Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"Kurt sorunu" ve Turki mantik

Bozo Avdan

Önerilen İletiler

Kürtlerle Türklerin kardeş bir şekilde yaşaması için ne yapılması lazm sence????

sözde kürdistan dediğiniz yer türkiyenin bir parçası. bunu kimse inkar edemez. asla orası birzamanlar kürdistan olmadı. peki siz ne yapacaksınız. savaşıp ülkemizin bir bölümünü elimizdenmi alacaksınız??

böle bişey asla olamaz. tıpkı "gel çocuğum sana şeker verecem" der gibi boş vaatlerle kandırıldığınızın farkında değilmisiniz. Irakta bile dünyaya rezil kepaze olan amerikanın Türkiye yi işgal edebileceğinimi sanıyorsunuz. edebilse bile ettikten sonra size orayı vereceğinimi sanıyorsunuz. nasıl bu kadar saf olabiliyorsunuz. kürdistana gidince deyip duruyorsun. halbuki öle biyer bile yok. sanki öle biyer varmış gibi sizi heveslendirip size istediklerini yaptırıyorlar. amaç bizi yavaş yavaş yıpratmak, başka bişey değil. her iki sonuçta bile avucunuzu yalıyacaksınız, kullanıldığınızla, aşağılandığınızla kalacaksınız ve artık Türklerle de kardeş olamıyacaksınız, benliğinize yerleştirilen amaçtanda kurtulamıyacaksınız. nasıl gerçekleri göremiyosunuz.

GERÇEKLERİ GÖREN BÜTÜN KÜRTLER KARDEŞİMDİR.

madem farklılığımız var o zaman bırakalım her kes o farklılığında yaşasın. kardeşim hiçmi aranızda adamakıllı bilimsel konuşan biri çıkmayacak? ''sözde kürdistan dediğiniz yer türkiyenin bir parçası. bunu kimse inkar edemez. asla orası birzamanlar kürdistan olmadı.'' sen bunları yazmışşın ceviz. peki hiç araştırdınmı baktınmı. senin araştırman sadece lisede tabi okul okumuşsan sistemin uydurduğu tarih kitabını kapsar. git objektif kaynaklara bak. med, kassat kussi imparatorluğu, urartular ve daha bir çoğu. araştır biraz bilgin artsın.KÜRDİSTAN dürt parçaya ayrılmış bir coğrafyadır. türkiye iran suriye ırak. en büüyk parçası türkiyededir. oarada yaşayan KÜRT halkı bir çok zorlukla (köyleri yakıldı faili meşhule kurban gitti asimile edilmeye çalışıldı yerden yere vuruldu...) karşılastıktan sonra kendi kimliklerini kendi kültürlerini inkarcı ve imhacı faşist katil tc ye kabul ettirdiler.

şu noktayıda belirtmek isterim ceviz sen sanki KÜRDİSTAN bölgesinde yaşıyormuşsun gibi oradan asılsız haddini bilmezce laflar yazmışsın. sırf sataşmak amaçlı. ben 23 yaşındayım ve kürdistanda yaşanan faciyayı benden iyi bilemessin. gel gör bakalım hakkaride şırnakta diyarbekirde vanda siirte urfada ... kürtlerle türklerin farkını o zaman yorum yap...

:D İnanamıyorum yaa .. Adamlarda ki hezeyanlara bak .. Meğer bir kürdistan varmış ta biz Türkler orayı işgal etmişiz... :D Valla iyi yapmışız.. Türkiyenin bir karış toprağını bile almaya sizlerin gücü yetmez anca sanalda böyle çığırtkanlık yapabilirsiniz başaka da biş yapamazsınız.. A pardon masum insanları öldürmek dışında .. Bu arada dikkat ettim de gerçekleri yazınca susup kalıyorsunuz. :D

yaw yemin ederim ki öyle bir makale almışsın ki tam bizim düşünceyi destekliyen nitelikte :D:D:D

şunu dikkatli oku senin okumadan alıntı yaptığın yazıda yer alıyor inanmazsan bak :D ''Ancak “Özel Savaş” deyimi yeterli olmamış olacak ki, bir süre sonra “kirli savaş” kavramı ortaya atıldı... Neydi “kirli savaş”? Kayıplar, katliamlar, köy yakmalar, infazlar, işkence, tecavüz, bombalamalar, köyleri ilçeleri topa tutma ve daha sayabileceğimiz birçok karşı-devrimci faaliyet... Bu saldırıların hepsini planlayan ve uygulayan kontrgerilladır. Marmara Gemisi’nin batırılması, 1 Mayıs 1977, 16 Mart, Maraş, Çorum ve daha nice katliamlar Özel Harp Dairesi denilen bu kontrgerilla karargahında planlanıp düzenlenmiştir. Kontrgerilla şeflerinden Mehmet ******’ın ifadesiyle “1000 operasyon”u da bu amaç doğrultusunda yapmıştır. Savaşın gelişmesiyle bu kontrgerilla faaliyetleri, savaşın temel faaliyeti haline gelmiştir. Yani ortada yeni bir kavrama ihtiyaç yoktur. Kontrgerilla denildiğinde, halkımız bunun Susurluk devleti olduğunu anlıyor, biliyor. Kontrgerilla deyimi, özel savaş ve “kirli savaş” deyimleri gibi kimliksiz de değildir. Kontrgerilla, devletin gerillanın ve halkın karşısına çıkardığı silahlı-silahsız savaş gücü demektir. Bu yanıyla sınıfsal bir niteliği ifade ediyor. Bu kavramı kullanmak, şekilsiz, sınırları belli olmayan ve karşı-devrimin uyguladığı şiddeti ifade etmede yetersiz kalan “özel savaş”, “kirli savaş” vb. kavramları kullanmaya göre doğru olanıydı. Ancak, sınıfsal niteliği ifade eden deyimlerden özenle kaçınmak kaygısından kontrgerilla kavramı yerine özel savaş ya da kirli savaş deyimleri kullanıldı. ''

yaw vallahi o kadar zamndır bizim anlatmaya çalıştığımızı bir çırpıda yazıvermişsin. teşekkürler arman YOLDAŞ :D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 221
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

"Kurt sorununun" aslinda "Turk sorunu" oldugunu belirtmeye calistim. Hem sorunun kaynagi **** devletinin Kurdistan'daki isgali ve Kurtleri asimile ederek yeni bir Turk ulusu yaratma projesi, hem de Turk insaninin kendi devletlerinin icyuzunu görememeleri ve cözumler yolunda katki sunmalari bir yana, sorunlarin derinlesmesine yönelik tavir koymalari. Umudum o ki Turk insani da kendine guvenir ve hicbir komplekse kapilmadan olgun, uygar ve yapici olsun...

Sorunun gunumuzdeki kaynagi (Kurdistan'in Turkiye, Iran ve Suriye devletleri tarafindan kendi aralarinda bölunup paylasiliyor olmasinin yaninda), "Turki mantiktir" da. 80+ yildir bir sistemden gecip sekillendigini göremiyen Turk insani; kendi dusuncelerini, bu dusuncelerin kaynaklarini ve bu dusuncelerin baskalari (Kurtler) uzerindeki olumsuz etkilerini de göremiyor.

