Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Karar Kimin?

nicomedias

Önerilen İletiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Karar Kimin” adlı büyük ilgi gören oyununu İstanbul izleyicisiyle buluşturdu. İngiltere’de sahnelendiği dönem kapalı gişe oynanan Karar Kimin, Brian Clark tarafından yazıldı ve Şakir Gürzümar tarafından sahnelendi. Sahnelendiğinden beri büyük ilgi gören ve görmeye devam eden Karar Kimin İstanbul Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 21 Mart saat 20.30’da “İstanbul galasını gerçekleştirdi.

Ken Harrison Güzel Sanatlar Okulunda öğretmendi ve aynı zamanda heykeltıraşlık yapıyordu.Onun hayatı geçirdiği trafik kazasıyla tamamen değişmişti.Boyundan aşağısı tamamen

felç kalan Ken, artık sadece hastane odasındaki yatağında yatıyordu.Hayatı bir anda sadece yatmaktan, ilaç almaktan,cihazlara bağlı yaşamaktan ve hastane personeliyle konuşmaktan ibaret oluvermişti.Bir daha eski hayatına dönebilir miydi? Bunun için doktorları bir mucize bekliyorlardı.Kendisi için yaşamak ve yaşamamak arasında bir fark görmemeye başlayan Ken hayatı için kendi kararını vermişti. O artık yaşamak istemiyordu.. Ancak kendi hayatıyla ilgili kararı verebilecek miydi?

Karar Kimin adlı oyununda; Serhat Tutumluer, Eylem Tanrıver, Zeynep Özan, Tarık Keskiner, Esra Ronabar, Engin Benli,Selda Serçin, Barış Falay, Melih Düzenli, Erdem Irmak, Mustafa Arpacıoğlu, Aydın Sigalı , Ahmet Yaşar Özveri ve Havva Serimer rol alıyor.

Oyunun dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ebru Aklar’a, ışık tasarımı Yakup Çartık’a ait.

NOT:ben Kocaeli'de izlemiştimm bu oyunu izlemeye gelenler oyundan çok Aliye dizisinde oynayan müco mu tam bilmiyorum yani Barış Falay'ı izlemeye gelmişlerdi..tiyatro da cep telefonları o kadar çok çalmıştıki sonunda Barış Falay oyun sırasında seyircilere dönerek ellerini kaldırdı ve "yeter artık" tarzında bir hareket yapmıştı yani adamı bile bezdirmişlerdiii...Ama oyun harikaydı.

Dilerim sizler daha güzel bir ortamda izlersiniz..eee nede olsa istanbul, bir farkı olurr herhalde....

BÜTÜN TİYATROSEVERLERİN 27 MART DÜNYA TİYATRO GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • Cevaplar 61
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

FERHAN ŞENSOY telefon çalma olayıyla FİŞNE PAHÇESU oyununda çok güzel dalgasını geçmişti

sahnede oyun esnasında oyuncuların cebi çalıyo ve oyuncular"pardon çok özür dilerim " deyip oyundan bağımsız konuşuyorlar

zaten FERHAN ŞENSOY küstah seyirciye nasıl davranacağını iyi biliyor

SAHİBİNDEN SATILIK İKNCİ EL ORTA OYUNU nda da tiyatro izlenim oranıyla ilgili bi yakınmada bulunmuştu onun oyundan kopup seyirciye laf atışları çok zekicedir

bi günde yalınayak sokrates i izliyoruz kadının biri (seyirci) genco erkal ın sesini bastırmaya çalışıyodu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karadeniz Ereğlisindeyim...çok nadir geliyolarlar...gidebildiklerime gidiyorum ama Ferhan Şensoy 2 defa geldi gidemedim.kötü zamanlama ayrıca bilet fiyatları İstanbul'a göre değişiyor azda olsa...ama ne bilim istanbulda Şehir Tiyatroları sanırım 5 Ytl gibi bişimiş.7 gün Tv izlemek yerine hafta 1 kere tiyatroya gitmek yeter gibi geliyo bana.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değmez demiyorum ki :) ama her insanın bi yaşantısı girdileri çıktıları vardır...engelliler bölümünde yazdığım gibi Gazetede çalışmaya başlayacağım aylardan beri sigara parasına çalışıyorum.işlerimiz yolunda giderse buraya gelmesini kim bekler ? basar giderim İstanbula...bi kaç ay önce bilirsiniz Türkiye de 16 yeni üniversite kurulması kararlaştırıldı ama Ereğli resmen ağzını açtı baktı öyle...en azından öğrenciler getirirdi yada onların oyunları olurdu izlerdik...kardeş türkülerin hayranıyım istanbulda konserlerine gitmeye niyetledim 40 YTL idi fiyatları ama ünilere gittikleri zaman taş çatlasa 10 YTL oluyor...işte üni olmuş olsa giderdik etkinlikllere falan...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabi haklısın yıllarca bize 12 sene lise ardından ekmek kapısı üniversite sonra bir sınav dizisi daha ve en sonunda tutarsa bi meslek diye öğretildi tabi ben zincirden şaşmadım(!)

başlık sahibi kızmasın

ÇEVİREN: NUVİT ÖZDOĞRU

YÖNETMEN: ŞAKİR GÜRZUMAR

DEKOR : EFTER TUNÇ

KOSTÜM : EBRU AKLAR

IŞIK : YAKUP ÇARTIK

MÜZİK : Deep Purple,Anouar Brahem

1. ASİSTAN :Serhat Güzel

KEN HARISSON : Serhat Tutumluer

BAŞ HEMŞİRE : Eylem Tanrıver

KAY SADLER : Zeynep Özan

JOHN : Tarık Keskiner

Dr. CLARE SCOTT : Esra Ronabar

Dr. MICHAEL EMERSON : Engin Benli

Mrs. BOYLE : Selda Serçin

PHILIP HILL : Barış Falay

Dr. PAUL TRAVERS : Melih Düzenli

Dr. BARR : Erdem Irmak

ANDREV EDEN : Mustafa Arpacıoğlu

Mr. MILLHONSE : Aydın Sigalı

PETER KERSHAW : A. Yaşar Özveri

valla oyunu izlemediğim için kişisel görüş yazamıyorum netten bulduğum özetide başlık sahibi kullandığından almadım bu eşleştirmede iyidir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.