Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Nasıl bir toplum? Kadınların karşımdaki yaluş anlar mı diye başını eymeden tebessüm eden bir yüzle yürüyebildiği bir toplum!

Ya Sev Ya Sevr

Önerilen İletiler

HİÇ SEVMEM HOROZ DÖĞÜŞÜ TARZI PAYLAŞIMLARI......ONA DÖNDÜ..

AMA SEN TAVRINDA ISRARCISIN BELLİ...CÜMLENDEKİ "YAZDIKLARININ HEPSİ DOĞRU OLSA DAHİ"

CÜMLESİ ANAHTAR CÜMLE BENİM İÇİN ZATEN...

valla sen nasıl mutlu olcaksan öyle farzet ama ben o çok beğendiğin araplar ve zenciler söylemimde ısrarcıyım...........

ısrarcı olabilirsin...seni ne kadar seviyorsam onlarıda o kadar çok sevdiğime emin olabilirsin çünkü bizde

din,dil,ırk ayrımı yok çünkü senin imzandaki gibi"ABC Yİ ONLAR ÖĞRETTİLER,CHE Yİ BİZ ÖĞRENDİK"

dağınık düzen diye gördüğün zenci rahatsızlıkları da öyle sandığın gibi dağınık değil. onların da kendi içlerinde tıpkı dazlaklar gibi örgütlü bir yapısı var. dünyanın hiç bir yerinde, hiç bir olay bir grubu bu denli bir amaç uğruna yönlendiremez yoksa. bu olayda sence zenciler haklıdır başkasına göre fransız hükümeti. bu beni bağlamaz ve ilgilendirmez açıkçası. benim kendi yaşadığım ülke bu haldeyken başka ülkeler veya ırklar çok da umrumda değil.

CHE DİYOR Kİ;

"Sık sık insan haklarından söz edilir. Ancak insanlığın haklarından da söz etmeliyiz. Bazıları, diğerleri pahalı arabalar binsin diye, neden yalın ayak yürümeli? Bazıları, diğerleri yetmiş yaşına kadar yaşasın diye, neden ancak 35 yıl yaşamalı? Bazıların, diğerleri abartılı biçimnde zengin olsun diye, neden sefalet içinde olmalı?

Dünyanın bir lokma ekmek bile bulamayan çocukları adına konuşuyorum. İlacı olmayan hastalar adına konuşuyorum. Yaşam ve insanlık onuru hakları reddedilenler adına konuşuyorum."

"Ben, bir Latin Amerika ülkeleri yurtseveriyim. Ne zaman gerekse, hiç kimseden hiçbir şey istemeden, hiçbir şey talep etmeden, kimseyi kullanmadan, herhangi bir Latin Amerika ülkesinin kurtuluşu için hayatımı veririm. Ve bu, yalnızca, şu anda kurula hitap eden kişinin düşünce tarzı değildir. Bu, tüm Küba halkının düşünce tarzıdır. Tüm Küba halkı, yalnızca Latin Amerika'da değil, ama dünyanın herhangi bir yerinde bir haksızlık yapılsa, onu kendi içinde hisseder. Marti'nin muhteşem sözünü burada aktarabilirim: 'Her gerçek insan, başkasının yanağına vurulan bir tokadı kendi yanağında hissetmelidir."

yazıya benim ve iki arkadaşımın çok sevdiği ve senin kullandığın bir imza ile son verelim...

"ABC Yİ ONLAR ÖĞRETTİLER,CHE Yİ BİZ ÖĞRENDİK"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AMA SEN TAVRINDA ISRARCISIN BELLİ...CÜMLENDEKİ "YAZDIKLARININ HEPSİ DOĞRU OLSA DAHİ"

ısrarcı olabilirsin...seni ne kadar seviyorsam onlarıda o kadar çok sevdiğime emin olabilirsin çünkü bizde

din,dil,ırk ayrımı yok çünkü senin imzandaki gibi"ABC Yİ ONLAR ÖĞRETTİLER,CHE Yİ BİZ ÖĞRENDİK"

CHE DİYOR Kİ;

"Sık sık insan haklarından söz edilir. Ancak insanlığın haklarından da söz etmeliyiz. Bazıları, diğerleri pahalı arabalar binsin diye, neden yalın ayak yürümeli? Bazıları, diğerleri yetmiş yaşına kadar yaşasın diye, neden ancak 35 yıl yaşamalı? Bazıların, diğerleri abartılı biçimnde zengin olsun diye, neden sefalet içinde olmalı?

Dünyanın bir lokma ekmek bile bulamayan çocukları adına konuşuyorum. İlacı olmayan hastalar adına konuşuyorum. Yaşam ve insanlık onuru hakları reddedilenler adına konuşuyorum."

