Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DARWİNİZMİN DOGUŞU

Türk

Önerilen İletiler

Darwin in evrim teorisine katıldığım zamanlar oluyor.şu an hayvanlar içinde en akıllı olan tür maymun ve bizimde soyumuzun maymunlardan gelmesi fikri bana pek uzak gelmiyor.çoğu insanın yüz şekli maymuna benziyor.dikkat edilirse yüzyıllar geçtikçe insanlarda kıllık oranı azalıyor yeni nesilde nerdeyse çok az.haberlerde maymun bebek gösterdiler habere pek fazla inanmadım ama haber eğer doğruysa darwin in evrim teorisine artık nasıl karşı çıkıcaksınız bilmiyorum. sonuçta maymunu yaratanda allah ve bu evrim teorisi allah a karşı yapılan bi saygısızlık,ona inanmamak değil bence.aranızda buz devri filmini seyreden var mı orda mamutlar var ve şu an soyları tükendi ve onlara çok benzeyen filler var şimdi .bu da bizim durumumuza örnek işte.siz ne düşünüyorsunuz bilmem ama darwin in evrim teorisi bana hiç mi hiç saçma gelmiyor.

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
evrim aldatmacası

Evrim teorisi, biyolojik bir kavram olmanın ötesinde, dünya üzerinde yaygın bir kitleyi etkisi altına almış çarpık bir felsefenin altyapısını oluşturur. Bu felsefe, neden ve nasıl var olduğumuz konusuyla ilgili birtakım gerçek dışı görüşler öne süren "materyalizm"dir. Materyalizm, ya da bir başka deyişle "maddecilik", maddeden başka hiçbir şeyin olmadığını varsayar. Buradan yola çıkarak da madde üstü bir Yaratıcı'nın, yani Allah'ın varlığını reddeder.

Evrim teorisi, ona inanan bilim adamları, medya ve eğitim sistemleri tarafından güçlü bir propaganda ile insanlara empoze edilmektedir.

Evrim Aldatmacası, bu teorinin gerçek yüzünü ortaya çıkarmakta ve evrimci propagandalara gereken cevabı vermektedir.

bunla ilgili harun yahyanın kitaplarını okuyunuz;

-darwinizm sonu

-evrim aldatmacası

-yaratılış gerçeği

-meteryalizman sonuçları

-evrimcilere net cevap

ve bununla ilgili olarak www.harunyahya.org dan filmler izleyebilirsiniz

harun yahyanın sitesi bilimden çok dini bi sitedir.

herşeyi dine göre yorumlamış bi insandır ve bizim okulda gördüğümüz derslerde geçersiz bir sitedir.

saygılar :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim doğanın bir kanunu ancak evrim hakkında çok çarpık bilgilere sahibiz. Canlılık türlere ayrılırken bir türden başka bir türe sıçramamış ancak kendi türünde evrim geçirmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Darwin in evrim teorisine katıldığım zamanlar oluyor.şu an hayvanlar içinde en akıllı olan tür maymun ve bizimde soyumuzun maymunlardan gelmesi fikri bana pek uzak gelmiyor.çoğu insanın yüz şekli maymuna benziyor.dikkat edilirse yüzyıllar geçtikçe insanlarda kıllık oranı azalıyor yeni nesilde nerdeyse çok az.haberlerde maymun bebek gösterdiler habere pek fazla inanmadım ama haber eğer doğruysa darwin in evrim teorisine artık nasıl karşı çıkıcaksınız bilmiyorum. sonuçta maymunu yaratanda allah ve bu evrim teorisi allah a karşı yapılan bi saygısızlık,ona inanmamak değil bence.aranızda buz devri filmini seyreden var mı orda mamutlar var ve şu an soyları tükendi ve onlara çok benzeyen filler var şimdi .bu da bizim durumumuza örnek işte.siz ne düşünüyorsunuz bilmem ama darwin in evrim teorisi bana hiç mi hiç saçma gelmiyor.

Saygılarımla

peki neden insan maymundan gelsin mademki maymun insana bu kadar benziyor bence maymunlar insanlardan turedii nasilki zenci bi kesim insanlardan turedi maymunlarlarda pekala insandan tureyebilir

bununda açık bi delili var islam dinine goree

bi ayette azgınlık yapıp haddini aşan yahulerin hakkında ( azgınlıklarından dolayı bız onları maymuna ve domuza çevirdik )

ayeti var neden tersi soz konusu değildee bu şekilde bi teori uydurulmuş

YORUMSUZ

bence bu teoriyi ortaya atanlar o insanlardan maymuna donenler olmuşsa onların soyundan olabilir BANA HİÇMİ HİÇ SAÇMA GELMİYOR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Gece kuşu çok doğru bir noktaya parmak basmış... evrim vardır arkadaşlar. İnsanoğlunun ortaya çıkışı ve gözlemyebildiğimiz bilimsel olgularla evrimi açıklayamayız bunu ancak fosillerle yapmamız gerekir yada bir kaç milyon yıl gözlemsel veri toplamalıyız

büyük değişimler olmasada evrimi destekleyen küçük değişimler insan vücudunda da vuku bulmaktadır. Örnek: 20'li yaş dişleri.. bulunan insan fosillerinin genetik saptamalarla belirlenmiş bazı özellikleri örnek: kısa yaşam süresi, kalın kemik yapısı vs.

yaratılış teorisi diye bir teori yoktur, teori bilimsel bir terimdir. Ayrıca HY'nın benim bildiğim mesleği antropologluk değil!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Saygılarımla

sevgili angela87 şekil benzerliği olabilir her canlıda aynı özsellik vardır kulak,burun eller ayaklar vs ama bu zamana kadar insan aklına yakın bir havan yada başka bir canlı gördünüzmü?

insanları hayvanlardan ayıran özellik akıldır.

bu nedenle hayvandan geldiğimiz düşünülemez yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
.

