Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İNANCI SİYASETE ALET ETMEK

ugurozaltin

Önerilen İletiler

Bir riyakarlık denizidir ki, sormayın gitsin.Türkiye de yıllardır oynanan oyun bu.Adamı önce bir şeye inandıracaksın sonra da inek gibi sağacaksın.

Not : Hz. Musa nın kesilmesini emrettiği sarı Boğa-Öküz sakın bu olmasın.<<İnek gibi sağılmamak için Öküzünüzü yani içinizdeki istismarcınızı öldürün>> gibi.

Çember sakal ve Türbanlı kesim yıllarca kendilerini öz müslüman biziz tavrıyla diğer kesimi aşağılayıcı tavırla baktı.

Yıllarca başı açıkları zinakar ilan ettiler.

Dindeki gerçek manada faiz ve zinayı fark etmek yerine, balgam at taktiği ile mesafa alacaklarını sandılar.Yıllarca bankaya adım atanı faizci ilan ettiler.

Şimdi faizsiz bankacılık yaptığını ilan edenlerle diğer bankaların işlemleri arasında olan farkı bir açıklayabilseler ya....

Türbanlı kadını temiz, başı açığı zinakar ilan edip sonrada baş örtüsü ile bir çok resmi bulunan Atatürk ün annesine o kadar kötü iftiraları yıllarca nasıl atabildiniz ?

<<Bir kişinin kafir olduğu zannında bulunan aslında kendi kafirliğini beyan eder >> Rasul açıklaması kitaplarda kapı gibi dururken, siz Atatürk'e bu iftirayı yıllarca nasıl atabildiniz ?

Yıllarca dünyalık ticari menfaatlarınızı çoğaltmak için saf insanları aldattınız, soyup soğana çevirdiniz ve bunuda hayvanların bile tenezzül etmediği bir yolla yani inanç sömürüsü ile yaptınız,sizin Bush dan ne farkınız var ?

Dünya da Cennetten arsa satan zındığın arkasından gidilir mi hiç ?

Sanki Cennet kendi malları, Cenneti sahiplenen firavunların hallerine bir bakın, adamlar dünya için Allah ın Cennetini satıyorlar keyiflerince yahu bunlar insan suretine bürünmüş şeytan be. Vah bunların ardına düşenlere....

Takke düştü kel göründü.İşte iktidardalar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 50
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Manzaraya bakin.

Emperyalizmin islam ülkeleri üzerinde oynadigi rol öyle etkiliymis ki, kimse hayatta nuh diyor, asla peygamber demiyor????

Komunizim korkusu, yesil cizgiyi öylesine güclü cizmis ki, savasla silmeye calisiliyor artik???

Bu alanda da her yolun emperyal ülkelerin isine gelecegini hala anlamamakta direniyorlar.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, bunlara sorulacak olkadar soru var ki, onlar ise kalkmis bize soruyorlar.

Hani minareler süngünüzdü?

Hani kubbeler migferinizdi?

Hani camiler kislaniz,

Müminler askerinizdi?

Iste henüz bu denli basit sorulara yanit veremeyenler kalkmis internet sayfalarinda hic tanimadiklari bir bilim adami olan Darwin alehine onlarca web sayfasi hazirladiklari yetmiyormus gibi:

ilk hücreyi yapsana?

Yer cekimini kim yaratti?

hidrojeni yaratsana? vb.... mantiksiz yüzlerce soruyla kafa bulandiriyorlar.

Sanki kutsal kitapta bu sorularin yanitlari varmis gibi bir de bize sunuyorlar :D

Oysa yukaridaki sorularimizin yanitlari nedense bir türlü bulunamadi???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇOK MASUM BİR SORU...VALLA BİLLA...SADECE MERAK ETTİĞİM İÇİN SORUYORUM...

ÇEMBER SAKAL VE TÜRBANLILARI BU ŞEKİLLERİNİ VE DOLAYISIYLA İNANÇLARINI SİYASETE ALET ETTİKLERİ İÇİN SUÇLUYORUZ.

