Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BU MU ERGENEKON?

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Sizce Irak eskisinden daha iyi bir durumda mı?

Irak ile Libya ayni durumda degil. Irak'ta Libya'daki geleismeler, muhalefet,... yoktu. benim kanaatime göre Irak hala Saddam ile devam ederdi ama Saddam ne yazikki kendisini cok güclü hissedip boyunu asan islere giristi ve sonuc olarakta kendi sahsi hatasinin cezasini cekti. Kuveyt isgali ile kendi sonunun baslangicini baslatti. Usagi oldugu ABD'nin cikarlarina ters düstü, onlara kafa tuttu. Bence Irak olayinda birazda deyim yerindeyse kan davasi güttü ABD. Bence ABD'nin Irak savasinda asla bir kazanci olamdi, ne parasal yönden ne de baska yönden. Harcadigi parlarai asla oradaki ptrol ile geri alamaz.

Libya bu yüzden degisik bir konumda. Halk ayaklanmasi var orada.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Libya bu yüzden degisik bir konumda. Halk ayaklanmasi var orada.

Sayın dominik, ayaklanmak halkın aklına şimdi mi geldi, bu ayaklanmaları kim çıkartıyor, köylüler İngiliz SAT komandolarını yakalamış. Bu da zaten herkesin tahmin ettiği, olayların arkasında yine bomba yağdıran vampirlerin olduğunu kanıtlamıyor mu? Bu olayların masum bir halk ayaklanması olarak gördüğünüze inanamıyorum. Almanya bile neyin ne olduğunu fark etti, Alman Vatandaşları fark edemiyor galiba.

Türk Askerinin darbe ortamı yarattığını söylediğiniz halde burada da aynı durumun olabileceğini niye görmüyorsunuz? Bence olabileceği fazla oluyor, olduğunu demek gerekiyor çünkü bu kadar tesadüf bir araya gelemez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın dominik, ayaklanmak halkın aklına şimdi mi geldi, bu ayaklanmaları kim çıkartıyor, köylüler İngiliz SAT komandolarını yakalamış. Bu da zaten herkesin tahmin ettiği, olayların arkasında yine bomba yağdıran vampirlerin olduğunu kanıtlamıyor mu? Bu olayların masum bir halk ayaklanması olarak gördüğünüze inanamıyorum. Almanya bile neyin ne olduğunu fark etti, Alman Vatandaşları fark edemiyor galiba.

Türk Askerinin darbe ortamı yarattığını söylediğiniz halde burada da aynı durumun olabileceğini niye görmüyorsunuz? Bence olabileceği fazla oluyor, olduğunu demek gerekiyor çünkü bu kadar tesadüf bir araya gelemez.

Her seyin bir ilki vardir. Yillar sonra ancak demekki yeni zamani geldi, ortam ancak degisti, Tunus, Misir, Libya, Bahreyn, Suriye, Iran,..... daha devam edecek.

Hatirlayin bir dönemler dogu bloku birden bu hale gelmisti.

Türk askerleri darbe ortami yaratti asla demedim, sadece darbenin ortamini hazirlayan bir derin devlet vardi dedim.

Ayaklanmalarin ortamininzaten dikdatörler kendileri yaratiyor. Insan gibi yönetselerdi bu hale gelmezdi durumlar. Ne demek istiyorsunuz dostum? Insanlar hala özgürlük demesinlermi? despotlara amenmi desinler?,......?

Ne istiyorsunuz anlayamadimki.

Yillarca Arap dünyasinin insanlari baski, zulüm,.... icerisinde yasiyor. Bir yerlerden patlaklik verdi. Yardim olmustur, iyikide olmus diyorum. Cuntalarla, baskilara karsi ayaklanmayi bir tutmayalim.

Dogu bloku ayaklandiginda da ayni süpheyle baktinizmi, baktikmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irak ile Libya ayni durumda degil.

Tersine son derece benzerlik var. Saddam muhalifleri yoktu olur mu, tabii ki çok sayıda vardı ama kıpırdayamıyorlardı.

