Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türbanı destekleyen kadınların asıl amacı çirkinliklerini saklamakmı ?

çelikbilek

Önerilen İletiler

Dikkat ettimde , türban konusunda aşırı istekli ve tavizsiz olan kadınların 100 de doksanı (sadece benim gözlemim) süper çirkin.

Acaba kendi çirkinliklerini bahaneyle saklamak için özelliklemi türban ve çarşafı bahane ediyorlar ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dikkat ettimde , türban konusunda aşırı istekli ve tavizsiz olan kadınların 100 de doksanı (sadece benim gözlemim) süper çirkin.

Acaba kendi çirkinliklerini bahaneyle saklamak için özelliklemi türban ve çarşafı bahane ediyorlar ?

Bunda haklilik payi veriyorum..

Neyse..

Su gercegi göz önüne alalim Kapanmak bir kadini kadinligindan vaz gecirmez...

Her kapanan kadinda cirkin olmaz.. bir rahibe tanimistim cook güzeldi madonna hic kalirdi yaninda

Gercekten kapanmak isteyen inanclari dogrultusunda kadinlarimiza onlari rahibeler gibi kapatabilecegimiz medreseler acmaliyiz caminin altinda bakkal dükkani olacagina onlarin kalabilecegi yer olmali..ki

Namazdan sonra erkekler cami köselerinde kahvehane kösesi gibi oralarda pineklemesinler cekip gitsinler..

Unutmadan söyleyeyim kiliselerin icinde olur rahibelerin kalacagi yer direk ayin yapilan yerde degilde bizim cami dükkanlari gibi kiyisinda kösesinde olur ama gözlerden uzak.. Erkek yüzü görmeleri yasaktir dokunmak tamamiyla yasaktir onlar erkeklere karsi bizimkilere göre daha direnclidir..

Zaten oralarda ayin bittikten sonra bir dakka icinde kimse kalmaz etrafta. Ailece gelirler ama okadar sesiz hareket ederler ki kileseye hayeletlerin girip cikmasina benzer !!!

Avrupa birligine girmeye calistigimiz su dönemde.. Hiristiyan birligine daha önce girmekte yarar var diye düsünüyorum

Yüce Tanrimiz bir..

Birden aklima geldi Hitlerimiz bir mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çelikbilek.. :)

Seni uyarıyorum dostum..çirkin kadın yoktur..az votka vardır.. :D

Türban tamam..üstelik kafaların üstünde bir kafa daha olşturanlar var..onada eywallah..rengarenk ve desen desen..ipekte var zengin olanlara.. :)

Peki abi türbandan aşşağısına ne diyeceğiz..üstü kapalı altı açık..havalı..sexi..bütün hatlar şifresiz yayında ehhh türban var ya başında.. :D

Tesettür gözde olmalı..bakan göz o türbanı bakarken çıkartır..elbiseyi soyar..nasıl görmek istiyorsa neye bakmak istiyorsa o hale sokar..göz bu bakar.. :D

İnancı gereği türban takanda var..mahalle baskısından,evde kalma korkusundan takanda var.. :D

Hiç kimsenin kutsalına hakaret etmek aşşağılamak yada hafife almak gibide bir niyetimiz yok..gözlemlerimizi yazdık,kusur ettikse af ola.. :)

Efendi Türkler.. :)

Önce Musevi olunacak..sonra İsevi en son Muhammedi.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

size göre bir bayanın güzellik kriteri nedir yada neresidir ? Yada şöyle sorayım, çirkinlik fiziksel midir ? Yada siz çirkin olarak tanımladığınız insanlarda kendilerini çirkin mi hissediyorlar ?

En nefret ettiğim konu hakkında yazmak istemezdim ama bu kıyaslamanın sebebi nedir çok merak ettim acaba erkeklerin güzellikleri ve çirkinlikleri bu bazda eleştirilir mi ?

Ne güzel dünya şu türban forumlarını hala erkeklerin açtığını görmekte ayrı bir incelik olsa gerek :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çirkinliğini saklamak için makyaj yapmaktan daha iyi bir yol :devil:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türban,

kadınlarımıza yapılan en büyük zulümlerden birisidir.. ve bunun ne yazıkki bizim bilebildiğimiz!!!!! :unsure: tek sebebi erkeklerin şehvetleri ve tabiki yine erkeklerin kıskançlıkları, başka açıklanacak hiç bir sebeb yoktur.. "kıldan nasıl bir zevk alıyorlarsa" o da ayrı bir konu...

bu konu aslında erkeklerin islamiyetteki baskın ve sınırsız yetkilerinin en güzel örneklerinden birisidir..

başka ne beklenebilirki kadınları bir "perdenin" arkasına hapis etmekten bile çekinmeyen bir zihniyetin bunu yapması bence de çok normaldir..

Ahzâb(*) Sûresinin 53 . Ayetinde

Ey iman edenler! Yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) Peygamber’in evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. Yemeği yiyince de hemen dağılın. Sohbet için beklemeyin. Çünkü bu davranışınız Peygamber’i rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir. Allah ise gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamberin hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Böyle davranmanız hem sizin kalpleriniz ,hem de onların kalpleri için daha temizdir. Allah’ın Resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikahlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. Çünkü bu Allah katında büyük bir günahtır.

kadınlar çocukluklarından itibaren genellikle 6 yaşından sonra ( ki bu yaştan sonra kız cocukları babalarına da namahrem oluyor- peyganber ayşe ile 6 yaşında nişanlandığı için) bu zulüm baba evinde başlıyor.. daha sonra koca evinde, çevrede devam ediyor.. zaman içinde artık kadın başka bir hayatı düşünemez oluyor.. tabiki neyin hak, neyin doğru olduğunu düşünme şansı hiç olmuyor bile..

