Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

'Avatar: Way of Water - Suyun Yolu' fragmanı yeni yaratıkları ve sudaki aksiyonu anlatıyor

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

'Avatar: Way of Water - Suyun Yolu' fragmanı yeni yaratıkları ve sudaki aksiyonu anlatıyor

AAX594P.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Na'vi, "Avatar: The Way of Water"ın neredeyse sözsüz fragmanına geri döndü. Ve yeni görüntülere dayanarak, canlı dünyalarının güvenliği için kıvrak mavi halkın yan yana (veya insanlara karşı) savaşmasını bekleyebiliriz.

"Way of Water", James Cameron'ın çığır açan destanının uzun zamandır beklenen devamı. Avatar'ın tarihi bir hit haline gelmesinden 13 yıl sonra, Aralık ayında galası yapılacak.

Aşağıdaki Videoyu 4K izlemenizi tavsiye ediyoruz

Teaser, hayali Pandora'yı izleyicilerin ilk filmde gördüğünden daha fazlasını araştırıyor, ancak parlak mavileri ve biyolüminesansı devam ediyor. Klibin sonunda, ilk filmde ana karakter Jake'i canlandıran Sam Worthington, Zoe Saldana'nın canlandırdığı sıkıntılı ortağına "bu aile bizim kalemiz" diyerek şifreli bir şekilde güvence veriyor.

Yeni filmin olay örgüsü ayrıntıları sıkı bir şekilde gizli tutuluyor, ancak orijinal film yıldızları Worthington, Saldana ve Sigourney Weaver'ın geri dönmesi planlanıyor. Onlara dizinin yeni oyuncuları Michelle Yeoh, Kate Winslet, Edie Falco ve Oona Chaplin önemli rollerde katılıyor.

2009'da ilk kez gösterime girdiğinde, "Avatar" kaçınılmaz bir fenomendi. Film, o zamanlar çığır açan görselleriyle - neredeyse tamamen hiper gerçekçi hareket yakalama teknolojisiyle işlenen ilk filmlerden biriydi - ve çevresel mesajıyla övüldü. Piyasaya sürülmesinden sonra, bir CNN eleştirmeni onu "çağ atlayan" bir film olarak nitelendirdi ve "Yıldız Savaşları" (muhtemelen Bölüm IV) ve "2001: Bir Uzay Macerası"na benzetti. En iyi film dahil dokuz dalda Oscar'a aday gösterildi ve üçünü kazandı.

Avatar, dünya çapında 2,8 milyar dolardan fazla hasılat elde ederek tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olmaya devam ediyor. ("Yenilmezler: Endgame" tarafından kısa bir süreliğine tahttan indirildi, ta ki bir tiyatro yeniden gösterimi en üst sıradaki yerini geri almasına yardımcı olana kadar.)

Orijinal filmin yapım şirketi 20th Century Fox'u satın alan Disney, "Avatar"ın geleceği konusunda büyük bahse girdi: 2017'de Disney'in Orlando'daki Animal Kingdom'ı parkın tamamını filmin kurgusal dünyası Pandora'ya ayırdı. "Way of Water"ın galasından sonra yayınlanması planlanan üç devam filmi de var.

Kaynak: CNN 

avatar-su-yolu-the-way-of-water.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • Admin

Avatar 2, Sigourney Weaver'ın Na'vi Karakterine İlk Bakış

James Cameron'ın Avatar'ı görünüşte Dr. Grace Augustine'i öldürmüş olabilir, ancak iyi doktoru oynayan Sigourney Weaver, Avatar: The Way of Water'da geri dönecek. Seyirciler kısa süre önce uzun zamandır beklenen devam filminde oynayacak olan yeni Na'vi Weaver'a ilk kez baktılar.

AAZbkmW.img?w=768&h=384&m=6&x=655&y=152&

Empire tarafından yayınlanan bu fotoğraf, Dr. Augustine'i genç bir Na'vi'nin bakış açısıyla bir video ekranında gösteriyor. İzleyicilerin ilk bakışta fark etmeyebilecekleri şey, bu genç uzaylının aslında Weaver'ın yeni karakteri olduğu. Adı Kiri, o Jake Sulley ve Neytiri'nin evlat edinen genç kızı.

Weaver ayrıca dergiyle yaptığı bir röportajda Kiri'yi oynamayı da tartıştı. "Sanırım hepimiz ergenlik çağında hissettiklerimizi hemen hemen hatırlıyoruz... Kesinlikle hatırlıyorum. Ben 11 yaşındayken 5' 10" ya da 5' 11" idim. Kim olduğunu arıyor. [James Cameron] tarafından bana bu meydan okuma verilmesi beni çok heyecanlandırdı."

Cameron, Weaver'ın bu zorluğun üstesinden geldiğini ve görünüşte onun karakterine dönüştüğünü gördüğünü tartıştı. "Sigourney daha gençleşti... Daha genç görünüyordu, daha fazla enerjisi vardı ve tüm yakalama dönemimiz boyunca Kiri'den hiç dışarı çıkmadı. Yüzünde bir parıltı, adımlarında hafiflik ve eğlenceli bir ruh vardı."

