Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bisiklete meraklımısınız? Hergün kullanıyormusunuz?

Admin

Önerilen İletiler

• Admin
Bu başlığı görünce bisiklete binme isteğim canlandı ve bugün 160 km yol yaptım ve eve yeni döndüm, üstelik 3 saat sonra işe gitmek için kalkmalıyım. Ama vücudumda hiç bir yer tutmuyor ve popomun üstüne oturamaz haldeyim. Çürüdü resmen :) Rampa çıkışları yetmiyormuş gibi bir de iki köpek saldırmaz mı, zaten şişmişim zor kurtuldum ellerinden karanlıkta. Trafik mrafik derken 8 saattir bisikletteymişim farkına varmadan. Allahtan su mataram termoslu da bu sıcakta bayılmadım, eldivenler, başlık ve tişörtüm ise sucuk gibi olmuş. Ben biraz arabayla takılacağım yeniden oturabilene kadar :D

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 68
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• Admin

Dün 13 km bir parkurda downhill yaptım ve bugün de 8 km downhill... bugünkü biraz sarptı ve diving şeklinde geçti...

Vüdudumda bir çok çizik bıraktı ama adrenalin tavana vurdu bugün özellikle bugünkü parkurun bir bölümü

kayalıktı ve ben kayalıkları çok seviyorum özellikle basamak kayalıklar inanılmaz zevkli...

Kayalıklara insan götüremediğimiz için resim yok ama bir gün onlardan da bir kaç resim getireceğim...

dunkudownhill.jpg

dunkudownhill2.jpg

Not: İkinci resimdeki bisiklet kiralık bisiklet özel suspansiyonları olan bir bisiklet kayalar için :::: :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün 13 km bir parkurda downhill yaptım ve bugün de 8 km downhill... bugünkü biraz sarptı ve diving şeklinde geçti...

Vüdudumda bir çok çizik bıraktı ama adrenalin tavana vurdu bugün özellikle bugünkü parkurun bir bölümü

kayalıktı ve ben kayalıkları çok seviyorum özellikle basamak kayalıklar inanılmaz zevkli...

Kayalıklara insan götüremediğimiz için resim yok ama bir gün onlardan da bir kaç resim getireceğim...

Not: İkinci resimdeki bisiklet kiralık bisiklet özel suspansiyonları olan bir bisiklet kayalar için :::: :)

Süper, bayıldım resimlere...

26 cant ve 27 vites herhalde. Kadro ölçüsünü merak ettim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Süper, bayıldım resimlere...

26 cant ve 27 vites herhalde. Kadro ölçüsünü merak ettim?

Bisiklet bununla aynı özelliklere sahipti:

http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCBkM...JFSR&eid=95

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Cantı ve vitesi tutturmuşum :) Kadro çok güzel, fsr kontrolü ve karbon iskelet de harika. Kaç kilo acaba linkte göremedim?

13,5 kg... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bi ara hemen hemen hergün bisiklet sürerdim ama spor salonundaki bisikleti.. :D şaka bi yana bisiklet sürmeyi ne zaman öğrendim hiç hatırlamıyorum :unsure: en son geçen sene antalya'nın sessiz sakin finike ilçesine gitmiştim...öyle fazla araba yaya trafiği falan olmayınca sürmek dahada bir zevkli oluyor hergün saatlerce bindim acayip zevkli yaa insan kendini özgür hissediyor bi ara tek elimi bırakıyım dedim şarampole yuvarlanıyodum az kalsın... :online2long: ancak tatile gittiğimde binebiliyorum bu istanbulda bırak bisiklete binmeyi yolda yürümeye korkuyor insan... <_<

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Benimki 12.4 kg ama aluminyum ne yazık ki :(

Şimdi bu bisiklet çok hafif fakat özel bir tekerlek kullandığı için biraz ağır çekiyor tekerlekte çok enteresan ağırlık tırtılları var kaya üzerinde size ekstradan kavrama yeteneği veriyor...

Yoksa benim kendi dağ bisikletim rockhopper 9.5 kilo...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
bi ara hemen hemen hergün bisiklet sürerdim ama spor salonundaki bisikleti.. :D şaka bi yana bisiklet sürmeyi ne zaman öğrendim hiç hatırlamıyorum :unsure: en son geçen sene antalya'nın sessiz sakin finike ilçesine gitmiştim...öyle fazla araba yaya trafiği falan olmayınca sürmek dahada bir zevkli oluyor hergün saatlerce bindim acayip zevkli yaa insan kendini özgür hissediyor bi ara tek elimi bırakıyım dedim şarampole yuvarlanıyodum az kalsın... :online2long: ancak tatile gittiğimde binebiliyorum bu istanbulda bırak bisiklete binmeyi yolda yürümeye korkuyor insan... <_<

Sanki bisiklete binmeyi çok seven bir insan yakaraşı duydum senden....

