Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ALLAH YOKTUR MU?

s_malaz

Önerilen İletiler

ALLAHIN YOKLUĞU HAKKINDA İSTER 10 İSTER 1000000000000000000 DELİLİN OLSUN SANA KARŞI BENİM DELİL SAYININ KARESİ KADAR DELİLİM VAR.HADİ İSTEDİĞİNİ SOR VE YANITINI AL.AMA SIKILMAK YADA KÖŞEYE SIKIŞIP KAÇMAK YOK ARKADAŞIM.

BU ARADA HERKESTEN E-MAİL BEKLİYORUM...

[email protected]

:alien:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 225
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

sayın arkadaşım canugur.Bilimle dini aynı kefelerde tartışmıyorum.sadece bilimle imanı aynı kefelere koyarak tartıyorum.yani dinlerde anlatılan hikayelere değil asıl olan allahı bilimle açıklamaktan bahsediyorum.

bilim=Allahın kanunlarıdır.

bu noktada bilim kendini bilmektir.kendini bilen rabbını bilir.rabbını tanıyan ise allahı bulur.allahı bulan ölmeden önce ölür.ona aşık olur ve onda yok olur.

bu yol çok zor bir yoldur.başı belli değil sonuda yoktur.

allahı rabbinle,rabbini kendinle,kendini ise bilimle anlarsın.İdrakının nekadar geliştiğine bağlı.

tüm arkadaşlara sevgilerle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizlere söyledim arkadaslar, konu inanc ise, tartisilmaz demistim.

Ama; bilim=allah filan gibi konuya girerseniz, cevap hakkim dogar ki yilan hikayesine döner konu :D

Size simdi, allah= bilim mantigi ile yola cikarak, evrim teorisini nasil aciklarsiniz diye sorsam, tartisma büyür:-)

Zira adem-havva mitosu sizce bilimdir. Cünkü kitap öyle diyor...

Gördünüz mü, bilime en ufak bir yerinden bile din ile yaklasamiyoruz .

Bilimde nereye elimizi atsak, dinsel mitoslar engel oluyor.

Orta cagda hristiyanlar, adem-havva ya karsi evrimi savunan bilim adamlarini kaziklara civileyip kitplariyla yakiyorlardi.??? Yani kimse alinmasin. Tüm dinler, icinde yazilanlari korumak, yasamini sürdürmek icin alternatif düsünceleri yok etmek zorundadirlar.

Araplar da islami yaymak icin Türklerin Orta asyadaki tüm SAMAN inanc belgelerini, kitaplarini, heykellerini yok etmis, yakmis yikmislar, bir de yapilan vahseti hakli göstermek icin, onlar putperest kafirlerdi demislerdir.

Peki sana ne kardesim, 6- 7 bin km uzaklikta yasayan bir toplumun putperestliginden!??? Allahin bir dini, kendi mücahitlerine farkli bir dinden olan toplumlara böye yakip yikin yok edin gibi emirler mi veriyor, düsünüyor insan...

SÖYLEMISTIM, BILIMSEL YOLLARLA INANILMAZ, ANCAK TARTISILIR.

Bu yüzden bu forumda kisilere idirak gelisimi üzerine tavsiyelerde de bulunmayin.

Ben idirakimi yazdim, siz de inancinizi...

saygiliyim dedim, dinlemediniz. :D

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALLAHIN YOKLUĞU HAKKINDA İSTER 10 İSTER 1000000000000000000 DELİLİN OLSUN SANA KARŞI BENİM DELİL SAYININ KARESİ KADAR DELİLİM VAR.HADİ İSTEDİĞİNİ SOR VE YANITINI AL.AMA SIKILMAK YADA KÖŞEYE SIKIŞIP KAÇMAK YOK ARKADAŞIM.

[email protected]

6196[/snapback]

bak arkadaşım herşeyi bilirim diyerek şirk koşuyorsun. mutlak doğru allah katındadır. sana tavsiyem bu tür konularda peygamber gibi konuşma. kuranda bile bize verilenin ki kadar bilebileceğimiz yazılı... çok istiyorsan sana bir soru sorayım.

ALLAH MELEKLERE İNSANIN ÖNÜNDE EĞİLMESİNİ İSTEDİ BİRTEK ŞEYTAN EĞİLMEDİ. ŞEYTAN BUNU YAPARKEN AZABA UĞRUYACAĞINI BİLİYORDU. KARŞISINDA ALLAH OLMASINA KARŞIN EĞİLMEDİ EGOSUNUN ESERİ OLDU. PEKİ ŞEYTAN SONSUZ GÜCE SAHİP OLAN ALLAHA NASIL KARŞI GELEBİLDİ ONDAN NEDEN HİÇ KORKMADI?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her forumda söylüyorum,

YARGISIZ KONUSUN!!!!!

