Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cem Yilmaz

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

Sanirim Türkiye ye gelmis gecmis en etkili ve basarili reklamyildizi Cem Yilmaz...

Panasonic, Mavi Jeans, Telsim, Doritos ve simdi ise opet reklamlarinda "boy" gösterio ve eminim yine büyük yanki uyandiracak...

G.O.R.A ise en yüksek gise hasilatina imza atan yerli sinema filmi...

yani adamin tuttugu altin oluyo...

Basarisinin sirri ne dir bilmiorum ama ben cok begeniorum...

ve en son reklamina da bayildim, nerden bulur bu parlak fikirleri bilmem, gerci bilsem onun yerinde benim olurdum herhalde ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

kulagima bi dedikodu geldi arkadaslar ve cok üzüldüm, Cem Yilmaz in son reklam filmi öncekiler gibi tutmamis diolar, dogru mu bu?

nayir, nolamaz!

TR de reklam piyasasi ne alemde, kim nerden benzin alio, konusuluyo mu bu reklam filmi....

valla ben sevdim , ben artik sirf opetten alcam benzimi :D

veya begendigniz reklam varmi, hani su reklam bi daha ciksada izlesem dediginiz türden?

varsa paylasin lütfen, cok merak ettim simdi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN ALAT BACIM

BİRAZ NOSTALCİK OLCAK AMA BEN YÖNETİCİMİZ UYUYO MU İZOCAM

REKLAMINI PEK ÇOK SEVER VE KENDİME YAKIN BULURUM.

HERKESE SEVGİLER ALATBACI

HA BİDE SEVGİLİ ALİBİRCİĞİMİN 3YILDIZINI KUTLARIM

DARISI BAŞIMA :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En çok beğendiğim reklamlar genellikle Pepsi ve Garanti Bankası'ndan çıkmaktadırlar. Cem Yılmaz'ın reklamları iyi olmaktadır (genel anlamda) fakat halen 12'den vurmayı bilememektedir. Sanırım reklamlarındaki gizli ve komik mesaj ya yoktur ya da birçok insan tarafından anlaşılamamaktadır (ben dahil). Mesela en son çektiği Opet'in reklam filminde, serçe otomobil ile gizli ajan rolünü oynaması oldukça komik bir düşüncedir, ama reklam filminin esas amacı belli olmadığı için bütün bu malzemeler sanki ziyan olmakatadır.

Pepsi reklamı örneği:

Roberto Carlos (adamın adını yanlış biliyor olabilirim) denizin kenarında oturup güneşlenmektedir. Susadığı için elini pepsiye uzatmakta ve o esnada başka birisi elindeki Pepsiyi kaparak gitmektedir ve sörf yapmaya başlamaktadır. Duruma razı olamayan Roberto Carlos, bütün futbolculuk marifetlerimi oryaya koyarak (adam ne de olsa futbolcu öyle değil mi?) sörf yapan arkadaşını tek top vuruşuyla suya indirmektedir (oldukça komik bir an). Suya düşen arkadaşının elindeki pepsi de suya düşmektedir ve sahile vurmaktadır. Bunu gören Roberto Carlos da Pepsi'yi tekrar eline almaktadır.

Buradaki reklam filminin anlamı, basitçe gündelik hayatta olabilecek bir olayda (elinizi uzattığınız bir içeceği) herhangi bir arkadaşınızın hızlı bir şekilde aniden davranarak içeceği sizden önce kapmasıdır. Normalde hepimizin içinde meydana gelen bu ********* hareketin sonucunda bir burkulma ya da kıskaçlık duygusu oluşmaktadır. Bunu da Roberto Carlos gibi bir adam sahip olduğu yetenek sayesinde intikamını tatmin etmektedir. Kısacası konunun anlamı sahip olduğumuz yetenek ile kendimizi ifade etmemizdir. Olduça komiktir.

Cem Yılmaz reklamlarında, benzer bir duruma rastlamadığım için, reklamları zaman zaman oldukça anlamsız gelmektedir. Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BİZİM FRAKCIM

YAZINI DİKKATLİCE KIRAYAT ETTİM.