İNANÇ DERKEN SADECE DİNİ KAST EDİYORSAK EYVALLAH

AMA BU GÜZEL ÜLKEMİN SOSYALİST AYDIN GEÇİNEN BİR ÇOK ENTEL.İ DE YILLARCA LENİN BIYIKLARI BIRAKMADI MI?SAKAL BIRAKIP TRAŞ OLMAMAK SOLCULUĞUN ŞANINDAN SAYILMADI MI?DENİZ GEZMİŞİNKİNE BENZER PALTOLAR GİYİLMEDİ Mİ YAZ SICAĞINDA?

MEYDANLAR KIZIL RENGE BOYANDI.TABUTLAR KIRMIZ BEZLERE SARILDI VE HALA DA DEVAM EDİYOR BU MANZARALAR...

HEPİMİZ BİRAZ ŞEKİLCİYİZ...

DİN DENİLİNCE TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLANLAR VAR ARAMIZDA FARKINDAYIM.

AMA BİRAZ DAHA OBJEKTİF OLAMAZ MIYIZ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elbette. inanc siyasete nasil girer ki. inanc insana özgü bir icsel kavramdir.

Dediginiz gibi, dini siysete bulastirmaya calisisyorlar. O yüzden eyvallah!?

Daha dogrusu birileri tarafindan bulastiriliyorlar.hem de oy verdikleri seflerin usaklari olarak.

simdi:

BU NE?

"AMA BU GÜZEL ÜLKEMİN SOSYALİST AYDIN GEÇİNEN BİR ÇOK ENTEL.İ DE YILLARCA LENİN BIYIKLARI BIRAKMADI MI?SAKAL BIRAKIP TRAŞ OLMAMAK SOLCULUĞUN ŞANINDAN SAYILMADI MI?DENİZ GEZMİŞİNKİNE BENZER PALTOLAR GİYİLMEDİ Mİ YAZ SICAĞINDA?

MEYDANLAR KIZIL RENGE BOYANDI.TABUTLAR KIRMIZ BEZLERE SARILDI VE HALA DA DEVAM EDİYOR BU MANZARALAR...

HEPİMİZ BİRAZ ŞEKİLCİYİZ...

DİN DENİLİNCE TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLANLAR VAR ARAMIZDA FARKINDAYIM.

AMA BİRAZ DAHA OBJEKTİF OLAMAZ MIYIZ?" diye not düsülmüs.

Bu konu, tek baslikta islenmesi gereken, farkinda oldugumuz bir yaradir. Lütfen buraya karistirip gercek konuyu dagitmayin.Aci örneklerimiz cok bu konuda.

SIZ, SOKAKTA DOLASAN SOLCULARLA, KARA TASSUBUN SAKALINI BIRIBIRINE KARISTIRIYORSANIZ, O BASKA KONU. HEM DE COK BASKA :D

Yani simdi ille de bir seye karsi olmak icin yaziyorsaniz da bu sekilde olmaz bu is.

Lenin biyigi birkmis, en azindan felsefeyi yarim yamalak ta olsa ögrenmeye calisan bir gencin özentisi ile ile humeyni sarigini takmis gencin seriat özentisini, ayni kaba koyup, yalnizca sekilcilikle niteliyorsaniz, yine sözüm yok, tartisilmaz bile. Gülerim. Unutmayin, hic bir sey bosuna degildir.

O adamlar da bosuna gitmedi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞEKİLCİLİK ZATEN AHMAKLIĞIN BELİRTİSİDİR

Sizlere bir sorum var

Bir kurt mu daha tehlikelidir yoksa koyun postuna bürünmüş bir kurt mu daha tehlikeli ?

Bir ayyaş kendi dünyasını zebil eder fazlasını yapamaz ama rezil bir hoca bütün köylüyü helak eder

yani söylemek istediğim İNANÇ İSTİSMARI bu dünyada başlayıp burada bitmez ahire uzanır, gelecek heba olur.

yani tırnak kesmeyle bilek kesmek aynı değildir

DİN İSTİSMARINI HAYLANLAR DAHİ YAPMIYOR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞEKİLCİLİK ZATEN AHMAKLIĞIN BELİRTİSİDİR

Sizlere bir sorum var

Bir kurt mu daha tehlikelidir yoksa koyun postuna bürünmüş bir kurt mu daha tehlikeli ?

