Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ey Eevgili Ülkem Nereye....

Piraye

Önerilen İletiler

Ey sevgili ülkem,

çocuk denecek yaşta masum genç kızlara ya da kadınlara tecavüz edlir olabildiğince incitilir ve aile meclisi onun kanı canı insanlar o incinmiş yüreciğe birde kalem kırar ve ülkem insanı hala bu zihniyeti taşırken ;)

AB kapılarında tavizler verip sürünürüz

e AB ne girip adam olacağız ya?

Bu sabah gazetemi açtığımda okuduğum bir haber zaten bildiğimiz bir yaramı deşti.

Bisin artık Güldünya Töre'ler, Nuran Halitoğulları !!!!!

madem bir tecavüz olayında ceza verilecek neden tecavüz edene değilde, edilene ceza kesilir ? Biri bana söylermi?

Sevgiyle kalın, yüreğinizden sevgi eksik olmasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ey sevgili ülkem,

çocuk denecek yaşta masum genç kızlara ya da kadınlara tecavüz edlir olabildiğince incitilir ve aile meclisi onun kanı canı insanlar o incinmiş yüreciğe birde kalem kırar ve ülkem insanı hala bu zihniyeti taşırken ;)

Bu sabah gazetemi açtığımda okuduğum bir haber zaten bildiğimiz bir yaramı deşti.

madem bir tecavüz olayında ceza verilecek neden tecavüz edene değilde, edilene ceza kesilir ? Biri bana söylermi?

islam ülkelerinde durum hep böyledir ahlak sadece kadın üzerine indirgenmiştir adamun kızı tecavüze uğramış nasıl bakacak elalemin yüzüne tecavüz eden mi ?o hiç önemli değil

1997 7,5 milyara 12 yaşında kızı 50 küsur yaşında sattılar üstelik kızın babası senet verdi ve noterde sözleşme yaptılar sözleşme de kız yerine mallardan bahsediliyor eğer gerdek gecesinde kız çürük çıkarsa parasınıda alamaz ise senedi ve sözleşmeyi hukuki işlemlere sokacaktı.hangi avrupadan bahsediyorlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

canım ablam öyle bir konuya değinmişin ki zülfü livanelinin mutluluk kitabında meryemin başına gelenler aklıma geldi.

meryem doğu anadoluda daha önce ermenilerle türklerin aynı yerde yaşadıkları sonra ermeniler göç etmek zorunda kalınca kürtlerle türklerin birlikte yaşamakta olduğu küçük ve şirin bir kasabada yaşayan meryem küçüktür renkli güzel gözleri vardır annesi o doğururken öldüğü için teyzesi tarafından lanetlenir derken birgün amcasına bağevine yemek götürmeye çıkar ama mezarlığın yakınlarında bir yerlerde üstü başı parçalanmış bilincini yitirmiş bir şekilde bulurlar kasabanın çocukları onu bulur kahvenin önünden zorla evine götürürler kasabanın içerisinden geçirerek.

ev halkı onu görünce başına ne geldiğini anlarlar meryemin ailesi büyük bir konakta oturmaktadır amcaları şimdiki zamanın şeyh dedikleri türden bir adamdır ve meryemin babasından küçük olmasına rağmen evde onun sözü geçmektedir o ne derse o yapılır aile meclisi toplanır meryem sorulan hiç bir soruya cevap veremez sana bunu kim yaptı dediklerinde gözlerini boşluğa dikip anlamsız bakışlardan başka bir tepki vermez bunun üzerine aile meclisi onun artık kirlendiğini düşünür ve evin önündeki izbeye yerleştirirler ve günlerce bu izbede aile meclisinin kendisi hakkında vereceği kararı beklemeye başalar. dah fazla anlatırsam sanki kitabı buraya yazacakmışım gibime geliyor o yüzden aile meclisi onun istanbula gönderilemsini vede orada öldürülmesi kararı alır. dediğim gibi bütün kitabı yazmayacağım merak edenler okusunlar :) burda da küçük meryemin hiçbir sucu yoktur ama tecavüz edende bellidir aslında ama kararı tecavüz eden verince meryem hakkında çıkacak karar ne olur sizce?