Saddam bu güne kadar kalmış olsa Arap ülkelerinde çıkan isyanlar tabii ki Irak'ta da Saddam'a karşı olacaktı. Suriye'de olmaz derken orda bile oldu da Irak mı duracaktı?

Irak ve Libya resimleri arasında yedi farkı bulmakta zorlanacaksınız, bekleyin. Nereden biliyorum, çünkü bu kadar askeri harcamanın bedelinin Libya'dan çıkarılmaması söz konusu olamaz. Orta Asya'ya girmek için Afganistan, Orta Dopu'ya girmek için Irak ve Kuzey Afrika'ya girmek için Libya!

Bu fırsatı kaçırırlar sanıyorsanız çok yanılırsınız, ben söylemiş olayım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tersine son derece benzerlik var. Saddam muhalifleri yoktu olur mu, tabii ki çok sayıda vardı ama kıpırdayamıyorlardı.

Bende aynen bunu söylüyorum. Yani Saddam'a karsi isyan baslatmis bir muhalefet yoktu diyorum. Yani sizin dediginizin aynisini söylüyorum.

Libya'da yasananlar Irak'ta yasanmadi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogu bloku ayaklandiginda da ayni süpheyle baktinizmi, baktikmi?

Siz Doğu almanya nın nasıl satın alındığını benden daha iyi bilirsiniz. Evet, bana göre doğu bloku da en başta ABD olmak üzere aynı aktörler tarafından yıkıldı. Ama orada para konuştu, çünkü SSCB ye silahlı cephe açmayı göze alamadılar zaten öyle bir şey olsa her halde dünyanın sonu gelmiş olurdu.

Arap Dünyası baskı altında yaşıyor diyorsunuz da şimdiye kadar kaç kişi öldürülmüş, bu müdahalelerle ölen kaç kişi? Ben ne mi istiyorum, burada muhalefet olduğunu siz de söylediniz, muhalefet desteklensin kendileri ne yapacaksa yapsın, dışarıdan müdahale olmasın. Hep aynı yere geliyoruz, bu işler kademe kademe olması gerekir ama burada birden düğmeye basılmış gibi olaylar patladı, bu da gerçekten birilerinin düğmeye bastığını anlamamız için alim olmaya gerek olmadığını gösteriyor. Eğer demokrasi dedikleri bizdeki gibi olacaksa bırak dağınık kalsın, sadece isim değişikliği. Irak a demokrasiyi 2002 de getireceklerini söyleyerek girdiler, yıl 2012 on yıl geçti, daha nice yıllar geçer...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demokratik batı ülkelerinde sistem insan hyaklarına göre işler yani kurallar insan haklarına göre çıkar ama derin dünya devleti tüm dünyadaki devletleri kurup içten yönettiğinden toplumu şekillendirmek için insan haklarına aykırı işler yapar dünyada görülen bir çok olayın altında derin dünya devleti vardır hem zaten kan dökerek bu devletleri kuranda bunlardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demokratik batı ülkelerinde sistem insan hyaklarına göre işler yani kurallar insan haklarına göre çıkar ama derin dünya devleti tüm dünyadaki devletleri kurup içten yönettiğinden toplumu şekillendirmek için insan haklarına aykırı işler yapar dünyada görülen bir çok olayın altında derin dünya devleti vardır hem zaten kan dökerek bu devletleri kuranda bunlardır.

Bu derin dünya devleti, ne menem bir şeymiş ki, bazı ülkelere demokrasi, bazılarına da no demokrasi getirmiş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte 'Zekeriya Öz' atamasının perde arkası

Zekeriya Öz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne atandı. Bu atamanın arkasında ne var?

CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, atamanın perde arkasında neler yaşandığını açıkladı:

Atama kararı 5'e 2 oy çokluğuyla alındı. Bu atama, HSYK'ya göre yapılması gereken acil bir ihtiyaçtan doğu. İstanbul'da Çağlayan Adliyesi açıldı, pek çok ilde de başsavcılıklar boştu. Yargıtay ve Danıştay'a da üye atanınca, birçok görev yeri boşaldı. Bu çerçevede ilk çalışmalar pazartesi yapıldı, dün de son şekli verildi.

HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, "Savcı Öz ile ilgili kararın yürüyen soruşturma ile ilgisi yok" dedi. Okur, "Bugünkü gözaltılarla da bu olayın bir ilgisinin olmadığını" da belirtti.

PERDE ARKASI

Bazı HSYK üyeleri, Öz'ün üslubundan rahatsızdı. Bu toplantıda 5 üye bu değişikliğin şimdi yapılmasını istedi ama 2 üye "Yaz kararnamesinde yapalım" dedi. 5 üye diğer 2 üyeye itiraz etti. 5 üye, diğer üyelerin isteğini "Zekeriya Öz için şimdi atama yapmazsak, yıllarca bu görevde kalabilir" diyerek reddetti.

HSYK 1. Daire Başkanvekili ise, neden Fikret Seçen'i seçtiklerine dair, "Fikret Seçen daha kıdemliydi, hükümetten hiçbir etki olmadı" açıklamasında bulundu

KARARA İMZA ATANLARDAN İLK YORUM

Ergenekon savcılarının yeni görevlere atanmasıyla ilgili karar veren HSYK üyeleri ilk kez konuştu. Savcılar ise 'Sürpriz oldu' yorumunu yaptı

Ergenekon savcıları Zekeriya Öz, Fikret Seçen ve Ercan Şafak'ın HSYK tarafından yeni görevlere atanmaları terfi mi kızak mı tartışmalarına neden oldu.

Atamaların altında imzaları bulunan yüksek yargı mensupları ise kararların siyasi bir tasarruf olmadığını savundu.

HSYK üyeleri atamaların Ergenekon soruşturmasını etkilemeyeceğini belirtti.

HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici Habertürk'e yaptığı açıklamada yapılan atamaların mevcut soruşturmalara bir etkisi olmayacağını dile getirdi.

'GİDİŞATI ETKİLEMEZ'

HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur ise söz konusu savcıların terfi ettiğini ve ellerindeki soruşturmaların gidişatını etkilemeyeceğini vurguladı.

Okur, "Avrupanın en büyük adliyesinde görev yapacaklar. Görevden almış değiliz. Ayrıca Seçen, Özel Yetkili savcılardan sorumlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği görevine getirildi" diye konuştu.

Gazetevatan.com/ 30.03.2011/ 18.15

Bu da bir taktik mi, yoksa bir şeyler değişiyor mu? HSYK nın bu yapısıyla bir şeylerin değişmesi mümkün değil ama Allah büyük...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu derin dünya devleti, ne menem bir şeymiş ki, bazı ülkelere demokrasi, bazılarına da no demokrasi getirmiş.

Yaniliyorsunuz sayin yilmaz. Demokrasiye getiren derind evlet degil. Derin devlet bizde oldugu gibi diger batili ülkelerde de vardi ama dönemi bitince rahatca tasviye etmesinide bildiler ve becerebildiler. Bunuda o ülkelerdeki toplum bilincine, demokrasiye karsi duyduklari saygi ve degere borclular. Bizde olydugu gibi kimisi derin devletin avukati kimiside savcisi olmadi. Susurluk olayini hatirlayin, o dönemler dahi Susurlukcularin taraftarlari vardi ve her mahkeme sonucunda "Türkiye sizinle gurur duyuyor" sloganlarini atiyorlardi. Susurluk cetesinin cocgu elemani hala devletin üst brimlerinde görev yapiyorlar, Mehmet Agar gibileri hala T.C. nin mahkemesine ifade vermeye gelmiyor, getirilemiyor,.....

Bugünlerde de Ergenekon ismi altindaki derin devlet ve cetelikle suclananlarin avukatlari oldugu gibi daha yargi bitmeden savcilik yapanlarda var.

Ülkemiz yillarca kutuplastirilmis, bir taraf A diyorsa diger taraf otomatikmen B diyor. Bir örnegini vereyim, MHP-DSP-ANAP iktidari Apoyu yakaladi, daha dogrusu paketlenen Apoyu teslim alid ama idam edemedi. Ama yni koalisyonun ortagi MHP son dönemlerde idam yularini meydanlara atarak simdiki iktidarin üzerine gitmeyi denedi. Yani kendisi iktidardayaken yaptiklarini dogru bulup baskasininkini dderhak yanlis bulmak. Kardesim kendin asydin, gücün yetiyorduda veya dogru olan oysa. Hem asma, sonra özel bir adayi teslim et sonrada yok efendim besliyormusuzda, asmiyormusuzda,.... hikayeleri anlat.