Dilerim en yakın zamanda senide bisikletli görürüz...

Tamam mı Erbay?

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Yasadigim yerde cok kullanisli bisiklet. Arabalar ve bisikletler rahatlikla ayni yolu kullanabiliyorlar. Bende kullanmayi cok seviyorum, ve cok rahat oluyor. Ama gezmeden daha cok ulasim amacli kullaniyorum. Mesela kutuphaneye giderken, ya da sehir ici ulasimda super oluyor.

Evet arabalarla birlikte bisiklet sürmek çok zor eğer bisikletlere ayrılmış bir şerit yoksa buda daha da büyük dert çünkü bazen sizi görmeyebiliyorlar. Zor. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet arabalarla birlikte bisiklet sürmek çok zor eğer bisikletlere ayrılmış bir şerit yoksa buda daha da büyük dert çünkü bazen sizi görmeyebiliyorlar. Zor. :)

Yok aslinda dusundugunuz gibi olmuyor. Bisiklet yolumuzda var. Ama bisikletler ve arabalar son derece uyum icinde gidebiliyoruz. Ben su ana kadar bir sakincasini gormedim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Yok aslinda dusundugunuz gibi olmuyor. Bisiklet yolumuzda var. Ama bisikletler ve arabalar son derece uyum icinde gidebiliyoruz. Ben su ana kadar bir sakincasini gormedim.

Bazen görmüyorlar dediğim dalgınlardan bahsediyoruz.... evinden çıkarken hiç aklına bir bisiklet gelmeyen veya dalgınlardan veya küçük olduğunu için görmeyenlerden bahsediyoruz...

Bulunduğum yerde bisiklet için ehliyet sınavlarında özel bir bölüm var ama dalgınlığı önlemiyor...

:) sana olmaması, olmadığı anlamına gelmez... Dünya bisiklet cenneti Toronto (Kanada) en çok bisiklet kazasının olduğu şehirdir... Orada bisiklet sürerken herkes o kadar dikkatliki inanamazsınız ama bu dalgınları engellemiyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünya bisiklet cenneti Toronto (Kanada) en çok bisiklet kazasının olduğu şehirdir... Orada bisiklet sürerken herkes o kadar dikkatliki inanamazsınız ama bu dalgınları engellemiyor...

Cok enteresan, halbuki Toronto'da arabalilar bisikletlilere hic yaklasmiyorlar. Yani buna buyuk bir ozen gosteriliyor. Buna ragmen kaza oraninin bukadar yuksek oldugunu bilmiyordum, halbuki bulundugum yerde neredeyse araba ve bisiklet birbirlerine degecek mesefade gidiyorlar.

Gerci bisiklet yolu konusunda haklisiniz ama benim tercih etmeme nedenim yayalar bisiklet yoluna fazla saygi gostermiyorlar ve ikidebir kendimi yavaslatmak sinirimi bozuyor. Bende arabalari tercih ediyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ben de SRAM tercih ediyorum. Zaten bir de suspansyon ayar düğmesi var orada. İnişlerde zaten seleden kalkıldığından tüm güç ellere biniyor, bir de Shimanodaki parmak kaybıyla uğraşılmaz. SRAM'ı tek geçiyorum, ama Shimanonun duruşu biraz daha göze hitap ediyor, bilmeyen daha iyi sanır.

SRAM kullanmadım ama Shimano'dan hiç sorun çekmedim ben.

Gerçi vites geçişleri tıkır tıkır, sesli oluyor ama...

Pek duyulmamış bir marka daha vardı, kuzenimin bisikletinin vitesi oydu ama çabuk bozuluyordu, her hafta ayarlıyordum yeni baştan...

Bisikletin en zevkli kısmı vites ayarları bence, ofak ofak vidalar falan; kaldır arka tekeri pedalı çevir; olmadı bi daha sık-gevşet...

Bizim buradaki tamirciler sevmezdi beni; herkesin bisikletini ücretsiz tamir ederdim; tabi alet-edevatı buldukları sürece...

