Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ALLAH NEDEN BİRDİR?

ANTON_SZONDOR_LAVEY

Önerilen İletiler

Ha şöyle... Bazı şeyleri sonunda idrak ettiniz. Benim yürüttüğüm mantık doğru değilse sizinki de değildir. Zira benim sorum sizin düz mantığınızın devamıydı. Sanırım bundan sonra "Bak şu nizama, bunun bir yaratıcısı olmalı" gibi absürd şeylerle gelmezsiniz.

Dostum sen iyisimisin ya :D burada bana düz mantığı kuran sensin ben değilim ki bize sizi kim yarattı diye sordun biz sana Tanrı cevabını verdik sonra sen Tanrıyı kim yarattı diye soruyorsun bz de sana yaratıcının yaratılamıyacağını söyledik sense düz mantık yapıyosunuz diyorsun farketmedin galiba yapan sensin :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 349
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Tabii ki inanmıyoruz. Zira inanmamız için bir sebep yok(tartıştık, tartışıyoruz). İnancınız gereği kutsal kitabınızdaki her hükmü mutlak doğru olarak kabul etmek zorundasınız. Bunu anlıyoruz. Zira biz ateistlerin çoğu da bir zamanlar sizin gibi teistti. Ancak bunları bize mutlak doğru diye dikte etmeye çalışınca iş değişiyor. Sizden istediğimiz bakış açılarınızda dinsel benliğinizi bir kenara bırakıp objektif düşünmeniz. Sanırım böyle olursa bazı konularda anlaşabileceğiz.

Bana nerde obljektif olmadığımı yazarmısın..

Bilmiyorum ama her konuda objektifim..

Ama inançlar doğrultusunda bana doğru gelen sana yanlış gelebilir..

Cbjektiviteninde farklı bakış açıları vardır..

Örneğin çok objektif bir bakış açısıyla, yaratılış kavramına bakıyorum..

Darwinin fikirlerini bir süzgeçten geçitiyorum ve diğer bilim adamlarının fikirlerini de süzgeçten geçitiyorum..

Sonuç; Bir yaratanın olduğu kanısına varıyorum..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence Leonardo Da Vinci yapmadı sen gözünle gördünmü ben gözümle görmediğime inanmam...

bana ispat et onun olduğuna...

kusura bakmayın kontrol altında olduğundan çok geç yayımlanıyor bu yüzden arada kaldı mesajım

tekrar sona alıyorum lütfen cevap ver yamyam bana nasıl ispat edicen o kişiye ait olduğunu 502 yıl önce olan bişey sen gördün mü o kişi yaparken ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kusura bakmayın kontrol altında olduğundan çok geç yayımlanıyor bu yüzden arada kaldı mesajım

tekrar sona alıyorum lütfen cevap ver yamyam bana nasıl ispat edicen o kişiye ait olduğunu 502 yıl önce olan bişey sen gördün mü o kişi yaparken ?

İstanbul'u fethedenin Fatih Sultan Mehmet olduğunu da biliyorum, ama görmedim. Lütfen konuyu dolaştırma söylemek istediğini dolaysız söyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul'u fethedenin Fatih Sultan Mehmet olduğunu da biliyorum, ama görmedim. Lütfen konuyu dolaştırma söylemek istediğini dolaysız söyle.

ispat et dedim edemedin......

şimdi sen gözünle gördüğün resmin sahibinin o kişi olduğunu ispat edemiyorsun bana kanıtını gösteremedin ?

şimdi sen elindeki kanıtlara göre şahsen o resimin o kişiye ait olduğu verisini kabul ediyorsun değil mi?

ben o resmin o kişiye ait olamayacağını resmin kendi kendine boyaların tabloyla bir şekilde çarpışmasıyla olacağını savunsam sence ne kadar doğru ? benim fikrimi kabul edermisin?

yada boya maddesinin evrim geçirerek kendi kendine düşünerekten kendini o hale getirdiğini söylesem ne kadar doğru sence ?

bu kadar basit bir resime sen bu yakıştırmaları kabul etmeyeceğini varsayarak soruyorum;

sence bu alemi bir ahenk bir düzen ve nizam içerisinde yaratacak olan kudretli bir varlığa neden inanmıyorsun?

ve o resmi görmediğin bir zamanda 1503 yılında 3-4 senede o şahıs tarafından yapıldığına itibar ediyorsunda alemlerin bir varlık tarafından 6 günde (devrede) yaratılmasını neden kabullenemiyorsun...???

resim mi basit ? alem mi basit ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Resimde basit Alemde basit.. Rabbim için hepsi basit..