Bu yüzdende ülkemizde derin devlet ile mücadele etmek kolay degil cünki, taraftarlari cok. Vatandas hukuka ve demokrasiye geregi kadar sahip cikmiyor, kamuoyu cok zayif. Bati ülkeleri böyle olmadigi icinde derin devletlerini rahatca tasviye etmesini becerdiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Libya'da yasananlar Irak'ta yasanmadi.

Bir ülkede muhalefetin acımsızca ezilmesi ve susturulması ile, bir fırsatını bulup konjonktürden fırsat bulup, domino etkisinden yararlanarak ayaklanması arasında muhabbete değer bir fark göremiyorum.

Hayır yani, Irak işgali haksızdı, zulümdü, ama Libya işgali yerinde, doğru, iyidir demeye çalışıyor gibi duruyorsunuz da, ondan söylüyoruz, aynı veya farklı şey söylediğimiz değil muhabbet.

Tabii henüz bir işgal olmadığı için ne desek boş, beklemek zorundayız. Ama petrolü işletecek firmaların bile belirlendiği haberleri hiç hayra alamet değil. "Buyrun demokrasiniz, sizin için altın tepside getirdik bakın, hadi hayırlı olsun, güle güle kullanın, hadi kalın sağlıcakla, haa, aklımıza gelmişken, petrol gelirini halka eşit dağıtmayı sakın ihmal etmeyin" deyip onca masrafı çöle döküp dönüp gideceklerini hiç düşünemiyoruz da, ondan yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yoksa bir şeyler değişiyor mu? ... Allah büyük...

Zekeriya'ların adlarının aynı gün çok önemli olaylarla anılması sadece raslantı mı?

"Raslantının (bile) nedenleri vardır."

Cami duvarından bahsedildiğini duyardım ama ilahiyat duvarından bahsedildiğini duymadıydım! Gerçi ilahiyatta bir cami herhalde varmıştır! Duvarları da bitişikmiştir zahir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaniliyorsunuz sayin yilmaz.

Raif Bostan öyle demişti de o yüzden alıntı yapmıştım.

Sayın dominik, eğer dediğiniz gibi derin devletle mücadelede samimi olunduğuna inansak biz de destekleriz. Susurlukta ışıkları yakıp söndürenlerin bazıları bu davadan içerdeler, derin devletin adamı dediğiniz Doğu Perinçek (yine tekrar ediyorum ki yanlış anlaşılmasın, kendisini hiç sevmem) derin devletle, ABD ile en çok uğraşan kişi ama içeride.

Şu son günlerde olanlar da sizi düşünceye sevk etmiyor mu, cemaate dokunan yanıyor, buradan bir pay çıkmıyor mu? Aslında biz de bu konudan uzak dursak fena olmaz :excl: . Bunların hepsinin tesadüf olması mümkün değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Raif Bostan öyle demişti de o yüzden alıntı yapmıştım.

Sayın dominik, eğer dediğiniz gibi derin devletle mücadelede samimi olunduğuna inansak biz de destekleriz. Susurlukta ışıkları yakıp söndürenlerin bazıları bu davadan içerdeler, derin devletin adamı dediğiniz Doğu Perinçek (yine tekrar ediyorum ki yanlış anlaşılmasın, kendisini hiç sevmem) derin devletle, ABD ile en çok uğraşan kişi ama içeride.

Şu son günlerde olanlar da sizi düşünceye sevk etmiyor mu, cemaate dokunan yanıyor, buradan bir pay çıkmıyor mu? Aslında biz de bu konudan uzak dursak fena olmaz :excl: . Bunların hepsinin tesadüf olması mümkün değil.

