Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BİR ŞEYİ ÇOK MERAK EDİYORUM

suheda

Önerilen İletiler

Ateist arkadaşlar neden foruma giriş yapar yapmaz direkt dini konular başlığına giriyorlar sitede onlarca başlık olmasına rağmen o başlıklara ilgi göstermeyip neden kabul etmedikleri bu konuyla bu kadar çok ilgileniyorlar ve hemen hepsinin iletilerine bakıldığında en çok yazdıkları yer dini başlıklar,nedir onlara bu kadar cazip gelen şey dini konularda?Zira bir insan inkar ettiği şeyle bu kadar çok ilgilenmez herhalde bir misyonamı hizmet ediyorlar acaba??????Merakımı hoş görüp açıklarsanız memnun olurum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selamün aleyküm...

Buralarda geziniyorum ve arada bir cevap verdiğim veya dahil olduğum konular oluyor...Açtığın konuya ilk ben cevap vereyim dedim...

Ama, başkalarından (kim olduklarını biliyorsun) doyurucu cevap alabileceğini pek fazla düşünmesen iyi olur...Ben hatırlarsan "Bir doğma olduğu söylenen inancımdan fevkalede memnunum" konulu başlık altında bu soruyu sormuştum...Sağolsun Yam Yam dahil olmuş ve bayağı tartışmıştık...

Neyse, şimdiden kolay gelsin ve geçmiş olsun diyorum...Başlık bayağı tedirgin edici bir başlık...Bütün ateisler cevap vermeye kalkarsa -_- gerçekten işin zor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ateist arkadaşlar neden foruma giriş yapar yapmaz direkt dini konular başlığına giriyorlar sitede onlarca başlık olmasına rağmen o başlıklara ilgi göstermeyip neden kabul etmedikleri bu konuyla bu kadar çok ilgileniyorlar ve hemen hepsinin iletilerine bakıldığında en çok yazdıkları yer dini başlıklar,nedir onlara bu kadar cazip gelen şey dini konularda?Zira bir insan inkar ettiği şeyle bu kadar çok ilgilenmez herhalde bir misyonamı hizmet ediyorlar acaba??????Merakımı hoş görüp açıklarsanız memnun olurum....

Toplumda tabu olarak görülen konuların başında din gelir. Her ne kadar "inanç özgürlüğü" ifadesi insanların diline pelesenk olsa da, hala ateistler hakkındaki önyargılar oldukça yaygındır. Buna forumda da sıkça rastlamaktayız. İslam'ın inanmayanlar hakkında ipe sapa gelmez öğretileri, bu durumun baş müsebbibidir.

"Ateist" deyip geçmeyin. Ateistlerin büyük çoğunluğu dinleri, özellikle de daha önce bağlı oldukları dini araştırarak, kafa yorarak ateist olmuşlar kişilerdir. Bu yüzden din hakkında ortalama bir müslümandan çok daha fazla söyleyecek sözleri vardır. Tanrısal olduğunu kabul etmedikleri bir öğretinin, yaşadıkları toplum üzerinde bir baskı unsuru oluşturmasından, bağnazlıktan ve kendileri hakkındaki önyargılardan rahatsız olurlar. E bu noktada da söylenecek sözler ister istemez belli bir hacmin üzerinde oluyor.

Edindiğimiz misyonu mu merak ediyorsunuz ? Söyliyeyim o zaman...

Misyonumuz, dine dayalı bağnazlıkla olabildiğince mücadele ederek, bağnazlığın toplumun gelişimine köstek olmasının önüne geçmek...

Misyonumuz, "sorgulanamaz" kabul edilebilecek hiç bir şey olamayacağından yola çıkarak, toplumu düşünmeye, sorgulamaya sevketmek.

Misyonumuz, ateistler hakkındaki önyargıları yıkarak, onların inançları dışında diğer insanlardan bir farkı olmadığı gerçeğini gözler önüne serebilmek.

Anlayacağınız, dinin toplum üzerinde bir gölge olmamasından başka bir şey istemiyoruz. Gölge etmesin, başka ihsan istemez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizleri tanımasam çok büyük bir şey yapıyorlar sanıcam;bravo iyi lafyapıyorsunuz...

Sorulan soruya gelen cevaba da bakın...

O zaman gidin felsfe bölümünde kendi başlığınıza yoğunlaşın...

Zamanında biz buralarda seçmece ayet verip insanları kandıranları da görüp iddalarını çürüttük;bu günleri unutmayanlar bilir zaten ateist diye adlandırılanların derdini...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizleri tanımasam çok büyük bir şey yapıyorlar sanıcam;bravo iyi lafyapıyorsunuz...

