Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AL EVETINI SOK CEBINE !

RunTimeError

Önerilen İletiler

Düna tersine döndü galiba...!Bölücülerle oturup ülkenin birlik ve bütünlügünden hangi tavizleri veririz müzakereleri yapiliyor bu bölücülük degil ama bölücüleri meclisten iceri sokmamak lazim demek bölücülük oluyormus...ne diyelim ki buna.Yavuz hirsizin ev sahibini bastirmasina benziyor bu.

saygilarla

Pardon Pardon,ev sahibi kim?

Biz Kiracımıyız Bu Ülkede?

Eğer Bdp'lileri meclise almamak gerekiyorsa onlara oy veren son anketlere göre 5 milyonu aşkın vatandaşıda katletmek gerekir diyeceksiniz sanırım?

İşin en ilginç yanı ise,kendi anavatanı olan Bulgaristan'da kendisine haksızlık yapıldığını söyleyen,Kürt'lerin uğradığının binde biri oranında haksızlığa uğramayan,toprak,iş ve para için anavatınını hiçbir mücadele vermeden terkedip Türkiye'ye gelenlerin bunları söylüyor olmasıdır,merak ediyorum acaba Türkiye çevresindeki bir ülkeyle savaşa girse ve bu ülke ev,iş,araba, falan teklif etse bizide satıp oraya kaçmayı düşünürlermi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer Bdp'lileri meclise almamak gerekiyorsa onlara oy veren son anketlere göre 5 milyonu aşkın vatandaşıda katletmek gerekir diyeceksiniz sanırım?

İşin en ilginç yanı ise,kendi anavatanı olan Bulgaristan'da kendisine haksızlık yapıldığını söyleyen,Kürt'lerin uğradığının binde biri oranında haksızlığa uğramayan,toprak,iş ve para için anavatınını hiçbir mücadele vermeden terkedip Türkiye'ye gelenlerin bunları söylüyor olmasıdır,merak ediyorum acaba Türkiye çevresindeki bir ülkeyle savaşa girse ve bu ülke ev,iş,araba, falan teklif etse bizide satıp oraya kaçmayı düşünürlermi....

Bulgaristan da mezar taşlarındaki isimler değiştirilirken, köyler yakılırken, insanlar okullara alınmazken yanlarında mıydınız? Pardon biz de Kürtlerin azınlık olduğunu unutmuşuz; Bulgaristan da ki Türklerle aynı kefeye koyduğunuza göre.

Satma meselesine gelince bir iletide toki ev veriyor sırf bu yüzden AKP yi desteklerim diyenlere sormalı o soruyu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bulgaristan da mezar taşlarındaki isimler değiştirilirken, köyler yakılırken, insanlar okullara alınmazken yanlarında mıydınız? Pardon biz de Kürtlerin azınlık olduğunu unutmuşuz; Bulgaristan da ki Türklerle aynı kefeye koyduğunuza göre.

Satma meselesine gelince bir iletide toki ev veriyor sırf bu yüzden AKP yi desteklerim diyenlere sormalı o soruyu.

Kürt'ler arasında Apê Musa olarak bilinen kürt yazar Musa Anter Kürtçe Gazete çıkardığı için mhkemece yargılanırken şu ilginç diyalog geçer hakimle aralarında

Hakim : Kürtçe yazmanın suç olduğunu bilmiyormusun

Apê Musa : Ermenice,Rumca vs. yazmak serbestte neden Kürtçe yasak?

Hakim : Onlar azınlık

Apê Musa : eğer onlar azınlık oldukları için,benim ülkemde benden fazla hakka sahiplerse bende azınlık olmak istiyorum efendim...

Toki evleri falanı bilemem ama daha öncede defalarca yazdım,şu anki mevcut partilere baktığınız zaman,Akp'den daha iyi yönetecek bir parti mevcut değildir,bunu Akp'nin politikalarını çok benimsediğimden falan demiyorum en kötülerin en iyisi Akp'dir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bilmeden sırf kendinizi haklı çıkarmak için söylediğniz şeye bak,Kürtler'in yaşadığının binde birini yaşamamışlar".Kendinizi avutun anca...Asıl bölücü Kürtler'in yaptığını yapmadılar Bulgaristan'a.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP Türkiye'nin üniter yapisiyla oynadigi ve Kürtcülerin istekleri yönünde tavizler verdigi icin bazi Kürtcüler tarafindan en iyi parti olarak gösterilir.

Kürtcüler herseyi biliyor unutmuyorlar ama bilmek istemedikleri veya unutmus göründükleri veyahutta gercek disi olarak gördükleri bircok seyden hic bahsetmezler.

Bulgaristanda ki Türkleri kendilerine örnek alirlar.Bulgaristan'da Türkler siyaset yapamazken Türkiye'de Kürtkökenli Cumhurbaskani vardi.Bundan hic bahsetmezler.

