Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Islam; Hosgörüyü Hic Hos Görmiyen Bir Ideolojidir!

Sümeyye

Önerilen İletiler

yOKSA KENDİ HALİNDEKİ KAFİRLER için onları öldürün yada onlarla tıpkı onlaRIN SİZİNLE SAVAŞTIĞI GİBİ SAVAŞIN ŞEKLİNDE BİR EMİR SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.cümlesim aşağıdaki gibi düzeltilmiştir.Dikkatinize.

yOKSA KENDİ HALİNDEKİ KAFİRLER için onları öldürün yada onlarla SAVAŞIN ŞEKLİNDE BİR EMİR SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 52
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

yOKSA KENDİ HALİNDEKİ KAFİRLER için onları öldürün yada onlarla tıpkı onlaRIN SİZİNLE SAVAŞTIĞI GİBİ SAVAŞIN ŞEKLİNDE BİR EMİR SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.cümlesim aşağıdaki gibi düzeltilmiştir.Dikkatinize.

yOKSA KENDİ HALİNDEKİ KAFİRLER için onları öldürün yada onlarla   SAVAŞIN ŞEKLİNDE BİR EMİR SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

18455[/snapback]

KENDI HALLERINDE YASAYAN KAFIRLER KIMLERDIR?

ARAPLARIN, ANADOLU VE TÜRKMENISTANDA NE ISLERI VARDI?

VE HALIYLE, ORALARDAKI INSANLARIN YURTLARINI ELLERINDEN ALMAYA CALISIRSANIZ, KAFIRLER KENDI HALLERINDE KALMAYACAK, DIRENECEKLER; SONUCTA DA SÜMEYYENIN DEDIGI GIBI ÖLDÜRÜLECEKLERDIR.

SÜMEYYE YAKLASIMI ACISINDAN SU FORUMDA DIN YAMAKLIGI YAPAN HERKESTEN DÜRÜSTTÜR.

KENDINI ACIKCA ORTAYA KOYMUS, BEN SIZE KARSIYIM, HODRI MEYDAN DIYOR.

VE KURANDAKI HIC BIR AYETI DE CARPITMADAN, OLDUGU GIBI AKTARIYOR.

(hey Sümeyye.Bak, benim gibi dürüst düsman gercekten bulamazsin, ona göre. Yukaridaki gibi bir cok dostun olacagina benim gibi düsmanin olsun daha iyi degil mi?)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1- İSLAM SAVAŞI SADECE SAVUNMA AMAÇLI EMRETMİŞTİR..

SAVUNMAYA TABİ OLAN SALDIRI İSE İSLAMA HAKARET YADA İSLAM TOPRAKLARINA TECAVÜZDÜR..

2- KENDİNİ AÇIKÇA DÜŞMAN DİYE TANITAN'A DÜNYANIN EN MANTIKLI CEVABINI GETİRSENİZ, KABUL ETMEZ ÇÜNKÜ DÜŞMANDIR..

Not : Ben kimseye düşman değilim. Beni düşman görenlere de saygım var. Tek gayem, bilgilendirebildiğim kadar bilgi vermek, bilgi alabildiğim kadar bilgi almaktır...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAVUNMAYA TABİ OLAN SALDIRI İSE İSLAMA HAKARET YADA İSLAM TOPRAKLARINA TECAVÜZDÜR..

2- KENDİNİ AÇIKÇA DÜŞMAN DİYE TANITAN'A DÜNYANIN EN MANTIKLI CEVABINI GETİRSENİZ, KABUL ETMEZ ÇÜNKÜ DÜŞMANDIR..

Not : Ben kimseye düşman değilim. Beni düşman görenlere de saygım var. Tek gayem, bilgilendirebildiğim kadar bilgi vermek, bilgi alabildiğim kadar bilgi almaktır...

Saygılar...

18624[/snapback]

BÜYÜK ATATÜRK ÜN BILE DEDGI GIBI, KIM NE YAPSIN, KIM NE ARASIN ARAP CÖLLERINDE?

:excl: ASIL KONU BURADA ARKADASIM. KIMSE ARAP CÖLLERINE SALDIRMAMISTIR.

