Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İslamiyet'de cinsellik

arman

Önerilen İletiler

Anladığım kadarıyla kimse ayrıntılara giremiyecek.. :D

Neyse o zaman şunları soralım..İslama göre prezarvatif kullanmak mübahmıdır ?

Tüp bebek olayına bakış açısı nedir ?

Kutsal günlerde ilişkiye girmek günahmıdır ?

Evli olmadıkları halde iki insanın ilşkisi sonucu zina deniln günahın keffareti nedir ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 106
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Zina eden, dünyada üç zarara uğrar: Rızkı noksanlaşır, ömrü kısalır, yüzünde nur kalmaz. Âhırette de üç zarara uğrar:

1- İlahi gazaba uğrar. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

"Zina edenin yüzü Cehennemde ateşle yanar."

2- Hesabı çetin olur. Allahü teâlâ Musa aleyhisselama, "Zina edene giydirilecek olan ateşten gömlek, bir dağa atılsa, dağ yanıp kül olur" diye vahyetti.

3- Cehenneme atılır. Zina edip tevbe etmeden ölen, ahirette büyük azablara düçar olur. Hatta Cehennemdekiler bile bunlardan rahatsız olur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

"Zina edenlerin avretlerinin kokusu, bütün Cehennem halkına eza verir."

Zararın neresinden dönülürse kardır. "Allah artık beni affetmez" diyerek günahlara devam etmemelidir! Günahım çok diye tevbeden kaçmamalıdır. En büyük günahların da tevbesi olur. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:

"Ey günahı çok olan kullarım, Allahın rahmetinden ümidinizi kesmeyin! Allah günahların hepsini affeder. O, sonsuz magfiret ve nihayetsiz merhamet sahibidir." (Zümer 53)

*Yasaklığı konusun da kesin yargıya varılmayan herşey mübahtır...

*Tüp Bebek

Kadın veya erkekteki bir kusur sebebiyle, tabiî ilişkiyle gebeliğin gerçekleşmesi mümkün olmadığı takdirde;

a. Döllendirilecek yumurta ve sperm, her ikisinin de nikahlı eşlere ait olması, yani bunlardan herhangi biri yabancıya ait olmaması;

b. Döllenmiş olan yumurta, başka bir kadının rahminde değil, kendi rahminde (yumurtanın sahibi olan eşin rahminde) gelişmesi;

c. Bu işlemin, gerek anne-babanın; gerek doğacak çocuğun maddî, ruhî ve aklî sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisinin olmayacağı tıbben sabit olması;

şartıyla, normal yoldan gebe kalması ve anne olması mümkün olmayan evli hanımların, çeşitli tıbbi yollarla gebeliklerinin sağlanmasında, İslâmî hükümler açısından bir sakınca görülmemektedir.

Başka kadının yumurtası veya kocası dışında yabancı bir erkekten alınan sperm ile bir kadının gebeliğinin sağlanmasının ise insanlık duygularını rencide etmesi ve zina unsurlarını taşıması sebebiyle caiz değildir.

*

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

focal çok teşekkür ederim mantıklı bir açıklama

yanlız ateist görüşden olsun teist görüşten olsun eşcinsellik konusu var onuda tartışabilirmiyiz?

kadının kadınla erkeğin erkekle birlikte olması doğalmıdır.hormonlarlamı ilgilidir?özellikle üniversiteli kızlar arasında lezbiyenlik neden artmıştır?

bu konu ayrı bir başlıkmı olsun yoksa daha önce tartışıldımı rezil olmayım.forumda yeniyim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kalb, göze tabidir. Gözler haramdan sakınmazsa, kalbi korumak güç olur. Kalb, harama dalarsa, günahlardan sakınmak güç olur. O halde, imanı olanların, haram işlememesi, harama bakmaması lazımdır. Erkeklerin eşcinsel olması, haram olduğu gibi, kadınların da eşcinsel olması haramdır. Kadının da herhangi bir kadına şehvet ile dokunması ve bakması haramdır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Kadının kadına yaklaşması [lezbiyenlik, safizm] zinadır."