SEN ŞİNDİ KIRAYAT KELİMESİNİ BİLMEYEBİLİRSİN.BU KAAVE TERİMİ

HANİ KIRAYATHANEYE GİTTİK DERİZ YA. ASLINDA ZAMANINDA BU

KIRAYTHANELER OKUMA EVİ OLARAK AÇILMIŞTA ZAMANLA BİRÇOK ŞEY GİBİ

AMACINDAN SAPMIŞ BİLDİĞİN GİBİ.

NEYSE BU ESKİ UZUN Bİ KONU.SONRA TARTIŞALIM FRAKCIM.

GELELİM SENİN YAZIYA

SEN MANADAR YAZMIŞIN GİBİ GELDİ

KİM KİMİN ELİNDEN NE ALIYO

ROBERT KİM

KARLOSUN BİŞİYİ Mİ

SEN BU KONUNUN TAM OLARAK NERESİNDESİN

SEN BU BİLGİLERİ NEREDEN BİLİYOSUN

NASIL BÖYLE ALENGİR Bİ YORUM YAPIYOSUN

FRAK SENİN 1 NOLU HAYRANINIM

CANIM

İRTİBATI KOPARMIYALIM :closedeyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BELKİ DAHA ÇOK SEVECEKTİM.EN GÜZEL BİLGİLENMEK BENCE SEVGİ.

HİEEYYYT.. AMMA PARÇALADIM AMA...Bİ YILDIZ DAHA HAKETTİM.

Sana özgü açıklama için zaman mı harcayacaktım yani? Cevapların metinde olduğunu zaten söyledim sana. Yazım da Türkçe'dir. Eğer sen Türkçe yazılarımı anlamakta güçlük çekiyorsan benim suçum mudur? Herkese istediği gibi özel bir açıklama yapmam için sence zamanım varmıdır?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANIM FRAGCIM

VAKTİN BOŞ OLMASA BENLEN UĞRAŞIRMISIN?

HEP KENDİNİ İSPATLAMAYA ÇALIŞR MISIN?

BAK HAYYAM ABİM NE DEMİŞ

EY SEVGİLİ DÜNYADA PERGEL GİBİYİZ

BAŞ AYRI AYAKLAR YAPIŞIK DEVREDERİZ

YARIN KARA TOPRAKTA BİRLEŞİRİZ.

CANIM FRAK KARDEŞİM SEN KENDİNİ FERAH TUT

BİZ HEPTEN KAFADAN BİRLEŞİĞİZ

SENİ HAKKATEN SEVERİM FRAKCIM :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

VAKTİN BOŞ OLMASA BENLEN UĞRAŞIRMISIN?

HEP KENDİNİ İSPATLAMAYA ÇALIŞR MISIN?

Haklısın. Diğerleri gibi olmaz adamlarla iletişimi kesmek yerine karşımdakini adam yerine koymak gibi "kötü" bir huyum vardır. Bana "doğru" yolu gösterdiğin için teşekkür ederim. Bu konu da bitmiştir.

8798[/snapback]

sevgili fragged,

bu yazışmayı baştan beri takip ettim.Gerçkten çok sabırlı ve kibar cevaplar verdiniz.

Bilmiyorum, belki ben olsam bu kadar tahammül edemezdim.

Siz hiç hakaret kelimeleri kullanmadan konuyu ne güzel sonlandırdınız

tebrikler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANIM MİKİVEY ABLAM

SEN ŞİMDİ NİYE BULAŞTIN ABLAM BANA

FRAK ABİMLE ARAMIZA NİYE GİRDİN

YARIN ARAMIZ DÜZELİRSE SEN MADARA OLMAZMISIN

O BENİM FRAG ABİM DÖVERDE,SEVERDE

BİDE WARTUS ABİM, BİDE KURUMİKİ ABİM

SEN NERDEN ÇIKTIN ABLAM BE

HADİ BU SEFERLİK SENİ GÖRMÜYOM ABLA

SELAM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En çok beğendiğim reklamlar genellikle Pepsi ve Garanti Bankası'ndan çıkmaktadırlar. Cem Yılmaz'ın reklamları iyi olmaktadır (genel anlamda) fakat halen 12'den vurmayı bilememektedir. Sanırım reklamlarındaki gizli ve komik mesaj ya yoktur ya da birçok insan tarafından anlaşılamamaktadır (ben dahil). Mesela en son çektiği Opet'in reklam filminde, serçe otomobil ile gizli ajan rolünü oynaması oldukça komik bir düşüncedir, ama reklam filminin esas amacı belli olmadığı için bütün bu malzemeler sanki ziyan olmakatadır.