MOGOLLAR DENIYOR. OK. PEKI ARAPLAR SURIYE KRALLIGI TOPRAKLARINI ISGAL ETTIGINDE, KIMLERDEN YARDIM ISTEMISTI SURIYELI SULULU( bu isim öz türkcedir) SURRIYELI SULULU TÜRKLERDEN YARDIM ISTEYINCE, TÜRKLER KABEYE KADAR KOVALAMISLARDIR ARAPLARI.

DAHA MÜSLÜMAN OLMADAN ÖCEKI OLAY BU.

CINLILER DE TÜRKLERIN BOS BIRAKTIGI YERLERI ISGAL EDINCE, TÜRKLER GERI DÖNEREK, CINE KARSI SAVAMISLARDIR.ARAPLAR BÖYLECE TARIHTE ILK KEZ TÜRKLERIN ELLERINDEN CIN ISGALI NEDENIYLE YIRTMISLARDIR.

:excl: IKINCI KISIMDA ISE, ARAPLARIN KUZEYE TIRMANMALARIDIR. GÖRMEK ISTEMEDIGINIZ BU. BUHARA SEMERKANT TASKENT TALAN EDILMIS ON BINLERCE TÜRK ÖLDÜRÜLMÜSTÜR.

YURTLARINI SAVUNMAK ZORUNDA KALANLAR KIMLERMIS, ELINIZI VICDANINIZA KOYAMIYORSANIZ, COCUKLARINIZ NASIL OLSA BU TARIHI ÖGRENECEKLERDIR.

:excl: TÜRKLER DURUP DURURKEN ARAPLARA NEDEN DÜSMAN OLSUNLAR, DÜSÜNÜN BIR KEZ??????

acisi olan bizleriz. tuzu kuru olanlar bu ise bosuna girmesin?

HERKESIN YURDU, TOPRAGI KENDINE. TÜRKLERIN CÖLLERDE NE ISI VARDI DA, ARAPLAR PUTPEREST TÜRK DEDIKLERI ZAVALLI HALKLARA KIYDILAR.

BAKIN Ö.HAYYAM NE DIYOR:

DÜNYA DEDIGIN BIR BAKISIMIZDIR BIZIM

CEYHUN NEHRI KANLI GÖZYSIMIZDIR BIZIM.

(bu dizeler, arap katliamlarina karsi yazilmistir)

HAYYAM´DAN IKINCI DIZE:HZMUHAMMED´E

" NASIL KIYDIN GÜZELIM KÖMÜR GÖZLÜ TÜRKMEN KIZINA"

ARKADASIM, BEN BU LAFLARI BOS GECMIYORUM, VE HERSEYIN SAGLAMASI YAPILACAKTIR ISLAMIYETLE, BUNU BILIN.

SAYGILAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana bir hikaye anlatayım canuğur.Belki biliyorsundur ama olsun.

bir kuş varmış soğuktan donacakmış.inmek gelmiş ve üstüne pislemiş.Onun sıcaklığıyla kuş donmaktan kurtulmuş.Daha sonra tilki gelmiş ve kuşu güzlece temizlemiş ve sonra da afiyetle yemiş.hikayenin ana konusu şu :sana her kötülük yapan düşamnın değil her iyilik yapan da dostun değildir.

sonra kendi halinde olan kafirler yada gayri müslimler müslümanlara karışmayıp herkes kendi inandığını yapsın görüşünde olanlar. Senin dinin sana b,enim dinim bana anlayışında olanlar .SEn aslında çok iyi anlıyorsun ama anlamamış gibi davranmayı daha iyi başarıyorsun.

evet benimde demek istediğim bu zaaten kralx. islamın savaş anlayışı savunma amaçlıdır.ama canuğur anlamak istemiyor.

sonra bnen sümeyyenin düşmanı falan da değilim.ben kişilerle uğraşmam fikirlelrle uğraşırım.Sümeyyenin bir düşmanı varsa o da sensin.Heralde kartallar gibi sümeyye ye dost görünmeyi ona yaklaşmyı ve en yükseğe çıkarınca da yere bırakmayı amaçlıyorsun canuğur.İslama düşman olan müslümana dost olamz .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar...

