Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DUSUNDUREN SORU

Misafir ^^esra^^

Önerilen İletiler

YA SEN BÖYLE BİR POTANSİYELE SAHİPSEN SENDEN DÜNYAYA GELECEK ÇOCUKLARI VE ONLARIN AKİBETLERİ HAKKINDA FAZLA KAFA YORULMAZ. GERÇEKLERE KARŞI GÖZLERİNİZİ YUMMANIZ ONLARI YOK ETMEZ.BİR DÜŞÜNÜN BAKALIM SİZDEN BİR KUŞAK ÖNCEKİ BÜYÜKLERİNİZ SİZE BÖYLE Mİ BİR AİLE TERBİYESİ VERDİ.SİZ VE SİZİN GİBİLERİ ANLAMAK ÇOK ZOR,UFKUNUZ,HAYALLERİNİZ,GELECEK ADINA YAPTIĞINIZ PLANLAR MİADINIZ DOLANA KADAR"ÖTE"DİYE BİR KAVRAM BEYİN ÇEPERİNİZ DAHİLİNDE OLMADIĞI İÇİN BÖYLE DURUMLARDA HÜMANİST KİSVESİ ALTINDA AHLAK VE TERBİYE ERDEMLERİNE SALDIRIYI KENDİNİZE İŞ EDİNİYORSUNUZ.

BAKİRELİK SAFLIĞI VE TEMİZLİĞİ TEMSİL EDER HEM BAYAN HEM DE ERKEK İÇİN BUNU KORUYAMAYAN ERKEK OLSUN BAYAN OLSUN SAFLIĞINA VE TEMİZLİĞİNE BÜYÜK LEKE DÜŞÜRMÜŞTÜR.

ALDIĞIM CEVAPLARDAN ANLAŞILDIĞI GİBİ PİSLİKLER HER ZAMAN OLACAK, OLACAK Kİ TEMİZİN KIYMETİ BİLİSİN YANİ PİSLİĞİN DE YARATILMASI BOŞUNA DEĞİL HER ŞEYİN YARATILMASINDA BİR HİKMET OLDUĞU GİBİ.

sahip olunan potansiyelden kastın ne,terbiyesizliğin sınırları mı,namusun korunur çizgisi mi...asıl terbiyesizlik namusu burdan ölçmekte başlıyor...duygular,değerler bir kenara atılmış somut bir kavram altında işler olduk namusu da...

hadi bunu da bir yana bıraktım,sen ayıp olarak baktıgın bu potansiyeli gelecek nesile hangi açıklamayla yüklüyebiliyorsun ki...

doğru...pislikler olmalı ki temizin değeri bilinsin,sözde temizlikler de olsun ki gerçek temizliğin,saflığın ne oldugu anlaşılabilsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 131
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

YA SEN BÖYLE BİR POTANSİYELE SAHİPSEN SENDEN DÜNYAYA GELECEK ÇOCUKLARI VE ONLARIN AKİBETLERİ HAKKINDA FAZLA KAFA YORULMAZ. GERÇEKLERE KARŞI GÖZLERİNİZİ YUMMANIZ ONLARI YOK ETMEZ.BİR DÜŞÜNÜN BAKALIM SİZDEN BİR KUŞAK ÖNCEKİ BÜYÜKLERİNİZ SİZE BÖYLE Mİ BİR AİLE TERBİYESİ VERDİ.SİZ VE SİZİN GİBİLERİ ANLAMAK ÇOK ZOR,UFKUNUZ,HAYALLERİNİZ,GELECEK ADINA YAPTIĞINIZ PLANLAR MİADINIZ DOLANA KADAR"ÖTE"DİYE BİR KAVRAM BEYİN ÇEPERİNİZ DAHİLİNDE OLMADIĞI İÇİN BÖYLE DURUMLARDA HÜMANİST KİSVESİ ALTINDA AHLAK VE TERBİYE ERDEMLERİNE SALDIRIYI KENDİNİZE İŞ EDİNİYORSUNUZ.