böylece toplumun yarısı, kör, sağır ve toplumsal hayattan izole yaşıyor.. bu sebebledir ki islam aleminde bir tane dünya çapında başarı sağlamış bir kadın yoktur.. tek verdikleri örnek muhammedin ilk karısıdır ki o da yerden yere vurdukları eski arap kültürü ile yetişmiş bir bayandır.. hatice ticaret ile uğraşmış kervanlar kurmuş, kurdurmuş bir kadın iken bugün islam coğrafyasında 50 tane kadın yanlarında çoban (kocaları, babaları, erkek kardeşleri) olmadan kapının önüne çıkamazlar.

bana türkiye örneğini göstermeyin.. anadolu islamiyeti ile arap islamiyeti taban tabana zıttır bu konularda.. kadın hak olarak her zaman erkekle eşit olmuş.. kız çocuğa ve erkek çocuğa eşit davranılmıştır.. taki islamiyetle gelen arap kültürüne kadar.. türkler tek eşliliğe önem verirken bu kültürle beraber çok eşlilik ve akraba evlilikleri kültürümüze karışmış ekonomik sebeblerinde etkisiyle kültürümüze yerleşmiştir. türkler islamiyetten önce daha insancıl bir kültürde yaşarken, islamiyetle kadının ikinci sınıf vatandaş olduğu bir toplum olmuştur. ne tezattır ki bu ikinci sınıf insanlar toplumun bel kemiğini oluşturan çocukları ve gençleri yetiştirmektedir.. bu sebeble din esaslı toplumlar fakat özellikle islami toplumların günümüz dünyasında oldukları yer bellidir.. bunu bile görmekten aciz bir düşünce yapısı mevcuttur.. insanlar çocuklarını daha iyi okullara göndermek için yarışırken o cocukları doğdukları andan itibaren yetiştiren kadınların nasıl yetiştiklerine asla önem vermezler..

hayat çok basittir, eğer elde ettiğiniz sonuç başarılı ise yol doğrudur, ama sonuç islamiyet dünyası gibi bir dünya ise o zaman yol yanlıştır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irk ayrımı nereden çıktı ? Hadi onu geçtim yaratmak nereden çıktı ?

Geleneklerimizde esarp varken türbani neden sectik..

Minarede eli kulaginda ezan okurken neden hoparlörleri sectik.. Bu yaratmak degil bulusmu oluyor?

Bu kulaklari delen insanlari iskence cektiren..Ezani ruhen öldüren.

Merkezî Sistemle Ezan uygulamasini kimler buldu? bu eziyeti kimler buldu ezanı ruhen öldürmeye kimler basardi burdan yola cik hangi Irkciliktan bahsettigini ne anlatmak istedigini anlatirsin ben anlamadim kusura bakma...

Tekrar soralim, Türbani Türk erkegi yaratmistir öylemi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende türban takan bayanların % 95 i nin çok güzel olduğunu gördüm. Ne olacak şimdi ?

Güzellik görecelidir var bi de değil mi ?

Dellal.. :)

Çirkin kadın yoktur..%5 çirkinmi oluyor bu durumda..%95 güzel olunca.. :)

Çirkin kadın yoktur dostum..güzel olmasını bilemeyen, beceremeyende epeyce çoktur.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya HU ,

Allah neden böyle bir şey istesin.

Zaten herşey onun , yarattıklarını kendindenmi kıskanacak ? :unsure:

Bir gülün yapraklarını örtün , dikenleri ve sapını örtmeye gerek yok diye neden bir emir vermemiş ?

Herşey O'nun güzellikleriyle ihata altına alınmış.

Allahta çirkin olamaz... :shocked:

Yoksa Allahlığa soyunan birilerinin özgüvensizlikten doğan basit hayvani kıskançlıklarının sonucunumu yaşatmaya çalışıyorlar.

Ayrıca bütün kadınlar güzeldir , dikenlerinden tutmadıktan sonra... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Geleneklerimizde esarp varken türbani neden sectik..

Minarede eli kulaginda ezan okurken neden hoparlörleri sectik.. Bu yaratmak degil bulusmu oluyor?

Bu kulaklari delen insanlari iskence cektiren..Ezani ruhen öldüren.

Merkezî Sistemle Ezan uygulamasini kimler buldu? bu eziyeti kimler buldu ezanı ruhen öldürmeye kimler basardi burdan yola cik hangi Irkciliktan bahsettigini ne anlatmak istedigini anlatirsin ben anlamadim kusura bakma...

Tekrar soralim, Türbani Türk erkegi yaratmistir öylemi?

Öncelikle geciken cevap için özür dilerim ancak vakit bulabildim.

Konuyu ırkçılıktan merkezi ezan sistemi dahil bir çok noktaya getirmek sizin kişisel yaratıcılığınız olsa gerek. Ama bu bence var olanı kullanmaktır. Ama genede bilgilendireyim, daha bugün Anadolu'nun küçük bir köyünden geliyorum ve ne geldiğim köyde nede yakın köylerde imam bulunmadığından Ezan okuyacak müslüman halka namazı haber verecek hiç bir şey yoktu ki merkezi ezan sistemine kadar.

Gelelim Türban a kimin neyi neden ne yaptığına değil kimin olaya nasıl yaklaştığına bakıyorum ben Bayanı güzellik çirkinlik olarak göreceli sınıflara sokarken bunu bir istatistiki bilgiymiş gibi kendi yorumunu yazmanın üzerine sırf bunu savunmak için böyle bir yorum yapmanın hiç bir mantığı yoktur. Asıl mantık ayrım yapıldığı kıyaslamaya gidildiği an bitmiştir. İsterse türbanlı için olsun isterse şalvarlı için olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.