18747[/snapback]

sana bir hikaye anlatayım canuğur.Belki biliyorsundur ama olsun.

bir kuş varmış soğuktan donacakmış.inmek gelmiş ve üstüne pislemiş.Onun sıcaklığıyla kuş donmaktan kurtulmuş.Daha sonra tilki gelmiş ve kuşu güzlece temizlemiş ve sonra da afiyetle yemiş.hikayenin ana konusu şu :sana her kötülük yapan düşamnın değil her iyilik yapan da dostun değildir.

sonra kendi halinde olan kafirler  yada gayri müslimler müslümanlara karışmayıp herkes kendi inandığını yapsın görüşünde olanlar. Senin dinin sana b,enim dinim bana anlayışında olanlar .SEn aslında çok iyi anlıyorsun ama anlamamış gibi davranmayı daha iyi başarıyorsun.

evet benimde demek istediğim bu zaaten kralx.  islamın  savaş anlayışı savunma amaçlıdır.ama canuğur anlamak istemiyor.

sonra bnen sümeyyenin düşmanı falan da değilim.ben kişilerle uğraşmam fikirlelrle uğraşırım.Sümeyyenin bir düşmanı varsa o da sensin.Heralde kartallar gibi sümeyye ye dost görünmeyi ona yaklaşmyı ve en yükseğe çıkarınca da yere bırakmayı amaçlıyorsun canuğur.İslama düşman olan müslümana dost olamz .

18963[/snapback]

tek bir soru sormustum, 1800 mesaja yakin geldik, haaalaaa islam savunma amacli savasmistir diyorsunuz. Kimse de yüreklice yanit vermis degil.

Bu hikayeye tilkiler bile inanmaz, siz haala ayni yerde nasil durabiliyorsunuz anmak mümkün degil.

Kim ne yapsin arap cöllerinde de, araplar kendini savunmak icin savasin?!!

ARAPLARIN NE ISLERI VARDI TÜRKMENISTANDA???

GANIMET DEGIL MI? DILINIZIN VARMADIGI SEYI BEN SÖYLÜYORUM

GANIMET, PARA, KADIN. BUNUN NERESI SAVUNMA:

BU DÜPEDÜZ; VAHSET VE BARBARLIKTIR.

EMIRLER DE KITABINIZIN ALTIN SAYFALARINDA GIZLIDIR :clover:

DAHA ARAPLARIN TÜRK YURTLARINDA NE ARADIGINI YANITLAYAMADAN BANA HIKAYE ANLATIYORSUNUZ :D

SEMERKANT BUHARA DA 40 BIN ASYALI TÜRKÜ ÖLDÜREN ARAPIN DININDEN OLAMACACAGIMI KAC KEZ SÖYLEDIM DIYORUM, SIZ HALA TILKI HIKAYESIYLE YOLA CIKIYORSUNUZ:

TÜRKIYE DIN ILE BIR HESAPLASMA DÖNEMINE GIRMISTIR, HABERINIZ YOK.

GAZETE KITAP TA OKUMUYORSUNUZ YAHU :P:P kolay gelsin o zaman.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar...

18624[/snapback]

MOGOLLAR DENIYOR. OK. PEKI ARAPLAR SURIYE KRALLIGI TOPRAKLARINI ISGAL ETTIGINDE, KIMLERDEN YARDIM ISTEMISTI SURIYELI SULULU( bu isim öz türkcedir) SURRIYELI SULULU TÜRKLERDEN YARDIM ISTEYINCE, TÜRKLER KABEYE KADAR KOVALAMISLARDIR ARAPLARI.

CINLILER DE TÜRKLERIN BOS BIRAKTIGI YERLERI ISGAL EDINCE, TÜRKLER GERI DÖNEREK, CINE KARSI SAVAMISLARDIR.ARAPLAR BÖYLECE TARIHTE ILK KEZ TÜRKLERIN ELLERINDEN CIN ISGALI NEDENIYLE YIRTMISLARDIR.

:excl: IKINCI KISIMDA ISE, ARAPLARIN KUZEYE TIRMANMALARIDIR. GÖRMEK ISTEMEDIGINIZ BU. BUHARA SEMERKANT TASKENT TALAN EDILMIS ON BINLERCE TÜRK ÖLDÜRÜLMÜSTÜR.

