da türbanlı kadınlara bile laf atıyorlardı. Yaa, şaşırdınız değil mi? Ben şok geçirmiştim görünce.

"ne de aranan (?) bayanda bulundu" Bir gün başınıza gelirse -erkek iseniz, sevdiğiniz birinin başına gelirse- anlarsınız o zaman.

O gün gelir mi bilmem. Ama şimden ... oh olsun :devil:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Erkekleri yetiştirenler annelerdir ama erkek çocuklar bazı şeyleri babalarından öğrenir. Ancak konuyu takip ettiğim kadarıyla Taksim'de ki istisnai bir olayı tartışırken olay başka yerlere gelmiş. Tv'de izlediğim kararıyla direğe tırmanmaya çalışan kadının davranışları pek normal değildi. bu demek değilki tacizi haketti ancak şu gerçeği gözardı ediyor bazı arkadaşlar bir sürü kendini bilmez alkollü erkeğin içine girmek cesaretten fazlasını ister.

Bazı erkekler bir kadını taciz etmek için fırsat kolluyorlar bu sapkın bir davranış ve pek çok sebebi var eğitimsizlik en baş etken. Aileler belli bir yere kadar bu eğitimi verebilir bir yerden sonra insan ancak kendisini eğitebilir. Annelerin üzerine bu kadar yüklenilmemeli. Kadına saygısı olan babanın yetiştirdiği oğulda kadına saygı gösterecektir.

Bu istisnai durumda kadında hatalı davranmıştır. İnsan bir eylemi yapmadan önce sonucunu kestirebilmeli.

Selametle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"ne de aranan (?) bayanda bulundu" Bir gün başınıza gelirse -erkek iseniz, sevdiğiniz birinin başına gelirse- anlarsınız o zaman.

aranan bayan ın arkasına ? koyarak

bunun benim için şüpheli olduğunu belirttim

ben o görüntüleri izleyemedim

ama bazıları bayanın tacizden sonra

hala gülerek konuşabildiğini yazdılar.

Soru işaretinin anlamı buydu

Ama siz

önce anneleri suçlayarak

sonra da

hiç tanımadığınız bana

...oh olsun diyerek

kişiliğinizi çok güzel ortaya koydunuz

tebrikler!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yiine ayni masallardan bahsediyorsunuz sayin Aslan34,kimdi o ahlak disi hareketleri yapanlar yoksa özel olarakmi oraya getirildiler.Ben bunu ne müslümanliga nede Türklüge ve hele hele insanliga bile yakistiramiyorum.Müslümanlikla alakasi yok derken yine sahte kahramanliga soyunmussunuz,ve oradaki *****sizca davranislari kinayacaginiz yerde Yilbasini sucluyorsunuz.yani yilbasi kutlayan kiz ve kadinlara yapilmasimi gerekiyor neyi ima etmeye calismaktasiniz.Yilbasini kutlayan kutlar kutlamayan kendi bilir ama hickimse yilbasini kutluyor mini etek giyiyor yalniz geziyor diye bir kiza bir kadina tecavüz edemez taciz edemez.böyle insanlarin cemiyetten dislanmasi gerekir.Savunmasini yaptiginiz davayi lütfen biraz elinizi vicdaniniza koyarak yapiniz,yani basikapalilar yilbasi kutlamadigi icin böyle bir sorunlari yoktur demeye getiriyorsaniz yanilmaktasiniz ve iletiniz resmen bir provakasyondur.

saygilarla

*saygilarla

Sevgili politika anlamadıgınız yada ihata edemediginiz metinleri cevaplamayın çünkü komik kaçıyor.Bunda aslında sizin suçunuzda yok. Yıllardır sloganik olarak düşünmeye ve yazmaya alışık oldugunuz ve kabugunuzuda kıramadıgınız için siz ve sizin gibilerin bir kaç belli şablonu vardır ve dışına çıkamazsınız.

Masal deyip geçmekle neyi çözmeyi düşünüyorsunuz.

Sizinde dediginiz bu ahlaksal/kötü ahlaksal olan hareketleri yapanları ben tuhaf bir güruh olarak tanımladım ve (genelde) bu tanımda uygun düşer.Siz yılbaşını kutlayanlara bu tür hareketler yapılmalıdır yargısını benim yazımdan hangi cümleden çıkardınız.Sagır duymaz uydurur gibi olmuş, yapmayın böyle yanlış ithamlar.

Siz konuya başlarken Müslümanlıktan ve Türklükten bahsettiniz, dile dikkat etmek lazım söz agızdan çıktıktan sonra nereye gidecegini bilemezsiniz. Onun için yazarken sözleri iyice tartmak lazım.

