Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İslam dini terk edilebilirmi ?.

doğrucu davut

Önerilen İletiler

Dinini değiştiren Afganlıya idam cezası

ABD'nin müdahalesiyle Taliban rejiminin devrildiği Afganistan'da bir kişi, Müslümanlıktan Hıristiyanlığa geçtiği gerekçesiyle ölüm cezasıyla yargılanıyor.

Hıristiyanlığı 16 yıl önce seçen Abdül Rahman adlı Afgan, İslamiyet'i reddetmekle suçlanıyor. Rahman'ın, geçen hafta başlayan mahkemesinde suçlu bulunması halinde idam edilmesi bekleniyor.

Ancak savcılık tarafından bugün yapılan açıklamada, Rahman'ın akli dengesinin yerinde olmayabileceği belirtildi.

Savcı Sarinval Zamari, "Deli olduğunu düşünüyoruz. Normal bir kişi değil. Normal biri gibi konuşmuyor" dedi.

Peki aklııl ise ne olacak. İDAM. İşte adaletli islam. ;şte senin dinin sana benim dinim bana yalanına en büyük cevap.

işene gelmeyince Deli oluyor. Esas müslümanlığı seçenler ********.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 120
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ABD'nin müdahalesiyle Taliban rejiminin devrildiği Afganistan'da bir kişi, Müslümanlıktan Hıristiyanlığa geçtiği gerekçesiyle ölüm cezasıyla yargılanıyor.

.

.

.

*****...Elinin yazdığını gözün görsün.Arayıp tarayıp bulduğun 3-5 kötü örnekle ne dinimi ne bizi eleştirebilirsin ki seninki artık hakaret safhasına gelmiş.Oradan buradan bulduğun bilgileri foruma yapıştırıp bize okutmaya çalışmakla olmuyor bu işler.Önce bilgiyle donan sonra önümüze gel.Neye inandığını varsa mensup olduğun dini söylede dinimize küfredeni bilelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"*****...Elinin yazdığını gözün görsün"

Benim yazdığımı gözüm görsün de aşağıdakileri yazanları ne görsün. Bunlar ayet ve hadisler. Bunlardaki yazıları ne görecek. İnsanları öldürmeye ve katiliğe ve şiddete teşvik eden ayet ve hadisler ne olacak.

Yeryüzünde bozgunculuk yapanlar( dinden dönenler) , ölümlerden ölüm beğenmelidirler. Maide suresinin 33.ayetinde şu buyruk verilmiştir:

"Allah ve resulüyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası, ya boyunlerı vurularak öldürülmeleri, ya asılmaları, ya ellerinin ayaklarının çapraz kesilmeleri ya da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyada çekecekleri rezilliktir. Ahirette ise, onlara daha büyük azap hazırlanmıştır."

Kanlarınızı ve mallarınızı kurtarmak istiyorsanız: Peygamber diyor ki:

"Onlar, Allah'tan başka Allah olmadığına, Muhammed'in onun kulu ve elçisi olduğuna inanıncaya, bizim kıblemize dönünceye, kestiklerimizi yiyinceye, ve namazımızı kılıncaya ve zekatlarını verinceye kadar, insanlarla öldürüşmem (mukatele) emroldu. Insanlar, bunları yerine getirdikleri zaman, benden kanlarını ve mallarını kurtarmış olurlar.(Buhari, Selat/28; Tecrid, hadis 24; Ebu Davud, Cihad/104, hadis 2641; Müslim, Iman/32, hadis 20,22)

Şirin Tekin, henüz 17 yaşındaydı. Çevresinde çok sevilen bir gençti. Öğrencilerin demokratik haklarından sözederdi. Oruç tutmuyordu. O gün, 3 Mayıs 1987, Van 100.Yıl Üniversitesi'nin karşısındaki kahvede oturuyordu. "Islamın bekçileriyiz," diyorlardı. Kendilerine "mukatele" emrolduğuna inanıyorlardı. Rektör de "Onlar Islam adına dövüşürler," dememiş miydi? Şirin Tekin, "kanını" saldırganlardan kurtaramamıştı.

