Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CANUGUR CEHENNEMDEN NASIL ÇIKAR..?

drukabalam

Önerilen İletiler

CANUGUR CEHENNEMDEN NASIL ÇIKAR.....?

Şayet CANUĞUR.....İçinde hazır olarak bulduğu(Hatta hiçbir itirazı dahi

olamadığı mutlak yaşam şartlarını) bu tüm yaşam bilgilerini değerlendirip

tüm bunlar benim iradem dışı olanlardır...Ve bu güç beni neden bu şart

larda içinde tutmaktadır............derse ve bir Yaratıcı ya inanırsa CEHENNE

MEDE GİTSE HERŞEYDEN ÜSTÜN OLAN "O" VARLIĞI AKIL İLE BİLDİĞİ

İÇİN "O" NA SIGINARAK CEHENNEMDEN "O" NUN SAYESİNDE

KURTULACAKTIR............................................

Şayet CANUGUR.......Şimdiki gibi üstün bir varlığa inanmadan....Yaşamını

tüketirse CEHENNEMDE onu oradan çıkaracak bir güce İNANMADIĞI

İÇİN EBEDİ OLARAK.....ORANIN MECBURİ ŞARTLARI İÇİNDE YAŞAYACAKTIR

KÖTÜ BİR RÜYA GÖRDÜĞÜNDE....ELİNDEN HİÇBİR ŞEY GELEMEMESİ GİBİ

İNANAN..........Dört duvar içinde dahi YARATANA SIĞINIR..

İNANMAYAN....Dört duvar içinde Ebedi oturur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANUGUR  CEHENNEMDEN  NASIL  ÇIKAR.....?

Şayet  CANUĞUR.....İçinde  hazır olarak bulduğu(Hatta hiçbir  itirazı  dahi

olamadığı mutlak  yaşam şartlarını)  bu  tüm  yaşam bilgilerini  değerlendirip 

tüm  bunlar  benim  iradem dışı  olanlardır...Ve bu  güç  beni  neden  bu  şart

larda  içinde tutmaktadır............derse  ve  bir  Yaratıcı ya  inanırsa  CEHENNE

MEDE  GİTSE  HERŞEYDEN ÜSTÜN  OLAN  "O"  VARLIĞI  AKIL İLE  BİLDİĞİ 

İÇİN  "O" NA  SIGINARAK  CEHENNEMDEN      "O" NUN      SAYESİNDE

KURTULACAKTIR............................................

Şayet CANUGUR.......Şimdiki  gibi  üstün  bir  varlığa  inanmadan....Yaşamını 

tüketirse  CEHENNEMDE      onu  oradan  çıkaracak  bir  güce  İNANMADIĞI 

İÇİN  EBEDİ  OLARAK.....ORANIN  MECBURİ  ŞARTLARI  İÇİNDE  YAŞAYACAKTIR

KÖTÜ  BİR  RÜYA  GÖRDÜĞÜNDE....ELİNDEN  HİÇBİR  ŞEY  GELEMEMESİ  GİBİ

İNANAN..........Dört  duvar  içinde  dahi  YARATANA  SIĞINIR..

İNANMAYAN....Dört  duvar  içinde  Ebedi  oturur...

8124[/snapback]

Tesekür ederim, zira sevdigim tüm kadinar cehennemde olduklari icin oradan cikmaya hic te niyetim yok :D

Cennet denilen yerde 17 lik huri kizlarla eski eslerimi aldatmak istemiyorum :D

Hurileriniz de, cennetiniz de sizin olsun :D:D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canugur bu soruya cevap vermek mumkunmu ? yani senin beynine sorup cevabini bulamadigin soruyu soruyorsun buna ben yada bence biz cevap veremeyiz ergerki ugur cehennemden nasi cikar sorusunu sorduysan yani öldükten sonrasini sana yazacaklarim bukadar.bu sorunun cevabni o zaman yuce allah bilir...............segiler form arkadasim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canugur bu soruya cevap vermek mumkunmu ? yani senin beynine sorup cevabini bulamadigin soruyu soruyorsun buna ben yada bence biz cevap veremeyiz ergerki ugur cehennemden nasi cikar sorusunu sorduysan yani öldükten sonrasini sana yazacaklarim bukadar.bu sorunun cevabni o zaman yuce allah bilir...............segiler form arkadasim

8292[/snapback]

BU SORUYU BEN SORMADIM ARKADASIM.