BAKİRELİK SAFLIĞI VE TEMİZLİĞİ TEMSİL EDER HEM BAYAN HEM DE ERKEK İÇİN BUNU KORUYAMAYAN ERKEK OLSUN BAYAN OLSUN SAFLIĞINA VE TEMİZLİĞİNE BÜYÜK LEKE DÜŞÜRMÜŞTÜR.

ALDIĞIM CEVAPLARDAN ANLAŞILDIĞI GİBİ PİSLİKLER HER ZAMAN OLACAK, OLACAK Kİ TEMİZİN KIYMETİ BİLİSİN YANİ PİSLİĞİN DE YARATILMASI BOŞUNA DEĞİL HER ŞEYİN YARATILMASINDA BİR HİKMET OLDUĞU GİBİ.

neymiş bu bizim gözlerimizi yumduğumuz gerçekler ?

bir düşündümde; bizden bir kuşak önceki insanlar benim yaşadığım koşullarda yaşamıyorlardıki onların mutlu olmak için gereksinimleriyle benim mutluluk gereksinimlerim bir değilki.

ben temizliği sağflığı beyinde yürekte arıyorum kızların bacak aralarında değil.

bekaret konusu aslında kişilerin kendi tercihleridir her insan sevdiğinden farklı şeyler bekleyebilir buda en doğal hakkıdır ama eğer sen bunu bir problem olarak algılar hatta dahada ileri gidip pislik diye hitap edersen o zaman problemin nerede olduğunu kavramak zor olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar bu konu hakkinda konusmakta önce tereddüt ettim ama sonra içimdekileri söylemek istedim.

Bu konu biraz zor ve eyer konusuyorsak içimizden geçtigi gibi konusmak lazim.mesela ben suan esimden ayriliyorum artik benimle kimse evlenmek istemiycekmi?ben hayatim boyunca esimden baska hiç kimseyi tanimadim.tanimak istemedim ,ayrilmamak için elimden geleni yaptim ama olmayincada olmuyor.ve esim bana herzaman bu ayriliktan benim zarar görecegimi ona birsey olmayacagini istedigi insanla evlenebilecegini ,biraz daha ileri gidip benim sürünecegimi söylüyor.çünkü burasi türkiye evlenmis ayrilmis kadinla kimse evlenmez diyor.bumudur yani..

Benim hayatimda sadece esim vardi ve baska elimi dahi kimse tutmadi ama esimin bana söylediklerine bakin.bakire ama hayatinda onlarca erkek olan kizlari ve benden ayrilan kisininde erkek oldugunu düsünmek lazim.kafa yapisina,namus anlayisina bakmak lazim.ben erkegim isime gelmezse ayrilirim ben erkegim bana birsey olmaz düsüncesi olmamali.bazi seyler tek basina yasanmiyorsa bunun acisini da tek kadinlar yasamamali bence.evlenecegimiz insani kisiligi ile deyerlendirmeli ve saglamsa kisiligi ve bakire deyilse bilmeliyizki o birisi tarafindan acimasizca kandirilmis!bence bu böyle ama kisiligi saglam deyilse alirken bakire olmasi ilerde ne olacagini garanti etmez.erkeklerde hiçbirsekilde kadinlarla oynamayacak kadar namuslu olmali ve deyilse onlarida namussuz olarak deyerlendirebilmeliyiz.yoksa hepimiz insaniz kimsenin mali deyiliz,defolu muamelesi kimse kimseye yapamaz.insanlik ölmediyse tabi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

söylediğiniz gibi örf ve adetlerimiz olmasa türkiyede rusya gibi avrupa gibi kimkime dum duma kısaca şuna cevap verin siz müslüman bir türkmüsünüz yoksa hıristiyan bir avrupalımı? hem şoför meali hem ikibuçuk yok Türklükte yazan kız beyaz gelinliğiyle eve girer beyaz gelinlik saflığın temizliğin simgesidir burası türkiye lütfen bırakın bu televole muhabbetlerini atalarımız geri kafalı değildi!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neymiş bu bizim gözlerimizi yumduğumuz gerçekler ?

