Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Fallaci: Cami yapılırsa havaya uçururum

marti_name

Önerilen İletiler

Son dönemlerde İslam’a karşı savaş açtığını ulu orta açıklayan ünlü İtalyan kadın yazar Oriana Fallaci, "Eğer Leonardo Da Vincilerin, Raffaelloların, Giottoların sanat kenti Floransa’ya cami dikilirse kendi ellerimle havaya uçururum" dedi.

Amerikan New Yorker dergisine konuşan Fallaci, İslam’ı yeni Nazi dehşetine benzeterek "Ben Müslüman ülkelerde haç takamıyorum onlar benim ülkemde istedikleri gibi hareket edip bizleri tehdit bile edebiliyorlar. Bunun nedeni ise başımızdakiler. Prodi ve Berlusconi gibi şapşallar bunun için benim oyumu alamadılar" dedi. Fallaci, görüşlerini şöyle sürdürdü: "Floransa’da benim evime yakın bir yerde İslam Kültür Derneği adı altında cami de inşa edilecekmiş. Ben Da Vincilerin, Raffaelloların, Mikelanjların, Giottoların muhteşem eserleri arasında 24 metrelik bir minareyi görmek istemiyorum. İlk işim bomba koyarak kendi ellerimle havaya uçurmak olacaktır."

Türkiye’nin AB’ye üyeliğine şiddetle karşı çıkan Fallaci İslam’ın Türkiye sayesinde Avrupa’yı istila edeceğini ve yakın bir gelecekte kıtada Avrupalı kalmayacağını da öne sürmüştü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ereğlide olmasam walla bende takacam...seviyorum şeklini falan.ama bizi gidipde şeriat ile yönetilen bi ülkeyle aynı kefeye koymaları yok mu!!!(hanım tüfeği getir)

aklıma geldi anlatayım dedim Sertap Erener yarışmayı kazandığı zaman biliyosunuz ülke ülke gezmişti.İngilterede 'sizin istanbul Avrupa yakasında ya Asya yakasında da burası gibi eğlence yerleri var mı yasak değil dimi?' diye sormuşlardı :excl:

(hanım top tüfek ne varsa getir)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

- hanım tüfeğimi getir !

- buyur bey, fekat ne edeceksin ki tüfeği neyim ?

- çayımı karıştırayım diyorum, kaşık kalmamış.

- bulaşıkları yıkamıyorsun, dolaylı yoldan seni vurayım diyorum.

- artık seni vurup, rahata ermek istiyorum. direktman..

- buyur bey, vur beni !

- aha! bu şok iyi geldi ..

- hadi vursana, vur da kurtul !

- yavuz turgul..

- saklanmayan ebe ?

- bi çay yapsana..

- ama tüfek yok ona göre !

- seni çok seviyorum.

- ben de..

:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

halbu ki bizim ülke de müslümanlar bile haç takar Fallaci yanlış biliyor

o senin ülkende sevgili sara,

Sen Laik Cumhuriyetimizin dışında ki krallıklarda ve islam Cumhuriyetlerinde yaşananlara hiç kulak misafiri oldun mu?

Basına televizyona yansıyanlara, İnternette nasıl kelle kestiklerini izledin mi hiç..İnsan değilde Koyun keser gibi...

İstersen bir süs bir aksesuar olarak o haçı bu ülkelerden birinde vatandaşı olarak bir takmayı dene bakalım,

Senin kafanı koparıp gözlerini de oyarlar,

Bırak mabedi,afkanistan da islamiyeti bırakıp din değiştirdiği için adamın birini idamla yargıladılar,

Ve onu yetkili makamlara şikayet eden de kendi öz anne ve babasıydı...

Bu günden sonra da o adamın yaşamının ne kadar huzur içinde geçeceğini tahmin etmek zor olmasa gerek...

Laikliğin olmadığı islam ülkelerinde dini değerlere ters düşen her türlü insan hakkı asla hoş görülmez..

Ve o kendini bilmez örümcek kafalı pravokatör "Fallaci",

insanların yaşamına ve insan haklarına kendi dinsel değerleri ile Teist kavram ve dogmalarla baktığı için

bu söylemlerinin içi bomboştur. ve üstelik kendini medeni sanan bu boş kafalı insan bizim ülkemizden değil,

Daha demokrasiye bile geçememiş şeriat hükümleriyle yönetilen ülkelerden bahsediyor.

Bu içi boş söylemleri dikkate alıp,

onun penceresinden bakarak ülkemizi insan hakları ve her anlamda geri kalmış ülkeler arasında görmemiz yanlış olur.

Bu konuda yapılan provakatif bu lafları bizler üzerimize alınmamalıyız,

Üzerine alınıp savunmaya geçeçek olanlar,

Laikliği ortadan kaldırarak din esaslarına dayalı o ülkelerde ki gibi rejim heveslileri ile

bu yapılmak istenenlerin farkına varamayıp islami değerlere saldırıldığını sana beyinlerdir bence...