Sorun, Kurtlerin iradelerine ve dolyasi ile kendilerine saygi duyulmamasidir. DOlayisi ile butun "kardeslik" söylemleri, Kurt iradesine ve kendi kaderini tayin etme hakkina saygi duyulmadigi surece, hicbir anlam ifade etmemektedir.

**** devleti ve insaninin bugun karsi karsiya kalmis oldugu en buyuk görev, Kurt iradesinin kayitsiz sartsiz siyasi demokratik arenaya katilabilmesidir. Bunun gercek anlami ile gerceklesebilmesi icin, her dusuncenin hicbir önkosul olmaksizin kendini ifade edip örgutleyebilmesi gerekmektedir. Gercek demokrasi odur.

Gercek demokrasinin önundeki engeller nelerdir? ********, karanlik gucler (buna Öcalan ve askerler de dahildir)...

Dikkat edilirse ben burda cözum önerileri sunuyorum. Kurdistan'daki Turk sorununun nihayi cözumu aslinda Kurt halkinin kendi kaderini kendisinin tayin etmesidir. Buna yönelik gercek demokratiklesme, siddeti dislayan butun dusuncelerin kendini ifade edip örgutlemesi ile mumkundur.

Siyasete hak taninmali, karanlik ve siddet yanlisi butun kesim ve dusunceler hayat sansi bulmamalidir. Özgurluge hem Kurtler hem de Turkler layiktir. Kazan her iki halk olacaktir.

Bu dusuncelerle konuyu kapatma egilimindeyim. Acmis oldugum konuya dusunceleri ile katilan herkese ve bu imkani verdikleri icin Forum sahip ve sorumlularina tesekkur ediyorum.

Bozo Avdan

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU ÜLKEDE BİR KÜRT SORUNU OLDUĞUNU HİÇBİR ZAMAN KABUL ETMEDİM. BÖYLE BİR ETNİK AYIRIMIN İNSANLARI KARANLIK NOKTALARA İTECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM. BANA GÖRE EĞERE BİR SORUN VARSA BU SORUN BÜTÜN TÜRK HALKININ SORUNUDUR. PEKİ SORUN VAR MIDIR ? VARDIR. BU ÜLKEDE CİDDİ BİR EKONOMİK SORUN VARDIR, BU ÜLKEDE CİDDİ BİR EĞİTİM SORUNU VARDIR, BU ÜLKEDE CİDDİ BİR AHLAK SORUNU VARDIR. LAKİN BU SORUN BÖLGEYE , ZÜMREYE, IRKA, MEZHEBE HAS BİR SORUNDAN ZİYADE ÜLKENİN BÜTÜN İNSANININ SORUNUDUR.

DÜN GAZETELERD HERKES OKUMUŞTUR, ŞEHİT DÜŞERKEN BABASINI ARAYIP DA BABA BEN ŞEHİT OLUYORUM DİYEN ASLANIMIZIN HABERİNİ ( RUHU ŞAD OLSUN, BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİN. ) BANA GÖRE BU ÜLKEDE IRKA DAYALI SİYASETLER, SÖYLEMLER KÖK SALAMAZ, SALMAMALI. AKAPE BAŞKANININ KÜRT SORUNU GİBİ BİR SÖYLEMİ PAYLAŞMASI DAHA ÇOK ŞEHİTLER VERMEMİZE NEDEN OLABİLİR BUNA BÜTÜN BİR HALK OLARAK SAĞDUYULU BİR TEPKİ VERMEMİZ GEREKTİĞİNE HEP İNANDIM. ARTIK İNSANLAR ÖLMESİN.

BU FİKRİM DAĞLARDA KALMIŞ AÇ Bİ İLAÇ BU ÜLKENİN KANDIRILMIŞ ÇOCUKLARI İÇİN DE GEÇERLİDİR. UNUTMAYALIM BİR GEMİDEYİZ VE BU ÜLKE BİZİM , HEPİMİZİN ÜLKESİ, IRKÇILIK YAPMAK, HELE Kİ HAYATİ BİR MESELENİN ÖNÜNE BİR IRK ADI KOYARAK LAZ SORUNU, KÜRT SORUNU, GİBİ AÇIKLAMALAR YAPMAK BENCE EN TEHLİKELİ SÖYLEMLERDİR.

BU COĞRAFYADA BİRLİKTE, UZUN ÖMÜRLER YAŞAMAK, SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELMEK İÇİN BİRLİĞE İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM.

BEN KENDİ HESABIMA BU ÜLKEDE TÜRK OLSUN, ARNAVUT OLSUN,- KÜRT OLSUN, ZAZA OLSUN IRKÇI VE DİNCİ TERÖRE PİRİM VERMEYEN BÜTÜN BÜYÜKLERİMİN ( BENDEN YAŞLI ÇOK YOKTUR ZATEN ) ELLERİNDEN ÖPÜYORUM, KÜÇÜKLERİMİN DE GÖZLERİNDEN. LÜTFEN OYUNA GELMEYELLİM. İNSANLARI DAĞ BAŞLARINA ÇIKARAN AHLAKSIZ ADAMLARIN, ANKARADA AVRUPADA , AMERİKADA NASIL BİR HAYAT YAŞADIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ. LÜTFEN TERÖRE VE HER TÜRLÜSÜNE LANET OKUYALIM VE LÜTFEN IRKÇI KATEGORİZELERDEN SAKINALIM.

BEN DE BU DİLEKLERİMLE BU BAŞLIK DA YAZMAYA ( BİR AKSİLİK OLMAZ İSE ) SON VERİYORUM. BOZAN SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU ÜLKEDE BİR KÜRT SORUNU OLDUĞUNU HİÇBİR ZAMAN KABUL ETMEDİM. BÖYLE BİR ETNİK AYIRIMIN İNSANLARI KARANLIK NOKTALARA İTECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM. BANA GÖRE EĞERE BİR SORUN VARSA BU SORUN BÜTÜN TÜRK HALKININ SORUNUDUR. PEKİ SORUN VAR MIDIR ? VARDIR. BU ÜLKEDE CİDDİ BİR EKONOMİK SORUN VARDIR, BU ÜLKEDE CİDDİ BİR EĞİTİM SORUNU VARDIR, BU ÜLKEDE CİDDİ BİR AHLAK SORUNU VARDIR. LAKİN BU SORUN BÖLGEYE , ZÜMREYE, IRKA, MEZHEBE HAS BİR SORUNDAN ZİYADE ÜLKENİN BÜTÜN İNSANININ SORUNUDUR.

