Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yilbasi gecesi taksimdeki insanlik ayibi..

politika

Önerilen İletiler

Yilbasi gecesi Taksim meydaninda yasanan ahlak disi olaylari gördügümde kendi kendime sunu sordum;Biz nasil Türk'üz,biz nasil müslümaniz,bizim Avrupa birliginde isimiz ve yerimiz olabilirmi,bu nasil bir genclik ve nasil bir ahlak anlayisi??Kizlar tek veya birkac arkadas olarak Tksime eglenmeye gelmisler,Türbanli olabilecegi gibi mini eteklide olacaktir tabiiki.Birileri kizlara ........ atiyor-yazmaya utaniyorum-....... elliyor,kamera bunlari tespit ediyor.yaklasip kendilerini genc görenlerden birine soruyor;neden yaptiniz diye.Utanmasi yerin dibine gecmesi gereken o ....... genc kameraya sirita sirita;mini etek giyip biz gencleri bastan cikarmaya calisiyorlar,diye cevap veriyor.Bir digeri ise;abi yalniz gelmis,yalniz gelirse bizde böyle yapariz diyor.Bu yaratiklarin,aileleri yokmudur,bunlarin analari kizkardesleri yokmudur.Aralarina girmis olan bu kizlari korumalari gereken bu kisilerin yapmis olduklari suc basit bir suc degildir.Bu resmen tacizdir.Avrupada tacizin hapse kadar cezasi vardir.Onlari tutuklamalari ve savciliga sevketmeleri gereken sözüm ona emniyet görevlileri ise gercekten bizim polisimize yakisacak bir cevap vermislerdir;Efendim sikayet olmayinca birsey yapamayiz.Bunun anlami taciz serbesttir.yalniz gezen mini etek giyen kim varsa ellenebilir,parmaklanabilr.Yazikllar olsun diyorum,Emniyet bu yanitla .....sizlara cesaret vermekle kalmamis hem görevini ihmal etmis hemde tacizin suc ortagi olmuslardir.Sikayet etmeye gerek yoktur.Olay kameralara alinmis failler kendilerini saklamamistir.Eger kisisel sikayet yoksa bile amme davasi acilmasi gerekir.

Yaziklar olsunki biz ne Türklügümüzü nede müslümanligimizi müdrikiz.Aramizda böyle yaratiklar oldugu sürece kadin ve kizlarimizin iffetleri tehlikededir.Türkiyeye gelen yabanci kiz ve kadinlarin haysiyetleri tehlikededir.en acisi ise Türk polisinin tacize bakis tarzidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 80
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Yilbasi gecesi Taksim meydaninda yasanan ahlak disi olaylari gördügümde kendi kendime sunu sordum;Biz nasil Türk'üz,biz nasil müslümaniz,bizim Avrupa birliginde isimiz ve yerimiz olabilirmi,bu nasil bir genclik ve nasil bir ahlak anlayisi??Kizlar tek veya birkac arkadas olarak Tksime eglenmeye gelmisler,Türbanli olabilecegi gibi mini eteklide olacaktir tabiiki.Birileri kizlara ........ atiyor-yazmaya utaniyorum-....... elliyor,kamera bunlari tespit ediyor.yaklasip kendilerini genc görenlerden birine soruyor;neden yaptiniz diye.Utanmasi yerin dibine gecmesi gereken o ....... genc kameraya sirita sirita;mini etek giyip biz gencleri bastan cikarmaya calisiyorlar,diye cevap veriyor.Bir digeri ise;abi yalniz gelmis,yalniz gelirse bizde böyle yapariz diyor.Bu yaratiklarin,aileleri yokmudur,bunlarin analari kizkardesleri yokmudur.Aralarina girmis olan bu kizlari korumalari gereken bu kisilerin yapmis olduklari suc basit bir suc degildir.Bu resmen tacizdir.Avrupada tacizin hapse kadar cezasi vardir.Onlari tutuklamalari ve savciliga sevketmeleri gereken sözüm ona emniyet görevlileri ise gercekten bizim polisimize yakisacak bir cevap vermislerdir;Efendim sikayet olmayinca birsey yapamayiz.Bunun anlami taciz serbesttir.yalniz gezen mini etek giyen kim varsa ellenebilir,parmaklanabilr.Yazikllar olsun diyorum,Emniyet bu yanitla .....sizlara cesaret vermekle kalmamis hem görevini ihmal etmis hemde tacizin suc ortagi olmuslardir.Sikayet etmeye gerek yoktur.Olay kameralara alinmis failler kendilerini saklamamistir.Eger kisisel sikayet yoksa bile amme davasi acilmasi gerekir.