nomal hayatta da bana öyle geliyor ki son kararları hep tecavüzcüler veriyor :unsure: umarım söylemek istediğimi anlamışsınızdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dinimize iftira edip durmayın azizamca sen daha dün bana zina edenin taşlanıp öldürüldüğünü şikayet edip durmuyomuydun.. işte bir masuma tecavüz edenler buşekilde öldürülüyor. ama eğitimini alamamış doğudaki kardeşlerimiz bunu utanç nedeni olarak görüp kendi evlatlarına kıyıyor. bunun dinle ne alakası var. islam dininde ben tecavüz edilen bir zavallıyı öldür emrini asla duymadım... böyle mantık dışı bir davranış olmaz zaten insan çarpıtırda bu kadarda değil yani anladık din düşmanısın ama bu din hakikatlerin dinidir. böyle safsataları dine atfetme lütfen... yüce allah böyle çirkinlikleri yasaklamıştır. kuranı kerimde kul hakkını bağışlamayacağını bildirmiştir. her kimki bir mazlumun canını yakarsa ALLAH DA onu lanetler buyruluyor.

TEKRAR SÖYLÜYORUM BU GİBİ BİLİNÇSİZLİKLERİN SONA ERMESİ İÇİN. HEM BİLİMSEL HEM DİNİ EĞİTİMİN VERİLMESİ GEREKİYOR.. BUNUN HÜKÜMETLE NE ALAKASI VAR BU ÜÇBEŞ GÜNLÜK OLACAK ŞEY DEĞİL YILLAR ÖNCE CAHİL KALMAMALIYDI BU İNSANLAR

devlet oraya okul yaptırdı... pkk gelip öğretmenleri vurdu. baraj yaptırdı mühendisler öldü. yol yaptırdı bombalama yaptılar... kardeşim artık devlet napsın vatandaş bilinçlenip uyanık olacak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dinimize iftira edip durmayın azizamca sen daha dün bana zina edenin taşlanıp öldürüldüğünü şikayet edip durmuyomuydun.. işte bir masuma tecavüz edenler buşekilde öldürülüyor. ama eğitimini alamamış doğudaki kardeşlerimiz bunu utanç nedeni olarak görüp kendi evlatlarına kıyıyor. bunun dinle ne alakası var. islam dininde ben tecavüz edilen bir zavallıyı öldür emrini asla duymadım... böyle mantık dışı bir davranış olmaz zaten insan çarpıtırda bu kadarda değil yani anladık din düşmanısın ama bu din hakikatlerin dinidir. böyle safsataları dine atfetme lütfen... yüce allah böyle çirkinlikleri yasaklamıştır. kuranı kerimde kul hakkını bağışlamayacağını bildirmiştir. her kimki bir mazlumun canını yakarsa ALLAH DA onu lanetler buyruluyor.

TEKRAR SÖYLÜYORUM BU GİBİ BİLİNÇSİZLİKLERİN SONA ERMESİ İÇİN. HEM BİLİMSEL HEM DİNİ EĞİTİMİN VERİLMESİ GEREKİYOR.. BUNUN HÜKÜMETLE NE ALAKASI VAR BU ÜÇBEŞ GÜNLÜK OLACAK ŞEY DEĞİL YILLAR ÖNCE CAHİL KALMAMALIYDI BU İNSANLAR

devlet oraya okul yaptırdı... pkk gelip öğretmenleri vurdu. baraj yaptırdı mühendisler öldü. yol yaptırdı bombalama yaptılar... kardeşim artık devlet napsın vatandaş bilinçlenip uyanık olacak...

dinin yoğun yaşandığı her yerde var hatta italyada bile var bütün dinlerde ahlak kadın üzerine yoğunlaşmıştır bu arada dini konularda beyni dumura uğrayanlar bölümüne girmeni çok rica ederim orada bir vatandaşın başından geçen ilginç ve hayret verici olayı göreceksin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

beyni dumura uğrayanlar senin gibiler daha allahın varlığından haberin yok... dinin yoğun değil dinsizliğin yoğun olduğu yerde yaşanır bunlar sen ve senin gibiler böyle şeyleri malzeme yapmayı çok sever. neden... çünkü ortam hazırlıyosun kendine... ben sana soruyorum... din kuralları ve allah sevgisi beslenen orta çağda osmanlı devleti dünyanın hakimi değilmiydi hoşgörü ve tevazuudan geçilmiyor ecnebi bil olsa insan hakkını arayabiliyordu.. şimdi millet kimi kazıklasam diye düşünüyor... bu gerçekleri örtbas etmeyelim lütfen... herkes kendini bilse böyle olmaz... islam dini ilim tahsil etmeyi gelişmeyi başarılı olmayı çalışmayı ve insan haklarını savunmayı koruy kollamayı emreder...