Pericek'i gecin lütfen, defalarca aciklama yaptim bu konuda, adam görevi icabi yapiyor. Lütfen etrafinizdaki en keskin solculara sorun ve Perincek'in kim oldugunu ögrenin. Perincek siyasi yasami itibariyla ajan ve provekatör olarak calismistir. Artik anlayin sizde canim neden sivri sivri konustugunu.

Ben AKP'nin gercek amacinin derin devleti temizleyip gercek demokrasi ve seffahligi getirmeyeceginide önceleri defalarca yazdim ama ya okumamissiniz ya da unutmussunuz.

Ama AKP'nin böyle olusu Ergenekon adi altindaki derin devlet yapilanmasinin olmadigini veya yakalananlarin tümünün derin devlet ile alakasinin olmadiginida göstermez.

Son yasananlar tabiki beni düsündürüyor ve olayin raydan cikartilmak istendigi manasini bende uyandiriyor.

Bilinen gercek suki Türkiye'de var olan derin devlet yapilasmasi hala devam ediyor ve bu davada direnen gücler var. Binlerce faili mechullerin sorumlularinin bulunmasi derin devletin cökertilmesiyla olacak, Sivas, Corum, Maras, Basbaglar, 1 Mayis , Malatya katliamlarinin, Hirant Dink ve digerlerinin gercek katilleri derin devletin cökertilmesiyle bulunacak. Hatta inaniyorumki PKK dahi derin devletin son bulmasiyla daha rahat cökertilecektir. Yillarca insanlar birbirlerine kiydirildi, hala her gün birbirimize yan gözle bkar durumdayiz, adaletdizlik hukuksuzluk, yolsuzluk,...... almis son gaz gidiyor.

Ben ne AKP ne de derin devlet tarafindayim. Tüm sorumlular bulunmasi gerekli. Hükmet yanlis yapiyorsa bizleri istemesi gerek. Bakin Arap dünyasina, insanlar yollara dökülerek dikdatörlere pes ettiriyorlar. Ama biz ikiye ayrilip birilerinin avukatligini yapiyoruz. Neden yollara dökülüp binlerce faili mechullerin hesabini sormuyoruz, derin devletin desifre edilmesini, bulunup fes edilmesini istemiyoruz dersiniz? Ama sunun bunun avukatligini yapan eylemlerde bulunuoyruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Perinçek'in suçu ne, hangi suçtan yatıyor, bunu söyleyeceksiniz. Provokatörlük diye bir suç yoktur. Olursa ülke açık cezaevine dönüşür. Her fikrini söyleyen provokatör olur. Böyle bir şey olamaz. Biraz ne dediğini bilerek konuşmak gerekiyor. Perinçek kimin eline silah ve para verip kimi öldürtmüş? Bunun somut kanıtı gerekiyor.

Derin devleti, faşizmi diline pelesenk etmiş insanların şimdiye kadar görülmüş en derin, en faşist oluşuma çanak tutmak için koşuşturarak canla başla hizmet etmeye çalışması çok ibretliktir.

Max Frisch'in "Kundakçılar" adlı bir eseri var. Genco Erkal tarafından sahnelendi. Konusu özetle, kurdun kendisini yemek için geldiğini gören eşeğin "o kurt değilmiştir, yanlış görüyorumdur" diye aldırış etmeden yemlenmeye devam etmesidir. Hitler Almanya'sının bir taşlaması olan bu eserde faşizmin tırmanışı halkın aymazlığına bağlanır. Yazara göre sıradan vatandaşın bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın felsefesi ve korkaklığı, ikiyüzlülüğü, menfaate ve güce tapınması gibi etkenler faşizmi beslemiştir.

Şimdi lafa bakın beri gelin: "Ülkede hangi gazeteci gazetecilik mesleğinden tutuklu?" Bu sözün edildiği makam insanın inanabileceği türden bir makam değil! Bu lafı köy kahvesinde Ammedağa etse, Ahmedağa işte der geçersin. Ama lafı edenin kimliği de, işgal ettiği makam da dehşet verici!

