Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

hasan17

Önerilen İletiler

Bilim adamları yıllardır canlılardaki şaşırtıcı özelliklerin nasıl ortaya çıktığını araştırmaktadırlar. Bu canlıların nasıl olup da bulundukları ortamla hemen hemen aynı rengi alabildikleri, başka bir canlının görüntüsünü nasıl taklit ettikleri, savunma amaçlı kullandıkları zehirlere karşı nasıl bağışıklık kazandıkları, nasıl olup da isabetli kararlar verdikleri, normal şartlar altında düşman olması gereken canlıların nasıl olup da sürekli beraber yaşadıkları, kendi aralarında nasıl iletişim kurdukları gibi pek çok sorunun cevabı bilim adamları tarafından verilmeye çalışılmaktadır.

Oysa canlıların ortaya çıkışları ve sahip oldukları özelliklerle ilgili bu gibi soruların tek bir cevabı vardır. Yeryüzündeki tüm canlıları Allah yaratmıştır Bu delilleri her yerde görülebilen, çok açık ve kesin bir gerçektir.

Sitenin bu bölümünde Allah'ın varlığınının apaçık delillerinden örneklere yer verilmektedir. Dünyanın neresine gidilirse gidilsin, hangi canlı incelenirse incelensin sonuç değişmeyecektir. Tüm evrene hakim olan kusursuz bir düzen vardır. Ve bizler gördüğümüz her canlıda bu düzenin kusursuzluğuna bir kere daha şahit oluruz.

Canlılardaki tasarım örnekleri, bize bu olağanüstü düzeni yaratmış olan Allah’ın benzersiz sanatını ve gücünün sınırsızlığını tanıtan ayetlerden, yani delillerdendir. Önemli olan bu ayetleri görebilmek ve Allah’ın yüceliğini, büyüklüğünü takdir edebilmektir. Allah bunu takdir edemeyen kişilerin durumunu bir ayetinde şöyle haber vermektedir:

Göklerde ve yerde nice ayetler vardır ki, üzerinden geçerler de, ona sırtlarını dönüp giderler. Onların çoğu Allah'a iman etmezler de ancak şirk katıp-dururlar. (Yusuf Suresi, 105-106)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 371
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Hasan arkadas, kendi kuskulariyla nasil bas edecegini bilemiyor.

kimse durup dururken yok dedi mi arkadaslar. Siz duydunuz mu?

ben duymadim. :clover:

Sorunun icinde yatan koca celiskiye bakin simdi:

ALLAH VARDIR DIYOR ARKADAS :D

KARDESIM HEEEYY; HOOP, NEREYE?

VAR OLAN SEYIN ISPATI YAPILIR MI???

(anladiysa arap olayim) :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hasan arkadas, kendi kuskulariyla nasil bas edecegini bilemiyor.

kimse durup dururken yok dedi mi arkadaslar. Siz duydunuz mu?

ben duymadim. :clover:

Sorunun icinde yatan koca celiskiye bakin simdi:

ALLAH VARDIR DIYOR ARKADAS :D

KARDESIM HEEEYY; HOOP, NEREYE?

VAR OLAN SEYIN ISPATI YAPILIR MI???

(anladiysa arap olayim) :D

10081[/snapback]

Sen onu anladın mı acaba???

:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim kuşkularım yok çünkü inanıyorum... Hiçbirşeyide ispat etme gibi bir niyetim yok... bu forumda inanmayanlar nasıl aslını inkar ediyorsa bende bunu yazma gereği duydum...... bunun içinde hinlik aramana gerek yok arkadaşım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fussilet Suresi 11.Ayet:

Sonra Allah, buhar halindeki semayı yaratmayı diledi de, ona ve yere "ikiniz de isteyerek veya istemeyerek gelin!" dedi.Onlar, "Biz isteyerek geldik!"dediler.