"Ben, bir Latin Amerika ülkeleri yurtseveriyim. Ne zaman gerekse, hiç kimseden hiçbir şey istemeden, hiçbir şey talep etmeden, kimseyi kullanmadan, herhangi bir Latin Amerika ülkesinin kurtuluşu için hayatımı veririm. Ve bu, yalnızca, şu anda kurula hitap eden kişinin düşünce tarzı değildir. Bu, tüm Küba halkının düşünce tarzıdır. Tüm Küba halkı, yalnızca Latin Amerika'da değil, ama dünyanın herhangi bir yerinde bir haksızlık yapılsa, onu kendi içinde hisseder. Marti'nin muhteşem sözünü burada aktarabilirim: 'Her gerçek insan, başkasının yanağına vurulan bir tokadı kendi yanağında hissetmelidir."

yazıya benim ve iki arkadaşımın çok sevdiği ve senin kullandığın bir imza ile son verelim...

ben bu konuda konuşmamayı ve diğer arkadaşlara haksızlık ve saygısızlık yapmamaya kararlıydım ama o kadar tahrik edici konuşuyosun ki maalesef bu mümkün görünmüyo.

bi kere yazına büyük harflerle başlamandan belli. bayağı kızmışsın. zaten bu kadar kızmış bir insan ancak bu kadar konuyu saptıran ve anlamasız bir yazı yazabilir.

o yazdığın yazılar benim evimin duvarında asılı. o yüzden google den aratıp burda yazmana gerek yok. bana anlatmaya çalıştığın che'yi senin gibi putlaştırmadık biz. yazdığı, söylediği her cümlenin altını üstünü aradık. acaba ne demiş dedik. bu adam söylediyse doğrudur muhakkak demedik. ben burada herkesin resmini awatar yapabilirim veya herkesin ağzından çıkmış cümleyi imza olarak kullanabilirim. ama bu onları benim açımdan peygamber hüvviyetine bürümez.

ve maalesef konuyu öyle bir noktaya getirdin ki sanki ben burada ırkçılığı savunuyorum. hayır ben asla ırkçı değilim. olamam da. neden biliyomusun. chenin ağzından çıkmış bir kaç satırlık cümleler için değil. ben herşeyden önce müslümanım. ve benim dinimde eşitlik vardır. kast sistemini sona erdirip eşitliği getiren bir dinin mensubuyum (sonsuz kere şükürler olsun Allah'a).

fakat bu bütün müslümannları sevmem veya da hristiyanların hepsinden nefret etmem anlamına gelmez. hatasını gördüğüm herkesi/herşeyi dile getiririm.

yazımın ilk başından bu yana söylemeye çalıştığım şey dünyanın hemen her ülkesinde taciz, tecavüz, sarkıntılık gibi olaylar oluyor. ve bu fransa da genelde siyahi ırk tarafından gerçekleşiyor.

fakat sen onları savunarak sürekli dışlandıklarını ve bunun getirisi olarak bunnları yaptığını söylüyorsun. bu nasıl bişeydir ya. ırkçılık tabiki aşağılıkça bişeydir. bir insan teninin rengiyle ayırt edilip bir sınıfa sokulamaz. ama bu yanlışlık yapılıyo diye bu adamların böyle olmasımı gerekiyor. yani haksızlığa uğruyosan eğer sapıklık yapıp toplum huzurunu boz öylemi. senin bildiğin ve inandığın che bu yolu sana mübah kılmış olabilir. ama benim şu ana kadar okuduğum ve bir çok konuda hayranlık duyduğum che bana bunu öğretmedi.

ayrıca yazdıklarının hepsi doğru olsa bile kısmına fazla takılma. çünkü ben hiçbirine katılmadığımı söylemeye çalıştım ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başka ülkeler veya ırklar çok da umrumda değil.

bu biraz önceki iletinden....

ve maalesef konuyu öyle bir noktaya getirdin ki sanki ben burada ırkçılığı savunuyorum. hayır ben asla ırkçı değilim. olamam da. neden biliyomusun. chenin ağzından çıkmış bir kaç satırlık cümleler için değil. ben herşeyden önce müslümanım. ve benim dinimde eşitlik vardır.

bu da şimdiki...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

İYİ GECELER ...

çok şey yazardım ama anlatmak istediğim şeyi anlatamadığımı yada anlamadığını gördüm...

duvarda kalsın onlar..orda daha anlamlı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu biraz önceki iletinden....

bu da şimdiki...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

İYİ GECELER ...

