Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

7 ASIRLIK AVRAT TARİFİ

wherthus

Önerilen İletiler

7 ASIRLIK AVRAT TARİFİ

13.Yüzyılda Nasıreddin-i Tusi'nin yazdığı Cinsel Bilgiler Kitabı'nda güzel kadın en ince ayrıntısına kadar tarif ediliyor: AVRAT YÜRÜDÜ MÜ KALÇALARI TİTREMELİ,ETİ YUVARLAK OLMALI

Günümüz düşünürleri ve yazarları kitaplarla güzel kadını anlatmak için boşa kafa yorup,ter döküyor.Çünkü astronom Nasreddin-i Tusi,700 yıl önce en ince ayrıntısına kadar güzel kadının tarifini yapmış.

Bilim tarihinin en büyük astronotlarından Tusi'nin 13.yüzyılda Farsça yazdığı'Bahname' yani 'Cinsel Bilgiler Kitabı',Türkçe dahil birçok dile çevrilmiş ve birçok kitabada kaynak olmuş

İŞTE Tusi'nin GÜZEL KADIN TARİFİ:

SAÇI,KAŞI KARA GEREK

-Avradın dört nesnesi kara gerek.Saçı,Kaşı,Kirpiği ve gözünün karası.

-Avradın dört nesnesi kızıl gerek.Dili,dudağı,yanakları ve avurdları.

-Avradın dötr nesnesi yuvarlak gerek.Yüzü,Gözü,Topukları ve bilekleri.

-Avradın dört nesnesi uzun gerek.Boynu,Burnu,Kaşı ve Parmakları.

-Avradın dört nesnesi hoş kokulu gerek.Burnu,azası,eli,kolu,Koltuk altları ve ayakları.

-Avradın dört nesnesi geniş gerek.Alnı,Göğsü,Gözleri ve Butları.

-Avtadın dört nesnesi dar gerek.Ağzı,elleri,ayakları ve kulakları.

ETİ YUVARLAK OLA

-Ve arvadın başı ne büyük ola nede küçük ola.

-Ve boynu ne uzun ne de kısa ola.

-Ve eti yuvarlak ola.

-Ve benzide ak ola,veyahut kaz benizli veya karayağızın güzeli ola.

-Ve teni de pembe ola.

-Ve saçı sık ve uzun ola.Zira saç avratların yüz suyudur.

-Güldüğü vakit güzel ola,Zira avradın gülüşünün hoşluğu,diğer özelliklerinden önce gelir.

-Ve gözlerinin karası çok ola.Kaşları çatık ola.

-Ve yürüdüğü zaman,kalçasının etleri titreye.

-Huyu tatlı ola,sözü tatlı ola ve yumuşak ola.

İŞTE BU ÖZELLİKLERE SAHİP AVRAT GÜZELLİĞİNİN OLGUNLUĞUNA ULAŞMIŞ DEMEKTİR:

TAKVİM-27.Haziran.2005

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
  • 3 hafta sonra...
Ben tam yukarıda anlatıldığı gibi avrat tarifine uyan birini tanıyorum ;) üstelik bu forumdan :w00t: hiç bakmayın asla söylemem :shuriken:

ehuehu...

benim o ben... :P

yani kıskandırmak gibi olmasın hem yuvarlağım hem esmerim hem karagözlüyüm hem ceylan gibi sekerim titremek bağlamında yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ehuehu...

benim o ben... :P

yani kıskandırmak gibi olmasın hem yuvarlağım hem esmerim hem karagözlüyüm hem ceylan gibi sekerim titremek bağlamında yani...

Ona hiç süphem yok :) aklıma takılmışken benim yuvarlak karayağız bacım..şu titreme işini nasıl yapıyon inanmıycaksın ayna karşısında denedim denedim yapamadım :w00t: bunun için özel bir beceri olmalı :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ona hiç süphem yok :) aklıma takılmışken benim yuvarlak karayağız bacım..şu titreme işini nasıl yapıyon inanmıycaksın ayna karşısında denedim denedim yapamadım :w00t: bunun için özel bir beceri olmalı :unsure:

şekerim o benim adımla menkul bi durum...

hani diyo ya şarkıda : yavru ceylen gibi kaçar;seke seke çaydan geçer,ayağına takar hal hal...

işte o sebepten becerikliyim o konuda ben... :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mini işte mini anna..geceleri traves takılıyorum..bi ara sana sarı peruğumdanda bahsedem ykm den almıştım..ay allam öje serilerim ve takılarımı bi görsen şuhedaaa bayılırsın..geçenlerdeyse boynerden yüksek topuk bi çizme almıştım leopar desenli..ay allam şimdilerde bizimkide leopar gibi.. :D işte öle şuhedacım mini etek konusuysa iki hafta önce cereyan etmişti, yine gece ve ben en alımlısından bir traves yemeğe davet edilmiştim..üğzerine afiyet ıstakoz ve kalamar salata falan vardı..fazla kaçırmışım..ölee kurktum ölee kurktum ki kopmasından kopçanın.. :( ....ölee iştee bi arada sana prag tan aldığım iç çamaşırlarımdan da bahsederim..ayy şuheda nasıll heyecanlıyım bi bilsen.. :wub: bi sırdaşım oldu..sen... ;)

Bacım ben aslında bunu kast etmiştim ama sanırsam sen daha baskınmı çıktın ne :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bacım ben aslında bunu kast etmiştim ama sanırsam sen daha baskınmı çıktın ne :)

yahu şekerim kadın olunmaz kadın doğulur,şimdi gerçek avrat tanımına uyan bi kadın varken neden sebep böyle bi karşılaştırma yaptın ki?

tabii ki baskın çıkarım,afet-i devranım ben,allame-i cihanım ben yahu kime diyorum?

:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yahu şekerim kadın olunmaz kadın doğulur,şimdi gerçek avrat tanımına uyan bi kadın varken neden sebep böyle bi karşılaştırma yaptın ki?

tabii ki baskın çıkarım,afet-i devranım ben,allame-i cihanım ben yahu kime diyorum?

:P

tamam ya ne kızıyorsun :blush: her yanı titreyen avrat pardon bacım kabul ettim sen afeti devransın :closedeyes:

burnu uzun hıhh

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.