Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ALLAH YOKTUR MU?

s_malaz

Önerilen İletiler

• Cevaplar 225
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

:alien: arkadaşlar.tartışmaya ister inanan ister iananmayan herkez katılabilir.ancak forum içerisinde kesinlik ve kesinlikle hakaret vari konuşmalar yapmamaya özen gösterelim.amacımız yıkıcı olmak yerine birbirimize bir şeyler katmak olmalı.

tartışma esnasında sizden ricam hakaret olmasın ve birbirimizi olduğumuz gibi kabul edelim.lütfen.

ama fikirlerimizi özgürce belirtelim.karşılıklı sert atışmalar yerine lütfen efendi efendi tartışalım.

bu şekilde sert tepkiler konuyusadece rotasından şaşırtır.bilgisi olan varsa söylesin.öğrenmek yada bir şeyler katmak isteyende buyursun işte meydan.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

bu oturumun tartışma konusunu başından takip edemedim. mamafih buradad bir yöntem sorunu ile karşı karlşıyayız. öncelikle kodu canagur mu ( tam doğru olmayabilir ) sorularına karşı mantıklı açıklamalar istemekte haklı. bir dereceye kadar sorularına yanıt alamadığı da ortada. diğer taraf ise hızla geliştirdikleri savunma mekanizmaları ile aslında hiç de yanıt olmayacak bir takım cevaplar üretmekte. bir defa ortada bir metodoloji geliştirmek icap etmekte zira bu yapılmazsa ortada bir kör döğüşü meydana geliyor. soru Allahın varlığının ispatı ise ve soruyu yönelten arkadaş buna bilimli bir yanıt arıyorsa evvela bu soruun ve istenen yanıtın mümkin olup olmayacağı sorgulanmalı. sail şayet bize Tanrının varlığını ya da yokluğunu bilimli delillerle ispat edin diyorsa bu imkansızdır zira bilim değişkendir. eğer tanrı kitabını bir din kitabı değil de bilim kitabı ( mekanik, elektronik, fizik gibi ) yada teknik bir kitap demek daha doğru olarak bizlere ulaştırsaydı bu durumda değişen ve gelişen bilimle birlikte kitap da sürekli bir şekilde kendini yenilemek zoruda kalacaktı. dolayısı ile Allahın varlığı herşeyden önce bir inançtır. mamafih burada şu hususu belirtmeden geçemeyeceğim bilim hiçbir zaman sanattan daha üstün değildir. yani bilimli açıklamalara müsait olmayan zemin devamlılığı olan kalıcı sanat zemininden elbetteki üstün değildir. bir şeyin bilimli olması onun ölümlü olası ile şedeğerdir. uluhiyet ise zaman ötesi değişmeyen bazı doğruları içerir zaten doğruluğu açısından doğru olan da budur. bahusus islam dininin yaygın olduğu coğrafyalar da batının teknolojik moral ahlaki vesaire alanlardaki üstünlüğükarşısında aslında bunların hepsi bizim kültürümüzde kitabımızda var demek komik bir savunmadır. bunların hiçbiri kutsal kitaplarda olmaz zaten olmamalıdırda. Allah seni hem yaratmış bir de sana bilimi teknolojiyi anlatsın sen ne yapacaksın? bu müslümanlar için böyle olduğu gibi yahudiler için de böyledir. yahudi mutaassıpları ( müslümanların en tutucusundan en az on kat daha radikaldirler ) da kutsal kitaplarını defalarca okur ama içinde teknoloji bilim yada tanrının bilim açısından ispatınını değil inancı arar. bilimi teknolojiyi ise mutlak bir çalışma ile didinerek elde ederler. neticede toparlarsak Allahın varlığı bir inanç, bir kabuldür, doğru olanı da budur. bilimin ispatladığı tüm tanrılar zamanı gelince kaybolup giderler baki olan ise Allahtır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu oturumun tartışma konusunu başından takip edemedim. mamafih buradad bir yöntem sorunu ile karşı karlşıyayız. öncelikle kodu canagur mu ( tam doğru olmayabilir ) sorularına karşı mantıklı açıklamalar istemekte haklı. bir dereceye kadar sorularına yanıt alamadığı da ortada. diğer taraf ise hızla geliştirdikleri savunma mekanizmaları ile aslında hiç de yanıt olmayacak bir takım cevaplar üretmekte. bir defa ortada bir metodoloji geliştirmek icap etmekte zira bu yapılmazsa ortada bir kör döğüşü meydana geliyor. soru Allahın varlığının ispatı ise ve soruyu yönelten arkadaş buna bilimli bir yanıt arıyorsa evvela bu soruun ve istenen yanıtın mümkin olup olmayacağı sorgulanmalı. sail şayet bize Tanrının varlığını ya da yokluğunu bilimli delillerle ispat edin diyorsa bu imkansızdır zira bilim değişkendir. eğer tanrı kitabını bir din kitabı değil de bilim kitabı ( mekanik, elektronik, fizik gibi ) yada teknik bir kitap demek daha doğru olarak bizlere ulaştırsaydı bu durumda değişen ve gelişen bilimle birlikte kitap da sürekli bir şekilde kendini yenilemek zoruda kalacaktı. dolayısı ile Allahın varlığı herşeyden önce bir inançtır. mamafih burada şu hususu belirtmeden geçemeyeceğim bilim hiçbir zaman sanattan daha üstün değildir. yani bilimli açıklamalara müsait olmayan zemin devamlılığı olan kalıcı sanat zemininden elbetteki üstün değildir. bir şeyin bilimli olması onun ölümlü olası ile şedeğerdir. uluhiyet ise zaman ötesi değişmeyen bazı doğruları içerir zaten doğruluğu açısından doğru olan da budur. bahusus islam dininin yaygın olduğu coğrafyalar da batının teknolojik moral ahlaki vesaire alanlardaki üstünlüğükarşısında aslında bunların hepsi bizim kültürümüzde kitabımızda var demek komik bir savunmadır. bunların hiçbiri kutsal kitaplarda olmaz zaten olmamalıdırda. Allah seni hem yaratmış bir de sana bilimi teknolojiyi anlatsın sen ne yapacaksın? bu müslümanlar için böyle olduğu gibi yahudiler için de böyledir. yahudi mutaassıpları ( müslümanların en tutucusundan en az on kat daha radikaldirler ) da kutsal kitaplarını defalarca okur ama içinde teknoloji bilim yada tanrının bilim açısından ispatınını değil inancı arar. bilimi teknolojiyi ise mutlak bir çalışma ile didinerek elde ederler. neticede toparlarsak Allahın varlığı bir inanç, bir kabuldür, doğru olanı da budur. bilimin ispatladığı tüm tanrılar zamanı gelince kaybolup giderler baki olan ise Allahtır.