El-Mürselat Suresi 1.Ayet:

(At yelesi gibi) bir biri ardına gönderilenlere (rüzgarlara)

2.Ayet:

Sonra estikçe esen boralara,

3.Ayet:

(Yağmur)yaydıkça yayanlara

4-5-6. Ayetler:

Sonra hakla batılı ayırdıkça ayıranlara

Gerek özür için, gerekse uyarı için vahy bırakanlara yemin ederim ki...

El-Araf Suresi 54.Ayet:

Şüphesiz sizin Rabbiniz, o Allah dır ki, göklerle yeri altı günde yaratmış; sonra arş ı istila eylemiştir.( hükmü altına almıştır.)Gündüzü gece ile örter ve sur atle gece gündüzü, gündüz de geceyi kovalar. Güneş i , ay ı ve yıldızları kendi emrine amade kılmıştır.Dikkat edin ki, yaratmak ve emretmek yalnız ve yalnız O na mahsustur.alemlerin Rabbi olan Allah, ne kadar yücedir!

Ed-duhan Suresi 43-44-45-46. Ayetlar:

Şüphesiz zakkum ağacı,

Mücrimin yemeğidir.

Erimişi maden tortusu gibidir.Karınlarda kaynar.

Sıcak suyun kaynaması gibi...

DEVAMI YARIN...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim kuşkularım yok çünkü inanıyorum... Hiçbirşeyide ispat etme gibi bir niyetim yok... bu forumda inanmayanlar nasıl aslını inkar ediyorsa bende bunu yazma gereği duydum...... bunun içinde hinlik aramana gerek yok arkadaşım...

hasan17 demişsin bertrand russel'ın bir sözü var "aptallar kendisinden son derece emin olarak yaşarlar akıllılar şuphe içinde yaşarlar"demiş

Benim kuşkularım yok çünkü inanıyorum..demişsin hangi kategoridensin belli oluyor hiç kuşkusuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hasan17 demişsin bertrand russel'ın bir sözü var "aptallar kendisinden son derece emin olarak yaşarlar akıllılar şuphe içinde yaşarlar"demiş

Benim kuşkularım yok çünkü inanıyorum..demişsin hangi kategoridensin belli oluyor hiç kuşkusuz

10309[/snapback]

HINLIK KONUSUNDAKI YANITIM, AILO ICINDI :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah; kendi iradesiyle evreni yoktan var eden, ona belli bir düzen veren, gökleri ve yerleri ve bunlarda en küçüğünden en büyüğüne kadar canlıları yaratan, onlara hayat ve rızık veren, öldüren-dirilten, dilediğini dilediği şekilde idare ve tasarrufu altında bulunduran, varlığı bir başka etkenle değil, kendinden olan, her şeyi bilen, gören, işiten, yarattıklarında en ufak bir çarpıklık ve dengesizlik bulunmayan, herşeye gücü yeten, bütün mülkün gerçek sahibi, emir ve hüküm koymaya tek yetkili; övülmeye, itaat edilmeye, şükredilmeye gerçek lâyık, bir benzeri daha bulunmayan, bütün varlıkların, güneşin, ayın, gök ve yer cisimlerinin itirazsız itaat ettiği, boyun eğdiği, ismini ululadığı, ibadet edilmeye lâyık Hak mabud. Allah, mabud olduğu için Allah değil, Allah olduğu için mabudtur. Onun İlâh oluşu, ibadete lâyık oluşu, bir başka sebepten değil; kendi 'zat'ının yüceliğindendir. insanlar zaman zaman putlara, ateşe, güneşe, yıldızlara, millî kahramanlara veya hakkında korku ve ümit besledikleri herhangi bir şeye tapınmışlar; bu hâlleriyle de onları ilâh ve mabud edinmişler, bilâhare bunlardan cayarak, onları tanımaz ve tapınmaz olmuşlardır. O zaman da daha evvel mabudlaştırdıkları varlıkların mabudluk vasıfları yok olur. Hülâsa Allah'ın dışındakiler ancak insanların mabudlaştırmalarıyla mabud telâkki edilebildikleri hâlde Allah, bütün beşer ona inansa da, inanmasa da; ibadet etse de etmese de o, zatıyla Allah olduğu için ibadete lâyıktır. Beşerin inkârı onu Allah olmaktan uzaklaştıramaz.