Yaziklar olsunki biz ne Türklügümüzü nede müslümanligimizi müdrikiz.Aramizda böyle yaratiklar oldugu sürece kadin ve kizlarimizin iffetleri tehlikededir.Türkiyeye gelen yabanci kiz ve kadinlarin haysiyetleri tehlikededir.en acisi ise Türk polisinin tacize bakis tarzidir.

saygilarla

haklısın,malesef bu kötü olaylardan ötürü biçok yere gıremıyorum bır bayan olarak..emin olun kapalı bır bayana da aynısını yapıyorlar..açıklıkla alakalı bır konu değil bu..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili politika

ne kadar güzel yazmışsın.bende o görüntüleri izlediğimde (ne yazıkki ilk değildi)aynen bunları düşündüm...ve şöyle dedim arkadaşıma ben bir bayan olarak bu şekilde kalabalıkların toplandığı bir etkinlik olunca asla taksime gitmemem gerektiğini biliyorum....artık o kadar aleni rahat ve yüzsüzce davranışlar sergilenmekteki bence ne giydiğinin önemi bile yok...bayan olman ve kazara o kalabalığın arasına karışmış olman yeterli...

polisimizin yaptığı daha öncede tvlere yansımıştı öğüt vermek ve bırakmak...bu nasıl görev bilinci bilemiyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yeni yıla atinanın en hareketli bölgesi olan syntagma ve plata bölgesinde girdim.

gecenin biri veya ikisinde çok genç ve dekolte giyimli kızların rahatça dolaştığını gördüm.

genç erkeklerle kızlar dansediyorlar ve bakışıyorlar ama asla

kızlara tacizde bulunmuyorlardı.

Bu dekolteli kızlar taksimde olsa ne olurdu diye düşünmüştüm,

dört gün sonra gazeteleri okuyunca öğrendim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu noktada sözü sayın Bekir Coşkun'a bırakıyorum. Kendisi çok güzel izah etmiş...

2b.jpg 2007’nin neresine girdik?..

YENİ yıl kutlamalarının bilançosu:

70 yaralı...

265 gasp...

Çok sayıda turiste taciz ve tecavüz...

İki ölü...

Kurban Bayramı’nı idrak etmenin bilançosu:

1018 kurban yerine kendini kesen kasap...

150 yanındakini kesen kasap...

Batı medyasında yayınlanan çok sayıda kurban vahşeti fotoğrafları...

300 kurban hırsızlığı...

Üç ölü...

*

Bu çerçevede memleketin Kurban Bayramı’nı idrak edişine ve 2007’ye girişine bakıyorum, gözlerim fincan fincan:

Önce ne yaptıklarını anlayamadım.

Havai fişekler patlarken, yirmi kadar erkek, ortalarına nasılsa düşmüş bir turist kadını, meydandaki eğlenceleri daha iyi görsün diye otobüs durağının üstüne doğru kaldırıyorlar gibi geldi...

Ama indiriyor da olabilirlerdi.

Çünkü kadın havada sabitti.

Daha doğrusu ne yukarı çıkabiliyordu, ne aşağı inebiliyordu.

Yirmi kişinin de eli turist kadının eteğinin altındaydı, yirmi kişi aynı noktadan yardım eli uzatmıştı.

Kadın kızıyor, bağırıyordu.

Yirmi Türk de aynı anda İngilizce (!) konuşuyorlardı...

Kadın bu tuhaf sesler çıkartan erkekleri anlamıyor, çırpınıyor, yardım istiyor, ama yardıma gelenler de ellerini eteğin altına sokup yeni yıla giriyorlardı.

Ve aniden İngilizce konuşmaya başlıyorlardı.

Bu görüntüler Batı televizyonlarında da yayınlandı, spikerler bunu "Türkler yeni yıla giriyorlar" diye verdiler.

Bizim medyada ise ertesi gün "Taksim’deki yılbaşı kutlamalarında, beş bin kişinin ortasında turist kadına vahşice taciz" haberleri yer aldı.

*

İşte; 2007’nin neresine girildiyse, böyle girildi.

Bence giriş fena değildi.