7062[/snapback]

:clover:

Tebrikler, Bozan arkadas.

Konuyu nefis irdelemissiniz.

Yahu dilimde ot bitti." Bilimin tanrinin varligi ya da yoklugu ile ilgili hic bir iddiasi yoktur." dedikce, bilimsel verileri dinlsel ögelerle cürütme cabasina giristiler.

Dikkatinizi cektigi gibi ben sürekli tarihsel ve sosyolojik acilardan ele aldim, arkadaslar, bilimin üzerinde calistigi konular üzerine cürütme ve yok etme politikasi güttler.

HER SEYI TANRI YARATTIYSA, BILIMI BASKA BIR TANRI MI YARATTI? :D

ASLINDA FARKINDA OLMADAN INKARCI OLDUKLARINI NASIL GÖRMÜYORLAR?

EVRENIN KENDISI TANRI ISE; BILIM DE, (evrenin icindeki her sey de) ONUN TA KENDISIDIR KI, INSANLIGI TANRI INANCI ÜZERINE BINLERCE YILLIK SACMA SEYLERE INANMAKTAN YINE BILIM KURTARMISTIR.

TANRI KAVRAMINA HANEDANLIK BICENLER DAHA COK YOL ALACAKLAR BU GIDISLE.

BUNUN DAHI FARKINDA DEGILLER.

DURUP DURURKEN, (DINI DAR) DURUMA DÜSENLER KENDILERIDIR ASLINDA.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bu temcit pilavı çok su kaldırır. bıkmadınız mı hala ?

<<ilim ilim bilmektir

ilim kendini bilmektir

sen, kendini bilmezsen

bu kuru bir emektir>> yunus emre

BUGÜN DE ZAMANIN YUNUSU VAR AMA ORTALIKTA CİYAKLAMIYOR

SESSİZ VE DERİNDEN GÖNÜLLER FETHEDİYOR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu oturumun tartışma konusunu başından takip edemedim. mamafih buradad bir yöntem sorunu ile karşı karlşıyayız. öncelikle kodu canagur mu ( tam doğru olmayabilir ) elde ederler. neticede toparlarsak Allahın varlığı bir inanç, bir kabuldür, doğru olanı da budur. bilimin ispatladığı tüm tanrılar zamanı gelince kaybolup giderler baki olan ise Allahtır.