Sorulan soruya gelen cevaba da bakın...

O zaman gidin felsfe bölümünde kendi başlığınıza yoğunlaşın...

Zamanında biz buralarda seçmece ayet verip insanları kandıranları da görüp iddalarını çürüttük;bu günleri unutmayanlar bilir zaten ateist diye adlandırılanların derdini...

Birileri verilen cevaplardan memnun kalmamış olacak ki, amiyane tabirle racon kesmeye kalkmış... Bu forumda kimlerin kimleri kandırmaya çalıştığı konusu forum sayfalarında herkese açıktır. Özellikle "Kur'an mucizeleri", "evrimcilerin itirafları" konuları altında aldatmanın akademi kitaplarına ders olacak nitelikte seçkin örneklerine rastlamak mümkündür. Konumuz bu değildi, ancak ne zaman bir şeyler söylemeye çalışsak hemen arkasından bir yaftalama çalışması geliyor. Ne demiştik ? Önyargılar...

Şimdi birazcık dürüst olun ve benim yazımın altına koyduğunuz iddianın arkasında durarak, bu forumda benim tarafımdan bugüne kadar hangi konuda insanların kandırılmaya çalıştığını gösterin. Gösterin ki, iddialarınızın hep lafta kalıp "çamur at izi kalsın" mantığıyla olmadığı anlaşılsın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki... Beni geçelim... Şu an hala forumda ateist fikirlerini ifade eden herhangi bir arkadaşımdan getireceğiniz örnekler de kabulümdür...

Şu an hala forumda olanlardan henüz böyle bir şey göremedim iyi...

Çünkü İslam'ın kafirlerle savaş konusu çok malzeme yapılır ve zamanında bunu yapanlar cevaplarını aldılar;aradan da çekildiler sanırım... :sorcerer:

Ve yine İslam esaslarıyla insan görüşlerini karıştıranlar mı dersiniz yoksa İslam'ı işlerine gelmeyince farklı ele almaya çalışanlar mı;böyle işte sevgili yamyam arkadaşım...

Daha öncede söylediğim gibi beğenmeyenin işi yok;gitsin kendi inancıyla yaşasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu an hala forumda olanlardan henüz böyle bir şey göremedim iyi...

Çünkü İslam'ın kafirlerle savaş konusu çok malzeme yapılır ve zamanında bunu yapanlar cevaplarını aldılar;aradan da çekildiler sanırım... :sorcerer:

Ve yine İslam esaslarıyla insan görüşlerini karıştıranlar mı dersiniz yoksa İslam'ı işlerine gelmeyince farklı ele almaya çalışanlar mı;böyle işte sevgili yamyam arkadaşım...

Daha öncede söylediğim gibi beğenmeyenin işi yok;gitsin kendi inancıyla yaşasın...

Madem görmediniz de, ne diye bizim hakkımızda ahkam kesiyorsunuz?

Şimdi biz yukarıdaki yazınızı ne olarak algılayalım ?

a) "Henüz görmedim ama göreceğimden eminim."

b ) "Görmemiş olmam görmeyeceğim anlamına gelmez"

c) "Yahu bir laf ettim ama.. şey... kem küm işte.."

d) Hepsi

e) Hiçbiri

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın arkadaşım...

Ayet saptırması gibi konu sundun...

Görmedim değil;gördüm ama bu aralar rastlamadım dedim...

Hem genel olarak o gereksiz her şeye karşıtlıkla da devam ediyor dedim...

Anlamıyorsan irdeleyebilirsin şıklarla oyun yapacağına...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misyonumuz, dine dayalı bağnazlıkla olabildiğince mücadele ederek, bağnazlığın toplumun gelişimine köstek olmasının önüne geçmek...

Misyonumuz, "sorgulanamaz" kabul edilebilecek hiç bir şey olamayacağından yola çıkarak, toplumu düşünmeye, sorgulamaya sevketmek.

Misyonumuz, ateistler hakkındaki önyargıları yıkarak, onların inançları dışında diğer insanlardan bir farkı olmadığı gerçeğini gözler önüne serebilmek.

Anlayacağınız, dinin toplum üzerinde bir gölge olmamasından başka bir şey istemiyoruz. Gölge etmesin, başka ihsan istemez...

Teşekkür ederim en azından dürüstçe en azından cesurca düşüncelerinizi ifade ettiğiniz için.