YURTLARINI SAVUNMAK ZORUNDA KALANLAR KIMLERMIS, ELINIZI VICDANINIZA KOYAMIYORSANIZ, COCUKLARINIZ NASIL OLSA BU TARIHI ÖGRENECEKLERDIR.

:excl: TÜRKLER DURUP DURURKEN ARAPLARA NEDEN DÜSMAN OLSUNLAR, DÜSÜNÜN BIR KEZ??????

HERKESIN YURDU, TOPRAGI KENDINE. TÜRKLERIN CÖLLERDE NE ISI VARDI DA, ARAPLAR PUTPEREST TÜRK DEDIKLERI ZAVALLI HALKLARA KIYDILAR.

BAKIN Ö.HAYYAM NE DIYOR:

ARKADASIM, BEN BU LAFLARI BOS GECMIYORUM, VE HERSEYIN SAGLAMASI YAPILACAKTIR ISLAMIYETLE, BUNU BILIN.

SAYGILAR

18631[/snapback]

Dostm islam düşmanlığı yapıyorsan

ben komünistim allah falan hikaye(haşa)

banane ulan sizin dininizden diyorsan söyle açık açık ona göre işimizi bilelim

İSLAM=HOŞGÖRÜ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence sümeyye islam düsmani birisi. Kendisini radikal islamci gibi gösterip milleti islamiyetten sogutmaya çalisiyor. Devam et sümeyye... :lol::lol::lol:

16191[/snapback]

[/qu

yam yam

müslüman mi oldun ne??

ne güzel konusmussun

vay be

inanamadim

ben de bazen böyle düsünüyorum

ama fesatliga ne gerek var

iyi niyetli olmak lazim

ayrica devlete isyan caiz mi?

bir de böyle seyler naden sag iktidarlar zamaninda gündeme gelir anlamiyorum bana bunun komplo, bir provakasyon oldugu izlenimini veriyor...

belki yasar nuri ve zekeriya b... gibileri bir kutup hizbut tahrir gibileri diger kutup olarak distan güdümlüdür.....(komplo teorisi gibi oldu ha!!)

ha sunu kacirmisin sümeyye

ISLAM BIR IDEOLOJI DEGIL DINDIR...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canuğur bak mesela bir müslüman hırsızlık yapsa islamda hırsızlık haram değildir diyemezsin. Bazı müslümanların yaptığı suçun cezasını islam dinine yükleyemezsin.Peygamber dönemindeki savaşları incele . ölüm oranına bak.Esirlere yapılan muameleri oku.O zaman müslümanların savaş amacını anlarsın .Tabi istiyorsan ... Ganimet meselesine gelince .Ganimet savaş giderleri olarak yenen tarafın en doğal hakkıdır.Bu sadece müslümanlara has bir şey değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar...

18624[/snapback]

BAKIN Ö.HAYYAM NE DIYOR:

SAYGILAR

18631[/snapback]

Dostm islam düşmanlığı yapıyorsan

ben komünistim allah falan hikaye(haşa)

banane ulan sizin dininizden diyorsan söyle açık açık ona göre işimizi bilelim

İSLAM=HOŞGÖRÜ

19037[/snapback]

Ulan kelimesini kullanmadim, dikkat et!

Beni arp dini alakadar etmez diyorum ve bunu söylemeye hakkim var.

Sen de inancina sahip cik, kimseye ilisme dostum :D

Senin inancinla benim ilgim yok. Neye inanirsan inan.

Beni ilgilendiren ise Türkü alakadar etmeyen seyler :P

Benim ulus bilincim, her türlü dine 10 basar.

Inanclar ise kisiye özgüdür, kisiye özgü inanci kimse tartisamaz.

Ama, inanclari politik arenaya getiren kaybetmege mahkumdur.

hadi kolay gelsin

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dilku o halde anlatsana bana islamin ne oldugunu?

bana guzeldir, iyidir diye degil AKLI olarak anlat. Nedir ISLAM.?

(Ayrica bana attiginiz iftiralardan dolayida Hakkimi helal etmiyorum!)

