Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İslamiyet'de cinsellik

arman

Önerilen İletiler

Arkadaşlar benim bu konuyla ilgili çok fazla bilgim yok .. Ama bilgisi olan arkadaşlar burada fikirlerini bizlerle paylaşabilirler mi ?

Bir çok sorum olacak zamanla eğer ilgilenen biri olursa sevinirim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 106
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Arkadaşlar bu konuyu istismar edesiniz diye açmadım.. Pekala önemli ve irdelenmesi gereken noktalar ve çelişkiler olduğu için paylaşalım istedim.. Lütfen kimse ne bu konuyla dalga geçsin ne de vay bu tartışılmaz günahtır diye kendi aklınca fetva vermesin..

Kuranı kerimde cinsellikle ilgili yeteri kadar ayrıntı yok.. Bilgisi olan arkadaşlara çok basit olarak soruyorum.. İslamiyetde cinselliğin yeri nedir ? Sınırları nedir ? Neler günah neler değildir ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayetteki "dilediğiniz gibi"den kasıt, KADIN olmak şartıyla aklınıza gelebilecek her her her her türlü aşk oyunu için buradan TAM RUHSAT VERİLMİŞTİR. Burada haramdı, sakıncalıydı falan diye HİÇBİR ŞEY yok. Olsaydı RESMEN yazardı Allahımız. Şu HELAL, şu ise haram derdi.

Cinsel buluşmada HER MÜBAH ve sınırsızlığı budamaya başladılar. Kadının sağlığı açısından hayız ve nifas dışında HİÇBİR KISIT yok. Kadın erkek HELAL olmak şartıyla cima (coitus) SINIRSIZ MÜBAHtır ve fantazya doludur. Ardarda İkiden fazla coitus yasaktır. Zina ise KAÇINILMASI gereken bir kötü yöneliştir. EHLİLER (Nikahlılar) sınırsız biçimde ÇİFTleşebilirler. Ve yineliyorum: EŞİNİZİN onayladığı ya da teklif ettiği HERŞEY MÜBAHTIR. HERŞEY deyince adını artık siz koyun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayetteki "dilediğiniz gibi"den kasıt, KADIN olmak şartıyla aklınıza gelebilecek her her her her türlü aşk oyunu için buradan TAM RUHSAT VERİLMİŞTİR. Burada haramdı, sakıncalıydı falan diye HİÇBİR ŞEY yok. Olsaydı RESMEN yazardı Allahımız. Şu HELAL, şu ise haram derdi.

Cinsel buluşmada HER MÜBAH ve sınırsızlığı budamaya başladılar. Kadının sağlığı açısından hayız ve nifas dışında HİÇBİR KISIT yok. Kadın erkek HELAL olmak şartıyla cima (coitus) SINIRSIZ MÜBAHtır ve fantazya doludur. Ardarda İkiden fazla coitus yasaktır. Zina ise KAÇINILMASI gereken bir kötü yöneliştir. EHLİLER (Nikahlılar) sınırsız biçimde ÇİFTleşebilirler. Ve yineliyorum: EŞİNİZİN onayladığı ya da teklif ettiği HERŞEY MÜBAHTIR. HERŞEY deyince adını artık siz koyun.

Bakara(*) Sûresi

223 - Kadınlarınız sizin ekinliğinizdir. Ekinliğinize dilediğiniz biçimde varın. Kendiniz için (geleceğe hazırlık olarak) güzel davranışlar takdim edin. Allah’a karşı gelmekten sakının ve her hâlde onun huzuruna varacağınızı bilin. (Ey Muhammed!) Mü’minler’i müjdele.

sanırım kastetdiğiniz ayet bu olsa gerek, ekinlikten kasıt ne dir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EŞİNİZİN onayladığı ya da teklif ettiği HERŞEY MÜBAHTIR. HERŞEY deyince adını artık siz koyun.

Sapıklığı doğruluktan ayıramazsan eşlerin her yeri mübah sayılır! Allah Allah! Tövbe Tövbe! Bu ne sapıklıktır yaw? Eş onay verirse her ... mübah! Tövbe Tövbe! şaşkınlıktan ne diyeceğimi de bilemiyorum!

Evet kardeşim haklısınız her türlü sınırsız fanteziler yaşamaya hakkınız var tabi! Kim ne diyebilir ki? Hey Allah'ım sen sapıklığa düşmekten bizleri muhafaza eyle yarabbiiiii!