Asıl zor olan, bir iradeyi kabüllenmek..

Asıl zor olan, bir hüküm altınagirmek...

Asıl zor olan, inadı kırmak...

Asıl zor olan, nefse söz geçirmek..

Asıl zor olan, takım tutmak..

Asıl zor olan, gerçeği görmek..

Asıl zor olan, zoru başarmak..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ispat et dedim edemedin......

şimdi sen gözünle gördüğün resmin sahibinin o kişi olduğunu ispat edemiyorsun bana kanıtını gösteremedin ?

şimdi sen elindeki kanıtlara göre şahsen o resimin o kişiye ait olduğu verisini kabul ediyorsun değil mi?

ben o resmin o kişiye ait olamayacağını resmin kendi kendine boyaların tabloyla bir şekilde çarpışmasıyla olacağını savunsam sence ne kadar doğru ? benim fikrimi kabul edermisin?

yada boya maddesinin evrim geçirerek kendi kendine düşünerekten kendini o hale getirdiğini söylesem ne kadar doğru sence ?

bu kadar basit bir resime sen bu yakıştırmaları kabul etmeyeceğini varsayarak soruyorum;

sence bu alemi bir ahenk bir düzen ve nizam içerisinde yaratacak olan kudretli bir varlığa neden inanmıyorsun?

ve o resmi görmediğin bir zamanda 1503 yılında 3-4 senede o şahıs tarafından yapıldığına itibar ediyorsunda alemlerin bir varlık tarafından 6 günde (devrede) yaratılmasını neden kabullenemiyorsun...???

resim mi basit ? alem mi basit ?

Dönüp dolaşı yine aynı noktaya geldik. Yani doğadaki nizamı gösterip "bunu tanrıdan başka kim yaratmış olabilir" mantığı.... Buna defalarca değindim yahu.. Geçen gün bir seminerdeydim. İtalyan konuşmacılardan biri aynen şöyle söylemişti; "Aptalca soru yoktur. İyi verilememiş cevap vardır." Ben de cevap vereyim.

Leonardo da vinci 1452-1519 yılları arasında yaşamış bir İtalyan Rönesans mimar, müzisyen, anatomist , buluşçu, mühendis, heykeltraş, geometrici ve ressamdır. Nereden mi biliyorum. Tarih kitaplarından. Zira Tarih de akademik bir konudur. Adamın yapıtları var, yapıtlarında imzaları var(Mona Lisa'da imza ve tarih yok. Sen "Mona Lisa Da Vinci'nin değildir" diye iddia ediyorsan kanıtlamak da senin görevin) . Soyu sopu var, anası babası var. Yeri-yurdu var. Elle tutulur gözle görülür bir beşer. Keza Fatih Sultan Mehmet de öyle. Ancak siz bir Tanrıdan bahsediyorsunuz.

Gören : Yok........Tanıyan: Yok..............Varlığına Dair Bir Kanıt : Yok..............Yaptığı İddia Edilen Eserlerde İmza : Yok............ Soyu-Sopu-Anası-Babası:Yok.......... Yeri Yurdu: Yok (Kimine göre gökyüzünde bir yerlerde. Tartışılır..) Varlığına Neye Dayanarak İnanılıyor : Sonuncusu 1400 yıl önce yazılmış, kutsal oldukları iddia edilen, birbirinin aynısı 3 Kitap ve hepsi Arap Yarımadası'ndan peygamber olduklarını iddia eden 3 beşer. İnsanlar dışında başka varlıklar yarattığını da iddia ediyor. Kanıt :Yok

Bize kanıt diye bir Kur'an getiriyorsunuz. Peygamber zamanında kitaplaştırılmamış (Ki ben tanrı olsam ve bu hükümlerimin dünyanın sonuna kadar geçerli olacağına hükmetsem, peygamberime ilk emirlerimden biri bunu kitaplaşatırması olurdu) daha sonra kitap haline getirilmiş. Orjinalleri yok(deri,kemik vs.vs) İlk yazılan Kur'an yok. Üçüncü elden bir Kur'an.Değişmediği iddia ediliyor. (Neye dayanarak iddia ediliyorsa.....)