19156[/snapback]

sana iftira atmadim

sadece icimden gecmiyor degil fesadlik dedim ama iyi niyetli olmak lazim dedim

müslüman suizan degil hüsn-i zan beslemeli..

kisisel alma ben örgüt aleyhinde konusuyorum..

hakkini helal et..

kandilin mübarek olsun

ama ben islam hosgörü ve sevgi dinidir diyorum, sen Islami karalama kampanyasi baslatmis gibisin, resmen kötülüyorsun, ateistler de seni alkisliyor, ha iste Islam budur dedittirdin onlara...

neyse seninle tartismayacagim

böyle cikislar sadece bizim aleyhimize dönüyor zarar gören biz oluyoruz refah yönetiminde oldugu gibi

senin görüsün görüsüne artik saygi duymayi ögrenirim ins. ne de olsa din kardesiyiz

sen hariciler gibi ben murcie gibiyim bu konuda..(siyasal anlamda)

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu söz haz muhammede demişsin.Bu sözünü ispatla yada kaynak ver.Nerde yazıyor bu sözün hz muhammede hitaben olduğu.Öyle kafana göre konuşamazsın.Hz muhammedin kimseye kıydığı FALAN YOK.aSILSIZ İDDİALAR BUNLAR .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canugur genel anlamda arap karsitisin ya

bak sana ne diyecem

peygamber cikarmis bir kavim sirf bu özelligi sebebiyle digerlerinden üstün olmaz, araplari sevmemen Hz. peyg. i sevmemeni gerektirmez, Hz. peyg. i sevmen Araplari sevmeni gerektirmez..

ben de sevmek zorunda degilim bir müslüman olarak..

bireysellik ilkesini benimsemek önemli..

kisiler tektir babalari aileleri irklariyla degil..

peyg. bir aileden cikmasi o aileyi sereflendirmez, bunu unutma..

bu yüzden Araplar hakkinda her türlü karalama kampanyasi yapabilirsin, -ben Türk milliyetcisiyim Türke bir yanlislari olmussa Araplarin ben de sevmeyebilirim-..ama Hz. Muhammede yaparsan is degisir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu söz haz muhammede demişsin.Bu sözünü ispatla yada kaynak ver.Nerde yazıyor bu sözün hz muhammede hitaben olduğu.Öyle kafana göre konuşamazsın.Hz muhammedin kimseye kıydığı FALAN YOK.aSILSIZ İDDİALAR BUNLAR .

19260[/snapback]

Bu sözü söyltyeni de, yazanı da.. Reddediyorum.. Bana Hayyamı anlatmayın bu arada...

Saygılar-Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

19260[/snapback]

Birakin tek hayyam mi bu konuda yazmistir.

öldürülen ilk arap sairi Esref-i Kab ile baslar sair öldürülmeleri.

hayyam, muhattabina yazmistir. arap askerleri durup dururken, Türkmenlere neden saldirsin ki.

" CEYHUN NEHRI KANLI GÖZYASIMIZDIR BIZIM" diyen, yine HAYYAM´dir.

Zira Türkleri islamlastirma adina yapilan en büyük arap katliamlari, ceyhun-seygun nehirleri bölgesinde yapilmistir.

(maeveülnehir),anlami, nehrin öte yakasi. Orasi ise, Türklerin yududur??? kimse tarihini bilmeden ortaya cikiyor.

Asagidaki belgeyi okuyun, sonra da Hayyami, Arap Esrefi, Türk sair Esref´i, Neyzen Tevfik´i ve Tevfik Fikret´i biraz inceleyin sayin arkadaslar.

:clover:

"Diyanet Isleri Baskanligi'nin Sahih-i Buhari Muhtasari... adli yayinlarinin 10.cu cildi'nde yer alan 1578 sayili hadis'i beraberce okuyalim; (aynen alinmistir):

"Cabir Ibn-i Abdillah...'dan.

Hz Muhmmed bir kere Ashab'a:

-Ka'b Ibn-i Esref(i öldürmek) için kim hazirdir? diye sordu. cünkü o, Allah'a ve resulüne eza etmistir! buyurdu. Hz.Hz.Muhammed Ibn-i Mesleme:

-Ya Resula'llah! Ister misin onu ben öldüreyim? dedi. Resula'llah:

- Evet, isterim! buyurdu. Ibn-i Mesleme:

öyle ise (Ka'b'a hakkinizda hoslanacagi) bir sey söylememe müsaade buyurunuz! dedi. Resullah:

-Ne istersen söyle! buyurdu. Bunun üzerine Hz.Hz.Muhammed Ibn-i Mesleme Ka'ba vardi.