Dünyada "sen gazetecilik yapıyorsun, gerçekleri yazıp ipliğimizi pazara çıkarıyorsun, bu suçtan seni tutukluyoruz" denilmiş kim var yahu? Böyle bir suç mu var da bu suçtan tutuklu kimse olacak? Elbette hayali suçlar yüklenecek. İddianameye bakacaksın, "ha, tamam. Suçu gazetecilik yapmak değil, başka bir şeymiş!"

Buna kargalar bile değil gülmek, donar kalırlar. "Tamam insan evrimde bizden önde de, bu kadar ileri düzeye evrimleşmek de olur mu canım?" diye dehşete kapılırlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pericek'i gecin lütfen, defalarca aciklama yaptim bu konuda, adam görevi icabi yapiyor. Lütfen etrafinizdaki en keskin solculara sorun ve Perincek'in kim oldugunu ögrenin. Perincek siyasi yasami itibariyla ajan ve provekatör olarak calismistir. Artik anlayin sizde canim neden sivri sivri konustugunu.

Şurada anlaşalım, şu forumda derin devletin olmadığını söyleyecek bir kişinin bile çıkacağını sanmıyorum, sorun bu yapıyla mücadele şeklinin bu olmadığı. Yahu ateşle barut bir arada olur mu? Doğu Perinçek i kimseden öğrenmeye ihtiyacım yok, Allah a şükür gözlerim görüyor, kulaklarım işitiyor. Bildiğim en ateşli emperyalist düşmanı ve bu nedenle de Silivri de olduğunu söyleyebilirim. Neyi provoke etmiş, hep ABD nin dayatmalarına karşı çıkmış, bu davadan tutuklananların ortak özelliği nedense AB/D karşıtı olmaları.

Ben bu derin devletle mücadeleye ancak bağımsız bir yargı, gerçekten milleti temsil eden bir parlamento ve tarafsız bir cumhurbaşkanı olduğu zaman inanırım aksi halde bu olay birilerinin çıkarlarına karşı çıkanların sindirildiği bir operasyon olarak kalır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şurada anlaşalım, şu forumda derin devletin olmadığını söyleyecek bir kişinin bile çıkacağını sanmıyorum, sorun bu yapıyla mücadele şeklinin bu olmadığı.

Eger söylediginiz gibi ise demekki ayni yerde bulusuyoruz. Ama benim bayagi süphem var sayin yilmaz. Keske desiginizi gibi olsada ben yanilsam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Derin devlete değil bu söyleme karşıyım..Yüksek devlet dersek dahada anlaşılır olacak bu ifade ettiğimiz her neyse..çünki o kadar yüksekki göremiyoruz o yükseklikteki devleti..fakat o yüksek devlet denilen kişiler bizi çok net görebilirler.. :D

Derin yada yüksek..üç beş bürokrat değil,tröstmü ne deniyor pek anlamam ya,işte bu kişiler dünya yüksek devleti,rockfellermiydi bu ailenin ismi, yanlış yazdımsa düzeltin emi.. :D

Birde ingilizlerin yüksek devleti var galiba adıda shell,miydi ne.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama benim bayagi süphem var sayin yilmaz.

Şüphem var derken, Silivri dekilerden mi onu anlayamadım. Elbette içlerinde suçlu da olabilir fakat bu adil yargılama ile ortaya çıkarılmalı, ha diğer davalarda da aynısı oluyor, bunlar tanınmış kişiler olduğu için mi itirazlar geliyor derseniz gerçeği söylemek gerekirse evet, öyle olduğu için, diğer yerlerde neler oluyor kim bilir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Derini olmayan hiç bir şey yoktur. Derin hoca vardır, :D derin düşünce vardır, derin sular vardır, derin duygular vardır, derin mevzular vardır, var oğlu vardır.

Bakın dünyada ak kara kesinliği yoktur. Doğru yanlış öyle iç içedir ki, ayrımsamak gerçekten çok zordur. Hatta: "Gerçeklerin hepsi yalan, yalanların hepsi gerçek" denecek derecede karışıktır.

Saf ve salt gerçek öyle ulaşılmaz, öyle ender, öyle nadide bir pırlantadır ki, ona fani gözü değmemiştir. Durum felsefi açıdan böylesine vahim. "Yok böyle bir şey, ömrümüzü böyle bir hayal peşinde mi harcayacağız, her şey tesadüf, biz de tesadüfen varız, gerçek merçek diye bir şey yok" diyen felsefe ana kolu bu ulaşılmazlığın çetinliğinden türemiştir.