Yaşama ve insana "Fallaci" kafasıyla, dogmatik ve teist kavramlarla bakan insanlardır..

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim o krallıklardan cumhuriyetlerden haberim var ama umarım sen de kendi ülkende yaşananlardan bihaber değilsindir

inanç olarak doyuma ulaşmış bir insan olmama rağmen

bir dönem yapılan baskılara dayanamayarak nüfus cüzdanımdaki din hanesini değiştirmeye kalktım da

o kadar kolay değilmiş sonuçsuz kaldı

bak önce de ülkemizde müslümanlar bile haç takıyor demiştim

ülke içinde yaşanan şu çelişkiyi görüyormusun

biz neyiz ya ben bizi bir yere koyamıyorum

laik desek değiliz islam cumhuriyeti desen o da değil

biz rüzgarın estiği yere gidiyoruz

sen yarını kestirebilir misin bu ülkede

bir dönem yapılan baskılara dayanamayarak ...

bahsettiğim bu baskı dincilerden kaynaklanıyordu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim o krallıklardan cumhuriyetlerden haberim var ama umarım sen de kendi ülkende yaşananlardan bihaber değilsindir

inanç olarak doyuma ulaşmış bir insan olmama rağmen

bir dönem yapılan baskılara dayanamayarak nüfus cüzdanımdaki din hanesini değiştirmeye kalktım da

o kadar kolay değilmiş sonuçsuz kaldı

bak önce de ülkemizde müslümanlar bile haç takıyor demiştim

ülke içinde yaşanan şu çelişkiyi görüyormusun

biz neyiz ya ben bizi bir yere koyamıyorum

laik desek değiliz islam cumhuriyeti desen o da değil

biz rüzgarın estiği yere gidiyoruz

sen yarını kestirebilir misin bu ülkede

bir dönem yapılan baskılara dayanamayarak ...

bahsettiğim bu baskı dincilerden kaynaklanıyordu

Sevgili Sara;

yazdıklarım senin görüşlerini reddettiğim ve zıt kutuplarda olduğumuz için değildi...

Biraz da kızım sana söylüyorum gelinim sen anla anlamındaydı...

Onun için yine üzerine alınman eleştiriymiş gibi algılaman gerekmiyor du...

Sanırım benim seni yakından takip etmeme karşın senin beni pek yakından takip etmediğin anlaşılıyor...

"sen de kendi ülkende yaşananlardan bihaber değilsindir" sorusu bunu anlatıyor...

Eğer yazılarıma ve açtığım başlıklara girersen elimden geldiğince yakından takip etmeye çalıştığım görülecektir...

"bir dönem yapılan baskılara dayanamayarak ...bahsettiğim bu baskı dincilerden kaynaklanıyordu"

ifadende ki gerçekleri forumda açıklarsan, bu sayfalarda herkesin dini kendine diyen,islam özgürlüktür diyenlere,

dinsel değer ve kavramların kimlerin eline geçince çok ciddi bir baskı aracı olduğunu göstermiş olursun...

sana sevgi ve selamlarımı yolluyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın gece kuşu

sizi arattım ve yazdığınız sayfalar şöyle:

üsttekinin başına ne gelsin

üsttekinin mesleği

üstteki güzel mi çirkin mi

tanışalım inceden

bir üstteki için bir dilek tut

üsttekiyle nereye gitmek isterdin

üsttekinin en çok nesini sevdin

hey sen alttaki

sen benim...

aramızda cellat var mı

media forum cafe

üsttekini ihtiyacı

herkes alttaki üyeye istediğini desin oyunu

vs vs vs

evet bunları buldum???

Eğer yazılarıma ve açtığım başlıklara girersen elimden geldiğince yakından takip etmeye çalıştığım görülecektir...

gördüm tamam ama çalagöz olmaması için bekleticem yazdıklarını okuycam

benim yazdığım bir iki şeyi okuduğunu

Onun için yine üzerine alınman eleştiriymiş gibi algılaman gerekmiyor du...

cümlendeki yineden çıkardım

kabul ediyorum forumda böyle bir çizgim oluştu ama gerçek hayatta

deyip yalan söylemiycem evet ben buyum

küçük kızın da çok sevimliymiş bu arada müzik daha çok enstrümanlarla benim de aram iyidir

selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili sara k

bizim ülkemizde müslümanlar bile haç takar sözünüzü açmanızı rica ediyorum.

Sevgili gecekuşu

din konusundaki tartışmalarda bu kadar önyargılı davranmanızı hayretle izliyorum.bu konuda tıpkı anelkanın konyaspora elle attığı gol sonrası -gördüğüm kadarıyla el değildi hakeme güveniyoruz -diyen fenerbahçe yazarlarına benziyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın 2003

demek istediğim fallaci nin"Ben Müslüman ülkelerde haç takamıyorum .." görüşüne karşın

çoğunluğu müslüman olan türkiyede bırakın hristiyanları müslümanlar bile aksesuar olarak sanırım kendilerine yakıştırdıklarından haç takıyorlar

fallacinin sorunu ab ye girmesi konuşulan türkiyeyse islam ülkelerini niye karıştırıyor demek istedim

siz neyi kastetmemden korktunuz??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı insanlar vardır onların beyinleri o mükemmel yumaşak doku yapısını kaybedip kemikleştiği için kafaları taş kafa haline dönüşür...Yaşamımızda karşımıza çıkan taş kafaları bilirsiniz...Onlar çevrelerine ve yaşama düşünsel etkinlikleriyle değilde attıkları kafalarla damgalarını vururlar...

