Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kızları da alın askere...

arman

Önerilen İletiler

Nede güzel söylemiştir şarkısında Erkin Koray....

Hadi kızlar diyelim ki sizlere mecburi askeri hizmet yapacaksınız denildi... Yapabilirmisiniz? Ya da yapabilseniz neler yaşardının hiç düşündünüz mü ? :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nede güzel söylemiştir şarkısında Erkin Koray....

Hadi kızlar diyelim ki sizlere mecburi askeri hizmet yapacaksınız denildi... Yapabilirmisiniz? Ya da yapabilseniz neler yaşardının hiç düşündünüz mü ? :D

bu güzel bi konu ya ;)

kızlar çok dayanıksız olur , revir hiç boş kalmazdı sanırım :D giderken bize de şöle uğurlama gecesi yapılır mıydı acaba...çok komik olurdu,düşünemiyorum bile :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben en çok içtima olaylarınızı düşünüyorum... Malum kadınların en büyük özelliklerinden biri dışarı çıkacakları zaman bir türlü hazırlanamamaları süslenme püslenme derken hiç bir zaman tam vaktinde çıkmazlar ya sizden içtimayı alacak olan komutanın halini çok merak ederdim doğrusu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben en çok içtima olaylarınızı düşünüyorum... Malum kadınların en büyük özelliklerinden biri dışarı çıkacakları zaman bir türlü hazırlanamamaları süslenme püslenme derken hiç bir zaman tam vaktinde çıkmazlar ya sizden içtimayı alacak olan komutanın halini çok merak ederdim doğrusu...

komutanın yaşı ve yakışıklılık derecesi önemli tabi :D

ewet vakit olayında haklısın,ama hazırlanırken zaman çabuk geçiyo bizim suçumuz yok -_- yanlız rekabet olayı yaşanırsa pek güzel şeyler olmazdı sanırım...erkeklerde öle bi durum yaşandığını zannetmiyorum ama

bayanlar konusu düşündürücü gerçekten...yanlız sizden bi üstünlüğümüz olurdu o da temizlik konusunda...

bi yerde okumuştum,bi erkek izne evine gitmiş ve uyuyamamış günlerce..sonra izin bitip askere geri döndüğünde sebebin,koğuşun o acayip kokusuna alışmış olmasından olduğunu anlamış....iwwwreeeennnççççç :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

komutanın yaşı ve yakışıklılık derecesi önemli tabi :D

ewet vakit olayında haklısın,ama hazırlanırken zaman çabuk geçiyo bizim suçumuz yok -_- yanlız rekabet olayı yaşanırsa pek güzel şeyler olmazdı sanırım...erkeklerde öle bi durum yaşandığını zannetmiyorum ama

bayanlar konusu düşündürücü gerçekten...yanlız sizden bi üstünlüğümüz olurdu o da temizlik konusunda...

bi yerde okumuştum,bi erkek izne evine gitmiş ve uyuyamamış günlerce..sonra izin bitip askere geri döndüğünde sebebin,koğuşun o acayip kokusuna alışmış olmasından olduğunu anlamış....iwwwreeeennnççççç :P

:lol::lol: valla inanırım doğrudur... Koptum şimdi ya :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ya en komiğide bu kızlar tüfekle beraber nasıl sürünecekler ki hani komutanlar der ya kalçalar insin ... Poposu yukarda olan kurşunu yer diye.. Bi kere burdan kurtuluşları yok paso kurşun yiyecekler o açıdan bi de dediğim gibi asla tam olarak yüzüstü sürünemeyecekler.. Ergonomileri buna izin vermez :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel fikir he arman...alınsın alınsın..

walla ben giderdim...siz erkeklerin ballandıra ballandıra askerlik anısı anlatmanıza hep özendim ;)

bunu bu topikten önce de düşünmüştüm ve giderdim demiştim.

zaten disiplinli bi yapım var,altta kalamayacak kadar da büyük bi inadım var.canımı dişime takar denileni yapardım.üniforma ve silah severim.. :online2long:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kızlar askerlik sizin işiniz değil..

Neden:

- Bir kere ayy.. diyemezsiniz..))