çok şey yazardım ama anlatmak istediğim şeyi anlatamadığımı yada anlamadığını gördüm...

duvarda kalsın onlar..orda daha anlamlı...

bulunmazı bulmuş ve görülmezi görmüş gibi sevimen beni çok mutlu etti :D

iki cümle arasında çelişki olduğunu düşünüyosun ama yok. neden mi? çünkü ben ilk cümlede başka bir ırk veya ülke umrumda değil demişim. ikinci cümlemde ise ırkçı olmadığımı. ırkçı olmadığımı söylemek demek eğer dünyada ki bütün ırkların hakkını gözetmek, onlar adına konuşup onları savunmak demek se doğru sen haklısın. ama ben hiçbir ırktan nefret etmem ve yaratılışlarıyla kabul ederim. ama onları başka ırklara karşı savunmam. en azından benim ülkemde bile ırkçılık söz konusu iken...

''çok şey yazardım ama anlatmak istediğim şeyi anlatamadığımı yada anlamadığını gördüm...

duvarda kalsın onlar..orda daha anlamlı...''

son cümlelerinde diğerleri gibi.........ve........ ve ...... daha da bişey söylemeye gerek yok hakkaten

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayaklanma ve yağmalama deyince iki göçmen gencin bir trafoda elektriğe çarpılıp ölmesi ve bir türkün yaralanmasından çıkan sonra çıkan olayları kastediyorsun sanırım..fransanın banliyölerinde ve gettolarında büyüyen onca umutsuz gencin bir patlamasıydı o...

oncelikle trofoda olen o iki gocmen genc polisten kacarken oraya girdiler ve o turk cocukta sevgili arap arkadaslari yuzunden o halde kaldii

ve baslatilan ayaklanmayi destekleyende onlar gibi bes para etmez kisilerdi herkez sarkozy'e yabanci dusmani diyo fransada yasayan bir yabanci olarak oyum ona

niyemi cunku o kadar hakli ki eger ben calisiyosam onlar niye calismiyo ki ben onlar icin issizlik parasi veriyorum her ay devletin sirtindan gecinmeye alismis insanlar calismak zor geliyoo ve en ufak seyde sarkozy yabanci dusmani eger elin ayagin varsa calismalisin bu insanlar calismak istemiyo hirsizlik daha kolay geliyoo

almanyada isler nasil bilmiyom ama burda bolee

o genclere hic acimadim simdide acimiyom

turke uzuldum cunku insani iyide kotude arkadas yapar

fasitlige gelince biliyorum ki fransizlarin cogu fasist ama bunu bu noktaya getiren yiyim iceyeim calismayim diyen yabancilar devlet zaten para veriyoo

insan yasadigin ulkeyi somururse ondan pek bi insan olmazz.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkez sarkozy'e yabanci dusmani diyo fransada yasayan bir yabanci olarak oyum ona

niyemi cunku o kadar hakli ki eger ben calisiyosam onlar niye calismiyo ki ben onlar icin issizlik parasi veriyorum her ay devletin sirtindan gecinmeye alismis insanlar calismak zor geliyoo ve en ufak seyde sarkozy yabanci dusmani eger elin ayagin varsa calismalisin

96/ 98 yılları arasında bordo kentinde yaşadım o dönem sarkozy gibi bi iç işleri bakanı da yoktu ancak yinede jandarma ve polisin raşist tutumlarıyla çok karşılaştım.hiçbir suça karışmadım ve devletten 5 kuruşta almadım ama yinede saçımın rengi yüzünden bi çok raşist olayla karşılaştım. hollanda,belçika,almanya ve fransada geçirdiğim süreç boyunca türkleri ve yoğunlukla faslıları yakından gördüm evet ne kadar pis iş varsa ya bizde ya araplarda yada 3. dünya ülkelerinden gelen bi takım gruplarda.Mesala hollanda uyuşturucu trafiği öncelik faslıların elindedir,ardından biz geliriz.neyse...

demişsinki ben çalışıyorum ve onlara işsizlik parası veriyorum; hayır öyle değil fransa ve ileri medeniyet avrupanın halkına dağıttığı sus payı olan paralar ne senin nede benim kardeşlerimin çalışmalarından kesilip verilmiyor,sömürdükleri 3. dünya ülkelerinden aldıkları kanlı paraların bir kısmını dağıtıyorlar insanlar sussun diye... Şimdide ülkelerinde geçinememiş(Kİ bunu suçlusu da sömürgeci avrupadır.)kitlelerin para uğruna akın akın avrupa yollarını tutup medeniyete(!) koşar adım gittikleri ve ardısıra o ülkeye sonuna kadar çalışıp hizmet etmesine rağmen eşit haklardan yararlanamamış,kendi ülkesinden uzak iki kültür arasında sıkışmış ne türk ne fransız/ne faslı ne fransız olamamış bu bunalımlı kuşak sarkozi gibi faşist ve raşist birileri olduğu ve bu politikaları sunduğu sürece ne fransızlar nede senin gibi düşünüp kendini ayrı gören yabancılar rahat etmeyecektir... ve sende bilmelisinki sarkozy gibileri fransada yükselince emin olki bu iyi türk diye senide ayırmayacaktır unutmamalısın raşisz herkez için raşismdir.Büyük medeniyet fransa oturup önce kendi politikalarını yarattıkları gettoları sorgulamalı ardından yabancıları sorgulamalıdır...