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

innellaha ye'muru bil adli vel ihsani ve ita izil kurba ve yenha anil fehşai velmünkeri vel beğy yeizi küm lealleküm tezekkerün.

MEALİ.. : MUHAKKAK Kİ ALLAH ADALETLİ OLMAYI AKRABALARA VE YARDIMA MUHTAÇ OLANLARA BAKMAYI EMREDER. HAYASIZLIĞI FENALIĞI VE FUHUŞ YAPMAYI YASAKLAR. TUTASINIZ DİYE SİZE ÖĞÜT VERİR...

BUNUN ÜSTÜNE NE DİYECEN BAKAM...:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

beyni dumura uğrayanlar senin gibiler daha allahın varlığından haberin yok... dinin yoğun değil dinsizliğin yoğun olduğu yerde yaşanır bunlar sen ve senin gibiler böyle şeyleri malzeme yapmayı çok sever. neden... çünkü ortam hazırlıyosun kendine... ben sana soruyorum... din kuralları ve allah sevgisi beslenen orta çağda osmanlı devleti dünyanın hakimi değilmiydi hoşgörü ve tevazuudan geçilmiyor ecnebi bil olsa insan hakkını arayabiliyordu.. şimdi millet kimi kazıklasam diye düşünüyor... bu gerçekleri örtbas etmeyelim lütfen... herkes kendini bilse böyle olmaz... islam dini ilim tahsil etmeyi gelişmeyi başarılı olmayı çalışmayı ve insan haklarını savunmayı koruy kollamayı emreder...

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

innellaha ye'muru bil adli vel ihsani ve ita izil kurba ve yenha anil fehşai velmünkeri vel beğy yeizi küm lealleküm tezekkerün.

MEALİ.. : MUHAKKAK Kİ ALLAH ADALETLİ OLMAYI AKRABALARA VE YARDIMA MUHTAÇ OLANLARA BAKMAYI EMREDER. HAYASIZLIĞI FENALIĞI VE FUHUŞ YAPMAYI YASAKLAR. TUTASINIZ DİYE SİZE ÖĞÜT VERİR...

BUNUN ÜSTÜNE NE DİYECEN BAKAM...:)

hangi milletin dininde dediğinin tersi yapılıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canım ablam öyle bir konuya değinmişin ki zülfü livanelinin mutluluk kitabında meryemin başına gelenler aklıma geldi.

meryem doğu anadoluda daha önce ermenilerle türklerin aynı yerde yaşadıkları sonra ermeniler göç etmek zorunda kalınca kürtlerle türklerin birlikte yaşamakta olduğu küçük ve şirin bir kasabada yaşayan meryem küçüktür renkli güzel gözleri vardır annesi o doğururken öldüğü için teyzesi tarafından lanetlenir derken birgün amcasına bağevine yemek götürmeye çıkar ama mezarlığın yakınlarında bir yerlerde üstü başı parçalanmış bilincini yitirmiş bir şekilde bulurlar kasabanın çocukları onu bulur kahvenin önünden zorla evine götürürler kasabanın içerisinden geçirerek.

ev halkı onu görünce başına ne geldiğini anlarlar meryemin ailesi büyük bir konakta oturmaktadır amcaları şimdiki zamanın şeyh dedikleri türden bir adamdır ve meryemin babasından küçük olmasına rağmen evde onun sözü geçmektedir o ne derse o yapılır aile meclisi toplanır meryem sorulan hiç bir soruya cevap veremez sana bunu kim yaptı dediklerinde gözlerini boşluğa dikip anlamsız bakışlardan başka bir tepki vermez bunun üzerine aile meclisi onun artık kirlendiğini düşünür ve evin önündeki izbeye yerleştirirler ve günlerce bu izbede aile meclisinin kendisi hakkında vereceği kararı beklemeye başalar. dah fazla anlatırsam sanki kitabı buraya yazacakmışım gibime geliyor o yüzden aile meclisi onun istanbula gönderilemsini vede orada öldürülmesi kararı alır. dediğim gibi bütün kitabı yazmayacağım merak edenler okusunlar :) burda da küçük meryemin hiçbir sucu yoktur ama tecavüz edende bellidir aslında ama kararı tecavüz eden verince meryem hakkında çıkacak karar ne olur sizce?