Bilmem aradaki farkı anlatabildim mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gören : Yok........Tanıyan: Yok..............Varlığına Dair Bir Kanıt : Yok..............Yaptığı İddia Edilen Eserlerde İmza : Yok............ Soyu-Sopu-Anası-Babası:Yok.......... Yeri Yurdu: Yok (Kimine göre gökyüzünde bir yerlerde. Tartışılır..) Varlığına Neye Dayanarak İnanılıyor : Sonuncusu 1400 yıl önce yazılmış, kutsal oldukları iddia edilen, birbirinin aynısı 3 Kitap ve hepsi Arap Yarımadası'ndan peygamber olduklarını iddia eden 3 beşer. İnsanlar dışında başka varlıklar yarattığını da iddia ediyor. Kanıt :Yok

işte bütün bunlara rağmen sen Allah ı bulduğun zaman ve ona inandığın zaman bu inancın birşeye benzer. bu inancının bir değeri olur. Allah net bir şekilde bize kendisini gösterseydi onu keşfetmenin, ona inanmanın bir değeri olurmuydu. ona herkes inanır ibadet eder ve herkes iyi ve doğru olurdu. peki o zaman iyinin ve doğrunun bir değeri olurmuydu. mantıklı olarak bir düşün bakalım.. ne kadar saçma sapan bir dünya olurdu. özgür irade bize neden verildi. (bunu kaçkere daha söyliyecem acaba) allah bizleri neden direk olarak kedine inanan robotlar gibi yaratmadı. yapılanların DEĞER i olsun diye. bu mükemmelliği nasıl oluyorda göremiyorsunuz. halbu ki ne kadar basit ve göz önünde olan bişey.

Bize kanıt diye bir Kur'an getiriyorsunuz. Peygamber zamanında kitaplaştırılmamış (Ki ben tanrı olsam ve bu hükümlerimin dünyanın sonuna kadar geçerli olacağına hükmetsem, peygamberime ilk emirlerimden biri bunu kitaplaşatırması olurdu) daha sonra kitap haline getirilmiş. Orjinalleri yok(deri,kemik vs.vs) İlk yazılan Kur'an yok. Üçüncü elden bir Kur'an.Değişmediği iddia ediliyor. (Neye dayanarak iddia ediliyorsa.....)

Kuran-ı Kerim bir seferde indirilmemiştir. yavaş yavaş, parça parça indirilmiştir ve ilk olarak Peygamberimiz Kuran-ı Kerim i aklında tutmuştur. daha sonradan kitap haline getirilmiştir. bunda bir saçmalık göremiyorum ben. KURAN ın değiştirelememesinin nedewnlerinden biride arapça olması ve arapça olarak öğretilmesi. arap olam olmayan her müslüman Kuran ı arapça olarak ezberler. buda Kuranın değiştirilmesini engeller. mesela Fatiha suresinde en ufak bir değişiklik yapılmaya çalışıldığını bir düşün bakalım :) ne kadar imkansız birşey. tabiri caiz ise KABAK GİBİ SIRITIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte bütün bunlara rağmen sen Allah ı bulduğun zaman ve ona inandığın zaman bu inancın birşeye benzer. bu inancının bir değeri olur. Allah net bir şekilde bize kendisini gösterseydi onu keşfetmenin, ona inanmanın bir değeri olurmuydu. ona herkes inanır ibadet eder ve herkes iyi ve doğru olurdu. peki o zaman iyinin ve doğrunun bir değeri olurmuydu. mantıklı olarak bir düşün bakalım.. ne kadar saçma sapan bir dünya olurdu. özgür irade bize neden verildi. (bunu kaçkere daha söyliyecem acaba) allah bizleri neden direk olarak kedine inanan robotlar gibi yaratmadı. yapılanların DEĞER i olsun diye. bu mükemmelliği nasıl oluyorda göremiyorsunuz. halbu ki ne kadar basit ve göz önünde olan bişey.

Kuran-ı Kerim bir seferde indirilmemiştir. yavaş yavaş, parça parça indirilmiştir ve ilk olarak Peygamberimiz Kuran-ı Kerim i aklında tutmuştur. daha sonradan kitap haline getirilmiştir. bunda bir saçmalık göremiyorum ben. KURAN ın değiştirelememesinin nedewnlerinden biride arapça olması ve arapça olarak öğretilmesi. arap olam olmayan her müslüman Kuran ı arapça olarak ezberler. buda Kuranın değiştirilmesini engeller. mesela Fatiha suresinde en ufak bir değişiklik yapılmaya çalışıldığını bir düşün bakalım :) ne kadar imkansız birşey. tabiri caiz ise KABAK GİBİ SIRITIR.