ALLAH ADINA HÜKÜM VEREN FANATIK YOBAZLARIN ...TEN UYDURMALARI BU SORULAR.

kendileri su an cehemin dibinde yasadiklarini farkedemediklerinden yakacak; katldecek insan ariyorlar.

Dikkat ederseniz ne kadar aptalca sorular sorduklarini farkdersiniz.

INANC, BU YOBAZ HERIFLERIN ELLERINE DÜSTÜYSE VAY ÜLKEMIZIN HALINE :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KİMİN CENNETE KİMİN CEHENNEME GİDECEĞİNİ ALLAHTAN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ ALLAH KANDIRALAMAZ ALLAH ADİLDİR............

8407[/snapback]

BAKSANIZA SIMDIDEN CEHENNEME ATILDIK BILE :D

SIZINLE O KADAR SERT TARTISMALAIMIZ OLDUGU HALDE SIZ BÖYLE BIR KOMIK YARGIDA BULUNMADINIZ, BU IYI BIR SEY TABI.

AMA ARADA CIKIYOR ISTE DEMEK KI ALLAH ADINA YARGICLIK YAPANLAR.

SÖZÜMÜZ YOK BASKA, NAPALIM, KADERSE ORAYA DA GIDERIZ :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evliya Gibi Kişi Neden İmansız Öldü?

Hani bakarız kişinin konuşmalarına anlattıklarına da, deriz ki, “evliya gibi adam”!... Ama bir de bakarlar ki, o kişi “imansız” gitmiş yeni yaşam boyutuna!.

İnanılmaz gelir bu bize!... Ortaya koyduğu fiiller veya konuşmalar yahut görünüşü, bizde “evliyadan” zannını oluşturacak kadar belirgin olmasına karşın, neden böyle bir kişi “imansız” olarak yeni yaşam boyutuna geçer?

Bu konuyu sorguladığımda şöyle bir olay müşahede ettim...

Hepimizin bildiği meşhur açıklaması vardır Rasûlullah aleyhisselâmın:

“Kişi ne hâl ile yaşarsa o hâl ile ölümü tadar; o hâl üzere bâs olur ve o hâl üzere kâbir âleminden mahşer âlemine geçer!.”

Anlam olarak böyle açıklama.

Şimdi beynin çalışma sistemi hakkında şu bilgiyi hatırlayalım...

Beyinde iki tür hafıza-bellek (memory) mevcut...

Birincisi “short term memory” yani kısa süreli bellek-hafıza, diğeri de uzun süreli hafıza (long term memory)...

Kısa süreli hafıza yani önbellek, gün içinde kullandığımız verilerin muhafaza edildiği; anlık değerlendirmelerin yapılarak fiilleri ortaya çıkartan bölüm. Bu bazen birkaç saat, bazen de uyanık kaldığımız süreye kadar uzanan bir süreç. Önbellekte çalışma yapan bilinç, kendisinin gerekli gördüğü bu sürecin sonunda elindeki verileri bazen ana hafızaya aktarıyor bazen de aktarmadan silip atıyor. Tıpkı bilgisayardaki RAM ile Hard Disk gibi...

Ancak burada şu hususu iyi anlayalım..

Biz yıllar içinde edindiğimiz bilgileri, şartlanmaları ve değer yargılarını, hatta genetik yoldan bize intikal eden verileri ana hafızada barındırırken; ön bellekte ise, (Ram karşılığı olan) bilinç, bedenden beyne ulaşan istek ve dürtüleri, hormonal yoldan gelen itmeleri ve dahi oluşan duyguları esas alarak, içinde bulunduğumuz anı değerlendirir.

Önbellek bu süreçte gerek gördükçe ana bellekten de yararlanır!.

Meselenin püf noktası işte buradadır düşünceme göre!