Benim yazdıklarım belli de, ya sizin anlama da bir sorununuz var yada içinizden geçenleri yazmak istemişsiniz.Evinde şurda burda yılbaşını kutlayan kutlar bu beni ilgilendirmez ve saygı duymamı da gerektirmez.( bakın bir daha yazıyorum; İnsana saygı başkadır, İnsanın ettiklerine saygı başkadır, sanırım anlaşılıyordur.) Herkes kendi yaptıklarının sorumluk ve sonucuna katlanır nihayetinde.( metafizik).

Ben yılbaşını suçlamıyorum. Ben bunu kökten reddediyorum. Bakın benim demek istediklerim bu tür ahlaksal olmayan hareketleri yapanlar için sadece yılbaşı gibi durumlar da degil, bunlar bu tip durumların hepsinde aynı karakteristik özellikleri sergilerler. Yani anlatmak istedigim bu güruh yaratılmıştır ve hiç olmadıgı kadar hayata hükmetmeye başlamıştır. Bu ikinci yargım bunların kanaat önderleri içindir. Ben bu tip olaylar karşısında ülkedeki medyanın ( geneli) timsah gözyaşlarına da katılmıyorum, bunlar baştan aşagı sahte yakınmalardır. Neden mi? ; ''Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz'' demiş Ziya Paşa....

İthamlarınızın yanlış anlamadan kaynaklandıgını söyledikten sonra nedir kışkrtma olan şey, yılbaşı ve anlam dünyasını kökten kabul etmemem mi ?......

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım tarzım konusunda haklısınız. Ama insanların kendi hatalarını görmemeleri/ görmek istememeleri, anlamamaları/anlamak istememeleri ... inanın bıktım. O yüzden artık insanlara bir şey göstermek yerine, sadece fikir ifade etmeye odaklandım. nasıl olsa anlamayacaklar diye. Şimdi "noboy" adlı arkadaşın dedikleri ... sizi de çileden çıkarmıyor mu?

Ne aranması efendim. Bir kadına tacizde bulunması için o kişinin aranması şart değil. Bunu bilmiyor musunuz?

Konya'da türbanlı kadınlara bile laf atıyorlardı. Yaa, şaşırdınız değil mi? Ben şok geçirmiştim görünce.

nobody izah etmiş zaten ama, orada soru işareti vardı ve bayanla ilgili kesin bir fikir beyan etmemişti...

şimdi ye kadar nobody nin mantıksız hiç bir yanıtına denk gelmedim ben, bilerek konuşur..

hak verdiğim birşey var yanıtınız da malum şahıs aransa bile, edepli kendini bilen insanların yine de o hareketlere kalkışmaması gerekirdi...

kişiler ,edebine karşısındaki insanın aranıp aranmamasına göre mi ayar veriyor ? karşısındaki insan nasıl olursa olsun, kişi neyse odur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir taurusmutis

Evet,oldukça kötü bir tarzınız var..

Baktığın gibi görürsün.Sizin arkadaşımızın yazısına baktığınız şekil cevabınızdan belli oluyor.Denilende bir abes yok.Aklı başında bir insan,medeniyet seviyesini yükseltebilmiş bir insan,önünde çıplak bir hanım görse bile onlar gibi davranmaz.Ama eşeğe,köpeğe (Tabirlerim için özür dilerim) tenezzül eden bir gurubun içine giren o hanımda bu hareketiyle o davranışa davet çıkarmıştır..

Şimdi size sizin üslubunuzla cevap verceğim ki yanlışınızı göresiniz:

Sizin sevdiklerinizi bilmem ama bizim sevdiklerimiz öyle bir pozisyona düşme gafletinde bulunmaz..

Saygılarımla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hak verdiğim birşey var yanıtınız da malum şahıs aransa bile, edepli kendini bilen insanların yine de o hareketlere kalkışmaması gerekirdi...

ülkemizle batıyı ayıran da bu zaten

onlarda da aranan(?) bayanlar olabilir

ama erkekler

kendine hakim olabiliyorlar

bu farkı yaratan nedir?

yalnızca sosyoekonomik gerilik mi

benim çözemediğim bir şeyler olmalı!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nobody, biliyorsun gelenek göreneklerimiz çok farklı, hızla değişime uğrasakta....

acaba diyorum cinselliği çok rahat yaşamaları ve doymuşluk bu farkın nedenlerinden birisi olabilir mi??

özür dileyerek söylüyorum avrupa insanlıgın zirvesi mi ?.

yapmayın lütfen, ahlakın merkezi mi?, bu tür hadiselerin yaşandıgı olmuyor mu? hiç sanki..

taksimdekilerde çok rahattı bence

Adamın biri dert yanıyordu geçen tv de ; barsolena ya iner inmez metroda yankesiciler tokatlamış, dakka bir gol bir diye anlatıyordu:)

bazı şeyler çokda fark etmiyor aslında.

işin şakası bir yana demek daha tam çagdaşlaşamadık .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.