Bu inancın gereği senin düşüncen, dolayısıyla seni bağlar. Bu kendince bir yorumdur. Tanrı daha önce inanmayan biriyle konuşmuş ama.... Hatta onu öldürmüş, yüz yıl sonra diriltmiş (eşeğiyle birlikte) sonra da onunla konuşmuş... Bunu daha önce yaptıysa(!!!!) şimdi de yapabilir değil mi?

Kur'an pekala değişmiş olabilir. Orjinalinden bazı ayetler çıkarılmış , bazı ayetler ilave edilmiş olabilir. Bunu kabul etmeyebilirsiniz. Ancak ister kabul edin, ister etmeyin Kur'an ayetlerinin yazılı olduğu orjinal nesneler ve Ebubekir döneminde yazılan Kur'an'ın orjinali yoktur. O yüzden bir kıyaslama yaparak "işte bak arkadaş, kanıtı burada" diyemezsiniz. Sadece değiştirilmediğine inanırsınız o kadar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu inancın gereği senin düşüncen, dolayısıyla seni bağlar. Bu kendince bir yorumdur. Tanrı daha önce inanmayan biriyle konuşmuş ama.... Hatta onu öldürmüş, yüz yıl sonra diriltmiş (eşeğiyle birlikte) sonra da onunla konuşmuş... Bunu daha önce yaptıysa(!!!!) şimdi de yapabilir değil mi?

Kur'an pekala değişmiş olabilir. Orjinalinden bazı ayetler çıkarılmış , bazı ayetler ilave edilmiş olabilir. Bunu kabul etmeyebilirsiniz. Ancak ister kabul edin, ister etmeyin Kur'an ayetlerinin yazılı olduğu orjinal nesneler ve Ebubekir döneminde yazılan Kur'an'ın orjinali yoktur. O yüzden bir kıyaslama yaparak "işte bak arkadaş, kanıtı burada" diyemezsiniz. Sadece değiştirilmediğine inanırsınız o kadar.

Sen ve senin gibilerse sadece değiştirldiğine inanırlar ama ispatlayamazlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen ve senin gibilerse sadece değiştirldiğine inanırlar ama ispatlayamazlar...

Benim için değiştirilip değiştirilmediği önemli değildir. Nihayetinde zaten Kur'an benim için insan yazımıdır. Ben sadece sizin değiştirilmediği iddialarınıza karşılık bunu kesin olarak bilemeyeceğinizi sadece değiştirilmediğine inanabileceğinizi söyledim. Dikkat edersen hiç bir iletimde Kur'an değiştirilmiştir diye bir iddia ortaya atmadım. Ama bir gerçek var ki, o da değiştirilmiş olabileceği. Hepsi bu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu inancın gereği senin düşüncen, dolayısıyla seni bağlar. Bu kendince bir yorumdur.

bu seni bağlar diyorsun peki mantıksızmı bir düşünsene. aksi olabilirmiydi bir düşün. buda neden Allah ı somut olarak gösteremediğimizi açıklar. bu kendimce bir yorum değildir. bu bir nedendir, mantıklı bir nedendir ve olması gerekendir.

Tanrı daha önce inanmayan biriyle konuşmuş ama.... Hatta onu öldürmüş, yüz yıl sonra diriltmiş (eşeğiyle birlikte) sonra da onunla konuşmuş... Bunu daha önce yaptıysa(!!!!) şimdi de yapabilir değil mi?

evet yapabilir. ama neden yapsın? sen inanasın diyemi? sen bunu görüpte inandıktan sonra ne kadar değeri olur senin bu inancının. işte burda gene bahsettiğim yere geliyoruz. Allah sürekli olarak bize mucizeler gösterekerek bizim onu bulmamızı sağlayacağına bizi robot gibi yaratırdı. özgür irade vermesinin nedenide bu.