Şimdi sıra çıkışta...

Türkiye 2007’den nasıl çıkacak?

Ne bekliyorsunuz 2007’den?...

Barış, sevgi, huzur, kardeşlik, turizm patlaması, AB üyeliği, uygarlık, çağdaşlık, insanlık, adamlık, vesaire, vesaire...

Öyle mi?..

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/571666...id=2&gid=61

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

önce azımsanmayacak tuhaf bir güruh yarattılar,kimliksiz, kişiliksiz,şahsiyetsiz ve dahi 'sözsüz'.

sonra bu tuhaf güruhun eleştirisine soyunuyorlar.( medya kastımdır)

ah birde sorunun adı/adlarını koysalar,yok yapamazlar!! elitleri ne ki güruhları ne olsun.

aynı kaba yaşantı ; kiminde lüks kimin de varoşca. nitelik izdüşüm hep aynı.siz bakmayın nicelige...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olayın müslümanlıkla bir alakasını kuramadım.

Kültürel olarak İslamın bir yorumu degil yılbaşı ve uzantıları.

taksimde bazılarının yaptığı çirkinliklerin islamla tabiiki alakası yok.ama sizin aşağıda yaptığınız dier yorumlada alakası yok.büyük kentlerin varoşlarında yaşıyan köy kökenli, eğitimsiz, cahil,köylülüğün doğal terbiyesini kente gelince unutmuş ama kent kültürünüde edinememiş işsiz güçsüz bazı tv ve basında yer bulan dejenere yoz yaşamları görüp özenen, kendi davranışlarınıda ayarlayamayan bir güruhun eseriydi bunlar.dejenere varoş serseriliği dünyanın her ülkesinde var ayrıca.burada sadece taksimde olanlarıda kastetmiyorum.yerlere tükürende,ürettiği çöpü olduğu yere bırakanda,ormanı kesip gecekonduyu oturtanda,tuttuğu takım için adam bıçaklayanda vs vs işleri yapanlarda bu kapsamda.yalnız sorun islam olmadığı gibi ima ettiğin gibi çözümde islam değil.plansız göçün,plansız sanayileşmenin plansız kentleşmenin plansız artan nüfusun ve eğitime verilmeyen önemin velasılı 40 senelik bir yönetimsel ihmalin neticeleri bunlar.elitleri derken basında çok sık görülen yaşadığı ilişkilerin sayısı randevu evlerinde çalışan kadınlarla boy ölçüşebilecek kadar çok, sözde bir işlerle uğraşır görülen zavallıları kastediyorsan haklısın.ama eğer yılbaşında eğlenen ve medeni bir yaşam tarzı ve insan ilişkileri içerisinde olan kişileri kastediyorsan yorumunla ilgili vereceğim cevapları burada yazmam bu forumun edep kurallarının dışına taşardı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim izlediğim bir görüntü maalesef pekte masum sayılmayacak bir bayana karşı yapılan çirkin bir davranıştı.Mini eteği ile yüksekçe bir yere çıkmak için içlerinde hiç bayan olmayan oldukça kalabalık gençlerin olduğu bölüme gidip yukarı çıkmak için yardım istiyor yukarı dediği yer neresi bilmiyorum ama çıkabilmesi için onun kucaklarına alıp havaya kaldırmaları gerekiyor ve netice itibari ilede bu şekilde ceryan ediyor olay havaya kaldırılan kadını ve sıyrılan mini etek ardından taciz, içkininde etkisi ile zaten ayakta duramayacak sarhoşlukta ki gençler bu davetkar yaklaşıma kayıtsız kalmıyorlar ne bekliyordu ki o ortamda o bayan?sonrasında kendisine ne olduğunu soran gazetecilere sırıtarak oramı buramı ellediler diye yorum yapıyor.