Musa Anter Kürtcü bir yazardir.Bütün cabasi diger Kürtcüler gibi Kürtce'nin resmi bir dil olmasidir.Bu mümkün olmayinca Kürtce konusmak yasak diye bir yalan uydurup piyasaya sürüyorlar.Kürtcenin resmi dil seklinde konusulmasi yasakti evet.Ama Kürt vatandas Kürtcesini her yerde konusuyordu.Bunu bile bile inkar ediyor sonra da Kürtleri inkar ediyorlar diye Yavuz Hirsiz hesabini yapiyorlar.

Kürtler misafir degildir ama ev sahibi olma basiretini asla gösteremediler.Cünkü onlar oturduklari evin disina yayildilar ve yayildiklari her yerde de hak iddiasinda bulundular.Yüzyillar boyunca onun bunun emrinde olup Türkler anadoluya gelip yerlestikten sonra da Kürdistan hikayeleri anlatmaya basladilar.Iste sorun zaten burada.Olmayan bir devletten bahsedip olmayan bir tarih yaratip onun bunun tarihini calarak kendilerine tarih uydurup bunu disarida pazarlayip iceridede pisirmeye basladilar.Olayin özü budur.

AKP'nin istegi yönünde evet oyu kullanan veya sözümona boykot yapanlar icin AKP iyi bir parti olmakta devam edecektir.AKP KÜRTCÜLERIN GÖZÜNDEN DÜSMEMEK VE OY KAYBETMEMEK ICIN HEP TAVIZ VERIP IYI PARTI OLMA KONUMUNU MUHAFAZA ETMEYE CALISACAKTIR.Aynen dün HAYIR oyu kullananlar Ergenekoncudur diyip bugünse ben hepsinin basbakaniyim hepsi Türkiye icin oy kullandi demek ve 9 ay sonraki secim icin simdiden yatirima baslamak gibi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yada insanların kültürel etkinlikleri vede dini ibadetleri yerine getirilmesinin engellendiğinden de haberi yok.Sanırım "sayın Biji Tirkiye" başka dünyada yaşıyor.Yada

Türklüğe saldıralım da nasıl olursa olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürt'ler arasında Apê Musa olarak bilinen kürt yazar Musa Anter Kürtçe Gazete çıkardığı için mhkemece yargılanırken şu ilginç diyalog geçer hakimle aralarında

Apê Musa : eğer onlar azınlık oldukları için,benim ülkemde benden fazla hakka sahiplerse bende azınlık olmak istiyorum efendim...

Toki evleri falanı bilemem ama daha öncede defalarca yazdım,şu anki mevcut partilere baktığınız zaman,Akp'den daha iyi yönetecek bir parti mevcut değildir,bunu Akp'nin politikalarını çok benimsediğimden falan demiyorum en kötülerin en iyisi Akp'dir....

Hiç konuyu başka taraflara çekerek yaptığınız hatayı unutturmaya çalışmayın.Arkadaş size birşeyler yazdı onların cevabını alalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Azınlıklar da özerklik, kendi güvenlik güçlerini kurmak istiyorlarsa biz Türklere yaşayabilecek, nefes alabilecek bir yer kalmayacak. Eğer Kürtler azınlık olmaya razılarsa buyursunlar olsunlar, söz ağızdan çıkmadan tartılması gerekir. Şu anda böyle bir yasak var mı, niye ikidebir gündeme getiriliyor? Özal dan sonra tek başına iktidar kime verildi de AKP nin en iyisi olduğu iddiasındasınız, diğer partiler tek başına denendi mi? AKP 8 yıldır deneniyor, ben hiçbir zaman sol partilerle aynı görüşte olmadım ama AKP nin politikaları sayesinde Doğu perinçekle aynı safta olmak zorunda kaldım. Bu mu iyi yönetim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12 Eylül Referandum'u Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapisinin uzun vadede degistirilmesinin oylanmasiydi.Bu oylamada birtakim ittifaklar kuruldu.Bu ittifaka AHMET HAKAN Hürriyet gazetesinde "ISTE KUTSAL ITTIFAK"diye yer verdi.Yüzde 58 EVET oyu cikmasinda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük Sünni muhafazakar ittifaki gerceklesti.

Bu referandumda kimler bir araya geldi okuyup görelim:

Milli Görüscüler ile Fetullahcilar hic anlasamazdilar bir araya geldiler.

Akincilar ile Büyük Birlikciler hic anlasamazlardi bir araya geldiler.

Iskenderpasa ile Ismailaga hic anlasamazdilar,bir araya geldiler.

Vakit ile Zaman hic anlasamazdilar bir araya geldiler.

Radikal Islamcilar ile Ilimli Islamcilar hic anlasamazdilar,bir araya geldiler.