Bakara(*) Sûresi

223 - Kadınlarınız sizin ekinliğinizdir. Ekinliğinize dilediğiniz biçimde varın. Kendiniz için (geleceğe hazırlık olarak) güzel davranışlar takdim edin. Allah’a karşı gelmekten sakının ve her hâlde onun huzuruna varacağınızı bilin. (Ey Muhammed!) Mü’minler’i müjdele.

sanırım kastetdiğiniz ayet bu olsa gerek, ekinlikten kasıt ne dir?

Durum açıktır! Bazı sapıkların iddia ettiği biçimde afedersiniz anal ilişki serbesiyetlik arzetmiyor ayete göre! Ekinlikten kasıt ne? Ürün veren ... Yumurtalığa sperma nereden ulaşıyor? Anal yada oral yolla mı? Fesuphanallah! Ayet, fantezilerinizi istediğiniz yönde değiştirebilirsiniz/geliştirebilirsiniz mi diyor? La havle vela kuvvete!!! :angry:

Sapıklığı doğruluktan ayırt edebiliyorsan, her türlü (kamasutra pozisyonu) mübahtır de bare!!! :blushing:

Not: Eleştirimiz alıntı sahibine değildir. Her türlü (kişisel) cinsel fanteziyi ilgili ayetlere yamamaya çalışanlaradır!

herşey yazıyormu acaba..ben okumadımda.....nasıl sevişmemiz gerektiğini ..siz okuduysanız ..bize yazarmısınız........ :sweatingbullets:

:angry: :angry: :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sapıklığı doğruluktan ayıramazsan eşlerin her yeri mübah sayılır! Allah Allah! Tövbe Tövbe! Bu ne sapıklıktır yaw? Eş onay verirse her ... mübah! Tövbe Tövbe! şaşkınlıktan ne diyeceğimi de bilemiyorum!

Evet kardeşim haklısınız her türlü sınırsız fanteziler yaşamaya hakkınız var tabi! Kim ne diyebilir ki? Hey Allah'ım sen sapıklığa düşmekten bizleri muhafaza eyle yarabbiiiii!

Durum açıktır! Bazı sapıkların iddia ettiği biçimde afedersiniz anal ilişki serbesiyetlik arzetmiyor ayete göre! Ekinlikten kasıt ne? Ürün veren ... Yumurtalığa sperma nereden ulaşıyor? Anal yada oral yolla mı? Fesuphanallah! Ayet, fantezilerinizi istediğiniz yönde değiştirebilirsiniz/geliştirebilirsiniz mi diyor? La havle vela kuvvete!!! :angry:

Sapıklığı doğruluktan ayırt edebiliyorsan, her türlü (kamasutra pozisyonu) mübahtır de bare!!! :blushing:

Not: Eleştirimiz alıntı sahibine değildir. Her türlü (kişisel) cinsel fanteziyi ilgili ayetlere yamamaya çalışanlaradır!

sevgili ercan1980 bu soruya cevap yazdığınız için teşekkürler, sanırım artık doğru anlaşılır neyin ne olduğu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar anal ilişkinin günah olduğunu herkes biliyor zaten.. Ben size Oral ilişki günahmıdır değilmidir diye soruyorum ?

Bu husus karı-koca arasında ki meşru cinsel ilişki türlerinin meskutün anh ( sükut geçilmiş ) kısmına girer.Dolayısıyla yasaklığı konusun da kesin delil olmayan her şey mübah addedilir.İnsan ilişkisi için de olanaklı olan fiziksel temasların mahremlerinden birisi de oral sekstir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buna göre oral ilişki günah değildir diyebiliriz sanırım.. En azından günah olduğu konusunda kesin bir hüküm yoktur anladığım kadarıyla..

Peki eşlerin ilişki anında mahrem bölgelerini görmeleri günahmaıdır ? Yani ben şöyle duymuştum.. O iş yapılırken ışıklar kapalı ve yorgan üstümüzde olmalıymış yoksa melekler kaçarmış odadan ... :excl: Bu doğrumudur ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Denildiği gibi yasaklığı konusun da kesin delil olmayan herşey mübahtır...

Eşlerin mahrem yerlerini görmelerinin günah olma gibi bir durumu söz konusu değildir.Allah katın da birbirlerine helaldirler.Ama biraz beklersen bu konu ile ilgili geniş bir açıklam sunabilirim...

Terk etmek erkek için kabalık , Kadın için eziyettir.Berş duyudan da faydalanılmalır diyor bir bilgiye göre...