nomal hayatta da bana öyle geliyor ki son kararları hep tecavüzcüler veriyor :unsure: umarım söylemek istediğimi anlamışsınızdır.

evet mohikan Livanelinin o kitabını 1 yıl önce okumuş ve roman olmasına rağmen gerçekleri yansıttığı için çok üzülerek okumuştum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ey sevgili ülkem,

sevgili piraye

bu ülkede güldünyalar ilk degildi sonda olmayacak güldünyanın acı dolu yasamına bir sanatcı duyarlılıgı gösterip şarkı yazan aylin aslımın şarkısı TRT tarafından sansüre takıldı

sözleri şöyle :

canım abim vurma beni, bu dünyadan alma beni, dökülür mi kardeş kanı ?

bir karında yatmadık mı, bir anadan doğmadık mı, bir memeden doymadık mı ?

binbir yarayla, tek bir kurşunla gitti güldünya, kim farkında kimin umrunda

yandı bir dünya... seni gönderene söyle, köydeki büyük meclise, söyle daha

çocuk yaşta üstüme çıkan herife... eğer böyle ölürsem iki elim yakanızda

hayaletim gezer düşer peşinize, binbir yarayla tek bir kurşunla gitti güldünya

kim farkında kimin umurunda yaralı bir dünya binbir yarayla tek bir kurşunla

gitti güldünya kim farkında kimin umrunda söndü bir dünya.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

maalesef tecavuz eden degil de tecavuze ugrayan vurulur. cunku erkek kadini damgalanmis gorur, yukunu tasiyamaz.. islam ulkelerinde bu hep vardir: kadin namustur, lekeli kadin olmelidir :angry: mantalitesi..

artik boyle seylere bir dur denmeli.... bunu degistirecek sey yasa da degil hapis te degil.. bakis acisi!!

Iste namus cinayetlerini engellemek icin yapilan reklam kampanyasina gelen tepkiler:

NAMUS KISVESI ALTINDA ISLENEN KADIN CINAYETLERINE GOZ YUMMA

Kadın Merkezi (KAMER) Acil Yardım Hattı Sorumlusu Naime Kardaş, 2005 yılının Mayıs ayında Diyarbakır ve Mardin'de başlatılan "Namus Kisvesi Altında İşlenen Kadın Cinayetlerine Göz Yumma" kampanyasına tepkiler geldiğini söyledi.

Kadın Merkezi Acil Yardım Hattı Sorumlusu Naime Kardaş, kampanya ile kadının can güvenliğini sağlayarak, cinayetlere karşı toplumsal duyarlılık geliştirmek istediklerini belirtti. Kampanya boyunca astıkları ilan, afiş ve televizyon duyuruları ile ölüm tehdidi alan kadınlara nasıl yardımcı olunabileceğini gündeme getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Kampanyanın Mardin'de daha fazla desteklendiğini söyleyen Kardaş, kampanyanın Diyarbakır'da ilk etapta etkili olduğunu ancak şimdi zayıf yürüdüğünü söyledi. Duvarlara asılan afişlerden tepki aldıklarını da söyleyen Kardaş, "Sabah astığımız afişlerin akşam yırtıldığını görüyorduk. İnsanlar 'namusumuz neden duvarlara asılıyor' gibi tepkiler veriyorlardı. Bunun yanında artık ölümler dursun diyerek destek verenler de oldu" dedi.

KAMER acil yardım hattına birebir başvuruda bulunan 2 binin üzerinde kadın olduğunu da belirten Kardaş, başvuranların yüzde 99'unun psikolojik şiddet yaşadığını, çok büyük bir bölümünün de sözel, fiziksel, cinsel ve ekonomik şiddete maruz kaldığını söyledi.