Türk Islam sentezcileri ile Müslüman solcular hic anlasamazdilar,bir araya geldiler.

Mazlum-Der ile Neo-Osmanlicilar hic anlasamazdilar,bir araya geldiler.

Geleneksel Dindarlar ile Modern Islamcilar hic anlasamazdilar,bir araya geldiler.

Islamci Burjuvazi ile genc Islamcilar hic anlasamazdilar bir araya geldiler.

.

.

.

Sayin politika sadece hatirlatmak ve bir birleriyle bir dönemler anlasamayan ama sü günlerde her alanda beraber olan CHP ve MHP'yi de eklemek istedim. Bu ikisi bir dönemler birbirlerine karsi kanli bcakliydilar, birisi "fasistti" digeri "vatanhaini", simdilerde ise neredeyse hr eylemlerini ortak yapiyorlar ve her ikisde en keskin "vatanperver" oldular. Nerede kaldi bunlarin fasistligi ve vatanhainligi? Cevap: Büyük bir ihtimalle buhar olup kayboldu.

Bir dönem birbirleriyle gecinmeyen sayisiz siyasetci, kuruluslar ve sahislar var ve bunlarin cogu su an birbirleriyle anlasabiliyorlar. Buradan derhal kötü mana cikartmaya ne gerek var. Eger varsa o halde CHP ile MHP'nin konumunu neden bu derece mercek altina almiyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin Bulgaristan'da yasanan irkciligi ne güzel örnek olarak göstermissiniz. Ayni yoldan cikarak ülkemizde yasayan etnik kökenlilerin durumunu degerlendiseniz o da yetecek ama onu dahi yapmiyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin Bulgaristan'da yasanan irkciligi ne güzel örnek olarak göstermissiniz. Ayni yoldan cikarak ülkemizde yasayan etnik kökenlilerin durumunu degerlendiseniz o da yetecek ama onu dahi yapmiyorsunuz.

Birincisi Bulgaristan da yapılan bu zulümler karşılığında kimse dağa çıkıp katliamlar yapmadı ve sorun çözüldü. İşi yokuşa süren biz değiliz, ben defalarca Kürt sorunu diye bir sorun olmadığını örneklerle belirttim ama bazıları bir türlü anlamak istemiyor. Batıda da her etnik kökenden insan yaşıyor fakat şu açılıma kadar önemli denebilecek ters bir olay yaşanmadı. Kürt sorunu diye bir sorun olsa normal olarak batıda da sorun olması gerekmez mi, bunu nasıl izah edeceğiz? Yahu kendi akrabalarımdan örnek veriyorum, bazı arkadaşların göçmen dediği Boşnaklardan olduğu halde bacanak kızını Kürt kökenli ( Ağrı lı) vatandaşlara verdi veya kız gitti. Hadi aile istemedi diyelim, ayrımcılık olsa kız da gitmezdi. Bunları ne yapacağız, görmezden mi geleceğiz? Bölgede sorun var ama bu asla ırkçılık değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birincisi Bulgaristan da yapılan bu zulümler karşılığında kimse dağa çıkıp katliamlar yapmadı ve sorun çözüldü. İşi yokuşa süren biz değiliz, ben defalarca Kürt sorunu diye bir sorun olmadığını örneklerle belirttim ama bazıları bir türlü anlamak istemiyor. Batıda da her etnik kökenden insan yaşıyor fakat şu açılıma kadar önemli denebilecek ters bir olay yaşanmadı. Kürt sorunu diye bir sorun olsa normal olarak batıda da sorun olması gerekmez mi, bunu nasıl izah edeceğiz? Yahu kendi akrabalarımdan örnek veriyorum, bazı arkadaşların göçmen dediği Boşnaklardan olduğu halde bacanak kızını Kürt kökenli ( Ağrı lı) vatandaşlara verdi veya kız gitti. Hadi aile istemedi diyelim, ayrımcılık olsa kız da gitmezdi. Bunları ne yapacağız, görmezden mi geleceğiz? Bölgede sorun var ama bu asla ırkçılık değil.

Bulgaristan'dakilerin daga cikmasini gerektiren bir sebep olmadi demekki. Onlara basta Türkiye sahip cikti, binlercesinin göc ettigini unuttunuz galiba. Sonrasinda Bulgar devletinin irkci tutumundan vazgecmesi ve etnik kökenlilerine hakki vermesiyle sorun asildi.

Sizin Kürt sorunu yok demenizlemi sorun yok olacak? Devlet ve sayisiz insan sorunun varligini kabul ederken hala siz veya bazilari inkar ediyorlar diye Kürt sorunu ortadanmi kalkacak?