-Görme

*Vakit gece ise , fazla ışık olması , ışığın söndürülmesi veya ışığın az oması uygundur...

*Yorgan ve benzeri bir örtü olmadan açık olarak çırıl çıplak cinsel ilişki de bulunmak da mekruhtur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek .. Seni bekliyeceğimi bilirsin.. :)

Hayır yani bunu sormamın sebebi bir yerde bu konuyla ilgili tartışırlarken duymuştum da .. Yok efenim yorgan üstümüzde olmalıymış .. Eşinin mahrem yerlerini görmemeliymişsin... E bu mantığa göre o zaman hiç üstümüzü çıkarmamak lazım o işi yoparken yani.. Çok saçma gelmişti bana.. Hayır yani zaten zinadan dolayı günaha giriyoz bi de bunun ayrıntılarıyla hiç başa çıkamaz nefis :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Terk etmek erkek için kabalık , Kadın için eziyettir.Berş duyudan da faydalanılmalır diyor bir bilgiye göre...

-Görme

*Vakit gece ise , fazla ışık olması , ışığın söndürülmesi veya ışığın az oması uygundur...

*Yorgan ve benzeri bir örtü olmadan açık olarak çırıl çıplak cinsel ilişki de bulunmak da mekruhtur...

Hayır yani zaten zinadan dolayı günaha giriyoz bi de bunun ayrıntılarıyla hiç başa çıkamaz nefis :sweatingbullets:

Allah Resulu buyuruyor :

Bir kişi zina ettiği zaman ondan iman çıkar , sanki bir gölge gibi başının üstün de durur.Zinadan ayrıldığı zaman ona geri döner.Zina üzerin de devamlı ısrar eden kimse , puta tapan kişi gibidir.Muhakkak ki yedi kat ve gökler ve yedi kat yerler zina edene lanet ederler.Şüphesiz zina edenlerin avret yerlerinin çirkin kokusu cehennem halkını bile rahatsız eder...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cinsel ilişki

Cinsel ilişki

--------------------------------------------------------------------------------

Başlangıç Safhası: Terketmek erkek için kabalık, kadın için eziyettir. Beş duyudanda faydalanmalıdır.

Görme

İlişki öncesi gözler cinsel hisleri tahrik edecek şeyleri görmeli.

Vakit gece ise, fazla ışıklı olmaması, ışığın söndürülmesi veya ışığın az olması uygundur.

Kadında veya erkekte ister giyinik ister çıplak olsun gözleri rahatsız edecek, az-çok soğukluk etkisi yapacak görüntüler olmamalı.

Kadının -dışarıya değil- erkeğine karşı süslenmesi gerekir.

Duyma

İlişki öncesinde can sıkıcı sözler olmamalı

Gönül alıcı fısıldaşmalar, tatlı bir sohbet en azından sevgi dolu birkaç söz.

Koklama

Güzel kokular etkileyicidir. Bu inceliği bilen kadın, o anda güzel kokularla kokulanmayı da ihmâl etmez.

Bedenin temizliği ve hoş olmayan kokudan arınmış olması da yeterlidir.

Eşlerin temiz vücudlarından birbirine verdiği fıtrî ve tabii kokunun, başlı başına te'sirli bir gücü vardır.

En çok rahatsız edici kokular, ağız kokusu ile ağır ter kokusudur.

Vücudda fazla ter toplayan koltukaltı ve kasık bölgeleri, haftada bir tıraş edilmeli ve yıkanmalıdır.

Tatma

Dişler fırçalanmalı veya misvâklanmalıdır.

Ağızda soğan sarmısak veya sigara kokusu rahatsız edicidir.

İlişki başlangıcında ağız bölgesinin, dil ve dudaklar çevresinde yaptığı temaslar da, tatma hissinden gerekli zevki almaya yeterlidir..

Dokunma ve Okşama:

İlişkiye hazırlanmada "aşk oyunları" denilen en te'sirli yöntem vücudun çeşitli yerlerine yapılan dokunma ve okşama işidir. Bunun için önce yeteri kadar soyunmuş olmalıdır.

Üst vücudda bir iç elbisesinden başkasını bırakmamak, hattâ vaziyete göre, yatak içinde soyunmuş olmak, ilişki zevkinin ziyâdesiyle yaşanmasını sağlar.

Dokunma ve okşama vazifesi, kadından çok erkeğe düşer.

Kadında omuz ve dizlerden mahrem yerlere kadar birçok bölge, okşanmaya karşı hassastır. Temas ve taramalar, çevreden merkeze doğru kayarak, kadında asıl temâs için kuvvetli bir arzu belirinceye kadar devam etmelidir.