Dine dayalı bağnazlık dediniz yani dini bağnazlık olarak görmeyip dine dayalı bağnazlık dediniz yanılıyormuyum?Evet hiç birşey sorgulanamaz düşüncesine bende katılımıyorum bu yüzden dindarım ya herşeyin mantıklı bir açıklaması olduğuna inanıyorum ve islam dininin mantık dini olduğuna hiç şüphem yok.

Ateistler hakkında bir ön yargı yok burda yanılıyorsunuz dikkat edin bakın dinle uğraşan sizlersiniz kalkıpta inançlı biri sizi sorgulamaz çünkü biz herşeyin doğrusunu Allah bilir deriz bugün ateist olan yarın belkide bizden daha çok dindar bir insan olabilir bunun bir sürü örnekleri var sizde biliyorsunuz "bizim inançlarımız bize sizinkiler size sadece tebliğ ederiz kabul edersiniz etmesiniz bu sizin bileceğiniz iştir"biz böyle bakarız ateist insanlara yoksa sizin düşündüğünüz gibi bir ön yargı yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim sayın yamyam..:)

Darvincilerin kendi itiraflarının bulunduğu linki tekrar gösterdiğin için..

Arkadaşlarada rica ediyorum lütfen yamyam'ın yukarda belirttiği linki ziyaret edin..

Ziyaret edinde evrimciler kendi kendileriyle nasıl çelişkideler görün..:)

Saygılar-sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim sayın yamyam.. :)

Darvincilerin kendi itiraflarının bulunduğu linki tekrar gösterdiğin için..

Arkadaşlarada rica ediyorum lütfen yamyam'ın yukarda belirttiği linki ziyaret edin..

Ziyaret edinde evrimciler kendi kendileriyle nasıl çelişkideler görün.. :)

Saygılar-sevgiler..

Orayı ziyeret edenlerin, evrimcilerin itiraflarından ziyade, yapılan sahtekarlıkları ve senin de buna nasıl ısrarla alet olduğunu göreceklerinden emin olduğun halde, hala bunları söyleyebiliyor olman ********** göstergesi olsa gerek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın arkadaşım...

Ayet saptırması gibi konu sundun...

Görmedim değil;gördüm ama bu aralar rastlamadım dedim...

Hem genel olarak o gereksiz her şeye karşıtlıkla da devam ediyor dedim...

Anlamıyorsan irdeleyebilirsin şıklarla oyun yapacağına...

Sayın ali0_1 ; lütfen artık ne söylemek istediğinize bir karar verin ki, biz de ne söyliyeceğimize karar verelim. Hem "görmedim" diyorsunuz, hem de "gördüm ama bu aralar rastlamadım" diyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geniş kapsamlı olayın o konusunda yalan söylemiyeyim şu an aktif yazanlardan bir şey görmedim...

Ama daha önce yapılanlara cevap verenler arasında bizzat ben de vardım ve olay genel olduğu için bunu da dile getirdim...

Çelişki falan yok yani...

Hala sorununuz varsa cevap vermeye çalışırım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok rica ediyorum uslubumuzu bozmayalım fikirmi tartışacağız yoksa kişilikmi?Kimse kimsenin dürüstlüğü yada acizliğini ölçmeye kalkmasın lütfen...

Elbette fikirleri tartışacağız. Ancak açıkça ve göz göre göre söylenen yalanlara da elbette göz yumacak değiliz. Bir insan hata yapabilir, yanlış fikirlere sahip olabilir. Bu herkes için geçerli. Ancak fikirlerini dürüstçe savunmasını da bilmeli. Açıkça sahtekarlık olduğu görülen bir durumun üzerinde ısrarla (başka kelime kullanmak istemiyorum) durmak ne kadar dürüst bir davranıştır?

Yukarıda verilen linke bakın... Eğer "Yanılıyorsunuz, ithamlarınız doğru değil" diyebilirseniz, herkesin önünde özür dilemeye ve forum yönetiminden cezalandırılmamı istemeye hazırım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.................

Dinlerin "Gölgelerinin" acı sonuçları;

Geçmişte toplumların yüzlerce yıl gerilemelerine sebep olan

“Haçlı seferleri” gibi din sebepli savaşlar.

Osmanlının 300 yıl sonra matbaayla tanışması,

Kapütülasyonların Türklere verdiği zararlar

Galileo Galilei, bilim adamı. İşkence görmesi,

Roger Bacon, bilim adamı. 15 yıl hapis yattı.

Ockhamlı William, filozof. Mahkum edildi.

Giardano Bruno, Filozof bilim adamı. Yakıldı.