Kürt sorunundan anlasilan illaki su sehirde , bu sehirde veya bölgede yasanan kavgalar anlasilamaz. Siz herhalde Kürt sorunundan insanlar arasindaki kavgayi anliyorsunuzki, akrabalarinizdan örnekler vererek bu sorunun olmadigini söylüyorsunuz.

Kürt sorununu kabul etmeyendende zaten dogru bir tesbit beklemek antiga ters düser.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur.Terör ve Kürtcülük sorunu vardir.

Kürt sorunu denilen mantik disi sözde sorun aslinda tüm Türkiye'nin sorunudur.Dogusu ve Batisi ile,Kuzeyi ve Güneyi ile bir Türkiye ulusunun sorunu vardir.Bunu Kürt sorunu diye bir etnige indirgemek ancak bölücükle esanlamlidir.

Kürtler diye Kürtcülerin istedikleri tavizlere baktigimizda tamamen ayrilikci bir ideolojinin ayak seslerini duyariz.Bugün Türkiye'de baska hicbir zümreden,toplumdan bahsedilmiyor.Devlet dedikleri AKP ve onun Cankayadaki sekretaryasi sadece bir Kürt davasinin pesine takilmislardir.Bunlar AB ve ABD'den aldiklari icazetlerle hareket edip amaclarina ulasabilmek icinde her yolu mübah görmektedirler.

Yargiyi kucaklarina alabilmek ugruna milyarlari sokaklara döktüler,IFTAR SOFRALARI ADI ALTINDA.Kürtcü asiretler ve cemaatler elele verdiler.Bunlar dün Ingilizlerle isbirligi yapmislardi simdide AKP ile isbirligi yaptilar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bulgaristan'dakilerin daga cikmasini gerektiren bir sebep olmadi demekki. Onlara basta Türkiye sahip cikti, binlercesinin göc ettigini unuttunuz galiba. Sonrasinda Bulgar devletinin irkci tutumundan vazgecmesi ve etnik kökenlilerine hakki vermesiyle sorun asildi.

Sizin Kürt sorunu yok demenizlemi sorun yok olacak? Devlet ve sayisiz insan sorunun varligini kabul ederken hala siz veya bazilari inkar ediyorlar diye Kürt sorunu ortadanmi kalkacak?

Kürt sorunundan anlasilan illaki su sehirde , bu sehirde veya bölgede yasanan kavgalar anlasilamaz. Siz herhalde Kürt sorunundan insanlar arasindaki kavgayi anliyorsunuzki, akrabalarinizdan örnekler vererek bu sorunun olmadigini söylüyorsunuz.

Kürt sorununu kabul etmeyendende zaten dogru bir tesbit beklemek antiga ters düser.

Ya arkadaş, ben ülkede her vatandaşın aynı hakka sahip olduğunu, hiçbir ayrımın olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Bizden farklı olarak ayrıcalık mı isteniyor, daha eşit bir vatandaş mı olmak isteniyor onu anlayalım. Evet, dediler ya alıştıra alıştıra, hakikaten de Kürt sorunu diye artık kabul etmeyen de söylemeye başladı, bundan birkaç sene öncesine kadar Habur u bu millete kabul ettiremezdiniz; Habur u yaşatanlar siyaset sahnesinden silinirdi. Bu millete ne oldu bilinmez artık her şeyi kabul eder duruma geldi. Galiba herkes çağ atladı biz eskide kaldık. Alıştıra alıştıra da özerklik kabul ettirilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

EVET KAMPANYASI cemaatlerin ve AKP'nin isbirligi ile sonuclanmistir.Türkiye'nin birlik ve bütünlügü 12 Eylül referandumu ile artik karanlik bir dönemece girmistir.Secimlere kadar bu ülkede fasist yöntemler artik "GELISMIS DEMOKRASI"yutturmasiyla halka sunulacaktir.

saygilarla

AKP yi ( daha doğrusu halkın asıl düşüncelerini yansıttığı sorunlarını çözdüğü için ) siz bu tavrınızla iktidar yaptınız.insanları irticacı,kürt,bidon kafalı .....diye fişlediğiniz,öteki ilan ettiğiniz için AKP bu kadar oy alıyor.

siyasi partilerin var olma nedeni üyelerini ve ,iktidar olursada toplumunu daha ferah ettirici çözüm bulmalarıdır.mercimek vermekle oy satılıyorsa onu bana sorma elbette ama ev sahibi olmamı sağlayan bir iktidarıda mercimeğe indirgeme.AKP 10 yaşında bile değilken cumhuriyeti kuran , hep var olan chp böyle projeler niye üretemiyor üretemedi.