- Hamur içi, pasta, börek konuşamazsınız..

- Örgü, dantel zart zurt yapamazsınız..

- Makyaj aletleri, liposekşın krem vs de kullanamazsınız..

- Müteaddit dönemlerinizde zorlanabilirsiniz..

- Sürünemezsiniz..

- 5 km koşu yapamazsınız..

- Pentatlon eğitiminde dökülürsünüz..

- Üçde üç vuramazsınız..

- 1 km koşup, hiç durmdan 200 metre atış hiç yapamazsanız, yapsanızda tüfek bi tarafa siz bitarafa..))

- Yemekte; ıspanak, karaşimşek, bezelyeli patetes ve benzerleri yemekleri beğenmeyebilirsiniz..

- Gurbete dayanamazsınız..

- Kademe işlerinden anlayacağınızıda ummuyorum..

- Tank kullanabilirmisiniz..?

- Diğer zırhlı araçları ve ağır silahları kullanabilirmisiniz..?

- Üstün cesaretiniz varmı.?

Saymakla bitmez....

Siz anladığınız işlere yönlenin hamfendi dostlarım..))

Saygılar-Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Kızlar askerlik sizin işiniz değil..

Neden:

- Bir kere ayy.. diyemezsiniz..))

- Hamur içi, pasta, börek konuşamazsınız..

- Örgü, dantel zart zurt yapamazsınız..

- Makyaj aletleri, liposekşın krem vs de kullanamazsınız..

- Müteaddit dönemlerinizde zorlanabilirsiniz..

- Sürünemezsiniz..

- 5 km koşu yapamazsınız..

- Pentatlon eğitiminde dökülürsünüz..

- Üçde üç vuramazsınız..

- 1 km koşup, hiç durmdan 200 metre atış hiç yapamazsanız, yapsanızda tüfek bi tarafa siz bitarafa..))

- Yemekte; ıspanak, karaşimşek, bezelyeli patetes ve benzerleri yemekleri beğenmeyebilirsiniz..

- Gurbete dayanamazsınız..

- Kademe işlerinden anlayacağınızıda ummuyorum..

- Tank kullanabilirmisiniz..?

- Diğer zırhlı araçları ve ağır silahları kullanabilirmisiniz..?

- Üstün cesaretiniz varmı.?

Saymakla bitmez....

Siz anladığınız işlere yönlenin hamfendi dostlarım..))

Saygılar-Sevgiler..

gerçektende bayanları acımaya başladım günümüzdeki kızlar bırak bu askerlik işlerini kendi yapması gereken işleri bile yapamıyorlar yemek yapmak bulaşık çamaşır v.s.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tırmanmak.. Tırmalamam ben.. Parçalarım ,dağıtırım ,deşerim ..

sen neymişsin be NATALİA hababam sınıfından esinlenerek cevapladın bu soruyu galiba orası sadece film hiç sırtında 20 kilo yükle 24 saat düz yolda yürüdünmü orda dağlarda yürüyordukta biz pek kolay olmuyor arazi vitesinde yürümek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Vatan savunmasında kadın erkek ayrımı olabilir mi ? Bence önümüzdeki onyıl içinde kızları da askere alacaklar.Biz de seve seve koşacağız ve de en az erkekler kadr iyi yapacağız bu işi.

Hiç bir bayan bir erkek kadar iyi şavaşamaz.. Anatomik olarak bu imkansızdır.. Ancak bir çok erkekten çok daha yürekli olduklarını ise tartışmam zaten..Sonuçta bu geyik bir topic tabiki bayanların askerlik yapmalarında anormal bi sonuç yok ama onlar geri hizmette daha faydalı olacaklardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1991 YILINDAN BERI ASKERLERIN ARASINDAYIM

NE ERKEKLER GORDUM ASKERIYEDE DILIM VARMIYOR SOYLEMEYE VE NE KIZLAR GORDUM KAC ERKEGI CEBINDEN CIKARIR...