O tip ortamlarda bu gibi davranışlar kaçınılmazdır zaten,asıl kötü olanı her ortamda taciz edilme korkusu yaşayan kadınlar otobüslerde,okullarda,işyerlerinde,alışverişlerde,kısacası gündelik yaşam içerisinde gerek sözlü gerekse eylemle yapılan tacizler var buda toplumun hızla dejenere olmasından kaynaklanan bir sorun,gerek görsel gerek yazılı medyada cinselliği özgürleştirme adı altında yapılan gençleri tuhaf,sapkın düşüncelere sevk etme çabaları meyvalarını vermeye başlamış ne yazıkki....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim izlediğim bir görüntü maalesef pekte masum sayılmayacak bir bayana karşı yapılan çirkin bir davranıştı.Mini eteği ile yüksekçe bir yere çıkmak için içlerinde hiç bayan olmayan oldukça kalabalık gençlerin olduğu bölüme gidip yukarı çıkmak için yardım istiyor yukarı dediği yer neresi bilmiyorum ama çıkabilmesi için onun kucaklarına alıp havaya kaldırmaları gerekiyor ve netice itibari ilede bu şekilde ceryan ediyor olay havaya kaldırılan kadını ve sıyrılan mini etek ardından taciz, içkininde etkisi ile zaten ayakta duramayacak sarhoşlukta ki gençler bu davetkar yaklaşıma kayıtsız kalmıyorlar ne bekliyordu ki o ortamda o bayan?sonrasında kendisine ne olduğunu soran gazetecilere sırıtarak oramı buramı ellediler diye yorum yapıyor.

O tip ortamlarda bu gibi davranışlar kaçınılmazdır zaten,asıl kötü olanı her ortamda taciz edilme korkusu yaşayan kadınlar otobüslerde,okullarda,işyerlerinde,alışverişlerde,kısacası gündelik yaşam içerisinde gerek sözlü gerekse eylemle yapılan tacizler var buda toplumun hızla dejenere olmasından kaynaklanan bir sorun,gerek görsel gerek yazılı medyada cinselliği özgürleştirme adı altında yapılan gençleri tuhaf,sapkın düşüncelere sevk etme çabaları meyvalarını vermeye başlamış ne yazıkki....

sevgili suheda bir bayandan bu yorumu duymak beni üzdü...bayan haketti bunları senin düşüncene göre öylemi...çünkü yaratıklar içkiliydi....bu anlayışı belediye otobüslerindede çok gördüm ben adam kızı taciz ediyor,sesini çıkardığı zamanda ilk tepki malesef rahat rahat yerinde oturan bayanlardan geliyor ve kız suçlu yerine düşüyor...ben bu bakış açısını asla anlıyamıyacağım kusura bakma arkadaşım.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Suhedaya hak veriyorum olayın kıyafetten ziyade o kadının otobüs durağına çıkma merakından ve kendi davranışlarından kaynaklandığını düşünüyorum ve hatta bu gibi kadınların meydana getirdiği bu abes durumlar yüzünden pek çok hanımında aynı muameleye maruz kaldıklarını düşünüyorum.

Bu durum bir istisnadır ancak... Erkeklerin bu tür davranışları sergilemeleri ve aç hayvanlar gibi bu kadar vahşi ve saldırgan olmalarını nasıl anlamak gerekiyor. Kendi ailelerini bu tür yerlere zaten götürmez bu tipler çünkü kendi aileleri dışında kalan diğer bütün kadınlar tacizi hakediyorlar onların düşüncesine göre. Kameraların onları çektiğini bildikleri halde son derece rahat olan o terbiyesizler kameraların olmadığı yerlerde nasıl davranıyorlar artık düşünemiyorum.

Taksime asla yalnız gitme cesaretim yok, bilemiyorum herkesin başına gelmemiş olabilir ama ben böyle bir şeye maruz kalmamak için yalnız başıma İstanbul'un içine gidemiyorum. Ve bu durumdan çok rahatsızım böyle olmamalı insanlar kadın erkek güven içerisinde sokaklarda dolaşabilmeli... Konu yine dönüp dolaşıp cezai işlemlerin yetersizliğine geliyor, tacizin cezası yok, tecavüzün cezasıda yetersiz, kaçpaç, yankesicilik... v.s. bütün bunlar istanbul gibi büyük şehirlerin her saat başı yaşadığı ve artık halkın kanıksadığı durumlar.