DÜN GAZETELERD HERKES OKUMUŞTUR, ŞEHİT DÜŞERKEN BABASINI ARAYIP DA BABA BEN ŞEHİT OLUYORUM DİYEN ASLANIMIZIN HABERİNİ ( RUHU ŞAD OLSUN, BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİN. ) BANA GÖRE BU ÜLKEDE IRKA DAYALI SİYASETLER, SÖYLEMLER KÖK SALAMAZ, SALMAMALI. AKAPE BAŞKANININ KÜRT SORUNU GİBİ BİR SÖYLEMİ PAYLAŞMASI DAHA ÇOK ŞEHİTLER VERMEMİZE NEDEN OLABİLİR BUNA BÜTÜN BİR HALK OLARAK SAĞDUYULU BİR TEPKİ VERMEMİZ GEREKTİĞİNE HEP İNANDIM. ARTIK İNSANLAR ÖLMESİN.

BU FİKRİM DAĞLARDA KALMIŞ AÇ Bİ İLAÇ BU ÜLKENİN KANDIRILMIŞ ÇOCUKLARI İÇİN DE GEÇERLİDİR. UNUTMAYALIM BİR GEMİDEYİZ VE BU ÜLKE BİZİM , HEPİMİZİN ÜLKESİ, IRKÇILIK YAPMAK, HELE Kİ HAYATİ BİR MESELENİN ÖNÜNE BİR IRK ADI KOYARAK LAZ SORUNU, KÜRT SORUNU, GİBİ AÇIKLAMALAR YAPMAK BENCE EN TEHLİKELİ SÖYLEMLERDİR.

BU COĞRAFYADA BİRLİKTE, UZUN ÖMÜRLER YAŞAMAK, SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELMEK İÇİN BİRLİĞE İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM.

BEN KENDİ HESABIMA BU ÜLKEDE TÜRK OLSUN, ARNAVUT OLSUN,- KÜRT OLSUN, ZAZA OLSUN IRKÇI VE DİNCİ TERÖRE PİRİM VERMEYEN BÜTÜN BÜYÜKLERİMİN ( BENDEN YAŞLI ÇOK YOKTUR ZATEN ) ELLERİNDEN ÖPÜYORUM, KÜÇÜKLERİMİN DE GÖZLERİNDEN. LÜTFEN OYUNA GELMEYELLİM. İNSANLARI DAĞ BAŞLARINA ÇIKARAN AHLAKSIZ ADAMLARIN, ANKARADA AVRUPADA , AMERİKADA NASIL BİR HAYAT YAŞADIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ. LÜTFEN TERÖRE VE HER TÜRLÜSÜNE LANET OKUYALIM VE LÜTFEN IRKÇI KATEGORİZELERDEN SAKINALIM.

BEN DE BU DİLEKLERİMLE BU BAŞLIK DA YAZMAYA ( BİR AKSİLİK OLMAZ İSE ) SON VERİYORUM. BOZAN SEVGİYLE KAL.

Bozan,

"Sehitler" demogojisi devlet tarafindan kullanilan ve insanlarin duygularini sömuren bir söylem. ***** devletinin baska bir söylemi de, ki aslinda inkar ve carpitmaktan baska bir sey degil, "sorunun" ekonomik oldugu. Bu argumanlarin gecerli olmadigini gelinen nokta gösteriyor. Basini kuma gömmek, kulaklarini kapatmak ve agzini acmak da klasik ve bitmesi gereken bir tavir. Istedigim seylerden bir tanesi de, hicbir anlamda yapici olmayan bu tur dusuncelerde degisikligin olmasi.

Kurt halki kendini ifade ettiginde ya "etnisiteye dayali siyaset" ya da "milliyetcilik" ile suclanir. Nihayetinde bunlar birer suclama ve konuyu bulaniklastirmak ve carpitmak isteyen tavirlar. Olduklari gibi görunuyorlar.

Kurdun kendisini görmeyen, iradesine saygisi olmayan ve onu yok etmeye calisan zihniyet (egemen Turki mantik) bir de "dis parmak" arar. Ki bu zihniyet aslinda herhangi bir "dis parmagin" olmadigini, Kurtlerin yuzyillardir özgurlesmeye calistigini ve bugun Kurt yurdu Kurdistan'in malum devletlerin isgali altinda oldugunu bilir. Bildigi halde sorumluluklarindan kactigindan dolayi kendi uydurmalarina da inanmaya baslar. O "dis parmaklarin" kendi ittifaklari olduklarini, onlarin Kurdistan'i bölunmesine onay verdiklerini görmek bile istemez. Yani, o zihniyet gercekleri görmeye cesaret edemiyor. O zihniyet gerceklerin dusmani, ya da gercekleri kendine dusman bilir. Inanmak istemez. Kabul edemez. Neden? Cunku kendi ic ve dis dunyasini kendisine verilen yalanlar uzerine kurmus. Benimsedigi bu yalan ve carpitmalarin hayat tarafindan devre disi birakildigi zaman da azginlasir, agresivlesir ve saldirganlasir. Sorun bu insanin gercekler ile yuzlesme cesaretinde bulunmamasidir. Dolayisi ile bu insan ve bu zihniyet korkaktir.

"Sevgin" sende kalsin

Bozo Avdan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bozan,

"Sehitler" demogojisi devlet tarafindan kullanilan ve insanlarin duygularini sömuren bir söylem. ***** devletinin baska bir söylemi de, ki aslinda inkar ve carpitmaktan baska bir sey degil, "sorunun" ekonomik oldugu. Bu argumanlarin gecerli olmadigini gelinen nokta gösteriyor. Basini kuma gömmek, kulaklarini kapatmak ve agzini acmak da klasik ve bitmesi gereken bir tavir. Istedigim seylerden bir tanesi de, hicbir anlamda yapici olmayan bu tur dusuncelerde degisikligin olmasi.

Kurt halki kendini ifade ettiginde ya "etnisiteye dayali siyaset" ya da "milliyetcilik" ile suclanir. Nihayetinde bunlar birer suclama ve konuyu bulaniklastirmak ve carpitmak isteyen tavirlar. Olduklari gibi görunuyorlar.

Kurdun kendisini görmeyen, iradesine saygisi olmayan ve onu yok etmeye calisan zihniyet (egemen Turki mantik) bir de "dis parmak" arar. Ki bu zihniyet aslinda herhangi bir "dis parmagin" olmadigini, Kurtlerin yuzyillardir özgurlesmeye calistigini ve bugun Kurt yurdu Kurdistan'in malum devletlerin isgali altinda oldugunu bilir. Bildigi halde sorumluluklarindan kactigindan dolayi kendi uydurmalarina da inanmaya baslar. O "dis parmaklarin" kendi ittifaklari olduklarini, onlarin Kurdistan'i bölunmesine onay verdiklerini görmek bile istemez. Yani, o zihniyet gercekleri görmeye cesaret edemiyor. O zihniyet gerceklerin dusmani, ya da gercekleri kendine dusman bilir. Inanmak istemez. Kabul edemez. Neden? Cunku kendi ic ve dis dunyasini kendisine verilen yalanlar uzerine kurmus. Benimsedigi bu yalan ve carpitmalarin hayat tarafindan devre disi birakildigi zaman da azginlasir, agresivlesir ve saldirganlasir. Sorun bu insanin gercekler ile yuzlesme cesaretinde bulunmamasidir. Dolayisi ile bu insan ve bu zihniyet korkaktir.