"Erkeğin erkeğe, kadının kadına yaklaşması zinadır."

"Erkek erkekle, kadın kadınla (zaruretsiz) aynı yatakta yatamaz."

"Erkek erkekle, kadın kadınla yetinirse, ümmetim helak olur."

"Erkek erkekle, kadın kadınla (uygunsuz iş için) beraber olamaz."

"Ahır zamanda eşcinsel üç kısım olur: Bir kısmı konuşmak ve yüze bakmakla, diğeri, tokalaşmak ve kucaklaşmakla yetinir. Bir kısmı da bu işi bilfiil yapar. Allahın laneti bunların üzerine olsun! Eğer ki tevbe ederlerse, tevbe edenin tevbesini Allahü teâlâ kabul eder."

Kadınların, kadınlara şehvet ile bakması ve dokunması, kocasından başkasına, erkek ve kadın, kim olursa olsun, yabancıya süslenmeleri caiz değildir.

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

"Bir kadın, koku sürünüp dışarı çıkar ve kokusunu duyurmak için bir toplumun yanından geçerse, ona da, bakana da, zina günahı yazılır."

Erkekle kadın, başka cinsten oldukları için, bir araya gelmeleri nisbeten güçtür. Kadının kadına yaklaşması ise daha kolaydır. Bunun için kadının kadına bakması ve dokunması, erkeğin kadına ve kadının erkeğe bakmasından daha kötü olabilir.

İyi de Arman cevap verildi zaten :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anladığım kadarıyla kimse ayrıntılara giremiyecek.. :D

Neyse o zaman şunları soralım..İslama göre prezarvatif kullanmak mübahmıdır ?

Tüp bebek olayına bakış açısı nedir ?

Kutsal günlerde ilişkiye girmek günahmıdır ?

Evli olmadıkları halde iki insanın ilşkisi sonucu zina deniln günahın keffareti nedir ?

SELAM ARMAN DOST! İSLAMDA MÜBAH-MEKRUH DİYE BİŞEY YOKTUR. HELAL ve HARAM VARDIR, GÜNAH ve SEVAP VARDIR. MÜBAH ve MEKRUH, KURAN AHKAMLARININ KİŞİLERCE YUMUŞATILMIŞ HALİDİR. BU BAĞLAMDA, "EVLİLİK DIŞI CİNSEL İLİŞKİ ZİNADIR". HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN, İSTERSEN KONDOM KULLAN! EVLİYKEN MÜSTESNA! KORUYUCU ARAÇLAR KULLANMAK SAKINCALI ASLINDA! EĞER Kİ SPERMALAR KENDİ BAŞINA BİR CANLILIK ARZEDİYORSA, BENCE ONLARI ENGELLEMEK SAKINCALI OLSA GEREK. AMA TABİ BİR DE BAKAMAYACAĞIN KADAR ÇOCUĞA SAHİP OLMAK VAR İŞİN İÇİNDE. AYETTE DER Kİ YOKSULLUK ENDİŞESİ İLE ÇOCUKLARINIZI ÖLDÜRMEYİN. ŞU HALDE BÖYLE BİR TEHLİKE SÖZKONUSU İLE KORUYUCU ARAÇLAR KULLANABİLİRSİN. TABİ Kİ EŞİNLEYKEN!

TÜP BEBEK KONUSUNDA İSE, TÜM ÇARELER TÜKENDİĞİNDE KANIMCA BU YÖNTEME BAŞVURULABİLİR. ÇOCUĞU OLMUYOR DİYE EŞLERİN BOŞANMASI ZULÜMDÜR. TEVBE SURESİNDE DER Kİ, "EVATLARINIZLA, CANLARINIZLA, MALLARINIZLA SINANACAKSINIZ". YANİ BU ARIZA HALİ SINAVIN BİR PARÇASI OLABİLİR. ÖTE YANDAN BİR YETİMİ EVLAT EDİNMEK/SEVİNDİRMEK DE İSLAMIN ÖNCELİKLİ TAVSİYELERİNDENDİR.