7062[/snapback]

:clover:

Tebrikler, Bozan arkadas.

Konuyu nefis irdelemissiniz.

BUNUN DAHI FARKINDA DEGILLER.

DURUP DURURKEN, (DINI DAR) DURUMA DÜSENLER KENDILERIDIR ASLINDA.

7070[/snapback]

arkadaşta paradoksa bakın kendi kendisini nasıl çürütüp saçmalıyor. başta diyorki ........dilimde tüy bitti bilimle dinin bir alakası yoktur........ çok süper ya sonraki cevap..........bilim yılarca yaptığı açıklamalarla tanrı ile ilgili saçma açıklamalardan gine bilim kurtarmıştır...... demiş. hani bilimle tanrının bir alakası yoktu buda sana kapak olsun.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ANLAYIS KITLIGINIZI TEBRIK EDIYORUM.

BILIM SOFTA KAFALI YOBAZ ALLAHCI BIYOLOGLARI DA KURTARMISTIRKARANLIGIN ICINDEN BILIYOR MUSUNUZ? BIRI DE DARWIN DIR.

CÜNKÜ DARWIN DE 7 YIL PAPAZLIK EGITIMI DAHI GÖRMÜSTÜR.

SIMDI SIZE, alfabeye uygun anlatiyorum:?

(zira yasamda ögrendiginz ve nerede kullanilacagini bilmediginiz bir tek paradox sözcügü oldugunu da ögrenmis oldum.

Be mahlukat kafali softalar diyorum ben bu gün cumhuriyet düsmani, politik ayak yapan bilim düsmanlarina :D Hem de egitimli olanlari daha makbule geciyor :D

Ilk önce koca bir agaca tapardin. Yildirima, simsege, yüksek daglara, atese, suya vs tapardin.

Bilgisizlikten ve en cok ta korkudan kaynaklanan sacma sapan seylere inanma aliskanliklarindan insanligi, her yüz yil bilim adamlari kurtarmistir (softa kafalilari da tabi).

NASIL? HER DÖNEM OLAYLARI BILEN, INCELEYEN BILIM KAHRAMANLARI OLDUGUNDAN, BU ADAMLAR CIKIP ( BE KARDESIM, DELI MISIN SEN! O TAPTIGIN DAG TOPRAKTIR. NE TAPARSIN: HADI GEL TEPESINE CIKIP FETHEDELIM GÖRÜRSÜN.) GIBI.

BAKINIZ; NASIL CÖZÜLÜYOR PARADOXLARINIZ :D

AGAC, YILDIRIM, SU, ATES, NEHIR, AY VE GÜNES GIBI TÜM TAPINILAN NESNELERDEN, INSANOGLUNU KURTARAN BILIM OLMUSTUR.

Bu, ayni zamanda dinlerin bu günlere gelisinin de tarihidir.

YANI;BILIM, AYNI ZAMANDA ISTER ISTEMEZ DIN KURTARICILIGI ROLÜ ÜSLENMIS, YENILERININ ORTAYA CIKMASINA DA ÖN AYAK OLMUSTUR.

BASKA DEYISLE, BILIM; ARASTIRMALARIYLA BIR YANDAN DINLERI YIKIYOR, ÖTE YANDAN INSANLIK, HEMEN SARILACAK BASKA BIR SEY BULUYOR NE HIKMETSE.:-)

BILIM, BU ISI KASTEN YA DA DIN DÜSMANLIGI NIYETIYLE YAPMAMISTIR. BILIMIN GÖREVI CÜNKÜ. KAFALAR NEREDE BOGULUYORSA, HEMEN ORAYI ACIYOR, AYDINLATIYOR. HEPSI BU.

abd AYA BAYRAK DIKMESEYDI, HUBL TELESKOBU AY DEDEYI YANIMIZA GETIRMESEYDI, BELKI BU GÜN SIZ DE AYA INANANLARDAN BIRI OLABILIRDINIZ :D:D:D

SIMDI KONUYU SÖYLE SAKIN BIR KOLTUGA OTURUP ÍRDELEYIN. SAKA BIR YANA,

CAYINIZ VARSA, SIGARA DA ICIYORSANIZ, BENCE DAHA UYGUN OLABILIR :D

BILIM, SU SAYDIGIM KONULARIN HANGISINDE DIN ILE UGRASMISTIR?

MIZIKCILIK YAPMADAN CEVAP VERIN. BANA DEGIL HAA. KENDINIZE.