Yaptığınız alışverişe sevinin: "Allah şüphesiz, Allah yolunda savaşıp öldüren ve öldürülen müminlerin canlarını ve mallarını -Tevrat, Incil ve Kur'an'da sözverilmiş bir hak olarak- cennet karşılığında satınalmıştır. Verdiği sözü, Allah'tan daha çok tutan kim vardır? Öyleyse, yaptığınız alışverişe sevinin! Bu, başarıdır". (Tevbe Suresi,111)

Kafir öldüren müslümana cennet müjdelenmiştir. Suçu eleştirmekti

Eşref Oğlu Ka'b, genç bir şairdi. Peygamberi ve ona inanları eleştiriyordu. Peygamber bir gün arkadaşlarına sordu:

"Bu adamı öldürebilcek kimse var mı?"

Mesleme Oğlu Muhammed, ortaya atıldı:

"Ben varım."

Eşref Oğlu Ka'b, nasıl öldürülecekti? Planlar yapıldı. Hadis kitaplarının yazdığına göre, "yalan"lar uyduruldu, "tuzak" hazırlandı. Bir gece, kalesinde bulunan şairin kafası kesilerek plan sonuçlandırıldı. Ve, kesik baş, peygambere götürüldü. (Buhari, Cihad/15/1, Rehn/3, Tecrid, hadis 1578; Müslim, Cihad/119, hadis 1801; Ebu Davud, Cihad/169, hadis 2768)

Kadınlar ve çocuklar onlardansa Kimler öldürülebilrdi? "Eli silah tutan tüm erkekler öldürülebilirdi." Henüz, aklını, belleğini yitirmemiş olan yaşlılar da öldürülebilirdi. Ama, deliler öledürülemezdi. Bu hükmün de istisnası vardı. Eğer, deli savaşır durumdaysa, zenginse, ya da hükümdarlık makamındaysa öldürülürdü.

Peygamber, şöyle emretmişti:

"Müşriklerin yaşlılarını öldürün de çocuklarını bırakın!"(Ebu Davud, Cihad/121, hadis 2670; Tırmizi, Siyer/29, hadis 1583.)

Bu emir, Kurayza Yahudileri'nin öldürülmesi sırasında verilmişti. Çocukların bırakılması isteniyordu. Çünkü onlar ele geçrilmiş değerli ganimetlerdi, köle yapılacaklardı. Bu katliamda, Peygamber'e dil uzattığı için bir kadın da öldürüldü.

Gene, gece baskınlarında, kafirler toptan kılçtan geçirilirken, evler yakılıp yıkılırken, öldürülenler arasında kadınlar ve çocuklar da bulunuyordu.

Bunun üzerine, Peygamber'e arkadaşlarından biri şöyle sordu:

"Ya Resulallah! Evlere yapılan gece baskınlarında, müşriklerin kadınları, çocukları da öldürülüyor, ne dersin?"

"Onlar da öbürlerindendir.(Kadın ve çocuklar da onlardandır.)(Bkz.Ebu Davud, Cihad/102, hadis 2638; Cihad/121, hadis 2672; Ibn Mace, Cihad, hadis 2840; Ahmet Ibn Hanbel, 4/46; Tirmizi, Siyer/19, hadis 1570)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Dogrucu davut seni kimse muhatap almiyor forumda! Istedigin kadar hakaret etsende bizi en ufak bir süpheye dahi sokamassin.Böyle devam ettigin müddetce sonunu hic hayirli görmüyorum...

Tabii doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. Şimdiye kadar niye kovmadılar forumdan bende şaşırdım.

Beim niyetim kimseyi başkalarını şüpheye sokmak değil. Hele zaten aklını kiraya vermişlerle hiç işim olmaz benim. benim işim aklını kendisi kullanabilenlerle.

Dünyada gizli saklı hiç bir şey kalmasın. Yalan adüzene hırsızlığa son. Ganimetçilik bir hırsızlıktır. ganimet bana helal kılındı diyemnlerin yalanları açığa çıkarmak.

İsteyen bilgiye ve ilme, doğruluga karşı başını deve kuşu gibi kuma sokabilirler. XDüşünmeyi sevmezler. Onlar için zeten düşünen bir şeyhleri vardır. onların düşünecek bir beynim oldupğu bile şüphelidir.

Beni kale alsan ne olur almasan ne olur. Benim rütbemmi artar sen kaale aldın diye.

Zaten onlar islamiyeti kabulle aklını muhammede kiraya vermişlerdir.

Onlar düşünmeden her söyleneni kabule alışıklardır. Çocuktan beri böyle alıştırılmışlardır. Hür insanlar değildirler. Hür olmayanlarla zaten ne tartışılırki.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. Şimdiye kadar niye kovmadılar forumdan bende şaşırdım.