Yaklaşan devam filmi Avatar: The Way of Water, 2009 filminin olaylarından on yıl sonra geçiyor ve Weaver ile birlikte Jake Sulley ve Neytiri'nin geri dönüşünü, aktörler Sam Worthington ve Zoe Saldaña'nın kendi rollerini yeniden canlandırdığını görüyor. Buna ek olarak, devam filminde, orijinal filmde yok olmuş gibi görünse de Albay Quaritch olarak geri dönecek olan Stephen Lang yer alıyor.

Bu karakterlerin destanda ne kadar ileri gideceği bilinmiyor. The Way of Water, orijinal oyuncu kadrosundan, Cameron'ın planlanan destanının ana temalarına uyan yeni ve daha genç bir oyuncu kadrosuna odaklanıyor gibi görünüyor. Yakın zamanda gelecekteki bölümler ve üçüncü Avatar taksitinden sonra tamamen dahil olmayabileceği hakkında konuştu. "Avatar filmlerinin kendisi her şeyi tüketen türden" dedi. "Geliştirdiğim ve heyecan verici olan başka şeyler de var. Zamanla düşünüyorum - bu üçten sonra mı yoksa dörtten sonra mı bilmiyorum - sopayı bir yönetmene devretmek isteyeceğim. devralmak için güven, böylece benim de ilgilendiğim başka şeyler yapabilirim. Ya da belki değil. Bilmiyorum."

Kaynak: CBR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • Admin

Suyun Yolu - The Way of Water Avatar

İzlemedim ama ön izlemede izleyenlerin kritiklerini okudum bir çok kişi filmi yerden yere vuruyor ve çok kötü olduğunu belirtiyorlar.... 

Sabırsızlıkla izlemek için bekliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Avatar: The Way of Water gişe hasılatı şimdiden dalgalı bir yol çiziyor

Avatar: The Way of Water'ın gişe gelirleri gelmeye başladı ve James Cameron için büyük bir hitin sinyallerini verdi. 16 Aralık'ta Amerika Birleşik Devletleri'nde vizyona giren mega gişe rekorları kıran film, Perşembe gecesi önizlemelerden 17 milyon dolar kazandı ve Çin de dahil olmak üzere küresel pazarlarda şu ana kadar yaklaşık 69 milyon dolar kazandı.

AA15nerv.img?w=768&h=432&m=6

Daha da etkileyici olan film, ilk haftasonunda şimdiden dünya çapında toplamda 400 ila 500 milyon dolar kazanmayı takip ediyor. Avatar 2 bu beklenen toplamı gerçekten karşılarsa, Amerika Birleşik Devletleri'nde yalnızca 77 milyon dolarla gösterime giren orijinal filmin nispeten yavaş çıkışında büyük ölçüde iyileşecektir. Bu açılışa rağmen Avatar, 3D artışlar ve izleyicilerin her hafta Pandora'ya geri dönmesini sağlayan etkileyici yeteneği sayesinde tüm zamanların gişe sıralamasında zirveye tırmandı.

Avatar: The Way of Water, ilk hafta sonu çok daha büyük bir yolculukla başlasa bile, selefine benzer bir kalma gücü sağlayabilir. Bu başarıya tutunabilir ve yeterince meraklı izleyici ve geri dönen müşteri çekebilirse, o zaman büyük çıkışı, selefinin toplam 2,7 milyar dolarlık gişe rekorunu kırsa bile, orijinaliyle benzer büyüklükte bir fenomen haline gelmesine yardımcı olabilir ( piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 13 yılda birkaç kez yeniden yayınlandıktan sonra) hala tahmin etmek için biraz uzak görünüyor.

Kaynak: Polygon

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Avatar: The Way of Water - Suyun Yolu, 'karaya vurmuş balina'... en iyi eleştiriler ve tepkiler

AA15h2Ts.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Avatar: The Way of Water, 3 saatlik bir ekran koruyucu gibi

The Guardian'dan Peter Bradshaw sonunda 'Avatar 2' hakkındaki uzun, sert incelemesini yayınladı ve bunun övgüden başka bir şey olmadığını söylememiz gerekiyor. Aslında filmi bir su altı ekran koruyucusuna benzetiyor. Sizinle, James Cameron'ın 2009'daki büyük hiti 'Avatar'dan 1 milyar dolarlık devam filmi serisiyle ilgili favori parçalarımızdan bazılarını ve diğer eleştirmenlerin yanıtlarını paylaşıyoruz.

AA15h2Ty.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Komplo pek övgü almadı

"Akıp giden mülayim olay örgüsü, mizahı olmayan bir çocuk hikayesine, duygusal yarası olmayan bir YA hikayesine, gerçek heyecanın sertliği olmayan bir aksiyon gerilimine benziyor."

AAWKJFU.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Bu görüntüleri daha önce bir yerde gördünüz mü?

"...her şey bir MacBook Pro'nun tuzlu olmayan kokusuna sahip."

AA15hcfA.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

kişisel bir favori

"Nemo'yu bulmak daha canlıydı."

AA15h2TO.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Film 'balina gibi karaya oturdu'

"James Cameron'ın vıcık vıcık yeni dijitalleştirilmiş filmi devasa, anlamsız bir balina gibi kıyıya vurdu."