ben söylim ; insanları sınıflandıran ( irticacı ) , baykalın askerleri göreve çağırıyorum diyerek darbe çığırtkanlığı yapmasına rağmen dokunulamayan ( dokunulmazlık diyosunuz ya ), büyükanıtın ebildirgesinin altına imzamı atarım diyen baykal ve kılıçdaroğlu ( orduyu avcuna aldı diyosun ya ) şimdide fişlemeyi ve darbeyi (15.madde) bitiren referanduma hayır diyor....

istanbula ve çanakkaleye asma kçprü yapılacak.bu denli büyük projeler CHP de yapsın onada oy atarım niye atmayayım.benim insanımın şartlarını yükseltsin seve seve.şimdi türbanı çözelim diyor ne güzel.kendi insanımızın sorunu bu.irticacı dediğiniz insanlar şeriatı getirecek dersiniz şimdi de ama kürtçe öğrebniminin serbest olması,hatta devlet eliyle kanal kurulup ulusal yayın yapılmasını 10 sene önce dillendirsen DGM de yargılanırdık bölücülükten.

biz resme geniş çerçeveden bakıyoruz.elbette.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkenin adalet sistemi bitmiş arkadaşlar halen tayyip mahkemeleri elimne geçirdi diyor.hanginiz mahkemelerin durumundan memnun.bir kıza tecavüz davasında en erken 1,5-2 yıl sonrasına gün veriliyor.bu nasıl bir adalettir.miras,kavga,iş sözleşmesi....davaları en az 4 sene sürüyor arkadaşlar.

adalet bakanının veya müsteşarın kuruldan çıkıp çıkmaması bizim sorunumuz değil.bizim sorunumuz haklı olduğumuz bir mahkemenin 4 yıl sürmesi.dile kolay.

bu 4-5 sene sizce çokmu az ya.5 senede insan hayatında neler değişir bi düşünün.yazık günah.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP yi ( daha doğrusu halkın asıl düşüncelerini yansıttığı sorunlarını çözdüğü için ) siz bu tavrınızla iktidar yaptınız.insanları irticacı,kürt,bidon kafalı .....diye fişlediğiniz,öteki ilan ettiğiniz için AKP bu kadar oy alıyor.

siyasi partilerin var olma nedeni üyelerini ve ,iktidar olursada toplumunu daha ferah ettirici çözüm bulmalarıdır.mercimek vermekle oy satılıyorsa onu bana sorma elbette ama ev sahibi olmamı sağlayan bir iktidarıda mercimeğe indirgeme.AKP 10 yaşında bile değilken cumhuriyeti kuran , hep var olan chp böyle projeler niye üretemiyor üretemedi.

ben söylim ; insanları sınıflandıran ( irticacı ) , baykalın askerleri göreve çağırıyorum diyerek darbe çığırtkanlığı yapmasına rağmen dokunulamayan ( dokunulmazlık diyosunuz ya ), büyükanıtın ebildirgesinin altına imzamı atarım diyen baykal ve kılıçdaroğlu ( orduyu avcuna aldı diyosun ya ) şimdide fişlemeyi ve darbeyi (15.madde) bitiren referanduma hayır diyor....

istanbula ve çanakkaleye asma kçprü yapılacak.bu denli büyük projeler CHP de yapsın onada oy atarım niye atmayayım.benim insanımın şartlarını yükseltsin seve seve.şimdi türbanı çözelim diyor ne güzel.kendi insanımızın sorunu bu.irticacı dediğiniz insanlar şeriatı getirecek dersiniz şimdi de ama kürtçe öğrebniminin serbest olması,hatta devlet eliyle kanal kurulup ulusal yayın yapılmasını 10 sene önce dillendirsen DGM de yargılanırdık bölücülükten.

biz resme geniş çerçeveden bakıyoruz.elbette.

Resme hakikaten şöyle bir uzaktan bakın, insanların mahkeme kararı olmadan dinlendiğini kabul ediyor musunuz? Eğer bunu kabul ediyorsanız bu sayede her türlü şantajın yapılabileceğini de kabul edersiniz sanırım. AKP bu projeleri üretiyor dediniz bunların kaynağı var mı, varsa işçiye, memura verirken yok da yollara, köprülere var; bu tipik emperyalist düşünce değil mi?

Hiçbir uzlaşma aranmadan anayasa maddeleri değiştirildi ve referanduma gidildi 700 milyon masraf olduğu söyleniyor. Şimdi oturmuşlar uzlaşalım yeni bir anayasa yapalım diyorlar, madem yeni anayasa yapacaklardı bu kadar masraf niye yapıldı diye sormak hiç aklınıza gelmiyor mu?

Bak ne güzel yazmışsınız Büyükanıt ın bildirgesi diye, o bildirge kimlere verildi ve sonraki gelişmeler ne oldu; gerçekten geniş çerçeveden bakınca bunların görünmesi gerekir.