"Sevgin" sende kalsin

Bozo Avdan

sevgili bozo avdan

öncelikle bu konuyu açtığın için sana teşekkür ederim. düşüncelerimizi net ortaya koyduk. faşistlerde gerçektekten çekememezliklerini sokak ağzı konuşmalarını basit insan kokan kelimeleriyle bize muhalefet olmaya çalıştılar. ben senin amacını net olarak anladım: kendilerine yanlış lanse edilmiş bir kürt sorununun bir kürt olarak gerçeğini onlara göstermek ve onları aydınlığa davet etmekti. emin ol ki sonuna kadar destekçinimdir. kendimde pratik yaşamımda türk arkadaşlarımla bu sorunları tartıştık ve onlara katliyamların faili meşhullerin köy yakmaların tanığı olarak gerçeği onlara anlattım ve bir çoğu bana hak verdiler. ancak şu sorun var sen dar zihniyetli kemikleşmiş fasistlere ne kadarda işin gerçeğini anlatırsanda o yinede türkiye bir bütündür parçalanamaz vatan millet sakarya deyip kürt düşmanlığını dahada bir ******** . beni yanlış anlamanı istemem. amacının kutsallığına inandığımı belirtmiştim. saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili bozo avdan

öncelikle bu konuyu açtığın için sana teşekkür ederim. düşüncelerimizi net ortaya koyduk. faşistlerde gerçektekten çekememezliklerini sokak ağzı konuşmalarını basit insan kokan kelimeleriyle bize muhalefet olmaya çalıştılar. ben senin amacını net olarak anladım: kendilerine yanlış lanse edilmiş bir kürt sorununun bir kürt olarak gerçeğini onlara göstermek ve onları aydınlığa davet etmekti. emin ol ki sonuna kadar destekçinimdir. kendimde pratik yaşamımda türk arkadaşlarımla bu sorunları tartıştık ve onlara katliyamların faili meşhullerin köy yakmaların tanığı olarak gerçeği onlara anlattım ve bir çoğu bana hak verdiler. ancak şu sorun var sen dar zihniyetli kemikleşmiş fasistlere ne kadarda işin gerçeğini anlatırsanda o yinede türkiye bir bütündür parçalanamaz vatan millet sakarya deyip kürt düşmanlığını dahada bir ******* . beni yanlış anlamanı istemem. amacının kutsallığına inandığımı belirtmiştim. saygılarımla

Sevgili Qendal,

Dogrudur. Onlari sorumluluklarina davet ettigimizde bizim de bir sorumluluk sahibi oldugumuzu unutmamamiz lazim. Bizler "kilicin kanli ucunu" yasadigimizdan, bilgilerimizin hayati bir temeli var. Onlar ise "kilici tutan el" olduklari icin sorunlardan uzak, acilari görmeyen, dolayisi ile "bos keseden atanlar" konumunda. Yoksa ben askerlige gönderilen Turk cocugunun annesinin yasadigi duygulari bunlardan daha iyi anliyorum. Bunlar davul zurna edebiyati yaparken, o annenin gözunun gördugu sacmaligi ben de göruyorum. Bunlar görmez. Sadece duygu edebiyati yaparlar. Ama anlatmak da bizim görevimiz. Dogru söz mutlaka yerini tutar. O yuzden sabirli olmak, provakasyonlara gelmemek gerekir. Dogru Kurt halkinin yaninda. Bunlarin varacagi nokta dogrularin hakimlestigi noktadir ve o noktada bizler özgururuz.

Biz Kurtler icin asil önemli olan sey, kendimizi tanimamizdir. ****** devleti bizim kendimizi bilip tanimamiz önunde ne engel varsa koymus. Amaci da bizim kisiliksiz, kendini, tarihini bilmez bos insanlar olarak bosalmamiz ve bosalan yere Turklugu yerlestirmek... O yuzden bizim dilimize sahip cikmamiz, tarihimizi iyi ögrenmemiz, sanatsal ve edebi degerlerimizi anlayip sahip cikmamiz ve özde bizim baska halk ve uluslardan eksik hicbir seyimizin olmadigini anlamamiz lazim. En guzel siyasi durus, en anlamli tavir kendini bilmektir. Kendini bildin mi hicbir dusunsel ve ideolojik ruzgar altinda orya buraya gidip gelmez, durdugun yerde kazanirsin.

Her Kurdun kendi kimligine, tarihine, dengbejlerine, hikayelerine, cografyasina vs sahip cikmasi lazim. En buyuk Kurtluk, en buyuk devrimcilik budur. Buyuk kelimelerle konulari teorize etmeye bile gerek yok. Hele hele kendimizi baskalarina kabul ettirmeye ugrasmaya hic gerek yok. Biz biz olursak, yasiyoruz demektir. Ve yasamin kendisi bizim adimiza konusur o zaman. Dogru yol oldur.

Nihayetinde dunya ruzgarlari bizden yana esiyor. Sabirliyiz. Kazanacagiz. Kimsenin dusmani degiliz. kendimiz olmaya calisiyoruz.

baskalari ile ugrasmak degil, kendi kendimiz ile ugrasmak istiyoruz artik. Kuracak bir hayatimiz, gerceklestirecek harikalarimiz var... Engel olanlar utansin...

Sevgi ve Selamlarimla Qendal

Bozo Avdan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla artık dünya rüzgarları sizden mi esiyor. yoska yine emepryalizm tarafından kullanılıp işiniz bitince, yine ortaya mı slaınacaksınız göreceğiz :) avrupa birliği kınama kararı aldı. almanya ve hollanda ard arda operasyonalr düzenliyor.

ne sandınız, türkiyeyi müzakere masasında yada ırak savaşı gündmeidne sıkıştırmak için sizi kullananlar dostunuz falan mı sandınız. :)

emepryalizm bunu asalaya da yaptı. ama sonra bir anda arkasından desteği çekti ve asala bitti. geçmişte öcalanda çok güvneiyordu o dünyanın arkasında olmasına. aynı dünya bir pakette iadeli taahütlü gönderdi onu türkiyeye. o anlamıştır hücresinde bunalrı ya sizin anlamanıza daha var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla artık dünya rüzgarları sizden mi esiyor. yoska yine emepryalizm tarafından kullanılıp işiniz bitince, yine ortaya mı slaınacaksınız göreceğiz :) avrupa birliği kınama kararı aldı. almanya ve hollanda ard arda operasyonalr düzenliyor.

ne sandınız, türkiyeyi müzakere masasında yada ırak savaşı gündmeidne sıkıştırmak için sizi kullananlar dostunuz falan mı sandınız. :)

emepryalizm bunu asalaya da yaptı. ama sonra bir anda arkasından desteği çekti ve asala bitti. geçmişte öcalanda çok güvneiyordu o dünyanın arkasında olmasına. aynı dünya bir pakette iadeli taahütlü gönderdi onu türkiyeye. o anlamıştır hücresinde bunalrı ya sizin anlamanıza daha var.