Beim niyetim kimseyi başkalarını şüpheye sokmak değil. Hele zaten aklını kiraya vermişlerle hiç işim olmaz benim. benim işim aklını kendisi kullanabilenlerle.

Dünyada gizli saklı hiç bir şey kalmasın. Yalan adüzene hırsızlığa son. Ganimetçilik bir hırsızlıktır. ganimet bana helal kılındı diyemnlerin yalanları açığa çıkarmak.

İsteyen bilgiye ve ilme, doğruluga karşı başını deve kuşu gibi kuma sokabilirler. XDüşünmeyi sevmezler. Onlar için zeten düşünen bir şeyhleri vardır. onların düşünecek bir beynim oldupğu bile şüphelidir.

Beni kale alsan ne olur almasan ne olur. Benim rütbemmi artar sen kaale aldın diye.

Onlar düşünmeden her söyleneni kabule alışıklardır. Çocuktan beri böyle alıştırılmışlardır. Hür insanlar değildirler. Hür olmayanlarla zaten ne tartışılırki.

Sevgili Doğrucu Davut arkadaşım,

Yazılarınının tiryakisi olduğum arkadaşlarımdan birisisin.

İyi dileklerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazdığın sureler doğru,hadisler hakkında doğru ya da yanlış yorumu yapamam ama olabilir.Gel seninle 1400 sene öncesine gidelim;Peygamberimiz (sav) Allah'ın emrini tebliğ etmekte ve bu yüzden kendisinin ve sahabesinin canları defalarca tehlikeye girmiş bir kısmıda öldürülmüş.Açıkça bir savaş var.Müslümanlar nasıl öldürüyorlarsa müşriklerde öyle öldürüyor.Bu savaşta sorguladığın ne onu anlamıyorum.Diyorsunki yaşlılar öldürülüyor çocuklar bırakılıyor.Sana göre köle edilmek için bize göre daha akil baliğ olmadıkları ve islama girebilecekleri için.Üniversitede olmuş bir olayı önümüze getiriyorsun.Hemen hemen her gün görüş ayrılıkları (sağ-sol) yüzünden kavgalar çıkıyor ve bunlar içinde ölümlerde oldu.Yaşın yetermi bilmem 1980 öncesinde ağzından çıkan tek hece için gençler harcandı bu memlekette,e hani din bunun neresinde?Yine diyorsunki değişik değişik tefsirler var.Sen nasıl o kutsal ayetlerimizi okuyup kendi yorumunu yapabiliyorsan,okuyan herkeste önce kendi tefsirini oluşturur.Ha sen kendini islam kötüdür diye kurmuşsan öyle görürsün.Derler ya nasıl bakarsan öyle görürsün.Varsın sana kötü gelsin benim dinim güzel,benim peygamberim(sav) güzel,benim Kuran'ım güzel.Sen beni tanımazsın bense seni,hayatımada senin gibi insanlar olmayacak,sen nefret kusuyorsun sebebini anlayamadığım bi kinin var dinime.Benim de sana söylenmiş yanlış kelimelerim oldu sinirle.Ama sendeki bu duygu bitmiyor.Benim kültürümü nereden bilebilirsin ki bana/bize aklını kiraya vermiş,düşünmeyi sevmezler gibi ithamlarda bulunuyorsun.Ben hür aklımla ve kendi fikirlerimle konuşurum,yanlışımdan dönmeyi bilirim.Ya sen..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taurusmutis' sana katılıyorum arkadaşım,

Sen istediğin kadar konuş , anlat ama öyle kalpler ve sineler vardır ki seni duymazlarda anlamazlarda.

Bazı insanlar da ilimden ve fenden bahserdeler.İslam dinini ilimle tezat hale sokarlar.Bilmezler mi ki İslam İlim dinidir , akilbali (akli dengesi) olmayanlar dinden münezzehtir.Günümüzde büyük bir müjdeyle bilimsel bulgu diye anlatılanlar 1400 yıl önceden Kuran-ı Kerim'de anlatlımış. O kadar ayetin sonunda Niçin düşünmezsiniz?

Niçin ibret almazsınız? ya da

Niçin tefekkur etmezsiniz? gibi anlatımlar neden?