KUTSAL GÜNLERDE İLİŞKİYE GİRMEK NEDEN GÜNAH OLSUN Kİ? ALLAH'IN HER GÜN KUTSALDIR. AMA TABİ CUMA ÖNCESİ İLİŞKİYE GİRİPTE GUSLETMEMİŞSEN ELBETTE SAKINCA DOĞURUR BU (HOŞ OLMAZ)! DERİNİNE İNMEYE GEREK YOK!

EVLİ OLMADIKLARI HALDE ZİNA EDEN İKİ KİŞİ BÜYÜK BİR GÜNAH İŞLEMİŞTİR. 25/68'DE BU İŞİ YAPAN, AYNI ADAM ÖLDÜRMÜŞ YADA ŞİRK KOŞMUŞ GİBİ GÜNAHA GİRER. KURAN'DA HELAL OLAN EVLİLİKTİR. BUNDAN DOLAYI ZİNA YASAK EDİLMİŞTİR. KURAN DER Kİ "ZİNA EDEN HER ERKEK VE KADINA 100'ER DEĞNEK VURUN". BU CEZA HALKI ZİNADAN SOĞUTMAK İÇİN (YİNE HALKIN İÇİNDE) UYGULANIR. AMA MALESEF 90%I MÜSLÜMAN OLDUĞU İDDİA EDİLEN ÜLKEMİZDE BU HÜKÜM, GERİCİLİK DİYE UYGULANMIYOR. ELBETTE BU BAŞKALDIRININ CEZASINI ÇEKECEĞİZ MİLLETÇE!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KURAN DER Kİ "ZİNA EDEN HER ERKEK VE KADINA 100'ER DEĞNEK VURUN". BU CEZA HALKI ZİNADAN SOĞUTMAK İÇİN (YİNE HALKIN İÇİNDE) UYGULANIR. AMA MALESEF 90%I MÜSLÜMAN OLDUĞU İDDİA EDİLEN ÜLKEMİZDE BU HÜKÜM, GERİCİLİK DİYE UYGULANMIYOR. ELBETTE BU BAŞKALDIRININ CEZASINI ÇEKECEĞİZ MİLLETÇE!

Şimdi ben bu yazıya ne diyeyim? Gericilik diye (hem de) maalesef uygulanmıyormuş. Arkadaş üzülüyor sokak ortasında değneklenenleri göremediği için. Yoksa en ön sırada yer alacak hazret... Medeni hukuk kurallarını tanrıya başkaldırı olarak görüp, helak edilmekten korkuyor.. Ne olur ha? Yıldırımlarla mı çarpar? Depremlerle mi yok eder? Tufan mı çıkarır? Ad ve Semûd kavmi gibi bizi de mi helak eder? Sonra bağnaz deyince de kızıyorlar... Bu ülkeden o yobazlıklar kaldırılalı çok oldu arkadaş...Helak edilmekten korkuyorsan İran orada, Suudi Arabistan orada... Kimi istiyorsan değnekle, kimi istiyorsan taşla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar konu dışına taşmadan kaldığımız yerden devam lütfen..