cyrano

biz kürtler self determinasyon hakkımızı kullanıyoruz. her ulus kendi kaderini tayin etmesi. kendi onursal mücadelelerimiz verildi. 21 anayasasının ilga edilmesi ve kürtlere karşı imha ve inkar politikasının başlamasıyla günümüze kadar 28 isyan olmuştur. ve bunlardan hiçi birinin arkasında emperyalist güçler olmamıştır. belki sen şunu diyeceksin sizin o aldatmacı tarih kitaplarına dayanarak şeyh sait isyanının arkasında ingilizler var diye. tamamen altatmaca sistemin size karşı oyunlarından biri. sizi kendi tarihinizden uzaklaşıtrıp hayaller dünyasına kaptırıyorlar. işine gelmeyen savaş yada isyanda dış güçler terimini kullanmaktan geri kalmıyor. gerçi sizin için hava hoş tarihi katledilmek istenen biz kürtleriz. sizden beklentimiz buna göz yummamanızdır. kuzey ırak diyeceksin. doğrudur amerika geldi kürtlere özgürlük getirdi. bir sınır komşusu olarak türkiye saddamın kürtlere karşı katliyamlarına karşı ne yaptı. ki kendi bünyesinde 30 milyonu aşkın kürt olmasına karşın. bir halepçe katliyamında 5 bin kürde kimyasal atıldı ve daha bir çok ölüm vahşet. anlayacağın kuzey ıraktaki kürtlerin başka çaresi yoktu. ivedi bir durumdu. çünkü her gün kan kaybediliyordu. ancak 28 isyan diyorsam bunlar türkiye sınırlarında olmuş isyanlardır

saaygılarımla qendal

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saddamın katliamlarına karşı ne yaptı he :) sınırlarını kürtlere açan başka devlet oldu mu başka hangi devlette peşemrge kampları kuruldu. ne kadar peşmergenin mülteci oalrak türkiyeye geldiğini biliyormusun sen. kim sahip çıktı türkiyeden başka halepçe mağdurlarına.

insna işkembe-i kübradan konuşurken bile azcık bakar yazdığım nedir ne diyorum ben diye

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saddamın katliamlarına karşı ne yaptı he :) sınırlarını kürtlere açan başka devlet oldu mu başka hangi devlette peşemrge kampları kuruldu. ne kadar peşmergenin mülteci oalrak türkiyeye geldiğini biliyormusun sen. kim sahip çıktı türkiyeden başka halepçe mağdurlarına.

insna işkembe-i kübradan konuşurken bile azcık bakar yazdığım nedir ne diyorum ben diye

doğrudur sınırlarını açtı peki niye açtı?çünkü açmak zorundaydı. ya altına imza attığı uluslararası anlaşmaları ihlal edecekti yada kürtleri kapıdan geçmesine izin verecekti. geçmesine izin verdi ve kendi kaderine terk etti. halepçe katliyamında mağdur olan kürtler bu seferde türkiye sınır kapısında mağdur oldular. şu farkı bil: türkiye gönüllü olarak kapılarını açmadı açmak zorunda olduğu için kapılarını açtı ve bundan ileriyede gitmedi. sende bunu bil git araştır öğren. zaten tarih boyunca yaptığınız tek olumlu şeyi abartarak anlatma yeteneği sizde oldukça fazla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

doğrudur sınırlarını açtı peki niye açtı?çünkü açmak zorundaydı. ya altına imza attığı uluslararası anlaşmaları ihlal edecekti yada kürtleri kapıdan geçmesine izin verecekti. geçmesine izin verdi ve kendi kaderine terk etti. halepçe katliyamında mağdur olan kürtler bu seferde türkiye sınır kapısında mağdur oldular. şu farkı bil: türkiye gönüllü olarak kapılarını açmadı açmak zorunda olduğu için kapılarını açtı ve bundan ileriyede gitmedi. sende bunu bil git araştır öğren. zaten tarih boyunca yaptığınız tek olumlu şeyi abartarak anlatma yeteneği sizde oldukça fazla...

"Tarihlerinde olumlu bir sey yaptilar, gidip gelip ondan bahsediyorlar".... :) Cok dogru Qendal... Ama gel gör ki o "olumlu" sey o kadar da olumlu degil. Milyonlarca insan Saddam'in kimyasal silahlarindan kacip Kurdistan'in Iran ve Turkiye sinirlarina dayandilar. Dikkat et, hala kendi topraklarinda, sadece isgalci devletlerin kurmus olduklari tel ölgulere dayandilar. Ayrica dikkat etmeye devam et, sadece Turklerin kurduklari tel örgulere degil, Faris'larin da tel örgulerine dayandilar. Turk devleti de seneler sonra Cyrano gibilerinin gelip biz söyle böyle buyukluk yaptik demeleri ve dunya kamuoyuna karsi kendini insancil göstermek icin bu insanlari kamplara sikistirdi. Cyrano hatirlamaz ama Saddam'in ajanlari o kamplarda ekmeklere zehir yerlestirmisti. Bunun Turk istihbaratiyla beraber yapildigina dair herhangi bir kanit yok elimde.

Bir de hatirlansin ki o ahirlara yerlestirilen bu insanlar da ilk firsatta oralari terk ettiler. Hurriyet "pesmerge dondurma yiyiyor" mansetleri ata dursun, Halepce'yi yasamis olan ve cogu cocuk, kadin ve yaslilardan olusan bu insanlar Turk devletinin ve artik (bizi birak) kendine saygisi kalmamis Turk insaninin gercek yuzunu görmus oldular.

Ne Kurdistan'in guneyindeki, ne de kuzeyindeki Kurtlerin ne Turklere, ne de digerlerine hic bir sadakat borcu yoktur. Tam tersine, bu insanlarin Kurtlere özur borclari var.

Turkler Kurtlere borcludurlar. Sadece ulkelerini isgal ettikleri icin degil, yalan ve dolanlarla Kurtleri mesgul ettikleri icin de...

Kurtlerin de artik bu yalan ve dolanlar ile ugrasacak ne vakti var, ne de niyeti. O yuzdendir ki Kurtler yollarina devam ediyorlar, kalitesiz bu istasyonlardan bir gun once kurtulup diger uygar uluslar arasinda yerlerini almak istiyorlar.