Neyse, konu Shimano'ydu...

Shimano bana zinciri zorluyormuş gibi gelmiştir hep;

Tek sorunum bir kaç kere zincir değiştirmem olmuştu;

İlk zincir kopunca artık dikiş tutmaz yenisi...

Bisikletin en zevkli kısmı elleri bırakarak sürmek bence...

Bir keresinde amcamların oturduğu tepelik ama tatlı bir yokuşu olan semtte, en tepeden ellerimi bir bıraktım...

Sonuna kadar...

Süperdi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
SRAM kullanmadım ama Shimano'dan hiç sorun çekmedim ben.

Gerçi vites geçişleri tıkır tıkır, sesli oluyor ama...

Pek duyulmamış bir marka daha vardı, kuzenimin bisikletinin vitesi oydu ama çabuk bozuluyordu, her hafta ayarlıyordum yeni baştan...

Bisikletin en zevkli kısmı vites ayarları bence, ofak ofak vidalar falan; kaldır arka tekeri pedalı çevir; olmadı bi daha sık-gevşet...

Bizim buradaki tamirciler sevmezdi beni; herkesin bisikletini ücretsiz tamir ederdim; tabi alet-edevatı buldukları sürece...

Neyse, konu Shimano'ydu...

Shimano bana zinciri zorluyormuş gibi gelmiştir hep;

Tek sorunum bir kaç kere zincir değiştirmem olmuştu;

İlk zincir kopunca artık dikiş tutmaz yenisi...

Aslında diğerini kullanmanı çok isterdim çünkü kullanırsan farkı çok iyi anlarsın... ama sen zaten Shimano'nun da zayıf tarafını bulmuşsun... :)

Bisikletin en zevkli kısmı elleri bırakarak sürmek bence...

Bir keresinde amcamların oturduğu tepelik ama tatlı bir yokuşu olan semtte, en tepeden ellerimi bir bıraktım...

Sonuna kadar...

Süperdi...

Evet buna katılıyorum Benim için özellikle tepe çıktıntan sonra inişlerde dinlenmek ve belimi dinlendirmek açısından çok hoşuma giden bir şey aynı zamanda bazanda insanlara bak nasıl da ellerimi bırakıp sürdüğümü göstermek için (küçükken çok yapardım - amuda bile kalkardım selesinden ve öne gidonundan) :P:lol::excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında diğerini kullanmanı çok isterdim çünkü kullanırsan farkı çok iyi anlarsın... ama sen zaten Shimano'nun da zayıf tarafını bulmuşsun... :)
Hımmm...

Demek ki Shimanoo'nun zincir ile ilgili sorunu evrensel bir geçerlilik gösteriyor...

Valla yeni bir bisiklet alır almaz, vitesini senin söylediğin vites ile değiştireceğim ya da o mekanizmanın bulunduğu bir bisiklet alacağım; çok heveslendim...

Bisikletle bir bütün olunca, en ufak bir aksaklığını hissediyorsunuz ya hani?

Çok süper bir duygu...

Benim ehliyetim yok ve açıkçası araba sürmeye hevesim de yok...

Ama kardeşim mesela; biz araba ile giderken durup dururken "bir sorun var" diyor...

Adam yılların ustası tabi, anında tespit ediyor...

Onun ne hissedipte anladığını biliyorum;

Bisiklet sürerken bana da olur;

Gidon mu hafif oynası, sele mi eğrildi, lastik mi indi azcık, pedal ya da tekerlek göbeği mi sarsıldı, zincir mi kopacak! (bu biraz kehanete giriyor :P)...

Bak şimdi yaa, heveslendim...

Dizüstü almak yerine acaba bisiklet mi alsam?

Şimdilik boşver yaa; bisiklet için tezimi tehlikeye sokmayayım :lol:

Evet buna katılıyorum Benim için özellikle tepe çıktıntan sonra inişlerde dinlenmek ve belimi dinlendirmek açısından çok hoşuma giden bir şey aynı zamanda bazanda insanlara bak nasıl da ellerimi bırakıp sürdüğümü göstermek için (küçükken çok yapardım - amuda bile kalkardım selesinden ve öne gidonundan) :excl:

Ben BMX ile bir kaza yapmıştım...

Bizim mahallede, sokağın ilerisinde eğimi dik ama kısa bir yokuş var ve devamı yine düz yol...

O düz yoldan BMX ile son sürat geliyordum; tabi frenlere güvenerek...