YANLIS ANLAMAYIN BEN SADECE GORDUKLERIMDEN BAHSEDIYORUM

ANATOMIK OLARAK BELKI ERKEK KADAR DAYANIKLI OLAMAYIZ AMA HANI DERLER YA DAMARA BASMAK DIYE ISTE O DAMARA BIR DOKUNDUMU KARSINDAKI O KADININ NELER YAPACAGI TAHMIN EDILEMEZ, SEVDIKLERINE DEGERLERINE KASTETMEDIGINIZ SURECE SORUN YOK.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden geniş kapsamlı düşünmüyorsunuz arkadaşlar?? Evet.. bayanların anatomisi erkekler kadar iyi savaşmalarına engel olabilir...

Bence alınmalı..hatta geç bile kalındı. Geri hizmetlerde mükemmel olur böyle bir fikir. Zaten görev yapanlar daha çok bu alanda konuşlandırılmış. Bir düşünün bakalım..bir ülkenin savunma alanında ne kadar hazırlıklı olduğu hiç önemli değil mi? Erkeklerin yanısıra bayanların da buna dahil edilmesi hepimizin yararına olmaz mı? Yada bırakın savunmayı..deprem ülkesinde yaşıyoruz..heryerde tecrübeli ilk yardımdan anlayan bayanlar olması iyi olmaz mı?

ÖNEMLİ OLAN; zor günlerimizde de başkalarına yararımızın dokunacağını bilmektir. Bunun için gerekli eğitimi kaç kişi alıyor? En azından altı aylık bir sürede bayanlara da bu tür eğitimler verilebilir..HERŞEY SAVAŞMAYI İYİ BİLMEK DEĞİLDİR..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden geniş kapsamlı düşünmüyorsunuz arkadaşlar?? Evet.. bayanların anatomisi erkekler kadar iyi savaşmalarına engel olabilir...

Bence alınmalı..hatta geç bile kalındı. Geri hizmetlerde mükemmel olur böyle bir fikir. Zaten görev yapanlar daha çok bu alanda konuşlandırılmış. Bir düşünün bakalım..bir ülkenin savunma alanında ne kadar hazırlıklı olduğu hiç önemli değil mi? Erkeklerin yanısıra bayanların da buna dahil edilmesi hepimizin yararına olmaz mı? Yada bırakın savunmayı..deprem ülkesinde yaşıyoruz..heryerde tecrübeli ilk yardımdan anlayan bayanlar olması iyi olmaz mı?

ÖNEMLİ OLAN; zor günlerimizde de başkalarına yararımızın dokunacağını bilmektir. Bunun için gerekli eğitimi kaç kişi alıyor? En azından altı aylık bir sürede bayanlara da bu tür eğitimler verilebilir..HERŞEY SAVAŞMAYI İYİ BİLMEK DEĞİLDİR..

eğer bayanlarıda askere alırsalar askerler arasında iç savaşlar başlar birbirlerini vurmalar yok 3. taburdaki sarışın kıza nasıl bakarsın hazır silahta elinde azkerlikte bıktırmış hayattan hep vururlar birbirini :) bence oturun oturduğunuz yerde evclik değil bu askerlik tuvalete gitmenin bile kuralı var bide aşkla meşkle uğraşamaz askeri mahkemeler :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

;) Anladım geniş kapsamlı düşünemiyorsunuz..

Ayrıca bunun evcilik oyunu olmadığının farkında olarak yazdım bunları..Aslında sizin gibi düşünenler oldukça söyledikleriniz kaçınılmaz olacaktır. Karşınızdakine önce insan olarak bakın bakalım kadın erkek diye ayırmadan..

ha unutmadan subay olmaya ramak kala direkten döndüm ben..askeriye hakkında bilgisiz değilim yani..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne yapıcam ya. bizi böyle yapamazsınız edemezsiniz diye diye, gaza getire getire her işi üstümüze yıktılar zaten..

yapın kuzu kuzu askerliğinizi. hem valla gördüğüm kadarıyla askerlik muma çeviriyor sizi. akıllanıp geliyorsunuz.

haaa vatan millet hizmet bekler bizden mecbur kalınır amenna. lakin bunun dışında kimse benden dağa çıkmamı beklemesin. bittii nokta

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.