Zekâ veya akıl ön bellekte işini görürken, yani bir konuda karar verme durumundayken, ana bellekte ne kadar doğru ve mantıklı bilgi ve değer yüklenmiş olursa olsun, daima bedensel dürtüleri ve duyguları da dikkate alır; ve hatta onların etkisi altında karar verir!.

Bedensel dürtüler veya duygular ise, başta hormonal üretim olmak üzere, bedenin tüm biyokimyası ile çok yakından ilgilidir.

Konu içinde olanların yakından bildikleri üzere, çeşitli hormonların aşırı veya yetersiz üretilmesi kişinin psikolojik dengesi üzerinde önemli değişiklikler veya büyük dengesizlikler oluşturabilir.

İşte bu durum yani bedensel dürtüler; astrolojik etkiler, şartlanmalar veya yanlış bilgiler, önbellek havuzunda toplanan veri girdilerinin değerlendirilmesinde son derece önemli rol oynayarak; kişinin ana bellek veri tabanındaki bir takım doğru ve gerçek bilgilere rağmen, olması gerekenin aksi istikâmette davranışlar ortaya koymasına, yanlış değerlendirmeler ve uygulamalar yapmasına yol açabilir.

Kişisel kanâatim odur ki, karaciğerin sağlık düzeninin bozulması, bünyenin çeşitli metabolik ve biokimyasal dengelerini değiştirmekte; bu durum da otomatik olarak beyne yansıyarak, zeka veya aklın önbellekte yaptığı değerlendirmelerde pek çok yanlışlara yol açmaktadır. Bu yüzden karaciğere zarar veren her şeyden kesinlikle kaçınmak gerekir beyin sağlığımız ve sağlıklı düşünce yapısına sahip olmamız için!.

Nefs kelimesiyle işaret edilen şuur (beden değil), önbellekteki değerlendirmeleri sırasında, astrolojik etkiler, bedensel dürtüler ve duyguların yoğun bombardımanına rağmen; ana belleğinde bulunan gerçekçi verilere göre yaşamına yön verebilirse, o kişinin dünyası da âhireti de mamûr olur. Bu da ancak onun bilincini, “nefsini tezkiye etmesi” ile, yani tasavvuf terbiyesi ve İslâm Dini verileriyle arındırmasıyla mümkün olur.

Bunu gerçekleştiremez ise, o zaman da, hem yaşamı hem de geleceği hayli sorunlu olacak demektir!.

Önce 40 vakit olarak namaz teklif edilmişken, sonuçta 5 vakit namaz yaşanmasındaki amaç da işte bu noktada konumuzla çakışmaktadır.

Niçin 5 vakit namaz?

KUR'AN'I EN İYİ DEĞERLENDİREN KİŞİ OLARAK RASÛLULLAH Muhammed Mustafa aleyhisselâm 5 vakit namaza devam etmiş ve tüm çevresiyle de bunu yaşamı boyunca uygulamıştır!

Bizim olayı değerlendirme yönümüz itibariyle, bu olaydaki ana amaç şudur.

Daha önce de çeşitli konular arasında anlattığımız üzere, Namaz yaşanan bir olaydır, kılınmanın ötesinde!.

“Vay o namaz kılanların hâline ki Namazlarından gaflet içindedir” hükmünü düşünelim...

Yani...

Kişi, namaza durduğu zaman, “Fatiha’sız Namaz olmaz” hükmünce, okuduklarının manasını düşünür ve yaşar. Bu düşünceyle de, namaza girmiş olur!.

Bu düşüncenin sonucudur ki, beden varlığının kendisinin kullandığı geçici bir araç olduğunu; kendisinin, beden ötesi bir varlık ve hatta “halife” olarak, özündeki “ilahî” kuvveleri keşfetmek; bunları “kuvve”den “fiile” çıkarmak; bu kuvvelerle donanımlı olarak ölüm ötesi boyuta geçmek zorunda olduğunu farkeder ve hisseder.

İşte bu hissediş ve hatırlayış, kişinin önbellekteki düşünsel faaliyetlerine ve yaşama bakış açısına kazandırdıklarıyla, bir sonraki vakte kadar yaşamına yön verir.