Hadi Taksim'de yılbaşı akşamlarını ve konserleri taciz fırsatı olarak bekleyenleri eğitelim... Ama nasıl???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mini eteği ile yüksekçe bir yere çıkmak için içlerinde hiç bayan olmayan oldukça kalabalık gençlerin olduğu bölüme gidip yukarı çıkmak için yardım istiyor yukarı dediği yer neresi bilmiyorum ama çıkabilmesi için onun kucaklarına alıp havaya kaldırmaları gerekiyor ve netice itibari ilede bu şekilde ceryan ediyor olay havaya kaldırılan kadını ve sıyrılan mini etek ardından taciz, ....

bu olayı gören bir baba kızının/eşinin bu ******* arasına başı açık çıkmamasını istediğinde gerici - yobaz oluyor.

bu ne yaman çelişki

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu olayı gören bir baba kızının/eşinin bu ******* arasına başı açık çıkmamasını istediğinde gerici - yobaz oluyor.

bu ne yaman çelişki

Bu ********* arasına başın kapalıda gitsen değişen birşey olmaz arkadaşım. Sen zannediyormusun ki bu gözü dönmüşler taciz etmek için başı açık/kapalı ayırıyorlar. Otobüslerde hergün işe gidip gelmekte olan hanımlar bunu zaman zaman yaşıyor. Ve ben başı örtülü bir hanımın tacize uğradığına tanık oldum ve kadında ne yazık ki ses çıkarmadı... oysa bu terbiyesizlere hadlerini bildirmek gerekiyor. İstisnasız olarak... Erkeklerinde başka hanımların başına gelen bu durumdan rahatsız olması gerekir çünkü bu olayı yapanlar bir gün mutlaka onların yakınlarına da rastlarlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar izlememişsiniz belliki bakın kadın beni yukarı kaldırın diyor üstelik olayı turist diye yorumlayanlar var hayır baştan sona haberi izledim Türk,ilk yukarı kaldırma denemesi bacaklar elleniyor vazgeçmiyor tekrar kaldırın diyor gene yukarı kaldırıldığında taciz devam ediyor üçüncüde artık iç çamaşırına uzanıyorlar bu sefer uzaklaşıyor ve arkasından gelen gazeteciye sırıtarak yorum yapıyor.Lütfen her erkeği aynı kefeye koyamayacağımız gibi her kadınıda aynı kefeye koymayalım yazımın sonunda zaten belirttim o kadına yapılan davranış o ortamda beklenen birşey ama bu tip davranışları hak etmediği halde maalesef maruz kalan bir sürü kadın var demek istediğim bu....

Ayrıca bu olayın baş örtüsü ile alakası yok başı kapalı kadınlarda tacize uğruyor ne dedim toplumun hızla dejenere olmasıdır bu.

Üstü kapalı birşekilde insanlar bu tip davranışlara özendiriliyor hangi tv dizisi yada programın Türk aile yaşantısı yansıtıyor neredeyse hiç yok cinsellik ülkemizde tabuymuş derhal bu tabuların yıkılması lazım diyenler.Buyurun işte neticiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

suheda ve sardunya arkadaşımızın mantığını anlamak gerçekten güç

Bir kadın alkol aldığı ve otobüs durağının tepesine çıkmak istediği için taciz edilmeyi haketmişmidir yani ?

"bu gibi kadınlar" tanımındanda bir şey anlamadım.

Bir ara bir yasa vardı tecavüz edilen kadın eğer hayat kadınıysa, cezada indirim yapılıyordu. Mantık teknik olarak aynı.

Aslında bu mantık tacizci gençlerin, kameralara söyledikleriyle aynı "bizi tahrik ediyorlar bizde ne yapalım erkeğiz"

olay nedir. bir kadın alkollu ve otobüs durağının üstüne çıkan arkadaşına elini uzatıyor. oda onu yukarı çekerken aşağıdan başka erkekler kadını herkesin gözünün önünde taciz ediyor.

Yada ne? "normal kadınlar" taciz edilmesin " bu gibi kadınlar" a taciz olabilir mi ?

nasıl bir mantık ya. Kendisine yapılmasını asla istemediği bir şeyin. Başka bir kadına yapılmasını normal karşılamak ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir kadının yanlış davranışı bütün kadınlara maledilebiliyor ve üzücü olan sokakta tacize uğrayan bir kadının hiç kimseye kendisini ifade edememesidir. Erkekler bu konularda hep hemcinslerinden yana tavır koyuyorlar. Kadının hak etmiş olduğunu düşünüyorlar pek çok kadında böyle düşünüyor.