BILIM, YÜZYILLARDAN BU YANA INSANLARIN INANDIKLARI SEYLERIN NE OLDUKLARINI BIR BIR ACIKLAMIS, ISPATLAMIS; SIZIN GIBILER DE YÜZYILLARDAN BERI HA BIRE DIN VE TANRI DEGISTIRE DEGISTIRE BU GÜNLERE GELMISSINIZ;

SIMDI DE HIC GÖRÜNMEYEN BIRI TANRI sahneye ATIP; BU DA ALLAHTIR, HADI CÖZSENE DIYE BIR PARANOYA ORTAYA CIKMISTIR.

TASAVVUF AYAKLARIYLA TANRICILIK OYNAMAYIN LÜTFEN.

INANCLARINIZI ICINIZDE SAKLAYIN, ZIRA PERGAMBERINIZIN DE VASIYETI BUDUR. INANCIN EN GIZLISI, EN MAKBUL OLANIDIR DER.

SIMDI SANA BALYOZ GIBI BIR SORU GELIYOR??hemen yanitlamayabilirsin.

SIMDI SEN; sözüm ona, GÜNESE TAPIYORSUN DIYE; BILIM GÜNESIN NE OLDUGUNU ARASTIRMAYACAK MI DOSTUM ???

VE EGER COK INANDIGIN GÜNESIN, TANRI DEGIL DE BIR YILDIZ OLDUGUNU ORTAYA KOYUNCA; BILIM DIN DÜSMANLIGI MI YAPIYOR SIZCE????

YA DA O ZAMAN GÜNESI BIRAKIP BASKA BIR TANRI MI ARAMAYA KOYULURSNUZ :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU ÇİFTETELLİ MUHABBETTEN SIKILMADINIZ MI DAHA ?

YUMURTA TAVUK PARANOYASI GİBİ.

ZİHNİNDE YARATTIĞIN TANRINIZA <<ALLAH>> DEMEYİN.

ALLAH KAVRANILMAKTAN MÜNEZZEHTİR.

ALLAH'I İDRAK, İDRAK EDİLEMEYECEĞİNİ İDRAKTIR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar öncelikle hepinizi selamlıyorum. tanrıyı ya da allahı, kullandığımız kelime kimi kastettiğimiz anlaşılınca bence o kadar da önemli değil, merak etmek güzel. düşünsenize onu hatırlıyoruz. allah da kendisinin hatırlanmasından hoşlanandır. eminim bu tartışmalardan o da zevk alıyordur. yalnız bu zevk alma bizi antropomorfizme götüren bir benzetme değildir.

belki büyük bir iddia olabilir. ama galiba size tanrıyı ya da allahı, ama ben tanrı kelimesini kullanmayı tercih edeceğim, gösterebilirim!

ama inanın onu görmek gözlerinizi kamaştıracaktır. dayanabilir misiniz?

Ayrıca Bilim ve Allah arasındaki ilişki konusunda da iddialıyım. İstersek karanlıklar aydınlanacaktır! Tanrıyı bilimin içinde açık seçik görme imkanımız da var. ama eğer istersek. ya da tanrıda bilimi görme imkanımız da var. ama eğer dikkatli bakarsak. ve iki cümle daha. yine eğer istersek bilimi ve tanrıyı yanyana görme imkanımız da var. aynı şekilde bilimi ve tanrıyı ayrı ayrı alanlar olarak anlama şansımız da var. ama bu biraz zahmetli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TANRI İLE ALLAH AYNI ŞEY DEĞİLDİR

TANRI, TAPINILANDIR - ALLAH İSE KULLUK EDİLEN

TANRI, HAYALİMİZDE OLUŞTURDUĞUMUZ BİR ZANDIR

ALLAH İSE SONSUZ İSİM-SIFAT TECELLİLERİNİN YARATICISI MUTLAK TEK

TANRI, BİR MEKAN İSNAT EDİLEN, BEŞER ÖZELLİKLİ TON TON İHTİYAR KILIKLI, YILDIZLARDA OTURDUĞU VAR SAYILAN, KAH KIZIP KULLARINI ATEŞE ATAN, KULLARI ELİNDEN KAÇABİLİRSE VEYA ONU KANDIRABİLİRSE KURTULAN, CENNETLERE GİRİP VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN TELE VOLE MİSALİ BİR YAŞAM HAYALİ VE TANRISI.

ALLAH İSE , HU VALLAHU EHAD. ALLAHUS SAMED. OLAN VE İLMİNDE EVREN BİR NOKTA OLAN VE SONSUZ NOKTALARIN sAHİBİ OLAN MUTLAK TEK TİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizlere söyledim arkadaslar, konu inanc ise, tartisilmaz demistim.