AAZgVz0.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Avatar: The Way of Water - Suyun Yolu

Peki, biriktirmeye (ve paraya) değdi mi? 6 Aralık'taki ilk gösterimin ardından Pandora'nın yeni hikayesi hakkında bazı içgörüler ve görüşler aldık. Tüm eleştirmenler bu kadar sert yanıt vermedi. Eleştirilerin bazıları da oldukça övgü dolu ve bazıları özellikle komik.

AAYnPbe.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Yönetmenden 'uzunluk hakkında sızlanma' yok

2022 yazının başlarında yönetmen James Cameron, Empire dergisine "kimsenin oturup sekiz saat boyunca art arda [televizyon] izlerken uzunluk hakkında mızmızlanmasını istemediğini" söyledi.

AA152Muz.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Yönetmen kendi incelemesini yazıyor

İlk gösterimden aylar önce, Cameron şimdiden incelemelerle ilgili bir önseziye sahipti:

"İncelemenin bu bölümünü neredeyse yazabilirim. 'Acı verici derecede uzun üç saatlik film...' Sanki, bana bir **** mola verin. Çocuklarımın oturup art arda bir saatlik beş bölüm yapmasını izledim. .
İşte olması gereken büyük sosyal paradigma değişimi: Kalkıp işemek sorun değil."

AA152XN1.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Evet, bazı eleştirmenler bunun çok uzun olduğunu söyledi

Emmy adayı yapımcı ve film eleştirmeni Scott Mantz şunları söyledi:
"Hikayenin kendisi ilkinden daha zayıf ve 3 saat 10 dakika sonra uzamış gibi geliyor, ancak bakmak her zaman harika ve son saat harika."

AAZg3R8.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Del Toro, James Cameron'a 'usta' diyor

Efsanevi yönetmen Guillermo Del Toro filmi çok beğendi:

"Şaşırtıcı bir başarı - AVATAR TWO, destansı, destansı bir ölçekte görkemli Manzaralar ve duygularla dolu. Güçlerinin zirvesinde bir usta..."

AA1532Ju.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Guillermo Del Toro amacını vurguluyor... büyük harflerle

Oscar ödüllü yönetmen başka bir Tweet'te devam etti:

"Tekrar söylüyorum: Avatar 2 - onu görünce bir FİLM-FİLM izlemeyeli ne kadar uzun zaman geçtiğini anlıyorsunuz."

AASrtvi.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

'Işık yılları ilkinden daha iyi'

Indiewire'ın baş editörü Twitter'da "ilkinden ışık yılı daha iyi ve kolayca çağların en iyi tiyatro deneyimlerinden biri. Akış bir hendekte ölü bulundu" dedi.

AA152SZE.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

'Titanik'e Saygı

Tanınmış eleştirmen Nikki Novak Twitter'da şunları söyledi:

"1.'den daha mı iyi? Kolayca. 3D su dünyası ve yaratıklar o kadar gerçeküstü ki, düpedüz hareket ediyor. Büyük bir Titanic saygısı var."

AA1532Jz.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Ayağa kalkıp savaşma isteği uyandırıyor

The Atlantic'ten David Sims dahil oldu:

“AVATAR: SUYUN YOLU kesinlikle kemiklere sahiptir. Koltuğuma vuruyor, yuhalıyor, Na'vi'nin o salak gök insanlarının hepsini son birer birer öldürmesi için bağırıyordum"

AAZgsS3.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Empire dergisi için çok fazla 'dur ve başla'

Empire dergisinden Amon Warmann şunları söyledi:

"Hikayelerin çoğu durup başlamak zorundaymış gibi hissettiriyor ve yüksek kare hızı benim için çok iyi oldu.

The Way Of The Water'ı Avatar 2009'dan daha çok sevdim, hiçbir şey için olmasa da, orijinalinden daha az beyaz kurtarıcılığa sahip olduğu için."

AA1532JI.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Tuhaf, Sabunlu ve Duygusal

Collider'dan Therese Lacson Twitter'da şunları yazdı:

"#AvatarTheWayOfWater, gösteri ve aile dramasının tuhaf bir birleşimi, daha fazla nüansla geri dönüyor ama daha fazla incelik yok. Yine de, gösteriler muhteşem ve drama sabun gibi ve duygusal."

AASrfFm.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

James Cameron 'her kasını esnetiyor'

Cinemablend'den Sean O'Connell şunları yazdı:

"Asla James Cameron'a karşı iddiaya girmeyin. Onun 'Avatar: The Way of Water' filmi her düzeyde orijinali geride bırakıyor. İnanılmaz görseller, ancak karakterler ve hikaye ile çok daha duygusal bir bağ. Son saat, Cameron'ın tüm kaslarını esneterek gişe rekorları kıran film yapımcılarını anımsatmasıdır. nasıl yapılır."

AA15hcfP.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En sevdiğimiz kelime oyunu: Feliz NA'VIdad!

Fox'tan Amanda Salas tweet attı: "Feliz NA'VIdad gerçekten! Bize hayatta gerçekten neyin önemli olduğunu hatırlatarak kalbe dokunuyor. Aile, ev, doğa ve hayatta kalma. Yılın en iyi filmim!"

AASrmd5.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

"Fazla ezici" mi?

Uproxx yazarı Mike Ryan da prodüksiyona bayıldı ama muhtemelen onu çok bunaltıcı buldu:

"Abartıdan kaçınmaya çalışıyorum, ancak teknik ve görsel açıdan hiç böyle bir şey görmedim. Bu çok zor. Belki çok bunaltıcı. Bazen bir Pandora balığına baktığım için olay örgüsünü kaçırıyorum."