Bu da en azından 5 vakte bölünmüştür kişinin uyanık olduğu süreç içinde... Önbellek çalışma düzenine bağlı olarak!. Böylece kişi “iman” hâli içinde yaşar bir sonraki vakte kadar!.

Esasen, namaz vakitle kayıtlı olmayıp; her vaktin namazı söz konusudur!.

Bir kişi din bilgilerini hatmetmiş, tasavvuf bilgilerini ezberlemiş; en ince ayrıntısına kadar ana belleğine yerleştirmiş ve gerek duyduğunda da tıpkı bir bilgisayar gibi bütün bunları tekrarlıyor olabilir!. Bu hâliyle de o, herkesin onu “evliya”dan gibi görmesine rağmen, bir felsefeci olmaktan öteye geçemez!.

Eğer, bilinci, yaşadığı andaki değerlendirmeleri sürecinde, bedensel dürtülerine esir olmaktan kendini alakoyamıyorsa; veya duyguları yüzünden, akla mantığa ve ana belleğindeki “iman bilgilerine” rağmen, onlara ters düşen davranışlar sergiliyorsa; sonuçta “imanî gerçeklerden” perdelenerek o anki fiillerini ortaya koyuyorsa; böyle bir hâl içindeyken “imansız” olarak ölümü tatması işten bile değildir!. Bâs oluşu da “imansız” olarak gerçekleşecektir elbette bu durumda!.

İşte bu nedenledir ki, kendinin ölüm ötesi sonsuz yaşam için varolmuş bedensiz varlık olduğuna iman etmemek anlamına gelen beden dürtülerine veya duygularına tâbi olarak aklın gereklerine ters düşen davranışlar ortaya koymak, sonuçta kişinin önbellekte yaşanan bu “imansızlık” hâliyle ölümü tatmasına yol açar!... Bilgisine, konuşmalarına hayran olan insanlar, onu “veli” sansalar dahi!.

Bu konu aslında çok geniş bir konu... Bana bu konuda açılanın ana hatlarını sizlerle paylaşmak istedim. Sizler de bu konuda düşünerek daha pek çok detayı keşfedebilirsiniz elbette...

Yüksek kolestorolün veya hormonal dengesizliklerin beyinde nasıl etkiler oluşturarak, psikolojiyi ne şekilde etkileyebileceğini düşünüyor muyuz?

Karaciğere zarar veren maddeler kullanımı sonucu metabolik dengelerin etkilenmesiyle, beynin, vücudun değişen biyokimyası altında ne tür psikolojik dengesizliklere girebileceğini hatırımıza getiriyor muyuz?

Dedim ya, konu sanırım benim yazdıklarımdan çok daha kapsamlı... Ve insanlık şu anki bilgisiyle bu konuda henüz, baltayla beyin ameliyatı yapma düzeyinde gibi!

Beynimize, karaciğerimize ve hormonal dengemize zarar verecek şeylerden uzak durmamız, belki de bize ölüm ötesi sonsuz yaşamın hiç farkında olmadığımız güzelliklerini kazandıracaktır...

Bu konuyu iyi düşünelim.

AHMED HULÛSİ

29 Haziran 2003

NC, USA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cangür:

Cehhenemin en ön sıralarında, en sıcak kazanlarında akşam yemeğine benimle birlikte davetlisin. Ölünce, ilk sağa gir Fragged abiden selamım var de seni hemen içeri alırlar. Saygılar.

8654[/snapback]

YEMEK ICIN TESEKÜRLER.ORASI BANA BIRAZ SICAK GELEBILIR.

BEN ÖLÜNCE; UYANDIGIMDA SABAH KAHVALTISINDA YANIMDAKI SEVDIGIMI VE NERDE OLACAGIMI, BU KISA DÜSÜ NASIL GÖRDÜGÜMÜ VE BURASI HAKKINDA NELERI ANIMSAYACAGIMI SIMDIDEN MERAK EDIYORUM DOGRUSU ?????????

BIR NOT DEFTERI TUTSAM, GÖTÜREMEM.