Günümüzdeki din ve mezhep ayrılıkçı kavga ve savaşlar.

Binlerce Bilimsel düşüncenin ve gelişmenin engellenmesi veya geç kalması

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ateist arkadaşlar neden foruma giriş yapar yapmaz direkt dini konular başlığına giriyorlar

Sevgili Suheda,

Ben bir Ateist değlim ama dinsizim.

Dediğiniz çok doğru Ateist arkadaşlar çoğunlukla dini konularda geziyor ve genellikle oralarda yazıyorlar.

Bende bir dinsiz olduğum halde bende aynı şeyi yapıyorum, yani çoğunlukla dini konularda bulunuyorum.

Tahminime göre ateist arkadaşlarda benimle aynı sebepten dolayı dine inanmadıkları halde dini konulara ağırlık veriyorlar.

Bunun sebebini şu şekilde açıklayabilirim.

Her insanın, kendini bağlı hissettiği değerli kavramları vardır.

Teistlerde bunları genellikle ve kabaca şöyle sıralayabiliriz:

Tanrıya, dinine ve ülkesine bağlılık. Kişinin dindarlığına ve vatanseverlik duygularına göre bu sıralama değişebilir yada eşit kalabilir.

Hatta bazı dindar kişilerde ( Herkez için değil) Tanrı veya din sevgisi vatan sevgisinden önce gelebilir. Çünkü neticede dünya fani olduğuna göre vatanı da fanidir. Oysaki Tanrı ve dini onun için sonsuza kadar bakidir.

Ayrıca cennet gibi muthiş bir ödül ve cehennem gibi korkunç bir ceza da insan psikolojisinde hiçde önemsenmeyecek konular olmadıkları için, dinini veya vatanını sıralandırırken bunları da göz önünde bulundurabilirler.

Ancak dinsiz ve/veya Tanrısız insanlarda bağlılık kriterleri farklıdır. Bu kişilerde din ve/veya Tanrı sevgisi ortadan kalktığı için başka sevgiler başka önem vermeler fazlasıyla gelişir.

Milletçi yanları varsa bu duyguları daha da artar, olmasa bile dünya ve doğa sevgileri artar, bu her iki olasılıkta da insan sevgileri de artar, çünkü vatanseverlik de, doğa severlik de insan sevgisini de beraberinde getirir.

Bunu biraz şöyle de açıklayabiliriz, çeşitli dini konulardan dolayı, dünya fani olduğu içi eğer teist bir kişinin üvey evladıysa, ateist ve dinsiz kişilerin öz evladıdır. Onların bu dünyadan başka varlıkları yoktur çünkü.

Dikkat ederseniz normal ortamlarda fazla ateist veya dinsiz kişiler görmediğiniz halde, doğayı ve hayvan koruma derneklerinde bolca ateist gorursunuz.

Ateistler ve dinsizler ideal dünya ve ideal vatan için çalışırlar. çünkü onların varları ve yokları sadece bunlardır.

Onların cenneti de, cehennemi de, Tanrısıda burasıdır. Dünyadır, Vatandır.

Bizler dinsiz insanlar olarak dinlerin Dünyaya, Doğaya, toplum bilincine, ülkemize ve bilime zarar verdiklerini biliriz.

Dinlerden mümkün mertebe uzaklaşmış milletlerin, diğerlerine nazaran daha üstün medeniyetlere ve meziyetlere ulaştığını biliriz.

Bu yüzden de bize düşen görev, dinlerin gerçek olmadığını en azından birkaç kişiye anlatabilmektir.

Ben kendi payıma söyleyeyim, ben dinden sadece kendi düşüncelerimle çıktım ama keşke daha erken yaşlarımda sevgili Dipnot, Bilimselci, Yam yam veya diğer değerli ateist arkadaşlarımız gibi Ateist kişilerle tanışmış olsaydım, dinimden daha erken kurtulabilirdim.

Belki forumlarda atıştığınız zaman onlara kızabilirsiniz, hatta en önemlisi onlarda bazen size kızar ve bu kızgınlıkla sizi kırabilirler.

Fakat bundan emin olunuzki, gerçekte bende dahil,tüm bu arkadaşlar sizlerin onları sevdiğinden çok çok fazla sizi severler.

Çalışmalarımız size karşı değil, dinlere karşıdır.

Bizim için kazanılmış tek bir dinsiz bile önemlidir.

Çünkü biz o kişiyi bu dünyaya, bu doğaya ve bu vatana kazandırılmış bir insan olarak görürürüz.