AAZg3R3.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Hikaye ve karakter gelişiminde eksiklik mi var?

Digital Spy'dan Ian Sandwell hikayeyle mücadele etti:

"Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, The Way of Water, zengin 3D kullanımı ve nefes kesen manzaralara sahip görsel bir şaheser. İnce bir hikayeden ve hokkabazlık yapacak çok sayıda karakterden muzdarip, ancak James Cameron duygu ve heyecan dolu olağanüstü bir final perdesi için her şeyi bir araya getiriyor. eylem."

AASrrfD.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Tüm detayları öğrenmek için tekrar izlemek gerekebilir

Collider'dan Perri Nemiroff şunları söyledi:

"Hikayeye gelince, bu bir ÇOK FİLM ve bazı ayrıntıları tekrar gözden geçirmek için 2. kez izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum, ancak 1. izlemede, topluluk ve aile dinamiklerinin çok etkili bir keşfi. Geri dönen kadro harika, ancak yeni gelenler başlıca öne çıkanlar, özellikle Lo'ak rolündeki Britanya Dalton."

AA1530f4.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Uzun - ama uzun hissetmiyor

İsveçli eğlence muhabiri Alexander Kardel, Twitter'da şunları yazdı:

"#AvatarTheWayOfWater gerçekten beklentileri aşmasa da, Cameron'ın çarpıcı devam filmi dokunaklı bir aile draması ekliyor. Riskler daha yüksek. Yeni sevimli karakterler başrolde. CGI balinaları için ağlamaya hazırlanın ve Sully çocuklarına aşık olun. 3 saat asla çok kısa hissettim."

AA1535kR.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Gen Z için 'Özgür Willy'

Entertainment Weekly'den Yolanda Machado, diğer filmlerle benzerliklerin altını çizdi:

"James Cameron bir teknoloji ustası... ve yönetmenliği en kesin haliyle burada. Film bir bütün olarak, nefes kesen bir dünyaya sahip bir teknoloji harikası olsa da... Z Kuşağı için Kurtlarla Dans ve Özgür İrade!"

AA152Mv2.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Tekrar söylüyoruz film uzun

Filmi sinemada izleyecekler için hayati bir öneriyle devam etti:

"Önceden çişini yap."

AA152XNv.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

'Bir başyapıt'

Disney Plus'ta Neler Var (@disneyplusnews), "Şimdiye kadar gördüğüm en güzel filmdi. Büyük ekranda ve 3 boyutlu olarak izlenmesi gereken bir deneyim. Kesinlikle bayıldım ve sabırsızlanıyorum." tekrar izlemek için. Teknik sihirbazlık açısından bir şaheser. Kolayca yılın en sevdiğim filmi."

AAWKLhQ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Oh evet, üçüncüsü geliyor

Comicbook.com'dan Brandon Davis:

"3 saatten uzun [Avatar 2] hem tatmin edici hem de hoşgörülü. Yine de üçüncüsünün geleceğini bilmenizi isteyerek bitiyor. Sürekli görsel bir şölen, kare hızlı yaratıcı oyunlar ve buna rağmen hiç sıkıcı değil. Genel olarak beğendim BT."

Avatar: The Way of Water filmi 16 Aralık'ta sinemalarda!

Kaynak: ShowbizDaily

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

İşte 'Avatar: The Way of Water - Suyun Yolu' oyuncu kadrosu gerçek hayatta böyle görünüyor

AA15odgo.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

2009 yapımı filmin devamı olan Avatar: The Way of Water, 16 Aralık'ta sinemalarda.

Yeni ve geri dönen oyuncu kadrosunun çoğu, 9 fit boyunda CGI mavisi Na'vi yaratıkları olarak tanınmıyor.

İşte devam filmindeki karakterler ve onlara hayat veren aktörler için bir rehber.

AA15o99H.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Sam Worthington, Jake Sully rolünü yeniden canlandırıyor.

Jake, "Avatar"da engelli bir insan denizciden Na'vi savaşçılarının liderine geçti.

İlk filmin sonunda Jake, bilincini avatar formuyla birleştirmek için insan hayatını geride bıraktı. Onunla "The Way of Water"da tekrar karşılaştığımızda artık klan lideri.

AA15o5Yx.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Zoe Saldaña, karısı Neytiri olarak geri dönüyor.

Savaşçı, Omaticaya klanının liderlerinden biridir. Devam filminde Neytiri, dört çocuk annesi olarak ebeveynlik yolculuğuna çıkıyor. Çiftin birlikte iki oğlu, bir kızı ve bir evlatlık kızı var.

AA15osxh.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Jamie Flatters en büyük oğulları Neteyam'ı oynuyor.

Sully'lerin ilk çocuğu, bir savaşçı olarak babasının izinden giden ailenin mükemmel çocuğu olarak kabul edilir.

AA15osxj.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Britanya Dalton, en büyük ikinci çocukları Lo'ak'ı oynuyor.

Devam filmi boyunca Lo'ak, yanlış anlaşılan ve ailesini sürekli hayal kırıklığına uğratan bir dışlanmış gibi hissediyor.

AA15oohx.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Sigourney Weaver, Sully'lerin evlatlık kızı Kiri'yi oynamak için geri dönüyor.