Ben söyleyim ;

İslam dininde öyle arkadaşın dediği gibi kiralık beyin gibi düzeysiz ve kibir dolu cümlelere karşılık , Allahu Teala aklınızı kullanın da biraz düşünün diyerek Akıl yürütülmesi gerektiğini vurgulamıştır.Yani öyle beyin kiralama gibi mantıksız bir cümle olamaz.Asıl dinle tezat düşüyor beyini kullanmamak.

Kainat üzerindeki her yaratılıştaki mükemmeliyeti görmek çok mu zor?

Bu denge bu intizam neden?

Geçenlerde güneş tutuldu biliyorsunuz.Bir kanal spikeri şöyle yorum yaptı :

"Bilim ululuğunu birkez daha gösterdi, Tam denilen vakiti , saniye geçmeden güneş tutuldu!"

Ben buna ancak gülerim.Niye mi?

Sizce orada bilim , güneş bu tarihte tutulacak dedi diye mi güneş tutuldu , yoksa güneşin o tarihte tutulacağını süregelen bir intizamdan dolayı mı bildiklerinden dolayı güneş tutuldu?

Tabiki 2.si dogrusu.Görüldüğü gibi intizam saniye şaşmadan devam ediyor.Ama bu intizam neden var düşündün mü?Dünya 1 santim yörüngesinden kaysa galaksi sistemi yok olacak.

Peki onu yörüngesinde tutan ne?

Benim diğer arkadaşlara bir sözüm yok.Herkes ilk başta doğruyu göremez.Allahın ayetlerini kendi mantık ve bakış açısı ile değerlendirmesi ve sizin dininizde bu böyle şu şöyle diye yorum yapması biraz üzücü.

Eğer arkadaşım gerçekten bir şeyleri öğrenmek kalp gözünle görmek istiyorsan kapılarımız sonuna kadar açıktır.Ama yok senin meselen bunların dışında bir mesele ise , Sen kendi yoluna biz kendi yolumuza.

Unutma her yaratılan ölümü tadacaktır.

Sana bir sorum var.

Ben Dinime Allah'a bin şükür güvencim tam.Eğer kıyamet ve ölümden sonrası diye bir şey yok varsayalım (ki kesinlikle var) Benim en fazla kıldıgım namazlar ve oruçlar boşa gider , Ya varsa o zaman vay sizin halinize!!

Allah'a emanet olun.Dileğim şeytanın uğrak noktası olmazsınız.Çünkü Cehenneme kendisiyle birlikte kandırdığı zayıf kişileri de götürecektir.Ve orada ebedi bir azap çekilecektir.

Tartışma maksadında olmayacak şekilde her türlü sohbeti yapabiliriz.Kendinize iyi bakın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hıristiyanlığı 16 yıl önce seçen Abdül Rahman adlı Afgan, İslamiyet'i reddetmekle suçlanıyor. Rahman'ın, geçen hafta başlayan mahkemesinde suçlu bulunması halinde idam edilmesi bekleniyor.

Ancak savcılık tarafından bugün yapılan açıklamada, Rahman'ın akli dengesinin yerinde olmayabileceği belirtildi.

Savcı Sarinval Zamari, "Deli olduğunu düşünüyoruz. Normal bir kişi değil. Normal biri gibi konuşmuyor" dedi.

Peki aklııl ise ne olacak. İDAM. İşte adaletli islam. ;şte senin dinin sana benim dinim bana yalanına en büyük cevap.

işene gelmeyince Deli oluyor. Esas müslümanlığı seçenler ********.

Senin aklin calissa böyle bir seyi müslümanliga dolayisiyla islam dinine mal etmezdin! Sen islamiyette kimseye zorlama oladigini,kimseye dininden dolayi hakaret edilmedigini, herkesin hür oldugunu, adaletsizligin olmadigini bilmiyorsun. Bukadar mantiksiz aciklamalarina ragmen sende kardesimissin. Senide seviyoruz

Sevgiyle kal...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben bu doğrucu davut arkadaşın yazılarını okumuyorum artık çünkü niyet belli yapılan belli. zaman çok değerli o yüzden inansın inanmasın aklı başında insanların yazdıklarını okuyacak kadar zamanım var fazla yok...

okumak isteyen okusun ben okumayacağım....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sizi uyarmıştım sevgili arkadaşlarım, hakikaten değmez yazdıklarını okumaya, zamanımıza yazık boşverin, onun amacı dolaylı yoldan bile değil direkt hakaret, nasıl olursa olsunda küfür edeyim. Fikir alayım fikir sunayım falan yok, zaten kendine ait fikri bile yok zavallımın, turan dursun ve türevlerinin sitelerinden ne bulduysa aktarıyor işte. Hoş bütün ateistler aynı yöntemi izliyorya neyse...