Bir ayyaş kendi dünyasını zebil eder fazlasını yapamaz ama rezil bir hoca bütün köylüyü helak eder

yani söylemek istediğim İNANÇ İSTİSMARI bu dünyada başlayıp burada bitmez ahire uzanır, gelecek heba olur.

yani tırnak kesmeyle bilek kesmek aynı değildir

DİN İSTİSMARINI HAYLANLAR DAHİ YAPMIYOR

6852[/snapback]

ZATEN...

ÜLKEMIZDEKI ISLAMCILARIN MÜCADELELERI YALNIZ SEKILDE KALSAYDI KESKE.

ADAMLAR IKTIDAR SAVASI VERIYORLAR; YARIN BUNU TOPYEKÜN SOKAGA DÖKME PALANLARI ICINDEYKEN, HALA ONLARA HOSGÖRÜYLE BAKAN ZIHNIYET, ILK TELEF OLACAK OLANLARDIR.

CÜNKÜ, ONLARA SAYGI ADINA ONLARLA, SÖZÜM ONA DÜZENE KARSI ALTERNATIF KALMAK ICIN DÜSÜNCE ÜRETEMEYEN KISILER, ILK DARBEYI SAVUNDIKLARI VE SAYGI DUYDKLARI DINDAR AMCALARINDAN YIYECEKLERDIR :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MEVLANA hz. Mesnevisinde 3. ciltte hikaye ettiği ŞEHİRLİ VE KÖYLÜ adlı kıssayı okumanızı hararetle tavsiye ederim.

Yıllardır okullarımızda Mesnevi dersi okutturabilseydik bu sahtekar yobaz takımı bu kadar keneleri kanlanmazdı.

Almanyalardan zındık kara sesler yıllarca havlamazdı.Kuyruklarıda o kadar oynamazdı.

İnanın kaç kişi tanıyorum, kocaları sözde ticaret kisvesi altında faiz,tefecilik,yalan dolan,mal perestlik hileleri bolluğundayken, karıları kara fatma böcekleri gibi çarşaflar içinde ev toplantılarında sözde okuyor üflüyorlar.

MEVLANA BÖYLELERİNİN YÜZÜNE TÜKÜRÜYOR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya bakin......

Bu dindar kesim denilen, seriatcilar denilen, hizbullahcilar denilen, nurcular, vsvs var ya ; iste bunlar gercek muslumanlar kardesim. Adamlar ne diyor Kuran bizim klavuzumuz, bizim referansimiz kuran ve hadistir. Dogreu soyluyorlar ve dogruda yapiyorlar. Eger zahmet edip Kuran denen kitabin bildiginiz dilde olanini acip dikkatlice ve kimsenin fikirlerine gerek duymadan okursan benim ne demek istedigimi anlarsiniz. Kadina hakaret kuranda, araplarin disinda herkezin ikinci vatandasligi kuranda, Muslumanlarin disinda herkezin kafir oldugu ve cehenneme gidecegi kuranda, Cariye(savasta gayrimuslim toplumlardan esir alinan kadin ve kizlar, bunlar daha sonra musluman erkeklerin eglence kaynagi oluyor ve erkekler yakaladiklari yerde hallediyordu) kuranda, Hz. Muhammedin karilarini her gun sira ile yatagina alacagi kuranda, ve daha buna benzer bur suru seyler. Peki o begenmediginiz seriat yanlisi adamlar ne yapiyor? Hic birsey adamlar muslumanliklarini yasiyor ve kuranin dedigi gibi icinde bulunduklari topraklari islami kurallar ile yonetmeye calisiyorlar. Siz ne yapiyorsunuz? Kurana ve isalama hic uymayan davranislarda bulunuyorsunuz, yeri geldimi musluman , yeri geldimi laik , ataturkcu oluyorsunuz. Yapmayin ya, Bakin ben bir ateist olarak burda dincileri savundum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EY ATEİST SENİN ONLARDAN NE FARKIN VAR Kİ...

