Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

SORGULARMISIN KENDİNİ?

Önerilen İletiler

YAHYA KEMAL BEYATLININ BİR SÖZÜ VAR: BEN BENİ GENEL DEĞER YARGILARI İÇİNDE ANLAMAYA ÇALIŞANLARA ŞAŞARIM OYSA BEN KÜLTÜRÜMLE ZAMANINLA YAŞADIĞIMLA BİR SENTEZİM.... BEN BANA BENZERİM.....

EVET BEN BANA BENZERİM GERÇEKTEN ÇOK DOĞRU BİR ALGILAYIŞ...BELKİ KAYBEDİLEN YER BURASIDIR BENİ NEDEN ANLAMIYOLAR BENİ NEDEN KİMSE DİNLEMİYOR....DEĞİŞMEYEN YARRGILARDIR KİM GELİRSE GELSİN SÖYLENEN SÖZ YAPILAN ELEŞTİRİ YORUMLANAN KİŞİNİNİ KENDİSİMİDİR YOKSA BİZİM OLAYLARA GENEL BAKIŞIMIZ ... DAHA FAZLASINI VERMEYE GÜCMÜZ YETERMİ ....TEK TEK ANLAM VERMEYE TEK TE DÜŞÜNMYE KONUYU AÇMAYA...KİŞİYE GÖRE TEK TEK HESAPLAMAYA....KOLAY OLAN BUDUR BİLDİĞİMİZİ AKTARMAK...KARŞIDAKİNİN BİLMEK İSTEDİĞİNİ YA DA GERÇEKTEN ANLAŞILMAYA ÇÖZÜLMEYE O KİŞİNİN İÇİNDE O YAŞADIĞI OLAYLARA YOLCULUĞA ÇIKMAYA....HAYAT NASIL YAŞANIRDIKİ.... BİZİ YÖNETEN NEYDİ HİSLERİMİZMİ ....DAVRANIŞLARMI YÖN VEREN YA DA VERMESİ GEREKEN HANGİSİ...MANTIK ÇERÇEVESİNDE SEN KENDİNE YAŞAMAYA DAİR TELKİNLER VERİRİKEN DOĞRU YAŞAMAYA MUTLU YAŞAMAY ANCAK OLUMLU DÜŞÜNCELERE SAHİP OLMAKLA ELİNDEKİLERLE MUTLU OLMAYI ÖĞRENMEKLE YA DA BİZDEN DAHA KÖTÜLERİ DÜŞÜNMEKLE EVET ÖĞRETİLEN BUYDU BÜTÜN MÜCADELEN BU OLMALIDIR ETRAFIMDAKİ HERKESE GÖRE...

EVET BUNUNLA ANLMA KATMAYA ÇALIŞIRSIN BİLDİKLERİNİ HİSSETMEYE ÇALIŞIRSIN .....

HER ŞEY DEVAM EDERKEN TAM DA EVET BAK İSTEYİNCE OLURMUŞ YÖNETİBLİRMİŞ İNSAN BÜTÜN OLUMSZULUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRMEYİ HEP AYAKTA DURMAYI ÖĞRENİRMİŞ DERSİN.....

AMA BİR YERDE GÜCÜN TÜKENİR SANKİ, YORULDUĞUNU FARKEDERSİN HEP AYNI ÖĞRETİLER DURMAK YOKTUR VAZGEÇMEK YOKTUR..... HAYATIN ALTIN KURALLARI YAŞAMANIN ŞARTLARI BUNLARDIR....HERKESİN İSTEDİĞİ NEDİR PEKİ HAYATI BU ŞEKİLDE GÖRMENİ SAĞLAYARAK AMAÇ EDİNİLEN NEDİR SENİ Mİ DÜŞÜNÜRLER YANİİİ.....KİMİ.... BELKİ KENDİLERİNİ BELKİ SEN HAYATI KENDİ KENDİNE BU KADAR İYİ İDARE EDEBİLDİĞİNDE ONLARIN SENİN İÇİN BİR ŞEY YAPMALARI GEREKMEZ SEVİNİRLER ....ONALRDAN HERKESTEN HAYATINA HER GİRENDEN BİR PARÇA OLURSUN...AMA İYİ AMA KÖTÜÜÜ.....