İlk filmde Weaver, Avatar programına başkanlık eden bilim insanı Dr. Grace Augustine'i canlandırdı. Bilinci avatarına aktarılamadan öldürüldü.

"The Way of Water"da, filmin başında bize Grace'in avatarının öldüğünde gizemli bir şekilde hamile olduğu söylendi. Kiri, devam filminde Grace'in avatarının kızıdır ve Sully klanı tarafından alınır.

Bu kafa karıştırıcıysa, "The Way of Water", Grace'in görünüşte kusursuz olan gebe kalmasının nasıl gerçekleştiğini asla daha fazla açıklamaz. Üçüncü bir filmde daha fazla açıklanabilecek bir şey gibi görünüyor.

AA15oufW.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Trinity Jo-Li Bliss, Sully'nin en küçük çocuğu Tuk.

Tuk, sık sık Kiri ve erkek kardeşleriyle birlikte takılır. Filmde Tuk olarak anılsa da, takma ad Tuktirey'in kısaltmasıdır.

AA15ogeV.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Jack Champion, çocukların arkadaşı Miles namı diğer Spider'ı oynuyor.

İlk filmin sonunda insanlar Pandora'dan ayrılmaya zorlanırken, bebekler Dünya'ya dönüş yolculuğu için dondurularak uykuya alınamadığı için Örümcek görünüşe göre geride bırakılmıştı.

Buna karşılık, kısmen Na'viler ve Pandora'da kalmasına izin verilen insanlar tarafından büyütüldü.

AA15odgq.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Edie Falco, filmde Kaynak Geliştirme İdaresi'nin (RDA) Pandora'daki silahlı kuvvetlerinin yeni lideri General Francis Ardmore olarak karşımıza çıkıyor.

İlk filmden on yıldan uzun bir süre sonra Pandora'ya döndüklerinde Ardmore, yabancı ayda 20 mil genişliğinde duvarlarla çevrili devasa bir şehir inşa eden yeni bir asker grubuna liderlik ediyor.

Dünya ölürken amaçları Pandora'nın kontrolünü ele geçirmek ve onu insanlığın yeni evi yapmaktır.

AA15okNV.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Stephen Lang, ilk film Albay Miles Quaritch'teki karakterinin bir versiyonu olarak geri dönüyor.

Son filmden bu yana, Avatar programında yapılan bir yükseltme, RDA'nın ölü askerleri Na'vi ve insan DNA'sının bir karışımından oluşturulan avatarlara anılarını yükleyerek diriltmeye başlamasına izin veriyor. Bu otonom avatarları uzaktan kontrol etmek için bir kişinin artık bir cihaza bağlı olması gerekmiyor.

Quaritch, RDA'ya Na'vi'ye karşı çıkma konusunda daha iyi bir şans vermek için oluşturulmuş, recoms adlı seçkin bir asker grubunun parçasıdır.

İlk filmin aksine Quaritch, ilk filmde onu öldüren Jake ve ailesine karşı kendi kendine hizmet eden bir intikam görevindedir.

AA15o5YJ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

C.C.H. Pounder ayrıca kısaca Neytiri'nin annesi, klanın ruhani lideri Mo'at olarak geri dönüyor.

Quaritch'in grubu Jake'in peşine düştüğünde Neytiri ve ailesi, onları korumak için Mo'at'tan ve Omaticaya klanının geri kalanından ayrılmaya karar verir.

AA15oohK.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Kate Winslet devam filmine bir su klanının reisi Ronal olarak katılıyor.

Ronal, Metkayina klanının ruhani lideri ve şifacısıdır. Başlangıçta Ronal, insanlarla savaşlarını Metkayina'ya taşıyacaklarına inanarak Sully'lerin gruplarına katılmasına hararetle karşı çıkıyor.

AA15odgA.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Cliff Curtis, Mekayina klanının lideri olan kocası Tonowari'yi canlandırıyor.

Tonowari zorlu bir lider olarak görülüyor. Jake'in Omaticaya klanındaki eski rolü nedeniyle Sully'lere saygı duyuyor ve onları hoş karşılıyor.

AA15oohX.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Bailey Bass, kızları Tsireya'yı oynuyor.

Tsireya, Jake ve Neytiri'nin ortanca çocuğu Lo'ak ile anında bağlantı kurar.

AA15ooi0.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Filip Geljo kardeşi Aonung'u oynuyor.

Aonung, klanın en büyük savaşçılarından biri olarak kabul edilir. O ve kız kardeşi, isteksizce Sully çocuklarına kendi yaşam tarzlarına nasıl alışacaklarını öğretmekle görevlendirilir.

Aonung başlangıçta çoğu Na'vi'den farklılıklarını fark ederek Lo'ak ve Kiri ile çatışır.

Kaynak: Insider

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Avatar: Suyun Yolu - The Way of Water Yüksek Kare Hızı Korkunç ve Dikkat dağıtıyor Ve Bu, Filmlerin Geleceği Olamaz, Değil mi?

Hayranlar neredeyse on buçuk yıldır "Avatar: The Way of Water"ı bekliyorlar. James Cameron'ın ilk "Avatar" filmi çıktığında teknik bir yenilik harikasıydı ve hikayeyi beğenip beğenmemeniz kişisel tercihinize bağlı olsa da görsel olarak ne kadar güzel olduğu tartışılamaz.