Cem Yılmaz reklamlarında, benzer bir duruma rastlamadığım için, reklamları zaman zaman oldukça anlamsız gelmektedir. Saygılar.

8774[/snapback]

ilk önce konuyla ilgili cevabin icin tesekkürler, ama biraz konuya aciklik getirmek istiorum.

Pepsi reklamlari gercekten süper, ama bunun icinde bayagi bi para harcio adamalar...

ama isin gercegi su, bi reklam filmi illaki derin manalar icermek zorunda diil.Ilk amac ürünün adini tanitmak ve daha da iisi hafizalara kazimak.

ve bunu yapmak icin ürünü herhangi bi sekilde insanlara sunmak gerek, ve bu sekil üründen ürüne degisir, mesela günlük ihtiyaclarimizi gideren ürünler, örnegin temizlik malzemeleri, bunlarin reklami, genelde ürünün ya fiyatini ya da marifetine öne sürerek yapilir. Ürün ve adi insanin gözüne sokurlurcasina sunulur, cünkü secenek bi hayli cok.

diger taraftan pepsi örnegine bakalim....

Pepsinin ezeli ve en büyük rakibi Coca Cola, ve dolaysiyle fark atmak zorunda.

Bunun icin ise cok para harcanio ve ünlü insanlar kullanilio.

Sani siradan bi ürün tanitilmio, Pepsi tanitilio, ve tabiki bunu sadece ünlü insanlar yapabilir. yani pepsinin olayi imaj olayi.

Veya Opet reklami, insanlar aaaaa Cem Yilmaz Opet den alio benizinin, bundan böyle bende sirf Opet müsterisiyim demicek herhalde, ama Cem Yilmaz isin icin de oldugu icin insanlar bu reklami es gecmiyecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

ALAT ABLACIĞIM ,EREN BEY

MADEM BU SORU SORULDU CEVAP VERMEK İCBARINDAYIM..

İCBAR CEBİRDEN GELDİĞİ İÇİN 3 BİLİNMEYENLİ BİR SONUÇ MUCBİR

OLMAKTADIR.BU BAĞLAMDA VARILAN SONUÇ İZAFİ OLDUĞUNDAN MUKABİL

ŞAHISLARIN BU NETİCEYLE HİÇBİR İLİŞKİSİ HİÇ DERECEDEDİR.

ANLAŞILMIŞMIDIR, BU KONU TARAFIMDAN HENÜZ BİLİNMEMEKTEDİR.

ANCAK TEPKİLER SONUCU ANLAŞILABİLECEKTİR.

BENCE EN ARTİZ KOMİĞİ BİLİNMEYEN KRALLARDIR.BU KRALLAR KOZMOZUN

KARANLIK DERİNLİKLERİNDEN BİR IŞIK HIZIYLA GELİR, PARALEL VE

EŞZAMANLI SAKIZSAL İLİŞKİLER KURAR, ANCAK SAKIZI YUTTUKLARI

ZAMANLARDA DÖNÜŞ KANALLARINDA TIKANIKLIKLAR ORTAYA ÇIKABİLMEKTE

BU NEDENLE TIRSIŞ ZOR OLABİLMEKTEDİR.

DENMESİ GEREKEN DENMİŞ MİDİR?TEPKİLER BURADADA AÇIKLAYICI

İBRAZLAR YAPACAKTIR....

FANLARINI HERZAMAN ÇOK KIYMETLİ BİLEN FİLM YORUMCUNUZ, SOMİKON... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Kadir Inanirin Profilo icin cektigi reklam filminide sevmistim...

Kadir Inaniri pek sevmesemde reklamdaki anafikir güzel.. Dayanikli ev aletleri, en sert bakislara bile dayanir ;)

Ve satis elemani camasir makinesi gönderim die sordugunda, yine sert bi tavirla SIKIOsa gönder dioya ...

süper yani, bilmiorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.