HA İNKARINI AÇIKLAMIŞSIN HA ÖTEKİLER GİBİ İÇİNDE GİZLEYİP ŞERİATÇI KİSVESİNE BÜRÜNMÜŞSİN

ÇAKAL İLE SIRTLAN LEŞ YİYİCİLİKTE AYNIDIR

BİT İLE SİVRİSİNET DE KAN İÇİCİLİKTE

SİZDE İNKARDA BİRLEŞİYORSUNUZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU İSTİSMARCI YOBAZ ZİHNİYETİN SAMİMİ OLMADIKLARINI NASIL ANLARSINIZ ?

SORUN ONLARA LÜTFEN,

1- Atatürk'e yıllardır attığınız iftiraların bir damlacığını neden o çöreklendiğiniz ve kara sesler olarak havladığınız ülkenin meşhur 45 milyon kişinin celladı Hitlere bir kerecik bir sözcük söylediniz mi ? söyleyebildiniz mi ?

2- düşmamımın düşmanı dostumdur düsturuyla gidiyorsunuz yarın şartlar değişir kendiniz daha yahudi çıkarsanız türbanıda sakalıda atar münafıklığınızı ilan ederseniz ne olur müslümanlığınız ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU İSTİSMARCI YOBAZ ZİHNİYETİN SAMİMİ OLMADIKLARINI NASIL ANLARSINIZ ?

SORUN ONLARA LÜTFEN,

1- Atatürk'e yıllardır attığınız iftiraların bir damlacığını neden o çöreklendiğiniz ve kara sesler olarak havladığınız ülkenin meşhur 45 milyon kişinin celladı Hitlere bir kerecik bir sözcük söylediniz mi ? söyleyebildiniz mi ?

2- düşmamımın düşmanı dostumdur düsturuyla gidiyorsunuz yarın şartlar değişir kendiniz daha yahudi çıkarsanız türbanıda sakalıda atar münafıklığınızı ilan ederseniz ne olur müslümanlığınız ?

6959[/snapback]

YOBAZ TAKIMI, HITLER´E HAK VERIYORLAR. YAHUDILERI TEMIZLEDIGI ICIN TABI.

ALLAH, SEYTANI SEYTANA YOK ETTIRDI DIYORLAR.

ÖZEL TV PROGRAMLARINDA ATATÜRK BÜSTÜ CEVRESINDE, ELLERINDE TAHTA SILAHLARLA AV CEVRESINDE DÖNEN SIRTLANLAR GIBI DÖNÜYORLARDI.

YOBAZLARA SORMADAN ÖNCE, AB ye SORULMASI GEREKEN ÖNEMLI SORULAR OLDUGUNU KANISINDAYIM. TERÖR KENDI KAPILARINI CALINCA, EV EV ARAMALAR; O BESLEDIKLERI YOBAZ DERNEKLERINI KAPATMALAR BASLADI.

Almanya yobaz takiminin bas kruyucusu olmustu. Belcika da pkk televizyon ve örgütleri var. Hollanda da pkk arazi calisma kampi acilmisti. Buyurulur???

ASLINDA SORMAYA GEREK KALMADAN ORTADA KOCA BIR YANIT DURUYOR:

BU INSANLAR, PKK VE YOBAZ TAKIMINI, YERI GELINCE TÜRKIYE´YE KOZ OLARAK KULLANMAK ICIN BESLIYORLARDI; KADERIN CILVESINE BAKIN KI ATES KENDILERINE YAKLASINCA NE YAPACAGINI SASIRDILAR.

SIMDI HER IKISINI DE YASAKLAMIS GÖRÜNÜYORLARKEN ERMENI SAYFASI YINE ARALANDI.SIRADA DAHA COK KONU VAR.KIBRIS, SURIYE, EGE KITA SAHANLIGI vb...