Yazılarımızın yaşı biraz ilerlemiş teist arkadaşların çoğuna pek etki etmeyeceğini biliyoruz.

Çünkü yıllar boyunca bir dine inanarak yaşayarak bir yol almışlar, o yıllarını hiçe sayıp bizim yazdıklarımıza inanmak istemezler.

Bizim hedef kitlemiz, genç olduğu için fazla yol almamış, veya almış olsa bile din ile geçirdiği yıllarına acımayacak ve cehennem korkusuyla kendi mantığını bastırmayacak kadar cesur kişilerdir.

İşte dini konulardaki forumlara bu yüzden bu kadar çok giriyoruz.

Gerçi iş ve yaşam durumumdan dolayı şu sıralar ben pek fazla giremiyorum ama; doğa, vatanım, insanlık ve bilim adına tüm Ateist arkadaşlara bu fedakarlıklarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi ve en değerli sevgilerimi sunuyorum.

Teist arkadaşlarım,

Sizlerin de hepinizi çok ama çok seviyorum.

Dininize düşman değiliz, asla değiliz.

Bildirilerimiz sadece dinlerin gerçek olmadığına yöneliktir.

Dinlere karşı olmak başkadır din düşmanı olmak başkadır.

Amacımız sadece dinin olmadığını belirtmektir, olmadığına inandığımız birşeye düşman olmamız mümkün değildir.

Dininizde gerçekten güzel şeyler de var, herşey kötü değil. Hatta çoğunluğuna da güzel diyebiliriz.

Peki biz niye hep kötü yanlarını ortaya çıkarıyoruz, güzel yanlarından hiç bahsetmiyoruz ? Din düşmanlığı mı yapıyoruz?

Forumlara bunun içinmi giriyoruz ?

Hayır, güzel yanlarından bahsetmiyoruz çünkü dinde bulunan her güzel şeyin zaten insanlarda var olduğunu biliyoruz.

Dinlerde insanları hayrete düşürecek kadar inanılmaz kurallardan bahsedilmiyor.

Dinlerde yazan güzel şeyleri 2006 yılının en basit insanı bile, zaten kendisi de anlayabilir keşfedebilir ve idirak edebilir.

Yani ordaki yazan güzel şeyler zaten yılımızdaki insanlığın bilinci dahilinde. Bu sebeple güzel yanlarından bahsetmeye gerek duymuyoruz. Sebebi din düşmanlığı değil.

Benim Ateist arkadaşlardan bir farklı yönüm daha var.

Ben sadece dinlere karşı değilim, Türk örf ve adetlerinin de çoğunluğuna karşıyım.

Nasıl olacak şimdi peki? dinlere karşı olduğun için dinlere düşman ol, Türk örf ve adetlerine de karşıyım ona da düşman ol, karşı olduğumuz herşeye düşman mı olacağız ?

Yok öyle birşey, dini konulara ilgimiz sadece iyi niyettendir. Vatan doğa ve insan sevgisindendir.

Hepinize mutluluklar dilerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Suheda,

Dediğiniz çok doğru Ateist arkadaşlar çoğunlukla dini konularda geziyor ve genellikle oralarda yazıyorlar.

Bende bir dinsiz olduğum halde bende aynı şeyi yapıyorum, yani çoğunlukla dini konularda bulunuyorum.

Tahminime göre ateist arkadaşlarda benimle aynı sebepten dolayı dine inanmadıkları halde dini konulara ağırlık veriyorlar.

Tanrıya, dinine ve ülkesine bağlılık. Kişinin dindarlığına ve vatanseverlik duygularına göre bu sıralama değişebilir yada eşit kalabilir.

Hatta bazı dindar kişilerde ( Herkez için değil) Tanrı veya din sevgisi vatan sevgisinden önce gelebilir. Çünkü neticede dünya fani olduğuna göre vatanı da fanidir. Oysaki Tanrı ve dini onun için sonsuza kadar bakidir.

Ayrıca cennet gibi muthiş bir ödül ve cehennem gibi korkunç bir ceza da insan psikolojisinde hiçde önemsenmeyecek konular olmadıkları için, dinini veya vatanını sıralandırırken bunları da göz önünde bulundurabilirler.

Ancak dinsiz ve/veya Tanrısız insanlarda bağlılık kriterleri farklıdır. Bu kişilerde din ve/veya Tanrı sevgisi ortadan kalktığı için başka sevgiler başka önem vermeler fazlasıyla gelişir.