Bozo Avdan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet senin o kaltiesiz dediğin istasyona girebilmek için binelrce kürt türkiye sınırında beklerken. kürtler türk sınırını geçip o istasyona girebilmek için mayın tarlalarında can verirken dimi :)

doğru tabi türk devleti doğuya yol inşaatı başlatınca yol işçilerini öldürüp o inşaatlarda çalışan kürtleri hain diye damgalayıp. aman yol gelirde bizim aşriet yapımız bozulur diye yola karşı çıkanlar ç şimdi bizim geri kalmamazın sebebi tc diyorlar. kaç perde bu çadır tiyatrosu.

türkiyenin hangi uluslararası anlaşamsı varmış halepçe mağdurlarını türkyieye sokmak zorunda oldukları gendal ver bakalım adını :)

ama şaşırmıyorum üyelerine oy vermenin yapay oy pusulaları üzerinde ilçe binalarında antremanla öğretilen bir partinin kadro yapısının bilgi seviyeside anca bu kadar olur :)

ha birde halepçe konusuna gelicne unutmayın saddama o bombayı verenlere uşaklık ediyorsunuz şu an. bölgede demokrasinin yegane teyminatıdır dediğiniz amerikanın, kapıalrında kapıkulluğu eddip demokrasi öğretisi öğrendiğiniz fransa nın elinden geldi saddama o bombalar.

kürtler değilde, siz nereye devam ediyorsunuz bilmiyorum ama, o devam ettiğiniz yolun sonunun tıpkı elebaşınızın ambalajlanarak getirildiği yerden farklı olmaz. kürler yine bu ulusta kardeşçe yaşarlar. ama siz ekmeye çalıştığınız düşmanlık tohumlarını ancak sekiz metrekarelik bir odada saksıya ekersiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet senin o kaltiesiz dediğin istasyona girebilmek için binelrce kürt türkiye sınırında beklerken. kürtler türk sınırını geçip o istasyona girebilmek için mayın tarlalarında can verirken dimi :)

doğru tabi türk devleti doğuya yol inşaatı başlatınca yol işçilerini öldürüp o inşaatlarda çalışan kürtleri hain diye damgalayıp. aman yol gelirde bizim aşriet yapımız bozulur diye yola karşı çıkanlar ç şimdi bizim geri kalmamazın sebebi tc diyorlar. kaç perde bu çadır tiyatrosu.

türkiyenin hangi uluslararası anlaşamsı varmış halepçe mağdurlarını türkyieye sokmak zorunda oldukları gendal ver bakalım adını :)

ama şaşırmıyorum üyelerine oy vermenin yapay oy pusulaları üzerinde ilçe binalarında antremanla öğretilen bir partinin kadro yapısının bilgi seviyeside anca bu kadar olur :)

ha birde halepçe konusuna gelicne unutmayın saddama o bombayı verenlere uşaklık ediyorsunuz şu an. bölgede demokrasinin yegane teyminatıdır dediğiniz amerikanın, kapıalrında kapıkulluğu eddip demokrasi öğretisi öğrendiğiniz fransa nın elinden geldi saddama o bombalar.

kürtler değilde, siz nereye devam ediyorsunuz bilmiyorum ama, o devam ettiğiniz yolun sonunun tıpkı elebaşınızın ambalajlanarak getirildiği yerden farklı olmaz. kürler yine bu ulusta kardeşçe yaşarlar. ama siz ekmeye çalıştığınız düşmanlık tohumlarını ancak sekiz metrekarelik bir odada saksıya ekersiniz.

Cyrano,

Dedigim gibi: Saddam'in kimyasal silahindan kurtulmak isteyen yuzbinler Kurdistan'daki Faris ve Turk sinirlarina kendilerini vurarak yilana sarilmak zorunda kaldilar. Gördugum kadar ile senin icin fazla bir sey ifade etmiyor ama unutma ki o yuzbinler hala kendi ulkelerindeydiler. Senin "Turkiye" dedigin bu zoraki "ulke", o yuzbinlerin ulkesini de kapsiyor. O topraklar o yuzbinlere ait, senin askerlerine degil. Ulkemi isgal edip ulkemde misafirperverlik taslaman biraz komik.

Senin devletin benim ulkemi isgal edip bana yol yapiyormus. Ve sen benim ona tesekkur etmemi bekliyorsun. Ilginc.

Sen bizi usaklik ile suclama kustahliginda bulunuyorsun. Kustahligini bir tarafa birakiyorum. Senin Amerika ile bir derdin var ise o beni ilgilendirmez. Ama tahmin ediyorum ki Amerika ve Kurtlerin cikarlarinin nihayet cakismasi ve Kurtlerin bundan kazanmalari seni rahatsiz ediyor. Kurtlerin kazanmasinin seni rahatsiz etmesi senin Kurt dusmanligin ile baglantili bir sey. Kurtlerden nefret ettigin icin onlarin kazanmalarini istemiyorsun. Dolayisi ile, senin Kurt nefretin belli iken, senin Kurtler'in yararina bir sey istemeyecegin ortada. Sen Kurtlerin dostu degilsin. Kurtlerin dusmanisin. Senin gibiler milyonlar ve en tepesinde koskoca ****** bir devlet var. Gercek yuzunu görebiliyor musun? Umarin az da olsa kendini görursun.

Ve sonucta kendi devletine layik olarak beni hapislere atmak ile tehdit ediyorsun. Acizliginin farkinda olacagini tahmin etmiyorum ama benim özgurlugum icin mucadele etmem hapishanelerde bile basimin dik olmasini saglar. Senin ise hicbir zaman basin dik degildir cunku sen zulmunle gurur duyuyorsun. Sahte gururun sonu yikimdir. Benim buyuklugum, selam verme tenezulunde bulunmadigim insanlari bile yikildiklarinda en azindan kendilerine iki kurus para atmamdir.

Senin devletin Kurdistan'in yeralti ve yerustu zenginliklerini calarken, bize yol mu yapiyor? Ordan gelen para ile belki o iki kurus 10 kurus olur. Bizden sizlere o cok bile.

Bozo Avdan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cyrano,

Dedigim gibi: Saddam'in kimyasal silahindan kurtulmak isteyen yuzbinler Kurdistan'daki Faris ve Turk sinirlarina kendilerini vurarak yilana sarilmak zorunda kaldilar. Gördugum kadar ile senin icin fazla bir sey ifade etmiyor ama unutma ki o yuzbinler hala kendi ulkelerindeydiler. Senin "Turkiye" dedigin bu zoraki "ulke", o yuzbinlerin ulkesini de kapsiyor. O topraklar o yuzbinlere ait, senin askerlerine degil. Ulkemi isgal edip ulkemde misafirperverlik taslaman biraz komik.

Senin devletin benim ulkemi isgal edip bana yol yapiyormus. Ve sen benim ona tesekkur etmemi bekliyorsun. Ilginc.

Sen bizi usaklik ile suclama kustahliginda bulunuyorsun. Kustahligini bir tarafa birakiyorum. Senin Amerika ile bir derdin var ise o beni ilgilendirmez. Ama tahmin ediyorum ki Amerika ve Kurtlerin cikarlarinin nihayet cakismasi ve Kurtlerin bundan kazanmalari seni rahatsiz ediyor. Kurtlerin kazanmasinin seni rahatsiz etmesi senin Kurt dusmanligin ile baglantili bir sey. Kurtlerden nefret ettigin icin onlarin kazanmalarini istemiyorsun. Dolayisi ile, senin Kurt nefretin belli iken, senin Kurtler'in yararina bir sey istemeyecegin ortada. Sen Kurtlerin dostu degilsin. Kurtlerin dusmanisin. Senin gibiler milyonlar ve en tepesinde koskoca ******* bir devlet var. Gercek yuzunu görebiliyor musun? Umarin az da olsa kendini görursun.