Ama; bilim=allah filan gibi konuya girerseniz, cevap hakkim dogar ki yilan hikayesine döner konu :D

saygiliyim dedim, dinlemediniz. :D

sevgiler

6281[/snapback]

***** arkadaşım bana Allah ın yokluğunu inandırabilirmisin.

bu evrenin nasıl yaratıldığını anlatabilirmisin.

bilimin açıklayamadığı bazı konularda bana yardımcı olabilirmisin.

ve en önemlisi öldükten sonra nereye gideceğimi bana söyleyebilirmisin?

hani senin vardır ya öldükten sonra tekrar hayata dönen arkadaşların falanb

benim dinimde bu dünyanın geçici olduğu söyleniyor.

Peki sen bu dünyanın kalıcı olduğunu nasıl savunabilirsin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TANRI İLE ALLAH AYNI ŞEY DEĞİLDİR

TANRI, TAPINILANDIR - ALLAH İSE KULLUK EDİLEN

TANRI, HAYALİMİZDE OLUŞTURDUĞUMUZ BİR ZANDIR

ALLAH İSE SONSUZ İSİM-SIFAT TECELLİLERİNİN YARATICISI MUTLAK TEK

TANRI, BİR MEKAN İSNAT EDİLEN, BEŞER ÖZELLİKLİ TON TON İHTİYAR KILIKLI, YILDIZLARDA OTURDUĞU VAR SAYILAN, KAH KIZIP KULLARINI ATEŞE ATAN, KULLARI ELİNDEN KAÇABİLİRSE VEYA ONU KANDIRABİLİRSE KURTULAN, CENNETLERE GİRİP VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN TELE VOLE MİSALİ BİR YAŞAM HAYALİ VE TANRISI.

ALLAH İSE , HU VALLAHU EHAD. ALLAHUS SAMED. OLAN VE İLMİNDE EVREN BİR NOKTA OLAN VE SONSUZ NOKTALARIN sAHİBİ OLAN MUTLAK TEK TİR.

7280[/snapback]

ben Allah kelimesinin al ilah kelimerinden olstugunu okumsutum yani la bir sifat ilah ta tanri demek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizlere söyledim arkadaslar, konu inanc ise, tartisilmaz demistim.

Ama; bilim=allah filan gibi konuya girerseniz, cevap hakkim dogar ki yilan hikayesine döner konu :D

saygiliyim dedim, dinlemediniz. :D

sevgiler

6281[/snapback]

***** arkadaşım bana Allah ın yokluğunu inandırabilirmisin.

bu evrenin nasıl yaratıldığını anlatabilirmisin.

bilimin açıklayamadığı bazı konularda bana yardımcı olabilirmisin.

ve en önemlisi öldükten sonra nereye gideceğimi bana söyleyebilirmisin?

hani senin vardır ya öldükten sonra tekrar hayata dönen arkadaşların falanb

benim dinimde bu dünyanın geçici olduğu söyleniyor.

Peki sen bu dünyanın kalıcı olduğunu nasıl savunabilirsin?

7297[/snapback]

( Önce Alaturka arkadasin saptamasini tebrik ediyorum, her kes inandigi seylere cesitli gizemler yükleyerek digerlerinden ayirabilir, ama özünde aynidir)

Simdi asil yorumuma geleyim. Yeni oldugunuz icin soruyorsunuz sanirim.

Ben bu forumda hic bir cümlemde tanri yoktur, ya da onun olmadigini kanitlama gibi bir girisimde bulunmadim :D

Hep, inancin cok özel ve kisiye ait oldugunu, reklam yapilmamasini; bilime bosuna karsi gelerek kendilerini ve tanrilarini inkar ettiklerini söyledim.

SIMDI ELINIZI VICDANINIZA KOYUN VE SU FORUM KONUSUNA BIR KEZ DAHA BAKIN LÜTFEN

" ALLAH YOKTUR MU? " SACMALIGA BAKIN. HIC BÖYLE BIR SORU SORULUR MU?

YORUMLARI DA OKUYUN, ALLAH YOKTUR DIYEN KAC KISI BUÖLACAKSINIZ :D

YANI SÖYLEMEK ISTEDIGIM, KONUYU ORTAYA ATAN ARKADAS INANCLI DA OLSA KENDI CELISKISINI ORTAYA KOYMUS, SIZIN GÖNLÜNÜZDEKI INANCIN OLMADIGINI ISPATLAMAM ISTENIYOR. KOMIKLIGE BAKIN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

<<ÖLDÜRÜN>> EMRİ NEFS İÇİNDİR ARKADAŞIM.