Kadınlarda en az erkekler kadar hemcinslerine sahip çıkmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar izlememişsiniz belliki bakın kadın beni yukarı kaldırın diyor üstelik olayı turist diye yorumlayanlar var hayır baştan sona haberi izledim Türk,ilk yukarı kaldırma denemesi bacaklar elleniyor vazgeçmiyor tekrar kaldırın diyor gene yukarı kaldırıldığında taciz devam ediyor üçüncüde artık iç çamaşırına uzanıyorlar bu sefer uzaklaşıyor ve arkasından gelen gazeteciye sırıtarak yorum yapıyor.Lütfen her erkeği aynı kefeye koyamayacağımız gibi her kadınıda aynı kefeye koymayalım yazımın sonunda zaten belirttim o kadına yapılan davranış o ortamda beklenen birşey ama bu tip davranışları hak etmediği halde maalesef maruz kalan bir sürü kadın var demek istediğim bu....

Ayrıca bu olayın baş örtüsü ile alakası yok başı kapalı kadınlarda tacize uğruyor ne dedim toplumun hızla dejenere olmasıdır bu.

Üstü kapalı birşekilde insanlar bu tip davranışlara özendiriliyor hangi tv dizisi yada programın Türk aile yaşantısı yansıtıyor neredeyse hiç yok cinsellik ülkemizde tabuymuş derhal bu tabuların yıkılması lazım diyenler.Buyurun işte neticiler.

sevgili suheda izledim...ve fikrim değişmedi..bu haketti bu etmedi gibi ayrımlar bizi nereye götürürki..o zaman şiddeti hak eden kadınlarda var,sırf eşi diye beraber olmak istemeyen kadınla ilişkide normal,tecavüz değil..vs..bu böyle çoğalır..biz kendi aramızda bu ayrımı yaparsak karşı taraftan ne bekliyebilirizki..

toplum olarak bakıcaksak eğer bence hiç kimsenin yardım etmemesi sadece seyretmesini konuşalım,polisimizin olay karşısındaki tutumunu tartışalım.

lütfen bayanlar hemcinslerinize sahip çıkın,yargılamayın,o yaratıkları içkili diye,erkek diye maruz görürsek,yarın bize yapıldığında aynı olay söz söylemeye hakkımız asıl o zaman kalmaz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir kadının yanlış davranışı bütün kadınlara maledilebiliyor ve üzücü olan sokakta tacize uğrayan bir kadının hiç kimseye kendisini ifade edememesidir. Erkekler bu konularda hep hemcinslerinden yana tavır koyuyorlar. Kadının hak etmiş olduğunu düşünüyorlar pek çok kadında böyle düşünüyor.

Kadınlarda en az erkekler kadar hemcinslerine sahip çıkmalı.

Gerçekten merak ediyorum, nedir o kadının tacizi hakedecek yanlış davranışı. Alkollu olması ve otobüs durağının üstüne çıkmak istemesi mi ?

Evet kadınlarda hemcinslerine sahip çıkmalı diyorsunuz.

Ama otobüs durağının üstündeki arkaşına elini uzatıp. Yukarı çıkmak isterken onlarca kişi tarafından taciz edilen kadını suçlu buluveriyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

suheda ve sardunya arkadaşımızın mantığını anlamak gerçekten güç

Bir kadın alkol aldığı ve otobüs durağının tepesine çıkmak istediği için taciz edilmeyi haketmişmidir yani ?

"bu gibi kadınlar" tanımındanda bir şey anlamadım.

Bir ara bir yasa vardı tecavüz edilen kadın eğer hayat kadınıysa, cezada indirim yapılıyordu. Mantık teknik olarak aynı.

Aslında bu mantık tacizci gençlerin, kameralara söyledikleriyle aynı "bizi tahrik ediyorlar bizde ne yapalım erkeğiz"

olay nedir. bir kadın alkollu ve otobüs durağının üstüne çıkan arkadaşına elini uzatıyor. oda onu yukarı çekerken aşağıdan başka erkekler kadını herkesin gözünün önünde taciz ediyor.

Yada ne? "normal kadınlar" taciz edilmesin " bu gibi kadınlar" a taciz olabilir mi ?

nasıl bir mantık ya. Kendisine yapılmasını asla istemediği bir şeyin. Başka bir kadına yapılmasını normal karşılamak ?

Bari sen yapma ne demek istediğim ortada ben hak ediyor demedim o ortamda kaçınılmaz birşeydir diyorum.