Kendi egolarını tatmin ediyor hehalde... :)

Okumamanızı ve okusanızda cevap yazmamanızı tavsiye ediyorum...

Sevgiler hepinize, sanada doğrucu yalancı!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okumayın tabii... Ne gereği var ki? H.Y. gibi şarlatanların yazılarını okumak varken İslam tarihini ne diye okuyacaksınız? Katledilen insanları, köleleştirilen çocukları, pedofilliği, tecavüzleri ne diye okuyacaksınız? İslam tarihinin kasıtlı olarak karanlıkta (öğretilmeyen) bırakılan kısmını ne diye okuyacaksınız? Siz okumadıkça, öğrenmedikçe her zaman bir ateist dininizi sizden daha iyi bilecek, sizler de onlardan öğrenmek zorunda kalacaksınız. Yapacağınız tek şey de, şimdi yaptığınız gibi yalancılıkla, ukalalıkla itham etmeye çalışmak olacak...

Sen devam et davut arkadaşım... Ben alıştım bu tavırlara, sen de alışırsın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın yam yam

sen niye bu kadar alındın ki? ben senin ve bilimselcinin, dipnotun v.s. yazılarınızı okuyorum. çünkü sizin yazılarınız da hakaret yok. olmamasını da diliyorum. ancak bu savunusunu yaptığın arkadaşın yazılarının tamamını okuduğunda ne kadar hakaret içerdiğini göreceksin. ama siz ne olursa olsun bir mümine hakaret edeni tebrik edecekseniz o da sizin görüşünüz.

Belki de sizin söyleyemediklerinize tercuman olduğu için savunuyorsunuz arkadaşı...

ama ben yinede sizin öyle olmamanızı diliyorum

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okumayın tabii... Ne gereği var ki? H.Y. gibi şarlatanların yazılarını okumak varken İslam tarihini ne diye okuyacaksınız? Katledilen insanları, köleleştirilen çocukları, pedofilliği, tecavüzleri ne diye okuyacaksınız? İslam tarihinin kasıtlı olarak karanlıkta (öğretilmeyen) bırakılan kısmını ne diye okuyacaksınız? Siz okumadıkça, öğrenmedikçe her zaman bir ateist dininizi sizden daha iyi bilecek, sizler de onlardan öğrenmek zorunda kalacaksınız. Yapacağınız tek şey de, şimdi yaptığınız gibi yalancılıkla, ukalalıkla itham etmeye çalışmak olacak...

Sen devam et davut arkadaşım... Ben alıştım bu tavırlara, sen de alışırsın...

lütfen katledilen insanları , köleleştirilen çocukları ve tecavüzleri anlatırmısın ..anlatta bizde ögrenelim??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz okumadıkça, öğrenmedikçe her zaman bir ateist dininizi sizden daha iyi bilecek, sizler de onlardan öğrenmek zorunda kalacaksınız.

:):):)

Hakikaten gülünesi bir durum...

Yahu bilsen sen inanır hatta haca giderdin, bizemi öğreteceksin?

Sen merak etme yam yam müslümanlar kiminle konuşup konuşmayacağını, kimin yazılarını okuması gerektiğini iyi bilirler.

Erdoğan sanada değinmeden edemeyeceğim. Koca forumda gördüğün göreceğin tek yazı budur. Doya doya bak arasanda bulamazsın ateizme hakaret, bak bir cümle ile üç gündür çene yoruyosun ya biz ne edelim yıllardır forumları geç kendi ülkemizde ezile büzüle yaşıyoruz biz kime şikayet etsek acaba? Bencil olmayın karşınızdaki insanlarıda düşünün. İlk önce sen o hakaret edenleri uyarki sonra gel bize yol öğret...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne hakaretiymiş ya bu... Adamın yazılarının hepsini okuyorum hiç te hakaret görmedim ama sizin hiç sesinizi çıkarmadığınız adam yam_yama küfür etti hiç sesiniz çıkmadı....

bütün yazılarını okuduğuna emin misin?

küfür sahibine yakışır, ben hakikaten yam yama küfür edildiğini görmedim gerçekten üzüldüm. hiç birimizin küfre tenezzür etmemesini diliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimsenin kimseye hakaret etmesini tasvip etmiyoruz. Hakaret edenin sayın Admin'den gerekli uyarıyı aldığından emin olabilirsiniz. Zaman zaman, yazılarım sivrildiğinde ben bile alıyorum...