BAZILARI ACIMASIZ OLMAYI ÖĞRETİR O KADAR KIZARSIN Kİ BAZEN O KADAR CANIN YANARKİ, SANAYAPILANI HERKESTEN ALMAYA ÇALIŞIRSIN SANKİ HERKES SANA AYNI ACIYI YENİDEN YAŞATACAKMIŞ GİBİ HEP KOLLARSIN KENDİNİ BİRİLERİNİN SANA BIRAKTIĞI YERDEN DEVAM EDERSİN YA ONDAN KALANLARLA YA ONLARI ÇIKARARK....KİM DAHA ŞANSLI HAYATINA HER GİRENDEN HER ÇIKANDAN KALANLARLA KENDİNE BİR BEN OLUŞTURANLARMI YAŞANMIŞLIKLARI ARKADA BIRAKIP YENİ BAŞTAN DENEMEYE ÇALIŞANLARMI YA DA.....YİNELENEN HATALARI TAKRAR YAPMAMYI ÖĞRENİP OYUNU DAHA İYİ DBAŞARAMANAYANLARMI ...BİLİRMİSİN BİLGİSAYAR OYUNLARINI BİRİNCİ BÖLÜMDE BAŞARILI OLURSAN İKİNCİ BÖLÜME DAHA SONRA ÜÇÜNCÜ VE DAHA SONRA EN ZİRVEYE ÇIKARSIN VE O OYUNU YENİDEN OYNADIĞINDA ÇELMELERİN NERDE OLDUĞUNU NAPARSAN HATA OLCAĞINI NASIL DEVAM EDERSEN PUAN TOPLAYACAĞINI ÖĞRENİRSİN.....

VE ARTIK ACEMİ DEĞİL DE USTA OLURSUN ......

HAYATTA BÖLEMİ OYNANAN OYUNLAR AYNI AMA KİŞİLER FARKLI OYUNLAR BAŞKA ALANDA AMA HEP AYNI OYUNMU....HER ADIMDA ÇIKAN YOL GELİNEN NOKTA HEP AYNI SONMU....EVET HAYAT BUNU ÖĞRETTİ BİZE ÖRNEKLER SUNDU ....DEDİ Kİ KİŞİLER FARKLI AMA OYNANA OYUNDA SONUÇ HEP AYNI OLUCAK BAK O DENEDİ OLMADI SENDE DENEME OLDUĞUN YERDE KALLL.....BİLDİĞİM BELKİ TEK GERÇEK VAR ŞU ANDA BEN YÜREĞİMLE OYNADIĞIM BÜTÜN OYUNLARI KAYBETTİM...İZİN VERDİM HEP HER BAŞLADIĞIM ŞEYE YÜREĞİMİ DE KOYDUM AMA BİLEMEDİM HERKESE AÇILMAMASI GEREKİRMİŞ Kİ SANA DA BİRŞEYLER KALSIN BU KADAR PARAMPARÇA EDİLMEMELİYMİŞ...

HERKESLE AYNI ŞEKİLDE KONUŞULMAZMIŞŞŞ...

HER ŞEYDE YÜREK PAT DİYE ORTAYA KONMAZMIŞŞŞŞ....

BİR GÜN BİR BAKMIŞSIN ARTIK SANA LAZIM OLDUĞUNDA BİLE VERECEK BİR ŞEY KALMAMIŞ....

ÖLE YORULMUŞ ..

ÖYLE HIRPALANMIŞŞŞ...

ÖYLE KORKMUŞ Kİİİ....

