Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MARY VE MAX = MARY AND MAX (Animasyon)

gloria

Önerilen İletiler

MARY AND MAX

Yapım: 2009, Avustralya

Yönetmen ve Senaryo: Adam Elliot

Yapımcı: Melanie Coombs

Görüntü Yönetmeni: Gerald Thompon

Müzik: Dale Cornelius

Seslendirenler: Eric Bana(Nick Popodopoulos), Philip Seymour Hoffman (Max Jerry Horovitz), Toni Collette (Mary Daisy Dinkle), Bethany Whitmore (Anlatıcı), Bary Humphries (Genç Mary)

Konusu

Mary, 8 yaşında Avustralya’lı bir kız çocuğudur. Max ise New York’ta yalnız yaşayan obezite sorunu olan 44 yaşında bir adamdır. Arkadaşlıkları Mary’nin 1976 yılında Max’e gönderdiği ilk mektupla başlar. Obezite, Alkolizm, panikatak, agorafobi, kleptomani, asperger sendromu gibi bazı hastalıkların yanı sıra inançlar ve ateizm, dostluk, sevgi, evlilik, ilişkiler vb. konular hakkında yazılmış birçok mektupla bu arkadaşlık sürer. Yalnızlıklarını ve mutsuzluklarını anlatırlar bu mektuplarda, önce birbirlerini sevmeyi sonra da kendilerini sevmeyi öğrenirler.

Bunalımlı olmasına rağmen dostluğun önemini son derece güzel anlatan bir animasyondu. Mutlaka izleyin derim, mutlaka…

Mary_Max_Poster_200x290_V2.jpg

A tale of friendship between two unlikely pen pals: Mary, a lonely, eight-year-old girl living in the suburbs of Melbourne, and Max, a forty-four-year old, severely obese man living in New York.

FRAGMANI İÇİN:

http://www.dailymotion.com/video/xb6jlj_mary-and-max-feature-trailer_shortfilms

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben çok bunalımlı bulmadım...Sanal arkadaşlığın Mektup arkadaşlığının yerini aldığını ve

mektup arkadaşlığı kadar gerçek olmadığını düşünüyorum.

İnsanların kendisiyle barışık yaşamasının,doğal olmasının güzellliğini anlatan yalın bir animasyon...

Bu filmi tavsiye eden arkadaşım Gloria'ya teşekkür ederim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben çok bunalımlı bulmadım...Sanal arkadaşlığın Mektup arkadaşlığının yerini aldığını ve

mektup arkadaşlığı kadar gerçek olmadığını düşünüyorum.

İnsanların kendisiyle barışık yaşamasının,doğal olmasının güzellliğini anlatan yalın bir animasyon...

Bu filmi tavsiye eden arkadaşım Gloria'ya teşekkür ederim..

Rica ederim. Zevkti, başka filmlerde tekrar buluşmak üzere diyorum :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Dışarıda yağmur yağmaya devam ediyor,

Tom Waits'ten "Blue Valentine" kulaklarımı dinlendiriyor

ve benim aklıma Mary and Max isimli bu animasyon film geliyor...

eqen.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.