NEDIR BU YARGILAMA HEVESI?

SIZ KIMI YARGILIYORSUNUZ: ÖYLE KONUSMA, BÖYLE KONUSMA :D:D:D

seytan örnegi ile en büyük celiskiyi siz verdiniz, o sorunun yaniti size ait.

Benim yanitim ise, allahin yarattiginin, allaha nasil esik kostugudur. Bir yoluna uydurursaniz iyi olur vallaaa :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞLAR BENİM İSTEDİĞİM ŞU.BİRİNCİSİ BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.GENELDE INTERNETTE FORUM SAYFALARINDA YER ALAN DİN FELSEFESİ İLE İLGİLİ KONULARI OKUDUĞUMDA HEP ALLAHIN VARLIĞINI TARTIŞAN BİR SÜRÜ DÜDÜK VAR.BUNLARIN ARALARINDAKİ TARTIŞMALAR HEP İNANÇSIZLIK ÜZERİNE.BU NEDENLE KONU HAKKINDA BU KADAR SERT ÇIKIŞIMI KIZLIĞIMA VERİN VE BENİ BAĞIŞLAYIN.

AMAÇIM SADECE BİLDİKLERİMİ ULAŞMASI GEREKEN YERLERE ULAŞTIRABİLMEK VE BU BEYİNDEN VE GERÇEKTEN BİLİMDEN YOKSUN İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİNİ BİRAZ OLSUN BASTIRMAK.

ARKADAŞIM CHROMAKEY !

ŞEYTAN HAKKINDAKİ SORUNA GELİNCE.ŞEYTAN ŞEYTAN DEĞİLDİKİ KARŞI ÇIKSIN.ŞEYTANA ŞEYTANLIĞINI VERENDE ONUN BU İDRAK MEKANİZMASINDAN EKSİK YARATILMASINI SAĞLAYANDA YİNE ALLAHTI.O NEDENLE ŞEYTANIN SUÇ İŞLEDİĞİNİ VEYA NORMAL BİR DAVRANIŞ SERGİLEDİĞİNİ KESİN BİR YARGIYLA SÖYLEMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR.

İNSANLARDA BÖYLEDİR.HAYATTAKİ TÜM STRESİN KAYNAĞI İNSANLARIN BİRBİRLERİNE KARŞI YAPTIĞI HAKSIZLIKLAR VE ÖNYARGILARDIR.

"BİR İNSAN İÇKİ İÇİYORMUŞ!AAAA ***** ADAM" GİBİ YARGILARDA BULUNMAK ALLAHA KARŞI BÜYÜK BİR SUÇTUR.ÇÜNKÜ DÜNYA DENİLEN HAYALE GELEN HER VARLIK BİR GÖREV ÜZRE HÜKÜM KILINMIŞTIR.BU NEDENLE KAİNATIN MERKEZİ SENSİNDİR VE SEN SENİN İÇİN YAPTIKLARINDAN VE KENDİN İÇİN YAPMADIKLARINDAN SORUMLUSUNDUR.BU BAĞLAMDA KİŞİ KENDİNİ BİLMELİ VE KENDİNDEN RABBİNİ BULMALI VE RABBINDANDA YARATICISININ VARLIĞINDA YOK OLMALIDIR.BU SEBEPLE HAYATTA KİMSE HKKINDA YARGIDA BULUNMAMAMIZ VE LLAHIN İNSANI YERYÜZÜNE GÖNDERİŞ AMACININ KENDİNİ DOLAYISIYLA YARATICIINI ÖĞRENMEMİZ OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR.

BN SADECE BİLGİLERİMİ PAYLAŞMAK VE VAR OLAN BİLGİDEN NASİBİNİ ALMAK İSTEYEN BİR İNSANIM.SÖZÜM GÖNÜLDEN İNANAN İNSANLARA VEYA İSLAMİYETİ,HİRİSTİYANLIĞI VE DİĞER DİNLERİ ESKİ EFSANE HİKAYELERLE İNANMADAN KENDİNİ ARAYAN İNSANLARA DEĞİL SADECE 2005 YILINDA BİLE HALA EVRİMİ,MATERYALİZMİ VE ALLAHIN YOKLUĞUNU SAVUNAN KURBAĞ KAFALILARADIR LAFIM.