O projeler arasında olan Dubai anlaşmasını da araştırdınız mı? 70 milyonluk T.C ne yakıştırabiliyor musunuz? Buzdağının üstü güzel, parklar, bahçeler, daireler, bulgur, pirinç birde altına bakılsa diyorum.

Ülkede onlarca etnik grup var sizce devletin tek bir etnik grup için yayın yapması ayrımcı bir tavır değil mi? Çerkezler, Gürcüler, Abazalar, Boşnaklar vb yazmakla bitmeyecek etnik kökenliler de biz de istiyoruz derse bunun altından kalkılır mı? Birde resme öbür taraflardan bakılsa diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkenin adalet sistemi bitmiş arkadaşlar halen tayyip mahkemeleri elimne geçirdi diyor.hanginiz mahkemelerin durumundan memnun.bir kıza tecavüz davasında en erken 1,5-2 yıl sonrasına gün veriliyor.bu nasıl bir adalettir.miras,kavga,iş sözleşmesi....davaları en az 4 sene sürüyor arkadaşlar.

adalet bakanının veya müsteşarın kuruldan çıkıp çıkmaması bizim sorunumuz değil.bizim sorunumuz haklı olduğumuz bir mahkemenin 4 yıl sürmesi.dile kolay.

bu 4-5 sene sizce çokmu az ya.5 senede insan hayatında neler değişir bi düşünün.yazık günah.

Bunların sebebi ney, hakimlerin atanması bunları çözüyor mu? Hakim ve savcılar kendilerini atayanlara dokunabilir mi, bu sizin sorununuz değil mi? Yarın mahkemede bir partili ile karşılıklı bir davada buluşursanız o zaman sorun olduğunu fark edersiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ev verene oy veririm zihniyeti iste Türkiye'yi bu noktalara tasidi.Yarin Kürdistan bayragi asildiginda ev icin oy verenler;"Zaten Türkiye büyüktü oradada Kürdistan olsun ne olur"diyecekler.Cünkü bunlar baglandiklari ideolojilerden ödün vermemek icin her gerekceyi mübah sayarlar.

Kendi agizlariyla rüsveti tastik ediyorlar sonra da rüsvet verenin savunmasini yapiyorlar.Yani tencere kapak misali.

Yarginin iktidarin eline gecmesi ile vatandasin yargidan memnun olmamasinin nedenlerini birbirinden ayiramamak konunun özünü bilmeden tartismak demektir.Yarginin iktidar elinde olmasi sadece iktidarin yargisini olusturur.Vatandasin bir dava icin uzun süre beklemesinin nedenide yargi sistemimizin yanlisligindandir.Ayrica bugün mahkemelerde yeterince personel mevcut degildir.Hakim ve savcilar yüzlerce binlerce dosya ile basbasa kalmaktadir.Eger bunlari bilmeden yarginin iktidarin eline gecmis olmasindan mutlu olanlar varsa bu da bence partizanliktan öte degildir.

Hukuk ancak siyasetten arindirilirsa bagimsiz olabilir.

Konunun özüne vakif olamayanlar iste burada CHP AKP tartismasina atlayip asil konudan uzaklasirlar.Cünkü onlar icin sadece bagli olduklari parti dogrudur digerleri yanlis.Atat dururlar,neyin neden oldugu konusunda hicbir görüsleri yoktur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada sürekli aynı lafları dolandıryor birileri,neymiş Türk'ler ve Kürt'ler kız alıp vermiş,biz bunun aksinimi idda ettik Allah aşkına,defalarcada yazdık,Türk ve Kürt Halkları arasında sorun yok yok yok!!!

Sorun Sistemdeki yanlışlıklarla Kürt halkı arasında,bu sistemin değişmesini istemeyen,bu sistemden nemalananlar Kürt Halkının haklı mücadelesinin karşısına her fırsatta Türk halkını çıkardılar ve her fırsatta tekrar ettiğimiz bir diğer konuda artık Kürt özgürlük Hareketini silahla devam ettirmek yanlıştır,Silahlı Pkk mensupları yurt dışına çıkmalıdır ama bunu yaparken 99'daki gibi ''koridor açtık'' denilip pusuya düşürülmemelidir,Bulgaristan'da yapılanları küçümsediğimden yada tasvip ettiğimden yazmadım önceki iletilerimi,onlar Türk kardeşlerimize karşı yapılmış insanlık dışı uygulamalardı ancak Türk'ler orada gerekirse eline silah alıp savaşmak suretiyle atalarının dedelerinin topraklarını,dillerini,namuslarını korumak için mücadele etmeliydiler ama yapmadılar,Türkiye onlara ev,iş,arsa verince Türkiye'ye göç ettiler,şimdide o yaşadıkları zulümleri unutmuş Kürt Halkının mücadelesine laf söylüyorlar benim tavsiyem bir daha bulgaristanda yaşananları araştırıp Kürtlere baksınlar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mılete ceyrek altın vererek kandırılarak satın alınmıs evetlerınızle mutlu olun!AKP ARTIK HAVAI FISEK GOSTERISI YAPAR YUHPHI KURTULDUK DIYE!Ozgurluk yokmuyduda ozgurluk ıstedınız!sehıtlerın aılelerne ayrıcalık olsun dedılerde hayırmı dedık!sokak cocularna daha ıyı bakılsn dendıde hayırmı dedık!bunun gbı daha cok ornek vereblrm euetlerle akp ve ısbırlıkcıler hortumcular kendını kurtartı ve BDP TABIKIDE BUNDAN SONRA Lutfen hayıflanmayın bunları sız ıstedınız!