Ve sonucta kendi devletine layik olarak beni hapislere atmak ile tehdit ediyorsun. Acizliginin farkinda olacagini tahmin etmiyorum ama benim özgurlugum icin mucadele etmem hapishanelerde bile basimin dik olmasini saglar. Senin ise hicbir zaman basin dik degildir cunku sen zulmunle gurur duyuyorsun. Sahte gururun sonu yikimdir. Benim buyuklugum, selam verme tenezulunde bulunmadigim insanlari bile yikildiklarinda en azindan kendilerine iki kurus para atmamdir.

Senin devletin Kurdistan'in yeralti ve yerustu zenginliklerini calarken, bize yol mu yapiyor? Ordan gelen para ile belki o iki kurus 10 kurus olur. Bizden sizlere o cok bile.

Bozo Avdan

pardon ne zaman ülken oldu senin orası :) sonrada türkler gelip işgal ettiler. ne zaman ülke kurdun orada.

amerikayla kürtlerin çıakrları çakışıyormuş vay be amerikanın pkk yı ve onun yardakçılarını kullanması ne zamna çıakrların çakışması oldu.

bir arada çakışıyordu ama kenyada öcalanı paket yapıp trükiyeye gönderdiler. sen dua ette yarın amerika yine kürtleri satınca o beğenmediğin istasyon katliamdan kaçan kürtlere yine kucak açsın. amerikanın peşinde koşup onun yalanlarına inananların sonu ortadadır. ha şunu söyle ne öyle bağımsızlıkçı pozları de ki kardeşim biz barzaniye talabanyie özendik abd nin uşaklığında onları geçip pastadan pay kapmak istiyoruz. bu yoldan çok yürüyen oldu molla mustafa barzanide yürüdü. ama bu yolun sonu hep halepçeleri getirdi.

abd ye güvenip abd yle çıkarları anynıymışta :)

köpekle sahibinin çıkarları aynı değildirki. pkk abd nin köpeği oalrak ne başaracağını sanıyorsa. yarın yine tasma sıkılır yine feryat başlar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

pardon ne zaman ülken oldu senin orası :) sonrada türkler gelip işgal ettiler. ne zaman ülke kurdun orada.

amerikayla kürtlerin çıakrları çakışıyormuş vay be amerikanın pkk yı ve onun yardakçılarını kullanması ne zamna çıakrların çakışması oldu.

bir arada çakışıyordu ama kenyada öcalanı paket yapıp trükiyeye gönderdiler. sen dua ette yarın amerika yine kürtleri satınca o beğenmediğin istasyon katliamdan kaçan kürtlere yine kucak açsın. amerikanın peşinde koşup onun yalanlarına inananların sonu ortadadır. ha şunu söyle ne öyle bağımsızlıkçı pozları de ki kardeşim biz barzaniye talabanyie özendik abd nin uşaklığında onları geçip pastadan pay kapmak istiyoruz. bu yoldan çok yürüyen oldu molla mustafa barzanide yürüdü. ama bu yolun sonu hep halepçeleri getirdi.

abd ye güvenip abd yle çıkarları anynıymışta :)

köpekle sahibinin çıkarları aynı değildirki. pkk abd nin köpeği oalrak ne başaracağını sanıyorsa. yarın yine tasma sıkılır yine feryat başlar :)

Cyrano,

Senin gibi ****** ile hala bu kalitesiz dialogu surdurdugum icin bana minnet borcun var. Sana "ulke" ve "devlet" arasindaki farki anlatmak isterdim ama bedava siyasal bilimler dersi almayi hak etmis degilsin. Eger senin derdin dogrular ise, zaten gibip ögrenirsin. Dogru duzgun "dusman" bile olamiyorsun... Kalitesiz dusman...

Bize bulasmis ***** olduklarinizi ne de guzel gösteriyorsun.

Senin ne dedigini bildigini varsayarak soruyorum: "vay be amerikanın pkk yı ve onun yardakçılarını kullanması ne zamna çıakrların çakışması oldu" diyerek ne kastediyorsun? Amkerika PKK ve "onun yardakcilarini" nasil kullaniyor? "Onun yardakcilari" kim?

Sen bunlari cevaplayamaya dur, senin kendini daha iyi görmen icin biraz daha seni sana anlatayim. Tesekkure gerek yok.

Sen, sana verilenler ile yetindigin icin, ne Kurdistan'i sana verilenden bagimsiz olarak göruyorsun, ne Kurtleri önune konulandan bagimsiz olarak görebiliyorsun, ne Kurdistan'in guneyindeki mucadelenin tarihini bilebiliyorsun, ne Kurtlerin Irak'taki onurlu ve aklilli duruslarini görebiliyorsun ve ne de butun bunlar arasinda PKK'nin yerini görebiliyorsun... neden? Cunku sen bagimsiz dusunup fikir uretebilme kabiliyetinden yoksunsun. Aslinda sorun sen degilsin. Seni muhattab almam da benim sana yaptigim bir "kiyaklik". O yuzden seni sana anlatirken seni kirarsam kusura bakma. Ki umarim kirilirsin cunku kirilmak da bir duygunun, bir arayisin oldugunu gösterir. Sende onlar var mi? Umarim sen de bu istasyon gibi kalitesiz degilsin.

"Barzani ve Talabani'ye özenmekten" bahsediyorsun... Dogrudur. Kurdistan'in butun parcalari icin guneydeki gelismeler umut verici. Nihayet Kurtler yanliz olmaktan kurtulup bazi kazanimlar elde ediyorlar. Bu, senin gibi Kurt dusmanlarini rahatsiz ediyor. Kendini bilen her Kurt guney Kurdistan'daki gelismeler ile son derece gurur duyuyor. Ayni Kurtler Iran ve Suriye'nin dunyadan soyutlanmalarina da seviniyor. Bu Kurtler butun dunya bir tarafa, Kemalist Turk devleti diger tarafa giderken bu devletin girdigi ve hala girecegi durumlara da seviniyor. Nihayet "sans" bize de guluyor. Aferim Saddam'a ki Kuveyt'i isgal etti. Aferim **** devletine ki cag disi ****** mantikta israr ediyor. Kimse kimseye zorla "aptal ol" demiyor ki!... Daha önce de belirttim (sanirim bu platformda): biz Kurtlerin sabirli olmaktan baska fazla bir sey yapmamiza gerek yok... Dusmanlarimiz kendi kuyularini zaten kaziyorlar...

Bagimsiz bir Kurdistan'da biz artik devletimizi hizmetcimiz gibi kullaniriz. (ki devletlerin asil fonksiyonu o olmali) Bu sureclerde asil kazanan Turkler olacak, ki onlar da biraz özgurlesirler. Bu "biraz" bugune kiyasla bir devrim olacak sizler icin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne kaliteli diyaloğu ya. seni ciddi bir adam yerine koymadım ki hiç ben sana değil senin zırvalarıan cevap veriyorum. sanki oturmuşum adamla bursalıda kebap yiyip sohbet ediyorum.

barznaiyle talabaniyede özenin ama sonra yine. barzani pkklıları öldürüyor diye avaz avaz dolşamayın dtürkyie sokakalrında.

adam benden kaliteli sohbet bekliyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

karanlık güçlerin maşasımı yoksa o maşayı tutanmı olduğunu merak etmeye başladım doğrusu. gayet kültürlüsün ama gerçekleri görmemekte ısrar ediyorsun. halbuki senin gibi birisi başkalarının ******* olduğunu görür ve buna karşı çıkar. neden ısrar ediyorsun hala.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

karanlık güçlerin maşasımı yoksa o maşayı tutanmı olduğunu merak etmeye başladım doğrusu. gayet kültürlüsün ama gerçekleri görmemekte ısrar ediyorsun. halbuki senin gibi birisi başkalarının ***** olduğunu görür ve buna karşı çıkar. neden ısrar ediyorsun hala.

