Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

tanrıya inananlar inanmayanlar

chromakey

tanrıya inanıyormusunuz?  

22 üye oy verdi

1. 1. tanrıya inanıyormusunuz?

• evet kesinlikle
      12
    • hayır kesinlikle
      8
    • parodoklarım var emin değilim
      2

Önerilen İletiler

• Cevaplar 124
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

arkadaşlar recetenizi yazıyorum

bence siz pek fazla havadan sudanın dışarısına çıkmayın

orda kalmanızda fayda görüyorum tarkandan mustiden devam edin gerisini boşverin 

reçete benden uymak uymamak size kalmış...

9451[/snapback]

bir kedi gördüm sanki .............. gördüm gördüm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CHROMAKEY BU TAVRIN ANLAŞILIYOR Kİ YAKINDA BU KIZDAN CEP TELEFONUNU İSTEYECEKSİN ********* DEMEKLE BUNUN KANITI ORTADA

9454[/snapback]

yok ****** senin kanıtın din konusunda hiçbirşey bilmiyorsun vaaz veriyorsun. dinin emirlerini bilmedin konuşma baş örtü öğüttür. uygalar yada uygulamaz kafir olmaz. kafir ben inanmıyorum diyen olur. isterse çıplak olsun inanıyorum desin kafir değildir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kuran-ı ağzına alırken ayetlerle konuş.... o kafan fazla olmaya başladı sana

NİSA-4-34 - Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini (cihad, imamet, miras gibi işlerde) diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından (aile fertlerine) harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkar olanlar ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri kocalarının bulunmadığı zamanlarda da koruyanlardır. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse dövün. Eğer size itaat ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür.

CHROMAKEY SANA AYETLERLE CEVAP VERMEKTEN BIKTIM DAHA AKRABA EVLİLİKLERİNE CEVAP VEREMEDİN ŞİMDİ BUNU MU ÇIKARDIN?AL SANA AYET

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya kes kardesim ya uzatma sana ne milletin evliliginden ya yter kafa utuledin senin ben almancada aciklamali herseyi ile kurani biliyorum senden ögrenmeme gerek yok sen en son insansin bana birseyler ogretecek olan biri

bilmediğin hükümler hakkındada fikirler yürütme de

kuranda kafirleri öldürecekmisin yazıyor

adil olacaksın yazıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok aşağılık senin kanıtın din konusunda hiçbirşey bilmiyorsun vaaz veriyorsun. dinin emirlerini bilmedin konuşma baş örtü öğüttür. uygalar yada uygulamaz kafir olmaz. kafir ben inanmıyorum diyen olur. isterse çıplak olsun inanıyorum desin kafir değildir

SEN BİR PARÇA İSLAM DİNİNDEN ANLIYORSAN KAFAMA TÜKÜRÜN FARZ OLAN ŞEY NE ZAMANDAN BERİ ÖĞÜT OLUYOR PEYGAMBERİN SÜNNETİYLE KARIŞTIRIYORSAN HADİS- ŞERİFLERİNİZDE Kİ UYGULAMALAR İLE KARIŞTIRIYORSUN

ORUÇ TUTMAK NE ZAMANDAN BERİ ÖĞÜT

DURUMUN MÜSAİT İSE HACCA GİTMEK NE ZAMANDAN BERİ ÖĞÜT

ALLAHIN KANUNLARI FARZDIR FARZ OLAN KESİNLİKLE YAPILACAKTIR.

ÖĞÜT NE ZAMANDAN BERİ KESİN EMİR OLDU

BEN SİZİ TANIMLAYAYIM SİZLER TATLI SU MÜSLÜMANLARISINIZ.

İÇKİ İÇERSİNİZ AMA DOMUZ ETİ ASLA YEMEZSİNİZ

SİZLERİN İNANÇLARINIZA SAYGINIZ ORTADA

TATLI SU MÜSLÜMANLARI

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞLAR GÖRÜYORSUNUZ HERŞEYE BİLİMSEL OLARAK VE KURAN AYETLERİYLE CEVAP VERİYORUM.BUNLAR HALA MAHALE KARISI İMAJIYLA SALDIRIYORLAR SİTE YÖNETİCİLERİNE RİCAM CHROMAKEY VE ESRA SİTEDEN ATILSIN

9463[/snapback]

daha bir arzun varmi ??????

senin atilmani istiyorum

konunu sevsinler sen tartismiyorsun insanlari kiyafeti yuzunden cekemiyorsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

allahin ****** dinle beni kafana sok bu sözleri bu konun adi allaha inananlar inanmayanlar sen kimsinde benim ne yone secim yapacagimi bana gösteriyorsun ya delimisin sen ya git kardesim git benden ne istiyorsun sen allah allah ne istiyorsun ne ne e taktin kafaya beni

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tevbe/9/5. Hurmetli aylar cikinca, puta tapanlari buldugunuz yerde oldurun; onlari yakalayip hapsedin; her gozetleme yerinde onlari bekleyin. Eger tevbe eder, namaz kilar ve zekat verirlerse yollarini serbest birakin. Dogrusu Allah bagislar ve merhamet eder.