biz halimizden çok memnunuz...fildişi kuleleri teker teker yıkıldı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada sürekli aynı lafları dolandıryor birileri,neymiş Türk'ler ve Kürt'ler kız alıp vermiş,biz bunun aksinimi idda ettik Allah aşkına,defalarcada yazdık,Türk ve Kürt Halkları arasında sorun yok yok yok!!!

Sorun Sistemdeki yanlışlıklarla Kürt halkı arasında,bu sistemin değişmesini istemeyen,bu sistemden nemalananlar Kürt Halkının haklı mücadelesinin karşısına her fırsatta Türk halkını çıkardılar ve her fırsatta tekrar ettiğimiz bir diğer konuda artık Kürt özgürlük Hareketini silahla devam ettirmek yanlıştır,Silahlı Pkk mensupları yurt dışına çıkmalıdır ama bunu yaparken 99'daki gibi ''koridor açtık'' denilip pusuya düşürülmemelidir,Bulgaristan'da yapılanları küçümsediğimden yada tasvip ettiğimden yazmadım önceki iletilerimi,onlar Türk kardeşlerimize karşı yapılmış insanlık dışı uygulamalardı ancak Türk'ler orada gerekirse eline silah alıp savaşmak suretiyle atalarının dedelerinin topraklarını,dillerini,namuslarını korumak için mücadele etmeliydiler ama yapmadılar,Türkiye onlara ev,iş,arsa verince Türkiye'ye göç ettiler,şimdide o yaşadıkları zulümleri unutmuş Kürt Halkının mücadelesine laf söylüyorlar benim tavsiyem bir daha bulgaristanda yaşananları araştırıp Kürtlere baksınlar....

Bulgaristan daki Türkler de olupta Kürt kökenli vatandaşlarda olmayan hak hangisi? 40 bin kişinin öldürülmesine, binlerce insanın sakat kalmasına, milyarların kaybolmasına sebep olan pkk elini kolunu sallayarak yurt dışına gidecek, ondan sonra da barış gelecek. Özgürlük hareketi, ağızdaki bakla bu mu, Türklerle eşit hak denen istek bu mu? Eğer bu ise yine aynı yere geliyoruz, buradaki vatandaşlar bizlerle aynı özgürlüğe sahip.

Bulgaristan daki soydaşlarımız azınlık, orada diğer bir milletin ülkesinde hak arıyor üstelik yasal yollardan. Siz kendi ülkenizde tutsak mısınız ki özgürlük mücadelesi diyebiliyorsunuz? Madem mücadele etmek istiyorsunuz alın size örnek işte Bulgaristan Türkleri. Yasal yoldan yapılan mücadele sonunda kazanılan haklar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bulgaristan daki Türkler de olupta Kürt kökenli vatandaşlarda olmayan hak hangisi? 40 bin kişinin öldürülmesine, binlerce insanın sakat kalmasına, milyarların kaybolmasına sebep olan pkk elini kolunu sallayarak yurt dışına gidecek, ondan sonra da barış gelecek. Özgürlük hareketi, ağızdaki bakla bu mu, Türklerle eşit hak denen istek bu mu? Eğer bu ise yine aynı yere geliyoruz, buradaki vatandaşlar bizlerle aynı özgürlüğe sahip.

Bulgaristan daki soydaşlarımız azınlık, orada diğer bir milletin ülkesinde hak arıyor üstelik yasal yollardan. Siz kendi ülkenizde tutsak mısınız ki özgürlük mücadelesi diyebiliyorsunuz? Madem mücadele etmek istiyorsunuz alın size örnek işte Bulgaristan Türkleri. Yasal yoldan yapılan mücadele sonunda kazanılan haklar.

Olmayan hak :) Bulgaristan kurulurken yani osmanlıdan ayrılırken Türk'ler destek verdilermi bulgarlara?