AA15rXIg.img?w=768&h=431&m=6

Yeni film, bilinci Na'vi avatarında kalıcı olarak kaplanmış olan, gelecekte bir insan denizci olan Jake Sully'nin (Sam Worthington), karısı Neytiri'nin (Zoe Saldaña) ve her ikisi de evlat edinilen büyüyen çocuk ailesinin hikayesine devam ediyor. ve biyolojik. Pandora'da bu kadar çok yıkıma neden olan insanlar geri döndüler ve kaynakları yeniden ele geçirmeye, ay dünyasına çekişme getirmeye ve Jake'in peşine düşmeye çalışıyorlar.

Büyük savaşlar, muhteşem su altı sahneleri ve bazı muhteşem CG ve hareket yakalama çalışmaları var. Bununla birlikte, daha önce "Hobbit" üçlemesi veya "İkizler Adam" gibi filmlerde görmüş olabileceğiniz yüksek kare hızı (HFR) kullanımı da vardır. Eğer aşina değilseniz, standart bir filmin saniyede 24 karesi vardır, bu da size daha sinematik bir estetik verir. HFR'nin saniyede 48 karesi vardır, bu da her şeyi daha keskin ve daha gerçekçi hale getirir — sanki bir oyun izliyormuşsunuz gibi.

Bu teoride kulağa harika geliyor ama pratikte çok rahatsız edici olabilir. "The Way of Water"da bu HFR standart değildir. Bazen aynı sahne içinde ileri geri değişiyor ve o kadar sarsıcı bir şekilde korkunç ki diğer her şeyden uzaklaşıyor.

James Cameron Daha Yüksek Kare Hızlarını "Hackliyor"

AA15smAf.img?w=768&h=431&m=6

Her tiyatro HFR'yi destekleyemez, ancak Variety'nin Ekim ayında bildirdiği gibi, yönetmen James Cameron'ın bunun için bir "hilesi" var. Cameron, Güney Kore'deki Busan Uluslararası Film Festivali'nde konuştu ve burada HFR'yi "su altında veya bazı uçan sahneler gibi daha yüksek bir varlık duygusu istediğimiz yerlerde 3D'yi geliştirmek" için kullandıklarını açıkladı. İnsanların konuştuğu sahneler için daha düşük, daha standart 24 fps'nin daha iyi olduğunu söyledi. Hack'i şöyle açıkladı:

"Sinema salonları, film içinde 24 fps ile 48 fps arasında geçiş yaparak değişken kare hızını destekleyebilir mi? Cevap hayır, sadece 48 fps'de çalıştırıyorlar. Sahnenin 24 fps'de olmasını istediğimiz herhangi bir bölümünde kareleri ikiye katlıyoruz. Ve böylece, aslında aynı kareyi iki kez gösteriyorlar, ancak izleyici bunu bu şekilde görmüyor. Dolayısıyla, zaten var olan yüksek kare hızlı platformu kullanmak için aslında basit bir hack kullanıyoruz."

Teorik olarak, kulağa harika geliyor. Cameron'ın yeniliklerini takdir ettiğimi söylerken çok net olmak istiyorum. Özellikle sanatsal bir formatta bir şeyler denemenin ve deney yapmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bazen bazı şeylere alışmak gerekir. 3D'den nefret ederdim. Bu beni mide bulandırıcı yaptı. Şimdi daha iyi, ama filmin ilk sahnelerinden biri patlamış mısırı bedenimde tutabilmek için gözlerimi kapatmama neden oldu. Yine de eskisinden daha iyi.

3B ilerlemelerin hiçbiri, deneyler ve birkaç riskli gösterim olmadan işe yaramazdı. Sadece ileri geri hareket eden HFR inanılmaz derecede dikkat dağıtıcı ve beni filmden ve filmden aldığım zevkten tamamen uzaklaştırdı.

Gözbebeklerimizden çok şey soruyorsunuz

AA15sknB.img?w=768&h=431&m=6&x=300&y=106

HFR kullanılan "Hobbit" filmlerinin gösterimlerinden birini izlediyseniz, bazı sahnelerin (akla gelen, Bilbo'nun Gollum ile mağarada olduğu sahne) bir sahne oyunu izliyormuş gibi göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. veya eski bir BBC düşük bütçeli prodüksiyon. HFR alıştığımızdan çok farklı ve belki de sorun bu. Belki daha fazla görmek algılarımızı değiştirirdi. Ancak şu anda migreni tetikleyebilir ve ileri geri geçiş yapmak onu çok daha kötü hale getirir.

CGI karakterleri ve ortamları ile insanlarla askeri sahneler arasındaki sarsıcı hareketlerle şimdiden uğraşıyoruz. Na'vi ile yaptıkları çok güzel, ama tamamen aynı şey değil ve göze çarpıyor. Kare hızını ileri geri ekleyin ve gözlerinizin izlemesi ve ayarlaması imkansız gibi geliyor. Bazen değişim aynı sahnede olur, bu yüzden gözleriniz yeniden odaklanırken ve neden farklı göründüğünü merak ederken, bir hikaye noktasını veya diyaloğu kaçırırsınız. Filmin sürükleyici olması gerekiyordu ve bu, onu "The Way of Water" için daha az kıldı.