bir düşündümde; bizden bir kuşak önceki insanlar benim yaşadığım koşullarda yaşamıyorlardıki onların mutlu olmak için gereksinimleriyle benim mutluluk gereksinimlerim bir değilki.

ben temizliği sağflığı beyinde yürekte arıyorum kızların bacak aralarında değil.

bekaret konusu aslında kişilerin kendi tercihleridir her insan sevdiğinden farklı şeyler bekleyebilir buda en doğal hakkıdır ama eğer sen bunu bir problem olarak algılar hatta dahada ileri gidip pislik diye hitap edersen o zaman problemin nerede olduğunu kavramak zor olmaz.

koşullar neyi değiştirirki kardeş yürekte bitmiyormu olay kendinimi tutamıyorsun? ayrıca o bahsettiğin bacak arası meselesi öyle basit bir meselemi? ileride aynı yastığı paylaştığınızda hiçmi düşünmeyeceksin o yanında yatan kabullendiğin kadının kimlerle neler yaşamış hiçmi rahatsız olmayacaksın? sadece bacak araları kirlenmiyor kadın bir eşya değildir oda bir ruhtur ilerici geçiniyorsunuz ama söylediklerinize bir bakın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

koşullar neyi değiştirirki kardeş yürekte bitmiyormu olay kendinimi tutamıyorsun? ayrıca o bahsettiğin bacak arası meselesi öyle basit bir meselemi? ileride aynı yastığı paylaştığınızda hiçmi düşünmeyeceksin o yanında yatan kabullendiğin kadının kimlerle neler yaşamış hiçmi rahatsız olmayacaksın? sadece bacak araları kirlenmiyor kadın bir eşya değildir oda bir ruhtur ilerici geçiniyorsunuz ama söylediklerinize bir bakın...

1- ilerici geçinmiyorum!!

2-kızlık zarında ruh adına bir halt göremiyorum umrumda bile değil şahsen ona kalıncaya kadar ne basitlikler var insanın midesini bulandıran.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

zor bi konu.

her erkek kadınının ilk aşkı olmayı her kadında erkeğinin son aşkı olmayı ister.

bence bu gayet normal.

evet ben evleneceğim kişinin bakire olmasını isterdim.ama bu kesinlikle bi ön koşul olmazdı.

aslında son koşul bile olmaz.sadece olsa iyi olur.okadar.

ve ben bu konuyu türk adet ve örfleriyle bagdastırmayı anlayamadım.

bir cok toplumda bekaret oldukca önemli bi konudur.bizden cok daha tutucu toplumlar var bu konuda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk örf ve adetlerine göre kız olması gerekir bence.. ama hiç kimse büyük konuşmasın birine bir tutulursunuz gözünüz hiçbirşeyi görmez.. ama bu çok nadir olur... Eğer batılılaşma tönünde hareket edecek olursak kimse için hiçbirşey farketmez ve işler iyice çığrından çıkar... bu da hiç hoş olmaz.. Özellikle erkekler için konuşuyorum... çok kişinin kız kardeşi ve kızı var... hiç bir erkek bunu olumlu yönde karşılayacağını zannetmiorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hic onemi yokkk kiz yada kadin onemli oàlan o andan sonrasii