Hassas Bölgeler:

Öpüşme : Hem cinsel beraberliği başlatır, hem de orgazma varmada önemli bir rol oynar. Dudaklar ve dil, en duyarlı bölgelerdendir. Özellikle alt dudakların ve dilin emilmesi, kadınlar için cinsel hazzı artırıcı etki uyandırır.

Klitoris : Bu, kadınlık organının üst tarafında bulunan bir çıkıntıdır. Cinsel uyarma sonucu kabarır. Kadın vücudunun en duyarlı noktası olduğu için, hafifçe okşamalıdır!

Göğüsler : Kadınların meme uçları adeta birer klitoris görevi görür ve uyarılmaları kadına büyük haz verir. Aynı şekilde, memelerin koltuk altlarına doğru uzanan yan kısımları ile iki memenin ortası, bir de altlarındaki yuvarlıklar, hassas ve uyarıya açık bölgelerdir.

Diğer Bölümler : Bacak araları, göbek yuvarlağı, kulaklar, boyun, ense, sırt.

Okşama Şekli

İlişkiden önce, hassas bölgelerin hafif okşamalarla tahrik edilmesi gerekir.

Okşamaya, en hassas bölgelerden başlanmaz. Daha az hassas bölgelerden başlayarak, en hassas bölgelere, merkeze doğru kaydırılan yumuşak bir okşama idealdir.

İlişki Safhası

Şehvet hislerinin iyice uyanmasıyla, kadının mahrem bölgesinde birleşmeyi kolaylaştırıcı mezi denilen sıvı çıkar.

Kadın o anda cinsî his bakımından zayıf olur veya yeterince tahrîk edilmemiş bulunursa, böyle bir sıvı görülmez.

Eşler, arzu ettikleri temas şeklini tercih ederler.

Temas safhasında en mühim mes'ele, erkeğin acele etmemesidir.

O halde erkek, zaman zaman duraklamalar ve ihtiyatlı tavırlarıyla, sondaki "orgazm" durumuna gelmeyi geciktirmeli, bu noktada kadınla beraberliği sağlamaya çalışmalıdır.

Esas itibariyle birleşmenin sorumluluğu da erkeğe düşer. Erkek, birleşmeye doğru yönelirken, kadının bunu anlayacağını sağlayacak hareketler yaparak onu hazırlamalı, aynı zamanda da, yavaş hareketlerde bulunarak "birleşme" durumuna geçmelidir.

Birleşme sırasında da, kararlı ama yumuşak olmaya çalışmalı, tedricen yaklaşmalı, başlangıçtaki yavaş hareketlerin temposunu yavaş yavaş artırmalıdır.

Yeterli ön hazırlık ve aşk oyunları izlenince, uygun bir birleşme, birleşmenin en önemli noktası olan "birleşmede orgazm" veya "aynı anda orgazm" denen sonucu sağlar.

Orgazmın verdiği yorgunluk ve "uyuşukluk" içinde, çok yavaş hareketlerle öpüşme ve okşamaları sürdürmek, bu arada da hafif ve müşfik bazı sözler söylemek, eşler için hem orgazmın tam doyumuna vardırıcı, hem de onları rahatlatıcı olur.

Cinsi ilişkinin baştan sona normal bir bütün hâlinde, onbeş-yirmi dakika sürmesine ihtiyaç vardır. Bu müddet, duruma göre uzayıp kısalabilir.

Boşanmadan sonra erkek, hemen çekilmemeli, bir müddet daha kadınla berâber kalmalıdır.

Orgazmdan sonra genel olarak erkekler, baştakine benzer bir sevgi ve ilgi göstermeyi ihmâl ederler. Kadın ise bu ândan sonra da, sevgi kucağında bir miktar daha eğlenmeyi arzular. Bu kısa bekleşmenin ihmâli, kadının canını sıkar.

Erkek, eşinin bu ândaki haklı arzusunu da ondan esirgememelidir. Son safhadaki bu tabiî arzuya cevap vermek için, yerine göre bir kendine çekiş, kucaklayış, bir bûse ve okşayış da kâfi gelebilir.

Pozisyonlar

Evlilik hayatı boyunca cinsî münâsbetlerin, şeklen değişmeyen bir vaziyette devam etmesi bıkkınlığa sebeb olabilir. Bunun içindir ki, zaman zaman farklı şekil ve vaziyetleri kullanmaya ihtiyaç görülür.