Ceviz,

Sen sadece benim argumanlarimdan bir tanesisin. Yazdiklarimda bir dipnotsun. Forum sorumlulari senin muhattabin, ben degil. Ayrica ***** sen ve senin gibiler. (yildizlar benden)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bozo avdan

bence insanların senin şovenizmine karşı bu kadar sabırlı olmasını takdir etmelisin.

yine söylüyorum ırka dayanan hertürlü şovenizme karşıyım. herkes de buna karşı olmalı.

ilk önce insan olduğunu anladığımız zaman sorunlarda sona erecek. insanlığın sorunu hepimizin sorunu.

saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen devam et bozo. yorganın altında hülyalara. hayat devam ediyor. insanlar yine bir arada yaşıyor. buna kastı olanlara karşı zaten kürt ve türk askerleri aynı bölükte birlikte aynı siperde savaşıyor.

eskidende bu ülke emperyalizmin saldırılarını gördü eskiden ama direk kendilerinin ya da yandaş devletlerin ordularını göndermişlerdi. şimdi taktikler değişik. ama yine eskiden olduğu gibi yine yanyana, aynı sieprde savaşıyorlar emperyalizmin uşaklarına.

o yüzden kürtelr adına konuşan adam pozlarına girme. o kürtler senin ağzında salyalarla bahsettiğin, ülkenin ordusunda, o ülekyi koruyorlar.

zırvaların gerçekten yeter.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen devam et bozo. yorganın altında hülyalara. hayat devam ediyor. insanlar yine bir arada yaşıyor. buna kastı olanlara karşı zaten kürt ve türk askerleri aynı bölükte birlikte aynı siperde savaşıyor.

eskidende bu ülke emperyalizmin saldırılarını gördü eskiden ama direk kendilerinin ya da yandaş devletlerin ordularını göndermişlerdi. şimdi taktikler değişik. ama yine eskiden olduğu gibi yine yanyana, aynı sieprde savaşıyorlar emperyalizmin uşaklarına.

o yüzden kürtelr adına konuşan adam pozlarına girme. o kürtler senin ağzında salyalarla bahsettiğin, ülkenin ordusunda, o ülekyi koruyorlar.

zırvaların gerçekten yeter.

Cyrano ve Deli Emin,

Benim icin ve Kurtlerin özgurlugu acisindan ikiniz (sahsinizi tanimiyorum, sizler sadece birseyleri temsil ediyorsunuz benim icin) arasinda hicbir fark yok. Kendisini yasamak isteyen bir Kurt'u "sovenizm" ile suclamak, Turk irkciligini ile Kurt milliyetciligini bir tutmak, sesini yukselten Kurde "sus, rahatsiz etme bizi" demek de sömurgeci Turki mantigin bir parcasi. Daha önce dedim ya; Kurdun kendisi ve iradesine saygisi olmayan ne benim ne de bu halkin karsisina cikip "kardeslik" ve "insanliktan" bahsetmesin.

Bir de bu "vatani" Kurt ve Turkler "beraber" savunuyorlarmis! Bunu iddia edenin gercekten bunu inanarak söyledigini dusundukce Turk devletinin ve Turki mantigin siz Turkler uzerinde ne kadar etkili oldugunu göruyorum ama umudumu yitirmiyorum. Neden? Cunku benim umudum sizin Kurt ulusal özgurluk mucadelesine vereceginiz "destege" bagli degil. Ben Kurtlerin kendilerine inaniyorum. Turki mantigin gittikce dunyadan izole olmasi da beni sevindiriyor tabii ki.

Burda Kurd'u hic bir sekilde duymadiginiz, görmediginiz, okumadiginiz bir sekilde anlattim. Anlatmaya hala devam etmeye hazirdim ama ne dogru duzgun dialoga girecebilecek birine rastladim, ne de sizlerin terbiyesizce kufurlerinize layik göruyorum kendimi. Dolayisi ile Kurdistan'in Turkler tarafindan kurulmus tel örgulerine kendilerini vurup Kurdistan'in kuzey bölumune gecen Guney Kurdistan'li Kurtlerin ilk firsatta siz Turklerden uzaklasmasi gibi, ben de "benden bu kadar" diyorum ve sizler ile tanistigima memnun olmayisimin sebebini sizin "uygarliginizda" gördukce ***** Kurtleri (ve butun dunyayi) uygarlik ve modernizasyon adina nasil kandirdigini, yalanlarini ve sahtekatrligini animsiyorum.

Ve ******* devletinin butun yalanlarini, sahtekarliklarini animsiyorum. Animsadikca gercekleri daha iyi göruyorum ve biz Kurtlerin siz Turklerden kurtulmamizin tez elden olmasi gerektigine olan inancim daha da artiyor. Dolayisi ile, bana gercekleri daha iyi gösterdiginiz icin hepinize tesekkur ederim.

Bu Forumu da bir sure takip edecegim. Kayda deger bir sey görmesem bu istasyonda da isimin bittigini anlayip yoluma devam edecegim.

Sevgi ve saygi ile gelen, öyle kalsin...

Bozo Avdan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nereden başlasam diye bakıyorum... Daha önce söylediklerimi tekrar söylemeden edemeyeceğim...

.

.

.

.

DELİ EMİNİN DEDİĞİ GİBİ İNSANI SEVMEYEN KİŞİ KİMSEYİ SEVEMEZ....

Eğer hala anlayamıyorsanız yazıklar olsun size...

Sevgiler....

bizim abd ye uşaklıkla suçladığımız pkk dır. ya da onun gibi kdp ve kyb dir. bu da suçalam falan değil alfabeyi okumak kadar net bir şeydir. sen bizim bunlara yönelik ithamlarımızı kürtlere yönelik gibi mi algılıyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

veya kürtlere yönelikmiş gibi göstermeye çalışıyorsun. benim birçok kardeşim gibi sevdiğim kürt arkadaşım var.

4 sene önce çalıştığım şirkete yeni gelen kürt bir depocu vardı. ilk okul mezunu ve bilgisayara dokunmaya korkan birisi. onun ne kadar iyi bir insan olduğunu gördükten sonra elimden geldiği kadar ona yardımcı oldum ve bilmediği şeyleri öğretmeye çalıştım ve şuanda o kişi şirketin satınalma müdürü. sürekli olarak bana Allah senden razı olsun kardeşim der. senin sayende buralara gelebildim der.

iyi niyetli ve insan olanlara Türkler herzaman insan gibi davranır. yeterki karşı taraf insan olmayı bilsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.