-Su kisi (yani Resullah) bizden sadaka istedi. Ve bize güç vergi teklif etti. Ben de ödünç bir sey almak için sana geldim! dedi. Ka'b da Ibn-i Mesleme'nin dedigi gibi söylendi:

-Muhakkak o, sizin usancinizi daha arttiracaktir! sözünü de ekledi. Hz.Hz.Muhammed Ibn-i Mesleme:

-(Ne yapalim) bir kere ona uymus bulunduk. Onu derhal birakmak istemiyoruz. Bakacagiz onun hali ne olur, sona erinceye kadar bekleyecegiz. Simdi biz, senin... ödünç (hurma) vermeni istiyoruz! dedi. Bunun üzerine Ka'b:

-Pek iyi, size bana rehin veriniz! dedi.

- [ibn-i Mesleme ve arkadaslari] .... biz sana silahimizi, zirhimizi terhin edelim! dediler. (Ka'b muvafakat eder) kendisine gelmesi için Ibn-i Mesleme'ye zaman ta'yin etti.

Hz.Hz.Muhammed Ibn-i Mesleme bir gece Ka'b'a geldi. (Kale disindan seslendi). Yaninda Ka'b'in süt kardesi Ebu Naile vardi. Ka'b bunlari kale içine da'vet etti ve misafirleri karsilamak için onlarin yanina indi. Ka'b'in karisi kocasina:

-Bu saatte nereye çikiyorsun? Emin ol ben bir ses isittim ki, ondan kan damliyor (ser seziliyor)! dedi. Ka'b:

- O benim kardesim Hz.Hz.Muhammed Ibn-i Mesleme ile süt kardesim Ebu Naile'dir. Hem, kerim olan bir genç geceleyin kiliç darbesine çagirilsa bile, o çagriya muhakkak icabet eder, dedi (ve yanlarina indi).... Hz.Hz.Muhammed Ibn-i Mesleme bu arkadaslarina (önce) söyle kumanda etmis: Ka'b gelince ben onun basini tutup saçini koklarim. Siz benim Ka'b'in basini sikica yakaladigimi görünce hemen kiliçlarinizi çekip Ka'b'i vurunuz! demisti. (Hadis'in ravisi amr Ibn-i Dinar) bir kere de Ibn-i Mesleme'nin arkadaslarina: Ka'b'in basini size de koklatirim! dedigini rivayet etmistir.

Simdi Ka'b Ibn-i Esref mükellef giyimli ve hamailli olarak, etrafina güzel koku saçarak misafirlerin yanina indi. Bunun üzerine Ibn-i Mesleme:

-(Aman bu ne güzel koku) bugünkü gibi güzel koku (ömrümde) duymadim! diye yaklasti. Ka'b:

-(Ne saniyorsun) Arabin en asil ve en güzel kokulu kadinlari sinemde yatiyor! dedi. Hz.Hz.Muhammed Ibn-i Mesleme:

-Basini, saçini koklamama müsaade eder misin? dedi. Ka'b:

- Evet ederim! dedi. Ibn-i Mesleme kendi kokladi. Sonra arkadaslarina da koklatti, sonra: Bana bir daha koklamaga müsaade eder misini? dedi. Ka'b:

-Evet! dedi. Bu def'a Ibn-i mesleme Ka'b'in basini simsiki yakaladi. Ve arkadaslarina:

-Haydi kiliç darbesine tutup vurunuz! dedi. Bu suretle Ibn-i Esref'i öldürdüler. Sonra Nebi...'e gelip haber verdiler". [ibn-i Cevzi'nin nakline göre "Ka'b'i öldüren "mücahidler" onun basini bir yem torbasina koyarak Medine'ye getirmislerdir. Bu suretle Islam'da ilk naklonulan düsman basi Ka'b'in basidir, denilmistir" 399