Şöyle düşün sen bir erkeksin bir direğe tırmanıp yüksekçe bir yere çıkıyorsun kız arkadaşının oraya çıkması için kılığı müsait değil üstüne üstlük altta ki içkili erkeklere onu yukarı çıkarmalarını söylüyorsun taciz edildiğini görüp ne hikmetse aşağı inip yardım edeceğine tekrar,tekrar denemelerine göz yumuyorsun sonuç itibari ile kadın olay yerinden uzaklaşırken yanında sen yoksun bu nasıl bir mantık anlayışıdır?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten merak ediyorum, nedir o kadının tacizi hakedecek yanlış davranışı. Alkollu olması ve otobüs durağının üstüne çıkmak istemesi mi ?

Evet kadınlarda hemcinslerine sahip çıkmalı diyorsunuz.

Ama otobüs durağının üstündeki arkaşına elini uzatıp. Yukarı çıkmak isterken onlarca kişi tarafından taciz edilen kadını suçlu buluveriyorsunuz.

hakikaten bari sen yapma Cyrano...

tacizi haketmesini maruz görmedim göstermedim yanlış davranışı başka kadınlara mal ediliyor dedim. Aklı başında hiç bir kadın mini etekle bir sürü alkollü ve tacize müsait erkeğin içerisinde otobüs durağına çıkmaz. Evet bu yanlıştır.

Bu tacizi haketmek değildir ama tacize çanak tutmaktır. Ardından şikayet etmemelidir. Kadınlara sahip çıkmak derken bunu haklı bulacak bir tutum sergileyemeyeceğim üzgünüm...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bari sen yapma ne demek istediğim ortada ben hak ediyor demedim o ortamda kaçınılmaz birşeydir diyorum.

Şöyle düşün sen bir erkeksin bir direğe tırmanıp yüksekçe bir yere çıkıyorsun kız arkadaşının oraya çıkması için kılığı müsait değil üstüne üstlük altta ki içkili erkeklere onu yukarı çıkarmalarını söylüyorsun taciz edildiğini görüp ne hikmetse aşağı inip yardım edeceğine tekrar,tekrar denemelerine göz yumuyorsun sonuç itibari ile kadın olay yerinden uzaklaşırken yanında sen yoksun bu nasıl bir mantık anlayışıdır?

Ne demek kaçınılmaz bir şeydir ya. Bize ne onun erkek arkadaşını ne yaptığından ne söylediğinden. Yada taciz edildiğini görünce bir şey yapmadığından.

Bizim konuştuğumuz şey bir kadının onlarca kişi tarafından taciz edilmesi.

senin yaklaşımın ortada mantığında :

Benim izlediğim bir görüntü maalesef pekte masum sayılmayacak bir bayana karşı yapılan çirkin bir davranıştı.Mini eteği ile yüksekçe bir yere çıkmak için içlerinde hiç bayan olmayan oldukça kalabalık gençlerin olduğu bölüme gidip yukarı çıkmak için yardım istiyor yukarı dediği yer neresi bilmiyorum ama çıkabilmesi için onun kucaklarına alıp havaya kaldırmaları gerekiyor

öncelikle kadının o gençlerden yardım istediği falan yok. durağın üstündeki arkadaşı kadını yukarı çekerken alttan onlarca kişi taciz ediyor. sanırım sen düşünmek istediğin gibi izlemişsin görüntüleri.

http://youtube.com/watch?v=UPps_WwGiio

nasıl bir mantık, nasıl bir düşünce gerçekten anlamak imkansız.

merak ediyorum böyle düşünen birisi mesela kendisi yere düşse eteği falan açılsa. taciz edilmesinide kaçınılmaz olarak görecek mi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tacizi haketmesini maruz görmedim göstermedim yanlış davranışı başka kadınlara mal ediliyor dedim. Aklı başında hiç bir kadın mini etekle bir sürü alkollü ve tacize müsait erkeğin içerisinde otobüs durağına çıkmaz. Evet bu yanlıştır.