sana söylediğim gibi kuranı ezbere bilen birçok insan var. hemde arapça bilmedikleri halde. (Kuran-ı Kerim in bir diğer özelliğide kolay ezberlenebilir olmasıdır bunuda burada belirtiyim) o yüzden Kuran ın içerisinde ufak bir değişiklik yapılmaya kalkılsa bunun hemen farkına varılır ve büyük bir olay olur. fakat saptırılarak yorumlanıyor diyorsan buna bişey diyemem hatta sana hak veririm. bikere en başta bunu ateist ler yapıyor. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu seni bağlar diyorsun peki mantıksızmı bir düşünsene. aksi olabilirmiydi bir düşün. buda neden Allah ı somut olarak gösteremediğimizi açıklar. bu kendimce bir yorum değildir. bu bir nedendir, mantıklı bir nedendir ve olması gerekendir.

evet yapabilir. ama neden yapsın? sen inanasın diyemi? sen bunu görüpte inandıktan sonra ne kadar değeri olur senin bu inancının. işte burda gene bahsettiğim yere geliyoruz. Allah sürekli olarak bize mucizeler gösterekerek bizim onu bulmamızı sağlayacağına bizi robot gibi yaratırdı. özgür irade vermesinin nedenide bu.

sana söylediğim gibi kuranı ezbere bilen birçok insan var. hemde arapça bilmedikleri halde. (Kuran-ı Kerim in bir diğer özelliğide kolay ezberlenebilir olmasıdır bunuda burada belirtiyim) o yüzden Kuran ın içerisinde ufak bir değişiklik yapılmaya kalkılsa bunun hemen farkına varılır ve büyük bir olay olur. fakat saptırılarak yorumlanıyor diyorsan buna bişey diyemem hatta sana hak veririm. bikere en başta bunu ateist ler yapıyor. :)

Hem "Ben bir hazine idim bilinmek istedim" diyecek hem de kendini gizleyecek. Madem öylesi bir inancın bir değeri yoktu da neden onca kavmi helak ettiğinden bahsediyor. Kendinizce doğru olduğuna inandığınız şeyleri mutlak doğru ve olması gerekn şeylermiş gibi göstermekten vazgeçin.

Mucize diye bir şey yoktur. İnsanların uydurmaları vardır. Buna inanıp inanmamak seni bağlar. Doğadaki hiç bir şey bir mucize değildir. Havada kanat çırparak uçan bir inek görürsen, işte bu bir mucizedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem "Ben bir hazine idim bilinmek istedim" diyecek hem de kendini gizleyecek. Madem öylesi bir inancın bir değeri yoktu da neden onca kavmi helak ettiğinden bahsediyor. Kendinizce doğru olduğuna inandığınız şeyleri mutlak doğru ve olması gerekn şeylermiş gibi göstermekten vazgeçin.

mucizeler eskiden vardı artık mucize diye birşey olmayacaktır. ilk başlarda insanların yönlendirilmesi için bu tarz şeylere ihtiyaç duyuluyordu ama artık elimizde değiştirilemiyen Allah tarafından gönderilmiş bir kitap var. ayrıyetten sorarım sana seni severek senle evlenen bir kişinin seninle olan evliliğimi senin için daha değerlidir yoksa senin zor kullanarak seninle evlenmeye ikna ettiğin bir kişiyle olan evliliğinmi? peki bunlardan hangisi doğrudur. tabiyki DOĞAL bir şekilde olanı hiçbir etki altında kalmadan yapılanı. işte seninde kendiliğinden, mucizelerin etkisi altında kalmadan onu bulman ve iman etmen gerekiyor. Allah bunu istiyor ve bu çok mantıklıdır. Allah bize sürekli olarak Peygamber göndermez aksi saçma olur, İslam dini son dindir ve Allah ta bunun son olduğunu söylemiştir. Allah bilinmek istiyor ama bunu bizim kendi çabalarıızla yapmamızı istiyor. o yüzden kendini somut olarak gizliyor. tekrar ediyorum kendisini somut olarak göstermesi çok saçma olur, bizim yaratılma amacımıza ters düşer. özgür iradeyle çelişir. eğer bu dediklerime katılmıyorsan lütfen nedenini söylermisin bana.