İslamiyetde bir cariyelik olayı vardır ki bu benim çözemediğim bir muamma... Yani şöyle ki Cariye nin sahibi olan efendisi cariye üzerinde her türlü hakka sahipmidir ? Buna onunla cinsel ilişkiye girmek de dahilmidir ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi ben bu yazıya ne diyeyim? Gericilik diye (hem de) maalesef uygulanmıyormuş. Arkadaş üzülüyor sokak ortasında değneklenenleri göremediği için. Yoksa en ön sırada yer alacak hazret... Medeni hukuk kurallarını tanrıya başkaldırı olarak görüp, helak edilmekten korkuyor.. Ne olur ha? Yıldırımlarla mı çarpar? Depremlerle mi yok eder? Tufan mı çıkarır? Ad ve Semûd kavmi gibi bizi de mi helak eder? Sonra bağnaz deyince de kızıyorlar... Bu ülkeden o yobazlıklar kaldırılalı çok oldu arkadaş...Helak edilmekten korkuyorsan İran orada, Suudi Arabistan orada... Kimi istiyorsan değnekle, kimi istiyorsan taşla..

Sana burda söylenecek sözüm belli ama ben söylemeyeceğim, senin seviyene düşmeyeceğim! Kininle ********!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İngilizce sex=cinsellik (türkcesi)

Yani sex üzerine bir konu (topic) açılmış.

Açanlara sözüm.

Şaşmadım. Kafaları başkada şeye çalışmaz zaten.

Akılları şeylerinde...

Örnekmi:

Bakın bu da benim istatistiğim.

Hiç bir konu üç gün içerisinde ikinci sahifeye geçmemiş.

Hiç bir konuya aynı gün içerisinde 22 adet ileti yazılmamış.

Hiç bir konu bu kadar ilgi görmemiş.

Yaw azdınızmı siz (Yaşar nuri ÖZTÜRK) arkadaşlar.

Bu ne hız bu ne eğilim.

Ağzınızdan sular sarkıyor.

Memleketin tüm sorunları bitti.

Tek eksiğimiz sex.

Hangisi helal:

Analmı ?

Oralmı ?

Homoseksüellik.

Lezbiyenlik.

Yorganlı, Yorgansız.

Işıklı, Işıksız.

Bütün bayanlar bitti.

Birde cariyeler.

Savaş esirleri.

Pes doğrusu sizlere söyleyecek hiç bir kelime bulamıyorum.

Atam kalkta bak memleketi emanet ettiğin gençliğe.

Memleketi kalkındırıyorlar.

Nelerle....

Tozuttular bunlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nikiyle bu kadar çelişen başka bir adam daha görmedim.. Ne kadar güldüğümü anlatamam sana bilimselci..

Bi kere açıldığı zaman rağbet gören topicler konusunda çuvallamışsın :D

İkincisi konu açarken sanamı sorıcam? Kimsin ki sen topic açmak için senden onay alıcam?

Sen bu kadar düşünüyosan memleketi kendi topiclerini kendin aç ..Konu hakkında bilgin varsa konuş yoksa suski en azından seni bişi zannedelim.. ;)

Senin gibi bir ateist için önemi yok diye herkes için önemi olmıyacak değil ya merakımızın ve çelişkilerimizin bekçisimisin ki senden izin istiycem ?

Bakın bu da benim istatistiğim.

Hiç bir konu üç gün içerisinde ikinci sahifeye geçmemiş.

Hiç bir konuya aynı gün içerisinde 22 adet ileti yazılmamış.

Hiç bir konu bu kadar ilgi görmemiş.

Yaw azdınızmı siz (Yaşar nuri ÖZTÜRK) teist arkadaşlar.

Bu ne hız bu ne eğilim.

Ağzınızdan sular sarkıyor.

Bu yazılarında öylesine çuvallamışsın ki kopardın beni adeta .. :D

Ne güzel istatistikin varmış senin.. :) Sazan gibi atlarsan dumur olursun .. Eminmisin açaıldığı ilk gün iki sayfayı geçmeyen başka topic olmadığına eminmisin aynı gün içerisinde 22 ileti yazılmayan başka topic olmadığına eminmisin hiç bir konunun bu kadar ilgi görmediğine eminmisin azdığımıza ( tek tek kontrolmu ettin yoksa bizi :lol: )

Burda sarkan tek şey senin şu anki suratının durumu olabilir..Bir daha bilip bilmeden atlama her konuya .. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atam kalkta bak memleketi emanet ettiğin gençliğe.