Bu tacizi haketmek değildir ama tacize çanak tutmaktır. Ardından şikayet etmemelidir. Kadınlara sahip çıkmak derken bunu haklı bulacak bir tutum sergileyemeyeceğim üzgünüm...[/b]

bende bu sözleri duyduğuma üzgünüm..demek çanak tutmuş..bu şekilde ve bu düşünce yapısıyla kadınlara sahip çıkılmaz zaten sevgili sardunyam...onun sapı,bunun çöpü,bitmez önce haklı bulmak lazım değilmi...mini etek giymiş,bide içkiliymiş,erkek arkadaşı ne yapmış mış mış...bunun sonu yok...böyle düşünen kadınlarında sonu yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu tacizi haketmek değildir ama tacize çanak tutmaktır. Ardından şikayet etmemelidir. Kadınlara sahip çıkmak derken bunu haklı bulacak bir tutum sergileyemeyeceğim üzgünüm...

bende bir kadının nasıl böyle bir mantığa sahip olabileceğini anlıyamacağım.

madem mini etekle otobüs durağının üstüne çıktın. sen tacize çanak tuttun, şikayet etme mantığı.

iki arkadaşımızında bir tanımı var "tacize müsait"

yani sanki taciz normal bir şeyde kadınların buna müsait davranmaması gerekiyor.

anlaması mümkün olmayan bir mantık.

tacizcilerin mantığıyla arasında zerre kadar fark yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlamanın mümkünü yok bizimde bu konuda seni anlayabilmemizin mümkünü yok.

Toplum içinde yapılması doğru olmayan davranışlar vardır ve ben bu davranışları yapanları hoş göremiyorum ne yazık ki!

Herkes bu durumda taciz yapar mı? tabiki yapmaz ama ortada bir yanlış davranış var o direğe tırmanmanın mantığı yok ayrıca aşağıda duran "erkekler" fırsat kolluyorlarken gidip bu eylemi yapmak hiç doğru değil.

Taciz normal bir davranış olabilir mi ya da biz böyle bir şeyi ifade etmiş olabilirmiyiz ama taciz için fırsat bekleyenlere o fırsatı vermekte pek normal değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek kaçınılmaz bir şeydir ya. Bize ne onun erkek arkadaşını ne yaptığından ne söylediğinden. Yada taciz edildiğini görünce bir şey yapmadığından.

Bizim konuştuğumuz şey bir kadının onlarca kişi tarafından taciz edilmesi.

senin yaklaşımın ortada mantığında :

Benim izlediğim bir görüntü maalesef pekte masum sayılmayacak bir bayana karşı yapılan çirkin bir davranıştı.Mini eteği ile yüksekçe bir yere çıkmak için içlerinde hiç bayan olmayan oldukça kalabalık gençlerin olduğu bölüme gidip yukarı çıkmak için yardım istiyor yukarı dediği yer neresi bilmiyorum ama çıkabilmesi için onun kucaklarına alıp havaya kaldırmaları gerekiyor

öncelikle kadının o gençlerden yardım istediği falan yok. durağın üstündeki arkadaşı kadını yukarı çekerken alttan onlarca kişi taciz ediyor. sanırım sen düşünmek istediğin gibi izlemişsin görüntüleri.

http://youtube.com/watch?v=UPps_WwGiio

nasıl bir mantık, nasıl bir düşünce gerçekten anlamak imkansız.

merak ediyorum böyle düşünen birisi mesela kendisi yere düşse eteği falan açılsa. taciz edilmesinide kaçınılmaz olarak görecek mi.

Her zaman ki gibi gene muhalif yönünle konuşuyorsun gerçi ben alıştım senin bu tip azarlamalarına hatta bazen gülüyorum bile.

Şimdi spikerin yorumu show tv de izledim olayı yukarı çıkmak için yardım istiyor ve tam üç kez deneniyor her seferinde taciz var ama pes etmiyor bizimkisi ısrarla tekrar deniyor sonunda iş çığırından çıkınca olay yerinden uzaklaşmak geliyor aklına ve sırıtarak herşeyi anlayabilirimde o sırıtışı anlayamadım o halinden pek şikayetçi görünmüyordu siz neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz onuda anlayamadım :stuart:

Bence konu tek bir kadın değilde kadınlara yapılan taciz üzerine tartışılsın taciz gerçekten çok çirkin yakışıksız ve ahlak dışı bir davranıştır konuyu bu şekilde ele alıp tartışmamız lazım sonuçta bir tek o kadın taciz edilmedi hergün yaşanıyor bu olaylar yukarda yazdığım gibi her yerde karşımıza çıkabiliyor olayın daha çok sosyal boyutuna bakmak lazım.

Sardunyamın dediği gibi tek başına sokağa çıkma korkusuna yol açacak kadar ciddi bir boyuta gelmişse bu olay artık toplumsal bir sorun halini almıştır.

Ha bu arada senin verdiğin linkte olayın yarısı bile yok

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.