Milletçi yanları varsa bu duyguları daha da artar, olmasa bile dünya ve doğa sevgileri artar, bu her iki olasılıkta da insan sevgileri de artar, çünkü vatanseverlik de, doğa severlik de insan sevgisini de beraberinde getirir.

Bunu biraz şöyle de açıklayabiliriz, çeşitli dini konulardan dolayı, dünya fani olduğu içi eğer teist bir kişinin üvey evladıysa, ateist ve dinsiz kişilerin öz evladıdır. Onların bu dünyadan başka varlıkları yoktur çünkü.

Dikkat ederseniz normal ortamlarda fazla ateist veya dinsiz kişiler görmediğiniz halde, doğayı ve hayvan koruma derneklerinde bolca ateist gorursunuz.

Ateistler ve dinsizler ideal dünya ve ideal vatan için çalışırlar. çünkü onların varları ve yokları sadece bunlardır.

Bizler dinsiz insanlar olarak dinlerin Dünyaya, Doğaya, toplum bilincine, ülkemize ve bilime zarar verdiklerini biliriz.

Dinlerden mümkün mertebe uzaklaşmış milletlerin, diğerlerine nazaran daha üstün medeniyetlere ve meziyetlere ulaştığını biliriz.

Bu yüzden de bize düşen görev, dinlerin gerçek olmadığını en azından birkaç kişiye anlatabilmektir.

Ben kendi payıma söyleyeyim, ben dinden sadece kendi düşüncelerimle çıktım ama keşke daha erken yaşlarımda sevgili Dipnot, Bilimselci, Yam yam veya diğer değerli ateist arkadaşlarımız gibi Ateist kişilerle tanışmış olsaydım, dinimden daha erken kurtulabilirdim.

Belki forumlarda atıştığınız zaman onlara kızabilirsiniz, hatta en önemlisi onlarda bazen size kızar ve bu kızgınlıkla sizi kırabilirler.

Fakat bundan emin olunuzki, gerçekte bende dahil,tüm bu arkadaşlar sizlerin onları sevdiğinden çok çok fazla sizi severler.

Çünkü biz o kişiyi bu dünyaya, bu doğaya ve bu vatana kazandırılmış bir insan olarak görürürüz.

Yazılarımızın yaşı biraz ilerlemiş teist arkadaşların çoğuna pek etki etmeyeceğini biliyoruz.

Çünkü yıllar boyunca bir dine inanarak yaşayarak bir yol almışlar, o yıllarını hiçe sayıp bizim yazdıklarımıza inanmak istemezler.

Bizim hedef kitlemiz, genç olduğu için fazla yol almamış, veya almış olsa bile din ile geçirdiği yıllarına acımayacak ve cehennem korkusuyla kendi mantığını bastırmayacak kadar cesur kişilerdir.

Gerçi iş ve yaşam durumumdan dolayı şu sıralar ben pek fazla giremiyorum ama; doğa, vatanım, insanlık ve bilim adına tüm Ateist arkadaşlara bu fedakarlıklarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi ve en değerli sevgilerimi sunuyorum.

Teist arkadaşlarım,

Amacımız sadece dinin olmadığını belirtmektir, olmadığına inandığımız birşeye düşman olmamız mümkün değildir.

Dininizde gerçekten güzel şeyler de var, herşey kötü değil. Hatta çoğunluğuna da güzel diyebiliriz.

Peki biz niye hep kötü yanlarını ortaya çıkarıyoruz, güzel yanlarından hiç bahsetmiyoruz ? Din düşmanlığı mı yapıyoruz?

Hayır, güzel yanlarından bahsetmiyoruz çünkü dinde bulunan her güzel şeyin zaten insanlarda var olduğunu biliyoruz.

Dinlerde yazan güzel şeyleri 2006 yılının en basit insanı bile, zaten kendisi de anlayabilir keşfedebilir ve idirak edebilir.

Yani ordaki yazan güzel şeyler zaten yılımızdaki insanlığın bilinci dahilinde. Bu sebeple güzel yanlarından bahsetmeye gerek duymuyoruz. Sebebi din düşmanlığı değil.

Ben sadece dinlere karşı değilim, Türk örf ve adetlerinin de çoğunluğuna karşıyım.

Nasıl olacak şimdi peki? dinlere karşı olduğun için dinlere düşman ol, Türk örf ve adetlerine de karşıyım ona da düşman ol, karşı olduğumuz herşeye düşman mı olacağız ?

Yok öyle birşey, dini konulara ilgimiz sadece iyi niyettendir. Vatan doğa ve insan sevgisindendir.