bana şunu söyleyebilir misin sen ve bi fransız aynı okulu bitirdiniz ve bi şirkete iş başvurusu yaptınız öncelik kime tanınacak bi düşün ve cevap ver lütfen...

sana başımdan geçen bi olayı kısaca anlatayım daha iyi anlarsın:

1997 yılbaşısı bordo da restoranda bunaldım kapıya çıktım hava almak için 3 tane arap geldi para istediler yok dedim bıçak çektiler tam o an 4 tane sivil polis tekme tokat hepimize saldırdılar ,restoran ablam gilin içeri girip haber vereyim diye kapıya yöneldim dilide çok iyi bilmediğim için,onları bırakıp bana saldırdılar kafam kara ya birbirimize girdik,sorunu anlatıyoruz ikna olmuyor arkadaşlar neyseki içeride tesadüfen komiserleri varmış da gönderdi hepsini mağdur olmam onlar için hiç önemli değildi sadece yabancıydım ve suçlu olmam için çok yeterli bir nedendi onlar için...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CHE DİYOR Kİ;

CHE tabii ki bir yurt severdi, lüks içinde yaşamak uğruna çocukları bile köle gibi kullananların düzenine gücü nispetinde çomak soktu. Ancak neden sizler kendi ülkenizin ve milletinizin kurtarıcısı Atatürk'ü unutuyorsunuz. CHE, nin yaşadığı toprakların insanları onu, sizde kendi topraklarınızın kurtarıcısı Atatürk'ü ve onun mücadelesini yüceltseniz ve bu tür mücadelelere girmiş milletler ile omuz omuza olsanız.

ABC yi öğretenleri onlar diye nitelendiriken kimden bahsediyorsun? Senin yetiştiğin toprakların gerçek sahibi halkı mı yoksa Atatürk mirasına ve o halka ihanet etmiş yöneticilerimi, CHE den önce Atatürk ü öğrenmen bu topraklarda büyümüş biri olarak senin bir ödevin. Siz sözcüğünü kullanmak inan ki canımı sıkıyor. Allah şahidimdir ki içimde tek bir küçümseme veya alt etme düşüncesi yok bunları bütün samimiyetimle doğru olduğuna inandığım için söylüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Dışarı çıkın ve etrafınıza şöyle bir bakın, eğer erkek iseniz karşınızdan gelen bayanın yüzüne bakın tabii görebilirseniz, yanlış anlama, her mimikten bir anlam çıkarma, (kendince) konusunda uzman(!) olan erkeklerin yüzünden kadınlarımız önünü göremez hale geldi. En büyük dileğim bir gün toplumumuzda kadınların karşısındaki erkeğin yanlış anlamayacağına emin olduğu bir şekilde yüzünde tebessümle yürüyebilmesi, uygarlık bence budur! Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

bu konu aklıma gelince sinirlerim depreşiyo

mesela bi örnek veriyim bi kaç önce aşkam 10 gibi eve geliyorum arkama bi araba takıdım adam babam yaşında ve resmen yol ortasında milletin içinde rahat rahat sarkıyo eve kadar takip etti demediğim kalmadı yol ortasında bağırdım azarladım anlamadı bu nedir ya bu kadar ......... olurmu yani :angry:

yolda yürürken resmen tacize uğruyoruz ne kadar rahatlar :angry::angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu konu aklıma gelince sinirlerim depreşiyo

mesela bi örnek veriyim bi kaç önce aşkam 10 gibi eve geliyorum arkama bi araba takıdım adam babam yaşında ve resmen yol ortasında milletin içinde rahat rahat sarkıyo eve kadar takip etti demediğim kalmadı yol ortasında bağırdım azarladım anlamadı bu nedir ya bu kadar ......... olurmu yani :angry:

yolda yürürken resmen tacize uğruyoruz ne kadar rahatlar :angry::angry:

ayy wala haklısın :(

ben de kosturarak eve gelıom hava kararınca bı de sinirlenıom deliriyorum ya

rahatca bı yurunmuyo bıle a.q

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.