Determinizm ise ulaşılmaz da olsa "gerçek"in var olduğuna inanmaktır. Ama bu gerçek, bize sunulanlardan çok çok farklıdır. Bize sunulanlar, gerçekler değil... Hiç bir göz, o "gerçek"e zaten değmedi de... Hiç bir idrak onu kavramadı, hiç kimseye ondan bir haber bile ulaşmadı...

Bilmem anlatabildim mi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şüphem var derken, Silivri dekilerden mi onu anlayamadım. Elbette içlerinde suçlu da olabilir fakat bu adil yargılama ile ortaya çıkarılmalı, ha diğer davalarda da aynısı oluyor, bunlar tanınmış kişiler olduğu için mi itirazlar geliyor derseniz gerçeği söylemek gerekirse evet, öyle olduğu için, diğer yerlerde neler oluyor kim bilir?

Hem Silivri'dekiler icin hemde hala disarida olanlar icin süphem var. Yani Ergenekon rayindan cikartiliyor, aynen Susurluk'ta yasanilan gibi. Bir taraftan derin devletten hesap soracagiz derken diger taraftanda konu ile alakasi olmayan ama sadece cemaatlara karsi olanlarida ayni kefeye koydular. Amac tam olarak ne anlasilmiyor, hemen hemen tüm askerlerin tutuklanmasinda genel kurmay ile basbakan son´radan görüsmeler yapti ve bazen bazilari serbest birakildi. Tahminim derin devletin elamanlarinin cogu ele gecti, bakin kiskirtmalar birden son buldu, suikastlarda birden son buldu. Ama derin devletin yöneticilerine dokunamiyorlar ve sorunda buradan kaynaklaniyor. Derin devletin üst sorumlulari bence TSK'nin bazi yüksek rütbeli elemanlari, bazi siyasiler ve diger önemli devlet görevlileri yani MIT, Polis vs icerisindeki bazi görevliler. Bunlarin bazilari tabiiki su an aktif olarak devlet icerisinde görevleri olmayabilir, yani emekli falandir. Süphem Ergenekon'un üst düzey yöneticilerini yargilamayacaklari ve sucu bir kac gazetecinin üzerine yikacaklari.

Kesin olan tek sey Türkiye'de derin devletin hala varligini sürdürdügü ve arkasinin bayagi güclü oldugu, devlet iradesinin ise bunlarin üzerine gidememesi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem Silivri'dekiler icin hemde hala disarida olanlar icin süphem var.

sayın dominik, bana göre sizin hatanız, AKP nin gerçekten böyle bir sorunu olduğuna ve bunu çözmek istediğine inanmanız. Ben de onların böyle bir dertleri olmadığını sadece amaçlarının kendilerinin tekerine çomak sokanları bertaraf etmek olduğunu söylüyorum. Yoksa burada asıl olması gerekenler başımıza çuval geçirenlerin taşeronluğunu yapanlar olmalı ama tam tersi oluyor yani taşeronluk yapıldığını anlayanlar içeride.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kesin olan tek sey Türkiye'de derin devletin hala varligini sürdürdügü

Alakası yok, kesin olan derin devletin el değiştirdiği ve yeniden yapılandırıldığı.

Suikastler sizin olmasını istemediklerinize olmadığı için yok diyorsunuz. Ama var. Eski MİTçiler, askerler, Aselsan mühendisleri, üst düzey polisler intihar süsü ile yok edildi ve ediliyor. O üst düzey emniyetçinin solak olduğu açıklandığı ve sağ tarafından vurulduğu halde üzeri örtüldü. Ama tabii bunları yandaş medya yazmıyor.

Uğur Mumcu'dan başlayarak tüm suikastler bu günlere gelmek için işlenmiştir. Buna Hrant Dink, Santora, misyonerler, danıştay, hepsi dahil... Hepsi derin devleti F tipine dönüştürmek için işlenmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.