DEV BIR PIRAMIT YAPSAM, GÜCÜM VE PARAM YETMEZ.

EN IYISI; OLDUGU GIBI, TIG TEBER SAH MERDAN UYANMAK BU UYKUDAN?????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gereksiz bir soru???

Arkadaşım sen kendini kurtardın mı bakalım???

Bu soruya net cevap verebiliyorsan ne mutlu sana...

Kimin ne olacağı hiç belli olmaz...

Cennetlik mi cehennemlik mi yalnız Allah bilir...

:excl:

Ayrıca cehennemle ilgili soğuk şakalar yapılmasını doğru bulmuyorum...

:excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haklisiniz

böle soruya böyle cevap misali.

su bizim garip insanlarimizin yargi hastaligi yok mu :D

önüne geleni yargilarlar, doktora doktorluk ögretirler, mühendise ev yapmasini filan..Pilottan iyi de ucak kullanirlar.

ama kendilerini aldatan bazi ückagitci imamlara bir türlü imamlik ögretecek zerre kadar bilgileri olmadigindan, onu bunu cehenneme yollamaktan sadistce zevk alir bazi gerzekler :D

inanclariyla da bu sekilde oynayarak kendi kendilerini ne kadar aptal durumlara soktuklarinin dahi farkinda degiller kücük ve zavalli farecikler :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALİSIFIR1CİM

CEHENNEMDE YAŞAYANLAR NİYE CEHENNEMİ TARTIŞMASIN

MESELA YEDİ KAT CEHENNEMİN HANGİ KATI DAHA HOŞ TARTIŞMASI YAPSAK

OLMAZMI_?

ALİSIFIRBİR2CİM SEN HANGİ KATTASIN

SİZDE NASIL RÜZGARLAR ESİYOR

BİZİM BURADA RÜZGAR YOK

CANUYUR ABİME SELAM EDER, GÜL TUTAN ELLERİNDEN ÖPERİM

FRAKCIĞIMA SELAM EDER,GÜL TUTAN ELLERİNDEN ÖPERİM

CEROCUĞUMA,SELAM EDER,GÜL TUTAN ELLERİNDEN ÖPERİM

ALATCIĞIMINDA ELLERİNDEN ÖPERİM

MANDALİNE SELAM YOK,O BANA CEVAP VERMEDİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALİSIFIR1CİM

OLMAZMI_?

BİZİM BURADA RÜZGAR YOK

8948[/snapback]

Bu konularla ilgili şakalar yapmak hiç hoş değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALİ01 ABİ

HAYATIN TAMAMI ŞAKA DEĞİL Mİ?

ASLINDA PEK ŞAKA YAPTIĞIMDA SÖYLENMEZ.

KEŞKE BUNLARIN HEPSİ ŞAKA OLSA

KEŞKE BİLE DEMESEM

ALİ1 ABİ OLAY CİDDİ...

8954[/snapback]

INTER, SENI ANLIYORUM :D

SEN DE BIR ZAMANLAR BENIM GIBIYDIN; SONUNDA BÖYLE OLDUN DEGIL MI?

BÖYLE YAPTILAR SENI DE :D:D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

BURAYA İLK GELDİĞİM GÜNLERDE

TAYLAN ABİM, CIROMİKİM ABİM, ASPATRON VARDI.ACIKLI OLDU.

ŞU ANDA HİÇBİRİ YOK.

FRAKÇIĞIM O GÜNLERDE ÇOK CESURDU, BUGÜNLERDE TIRSIK...

KALDI KALDI Bİ ALAT ABLA, BİDE KARAMAN ŞÖVLİYE MİLKİ ABLAM...

DİYORUM Kİ EY FANLARIM , CANLARIM BEN O GÜNLERDE ŞAŞKINDIM

ŞİMDİ ŞAPŞAPŞAŞKINIM.

