Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hobit: Beklenmedik Yolculuk - The Hobbit (2012)

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk - The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

post-2-0-66656300-1354623521_thumb.jpg

Uzun bekleyiş 14 Aralık 2012'de sona eriyor. Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisinden sonraki ilk büyük projesi The Hobbit: Beklenmedik Yolculuk izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Beklenmedik şekilde beni fatazi filmelerinin içine çeken Yüzüklerin Efendisi üçlemesi, bu filmide ilgi ile izlememe neden olacak gibime geliyor.

post-2-0-89309400-1354623073_thumb.jpg

Hatırlarsanız 9 yıl önceydi, bizi 'Middle Earth' denilen Dünyanın merkezine götürmüştü, karşımıza Hobbits, Dwarves, ve Elves denilen ırkları çıkarmıştı. Peter Jackson bizi tekrar middle earth - dünyanın merkezine götürecek filmini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

post-2-0-04538200-1354623075_thumb.jpg

Hobit: Beklenmedik Yolculuk inanılmaz hareketli bir film olacak, ********* yaratırklar, ilginç cüceler, canavarlar ve kahraman hobbitler. Yeni film özenle seçilmiş yeni sinema oyuncuları içeriyor. Ayrıca eski yüzlerde halen yerinde duruyor olacak. Yeni film yeni bir teknoloji olan her saniyede 48 kare Yüksek çözünürlükte çekiliyor. Bu nedenle filmin gerçeğe en yakın çekim şeklinde piyasa sürüleceği belirtiliyor.

post-2-0-23123500-1354623076_thumb.jpg

Yüzüklerin Efendisi filminin en sevilen karekteri olan Gandalf büyücü bu filmde de geri dönüyor ve olayları organize ediyor. Yeni Hobbit ise Martin Freeman. Filmin önçekimlerini izleyeneler Martin'in bir Hobbit olarak doğduğunu söylüyorlar yani çok başarılıymış.

post-2-0-58112600-1354623078_thumb.jpg

Trollar, goblinler ve orclarda dönüyor (aman tanrım!) duydunuz işte onlarda dönüyor...

Filmin Fragmanı için: https://www.turkish-m...obbit-fragmani/

Yüzüklerin Efendisi Film Tanıtımı için buraya bakabilirsiniz: https://www.turkish-media.com/forum/topic/1808-yuzuklerin-efendisi-lord-of-the-rings/

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok mutluyum, pek mutluyummmm... Çünkü filmin ön gösterimine davetiye buldum... Fazladan 1 gün daha beklememe gerek kalmadan yarın akşam gidip izleyebileceğim deli.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İzledim izledimmmmmmm.... Öncelikle film hakkında şunu söylemek istiyorum ki FİLM tek kelimeyle MUHTEŞEMDİ...

Hemen bu akşam hiç vakit kaybetmeden izleyin derim ve kesinlikle sinemada izleyin. Evde oturup bilgisayar başında ya da küçük ekranlı televizyonlarda izleyip bu filmin zevkini eksiltmeyin.

Mümkünse ve sizi rahat etmiyorsa 3 boyutlu izleyebilirsiniz. Ben dün gece filmi 3 boyutlu izledim. Öyle güzeldi ki o görüntüler, manzara, ağaçlar, çiçekler, o binaların görselliği, inanılmaz ayrıntıları, karakterlerin yüzlerindeki ifadeler ve hatta küçücük mimikler, hepsi, herşey tam önümdeydi, son derece gerçekti ve ben de filmin taaaa içindeydim. Yani anlayacağınız ben dün gece epik bir dünyada tam 3 saat vakit geçirdim smile.png

Filmde yer alan çoğu kişi de tanıdıktı hiç yabancılık çekmedim. Ayrıca yeni gelenlerle de tanıştık, onları da çok sevdim. Sevmek lazım tabii nitekim filmin devamı da olacak. Bu arada filmin yeni Hobbit'i Bilbo, Sherlock isimli çok sevdiğim İngiliz dizimin Dr Watson'uydu. Onu da özlemişim görmek iyi geldi. Tabii ki V for Vendetta'nın V'si, Matrix'in Ajan Smith'i vs. vs. olarak dünyada en sevdiğim insanlardan birisi olan Hugo Weaving'i yine eski rolüyle yani Elrond karakteriyle orada görmek bana kendimi çok iyi hissettirdi... Gandalf eski Gandalf'tı ve görmeyeli hiç değişmemişti... Cate Blanchett ise tüm güzelliği ve görkemiyle karşıladı beni smile.png

Bu dünya öyle bir dünya, Orta Dünya... Tüm görkemiyle ve güzelliğiyle ve tabii tehlikesi ve çekiciliğiyle orada sizi bekliyor, bir an önce gidin ve izleyin, siz de 3 saatliğine Orta Dünya'ya konuk olun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Evet izledim...

Film beni biraz (biraz) hayal kırıklığına uğrattı desem yerinde olur. Film hakkında üç eleştirim var.

• Başlangıçtakı konuşmalar: kalabalık dwarf grubu (adları: Fili, Kili, Oin, Gloin, Thorin Oakenshield, Dwalin, Balin, Bifur, Bofur, Bombur, Dori, Nori, and Ori), Gandalf ve Bilbo Baggins arasında geçen ÇOK uzun ve sıkıcı (açıklama olayını biraz çok kaçırmış)
  • Filmin sonundaki kartal olayını son filmde kullandığı için hiç orijinal gelmedi bana.
  • Peter Jackson'ın bu filmde ilk üç filmdeki yaratıcılığı fazlaca ön plana çıkmamış...

Gelelim filme, Üç Boyutlu özel ekranda (özel bir sinemada) izledim çözünürlüğü 48 çerçeveyi bir saniyede gösterecek şekilde ayarlanmış bir ekranda. İnanılmaz görüntüler ve inanılmaz şeyler oluyor. Ne mi? Kuşlar birden üsütünüze geliyor, kurtlar birden sizi ısırmaya çalışıyor. Kaya adamlar çok harikaydı ama filmde görünme amaçları iyi açıklanamamıştı. Filmde Gollum'ı tekrar görmek beni en çok heyecanlandıran andı diyebilirim... Bu yaratık gelmiş geçmiş oluşturulmuş en önemli tiplerden biridir diyorum. Bu kadar eleştiri yaptık ama UNUTMAYIN sakın bu filmi KAÇIRMAYIN.... Hemen izleyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunca yıldır Tolkien'ı hafife aldığımı filmi izleyince farkettim.Belki de küçüktüm lord of the rings'e bağlanamadım ama artık asla sevmiyorum diyemem..

Ama filmi izleyip kitabı okumamak olmaz.

bu senenin en büyük yapımlarından zaten hazır sinemalardayken izlemeli..

serinin devamını bekliyorum heyecanla..

Welcome to the middle-earth..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

3 kez izledim, geçen ayki bütün sinema hakkımı bu filme ayırdım. Şu an hızımı alamamış bulunmaktayım, kitabı da okumaya başaldım. Yıllardır öyle rafta duruyordu :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

3 kez izledim, geçen ayki bütün sinema hakkımı bu filme ayırdım. Şu an hızımı alamamış bulunmaktayım, kitabı da okumaya başaldım. Yıllardır öyle rafta duruyordu biggrin.png

Yaren gibi sende..İki kitapta alındı ve okundu bi çırpıda..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
  • Admin

Smaug'un Çorak Toprakları - The Hobbit - The Desolation of Smaug

Film Tanıtımı: https://www.turkish-media.com/forum/topic/325652-smaugun-corak-topraklari-the-hobbit-the-desolation-of-smaug-2013/

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.