Mucize diye bir şey yoktur. İnsanların uydurmaları vardır. Buna inanıp inanmamak seni bağlar. Doğadaki hiç bir şey bir mucize değildir. Havada kanat çırparak uçan bir inek görürsen, işte bu bir mucizedir.

mucizelere inanmayabilirsin bu konuda bişey diyemem. inanıp inanmamanda birşeyi değiştirmez. öncelikle allaha inanman gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mucizeler eskiden vardı artık mucize diye birşey olmayacaktır. ilk başlarda insanların yönlendirilmesi için bu tarz şeylere ihtiyaç duyuluyordu ama artık elimizde değiştirilemiyen Allah tarafından gönderilmiş bir kitap var. ayrıyetten sorarım sana seni severek senle evlenen bir kişinin seninle olan evliliğimi senin için daha değerlidir yoksa senin zor kullanarak seninle evlenmeye ikna ettiğin bir kişiyle olan evliliğinmi? peki bunlardan hangisi doğrudur. tabiyki DOĞAL bir şekilde olanı hiçbir etki altında kalmadan yapılanı. işte seninde kendiliğinden, mucizelerin etkisi altında kalmadan onu bulman ve iman etmen gerekiyor. Allah bunu istiyor ve bu çok mantıklıdır. Allah bize sürekli olarak Peygamber göndermez aksi saçma olur, İslam dini son dindir ve Allah ta bunun son olduğunu söylemiştir. Allah bilinmek istiyor ama bunu bizim kendi çabalarıızla yapmamızı istiyor. o yüzden kendini somut olarak gizliyor. tekrar ediyorum kendisini somut olarak göstermesi çok saçma olur, bizim yaratılma amacımıza ters düşer. özgür iradeyle çelişir. eğer bu dediklerime katılmıyorsan lütfen nedenini söylermisin bana.

mucizelere inanmayabilirsin bu konuda bişey diyemem. inanıp inanmamanda birşeyi değiştirmez. öncelikle allaha inanman gerekir.

O insanların (eskiden yönlendirilen) bizden ne farkı varmış da yönlendirilmeleri gerekiyormuş.

Bunlar benim için boş hurafelerden başka bir şey değil. Musa'nın kızıldenizi ikiye ayırması da, Hz.Muhammed'in "ay"ı ikiye ayırması da, ibrahim'in ateşe atılınca odunların balık olması da vs.vs boş inançlardır.Bu tip şeyler bugün olmayınca kendi kendinizi "o dönem öyle olması gerekiyormuş" gibilerinden kandırıyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O insanların (eskiden yönlendirilen) bizden ne farkı varmış da yönlendirilmeleri gerekiyormuş.

çünkü o zaman daha son din inmemiş.

Bunlar benim için boş hurafelerden başka bir şey değil. Musa'nın kızıldenizi ikiye ayırması da, Hz.Hz.Muhammed'in "ay"ı ikiye ayırması da, ibrahim'in ateşe atılınca odunların balık olması da vs.vs boş inançlardır.Bu tip şeyler bugün olmayınca kendi kendinizi "o dönem öyle olması gerekiyormuş" gibilerinden kandırıyorsunuz.

neden öyle olması gerektiğini belirttim ama sen bu söylediklerimin neden yanlış olduğunu söylemiyorsun. kendinizi kandırıyorsunuz deyip kestirip atması kolay. bende o zaman göremiyorsunuz derim ama açıklama yapıyorum ben.

daha öncedende birkaçkez belirttim. biraz tembellik edip aynısını kopyalıyorum ve senden neden saçma olduğuna dair yanıt bekliyorum

dünya gitgide kötüye gidiyor. gitgide ********* bir hal alıyor. peki neden allah bunun olmasına izin veriyor? neden peygamber göndermiyor artık. peki allahın insanlara gerçekleri göstermesi için sürekli olarak peygamber göndermesi birşeyler yapması sizce doğrumudur. yani allah bize peygamber göndersin bizde "haaa tamam tamam inanıyoruz,doğru ya canm. allah var. tamam bundan sonra iyi çocuk olacam" diyelim ve bir süre sonra tekrar onu inkar edelim, kötü yolu tercih edelim ve onu görmemezlikten gelelim. sonra bize tekrar peygamber göndersin biz gene "hay allah doğru ya, pardon pardon bidaha olmaz söz " diyelim ama tekrar onu inkar edelim. NEREYE KADAR. insanlığın ne kadar ********* bir karakteri olduğunu ister allaha inanın ister inanmayın görmeniz hiçte zor değil. ve allah bize asla değiştirilemiyen bir kitap yolladı ve bu son dedi. sizce sürekli olarak doğa üstü birşeyler yapması ne kadar doğru?? olması gereken doğru olan buydu. herşeye rağmen insanlık gene kötüye doğru gidecektir. ama içlerinden doğruyu hissedenler kazanacaklar ve bu kazananları gene allahın kusursuz görece ( herkes, yaşadığı duruma,ortama ve koşullara göre değerlendirilir) taktiri belirleyecek.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Leonardo da vinci 1452-1519 yılları arasında yaşamış bir İtalyan Rönesans mimar, müzisyen, anatomist , buluşçu, mühendis, heykeltraş, geometrici ve ressamdır. Nereden mi biliyorum. Tarih kitaplarından.

kitaplara inanıyorsun demek...