MADEM SORUYOSUNUZ CEVAPLİYİM BARİ :

BU SAHİFENİN KONU BAŞLIĞI CANUYUR CEHENNEMDEN NASIL ÇIKAR İDİ

BEN BUNU ESPRİ ZANNETMİŞTİM

ÖYLE DE KATILDIM, BENDE ŞAKA YAPTIM

SAHİFEYİ AÇAN DARBUKALAM ABİMDİ.....ŞİNDİİİİİ BUGÜÜÜÜÜÜÜN......

BİR SAATTİR DİNİ KONULAR BAŞLIKLI BÖLÜMÜ DİKKATLE İZLİYORUM.

NEDEN, ÇÜNKÜ INTERLOCKUNUZUN INTER MEDYATİK TARAFIDA VAR

BİLDİĞİNİZ GİBİ

HAYRETLER VEDE MAYRETLER......

LÜTFEN O SAHİFELERİ TÜM FURUM SAKİNLERİ DİKKATLE OKUSUN.

DURUMUMUZU AHVALİMİZİ VE DE ŞERİYATIMIZI İRDELESİN

MASAYA YATIRSIN, AHÜZAR ETSİN

BAŞINI DÖVSÜN, BAĞRINI YIRTSIN, NE BİLİYİM İŞTE BİŞİLER YAPSIN

VAY VAY VAY, 3 KERE VAY

UY ANAMLAR, UY ANAMLAR

NE GÖRDÜM :

ALLAH'A LANET OLSUN DEDİ CANUYUR ABİM.......

KONU BAŞLIĞINI HATIRLAYIN VE YORUMSUZDUR :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakma intercim, olayin seninle ilgisi yok, yaniti verdigim arkadasla da ilgisi yok. biliyorsun.

Kimse icinizden bir seyleri söküp cikarmaya calismiyor, allah diye de konuyu sapttirmazsan sana daha cok cicek yolaayabilirim :clover::clover:

benim sorunum tanrilar ve tanricilik oynayanlarla.

yoksa sen de misket oynamasini cok mu seviyordun :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANIM CANUYUR ABİCİM

GENE KAFAYI KARIŞTIRDIN BENİM YAA

ABİ

ALLAH BAŞKA TANRI BAŞKA MI?

ALLAH NE TARİF EDERMİSİN?

TANRI NE TARİF EDERMİSİN?

ABİ KAVRAMLARI KULLANIP KULLANIP BENİM GARİP KAFAMI NEDEN KARIŞTIRIYOSUN.

BİLİYORUM FURUMDA BENİM GİBİ APTAL BİRİ YOK AMA

BİGÜN GELİR BİRİ BELKİ DE KÜÇÜKTÜR

BUNLARI OKUR KAFASI KARIŞIRSA NAPARIZ?

EĞER KAFASI KARIŞIRDA YANLIŞ İŞLER YAPARSA BUNUN SORUMLUSU SEN

OLMAZ MISIN?

ABİ

SANA MANİ OLMAK LAZIM

BUGÜNE KADAR O BİZİM ÇOK BÜYÜĞÜMÜZDÜR, ONU HOŞGÖRÜN , İDARE

EDİN DİYE HEP SÖYLEDİM

AMA ŞİMDİ BÜTÜN BU SÖZLERİMİ GERİ ALIYORUM.

ALLAH VEYA TANRI HANGİSİ OLURSA OLSUN SENİN GÜNAHLARINI AFFETSİN.

HEPİMİZİNDE AFFETSİN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALİSIFIR1CİM

OLMAZMI_?

BİZİM BURADA RÜZGAR YOK

8948[/snapback]

Bu konularla ilgili şakalar yapmak hiç hoş değil...

8953[/snapback]

sevgili lokum interim ben seni nerede es geçme gafletinde bulundum. görmemişimdir kusuruna bakma sen bu garibin kafası karışık..

bu arada dini konulara girmek istemiyorum ama bu kadar saçma bir konu başlığı altında da birşeyler yazmak zorunda kaldığım için üzgünüm. herkez kendini kurtarsın kendi vicdanından sonra başka yerlerdende bir başkasını kurtarırsınız. yazık başka birşey diyemiyorum. bu konunun bir an önce kapatılmasını istiyorum hatta forumdan da kaldırılmasını mümkünse tabi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.