Bir seyleri anlamamakta ve bilgilenmemekte direndigimiz oranda; önümüze daha cok dayatmalar gelecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANUGUR BEY

GÖRÜŞLERİNİZE AYNEN KATILIYORUM

AVRUPANIN BU İKİ YÜZLÜLÜĞÜ SONUNDA KENDİ EVLERİNİ TUTUŞTURUP YAKACAK İNANCINDAYIM

HER TUZAK SONUNDA ONU KAZANI YUTAR

2007 YILI SONLARINA KADAR AB VE ABD BOĞAZ BOĞAZA DÜŞECEKLER SANIRIM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANUGUR BEY

GÖRÜŞLERİNİZE AYNEN KATILIYORUM

AVRUPANIN BU İKİ YÜZLÜLÜĞÜ SONUNDA KENDİ EVLERİNİ TUTUŞTURUP YAKACAK İNANCINDAYIM

HER TUZAK SONUNDA ONU KAZANI YUTAR

2007 YILI SONLARINA KADAR AB VE ABD BOĞAZ BOĞAZA DÜŞECEKLER SANIRIM

7056[/snapback]

tesekürler, ama yine de sandiginiz gibi spekülatif tahminlare pek inanamiyorum.

Hizla küresellesen dünyamizda, tek tek ülkelerin dünya üzerinde yaptirimlari azalmis, bloklar halinde firmalarin birlesmesi sonucu dev emperyal gücler dogmustur. Bunlarin, ulusalcilikla ilgileri hic yoktur.

Her seyden önce AB ve aBD neden kapissin ki? her ikisin de teknolojinin son gündemini ellerinde tutarken, firmalari da ic ice gecmisken, ikisi arasindaki savas kime yarar? dünyayi bitirmekten baska?

Ancak, dünyanin bu gücler arasinda paylasimi vardir denilebilir. Büyük ve milliyetsiz emperyal gücler de her iki blok icinde pastayi paylasma sorunlari yasayabilirler.

Devletler de giderek bu güclerin ellerine gecmektedirler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN CANUGUR

Büyük şirket evlilikleri dünyada devletlerinde üzerinde bir şeylerin oluştuğunu gösteriyor, derin devlet kavramı DÜNYA DERİN DEVLETİNİ mi doğuruyor yoksa_ Bu sancılar bir doğum sancısımı ? Eğer öyle ise önümüzde FİLLERİN KAVGASI kaçınılmaz.

Dünya çayırı genişlemiyor ama filler daha da şişecek, bence önümüzde çok tehlikeli yıllar var.

2001 kuleler ile başladı, herhalde bir 10 yıl sürprizlerle dolu

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Bir riyakarlık denizidir ki, sormayın gitsin.Türkiye de yıllardır oynanan oyun bu.Adamı önce bir şeye inandıracaksın sonra da inek gibi sağacaksın.

Not : Hz. Musa nın kesilmesini emrettiği sarı Boğa-Öküz sakın bu olmasın.<<İnek gibi sağılmamak için Öküzünüzü yani içinizdeki istismarcınızı öldürün>> gibi.

Çember sakal ve Türbanlı kesim yıllarca kendilerini öz müslüman biziz tavrıyla diğer kesimi aşağılayıcı tavırla baktı.

Yıllarca başı açıkları zinakar ilan ettiler.

Dindeki gerçek manada faiz ve zinayı fark etmek yerine, balgam at taktiği ile mesafa alacaklarını sandılar.Yıllarca bankaya adım atanı faizci ilan ettiler.

Şimdi faizsiz bankacılık yaptığını ilan edenlerle diğer bankaların işlemleri arasında olan farkı bir açıklayabilseler ya....

Türbanlı kadını temiz, başı açığı zinakar ilan edip sonrada baş örtüsü ile bir çok resmi bulunan Atatürk ün annesine o kadar kötü iftiraları yıllarca nasıl atabildiniz ?

<<Bir kişinin kafir olduğu zannında bulunan aslında kendi kafirliğini beyan eder >> Rasul açıklaması kitaplarda kapı gibi dururken, siz Atatürk'e bu iftirayı yıllarca nasıl atabildiniz ?