İlk Kullanıma Hazır Değil

AA15rXIp.img?w=768&h=431&m=6

Bu, özellikle James Cameron'ın bir zanaatkarlık ustası olduğu savaş sahnelerinde göze çarpıyor. Bir çekimde, birkaç Na'vi'nin ekranda standart bir şekilde koştuğunu izliyoruz, ancak sonraki çekimde, sanki birisi bir YouTube videosunun oynatma hızını değiştirmiş gibi, insanlar hızlanmış görünüyor. Hiç bir gecikmenin olduğu bir Zoom veya Skype aramasında bulundunuz mu ve ardından canlı sohbete yetişmek için her şey birkaç saniyeliğine iki katına çıktı mı? Burada sürekli oluyor. Kendi karakterinin 14 yaşındaki kızını oynayan Sigourney Weaver'ı ekleyin, isimleri (genellikle mırıldanır) ve yaratıkları düz tutmaya çalışın, çok fazla ipucu, 3D ve popomun yarısının uyuşmuş olduğu gerçeği (çalışma zamanı) üç saat 10 dakika), beni aksiyondan uzaklaştırdı.

Tüm bunları söyledikten sonra, bu kare hızı işi pruvada bir ilk atış. Nispeten yeni bir teknoloji, yani mükemmelleşmesi zaman alıyor. Endüstrinin şu anda içinden geçtiği her şeye rağmen, insanların bu gibi şeylerde hala risk almaya istekli olmasına sevindim. Bunun uzun vadede mükemmel olmadığını ve süreçte başka bir değişiklik olana kadar diğer filmlerde uygulanmaya hazır olmadığını eklemek isterim. Umarım bir sonraki devam filminde bu daha iyidir çünkü son 18 saattir çektiğim migren yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Kaynak: Film

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

'Avatar: The Way Of The Water - Suyun Yolu' Açılışının Bu Yılki Diğer Büyük Filmlerle Karşılaştırılması

Üst çizgi

Avatar: The Way Of The Water, açılış haftasonunda tahmini olarak 134 milyon dolar hasılat elde etti ve beklentilerin gerisinde kaldı, çünkü kârlı hale gelme ve ilk filmin dünya çapındaki rekor kıran hasılatını yakalama baskısıyla karşı karşıya kaldı - işte bu filmin diğer açılışlarıyla karşılaştırması: yıl.

AA15shsd.img?w=768&h=432&m=6&x=202&y=210

Önemli gerçekler

Rekordan daha az bir açılış, bir film için otomatik olarak başarısızlık anlamına gelmez: Top Gun: Maverick, dünya çapında yaklaşık 1,48 milyar dolar hasılat elde etmeden önce yaklaşık 126 milyon dolara (2022'nin 7. açılışı) açıldı ve en yüksek- yılın hasılat yapan filmi.

Avatar 2009'da 77 milyon doların üzerinde bir açılış elde etti ve ardından dünya çapında 2,9 milyar doların üzerinde hasılat elde etti, bu tarihteki diğer tüm filmlerden daha fazla.

Açılışlar, bir filmin genel performansının bir göstergesi olabilir ve seyircilerin bir filmle ne kadar ilgilendiğinin bir göstergesi olabilir, bu da filme olan ilgiyi artırabilir.

2022'nin En Büyük Yurtiçi Açılışları

1. Doctor Strange In The Multiverse Of Madness — 187,4 milyon dolar (dünya çapında brüt 955 milyon dolar)
  2. Kara Panter: Wakanda Forever — 181,3 milyon dolar (dünya çapında brüt 786,4 milyon dolar)
  3. Jurassic World: Dominion — 145 milyon dolar (dünya çapında brüt 1 milyar dolar)
  4. Thor: Love And Thunder — 144,1 milyon dolar (dünya çapında brüt 760,9 milyon dolar)
  5. Batman — 134 milyon dolar (dünya çapında brüt 770,8 dolar)
  6. Avatar: The Way Of Water Suyun Yolu— 134 milyon dolar (dünya çapında brüt 434,5 milyon dolar)
  7. Top Gun: Maverick — 126,7 milyon dolar (dünya çapında brüt 1,48 milyar dolar)
  8. Minyonlar: Gru'nun Yükselişi — 107 milyon dolar (dünya çapında brüt 939,4 milyon dolar)
  9. Sonic The Hedgehog 2 — 72,1 milyon dolar (dünya çapında brüt 402,6 milyon dolar)
  10. Black Adam — 67 milyon dolar (dünya çapında brüt 390 milyon dolar)

şaşırtıcı gerçek

Bu yıl en çok hasılat yapan filmlerin çoğu, büyük filmlerin ve serilerin devam filmleri veya yan ürünleriydi.

Anahtar Arkaplan

Yönetmen James Cameron, The Way of Water'ın karlı olabilmesi için tüm zamanların en çok hasılat yapan filmlerinden biri olması gerektiğini söyledi. Filmin yapımının 350 milyon dolardan fazlaya mal olduğu tahmin ediliyor. Eleştirmenler, güzel görsellerini selamlayarak filmi büyük ölçüde kabul ettiler. Rotten Tomatoes'da %94 seyirci puanına ve CinemaScore'da A notuna sahiptir.