Oysa Ülkenin her yanı alev alev yanarken,Filistinde Cuma namazı kılan askerleimiz arapların yardımıyla öldürülürken,çanakkaleye düşman dayanmışken,doğudan İngilizler diğer taraftan fransız'lar diğer taraftan ermeniler Yurdu işgale tutmuşken Mustafa Kemal Sivas ve Erzurum Kongrelerinde Kürt önderlerine şu cümleleri kuruyordu ''Biz YY'lardır birlikte yaşamış kardeş halklarız,şu an ülke ateş altında ve özgürlüğümüz kısıtlanmaktadır,ancak Türk-Kürt birlikte hareket edersek kurtulabiliriz,sonra kuracağımız devlette kardeşçe paylaşmaya hazırız'' Kürt Önderleri,YY'larca omuz omuza yaşamış iki halkı İngilizlerin Bağımsız Kürdistan teklifine rağmen ayırmayarak M.Kemal'e evet dediler ve savaşa girildi,ülke kurtuldu ve kuruldu,daha sonra bir sabah uyandıklarında karşılarına ''Tek Dil,Tek Vatan,Tek Millet'' çıktı,ya kardeş bu yanlıştır diyenler ise,Ceza,hapis,İşkence ve ölüme tabi tutuldular Kürdüm diyemez oldu kimse şeyh Said İsyanı,Ağrı İsyanları,Dersim İsyanı,Koçgiri İsyanı,hepsi büyük kıyımlarla sonlandırıldı,ağrı isyanı sonrası zilan deresi kenarında 15 bin kişinin katledildiği söylenir halen,Dersim İsyanı sonrası Malum,İsmet inönü'nün ''Şark Islahat Raporu'' doğrultusunda yerinden yurdundan sürülenler,yerlerine yerleştirilen Türkmen'ler vs vs sürüp gidiyor işte bu eğer eşitlikse Allah Size bin katını versin ne diyim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olmayan hak :) Bulgaristan kurulurken yani osmanlıdan ayrılırken Türk'ler destek verdilermi bulgarlara?

Oysa Ülkenin her yanı alev alev yanarken,Filistinde Cuma namazı kılan askerleimiz arapların yardımıyla öldürülürken,çanakkaleye düşman dayanmışken,doğudan İngilizler diğer taraftan fransız'lar diğer taraftan ermeniler Yurdu işgale tutmuşken Mustafa Kemal Sivas ve Erzurum Kongrelerinde Kürt önderlerine şu cümleleri kuruyordu ''Biz YY'lardır birlikte yaşamış kardeş halklarız,şu an ülke ateş altında ve özgürlüğümüz kısıtlanmaktadır,ancak Türk-Kürt birlikte hareket edersek kurtulabiliriz,sonra kuracağımız devlette kardeşçe paylaşmaya hazırız'' Kürt Önderleri,YY'larca omuz omuza yaşamış iki halkı İngilizlerin Bağımsız Kürdistan teklifine rağmen ayırmayarak M.Kemal'e evet dediler ve savaşa girildi,ülke kurtuldu ve kuruldu,daha sonra bir sabah uyandıklarında karşılarına ''Tek Dil,Tek Vatan,Tek Millet'' çıktı,ya kardeş bu yanlıştır diyenler ise,Ceza,hapis,İşkence ve ölüme tabi tutuldular Kürdüm diyemez oldu kimse şeyh Said İsyanı,Ağrı İsyanları,Dersim İsyanı,Koçgiri İsyanı,hepsi büyük kıyımlarla sonlandırıldı,ağrı isyanı sonrası zilan deresi kenarında 15 bin kişinin katledildiği söylenir halen,Dersim İsyanı sonrası Malum,İsmet inönü'nün ''Şark Islahat Raporu'' doğrultusunda yerinden yurdundan sürülenler,yerlerine yerleştirilen Türkmen'ler vs vs sürüp gidiyor işte bu eğer eşitlikse Allah Size bin katını versin ne diyim....

Babanzade Abdurrahman Paşa isyanı (1806- Musul)

Babanzade Ahmet Paşa isyanı (1812 – Musul)

Zaza"ların isyanı (1820)

Yezidilerin isyanı (1830- Hakkari)

Şerefhan isyanı (1831- Bitlis)

Bedirhan isyanı (1835- Botan)

Garzan isyanı (1839- Diyarbakır)

Ubeydullah İsyanı (1881- Hakkari)

Bedirhan Osman Paşa ve kardeşi Hüseyin Paşa isyanı (1872-Mardin-Cizre)

Bedirhan Emin Ali isyanı (1889- Erzincan)

Bedirhaniler ve Halil Rema isyanı (1912-Mardin)

Şeyh Selim Şehabettin ve Ali isyanı (1912- Bitlis)

Koşgari isyanı (1920- Koşgiri)

-http://www.arbuz.com/showthread.php?t=43371&page=1-

Bunlarda da paylaşma sözü verilip vaz mı geçildi? 1806-2010 iki asır geçmiş, bir iki asır daha beklenirse...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.