Yıllarca dünyalık ticari menfaatlarınızı çoğaltmak için saf insanları aldattınız, soyup soğana çevirdiniz ve bunuda hayvanların bile tenezzül etmediği bir yolla yani inanç sömürüsü ile yaptınız,sizin Bush dan ne farkınız var ?

Dünya da Cennetten arsa satan zındığın arkasından gidilir mi hiç ?

Sanki Cennet kendi malları, Cenneti sahiplenen firavunların hallerine bir bakın, adamlar dünya için Allah ın Cennetini satıyorlar keyiflerince yahu bunlar insan suretine bürünmüş şeytan be. Vah bunların ardına düşenlere....

Takke düştü kel göründü.İşte iktidardalar

6552[/snapback]

kim zübeyde hanıma iftira atmış

kim atatürk e iftira atmış

kim inanç sömürüsü yapmış

sizin bildiğiniz iktidar benim bildiğimden farklı olsa gerek.sıkışınca sığındığınız ininiz belli.keşke atatürk sağ olsa da görseydi bunları.

size şunu söyliyeyim.din kisvesi altında atatürk e hakaret edenlerle diğer müslümanları karıştırmayın.kurtuluş savaşında Atatürk e sahip çıkıp destek verenler müslüman türk halkından başkası değildi.

ben elhamdülillah müslümanım,ataürk e ve yaptıklarına da saygı duyuyorum.bu ülkede benim gibi daha pek çok insan var,bunlardan biri de sayın başbakan.bir takım adileri kullanarak karalayamazsınız islamı.HER DENİZDE MUTLAKA BİRİLERİ BOĞULUR AMA BU AYNI DENİZDE YÜZEN DİĞERLERİNİN YAŞAMALARINA ENGEL DEĞİLDİR.

hangi laf kimin ağzından çıkıyor önce onu saptayın.tartıştığınız şey çorba yaparak bir yere varamazsınız.gün gelir yaptığınız çorbada kendiniz boğulursunuz.

bu ülke kuruldu kurulalı inanç siyasete alet zaten.bunu neden bu iktidar döneminde gündeme getiriyorsunuz?amacınız belli yüzde doksanı aşan kesiminin kafa kağıdının dini ibaresini karşısında islam yazan bu ülkede,yalnızca kafa kağıdının geçerli

olduğu bu ülkede islam yalnızca kafa kağıtlarında kalmış anlaşılan.dini kötülemek uğruna her yol mübah sayılıyor.başlık araç amaç belli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu onların içine düştükleri garip bir durum.Neye hizmet ettiklerini

asla anlamak istemiyorlar. Oysa bu güruh onları kendi silahıyla

vuruyor.Ama işte inanç dedikleri o kaypak vaziyet onları kör

olmaktan kurtaramıyor. Peki çok müslümansınız tamam.Neden

başbakanınız Amerikaya gidip ben ettim sen etme diyor.Hani Irakta

masum insanlar coniler tarafından katlediliyordu.Hani siz saf temiz

müslümanlardınız. Allah bunun hesabını sizden sormayacakmı?

Bu arsızlara destek çıkarken hiçmi yüreğiniz yanmadı?

Yoksa sizin Allahınız bizimkinden farklımı??????????

6788[/snapback]

hiç kimsenin ben ettim sen etme dediği yok bu sizin hüsnü kuruntunuz.ayrıca herkesin müslümanlığı kendine.sizin gibiler varken bu ülkede bırakın müslümana yardımı müslüman ülkeye ziyaret bile yapılamıyor.neymiş efendim din ve devlet karıştırılıyormuş,demokrasi elden gidiyormuş.aynı demokrasi sayın başbakanı iktidara getirince bu yasal değil martavalları okuyorsunuz ama.kendinizle çelişiyorsunuz,kimi kandırıyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya bakin......

