Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Her Öğünden Önce Su İçerek Zayıflayabilirsiniz

asisedef06

Önerilen İletiler

Sağlıklı bir yaşamın en temel gereksinimi düzenli su içme alışkanlığının kazanılmasıdır. Günde en az 2-3 litre su tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

Yeterli miktarda su içen kişiler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda bu kişilerin çeşitli hastalıklara daha az yakalandıkları görülmüştür. Dolayısı ile su içmenin yaşamsal dengeyi önemli ölçüde etkilediği gözlemlenmektedir.

Her-%C3%96%C4%9F%C3%BCnden-%C3%96nce-Su-%C4%B0%C3%A7erek-Zay%C4%B1flayabilirsiniz-1.jpg

Yemeklerden önce 1-2 bardak su içen kişilerin, içmeyenlere oranla kilo kaybı yaşadığı ise yapılan bir diğer araştırmanın sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Öyleyse yemeklerden önce içilen suyun yemek yeme oranınızı etkileyebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü su hiçbir kaloriye sahip değildir ve içildiğinde tokluk hissi verir, böylelikle yemekten önce içilen su daha az yemek yenilmesini sağlayabilir.

Sonuç olarak yapılan araştırmalar ve testler gösteriyor ki öğünlerden önce içilen su zayıflamaya büyük ölçüde katkı sağlıyor. Yaklaşık olarak yemekten önce su tüketenlerin diğer diyet yapanlara oranla 2 ila 3 arasında kilo verebildiği kanıtlanmıştır.

Her-%C3%96%C4%9F%C3%BCnden-%C3%96nce-Su-%C4%B0%C3%A7erek-Zay%C4%B1flayabilirsiniz-3.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 6 ay sonra...

öğle yemeğinden 2 saat önce su içilmesi öneriliyor. ne dersinz?

Kim önermiş hani nerde ? Su içilmenin saatimi olurmuş... kesinliklee her öğün her gün azaltılmadan 2-3 lt en az içilmedir!!! örneğin şirketime evim sadece 15 dk mesafede otübüsten iniyorum ordanda evime 3 dakika kalmış olsa bile marketten suyumu alıp içiyorum içilmeli ertelenmemeli.. ben ciddi bir kilo verdim 23 kg! ve su kesinlikle içilmeli... cildinizin bile değiştiğini fark edeceksiniz !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Meşhur Mayo Klinik diyor ki (http://www.mayoclinic.com/health/water/NU00283)

How much water do you need?

Every day you lose water through your breath, perspiration, urine and bowel movements. For your body to function properly, you must replenish its water supply by consuming beverages and foods that contain water.

So how much fluid does the average, healthy adult living in a temperate climate need? The Institute of Medicine determined that an adequate intake (AI) for men is roughly 3 liters (about 13 cups) of total beverages a day. The AI for women is 2.2 liters (about 9 cups) of total beverages a day.

Erkek için 3 litre/gün - yani 13 bardak (cup ölçüsü ile)

Kadın için 2.2 litre/gün - yani 9 bardak (cup ölçüsü ile)

Tabi yazıya göre bunlar genel içeçek olarak alınıyor yani beverages-içecek dırek su olarak adlandırılmıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Meşhur Mayo Klinik diyor ki (http://www.mayoclini...h/water/NU00283)

Erkek için 3 litre/gün - yani 13 bardak (cup ölçüsü ile)

Kadın için 2.2 litre/gün - yani 9 bardak (cup ölçüsü ile)

Tabi yazıya göre bunlar genel içeçek olarak alınıyor yani beverages-içecek dırek su olarak adlandırılmıyor.

thumbsup.gif masraflıyım ben yahu günde 5 lt su içiyorum neredeyse herkez bakamaz bana :) kendi kendimle çok mutluyum .. heleki köye aileme gittiğimde su taşıma telaşımız görülmeye değer ilçeden damacana taşıması hayli güç :) köyün kaynak suyuda harika ama ben içemiyorum onu çok fazla . ama su gerçekten HAYAT'tır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kim önermiş hani nerde ? Su içilmenin saatimi olurmuş... kesinliklee her öğün her gün azaltılmadan 2-3 lt en az içilmedir!!! örneğin şirketime evim sadece 15 dk mesafede otübüsten iniyorum ordanda evime 3 dakika kalmış olsa bile marketten suyumu alıp içiyorum içilmeli ertelenmemeli.. ben ciddi bir kilo verdim 23 kg! ve su kesinlikle içilmeli... cildinizin bile değiştiğini fark edeceksiniz !

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Simin kardeş bu konularda baya bilgilisin. smile.png

Su sağlıklı düşünmeye de etkenmidir?

Zira toplum olarak en çok sağlıklı düşünmeye ihtiyacımız var.

yok her bünyeye aynı etkiyi vermesini beklemek onlardan farksız kılmaz bizi... zira bazen aşırı su almak tansiyon düşüklüğü yaratır dimağı kapar felan onun için kişiler 2 lt aşmasın genede :) vay öyle dediydiniz vay şunu yaptıydınızlarla uğraşmak güç olur... sözün kısası; ne yapsak olmaz bazılarına... uymaz yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

“Acıktığınız zaman önce su için. Kişi sağlıklı su içerse acıkmaz. Çünkü beynimizde acıkma merkeziyle susama merkezi çok yakındır ve birbiriyle örtüşür. Vücut susadığı zaman, açlık da hissederiz, onun için yeterli su içerseniz, acıkmanız da olmaz. Acıktığınız zaman önce su için, açlık hissiniz kaybolabilir! Açlık hissiniz kaybolmaz ise yemeğinizi sağlıklı bir şekilde yemelisiniz.” Prof.Dr.Canan Karatay 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

cok guzel bilgiler ;

esim beslenme uzmani oldugu icin ben musadenizle buna ilave yapayim

Yemek yemeye az bir miktar su mustesna; susuzlugumuzu giderecek kadar su icerek baslamamakta da cok buyuk faydalar vardir

Saglikli yasam icin uyku duzeni gibi su icmenin de duzeni olusturulmalidir, soyle ki:

Mesela 2-3 bardak su ictikten sonra yemek yemeye oturan kisi ; mide asidinin dogal ayristici etkisini de su ile oldukca azaltmis olur

Puding yaparken puding tozunun ayrismadan topak topak olmasi gibi yediklerimiz(eger uzerine cok su icersek) da topak topak paketlenir ve biz besin degerini geregi gibi alamayabiliriz

simdirim yavaslayabilir; bunye sindirimdeki tahribati onlemek icin enerjiyi sindirime yonlendirir  ve en onemlisi ilk firsatta yeniden beslenmeye ihtiyac duyariz ki bu suyun duzgun kullanilmazsa sismanlatacagini da gostermektedir ..

biraz acimasizca mi oldu ne

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.