İLİMDEN BAŞKA TÜM TALİ YOLLAR SAPKINLIKLARA SÜRÜKLER.

<<BEŞİKTEN MEZARA İLİM ÖĞRENİN>> HADİS UYARISI BİZE FARZDIR.

KUTSAL KİTABIMIZDA ELLİ BELKİ DAHA ÇOK AYETTE

<< NEDEN DÜŞÜNMÜYORSUNUZ ? AKLINIZI NEDEN KULLANMIYORSUNUZ ? NEDEN İBRET ALMIYORSUNUZ ? KÖR İLE GÖREN, CAHİL İLE BİLEN BİR OLUR MU ? AYETLERLE DOLUDUR

İLK VAHYİ <<OKU>> OLAN BİR KUTSAL KİTAP İLME NASIL TERS OLUR ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diogenes in dedigi gibi "Gölge etme,baska ihsan istemem"...

yani kimleri sarayda, handa, köskte mutsuz bir yasam sürdürken kimileri bi ficiyla mutlu olabilir... ve kimin nasil yasmasi gerketigini, neye inanip neye inanamamasi gerektigini, dogruyu, yanlisi kim bulmusta bana ögretcekmis???

hep olaylara tek tarafli ve cok dar acidan bakiorsunuz ve bencil düsünüyorsunuz...

Insanin yolu nerden gecio, nereye gidio, bilimin amaci ne, dinin amaci ne?Insanlara getirisi, gideri ne bunlarin? Toplum icin en faydali olan ne ?

yanlis sorular soruldugu icin yanlis sonuclar elde edilior dogal olarak.... marifet dogru soruyu sormak!

Allah varmi?, yok mu?,1. kime ne, 2. kim bilir???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

<<ÖLDÜRÜN>> EMRİ NEFS İÇİNDİR ARKADAŞIM.

İLİMDEN BAŞKA TÜM TALİ YOLLAR SAPKINLIKLARA SÜRÜKLER.

<<BEŞİKTEN MEZARA İLİM ÖĞRENİN>> HADİS UYARISI BİZE FARZDIR.

KUTSAL KİTABIMIZDA ELLİ BELKİ DAHA ÇOK AYETTE

<< NEDEN DÜŞÜNMÜYORSUNUZ ? AKLINIZI NEDEN KULLANMIYORSUNUZ ? NEDEN İBRET ALMIYORSUNUZ ? KÖR İLE GÖREN, CAHİL İLE BİLEN BİR OLUR MU ? AYETLERLE DOLUDUR

İLK VAHYİ <<OKU>> OLAN BİR KUTSAL KİTAP İLME NASIL TERS OLUR ?

7305[/snapback]

uyguladiginiz taktigi, imami gazali de kullanarak yazdiginiz sertlikleri, söylediginiz gibi yorumlayarak yumusatarak kitaplariyla dünyaya aciklasa da, islam tarihinin hic te sizin sandiginiz kadar nefis filan temizligi ile ugrasmadan, direk elini kana buladigini görüyoruz.

sakin cihad olayinda da nefsine karsi savas filan demeyin, yoksa savundugunuz sey budizme döner.???

Egitimli insanlar, yazilmis bir kac emir ile yetinmez, bu emirlerin, kimlere karsi ve nasil nasil uygulandigini, arastirir. Bulur da???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HALOGRAFİK EVREN VE PARANORMAL OLAYLAR

Stanford üniversitesi beyin cerrahı Karl Pribram ve fizikçi David Bohm (Kuantum teorisyeni) insan beyninin halografik bir evrende ,bir halogram gibi çalıştığını bildirdiler. Halogram; cisim tarafından dağılan ışık dalgasının, eş titreşimde tepeler ve yarıklardan oluşan anlamsız, bulanık bir girişim deseni olarak bir plaka üstüne kaydedildiği merceksiz bir fotografik işlemdir. Bu fotografik kayıt lazer gibi birleşik (aynı frekans ve aynı faza sahip iki veya daha fazla dalgadan oluşan) bir ışık altına yerleştirildiğinde üç boyutlu imgeler ortaya çıkar. Halogramın herhangi bir parçası imgenin tamamını yeniden kurar.