Bu dindar kesim denilen, seriatcilar denilen, hizbullahcilar denilen, nurcular, vsvs var ya ; iste bunlar gercek muslumanlar kardesim. Adamlar ne diyor Kuran bizim klavuzumuz, bizim referansimiz kuran ve hadistir. Dogreu soyluyorlar ve dogruda yapiyorlar. Eger zahmet edip Kuran denen kitabin bildiginiz dilde olanini acip dikkatlice ve kimsenin fikirlerine gerek duymadan okursan benim ne demek istedigimi anlarsiniz. Kadina hakaret kuranda, araplarin disinda herkezin ikinci vatandasligi kuranda, Muslumanlarin disinda herkezin kafir oldugu ve cehenneme gidecegi kuranda, Cariye(savasta gayrimuslim toplumlardan esir alinan kadin ve kizlar, bunlar daha sonra musluman erkeklerin eglence kaynagi oluyor ve erkekler yakaladiklari yerde hallediyordu) kuranda, Hz. Muhammedin karilarini her gun sira ile yatagina alacagi kuranda, ve daha buna benzer bur suru seyler. Peki o begenmediginiz seriat yanlisi adamlar ne yapiyor? Hic birsey adamlar muslumanliklarini yasiyor ve kuranin dedigi gibi icinde bulunduklari topraklari islami kurallar ile yonetmeye calisiyorlar. Siz ne yapiyorsunuz? Kurana ve isalama hic uymayan davranislarda bulunuyorsunuz, yeri geldimi musluman , yeri geldimi laik , ataturkcu oluyorsunuz. Yapmayin ya, Bakin ben bir ateist olarak burda dincileri savundum.

6900[/snapback]

anlaşılan karşındakini insan yerine koyup fikirlerine saygı duyma devrini kapatmak gerekecek.hoş kendini insan yerine koymayanı ben niye insan yerine koyuyorum ki.ateist sana nasıl hitap edeyim bilmiyorum.öncelikle insan mısın maymun mu?seni ne olarak bileyim?yoksa idda ettiğiniz evrimi geçirenlerden misin?şunu iyi bil ALLAH(cc) dünyaya yalnızca bir kuran indirmiştir.ya sen yanlış kitabı okuyorsun ya da okuma bilmiyorsun.senin yazdıklarını gören maymun bile eğer ki konuşabilse neler demez ki senin için.islam neyi haram kılıyorsa sen bunlar islamın buyruğu diyorsun.amacın ne?bir kaç adamı yalanlarınla safına çekmek mi?boşuna çabalama,sana maymun bile inanmaz.o kadar gülünç duruma düşüyorsun ki,söyleyecek lafa bile gerek kalmıyor senin için,hoş okuduğunun tersini anlayana,ya da okuma bilmeyene ne dedirki? sana yaraşır pek çok hitap şekli geliyor şu an aklıma.ama ben yalnızca birini söylüyorum: CAHİL...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

KÜRESEL SERMAYE KOMİNİZME KARŞI OLUŞTURDUĞU YEŞİL KUŞAĞI TAMPON OYUNUNU ÜLKEMİZDE DE İMAM HATİPLERİ ÇOĞALTARAK OYNADI.

BEDAVA YURTLARINA KIRSAL KESİMİN KÜLTÜRSÜZ ALTYAPISIZ ÇOCUKLARI DOLUŞTURULDU.

SONUÇ MU NE OLDU ?

SONUÇ ORTADA, TAVUĞU KURBAN OLUR DİYEN UCUBE İLAHİYATÇILAR TÜREDİ.F

ÖLMÜŞ KİŞİLERİN YAŞARKEN YAPMADIKLARI İBADETLERİ İKİ ÜÇ ÇULSUZ FAKİR ARASINDA 60-80 GR ALTIN DOLAŞTIRARAK YARATANI SÖZDE KANDIRIRCASINA YAPILIRSA ÖLENİN GÜNAHLARININ AF EDİLECEĞİNİ ANLATAN <<ÜNLÜ>> İLAHİYATÇILAR TÜREDİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neden bahsediyorsun allah aşkına.neyi tartışıyorsun sen.laftan lafa atlayarak kafa karıştıracağınımı sanıyorsun.senin bahsettiğin ilahiyatçılar o sanı yalnızca bir dipomaya dayanarak kullanıyor.bahsettiğin bedava yurtları kim açmış,açık konuş,söyleyeceğini direk söyle.yazdıklarından yazıma bir cevap alamadım.yazamıyorsan çabalama boşuna.bir kaç kendini bilmezin açıklamalarına dayanarak din üzerine konuşamazsın.soruyorum medya neden bunları gündeme getiriyor yalnızca?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnanç günümüzde kötü emellere alet edilmektedir...