Memleketi kalkındırıyorlar.

Nelerle....

Tozuttular bunlar...

Bırak Atamız rahat uyusun da en azından sen ve senin gibi düşünen gençliği görmesin.Walla ayrıca tebrik ediyorum seni konuyu nerelere bağladığın için :lol:

Doğru yaa bu bölüm de en çok sizin söz hakkınız var :unsure:

Sizin açtığınız konular ve yaptığınız istatistiklere diyecek bir söz bulamıyorum :D

Bilimsel bilimsel konuşup da .......................... ;)

-_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazılarında öylesine çuvallamışsın ki kopardın beni adeta ..

Kopmana şaşmadım aklın şeylerinde olduğu için kaba yerinle gülüyosundur mutlaka.

Normal bir beynin olsa idi zaten kayda değer şeylerden bahsederdin.

İnsanların azgınlığını soruları sorarak, konrtol eden senmisin benmi?

Yukardaki sorularını bir okuyuver.

Kuzum sendeki sapıklık insanların yorgan altını meraka götürmüş.

Kendini en kısa zamanda bir psikiyatriste göster.

Pardon onların sana çare olacağını sanmam, bulamaz.

Zaten tozutmuş ve şeylerinle kopmuşsun.

En iyisi inancına göre bir cinci hocaya gözüküver.

Okusun seni sapıklığına bir çare olur.(!)

ÖZELLİKLİ İNSANLAR FİKİRLERLE,

SIRADAN İNSANLAR OLAYLARLA,

BOŞ İNSANLAR DA KİŞİLERLE UĞRAŞIR.

Ya kişilerin cinsel objeleri ile kimler uğraşır?

Söylemeye dilim varmıyor...

Şimdi varıyor işte SAPIKLAR....

İYİ Kİ BU TOPİC'İ AÇMIŞSSIN İNSANLAR BEYİNSİZ OLDUĞUNU BİLİYORLARDI...

ARTIK SAPIK OLDUĞUNU DA BİLECEKLER...

Bu seninle ilk ve son polemiğim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak sen demek inancıma göre cinselliği öğrenmeye çalışmak sapıklık oldu öyle mi ?

Bunu söyleyen kim bir ateist.. :D

Sen çok dolu bir insan olmalısın ki kimse seni önemsemiyor farkındamısın bilmem.. ;)

Ne ala meleket nikini bilimselci yap avatarınada iki tane deney tüpü koy ondan sonrada tanımadığın insalara sen sapıksın sen azmışsın diye hakaret et ve bilimselci ol... :lol:

Gerçek yüzünü gördük bilicik.. Hakaretlerin aynen sana iadedir..

İslamiyetde Cariyelik olayı eşitlik ilkesiyle ne kadar bağdaşmakta ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ne şimdi herşeyi bitirdinizde bu konumu kaldı,alaymı ediyorsunuz..aklınız yokmu sizin ..önce bi müslümanlığın şartlarını yerine getirin,bunu yapan böyle konuşmazda..ayıp artık ..bu devirde bu kadarda cahillik ayıp..

Walla ayrıca tebrik ediyorum seni konuyu nerelere bağladığın için

Doğru yaa bu bölüm de en çok sizin söz hakkınız var

Sizin açtığınız konular ve yaptığınız istatistiklere diyecek bir söz bulamıyorum

Bilimsel bilimsel konuşup da ..........................