Bu buluş metafizik ile fiziği birleştirme noktasına getirmiştir. Eşyanın olayların, zaman ve mekanın farklı ve ayrı anlaşılan oluşum gerçeğinin altında tüm şeylerin ve olayların mekansız, zamansız ve bölünmemiş olduğu tezahür etmemiş, örtülü bir titreşimsel -frekans düzeni vardır. Bizlerdeki halogram enerji zamansız ve mekansızdır. Doğa üstü,doğanın bir parçasıdır. Tüm doğa ötesi fenomenler fizikteki nükleer fenomen gibi sadece o anda başka boyutları okuduğumuz anlamına gelmektedir. Telepati önceden bilebilme şifa gibi olaylar zaman ve mekanı aşan boyutta oluşmaktadır. Enerjinin buradan oraya gitmesine hiç gerek yoktur; zaten orası diye bir şey yoktur.

S Bohm, algıladığımız dünyayı vitrinolarak adlandırır. Tüm şuurumuz; geçmiş bilgimiz ile şu anki algısal verilerin kaynaştığı bir vitrindir demektedir. Fakat egomuzun altında evrensel ,mekansız ve zamansız hafıza yaşamaktadır. Bunu hipnotik translarda devamlı görmekteyiz zamanın rölatif ve göreceli olduğu trans altındaki bireyde farklı algılandığını net bir biçimde kanıtlayabiliriz.

Her birimiz halografik evrene doğar ve ilk ayları tüm hayatla uyumlu bir birlik ile geçiririz. Halogram kendinin farkında değildir. Bu halogramı taşıyan insanda kendi farkında değildir. Farkındalık gelişir fakat halogramdan çıkmış oluruz. Beyin yapısındaki delta, teta, alfa, beta frekanslarında deneyimlediğimiz bilinç durumları ve bu durumlara denk gelen algılamalar arasındaki benzerlikler çok ilginçtir.

Teta frekansı C.G.jung un kolektif bilinçaltı diye adlandırdığı kavrama denktir. Burada hayatın ve halogramın arşetepik niteliklerini deneyimleriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HALOGRAFİK EVREN VE PARANORMAL OLAYLAR

Stanford üniversitesi beyin cerrahı Karl Pribram ve fizikçi David Bohm (Kuantum teorisyeni) insan beyninin halografik bir evrende ,bir halogram gibi çalıştığını bildirdiler. Halogram; cisim tarafından dağılan ışık dalgasının, eş titreşimde tepeler ve yarıklardan oluşan anlamsız, bulanık bir girişim deseni olarak bir plaka üstüne kaydedildiği merceksiz bir fotografik işlemdir. Bu fotografik kayıt lazer gibi birleşik (aynı frekans ve aynı faza sahip iki veya daha fazla dalgadan oluşan) bir ışık altına yerleştirildiğinde üç boyutlu imgeler ortaya çıkar. Halogramın herhangi bir parçası imgenin tamamını yeniden kurar.

Bu buluş metafizik ile fiziği birleştirme noktasına getirmiştir. Eşyanın olayların, zaman ve mekanın farklı ve ayrı anlaşılan oluşum gerçeğinin altında tüm şeylerin ve olayların mekansız, zamansız ve bölünmemiş olduğu tezahür etmemiş, örtülü bir titreşimsel -frekans düzeni vardır. Bizlerdeki halogram enerji zamansız ve mekansızdır. Doğa üstü,doğanın bir parçasıdır. Tüm doğa ötesi fenomenler fizikteki nükleer fenomen gibi sadece o anda başka boyutları okuduğumuz anlamına gelmektedir. Telepati önceden bilebilme şifa gibi olaylar zaman ve mekanı aşan boyutta oluşmaktadır. Enerjinin buradan oraya gitmesine hiç gerek yoktur; zaten orası diye bir şey yoktur.

S     Bohm, algıladığımız dünyayı vitrinolarak adlandırır. Tüm şuurumuz; geçmiş bilgimiz ile şu anki algısal verilerin kaynaştığı bir vitrindir demektedir. Fakat egomuzun altında evrensel ,mekansız ve zamansız hafıza yaşamaktadır. Bunu hipnotik translarda devamlı görmekteyiz zamanın rölatif ve göreceli olduğu trans altındaki bireyde farklı algılandığını net bir biçimde kanıtlayabiliriz.

Her birimiz halografik evrene doğar ve ilk ayları tüm hayatla uyumlu bir birlik ile geçiririz. Halogram kendinin farkında değildir. Bu halogramı taşıyan insanda kendi farkında değildir. Farkındalık gelişir fakat halogramdan çıkmış oluruz. Beyin yapısındaki delta, teta, alfa, beta frekanslarında deneyimlediğimiz bilinç durumları ve bu durumlara denk gelen algılamalar arasındaki benzerlikler çok ilginçtir.