Bilmem aradaki farkı anlatabildim mi?

sen ve senin gibi düşünenler neden birtane değişik Kur'an-ı Kerim bulamadınız ???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir odadasınız ve bir müzik sesi geliyor.. Fakat;

Nereden geldiği belli değil..

Kimin çaldığı belli değil..

Ben o müziğin varlığına inanırım arkadaş. Çünkü duyuyorum..

Ama sen reddediyorsun, bu reddetme iki sebeptendir..

1- Duyduğu halde reddetmek..

2- Duyamamak..

Duyduğu halde reddetmesinin sebebi:

1- Kasten..

2- Tükürdüğünü yalamamak için

3- Nefsine zor geldiği için..

4- Dünyevi makam, mevki yada herhangi bir çıkar için..

5- Emirler ve yasaklar altına girmeyi sindiremediği için..

Duyamamasının sebebi:

1- Meraksızlık..

2- Bilgisizlik..

3- Basiretsizlik..

4- Akıl zaafiyeti...

5- Objektivitesizlik..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir odadasınız ve bir müzik sesi geliyor.. Fakat;

Nereden geldiği belli değil..

Kimin çaldığı belli değil..

Ben o müziğin varlığına inanırım arkadaş. Çünkü duyuyorum..

Ama sen reddediyorsun, bu reddetme iki sebeptendir..

1- Duyduğu halde reddetmek..

2- Duyamamak..

Duyduğu halde reddetmesinin sebebi:

1- Kasten..

2- Tükürdüğünü yalamamak için

3- Nefsine zor geldiği için..

4- Dünyevi makam, mevki yada herhangi bir çıkar için..

5- Emirler ve yasaklar altına girmeyi sindiremediği için..

Duyamamasının sebebi:

1- Meraksızlık..

2- Bilgisizlik..

3- Basiretsizlik..

4- Akıl zaafiyeti...

5- Objektivitesizlik..

Saygılar..

Uydur uydur söyle, meydan boş nasıl olsa. Kardeşim müzik insanın 5 duyu organından biri olan duyma ile ilgilidir. Tanrı benimle konuşursa eğer onu duyar ve varlığını kabul ederim. Tanrı bana kendisini gösterirse onu görür ve varlığını kabul ederim.

Verdiğiniz örnekler makul olsun lütfen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kralx in yaptığı bir benzetmedir. bu kadar somut düşünme ( gerçi bu yüzden Allah ı inkar ediyorsunuz) . ve çok güzel bir benzetmedir. Allah ın varlığı inkar edilemeyecek derecede ortadadır. tıpkı müzik sesi gibi. kimileri bu sesi duyamayacak kadar sağır yani mantıksız veya salak. kimileride bu sesi görmemezlikten gelecek kadar inkarcı, sabit fikirli. lütfen biraz objektif ol,yorumla ve araştır.

müzik sesi gibi somut olsa ben kabul ederim diyorsun halbuki müzik sesi kadar ortada ama sen inkar ediyorsun. biz bunu görüyoruz ve size bakarak halinize acıyoruz. onca kanıtın içerisinde inkar etmek için zavallı bir şekilde çırpınıp duruyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kralx in yaptığı bir benzetmedir. bu kadar somut düşünme ( gerçi bu yüzden Allah ı inkar ediyorsunuz) . ve çok güzel bir benzetmedir. Allah ın varlığı inkar edilemeyecek derecede ortadadır. tıpkı müzik sesi gibi. kimileri bu sesi duyamayacak kadar sağır yani mantıksız veya salak. kimileride bu sesi görmemezlikten gelecek kadar inkarcı, sabit fikirli. lütfen biraz objektif ol,yorumla ve araştır.

müzik sesi gibi somut olsa ben kabul ederim diyorsun halbuki müzik sesi kadar ortada ama sen inkar ediyorsun. biz bunu görüyoruz ve size bakarak halinize acıyoruz. onca kanıtın içerisinde inkar etmek için zavallı bir şekilde çırpınıp duruyorsunuz.