Eleştiri sadece bilimsel düşünenlerden değil......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Sapıklığı doğruluktan ayıramazsan eşlerin her yeri mübah sayılır! Allah Allah! Tövbe Tövbe! Bu ne sapıklıktır yaw? Eş onay verirse her ... mübah! Tövbe Tövbe! şaşkınlıktan ne diyeceğimi de bilemiyorum!"

ercan1980 nickli alleme-i cihan böyle buyurmuşlar. Ama "KADIN olmak şartıyla" Kadın olmak nedir, Kadını Kadın yapan özellik nedir hiç düşünmeden Sapıklık yaptığımızı buyurmuşlar. Oysa bilseki Kadın ve Erkekteki ortak özelliklerin Kadınlık olmadığını böyle saçmalamazdı tabiki. Ekinin nereye ekildiği belli değilmi?

Acaba "DİLEDİĞİNİZ" ifadesi ne anlam içermektedir? Allah haşa korktu çekindimi? veya haşa bizdenmi utandı? Allah dilediğiniz şekilde derken haşa hata yapmış sizlerde şu mekruhtu bu günahtı diyerek haşa Allah'ın hatasını buluyorsunuz öylemi?

"Yani ben şöyle duymuştum.. O iş yapılırken ışıklar kapalı ve yorgan üstümüzde olmalıymış yoksa melekler kaçarmış odadan ... Bu doğrumudur ?"

Sevgili arman,

Sende biliyorsundur saçmalık bunlar. Ve bunu bilinçli olarak iddia etmek korkarım büyük günahtır. Çünkü Meleklerin cinsiyeti yoktur. Onlara cinsiyet atfetmekte büyük günahtır, ilgili Ayetlere bakılabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"İslamiyetde bir cariyelik olayı vardır ki bu benim çözemediğim bir muamma... Yani şöyle ki Cariye nin sahibi olan efendisi cariye üzerinde her türlü hakka sahipmidir ?"

Sevgili arman,

Nisa 24. (Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size) haram kılındı. (Bunlar) üzerinize Allah’ın emri olarak yazılmıştır. 25. Sizden kimin, hür mü’min kadınlarla evlenmeye gücü yetmezse sahip olduğunuz mü’min genç kızlarınızdan (cariyelerinizden) alsın. (www.kuran.gen.tr Diyanet Meali)

"24. Vel muhsanatü minen nisai illa ma meleket eymanüküm kitabellahi aleyküm ve ühılle leküm ma verae zaliküm en tebteğu bi emvaliküm muhsıniyne ğayra müsafihıyn femestemta'tüm bihı minhünne fe atuhünne ücurahünne ferıdah ve la cünaha aleyküm fıma teradaytüm bihı mim ba'dil ferıdah innellahe kane alımen hakıma " (uzatmamak için kısaca aldım Ayetleri)

Şimdi bakalım Savaş esiri kelimesine Esire (dişi tutsak). Şimdi bunun Arapçası var mı orada? Ya da Cariye diye bir laf var mı? Malik kelimesinden Malekât var. Cariyelik nedir sizce? Kur'an'a göre, bir işverenin (Malik) yanında çalıştırdığı kadınlar (Memluke). Sen bir sekretersin bir firmada ya da bir fabrikada bayan işçi... Cariye nereden çıktı? Kur'an'da böyle bir kelime var mı?

“Maa” hem soru sormak, hem de olumsuzlamak, hem de olumsuz soru sormak gibi işlevlere sahiptir. SAVAŞTA ESİR KADIN ALMAYIN (Esire, tecavüz, ırza geçmek, işkence vb.) Hepsi burada yasaklanmış. Ayet “Sakın ha düşmana ait kadınlardan savaşta yararlanmayın” diyor. Savaş esirlerinden yararlanın, Savaş esirlerinden sahiplenin DEMİYOR. Yoksa 1001 gece masallarının haremi ve Cariyesi yok. Çalışan kadın/işçi kız" kelimesini seks kölesi cariye olarak algılarlar bunlar. Sanırım HAREM SEFALARININ iç yüzünüde anlamışsınızdır.