Tevbe/9/29. Kitap verilenlerden, Allah'a, ahiret gunune inanmayan, Allah'in ve peygamberinin haram kildigini haram saymayan, hak dinini din edinmeyenlerle, boyunlarini bukup kendi elleriyle cizye verene kadar savasin.

Tevbe/9/73. Ey Peygamber! Inkarcilarla, ikiyuzlulerle savas; onlara karsi sert davran. Varacaklari yer cehennemdir, ne kotu donustur.

Tevbe/9/5. Hurmetli aylar cikinca, puta tapanlari buldugunuz yerde oldurun; onlari yakalayip hapsedin; her gozetleme yerinde onlari bekleyin. Eger tevbe eder, namaz kilar ve zekat verirlerse yollarini serbest birakin. Dogrusu Allah bagislar ve merhamet eder.

ESRA BUNLAR DAHA BİR KAÇI BU AYETLERE GÖRE BENİM KAFAMIN KESİLMESİ LAZIM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

FRAGGED TEŞEKKÜR ESRADAN BAHSETMEK DAHİ İSTEMİYORUM

BİZ DOĞANIN İÇİNDE YAŞAYAN DÜŞÜNEN BİR HAYVANIZ

TANRI DERKİ BÜTÜN BU NİMETLERİ SİZİN İÇİN YARATTIM DER İŞTE BU KAFAMIZDA YARATTIĞIMIZ AYMAZ TANRI YÜZÜNDEN DOĞADA AŞIRI TÜKETİM YAPTIK DOĞANIN DENGESİNİ BOZDUK ÇOĞU CANLILARA YAŞAM OLANAĞI SAĞLAMADIK FRAGGED DEDİĞİN KESİNLİKLE DOĞRU

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DERHAL BU KADININ FORMDAN ATILMASINI İSTİYORUM KARIMA DAHA ÖNCEDE DİL UZATTI BUNA RAĞMEN TÜM İNSANİYETİMLE HERKEZİN ÖNÜNDE ÖZÜR DİLEDİM ÖZEL MESAJINDA BİLE ÖZÜR DİLEDİM ŞİMDİ GENE MAHALLE KADINLARI BİLE BUNU YAPMAZ BENİM KARIMI NİYE KARIŞTIRIYORSUN GERÇEKTEN ÇOK SEVİYESİZ BİR İNSANSINIZ DİĞERİDE ÖYLE TENCERE YUVARLANMIŞ KAPAĞINI BULMUŞ DEĞİL ********* BOKU KENEFTE BULUR DERİM ANCAK İKİNİZE DE AYETLERLE KANITLAR VERİYORUM AMA SİZ HALA MAHALLE AĞZIYLA CEVAP VERİYORSUNUZ.

9478[/snapback]

kedi uzanamadigi ete mundar dermis karini deyince zorunami gidiyor benim abimde yazdiklarini okur oda uye olup sana dini anlatir zorunami gitti karin hakkinda ne dedimki sen beni bokla suvadin sabahtan beri niye acik giyindim diye

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Modern olalım dediklerinde aslında dinin kurallarını yok sayarak yaşamayı kabul ettiklerinin farkında değiller. Ayrıca başka türlü moden olmaları da mümkün değildir. Din buna müsait değildir. Eh, zaten böyle yaşayacaklarsa, seçtikleri yaşam biçmini sonuna kadar değerlendirsinler. Zaten din de bir yaşam biçmi değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir hakanbaranyildirim

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla -okuduklarımı anlayabiliyorum,güzlel bir yetenek- tartışma gittikçe boka sarıyor...Belden aşağı vurmaya başlayan CHRO...ile ESRA hakiketen ayıp etmişler....

sPARTAKÜS'E DE katıldığımı eklemek isterim.Sanırım refarans olarak İ.arsel ve T.dursun'u kullanıyor, ve de iyi ediyor....ama benim takıldığım konu laf nasıl geliyorda eişne geldi,kıt anlayışımla bunu çözemedim

Bir yerde okudum ama nerede hatırlamadım,şöyle diyordu: İhiyaçların mantığı,mantığın ihtiyaçlarını yener.İnsanlar, eğer işlerine gelmezse onlara sunulan her gerçrk bilgiyi yok saymaya hazırdırlar.

Arkadaşlar bu yüzden şaşırmış durumdalar,o yüzden de üzerlerine fazla gitme,özellikle ESRa sanırımkafası bayağı karışmış durumda...bakınız az önce yazdıklarına...Sanırım kapasitede sorun çıktı,idrak edemeyip dolanmaya başladı

Spartaküs _ismine hürmet_ daha aklı başında katılımcılar bulman dileğiyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.