Burada fikirlerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Bazen bir iletiye cevap yazmak için, 1 saat boyunca ilgili konuya ilişkin araştırma yaptığım oluyor. Neden dersiniz? Ben bilmiyor muyum boş boş yazmayı? Ama yapmıyorum.. Karşımdakinin fikirlerine, iletilerine (makul olanlar) değer verip, uygun şekilde cevaplar yazıyorum. Amiyane tabirle işkembeden sallamıyorum... Aynı şeyi karşımdakinden beklemek hakkım değil mi? Ama olmuyor işte... Benim zaman, emek harcayarak yazdığım iletilere doğru/yanlış gözetilmeden, araştırma zahmetine katlanılmadan safsata yorumu yapılırsa kusura bakılmasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne kadar güzel ortak bir paydada buluşabiliyormuşuz demekki...

Herkes şu konuda mütabıkki kimse kimsenin inancına hakaret etmesin...

Özellikle şunu bilmelisinizki İslam dini hiçbir inanca hakaret edilmemesini öngörür. Çünkü başkalarının inancına küfür edersek onlarda dönüp bizim inancımıza küfür ederler bilinci içindeyiz. Biz referansımızı buradan alırız...

Fakat ateizmde herşey mübah olduğuna göre hakarette mübahtır. Forumda bir hakaret istatistiği çıkarsanız en çok darbeyi İslamın yediğini açık ve net görürsünüz ve yine en az tepkiyi müslümanların verdiğinide görürsünüz. Bu sadece burası için değil bütün forumlar ve hatta dünya için geçerli...

Neyse en azından bundan sonra birbirimize hakaret etmeyelim ve hakaret edenlerin gururlarını okşayacağımıza onları uyaralım... Değilmi yam yam?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bölücülükten sonraki en büyük tehlike anlayışsız ve bencil müslümanlardır. Zaten kökende yaşam için güç ve iktidar, ezmek gibi kavramları barındıran müslümanlar birde anlayışsızlıkla buluşunca durum dahada vahimleşiyor.

Bizim yediklerimizin karşısında devede kulak misali...

Mesela Peygamberimize yapılan pedofili suçlaması ile atesitlerin bencil tutulmaları... Nasıl bir karşılaştırma ama???

Neyse biz yine algı diyelim, size göre eş olabilir elbette...

Söylenen şeylerden bir tanesini bile anlamadığına karar verdim....

Teşekkür ederim sevgili arkadaşım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizim yediklerimizin karşısında devede kulak misali...

Mesela Peygamberimize yapılan pedofili suçlaması ile atesitlerin bencil tutulmaları... Nasıl bir karşılaştırma ama???

Neyse biz yine algı diyelim, size göre eş olabilir elbette...

Teşekkür ederim sevgili arkadaşım...

Dikkatinizi çekerim, pedofil suçlaması boş bir suçlama değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte senin anlamadığını buradan anladım ben senin yazdıklarını küfür olarak görmüyorum ki....

Ama siz başkalarının yazdığı sizin yazdığınızla aynı doğrultuda olduğu halde onları küfür olarak yansıtıyorsunuz yani çifte standart....

Algı meselesi...

Sevgili arkadaşım şunu bir idrak edin sizin için maneviyat diye birşey sözkonusu değil. Siz bir madde yığınından ibaretsiniz öyle değil mi? Ruh kavramını kabullenmezsiniz sizin ruhunuz yok. makine gibi işleyen et ve kemik birleşiminden meydana geldiniz. Kusurabakma asla hakaret etmiyorum bunu söyleyen sizsiniz.

Ben sizi öyle görmüyorum sizde benim gibi bir insansınız bana göre...

Siz maneviyatı kabullenmediğiniz için manevi anlamda sizi etkileyebilecek hiçbirşey yok. Bizimde sizin gibi olmamızı istiyorsunuz. Buna imkan yok. Peygamberime yapılan hakaret beni derinden etkiler, ruhuma işler. Sizler gibi olamayız kusurabakmayın.

Lütfen biraz empati, anlamamakla suçlayacağınıza birazda bizim açımızdan bakın olaylara...

Mümkünse şu anlamama suçlamasındanda vazgeçin zira çok komik oluyor... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Algı meselesi...