ARTIK YABANCILAŞMIŞ SADECE İÇİNDE KALANLARA HAPSOLMUŞ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BAZILARI ACIMASIZ OLMAYI ÖĞRETİR O KADAR KIZARSIN Kİ BAZEN O KADAR CANIN YANARKİ, SANAYAPILANI HERKESTEN ALMAYA ÇALIŞIRSIN SANKİ HERKES SANA AYNI ACIYI YENİDEN YAŞATACAKMIŞ GİBİ HEP KOLLARSIN KENDİNİ BİRİLERİNİN SANA BIRAKTIĞI YERDEN DEVAM EDERSİN YA ONDAN KALANLARLA YA ONLARI ÇIKARARK....KİM DAHA ŞANSLI HAYATINA HER GİRENDEN HER ÇIKANDAN KALANLARLA KENDİNE BİR BEN OLUŞTURANLARMI YAŞANMIŞLIKLARI ARKADA BIRAKIP YENİ BAŞTAN DENEMEYE ÇALIŞANLARMI YA DA.....YİNELENEN HATALARI TAKRAR YAPMAMYI ÖĞRENİP OYUNU DAHA İYİ DBAŞARAMANAYANLARMI ...BİLİRMİSİN BİLGİSAYAR OYUNLARINI BİRİNCİ BÖLÜMDE BAŞARILI OLURSAN İKİNCİ BÖLÜME DAHA SONRA ÜÇÜNCÜ VE DAHA SONRA EN ZİRVEYE ÇIKARSIN VE O OYUNU YENİDEN OYNADIĞINDA ÇELMELERİN NERDE OLDUĞUNU NAPARSAN HATA OLCAĞINI NASIL DEVAM EDERSEN PUAN TOPLAYACAĞINI ÖĞRENİRSİN.....

VE ARTIK ACEMİ DEĞİL DE USTA OLURSUN ......

BİR GÜN BİR BAKMIŞSIN ARTIK SANA LAZIM OLDUĞUNDA BİLE VERECEK BİR ŞEY KALMAMIŞ....

ÖLE YORULMUŞ ..

ÖYLE HIRPALANMIŞŞŞ...

ÖYLE KORKMUŞ Kİİİ....

buralar bana çok yabancı değil.....

sağol tania bi nefeste okudum ...çok güzeldi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herşeyden önce insanız hata yapmakda eksik davranmakta insan olmamızın bir sonucu değilmidir

temel sorun insanların kendilerini sevip sevmedikleridir kendileriyle barışık olup olmadıklarıdır

kendini tanımayan kendini sevmeyen biri kurduğu ilişkilere de malesef bi anlam katamıyor

kendinize kattığınız değer kadar ilişkilerinizede değer katabiliyorsunuz

bi diğer sorunda sevgi bence yada sevgisizlik yada sevmeyi becerememek yada nasıl sevilir bilmemek

bize öğretilen ve bizim de ustaca ezberlediğimiz bizim içinde olmadığımız ama bizden kendilerini tekrar

etmemizi isteyen yaşam kılavuzu hocalarımızda vardır hepimizin

bu kimi zaman ailemizden birinin yada bir başka büyüğümüzün yada bir arkadaşımızın yaşamındaki notlardır

aman insanlara güvenmeyin neden hepsi aynı doğrumudur bence değil insanlara güvenmek zorundasınız

eğer güvenmezseniz yanlızlaşırsınız

neymiş birini çok seviyorsanız pek belli etmeyin o neden kaçan kovalanır doğrumudur bence değil

sevildiğini bilmeyen sevildiğini hissetmeyen bi insan ne kadar size duymak istediklerinizi söyleyebilecektir

yada ne kadar yanınızada olabilecektir

bir insanı sevmenin ifade edilmesinin ne gibi bi sakıncası olabilir ki sevilmek sevmek kadar güzel bir duygu

değilmidir sevilmek madem hepimizin hakkı o halde bizim sevdiklerimize bunu ifade etmemizde onlara

duyduğumuz sorumluluğun bir parçası olmalıdır onlarında bunu duyma ve hissetme hakkı yokmudur

bir insanın yaşamında edindiği acı tecrübelerle bütün insanlar üzerine genelleme yapılamaz bir yanlışın