Simdi yukardaki hikaye'yi akil ve vicdan terazisine vuralim. Söylemeye gerek yoktur ki her satiri ile bizi saskinliga ve dehsete sürükleyecektir. Her ne kadar din adami, Ka'b Ibn-i Esref'in Yahudi bir sair oldugunu, müslümanlara karsi kin besledigini, Mekkeli "müsriklere" dostluk gösterdigini ve bu nedenlerle öldürülmesinin caiz oldugunu "gerekçe" olarak öne sürerse de bu gerekçelerin vicdan ölçeginde yeri olmadigi ortadadir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnfidels kaynaklı bu yazılarınızın hepsini reddediyorum. Tek taraflı ve kasıtlı yazılardır. İslam düşmanlarından beklenende budur. Burada size söylemiyorum sayın canuqur.. İslam düşmanları diye kastettiğim, sizin alıntı yaptığınız sitelerdir... Hayyam ve ibn-i cevziye islam alimleri gerekli cevabları vermişlerdir... Tetkiki mümkün olmayan yazılarla, çamurat izi kalsın taktiğiyle hiç bir yere varamıyacaksınız. Üç milyar insanın dini ve peygamberi bu küçük safsatalarla sarsılmayacak büyüklüktedir..

Saygılar-Sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnfidels kaynaklı bu yazılarınızın hepsini reddediyorum. Tek taraflı ve kasıtlı yazılardır. İslam düşmanlarından beklenende budur. Burada size söylemiyorum sayın canuqur.. İslam düşmanları diye kastettiğim, sizin alıntı yaptığınız sitelerdir... Hayyam ve ibn-i cevziye islam alimleri gerekli cevabları vermişlerdir... Tetkiki mümkün olmayan yazılarla, çamurat izi kalsın taktiğiyle hiç bir yere varamıyacaksınız. Üç milyar insanın dini ve peygamberi bu küçük safsatalarla sarsılmayacak büyüklüktedir..

Saygılar-Sevgiler...

19282[/snapback]

sayin kralx, haklisiniz kendi acinizdan.

Daha önce de cok söyledim, kisiye özgü inanc tartisilmiyor.

Mevzu bahis, din kavramidir. Bu, inanciniz da olsa, kaynak, belge ve tarihte yasananlari inancimizla degistiremeyiz.

Buna ramen inaniyorsak, bir sey diyecegim yok tabi. Kisiye özgü dedim ya.

Yalnizca yasananlar, ve tarih belgeleri, dönemin sahihlerince ortaya konuyor.

En önemlisi de, islama ait belgelerin hemen hemen hepsi, Sahih-i Buhari´nin.

Bunlar orijinalinden arapca-osmanlicadan cevrilen kaynaklardir.

Diyenet aptal mi ki yalan olsalar Buhari´yi arsivlerinde tutsunlar

Eger Buhari asilsiz kaynak verseydi, islam dünyasi onu sahih olarak tanimazdi.

Buhari´nin sahih olarak yazdigi tarihi, her halde cok iyi arapca bilen bir yigin Türk, ve arap, bu karsilastirmayi yapar, Buhariyi aforoz ederlerdi degil mi.

Aise konusu da, cihad konulari da, öldürme konulari da hep Buhari tarafindan son derece acik anlatilmis, ve dünyaca kabul görmüstür.

Yalanlayamayiz, ancak kabullenmek durumundayiz.

Buhari´yi dogrulayan ise, yine diger arap kaynaklari olmasaydi, Buhariyi ucururlardi piyasadan, degil mi? :D

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buhari ve müslimdeki geçen hadislerin tamamının gerçek hadis olduğuna ittifak edilmemiştir. Ama çoğunluğunun gerçek hadis olduğunda ittifak vardır. Belki zaif hadis yok denecek kadar azdır ama bu onu, Kuran'ı Kerim gibi tartışmasız kaynak yapmaz..

Birde onu çevirenlerle, o hadisi oradan alıp buralara yazanların gerçeği vardır. Kaynağa ne kadar bağımlı kalmışlar, acaba ufak tefek yorum yapmışlarmı. Kelimenin hangi anlamını almışlar.. Sonuçta din düşmanlarının eline geçmiştir, o siteleri iyi biliyorum kardeş...

Bu gün olmayan şeyleri bile yazabiliyorlar..