İŞÇİ=Memluk ve memluke ile işveren = Malik. Yani kızımız işveren değil işçi olduğundan, bir şirketin sahibinin yanında örneğin sekreterlik yapmaktadır. NİKAH ile karşılıklı rıza ile herşey olur, İKİ TARAF rızası. Bu her türlü tanışma ve birlikteliğe karar vermekte TEK ŞARTTIR. İster şef sekreter isterse Kraliçe ile emir eri hiç farketmez. Nikah=RIZA fakat karşılıklı. Kur'an böyle diyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cenab-ı Hak buyuruyor:

Kadınlarınız sizin için bir tarladır.Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın.Kendiniz için önceden ( uygun davranışlarala ) hazırlık yapın.( Bakara Suresi / 223 )

Ayet aynen böyledir..

Burada cinsel fantezilerinizi paylaşmanız için yorum yapmazsınız daha iyi olur. Konu başlığı zaten gayet açık ve net İSLAMİYET'DE CİNSELLİK .... -_-

Davulun sesi oraya kadar geliyordur umarım..... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

kadınla cinsel ilişkide dinimizin sınırlar getireceğini sanmıyorum. ama dinimiz bir akıl ve mantık dinidir. cinsellikte anal ve oral ilişki konumuz. konumuzun dışına çıkmadan, sınırları içinde kalarak bilgilerimi aktarmak istiyorum. cinsellik sağlık, sıhhat, özellikle ruh sağlığı ve üreme için yapılan bir olğudur. insan hayatından atılamayacak bu olgu tabiki sosyal hayatı düzenleyen islam dinin ilgi ve kuralları dışında kalamaz. ancak dinimiz akıl mantık dini olması dolayısıyla akıl ve mantığın el vermediği hiç bir şeyi gereksiz yere yasaklamamıştır. yani yasaklarında keyfiyeti yoktur. o halde gelelim anal ilişkiyi din gözlüğünü bir kenara bırakarak inceleyelim. anal ilişkinin yapılma sıklığına bağlı olarak makat bölgesinde genişleme meydana gelir. anal ilişki sırasında doğru yapılmayan nemlendirme kadın istekli dahi olsa acı verir. ancak doğru şekilde yapılan anal ilişki ise zevk ve haz verir. şehvetin üst noktalara çıkmasına neden olur. bunun yanında sık sık yapılan anal ilişki makattaki tutucu sinirlerin gevşemesine neden olur. ancak aralıklı yapılan anal ilişkide bu sorun olmayacaktır. fakat anal ilişki sonrası kaçınılmaz sonlardan birisi pis koku ve mikrop pislik çıkmasıdır. bu da bir romantizim ortamı olan cinselliğin havasını bozmaktadır. bu da yapılan bu birleşmenin kötü gözle bakılmasına neden olur. o saate kadar alınan bütün zevk ve hazlar hezimetle sonuçlanır. ardından dinimizin koyduğu yasağın anlamı anlaşılır ve bir daha yapmama sözü verilir. -ancak biz türk erkekleri olarak kendi eşimize asla böyle birşey düşünemezken. denk getirdiğimiz bir zinada mutlaka böyle bir şeyi deneriz. buda nefisin ve şeytanın (eğer böyle bir sapkınlığımız varsa) içimizde hala yattığını işaretidir. ama ne yazık ki bu durumda da iki adet elimizde pişmanlık olur. bir zina iki anal ilişki-. evet arkadaşlar anal ilişki güzeldir, insana farklı bir yol olması açısından çok çekici gelir. fakat kesinlikle ve kesinlikle haramdır.
bununla ilgili hadisler vardır.
hz. ömer bir gün peygambere gelir. ya resulullah ben kötü bir şey yaptım der. ne yaptın deyince ben karıma arkadan yaklıştım der. ancakpeygamberimiz arkadan önemi yaklaştın deyince. evet öyle yaptım der hz. ömer. bunun üzerine peygamberimiz: sen kötü bir şey yapmadın der. siz kadınlarınıza önden istediğiniz şekilde yaklaşın der.