Onlar için kendi dürtüleri doğru yargı,başkalarının düşünce ve yorumları da ön yargıdır...Ön yargıdan sıyrılmak onlar için söz konusu değildir.Yaşama ve insanlara kendi dar pencerelerinden bakıp onlarıda kendileri gibi sanıp değerlendirdikleri için sen ön yargılısın yapiştırması yapıp ardından maç yorumları yaparlar...

Onlar "fallaci" taş kafaların bizdeki uzantılarıdır...Onlar tepişirler bütün dünya huzursuz olur..Sonra bunların bu kavagaları bu yaptıkları işte bu bu yanlışlardır, sebepleri şunlar şunlardır diyenleri ( taş kafalar arası bu itişip tepişmenin devamı için ) Hepsi bir araya gelip Bak! seni tehdit etmiyoruz ama, sen kimsin, sen ön yargılısın derler...Bunun tercümesi başkalarının düşünceleri ve görüşlerine, akılla, mantıkla, ürettikleri dü-şün-ce-ler-le yanıt vermek yerine sizin gibilere kafa atarız demektir...

"fallaci" bunlar ne yapsınlar birileri cami yakar, diğerleri insan...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili sara k

açıklaman için teşekkürler.

Sevgili gecekuşu

artık yazdıklarınıza hiç şaşırmıyorum.bu son yazınız da dahil olmak yerine.

sakin olun ne bu şiddet bu celal.

ya sinirlendiğiniz için böyle anlamsız cümleler yığını meydana getirdiniz,ya da gerçek yüzünüz bu.

bazı insanlar da vardırki kuyruklarına basıldığı zaman nereye saldıracaklarını bilemezler.bunların birkaç yüzü vardır ve aynı kişiye farklı farklı yüzlerini gösterme yüzsüzlüğünü yaparlar.önce çok sevecen yaklaşırlar,dersinizki vay be böyleleri dünyada kaldı mı?;ama sonra bir fikir ayrılığında hemen vahşi yüzlerini ortaya koyarlar.artık senin kim olduğun,ne düşündüğün,neye değer verdiğin önemli değildir.onun gibi düşünmüyorsun ya sen de diğerleriyle aynı kefeye girersin.

saldırı çeşitleri ise ikiyüzlülüğe dayalıdır.öyle düşünmediğini adı gibi bildiği halde yine de suçlamaktan kendini alamaz.dedim ya herkesle aynı kefeye girersin.birden kendini insan yakma,adam dövme,öldürme zihniyetinin en büyük savunucusu olarak görürsün.iyiniyetli olarak "tehdit unsuru olmadan soruyorum"cümlesini bile saldırıda kendini korumak için koz olarak kullanırlar.yani iyiniyetini bile sana zehir ederler,pişman olursun.neden gerektiğinden fazla değer veriyorum diye kendine sorarsın.

artık gözleri o kadar kör,beyinleri o kadar işlevsiz hale gelirki yaptığın benzetmeleri bile gerçek algılamaya başlar.kendi düştüğü küçüklükten haberi olmadan aklınca seni küçük düşürerek yaptığın benzetmeye maç yorumu derler.ve daha sonra iyice kendilerini kaybederler,söylediklerine kendileri bile inanmazlar.

kendi gibi düşünmeyenleri taş kafalılıkla suçlarlar ama kendi kalın kafalılıklarından haberleri yoktur.ne söylesen o kafaya girmez.karşılarındakileri kafa atmakla suçlarlar ama kafaları o kadar kalındırki o kafaya kafa atsan bile hiçbir şey olmaz.

işte böyle kişilere ya acıyıp her söylediğine "tamam sen haklısın diyeceksin"ya da hiçbir söylediğini duymadan o kişiyi hayatında paranteze alacaksın.seçim sizin........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlar şu taşlara verdiği önemi, insan olmaya verseler hiçbir problem kalmayacak, Kuran'ın mesajı da böyledir taşa, tuğlaya önem vermez. Erdemli hayat sürmeyi öğütler ama birileri çıkıp illa bir taş idol yapıp oraları kutsayacak. Tüm insanların ortak hastalığı.

maide 90:uyuşturucu, kolay kazanç modeli ve DİKİLİ TAŞLAR, şeytan işi birer ******. Bunlardan uzak durun ki kurtulasınız...

taşların kutsanıp insanlar arasında bölücülüğe yol açmadığı bir dünyayı görmemiz dileğiyle hepinize selam ve saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.