bırakta buna biz karar verelim hayal et hı? bence çok önemi var hatta olmazsa olmaz gibi çünkü ben hiç sanmıyorum akıllı bir kızın hislerine yenilip böyle birşey yapacağına genelde zevk ve heyecan uğruna düşerler bu hataya bazılarıda gerçekten önemsizmiş gibi ailesinden nasıl görmüşse nasıl sınır koyulmuşsa o sınırlar içerisinde yaşayarak bu sınırlarda kişinin aile yapısına göre değişir kızın ailesi için bir sakınca yoksa geriye kalıyor kendi kafasından birini bulmakta tartışmaya gerek yok bence bu herkesin kendi görüşüdür benim görüşümde bütün dünya hep deseki önemi yoktur ben gene olmazsa olmaz derim eminimki kendini türk gibi hisseden herkeste böyledir sadece türküm demekle türk olunmaz insanlarımız alışmış biraz herşeyin kolayına kaçmaya müslümanım ama namaz kılmam türküm ama avrupalıyım yok öyle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVLENMEYE KARAR VERDINIZ DIYELIM EVLENECEGINIZ KISININ KADINMI KIZMI OLMASINI ISTERDINIZ YADA BIR ONEMI VARMIDIR SIZIN ICIN....

neden erkeklere de sorulmuyor,nedir bu çifte standart.bayan bekaretını tek başına yitirmiyor sonuçta.ayrıca erkekler herşeyi yapsın,sonra bayan ona beyaz paket içinde sunulsun oh ne ala.

hem baskı ile ne olurkı kız sanarsınız belkıde değildir :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gerçi soru bakire olmayan biri ile evlenmek istermisiniz miydi.ben de cevabımı vermişitim ama bir iki şey daha yazayım istedim.

erkeklerin kadınları anlaması cok zor.tamamen farklı dünyalar.farklı öncelikler.farklı hedefler.farklı güdüler.

bence bir kızın birlikte olduğu ilk erkekle evlenememesi herhalde bayaa yıpratıcı olur onun için.(tabii ki normal kızlardan bahsediyorum.)kadınlar için cok önemlidir sanırım ilk sefer.

ama benim ki sadece tahmin ve gözlem yanılıyorda olabilirim.

hangi erkek bi kadını aklından geçeni bilebilir ki:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bırakta buna biz karar verelim hayal et hı? bence çok önemi var hatta olmazsa olmaz gibi çünkü ben hiç sanmıyorum akıllı bir kızın hislerine yenilip böyle birşey yapacağına genelde zevk ve heyecan uğruna düşerler bu hataya bazılarıda gerçekten önemsizmiş gibi ailesinden nasıl görmüşse nasıl sınır koyulmuşsa o sınırlar içerisinde yaşayarak bu sınırlarda kişinin aile yapısına göre değişir kızın ailesi için bir sakınca yoksa geriye kalıyor kendi kafasından birini bulmakta tartışmaya gerek yok bence bu herkesin kendi görüşüdür benim görüşümde bütün dünya hep deseki önemi yoktur ben gene olmazsa olmaz derim eminimki kendini türk gibi hisseden herkeste böyledir sadece türküm demekle türk olunmaz insanlarımız alışmış biraz herşeyin kolayına kaçmaya müslümanım ama namaz kılmam türküm ama avrupalıyım yok öyle

hayir tas seninn dusuncen cok yanlis sedelina cok hakli bayan bekaretini tek kaybetmiyor biz kadinlar duygusal seyleriz insan bazi sey ler olunca kendine hakim iolamiyo bunu sen benden iyi bilirsin hersey olduktan sonra kizi suclamaya gerek yokk ben erkek olsam ve kiz arkadasim bana bole bir sey dese ben ona bunun onemli olmadigini solerim cunku onemli olan benle basladigi zamandan sonrasi sanki erkeklerin hepsi melekmide bizden cok sey bekliyolarr

ole bir zamandayizki ve erkekler okadar yalanciki en iyisini buldum derken yapacagini yapiyo ve terkediyoo bunu yapan senin hem cinslerin

burda abim var pariste yatmadigi kiz kalmadi bide ama ayni sey icin benim hakkimda konusulunca bacaklarimi kirarmis niye onlari yaptigi kizlarinda abisi yokmu bence bu kavram kisiden kisiye gore degisirr

hic bir sey icin kesin konusulmaz bunu bilemezzin

karsina cikan kiza ilk gunden bana bak bakire degilsen ayrilalim derqsen belki olur ama ilk bulusma icin iyi bir izleniùm olmazzz