Sevgili evrensel,

Ne kadar güzel anlatıyorsun herşeyi.

Çok açık, çok akıcı, çok da tatminkar.

Güzel yazını tam üç kez okudum.

Forumun en güzel yazılarından da demiyeceğim.

Forumun EN GÜZEL yazısı.

Tekrar okunsun diye yazımın üzerine tam kopyaladım.

Keşke vaktin olsa da bu güzel yazılarından sürekli yazsan...

Söylediklerin ne kadar doğru, biz ateistleri kendin kadar iyi tanıyorsun.

Benimsediğimiz değerler içerisinde "insan değeri" en önemli değerimiz.

Bu yüzden Teist arkadaşlarımızı kırmamak için yazdığım yazıları çok dikkatli yazıyorum.

Onları çok seviyoruz, sevmek zorundayız çünkü onlar bir insan.

Çok önemli bizler için. Bizlerin inancı da bu...

Onları ve diğer insanları her türlü olumsuzluktan korumayı kendimiz için birinci görev edindik.

Onların haklarını, özgürlüklerini, mutluluklarını en az bizlerinki kadar önemli addediyor ;

Hatta bazılarımız bu haklar için canımızı bile veriyoruz.

İşte bu yüzden; Teist arkadaşlarımızı olumsuz etkileyebileck MADDİ ve MANEVİ her türlü olguya,

göğüs germek, siper olmak zorunluluğu hissediyoruz kendimizde.

Bunu, gerçekçi ve doğru bir şekilde yapmak gerekliliğini de biliyoruz en önemlisi.

Ama ne yazıkki, bu samimiyetimiz;

İnasanlığı kullanan sömürücü, geri zihniyetlerce,

hiç te haketmediğimiz bir şekilde kötüleniyor, karalanıyor bin bir türlü de kötü kulp takılıyor.

Ama olsun ne yapalım, yukarda dedim ya bu olumsuzluklar için, insanlığı bunlardan korumak için,

Hayatımızın sonuna kadar siper edeceğiz kendimizi.

Vaz geçmek inancımıza ve özümüze ters düşecektir.

Biz böyle inanıyoruz...

Sevgi ve dostlukla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Suheda,

Teist arkadaşlarım,

Sevgili Evrensel;

Çelişkilerle dolu bir yazı yazmışsınız içerisine sevgi dolu cümleler ekleyerek aslında sağ gösterip sol vurma taktiği uygulamışsınız.

Diyorsunuz ki "biz din düşmanı değiliz dine karşıyız"ayrıca dindeki güzelliklerden bahsedip "sonrada dinde ki kötü yanları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz"demişsiniz bana İslam dininde tek bir kötü örnek gösterebilirmisiniz?Dünyanın güzelliklerinden dem vurup hayvan sevgisi vatan sevgisi falan demişsiniz İslam dininin neresinde hayvanları sevmeyin vatanınızı sevmeyin diye bir kural var gösterebilirmisiniz?Ben dindar bir insanım ve tüm bu saydıklarınızı zaten seviyorum dinim buna engel değil tam tersi bunu emrediyor zaten.

"Sizin en hayırlı olanınız güzel ahlaklı olanınızdır"demiş Efendimiz şimdi oturup burda güzel ahlakı tartışmayacağız değilmi?çünkü ahlak güzelliğinde ki kriterlerimiz aynıdır diye düşünüyorum,daha güzel bir dünya olma çabasının en güzel örneği zaten İslam dini kuralları içerisinde mevcut insanlar buna riayet ederek yaşasalardı emin olun dünya çok daha güzel çok daha yaşanılası bir yer olurdu.

Benim dindar olmam vatanımı sevmeme engel değildir ki benim benim dindar olmam bilime karşı olmam demek değildir ki,benim dindar olmam hayvanları sevmeyeceğim demek değildirki vs.vs. bu örnekler uzayıp gider sizinle burda İslam dininin yasaklarını yada helal kıldıklarını tartışmam sizin bunları çok iyi bildiğinizden eminim temeli güzellik ve hoşgörü üzerine kurulmuş bir dini yukarda saydığınız şeylere engel göstermeniz tuhaf doğrusu.Şimdi siz kalkmış birde ateist arkadaşları savunmasını yapmış onların sayesinde bazı şeyleri keşfettiğinizi keşke daha önce tanısaydım demişsiniz,benim burda üzülmem gerekiyor değilmi yani sizi zaten İslamın temel kuralları içerisinde olan tüm yaradılmışları ne olursa olsun yaradanın hatırına sevin diyen dinin yüz yıllardır anlatmaya çalıştığı insancıl duyguları iki-üç ateistin ağzından duyup gerçekleri gördünüz öylemi?Çok tuhaf oysaki ben içerisinde Allah korkusu olmayan herkesten"ister inançlı olsun ister olmasın"Yine Allah'a sığınırım siz bence en kısa zamanda sahih kaynaklardan İslamı yeniden okuyun ve araştırın ama bu sefer bunu yaparken eleştirme acaba nerde bir yanlış bulurum zihniyetiyle yapmayın tamamen tarafsız olarak okuyup araştırın.