Sevgili arkadaşım şunu bir idrak edin sizin için maneviyat diye birşey sözkonusu değil. Siz bir madde yığınından ibaretsiniz öyle değil mi? Ruh kavramını kabullenmezsiniz sizin ruhunuz yok. makine gibi işleyen et ve kemik birleşiminden meydana geldiniz. Kusurabakma asla hakaret etmiyorum bunu söyleyen sizsiniz.

Siz maneviyatı kabullenmediğiniz için manevi anlamda sizi etkileyebilecek hiçbirşey yok. Bizimde sizin gibi olmamızı istiyorsunuz. Buna imkan yok. Peygamberime yapılan hakaret beni derinden etkiler, ruhuma işler. Sizler gibi olamayız kusurabakmayın.

Lütfen biraz empati, anlamamakla suçlayacağınıza birazda bizim açımızdan bakın olaylara...

Maneviyat dediğiniz nedir? Maneviyat sadece din mi olmalı? Hayır biz öyle demiyoruz. Siz bizi iyice robot yaptınız yahu...

İnsanın fiziksel özelliği sebebi ile bazı duyguları vardır. Bizim için maneviyat işte bu duygulardır. Sevmek gibi, korkmak gibi, sinirlenmek gibi, hoşlanmak gibi, eğlenmek gibi... gibi gibi gibi ... Ama siz bunu bir "ruh" a bağlamışsınız. Halbuki bu duygular insanın yapısı gereği hormonal etkinlikleridir. Bu hormonal etkinlikler çoğu hayvanlarda da bulunur.Bu inkar edilemeyecek kadar bilimsel bir gerçektir.

Ahlaksız olduğumuz ithamları ne kadar yanlışsa, maneviyattan yoksun olduğumuz iddiası da o kadar yanlıştır. Kavramları yanlış değerlendiriyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Algı meselesi...

Sevgili hearten

Tebrik ediyorum aynen öyledirler madde hiç maneviyattan anlarmı? herşeyi söyleyen kendileri ama nedense her cevabımızı hakaret olarak algılayanda onlar her halde karşısındaki insana karşı yetersiz olduğunu fark edip bu tür bir tavır takınıyorlar.

Her kelimene katılıyorum haklısın biz onlar gibi olamayız

Sevgiyle kal

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

erdoğan

Ama siz başkalarının inançlarına gelince herşeyi söyeleyebiliyorsunuz....

Ben şunu diyorum eğer saygı istiyorsanız sizde saygı duyacaksınız...

Eğer saygı bekliyorsanız sizde saygı göstereceksiniz...

Çifte standartlarla bir yere varılmaz....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

siz diye kasdettiğin kim ben miyim? kime hakaret etmişim ben söyler misin? Doğru söylüyorsun saygı görmek istiyorsan SAYGI GÖSTERECEKSİN...

hakikaten samimiyseniz inanca söveni kendi görüşünüze yakın olsada uyarınız ve tepkinizi gösteriniz. böyle hep karşı görüşe saldırarak hiç bir yere varamayız. karşınızdakine söylediğiniz sözü kendinizde uygularsanız daha inandırıcı olur... :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi geri dönüp doğrucu davutun eski yazılarını okuyup sinirlerimi bozmak istemediğimden sana hangi yazısında nasıl hakaret ettiğini gösteremeyeceğim. kendisi bu siteye girip tartışmak istemiyor içindeki öfkeyi kusuyor benim kanatimce o bakımdan ben onun yazılarını okumayacağımı yazdım bu da benim fikrim isteyen uyar istemeyen uymaz... yamyamla asla fikren uyuşamasamda kendisine insan olarak saygı duyuyorum insanların birbirine saygı göstermesi için aynı görüşe sahip olması gerekmiyor. bu bir medeniyet göstergesidir. ve bilimselci olsun yamyam olsun ya da aklıma gelmeyen diğer farklı görüşlerle elimden geldiğince doğru bir üslupla tartışmaya çalışıyorum. zaman zaman bende hatalar yapabiliyorum her birimizin zayıf anları olabiliyor.

küfür asla tahammül edemeyeceğim bir şey sokakta birinin birine küfür etmesinden dahi rahatsız oluyorum. bu bir aile terbiyesidir. kendini ifade edemeyen insanlar küfüre sığınarak tatmin oluyorlar. kim hakarete sığınırsa o bilsin ki kötü söz söyleyene yakışır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.