Bu çok tehlikeli bir durum olmakla birlikte bazı cahillerde çıkıp adam gibi okuyup anlamadan Kuran şöyle diyor, sizin dininizde şu var demektedir...

Bir iki sahtekara bakıp karar veriyorlar...

Saçma...

İlk yazmaya başladığım zamanlar bir şeyler bildiklerini düşündüm ama çoğunluğu uyduruyor...

Daha öncede söyledim...

OSMANLIYA HAYRANIM...

BİR MÜSLÜMANIM...

BİR TÜRKÜM...

BİR İNSANIM...

Dini siyasete alet etmeyi yanlış biliyorum...

İslami değerlere saygı duyuyorum...

İslam ı yanlış anlayan ve anlatanları da kınıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnancın istismarı en kolay olandır çünkü, insanlara duymak istediklerini söylersen seyh de yaparlar seni evliya diye reklamınıda yaparlar ama gerçeği açıklarsan düşman kesilirler.

<<halk mazlumu hırpalar, zalime el pençe durur>> Mevlana

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaşlar ben inancımla yaşamak istiyorum diyorlar bir ülkede bir insan inancıyla yaşayamaz mesela kadının teki devlet dairelerinde türbanla dolaşmak istiyorum tamam türbana izin verdik şimdi bu kadın tam olarak inancıylamı yaşıyor hayır inancıyla yaşaması için şeriat denen allahın kanunları olan kuranın bütün hükümlerini uygulaması lazım.

mesela bu

inancım gereği kadın erkeğin yarısı kadar miras almalı

inancım gereği kadın erkeğin yarısı kadar şahitlik yapmalı

inancım gereği zina yaptığım zaman kurana göre ölene kadar eve kapatılcam

hadislere göre taşlanıp öldürüleceğim

inancım gereği hırsızın eli kesilecek

inancım gereği kafirler ellerinden bacaklarından çapraz olarak kesilecek

inancım gereği benden sonra kocam üç karı daha alabilir

inancım gereği akraba evlilikleri serbest

inancım gereği yahudilerle ve hıristiyanlarla dost olmayacağım

daha bir sürü şimdi bir insan laik sistemde inancını nasıl yaşıyabilir bu gün türbanı isteyen yarın saydıklarımı isterse ne olacak ne mi olacak?şeriat siz hiç adım adım şeriat duydunuz mu?laiklik ne derseniz deyin kesinlikle dinsizliktir allah der ki benim kanunlarımla idare edileceksiniz laikde der ki hayır senin kanunların burada geçmez.Diyeceksiniz ki hıristiyanlar niye din kurallarını devlet işlerine bazen sokuyor mesela mahkemede niye incil'e basıyorlar biz niye kurana basmıyoruz.

incili baştan sona açın okuyun iyi okduysanız şunu anlarsınız hıristiyanlıkta şeriat hükmü yoktur günahların cezası bu dünyada değil öbür dünyada çekilecek

petrus kılıcını çekiyor isa'da diyor ki kılıcını kınına koy kılıca kılıçla öbür dünyada cevap verilecek

bir bölümünde rabbi oğlu isa'ya dediler ki bu kadın namussuz iffetsiz bu kadını derhal taşlayalım rabbin oğlu isa dedi ki aranızda bir tane günahsız insan varsa derhal taşlasın kadın taşlanmadı serbest kaldı rab herşeyi iyi bilir

bu sadece iki örnek ha şunuda söyleyeyim sizin hadislerinizde muhammet kadınları taşlayarak öldürme emri verirken isa ile muhammet arasında ki farkı gördük misyonerlerin işi çok kolay bu arada söylüyeyim ben ateistim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.