Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

insanlar hayatta herşeyi yaşayarakmı tecrübe kazanmalıdır...

edminson

Önerilen İletiler

Bence yaşaması gerekmiyor örnekler çok olur onlara bakarak'ta ders alabilirler.İlla başımıza bişey gelincemi pişmanlık duyacağız...Önceden düşünmeliyiz gelişecek olayları... B)

:P saygılar :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır kardeşim illaki herşeyi yaşayarak tecrübe etmek gerekmiyor..

Fakat kendi tecrübelerimiz daha değerli oluyor..

Sanırım Bernard SHAW'ın bir sözü olsa gerek ama emin değilim..

" Tecrübeli insanların tecrübnelerinden faydalanın, çünki onlar pahalıya mal ettikleri bu tecrübeleri, size bedava satarlar.."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

felsefe kitaplarını çok okuyan bir arkadaş bana "hayatı bu kitaplardan öğreniyorum "demişti...ben hayatın yaşıyarak öğrenilmesi gerektiğini düşünenlerdenim..tamam kabull yaşıyarak öğrenmenin faturası acı oluyor ,ama eğer hatalarından ders almasını biliyorsan bu yaşanmışlıklar seni olgunlaştırıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

felsefe kitaplarını çok okuyan bir arkadaş bana "hayatı bu kitaplardan öğreniyorum "demişti...ben hayatın yaşıyarak öğrenilmesi gerektiğini düşünenlerdenim..tamam kabull yaşıyarak öğrenmenin faturası acı oluyor ,ama eğer hatalarından ders almasını biliyorsan bu yaşanmışlıklar seni olgunlaştırıyor.

+1

Tecrübelerden ders almak lazım ama ben arsız oldugum için öle yapamıorum malesef :sweatingbullets:

Bir musibet bin nasihatten iyidir lafına takılıorum nedense :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben ne çok hata yapmışım meğer

gözü kapalı bakmışım meğer

yıllar geçmiş ben saymışım meğer

dostum sanıp aldanmışım meğer

yıllarca sürer sanmışım meğer

ben boşa kürek çekmişim meğer

vakit kaybı diyemem ama

sen hiç dostum olmamışsın meğer...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI(günışığı @ Jun 29 2006, 07:45 AM)

+1

+1+1 :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

efet.. gerçekten acı oluyo..

tabi benim gibi yaşadıklarından ders almayıp aynı şeyi tekrarlarsa insan...ykında tecrübe edinck adamda kalmıycak ortada :(

peki ama neden ya?? neden o kadar acı çektikten sonra aynı olayla karşılaşınca kendimizi durduramıyoruz..neden :(

hayatımızın sonuna kadar buna mahkum mu yaşıycaz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

efet.. gerçekten acı oluyo..

tabi benim gibi yaşadıklarından ders almayıp aynı şeyi tekrarlarsa insan...ykında tecrübe edinck adamda kalmıycak ortada :(

peki ama neden ya?? neden o kadar acı çektikten sonra aynı olayla karşılaşınca kendimizi durduramıyoruz..neden :(

hayatımızın sonuna kadar buna mahkum mu yaşıycaz..

Valla biran önce önlem alman lazım derim çünkü yaşadıklarından bişe çıkartamıyorsan sonu kötü olabilir arkadaşım benimde durumum senin gibiydi ama ders almak lazım...

:zorro: saygılar :zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Keşke tecrübeler anlatmayla anlaşılsada insanlar aynı yoldan geçip aynı acıları yaşamasa...ama malesef

yaşamadan anlıyorum desekte,anlamıyoruz bunuda hataya düşünce farkediyoruz...işte napalım hayat tecrübelerden tecrübede acılardan ibaret -_-

bi söz vardı tam olarak hatırlamasamda özü şöyle....bakmayla zanaat öğrenilse kediler kasap olurdu..

başkalarının yaşadığı acılara bakarak ders alınmıyor keşke alınabilseydi.... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bence insan yaşayarak ögrenmeli sıcak bir şeye eli degmez ise onun kendisini yakacagını zor anlar yansınki daha büyük tehlikelerden kendisini koruya bilsin birde söz var yatan aslandan gezen tilki daha iyidir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kısmen evet özellikle acıları da yaşamalı insan bu çok önemli hayata hüzünlü bir profilden bakamayı sağlar empati gücünü yükseltir ama keşke herkes maksimum mutluluğu yaşasa gerçi o zamanda sıkılr ve tekrar zorluk isteriz neyse önemli olan tecrübeleri doğru şekilde kullanabilmek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı insanlar var ki yaşadıklarından bile ders almıyorlar,bakarak da ders alınabilir ama yaşamak daha etkili bi yöntem.Gün gelir derdi olmadığına da yanabilir insan -_--_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

felsefe kitapları hayatı anlatmaz, arkadaşın uçmuş:)

bir yazar :

"hayat dediğimiz şey, gelecek planları yaparken geçen süredir" der. doğrudur. Hayatını öğrenip te ölen çok azdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence tecrübe için yaşamak şart. yaşamadan, tadını almadan olmaz. söyleyin, bi şirkete girip çalışıp kendini orda hissetmek mi gerçek tecrübedir, yoksa başkalarının anlatımıyla kafanda oluşan algı mı daha gerçekçidir? yaşamak, o an karar verebilmek önemli olan.

hangimiz vurdulu kırdılı filmleri izlerken korkuyu hissedebiliyoruz? hissettiğimiz doğru düzgün bir şey yok halbuki, gerçekte orda olmak insana kafasındaki her şeyi unutturur. ama televizyondaki unutturmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
Bence yaşaması gerekmiyor örnekler çok olur onlara bakarak'ta ders alabilirler.İlla başımıza bişey gelincemi pişmanlık duyacağız...Önceden düşünmeliyiz gelişecek olayları... B)

:P saygılar :P

evet öyle herşeyi yasayarak pişman olmak iii değildir heralde herşeyden bi drs cıkarmak gerekir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.