Teta frekansı C.G.jung un kolektif bilinçaltı diye adlandırdığı kavrama denktir. Burada hayatın ve halogramın arşetepik niteliklerini deneyimleriz.

7338[/snapback]

HAKLISINIZ.

ISTE BILIMIN METAFIZIGI ALTETTIGI CAGDA YASADIGIMIZDAN, ANLATTIGINIZ ÖRNEKLERE BENZER ONLARCA DENEY YAPILMAKTADIR BU GÜN.

UMARIM COK YAKINDA; VARDI DA YOKTU DA TARTISMALARI BILIM TARAFINDAN BITIRILIR DE DIGER ARKADASLARIMIZ DA BILIMDEN YARARLANMA FIRSATI BULURLAR.

UYANIKLAR BILIMIN TÜM NIMETLERINDEN EN IYI BICIMDE YARARLANIRKEN, BILIM FELSEFESINE TABAN TABANA ZITLAR :D DÜSMANLAR ADETA.

BU CELISKILERIN YAKIN GELECEKTE CÖZÜLMESINI UMUYORUM.

SEVGILER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tartışmanın sıhhati açısından öncelikle kimden bahsettiğimizin tanımı önemli görünüyor.

biz kimi arıyoruz?

sorguladığımız varlık hakkında mutabık mıyız?

Allah dediğimiz varlığın mahiyeti ne?

bence öncelikle bunun açıklığa kavuşması gerekiyor. Ala turkaya katılmamak mümkün değil? aslında tanrı ve allah kelimeleriyle kastedilen aynı varlık. Tanrı öz türkçeye ait bir kelime. türkler o varlığa Tanrı derler. Gök tanrı dininde bu varlık için Teng tengri dendiğini hatırlıyorum. Araplar allah der aynı varlığa. bir hıristiyan god, platon da iyi der. ama bütün dinlerde el açıp yalvarılan, arapça ifadelerle samed ve ehad olan, ama ingilizc e ifadelerle ve yunanca kelimelerle farklı şekillerde methü senada bulunulan aynı güçtür. Tanrı ve Allah ayrımı sadece bir antipatinin ürünüdür. Hintlilerin inandığı varlıkla arapların veya türklerin inandığı varlık aynı varlıktır. Sadece yöneliş biçimleri farklıdır ona. önce bunda ortak bir noktaya varmalıyız.

herkes aynı varlıktan mı söz ediyor? :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞA TEŞEKKÜRLER

ÖNCE DOĞRU KAVRAMLARDA DOĞRU OLARAK MUTABIK KALMALIYIZ

ALLAH İSMİ İLE İŞARET EDİLEN İLMİNDE ALEMLERİ SONSUZ VE SINIRSIZ ANDA YARATMIŞ OLAN SONSUZ HAYAT,İLİM,KUDRET,KELAM SIFAT VE İSİM SAHİBİ OLAN MUTLAK VAR OLANDIR.

VARLIK DEĞİL <<VAR>> OLANDIR, ZATEN SADECE O VARDIR, VAR ZANNEDİLENLER İSE VARLIKTIR/HAYELDİR. ONLAR BİRBİRLERİNE GÖRE BİRBİRLERİNİ VAR ZANNEDERLER.

TÜM DÜNYADA ORTAK DİLDEKİ ANLAMI <<YARATAN>> VASFIYLA DA SÖYLENEBİLİR AMA TANRI KELİMESİ YANLIŞTIR.TANRI KİŞİNİN BEŞERİ ZANLARINA GÖRE YARATANA BİR KILIF BİÇMESİDİR Kİ BU FELAKETE SÜRÜKLER KİŞİYİ

DUYGULARA TAPANLAR SONRA SONRA DUYGULARINI TANRILAŞTIRIRLAR VE DAHA SONRADA YARATANI VEHMİNDEKİ TANRISI ZANNEDER

DOĞRU KAVRAMLARDA YÜRÜYELİM HEDEFE VARIRIZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

uğurözaltın'a itiraz ediyorum. :closedeyes:

Tanrı ve Allah isimleriyle anılan varlık aynı varlıktır. Tanrı, farklı tanımlamalarla yanlış bir şekilde tanımlanmış bir kavram olabilir. ama konuşulan aynı varlıktır. Biraz da felsefi dilde kullanılan bir kavramdır tanrı kavramı. ben tanrı kavramına karşı oluşmuş kötü bakışların temelinde felsefeye karşı olan duruşu görüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.