ALINAN ALINSIN.ALINMAYAN ALINMASIN.AMA ŞUDA BİR GERÇEKKİ.BİLİMLE DİNİ AYIRAN O SAYGIDEĞER ARKADAŞIN BANA SORACAĞI BİR KAÇ SÖZ BULUNUR UMARIM.PEKİ ÖYLE İSE ŞUNU UNUTMASIN O ARKADAŞKİ ÇAĞIMIZIN BİLİMİNİN YETMEDİĞİ VE SONU DEDİĞİMİZ NOKTALARI ÜNLÜ BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN NEDEN HEP CEVAPSIZ KALIR NEDEN HEP ALLAHA BAĞLANARAK KAÇIŞA GEÇİİLİR.

TÜM ARKADAŞLARA SESLENİYORUM.DIŞARDAN ÖZÜNÜ ARAYAN İÇERDEN ÖZSÜZ KALIR.SAHİP OLDUĞUMUZ POTANSİYELİ BİR BİLSEK.UMARIM ALLAH HERKEZE RABBINI GÖRMEYİ NASİP EDER VE KENDİMİZİ TANIMAYI KOLAY KILAR.

TÜM ARKADAŞLARA SEVGİLER SAYGILAR...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görüldügü gibi bilim ile dinin, bir masa etrafinda asla tartisamayacagi her zaman, benzer sonuclari doguruyor :D

Cünkü, bir yanda pozitif ve objektif verilere dayali düsünce yapisi, öte yanda, dogma, bu böylerdir diye direten, arastirmaya degil, direk inanca dayali bir düsünce yapisi var.

Bu iki zitligin tartismasi neleri doguruyor bakiniz.

sonuc:

:excl: Hakaret yöntemine bas vuruluyor

:excl: Kisiliklere saldiriliyor

:excl: Yazilar büyük puntolara dönüsüyor

:excl: Tehtid icerikli savunmaya geciliyor

:excl: tartisma müslümanlar arasinda dahi ayni siddette devam ediyor!!

:excl: Firsatini bulursa tanri adina yok etmelere basvuruluyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakiniz, inciler nasil dökülüyor. Daha az önce yazdim.

Tartismadan kaciliyor. Yargilar suclama bicmine dönüsüyor.

Nasil mi.?

Konuya bunca fransiz kalmis birinin birden ortaya cikip, ateizme saplanan darwin, Lenin seklinde yargi, düsünceye degil, ateistlere yönelik saldiri iceren sonuc belirten yargidir.

iste hala bunu ayiramiyoruz.

Darwin´i, ve lenin´i tanimak gibi bir sorununuz yoksa, saldirmaya ne gerek var :D:D:D degil mi.

:excl: Biri, bilmsel, digeri sosyal alanda cigir acan düsünceleri ile, köhnemis inanclari sarstigi icin sevilmemesi cok dogal.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu soruya Paolo Coelho nun bir hikayesiyle yaniz vermek istiyorum....

Bir sabah Buddha ögrencileriyle otururken bir adam yanina gelir ve sorar:" Tanri var mi dir?"

"Evet var" der Buddha.

Ögle yemeginden sonra bir baska adam daha yaklasir Buddha ya ver sorar."Tanri var mi dir?"

"Hayir yok" der Buddha.

Aksam üstü bir kez daha ücüncü bir adam gelir ve Buddha ya ayni soruyu yöneltir: "Tanri var mi dir?"

Buddha nin yanit iste "Buna kendin karar vermelisin" olur.

Adam gittikten sonra Buddha nin bir ögrencisi bu duruma cok sasirir ve " ayni soruya nasil olur da farkli farkli yanitler verebilisiniz ?" der.

Buddha sakin bi sekilde yanit veriri:" Sorular ayni gibi görünsede, soruyu soran kisiler farkli. Her bir insan degisik yollardan ulasir Tanri ya: kimisi bu soruya kendiliginden kanaat getirir, kimisi red, kimisi ise tereddüt ederek yaklasir."

kenimden bir dipnot: yollar er ya da gec bir noktada bulusacak tir!

Almanca dan cevridim, umarim hikayenin hakki ni vermisim dir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[email protected]

6196[/snapback]

Sen bu belgeleri neye dayanarak söylüyorsun söylerken bir kaynağa dayandır..