.

Kuş tüyleri, yaratılışa açık bir delil teşkil eden, son derece kompleks bir yapıya sahiptirler. Tavus kuşu tüylerindeki sanat, yaratılışın milyonlarca delilinden biridir.

Kuşkusuz tek başına bu örnek bile Darwin'in bilime ve doğada karşılaştığı varlıklara karşı olan önyargılı bakış açısının bir göstergesidir. Anlaşılan Darwin, Galapagos adalarında karşılaştığı canlıların büyük bir bölümünden dolayı da adeta "hasta olmuş" ve onları "ispirtoda saklamakla" yetinmiş, ama onlarda gördüğü olağanüstü özellikler üzerinde düşünmek istememiştir.

Oysa bir insanın tüm evrende var olan Yaratılış delillerini görebilmesi için Galapagos adalarına gitmesine de gerek yoktur. İnsan kendi bedeninden başını hafifçe kaldırıp baktığı gökyüzüne kadar her yerde Allah'ın varlığının, gücünün, aklının ve ilminin sayısız delilinigörebilir.

.

.

Baktım kuşlardan da söz ediliyor buraya ekleyim dedim.. :) Tabi ki haber doğru ise..

darwininyumurtasibulund.jpg

Darwin’in yumurtası bulundu

Charles Darwin’in ünlü HMS Beagle gemisiyle çıktığı araştırma gezisi sırasında incelediği bir yumurta bulundu.

NTV-MSNBC - Cambridge Üniversitesi Zooloji Müzesi’nde bir çekmecede ortaya çıkan, üzerinde Darwin’in isminin yazılı olduğu

koyu kahverengi yumurta, üniversitenin zooloji müzesinde gönüllü çalışan emekli uzman Liz Wetton tarafından keşfedildi.

80 yaşındaki Liz Wetton’un müzenin yumurta koleksiyonunu kataloglama ve tekrar kutulamak amacıyla çalıştığı sırada ortaya çıkan

Common Tinamou yumurtası, çatlak vaziyette bulundu.

Kayıtlara göre yumurtanın üzerindeki büyük çatlak Darwin’in kendisi tarafından, oldukça küçük bir kutuya konulmaya çalışılırken oluştu.

Yaklaşık 10 yıldır haftada bir gün müzede yumurtalar üzerinde çalışan Wetton, Darwin’in yumurtasını Şubat ayında buldu.

Wetton, yumurtayı 20 binden fazla yumurtadan oluşan koleksiyonda, neredeyse 140 yıldır gün yüzü görmemiş şekilde buldu.

Yumurtanın, Darwin’in topladıklarından arta kalan bilinen tek örnek olduğu belirtildi.

Müze yetkilisi Mathew Lowe, Darwin’in 200’üncü doğum günü kutlanırken, hem de paskalya arefesinde Beagle’daki örneklerden

birinin bulunmasının çok önemli olduğunu söyledi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

nmevolution090516mn.jpg

DARVİN teorisine inanlar haklı çıktı

Franfurt- Darvin'in evrim teorisini haklı çıkaran yeni bir fosil bulundu.

Frankfurt yakınlarında Messel Shale Pit'te 1983 yılında bulunan fosil bir yanardağ kraterinde lavların arasında bozulmadan

kalabilen enser kalıntılardan biri.

Burada bulunan dişi fosil hem insan özelliklerini hem de maymun özelliklerini taşıyor.

Yaklaşık bir sincap büyüklüğünde

ve 47 milyon yaşındaki fosil bugüne kadar bulunan en düzgün fosil oluyor.

16.Mayıs.2009

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
  • 2 yıl sonra...

İnsanlık medeniyet yolunda ilerledikçe ve küçük kabilelerden büyük topluluklar oluştukça, her bireyin toplumsallık güdüsünü ve anlayışını aynı milletin bütün üyelerine doğru - birebir tanımasa da - genişletmek zorunda olduğu kolayca anlaşılıyor. Bu noktaya bir kez gelindikten sonra, bu anlayışın bütün milletlerden ve ırklardan insanlara doğru genişletilmesine engel olan, yalnızca yapay bir sınırdır. Bir grup insan, bizden görünüş veya davranış bakımından farklıysa onu bizimle eşit bir yaratık olarak görmemiz için ne kadar uzun bir zaman gerektiğini, ne yazık ki, deneyimlerimiz bize gösteriyor. 'İnsan' sınırının ötesine uzanan bir anlayış, yani bizden daha aşağı olan hayvanlara* da insanlık gösterebilmek ise, en yeni ahlaki kazanımlardan biri gibi duruyor. Vahşiler bu duyguyu taşımaz, yalnızca evcil hayvanları için bunu hissederler. Romalıların da bu duyguyu ne kadar az tattıkları, korkunç gladyatör dövüşlerinden anlaşılıyor. İnsanlığın bu ince düşüncesi, görebildiğim kadarıyla, Pampalı Gaucho'lar için de yeni. İnsanın sahip olduğu en yüce erdemlerden olan bu erdem, anlayışımızın hassaslaşmasından ve yaygınlaşmasından doğuyor gibi gözüküyor. Bu erdem, bir grup insan tarafından değerli görülüp uygulandıkça, eğitim ve örnek olma yoluyla gençlere de geçecek ve sonuçta toplumun paylaşılan düşüncelerinin arasında yerini alacaktır

Alıntıdır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.