Kaynak: Forbes

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • Admin

Avatar: The Way of Water 2 Milyar Doları Geçti ve Zoe Saldaña'yı 4 Filmle Bu Başarıyı Gerçekleştiren Tek Oyuncu Yaptı

Film hayranlarına hangi aktrisin en çok gişe hasılatı çektiğini sorsanız, muhtemelen Jennifer Lopez, Scarlett Johansson, Jennifer Lawrence veya Julia Roberts gibi isimler alırsınız. Tüm parayı getiren kadının Zoe Saldaña olduğu ortaya çıktı. Galaksinin Koruyucuları yıldızı, tüm zamanların en çok hasılat yapan 10 filminden dördünde oynayarak tarih yazdı. Şu anda gişe rekorları kıran Avatar: The Way of Water ile Marvel yıldızı, dört filmiyle 2 milyar doları aşan ilk aktör oldu.

AA16UOlY.img?w=768&h=520&m=6&x=349&y=74&

Gişe Başına İlk Avatar filmi Mojo, 2,9 milyar dolarla tüm zamanların dünya çapında en çok hasılat yapan filmi. Onu 2.7 milyar dolarla Avengers: Endgame takip ederken, 2.1 milyar dolarla The Way of Water 4. sırada ve 2 milyar dolarla Avengers: Infinity War 6. sırada yer alıyor. Bunun önemli olmadığını düşünüyorsanız, size tüm zamanların en çok hasılat yapan 10 filmi arasında başka hiçbir oyuncunun üçten fazla rol almadığını söylüyorum. Robert Downey Jr., Chris Evans ve Chris Pratt gibi süper yıldızlar, Saldaña'nın gişe gücünü yakalayamadı. Bu rekorun Chris adında yakışıklı bir beyaz adam tarafından değil, Siyahi bir aktris tarafından kırılmış olması gerçekten tarih yazan bir başarı. Marvel Sinematik Evreni, Avatar ve Star Trek serisindeki eşsiz başarısına rağmen oyuncu, sanatsal açıdan daha zorlu projelere geçmeye hazır.

“Hayatımın son 10 yılında sıkışıp kaldığımı hissediyorum. Bu franchise'ları yaparken kendimi sıkışmış hissettim, "Scratch yıldızı Kasım ayında Women's Wear Daily'ye söyledi. "Harika yönetmenlerle işbirliği yapmaktan, arkadaş olarak gördüğüm oyuncularla tanışmaktan ve hayranların, özellikle çocukların sevdiği bir rolü oynamaktan sağladıkları fırsatlar için çok minnettarım."

"Ama aynı zamanda, farklı türden türler ve farklı roller oynayarak kendimi genişletememek, büyütememek veya kendime meydan okuyamamak, zanaatımda sanatsal olarak sıkışmış hissettiğim anlamına da geliyordu."

Aktris, yakında çıkacak olan Galaksinin Koruyucuları Vol. 3, 5 Mayıs'ta vizyona girecek. Ayrıca Paramount+ casus dizisi Lioness'te başrol oynayacak ve yönetici yapımcılığını üstlenecek. Ve tabii ki 73 tane daha Avatar devam filmi geliyor, bu yüzden bir noktada kesinlikle daha fazla Neytiri göreceğiz.

Kaynak: The Root

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • Admin

Gişe Dönüm Noktası: "Avatar 2", "Titanic"i Batırıp Tüm Zamanların 3 Numaralı filmi olmayı başardı

AA14HNEg.img?w=768&h=433&m=6

Resmi: Avatar: The Way of Water, küresel gişede 2.243 milyar dolarlık küresel bilet satışıyla Titanic'i geride bırakarak enflasyona göre ayarlanmamış tüm zamanların 3 numaralı filmi oldu.

Her iki filmi de yöneten James Cameron, tarihin en çok hasılat yapan dört filminden üçüne hak iddia ediyor.

Bu ayın başlarında küresel bir 3D yeniden gösterime girmeden önce dünya çapında 2,194 milyar dolarlık bilet satışı toplayan Titanic, şu anda dünya çapında 2,242 milyar dolara ulaştı.

Comscore'a göre tüm zamanlar listesinin başında Cameron'ın orijinal Avatar'ı (2,92 milyar dolar) ve ardından Russo kardeşlerin Avengers: Endgame (2,79 milyar dolar) geliyor.

Avatar 2'nin yurt içi hasılatı 657 milyon dolar ve tüm zamanların listesinde 9. sıraya yerleştiriyor (Kuzey Amerika'da hala Titanic'in (672,2 milyon dolar) gerisinde. Yurtdışında, The Way of Water devasa bir 1,586 milyar dolar biriktirdi, üçüncü sırada yer aldı) -Avatar ve Endgame'in ardından uluslararası gişede şimdiye kadarki en iyi gösteri.

The Way of Water'ın Marvel's Endgame'i veya 2009'da piyasaya sürülen ilk Avatar'ı yakalaması beklenmiyor.

1997 yapımı Titanic'in 3D yeniden sürümü, alışılmadık bir hesaplaşmada, Super Bowl hafta sonu boyunca ve Sevgililer Günü'nden önce Avatar: The Way of Water ile karşı karşıya geldi. Ve Avatar 2, Titanic'i geride bırakmış olsa bile, 1997 filmi kayda değer bir dayanma gücü gösteriyor.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.