ALLAHIN olmadığı söyleyip neye varmak istiyorsun amacın ney... ortaya birkaç lakırtı atıp amaç belirtmeden inan insanlara ***** etmeye hakkın yok.... Gözünle gördüğün algıladığın bütün canlı ve cansız varlıkların yaratıcısı olmadığını söylemek büyük ***** .... SANA BİRKAÇ KİTAP ÖNERİYORUM

1-MUHSİN ERTUĞRUL KENDİNİ ARAYAN ADAM

2- EDEBİYAT İKLİMİNDE SEYAHAT

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslinda yukaridaki anlatimda Budha´nin büyük felsefesi yatiyor. Anlasilmasi biraz zor da görünse, ironik bir mesaj vermistir. son derece düsündürücü, güzel ve anlamli bir cevaptir.

:excl: Nedenine gelince, Budha´nin kendisi yasami boyunca asla hic bir tanri kavramina inanmayan, insan merkezli gercek bir ateisttir. :excl:

Bunu ön sart olarak bilmek gerekir ki, aksi halde vermek istedigi mesaj dogal olarak anlasilmaz.

Budha´yi, ögretisiyle birlikte yok olmamasi icin, ve diger dinlerin etkisiyle bozulmamak icin yüz yillardir onu sevenler, müritleri, yani o´nu sevenler tarafindan dine cevrilmis, Budizm adi almistir. Bu sürec yüz yillar almistir.

Tanri var midir diye soruluyor.

Dikkat edersek; Budha, olmayan bir seye yok deseydi, ayni zamanda varligini kabul ettigi tanriya, yok diyecekti. Mesaj bu ironide gizli.

Bilmiyorum diyerek en azindan diger tek tanrili insanlarin gözünde inkarci duruma düsmemek istemedigi, bunun da altinda yatan gercek; tüm insanligi sevdigi icin BILMIYORUM demistir.

Bu cevap, degerine deger kattigi gibi, ayni zamanda Budha´nin büyüklügü hakkinda fazlasiyla isik tutuyor saniyorum.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi bizi büyüten toplumun tek takıntısı şu olmuştur yıllarca.

"aaaa.bak tartışmayın.bunlar tartışılmaz allah muhafaza dinden çıkarsınız.aaaaa olurmu hiç"gibi kaçarak hayatımızı geçirmedikmi arkadaşlar.yani bizi bu hale getiren doğamızdan uzaklaştıran bu korkulardır.isteyen istediği tartışmadan kaçabilir ama şunu unutmayınki tartışmak yada fikir alışverişi yapmak insana çok şey katar.

bu arada diğer arkadaşlara(kaçanlar kaçsın) selamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakiniz, inciler nasil dökülüyor. Daha az önce yazdim.

Tartismadan kaciliyor. Yargilar suclama bicmine dönüsüyor.

Nasil mi.?

Konuya bunca fransiz kalmis birinin birden ortaya cikip, ateizme saplanan darwin, Lenin seklinde yargi, düsünceye degil, ateistlere yönelik saldiri iceren sonuc belirten yargidir.

iste hala bunu ayiramiyoruz.

Darwin´i, ve lenin´i tanimak gibi bir sorununuz yoksa, saldirmaya ne gerek var :D  :D  :D  degil mi.

:excl: Biri, bilmsel, digeri sosyal alanda cigir acan düsünceleri ile, köhnemis inanclari sarstigi icin sevilmemesi cok dogal.

6403[/snapback]

sevgili dostum ikisini de okudum merak etme ALLAH I inkarla açılacak çıgıra lanet olsun. Avrupalılaşmak ugruna böyle her konuyu kabullenmeyin lütfen doğru tektir unutmayalım.Dediğiniz KİŞİLERİ OKUDUĞUNUZ KESİN VE ONLARIN SON ANLARINI DA OKUMUŞTURSUNUZ BUNUN SALDIRI YADA KONUYU ÇARPITMAYLA ALAKASI YOKTUR.ALLAH HEPSİNE BELALARINI VERMİŞTİR.AYRICA ORTAYA ATTIKLARI İDEOLOJİLERİN NE FELAKETLERE YOL AÇTIGINI BİLİRSİNİZ DÜNYADA ÜÇ ZARARLI AKIMIN DOĞMASINA NEDEN OLAN DARWİN DENİLEN KİŞİDİR KOMÜNİZM,FAŞİZM,MARKSİZM SİZ HALA BUNLARIN NEYİNİ SAVUNMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.LENİNİ İSE ANLATMAYA GEREK YOK ELİ KANLI KATİL SOVYET DİKTATÖRÜ AZILI BİR YÖNETİCİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.