:clover::clover:

cemkaya: dine iftira edilen bir yazi goremedim ben.. kimsenin din dusmani oldugunu da sanmam. burda tartisilan sey islam dinine mensup tüm insanlarin namus olayini abartmasi. maalesef musluman erkekler icin kadin her zaman 2. sinif insan. bir baskasinin hatasi bile kadina yukleniyor. cunku dinimizde de kadin hep erkekten sonra gelir. konunun dinle alakasi dinin arkasina saklanan cahil, hazimsiz ve siddet dolu erkeklerdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın ainariel bu sizin bakış açınız namus meselesini müslüman millet abartıyormuş kardeşim. yanlış anlatımlarda bulunuyorsun.islam dini mensubu insanlar asla kadını 2. plana atmazlar sen yanlış biliyorsun sadece kadınları savunma moduna geçtiklerinden sıkı tutarlar, her ortama girmelerine izin vermezler o kadar bunda bir art niyet yoktur. bilincsiz insanların dediği töre cinayeti hani tecavüz olayından öldürülen kadınlar var ya,,,bunlar haksız yere zulm görüyorlar bunun islamla ne alakası var. ben bunu buradan belirtmek istiyorum. diğer şekilde namusun abartılmasını diyorsan yani kadının adamı veya adaman kadını aldatması durduk yere bu işte haklı sebebdir. cinayet için değil ama boşanma için ve bunun abartılması felan yoktur olay budur. anladın. mı? ancak bu töre cinayetleri dediğiniz şey tabii yanlış lütfen bu konulara duyarlı olalım.. mağdur olan değil eden cezalanmalıdır...

bu olayın içinde tek tarafli bakmamaklazım biliyorsunuz günümüzde sanatcılık şan şöhret gibi çeşitti şeyleri için ailesinden kaçan ve kötü yola düşen bir çok genç kızımız var bunlar aslında bu namus meselesini körükleyenler bunlarada bir dur denilmesi lazım hayat o kadar kolay değil dünyada iyide var kötüde pembe hayallerle yaşamayalım lütfen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin zaman, bence siz benim soylediklerimi yanlis anlamissiniz. Ben olayin zaten dinle alakasi olmadigini, dinin arkasina saklanan bilincsiz erkekleri anlatiyorum.

Aldatma konusunda haklisiniz tabiki sadece bosanarak bazi seyler halledilmelidir.

Sohret ugruna evden kacan genc kizlari da aileleri eger cezalandirmak istiyorsa bunu oldurerek degil de baska bir cozum yolu bularak yapmalidir.

Tekrar soyluyorum zaten islam dininide kadinlari dovun onlara isgence edin oldurun demiyor ben sadece dini bahane edip te isgence eden bilincsiz erkeklerden bahsediyorum..

Kadinlarin 2. plana atildigi boyle bir donemde namus kisvesi altinda cinayet islenmesini kinamak pembe hayaller degildir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin zaman, bence siz benim soylediklerimi yanlis anlamissiniz. Ben olayin zaten dinle alakasi olmadigini, dinin arkasina saklanan bilincsiz erkekleri anlatiyorum.

Aldatma konusunda haklisiniz tabiki sadece bosanarak bazi seyler halledilmelidir.

Sohret ugruna evden kacan genc kizlari da aileleri eger cezalandirmak istiyorsa bunu oldurerek degil de baska bir cozum yolu bularak yapmalidir.

Tekrar soyluyorum zaten islam dininide kadinlari dovun onlara isgence edin oldurun demiyor ben sadece dini bahane edip te isgence eden bilincsiz erkeklerden bahsediyorum..

Kadinlarin 2. plana atildigi boyle bir donemde namus kisvesi altinda cinayet islenmesini kinamak pembe hayaller degildir..

Tek kelimeyle bravoo... Bu yazının altına imzamı atarım .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence bu konunun dinle diyanetle alakası yok...

bunun insanlıkla alakası var...

burada islam dinini karalama çabası içinda olan arkadaşlara anlam veremiyorum.....

islamda zaten bu tür şeyler kati şekilde yasaktır....

vede tabiiki türk töresinde.....

türklerde erkek neyse kadın da odur....

yani velhasılkelam burada konuyu oraya buraya çekmeyelim insan olan bunu yapmaz yapamaz.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.