Not: Sizlerin bu yazıları okuduktan sonra, gerçekten okumuş olma ihtimaliniz Allahın var olmasının kesinliği yanında sıfırdır..!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Alahın varlığı üzerinde şüpesi olanlarla, Allahın varlığını kabul etmeyenler arasında çok büyük fark vardır. Birisine birşeyler anlatırsın, ön yargısı yoktur anlar. Diğerine anlatırsın, dönüp dolaşıp tekrar anlatırsın, doğruyu görür fakat gene anlamaz... Burada ikinci grub sıkıntısını çekiyoruz..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Allah yoktur! Allah varsa Nerdedir? başlıkları altında tartışılan konuyu birde Allah vardır başlığı altında tartışlalım istedim ben diyorum ki Allah vardır. Konuyu bu başlık altında tartışmanın bizi daha doğru sonuçlara götüreceğini düşünüyorum . Allah vardır konuya bütün fen ilimlerinin temeli olan matematikten başlayalım. Matematikte 0(sıfır) yoktur anlamındadır. 0+0=0 0-0=0 0/0=0 0x0=0 yokluğuna inan bir insana

Allahın varlığını açıklamakla elde edeceğimiz şey yine 0 dır. Yani yoktan var çıkmaz. Allahın varlığı ancak onun varlığından yola çıkılarak ıspatlanabilir. Allahın varlığına inanmayan ve nerde olduğunu merek edenlere

yardımcı olalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@DİL BÖCEĞİ hosuma gitti.

Elbet bütün saglam dayanagi bilimler ile Allah´i kanitlamak mümkün. Onu görmemek imkansizda olsa o kadar bilimi olanlar bunu neden görmemekte israrli olduklari nasil anlatabiliriz.

Ya görmek istemiyorlar yada sapik ilme sahipler :D

Sapik ilim ne demek: Bilim adamlarininda cogunun bunu belgelemekte zorluk cektikleri veya son kaniti aramakta olduklari. Dogru belgeleri yanlis anlam vermeleri veya ugrasta olduklaridir.

Allah´in bize bahsettigi mathemaktik ile onu belgelemek o bilimi murdar etmek degil, gercek degerini vermektir.

Allah vardir ve olmamasi düsünülemez. Düsünmek isteyenlerede saglikli bir bilim engeldir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@DİL BÖCEĞİ hosuma gitti.

Elbet bütün saglam dayanagi bilimler ile Allah´i kanitlamak mümkün. Onu görmemek imkansizda olsa o kadar bilimi olanlar bunu neden görmemekte israrli olduklari nasil anlatabiliriz.

Ya görmek istemiyorlar yada sapik ilme sahipler :D

Sapik ilim ne demek: Bilim adamlarininda cogunun bunu belgelemekte zorluk cektikleri veya son kaniti aramakta olduklari. Dogru belgeleri yanlis anlam vermeleri veya ugrasta olduklaridir.

Allah vardir ve olmamasi düsünülemez. Düsünmek isteyenlerede saglikli bir bilim engeldir.

Öyleyse siz doğru belgelere doğru anlamları verin de, kurtarın insanlığı "tanrı vardır, yoktur" tartışmasından. Tüm insanlık da size dua etsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

Vay bee....

Zavallı insan kendi varlık-yokluğunu düşünmeyi bırakıpta Yüce yaradanın varlığını-yokluğunu tartışmaya başlamış...

Siz önce kendinize bakın inkar edenler siz varmısınız? Önce kendi varlığınızı ispatlayın....

Düşünüyorum, öyleyse varım... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.