Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BABAN PEYGAMBER OLSA NE YAZAR

evrensel_mesaj

Önerilen İletiler

Allah'ın Dinine Bulaştırılan Pisliklerden Birisi de Seyyidlik ve Şeriflik Anlayışıdır. Kur'andaki islam'da Kutsal Soy Aristokrasisine Geçit Yoktur.

HZ. MUHAMMED'İN (SS) SOYUNDAN OLMAK ÖNEMLİ Mİ?

Tabiki önemli değil. Hz. Muhammed'e yada başka bir Kutlu Elçiye akraba olmak üstünlük ve ayrıcalık sebebi değildir, olamaz da. Kur'andaki İslam'da soy sop üstünlük ve ayrıcalık sebebi değildir. Üstünlük ancak Takva iledir. Bu Gerçek bir Kur'an ayetinde şöyle bildirilmektedir:

Hucurat 13. Ey insanlar, Biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışanız diye sizi milletlere, kabilelere ayırdık. Haberiniz olsun ki, Allah katında en şerefliniz, en takvalınızdır. Muhakkak ki, Allah, bilendir, herşeyden haberdardır.

Belli bir soyla akrabalığı olduğunu ve bundan dolayı da ayrıcalıklı birisi olduğunu, Tanrı katında bu yüzden değerinin olduğunu iddia eden ve toplum nezdinde de sırf bundan dolayı itibar görmek isteyen adam Kur'andaki islam'dan bihaberdir. Ve en önemlisi de ilkel ve zavallı bir şahsiyettir.

Hud 45. Bu arada Nûh, Rabbine yakardı da dedi ki: "Rabbim, oğlum benim ailemdendi! Senin vaadin elbette haktır. Sen hâkimlerin, hükmü en güzel verenisin."

Hud 46. Allah buyurdu: "Ey Nûh! O, senin ailenden değildi. Yaptığı, iyi olmayan bir işti. Hakkında bilgin olmayan şeyi benden isteme. Cahillerden olmaman hususunda seni uyarırım."

Bakın Rabbimiz Hz. Nuh'u nasıl uyarmış? Demek ki kişinin Hz. Nuh gibi Bir Peygamberin oğlu bile olması ona bir ayrıcalık sağlamıyor. Rabbimiz Hz. Nuh ile arasında kan bağı olan kişiyi onun ailesinden bile saymıyor.

Seyyidlik artık tüm islam aleminde bir müessese haline gelmiştir, her türlü tezgahı yapıp Seyyidlik kılıfına uyduruyorlar ondan sonra kendilerine kutsiyet addediyorlar en büyük seyyidlik peygamberin yolunda olmaktır, peygamber kuranın yolundaydı, bizde kuranın yolunda olmakla ona tabi olmuş seyyidler (efendiler) olmuş oluruz

SON SÖZ:

"BENİM DEDEM PEYGAMBERDİR" DİYEREK UKALALIK YAPANLARA, BUNU KULLANARAK MADDİ VE MANEVİ ÇIKAR TEMİN EDENLERE VE ONLARIN SAVUNUCULARINA DUYURULUR:

Muhammed, sizin adamlarınızdan hiçbirinin babası değildir; fakat Allah'ın elçisi ve nebilerin sonuncusudur. Allah, herşeyi hakkıyla bilendir. (Ahzab 40)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir insan değerli bir insanın evladıysa, soyuysa, ona saygı duyulur bu bizim geleneğimizdir.

sanırım siz arapsınız o takdirde cümleniz doğrulanıyor

evrensel mesajın yazdıklrını doğru buluyorum

muaviyenin adıda bu başlıkta geçmeli

zira vahiy yazıcısı olduğu için ona bile saygı duyanlar var

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sanırım siz arapsınız o takdirde cümleniz doğrulanıyor

evrensel mesajın yazdıklrını doğru buluyorum

muaviyenin adıda bu başlıkta geçmeli

zira vahiy yazıcısı olduğu için ona bile saygı duyanlar var

hayır arap değilim mesela ampulu bulan edisonun oğlu yanında olsa ona saygı duymaz mısın? ırkla alaklı değil, söylemek istediğim iyi işler yapan herkesin soyundan gelen insanlara saygı duyulu. abd başkanın oğlu nedne abd başkanı oluyor. bu bir saygı ifadesi değil midir. tüm toplumlarda böyledir araplarla ilgili değil sadece.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayır arap değilim mesela ampulu bulan edisonun oğlu yanında olsa ona saygı duymaz mısın? ırkla alaklı değil, söylemek istediğim iyi işler yapan herkesin soyundan gelen insanlara saygı duyulu. abd başkanın oğlu nedne abd başkanı oluyor. bu bir saygı ifadesi değil midir. tüm toplumlarda böyledir araplarla ilgili değil sadece.

bu senin de katıldığın bi düşünce mi yoksa olanı mı anlatıyorsun

saygıyı hakeden edison

abd örneğine gelince bu saygı değil saltanattır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

haksöz ve evrensel_mesaj arkadaşlar...

Vermeye çalıştığınız mejasları ve öğretileri bizlerle paylaşımınızdan büyük bir mutluluk duyuyorum..

Bu nedenle sizlerin yanınızda olduğumuzu ve foruma güç ve anlam kattığınızı belirtmek istiyorum...

Her ikinize de dost sevgiler...

.

YORUMSUZ...

.

bosvedolu5ij.png

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya dipnot ben de fena sayılmam dimi bende iyiyim ya

yanınızda olduğumuzu acaba dipnot adı bir grubu mu karşılıyor yoksa herkese sevgi saygı duyduğun gibi

kendinede mi duyuyorsun da birinci çoğul şahısla konuşuyorsun

sen şimdi beni görmezden gel daha önce yaptığın gibi muhattap kabul etme ne savunduğumu anlamadan forumun ağır abisi dil ustası hem bana yol yordam yakınken yakışır biliyorsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evrensel m. kardeşim

seyyidlerden ******* gördünmü?

Kim ki seyyid oldugunu iddia ediyorsa işte ********* ?

her konuyu sulandırmasanız olmaz değilmi.Anlayın işte yaa

Allahın dininnde Kutsal sperm yok

Kutsal sperm peşine düşenler hala nuhun ve ademin oğullarından ibret almayacaklar mı???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

lütfen kimse evrensel mesajın karşına şu yetleri çıkarmasınuh rabbine seslendi rabbim dedi oğlun benim ailemdendir senin sözün elbette haktır ve sen hakimlerin hakimisin

ey nuh o senin ailenden değil o yaramaz iş yapı

burada o senin ailenden değildi denmesi nuha uymadığı içindir biyolojik değil yani zaten bunu herkes belittiğim şekilde anlıyordu ya yinede yazayım dedim

ademin oğlu kabilin olayı da gayet açıktır

sömürüyü artı ürünü borcu köleliği başlatan oydu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.