Sevgiler benden size....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili şuheda sizlerle DipNOT isimli şahsın açtığı konulardan bir kısmını paylaşarak şizofreni derecesinde kendini tehlikede hisseden Esen rüzgarı, Akan suları dahi tehlike olarak gören bu zihniyeti daha iyi tanımanıza yardımcı olmak isterim. işte DipNOt'un açtığı konulardan bazıları:

"Yobazın ahlakı, Şeriat Kuran değildir, Şeriatın bir ülkeye sinsice girişi, Tehlikenin farkında mısınız?, Ortadoğuda güncel takip( bizi yakından ilgilendiren ve ülke bütünlüğümüz için tehlikeli olan.....) Mübarek İslamın Yüz karası( açıklamada Fetullah Gülenden bahsedilmektedir.) Kubilayın şehitliğinden bu yana kaç kişi kubilay oldu.

şimdi gelelim tahlillere

1) öncelikle dipnot ülkenin büyük bir bölümü işgal altındaymış gibi ve herkesin derhal bir şeyler yaparak, istiklal mahkemeleri kurarak, 1920'deki tek partili dönemlere dönerek, Bu ülkenin neredeyse yüzde doksanını yok ederek Cumhuriyetin kurtulacağı inancını dillendirmektedir.

2) Şeriat ve islam kavramlarını kendince anlamlandırıp bunların farklı kavramlar olduğuna işaret etmektedir.

3) Ama şeriat ve islamın farklı kavramlar olduğuna dikkat çeken bu şahıs açtığı bir sonraki konuda İslamın 9yaşındaki bir kızın evlenmesine müsade ettiğini söyleyerek bir anlamda Gerçek niyetini ortaya koymuştur.

4)İslamın en ılımlı kanadına saldırarak Müslüman dünya görüşünü hiç bir haliyle kabul etmeyeceğini belgelemiş bulunmaktadır.

5) Sürekli Cumhuriyet dönemine atıfta bulunarak öldürülen Kubilay gibi şahıslardan dem vurarak Kalplerine yerleşmiş kin ve öfkeyi diri tutup forumda seviyeli bir tartışma ve anlaşma yolunu baştan tıkamaktadır.

hasılı dipnot gibilerin Gerçek niyetleri islam dinini karalamaktır. Adeta bir misyoner görevi üstlenmektedirler. Bunu sadece açtıkları başlılklardan anlayabilirsiniz. Yine savaş çığırtkanlığı yaparak, Toplumu tahrik ederek

Bölücülüğün en alasını yapmaktadırlar. insanları sürekli suçlayarak Türkiye Cumhuriyetini kendi özel mülkleriymiş gibi sunarak kendi görüşleri dışındakilere yaşam hakkı tanımadıklarını bir kez daha kanıtlamışlardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Nizamulmulk;

Ben herşeyin farkındayım kim ne olduğunu neye hizmet ettiğini hangi zihniyetle yazılar yazdığını idrak edebilecek bir yaştayım.Biz bunlara defalarca kez dikkat çektik geçmişe dönük mesajları okursanız sizde göreceksiniz,yinede ben kişilerle polemiğe girmeyeye çalışıyorum ama bazen sabrım taşmıyor değil çünkü takdir edilir ki bende bir insanım ve benim kutsal değerlerime sürekli dil uzatıldığı zaman ve bunu benim ve benim gibi insanların duygularını inciteceğini hesaba katmadan(umursamadan) çirkin alaycı usluplarla yazmaları sonrada kalkıp sevgiden güzelliklerden hoş görüden dem vurmaları açıkcası midemi bulandırıyor.

Benim inançlarım çok sağlam temeller üzerine kurulu çok şükür Rabbime öyle kalkıp üç-beş kişinin söyleyeceği sözle yıkılmaz bu temeller.Selam olsun hak yolunda savunduğu fikirlerinden taviz vermeyen insanlara.

Sevgilerimle....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.