(ozledim senide yaaa

nasilsin)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayir tas seninn dusuncen cok yanlis sedelina cok hakli bayan bekaretini tek kaybetmiyor biz kadinlar duygusal seyleriz insan bazi sey ler olunca kendine hakim iolamiyo bunu sen benden iyi bilirsin hersey olduktan sonra kizi suclamaya gerek yokk ben erkek olsam ve kiz arkadasim bana bole bir sey dese ben ona bunun onemli olmadigini solerim cunku onemli olan benle basladigi zamandan sonrasi sanki erkeklerin hepsi melekmide bizden cok sey bekliyolarr

ole bir zamandayizki ve erkekler okadar yalanciki en iyisini buldum derken yapacagini yapiyo ve terkediyoo bunu yapan senin hem cinslerin

burda abim var pariste yatmadigi kiz kalmadi bide ama ayni sey icin benim hakkimda konusulunca bacaklarimi kirarmis niye onlari yaptigi kizlarinda abisi yokmu bence bu kavram kisiden kisiye gore degisirr

karsina cikan kiza ilk gunden bana bak bakire degilsen ayrilalim derqsen belki olur ama ilk bulusma icin iyi bir izleniùm olmazzz

(ozledim senide yaaa

nasilsin)

malesef,hayalcim.kızlar bırak bekareti,erkekler görülse suçlanıyor hala.

erkek her zevki tadsın,evleneceği ise onu el değnmemiş beklesın

bır ınsan nasılsa karşısındakınden onu bekleyebılır.kendı bakıremıkı karşısından beklıyor erkek bunu

adaletmıdır bu :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

malesef,hayalcim.kızlar bırak bekareti,erkekler görülse suçlanıyor hala.

erkek her zevki tadsın,evleneceği ise onu el değnmemiş beklesın

bır ınsan nasılsa karşısındakınden onu bekleyebılır.kendı bakıremıkı karşısından beklıyor erkek bunu

adaletmıdır bu :excl:

sedelina okadar haklisin ki erkekler bunu anlayamaz cunku kafalari almiycak adamin biri burda bosanmis bir kadinla evlendi sonra niye bosandi biliyon mu kadinla sevisirken aklina onceki esiylede ole yaptigi geliyomus cok kiskanmis sacmaliga bakk erkeklerr gercekten kafasiz ama hepsi degill artik anlasinlarr yuzune bakarak ben bakire degilim diyebiliyoersa bir kizz bundan durustu olamaz ama artik tiptan yararlanip biliyorsunuz diktirenlerde varr onemli olan sey bir sey bozmaksaa aldatanlarida bulursunuz bence erkeklerrrr

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

(ozledim senide yaaa

nasilsin)

o bazı şeyler ikinizde istemedikçe olacağını hiç sanmıyorum tamamen prensip meselesi kendini özgürlüğe bırakırsan çevrendekileri geleceğini düşünmezsen ozaman dediğin gibi

erkekler yapıyorda onlara bişe denmiyormuş özrü kabahatinden beter ne işin var öyle erkeklerle?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o bazı şeyler ikinizde istemedikçe olacağını hiç sanmıyorum tamamen prensip meselesi kendini özgürlüğe bırakırsan çevrendekileri geleceğini düşünmezsen ozaman dediğin gibi

erkekler yapıyorda onlara bişe denmiyormuş özrü kabahatinden beter ne işin var öyle erkeklerle?

hadi tasss okadar masummusunuzz yoldan cikaran sizziniz kizlarii

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.