Zamanla değişen lüzum ve ihtiyaca göre, kadına zahmet vermeden daha uygun vaziyetler seçmek, (sırtüstü, yanüstü, dizüstü çeşitli haller) eşlerin tercihine kalmıştır.

Genel tercîhler kadın altta yüzyüze ve malûm vaziyette olmakla beraber - döl yolundan olmak şartıyle- çeşitli şekiller mümkün ve meşrûdur.

Birincisinde kadın sırt üstü yatar, erkek kadına yüzü dönük olarak üstten yaklaşır. En uygun olanı budur.

İkinci pozisyonda ise, kadın üstte olur ve serbestçe hareket ederek cinsî temasta motor rol oynayabilir.

Orgazma, boşalmaya yakın pozisyon değiştirmek iyi olur. Boşalma anında kadının üste olması her ikisine de sıkıntı verir. Boşalma esnasında kadının altta erkeğin üste olup, boşalmadan sonra bir müddet o halde kalmaları eşleri rahatlatır. Fakat bütün ağırlık kadının üzerine verilirse, rahat olması gereken hassas bir zamanda kadına sıkıntı verilmiş olur. Bunun için erkeğin diz ve dirsekler ile yataktan destek alıp yükünü hafifletmesi gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili focal,

benim de yararlandığım kaynak şuan senin bize iletmiş olduğun kaynaktır.Fakat bu kadar uzun bir ileti yerine konu ile ilgili olan kısımları özetlemek istedim.Ayrıca teşekkür ederim.

Tabi ki araştırma ve akabinin de gelecek tartışmalar,fikirler ile konun aydınlığa kavuşması daha uygundur.

Cenab-ı Hak buyuruyor:

Kadınlarınız sizin için bir tarladır.Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın.Kendiniz için önceden ( uygun davranışlarala ) hazırlık yapın.( Bakara Suresi / 223 )

Koca ile karısı arasın da adet ve lohusalık hallerin de cinsel münasebette bulunma ile arka uzuvdan ilişki mahohizm - sadizm dışın da hiç bir kesin yasak yoktur...

Bu sebeple bu haramların dışın da ayıp-günah olacak hiç bir cinsel davranış tasavvur edilemez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buna göre oral ilişki günah değildir diyebiliriz sanırım.. En azından günah olduğu konusunda kesin bir hüküm yoktur anladığım kadarıyla..

Peki eşlerin ilişki anında mahrem bölgelerini görmeleri günahmaıdır ? Yani ben şöyle duymuştum.. O iş yapılırken ışıklar kapalı ve yorgan üstümüzde olmalıymış yoksa melekler kaçarmış odadan ... :excl: Bu doğrumudur ?

Selam Arman dost! Yani şimdi o malum iş üzerindeyken eşşek cennetini boylayan bir sürü insan var! Lütfen!!! Her denilene inanmayalım!

Selametle!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya bişiye inandığım filan yok güzel kardeşim.. İnansam zaten bu topici açmazdım.. Bu konuyu tartışmaktan gücenmeylim.. Böylesi önemli bir konuyuda kimseye istismar ettirmeyiz merak etmeyin..

Anladığım kadarıyla ilişki esnasında yorgan üstümüzde olmalıymış.. İyi ama öylesi pozisyonlar var ki yorganın üstümüzden düşmemesinin imkanı yok.. O durumda şimdi eşler ilişkiden zevk almaya mı bakacaklar yoksa yorgan derdine mi düşecekler.. İşte bu kısım çelişkilerle dolu..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam Arman dost! Yani şimdi o malum iş üzerindeyken eşşek cennetini boylayan bir sürü insan var! Lütfen!!! Her denilene inanmayalım!

Selametle!!!

Walla Cennet ve eşşek meselesi ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi tebrik ediyorum :lol:

:P

Arman çelişkilerinle sana mutluluklar diliyorum :sweatingbullets: Senin çelişkilerinin hızına yetişecek birini bulur bulmaz ben seni ararım :D

Ya kusura bakmayın arkadaşlar tutamadım kendimi :sweatingbullets:

Bu konu ile ilgili söylenmesi gereken son cümleleri yazmıştım....

Koca ile karısı arasın da adet ve lohusalık hallerin de cinsel münasebette bulunma ile arka uzuvdan ilişki mahohizm - sadizm dışın da hiç bir kesin yasak yoktur...

Bu sebeple bu haramların dışın da ayıp-günah olacak hiç bir cinsel davranış tasavvur edilemez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.