Saygılar-Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buhari ve müslimdeki geçen hadislerin tamamının gerçek hadis olduğuna ittifak edilmemiştir. Ama çoğunluğunun gerçek hadis olduğunda ittifak vardır. Belki zaif hadis yok denecek kadar azdır ama bu onu, Kuran'ı Kerim gibi tartışmasız kaynak yapmaz..

Birde onu çevirenlerle, o hadisi oradan alıp buralara yazanların gerçeği vardır. Kaynağa ne kadar bağımlı kalmışlar, acaba ufak tefek yorum yapmışlarmı. Kelimenin hangi anlamını almışlar.. Sonuçta din düşmanlarının eline geçmiştir, o siteleri iyi biliyorum kardeş...

Bu gün olmayan şeyleri bile yazabiliyorlar..

Saygılar-Sevgiler..

19296[/snapback]

Siz inanmak istediginiz gibi inaniyorsunuz. Yine karsi degilim.

Diyanette her halde bu konuda sizden daha bilgili ve bu konularda son derece hassas islam düsünür ve arastirmacilari olsa gerek.

Cünkü bir din mevzubahistir ve konu sandiginizdan daha önemlidir.

siz inanmiyorsunuz tamam, Türkiyenin tüm islam bilginleri Buhari´nin hic bir yazisina yalan demiyor, diyanet tarafindan, kabul buyurulup, insanlara okutuluyor.

Tarih hadisten ibaret degildir, hadisler, dediginiz gibi, lastik misalli yüzyillardir üzerinde oynanmis olabilirler.

Buhari yasananlari, islam tarihini, hz Muhammede en yakin olan kisilerden sayildigi icin deger verilmis ve karsilastirmali tarihi oldugu gibi ele alip anlatmistir, ve araplar tarafindan da okunarak saglamasini yapmak sureti ile dünyaya aciktir.

Buhariýi red etmek, ya da yalanci cikarmak, islama karsi koymak anlaminda anlasilir ayrica. Gercek bir müslümendir cünkü.

Aise olayini oldugu gibi yazmasi, islamdan vaz gecin diye yazmanistir ki Buhari.

Yasandigi icin, oldugu gibi yazmistir. Müslüman bir Sahih olarak Yalan ve iftira yazsaydi, Buhari´yi tüm arap sahihleri ve tarihcileri tefe tutmaz miydi?

Tekrar saygilar, kralx

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buhariyi kaynak alamayız demedim. Sadece Kuran'ı Kerim gibi kat'i sağlam kaynak olarak görülmemesi lazım dedim. Ayrıca buhari peygamber efendimiz zamanında yaşamamıştır. Ona yakınlığından kastınız bu değildi heralde... Diyanete gelince; diyanette gerçek ilim sahiplerinin olup olmadığı yada diyanetin işleyiş tarzı tartşılır. Örnek alınacak yada kitapları okunacak o kadar insan var ki... Şimdilik yorum yok..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buhariyi kaynak alamayız demedim. Sadece Kuran'ı Kerim gibi kat'i sağlam kaynak olarak görülmemesi lazım dedim. Ayrıca buhari peygamber efendimiz zamanında yaşamamıştır. Ona yakınlığından kastınız bu değildi heralde... Diyanete gelince; diyanette gerçek ilim sahiplerinin olup olmadığı yada diyanetin işleyiş tarzı tartşılır. Örnek alınacak yada kitapları okunacak o kadar insan var ki... Şimdilik yorum yok..

Saygılar...

19308[/snapback]

elbette onun cagdasi olarak demedim. Olaylari yasandigi tarihleri biliyorum.

Yakinlik derecesi örnegini, Buhari´nin islami dogrulugundan cikarak yazdim.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ok.. Anlaşıldı. Diyanet meselesini de açık kapı bırakıyorum bu arada..

Saygılar-Sevgiler..

19319[/snapback]

kralx ayşe olayı islam ansiklopedisinde de yazar neden bu olayı kabul edemiyorsunuz?rahatsızmı oluyorsun?53 yaşında bir insanın 9 yaşında küçük bir kızla gerdeğe girmesi seni son derece rahatsız mı etti?içinden yüce peygamberim niye böyle birşey yaptı? bunu yapmamalıydı demek mi geliyor içinden? bu sorulara eminim yanıt vermeyeceksin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.