Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah Olgusu Nasil Olustu ?Neden ihtiyac Duyuldu ?

PhenomeNUC

Önerilen İletiler

• Cevaplar 105
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Daha yeni farkettim bir kelima hatası yapmışım...

Yanlışlıkla "bizde bin gün...." yazmışım...

Düzeltiyorum..

Bizde 1000 yıl , allah katında bir gün imiş...

Yani allahın dünyayı veya evreni 6 günde yarattığını düşünürşek , bu 6000 yıl eder....

saygılar...

evet aynen öyle dostum,bu ALLAH'IN hesabı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın abilerim.

Allah'ın varlığına tüm kalbimle inanıyorum.

eskiden yalnızca babam,annem öğrettiği için "Allah vardır" kanısına varıyor ve Allah'a inanıyordum.

fakat son zamanlarda artık kendi duygu ve düşüncelerimle, kendi aklımla Allah'ın olduğunu anladım.

tabi ateist abilerimin neden bu sonuca halen varamadıkları beni düşündürse de onu bunu boşverelim bence.

Ateist abilerim,

bir düşünün. Sizin inancınıza göre aklınızda "Allah" denilen bir kavram yok. Mesela Allah gerçekten yoksa(haşa) o zaman sizin Allah'a inanmanız veya inanmamanız birşey ifade etmez. Çünkü Allah yoksa(haşa) ahiret yaşantısı da olmaz.

Fakat YA VARSA? O zaman Allah'a inanmamanız ahiret yaşamında o kadar çok şey ifade eder ki! Allah'a inanmadığınız sürece ahiret yaşantısında o güzelim cennete kavuşamazsınız. Cehennemin sonsuz ızdırabında can çekişirsiniz.

Sizi gerçekten düşünmeye çağırıyorum. Allah madem ki yok (inancınıza göre) sizin Allah'a inanmanız birşey kaybettirmez yaşantınızda. Hem müslümanlık o kadar kötü birşey mi? Müslümanlıkta çok kötü, canice şeyler mi var? Kumar oynamamak, içki içmemek, cana kıymamak, saygılı olmak size çok mu birşey kaybettirecek?

Yalnızca şu soruyu bir düşünün derim size. YA VARSA?

bu arada death abim sana kesinlikle katılıyorum.

Eger varsa, sen, seni yaradanin karsisina ciktiginda, "aslinda inanmazdimda, cehennemde can cekismemeyi garantiye almak icin inanirmis gibi yaptim'' dersin..

"Ya varsa? En iyisi inanayimda hic yoktan yanmayayim bari" düsüncesiyle bir yönden onu kandirmaya calistigini anlayamayacak kadar saf mi bu yaradan?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yalnızca şu soruyu bir düşünün derim size. YA VARSA?

Ya Varsa daha baştan şüphe var.Şüphe olan yerde İman olurmu.Sen belki samimi olarak inanıyorsun ama böyle yazarak

diğerlerinin de ekmeğine yağ sürüyorsun.Kişilerin görüşleri İslam değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Ateizim: düşünmeyip anlatılanlara inanarak ben dindarım diyen insanın biraz daha zeki hali..yani kişi önce ötesinde bir tanrı düşünür sonra Allah kavramıyla ilgili anlatılanları ötesindekine etiketler..sonrada kendi oluşturduğu tanrısını boyle

.

.

.

Biraz düşünmeniz yeterli olacaktır. Tefekkür edemeyenin vay haline…

Saygılar…

Arkadaşlarında yazdıgı gibi yanıtlayamayınca hakaret ediyorsunuz her dincinin yaptıgı gibi, yazık dininizi aşagılıyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Buradan yazarak tartisilabilecek bir konu değil malesef. O yüzden mumkunse bunu tartışmak isteyen arkadaslarla bir araya gelip tartışabiliriz. Bir arkadaşımız inanç kanıt isteyen birsey değil yüreğimizde,içimizde hissettiğimiz birşeydir demiş ve en doğru olanı söylemiş. Çünkü inanan öyle hissetmek istediği için inanıyor ve deliller onun gözünde ona göre şekilleniyor. inanmayan da kendi içinde öyle hissettiği için inanmıyor. Ateist olduğunu iddia eden arkadaş bence bir yerde yanlış yapıyor. Şimdiye kadar en baba ateist bile Bir şeye inanmıstir. Allah'ın varlığını inkar etmiyoruz öyle birşeyin olmadığını söylüyoruz demiş. Zaten direk bu cümle kendinle celistiginin bir kkanıtıdır.orenegin ben sevgi yoktur demesem de eğer birileri onun varlığını tanımlıyor ve ben varlığını tanımlamıyorsam bu benim onu reddettiğimi ya da varlığına inanamadığımı gösterir ki inanmamak dahi bir inanç şeklidir. Kendisi de bunu söylemiş zaten :-) kaldı ki en önemli ateistlerden biri olan Antony Flew bile sonradan da olsa Allah'in varlığını kabul etmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.