üzerine güvensiz sevgisiz bir yaşam anlayışı kurulamaz

biri bizi üzüyor yada birileri unutmayalım ki onların dışındada onlarca yüzlerce insan var etrafımızda

yapmamız gereken bize haksızlık edenler olduğunu düşünüyorsak yada yaşamımızda olmaması gereken

insanların var olduğunu düşünüyorsak onları yaşamlarımızdan uzaklaştırıp kendimize yeni insanlar tanıma ve

yeni ilişkiler geliştirme şansını vermeliyiz derim

içimizi serin tutalım

sevmeye önce kendimizden başlayalım

sonra insanları sevelim

belki bizim doğrularımıza yanlış insanlarda girecek yaşamlarımıza belki çok emek verip hiçbirşey

alamayacağız ama denemiş olacağız tanımış ve sınamış olacağız

yaşama dair tecrübelerde hep zaten hataların sonucu değilmidir

hep doğrular sevindirmez ki insanı bazende hatalarımızdan edindiğimiz tecrübeler bir sonraki yanlış yapma

hakkımızıda elimizden alıp bizi güvene almazmı

Tanie_Hayde öyle bi başlık açmışsınki çenem düştü gene :P

herkese sevgiler gene sevgiler ve çokça sevgiler dilerimmmmm :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.................BİLDİĞİM BELKİ TEK GERÇEK VAR ŞU ANDA BEN YÜREĞİMLE OYNADIĞIM BÜTÜN OYUNLARI KAYBETTİM...İZİN VERDİM HEP HER BAŞLADIĞIM ŞEYE YÜREĞİMİ DE KOYDUM AMA BİLEMEDİM HERKESE AÇILMAMASI GEREKİRMİŞ Kİ SANA DA BİRŞEYLER KALSIN BU KADAR PARAMPARÇA EDİLMEMELİYMİŞ...

ÖLE YORULMUŞ ..

ÖYLE HIRPALANMIŞŞŞ...

ÖYLE KORKMUŞ Kİİİ....

evet öğrendik ki asla ve asla yüreğimizin sesiyle hareket etmiycez....................... en büyük hatamız karşıdakinide kendimiz gibi görmemiz olmadımı hep........... bu arada imzanda olduğu gibi herkesin rengi dili farklıdır ama gözyaşları aynıdır............yani illada aynı şekilde konuşmak gerekmiyor acı çekmek ve çektirmek için...........

sevgiler..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HANİ BAZEN OLUR YA

İNSAN KENDİNİ ZAMANIN İÇİNE HAPSOLMUŞ HİSSEDER....

SAĞA DOĞRU DÖNERSİN OLMAZ.... SOLA DÖNERSİN OLMAZZ...YUKARI BAKARSIN OLMAZZZ......AŞAĞI BAKARSIN HİÇÇÇÇ OLMAZZZZZZ....

HAPSOLURSUN ÖYLECE... ZAMAN SANAAA SEN ZAMANA........HAPSOLDUĞUNDA DA DÜŞÜNÜRSÜN ÖÖLECE...TIKANMIŞ Bİ HALDE...

SEN leri DÜŞÜNÜRSÜN HEP....AMA DÜŞÜNDÜĞÜN SENLER DEĞİLDİR ''O''DUR ASLINDA.....

O UZAKMI KALMALIDIR YOKSA YAKIN MI... AMA OLMAZZZZZ UZAKLIK ONLA SEN ARASINA GİRER HEM YER HEM DE ZAMAN OLARAK......YAKIN OLMALI HEP YAKINNN....

KAÇIŞIN OLURMU Kİİİİ BAZEN SUSMAK... SUSUYOR-umm SANA DEMEK......EEE KAÇIYOSUN İŞTE...

KAÇMAK İSTEYİNCE KARŞI DURAMIYOSUN KAÇIŞINA.......HİÇÇÇÇ BİR ŞEY DURDURAMIYOR KAÇIYORSUN.....

HERŞEYDEN......

HERŞEYİNDEN......

VE KENDİNDEN........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.