Kullandığın tüm hakaretvari kelimeleri sana iade ederim. Önce biraz M-E-D-E-N-İ O-L

Sonra konuşuruz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mantıksız veya salak dedim çünkü mantıksız veya salak olan bir insana birşeyler anlatmaya çalışmak saçmadır anlamaz. o yüzdende hiçbir şekilde Allah ın varlığına inandırılamaz. umarım burda üzerine alınmadın. seni kastetmemiştim.

"biz bunu görüyoruz ve size bakarak halinize acıyoruz. onca kanıtın içerisinde inkar etmek için zavallı bir şekilde çırpınıp duruyorsunuz." dedim çünkü bu doğru. kendinizi inanmamaya programlamışsınız ve hiçbirşekilde kabul etmiyorsunuz. halbuki tarihte şimdiye kadar Ateist lerin hiçbir sorusu cevapsız kalmamıştır ve kalmayacaktır. ama genede Ateistler hep olacaktır. işte bizde bu yüzden halinize acıyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mantıksız veya salak dedim çünkü mantıksız veya salak olan bir insana birşeyler anlatmaya çalışmak saçmadır anlamaz. o yüzdende hiçbir şekilde Allah ın varlığına inandırılamaz. umarım burda üzerine alınmadın. seni kastetmemiştim.

"biz bunu görüyoruz ve size bakarak halinize acıyoruz. onca kanıtın içerisinde inkar etmek için zavallı bir şekilde çırpınıp duruyorsunuz." dedim çünkü bu doğru. kendinizi inanmamaya programlamışsınız ve hiçbirşekilde kabul etmiyorsunuz. halbuki tarihte şimdiye kadar Ateist lerin hiçbir sorusu cevapsız kalmamıştır ve kalmayacaktır. ama genede Ateistler hep olacaktır. işte bizde bu yüzden halinize acıyoruz.

Geçin bu acıma edebiyatını. Bize acımayın kardeşim. Onca kanıttan bana 1 tane (yazı ile BİR) gösterin. Sonra konuşalım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilim adamları spermin yapısını inceledikleri zaman ne kadar kusursuz ve karmaşık bir yapıya ve mimariye sahip olduğunu görmüşler ve bunun kendiliğinden olamıyacağını amacına uygun olarak başka bir güç tarafından şekillendirildiğini söylemişlerdir. spermin yolunu nasıl bulduğunu ise hiçbir şekilde açıklayamamışlardır. birleşme sırasındaki oluşan sıvılar spermin hayatta kalasını sağlayan ve yolculuğunu kolaylaştıran bir özelliğe sahiptir. ve şuanda aklıma gelmeyen birçok mükkemmel evreler tamamiyle üremeyi gerçekleştirmek için dizayn edilmiştir. ve bunlar o kadar mükemmel bir şekilde dizayn edilmiştirki asla kendiliğinden böyle bişeyin olamıyacağı bariz bir şekilde ortadadır. bu konuyu araştırırsan daha iyi anlarsın. tabii araştırırsan.

gözünü açmadan birşey göremezsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilim adamları spermin yapısını inceledikleri zaman ne kadar kusursuz ve karmaşık bir yapıya ve mimariye sahip olduğunu görmüşler ve bunun kendiliğinden olamıyacağını amacına uygun olarak başka bir güç tarafından şekillendirildiğini söylemişlerdir. spermin yolunu nasıl bulduğunu ise hiçbir şekilde açıklayamamışlardır. birleşme sırasındaki oluşan sıvılar spermin hayatta kalasını sağlayan ve yolculuğunu kolaylaştıran bir özelliğe sahiptir. ve şuanda aklıma gelmeyen birçok mükkemmel evreler tamamiyle üremeyi gerçekleştirmek için dizayn edilmiştir. ve bunlar o kadar mükemmel bir şekilde dizayn edilmiştirki asla kendiliğinden böyle bişeyin olamıyacağı bariz bir şekilde ortadadır. bu konuyu araştırırsan daha iyi anlarsın. tabii araştırırsan.

Ve tüm bunlar İslam'ın tanrısının kanıtıdı öyle mi? Bonnngggg yanlış kanıt....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.