bu arada bir hadis daha vardır. bu da livata yapanlar cennetin kokusunu dahi duymayacaklardır. ancak buradaki livatadan amaç erkek erkeğe yapılan cinsel birleşmedir. bunu eşinizle yapacağınız anal ilişkiyle bir tutmayın.
aklın ve mantığın ışığında anal ilişkinin yasaklığını açıkladıktan sonra gelelim oral sexe.
değerli arkadaşlar, cinsel organlar iyi temizlendiği takdirde oral ilişki de hiç bir sakınca yokktur. yani böyle bir şey düşünülüyorsa önce kadın ve erkek cinsel organlarını bir güzel yıkayacaklar. bundan sonra istedikleri şekilde oral ilişkide bulunabilirler. gelelim şimdi tıbbi yönüne: önce erkek organından başlayalım. erkek organı kuru ve sıvı salgılamayan bir organdır. ellenildiği okşanıldığı zaman işlevine hazırlanan allahın insana verdiği mucizevi organlardan biridir. en değerli varlık insanın olşum yeridir. bir islam alimi adını hatırlamadığım kadınlar kocalarının organlarını çocukları gibi sevmelidirler. çünkü o onların hem çocuklarının fabrikası, hem de kendilerinin ruh ve beden sağlıklarının aracıdır. diyor. kadının erkeğinin penisini yalamasında islam dinince hiç bir sakıncası ve mahsuru yoktur. kaldı ki islam dinin bir ailenin mahreminde olan yatak odasını bu kadar didik edeceği kadar küçük bir din değildir. gelelim erkeğin eşininin cinsel bölgesini yalamasına. arkadaşlar kadının cinsel organın erkeğinkinden farklı olarak sıvı salgılayan bir yerdir. ayrıca mikro organizmaların yuvalanmasına müsait bir yerdir. eee bu durumda erkeğin kadınını yalaması sakıncalımıdır. hayır. kurallarına uyulduğu müddetçe sakınca yoktur. erkeğin ağız sağlığı yerinde ve ağzını temiz tuttuğu müddetçe bu tür ilişkide sakınca yoktur. ayrıca allahın mucize organlarından biri olan kendi sağlığını koruyabilmesi amacıyla kaygan sıvı salgılar ve bu kaygan sıvının içinde antibiyotik vardır. isterseniz yalayın isterseniz yutun ama temiz olun.
bütün bu anlatılanlardan sonra arkadaşlar kısaca eşlerin anal ilişkide bulunması yasaktır. eşlerin oral ilişkide bulunmaları yasak değildir. ancak bütün bu ilişkiler eşler arası istekliliğe bağlıdır. serbest diye eşlerin böyle bir olaya zorlanması doğru değildir. yatak odalarınız sizin mahremlerinizdir. yani sizin özelinizdir. siz ilişki isteğiniz geldiğinde melekler sizi yatak odasının kapısında bekler. ki şeytan dahi yanınızda yoktur. ama eşinizle yapıyorsanız. eğer eşinizle meşru ilişki içinde iseniz hiç çekinmeyin dediğim gibi eşinizle siz varsınız başkada kimse yok. istediğiniz şekilde amuda kalk ışığı yak söndür. çıplak giyinik. yeterki zinadan uzak olun bu işleri eşinizle yapın.
tek isteğimiz doyuma ulaşmış. erkeği ve kadınıyla orgazm olmuş böylelikle de ruh ve beden sağlığı yerinde mutlu müslüman ailelerin sayısının artması. yoksa bütün yasaklara uymuş fakat kocası tatmin olmamış, kadını tatmin olmamış bir müslüman ailenin ne kendine ne de topluma faydası olur. çünkü herkez gergin ve sinirli olacaktır.
kalın sağlıcakla allaha emanet olun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.