O kadar hırs yapmışım ki...

O kısa yokuşta da iyice hızımı aldım tabii ki, bizim mahallede bir baktım arka fren salmış kendisini.

Ön frene bir asıldım o hızla, havada nasıl takla attımı bende hatırlamıyorum.

Meğer ön fren çok iyi tutuyormuş adi...

Arabalarda hani bir yüzde vardır;

Ön fren %70, arka fren %30 tutmalıdır...

İkisi ayrı ayrı %100 tutmamalı...

Bisiklette de ön fren, arka frenden çok daha yumuşak olmalı ve asla sıktığında ani fren koyacak kadar sert olmamalı...

Arka fren de yumuşak olmalı ama sıkı ve güvenilir olmalı...

En sevmediğim şey o frenin ciyyyk diye ötmesi yok mu?

Adi frenden ve janttan oluyor; ayarlarından da kaynaklanıyor.

Benim bisikletim çelik janttı valla, parlıyordu ayna gibi...

Abi bisikleti tehlikeli yerlerde süreceksin ki tadı çıksın -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün 13 km bir parkurda downhill yaptım ve bugün de 8 km downhill...

dunkudownhill.jpg

Boyle surmekde cok zoruma gidiyor ( biraz tembellik varda :P ) benim bir kere gittigim yer boyle ormandaydi ne yalan soyleyim 30 dakika bile surmedim oturdum dedim siz eglenin ben sandwichimi yerim beklerim sizi :lol:

[b

Ama kardeşim mesela; biz araba ile giderken durup dururken "bir sorun var" diyor...

Adam yılların ustası tabi, anında tespit ediyor...

Onun ne hissedipte anladığını biliyorum;

[/color][/b][/size] :P

Ben BMX ile bir kaza yapmıştım...

Bende tam tersi arabada suruyorum bisiklete ama birsey olsun anlamam hic :lol:

Benim ablam BMX'le kaza yapmisti onune biri cikinca frenlemesiyle ucmasi bir anda olmustu iki ellinede kirmisti...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En sevmediğim şey o frenin ciyyyk diye ötmesi yok mu?

Adi frenden ve janttan oluyor; ayarlarından da kaynaklanıyor.

Pabuçlu frenlerde ötme de oluyor, tutmamada zaman zaman, ama disk frenlerde bu problem çok azaldı ve daha rahat duruş sağlıyor. Gerçi disklere de zaman zaman toz kaçabiliyor. Bir de diskleri değiştirirken etrafta her şeyi kurcalamaya meraklı biri varsa yandın, gelip frene bir basıyor, disk boşluğuna emniyet plastiğini de takmamışsın kitleniyor disk boşluğu, sonra aç açabilirsen bir daha...

Bir de ne kadar iyi bir bisiklet alırsan al hep daha iyisi var ve her yıl ekipmanlar çok daha iyi teknolojiyle değişiyor. Oldukça masraflı iş. O yüzden en iyisi bilgisayar gibi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Paris'te enteresan bir yenilik. 1 yildan beri hizmete girmis olan bu sistem, paris'in dort bir yanina yerlestirilmis bisikletlerden olusuyor. Kisi saatlik, gunluk, aylik ya da yillik kart cikartip istedigi zaman bisikleti alabiliyor. Bisikletide baska bir parkingde birakabilirler. Bu sistem kisileri bisiklet alma zorunlulugundan kurtariyor ve en onemlisi sehrin trafigine olumlu katkida bulunuyor.

Sartlari fena degil, kredi kartla bisikleti kiraliyorsunuz, her bisikleti aldiginizda hesabinizdan 150 euro cekiliyor, ve bisikleti geri biraktiginizda para hesabiniza geri yatiyor. Aldiginiz her bisikletin ilk yarim saati bedava, bundan dolayi bisikleti alanlar 30 dakikasi tamamlanmadan bisikleti birakip yeni bir bisiklet aliyorlar :) Boylece bedavaya getiriyorlar.

velibparis.jpg

velibdecaux.jpg

velibmain.jpg

16314465.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Paris'te enteresan bir yenilik. 1 yildan beri hizmete girmis olan bu sistem, paris'in dort bir yanina yerlestirilmis bisikletlerden olusuyor. Kisi saatlik, gunluk, aylik ya da yillik kart cikartip istedigi zaman bisikleti alabiliyor. Bisikletide baska bir parkingde birakabilirler. Bu sistem kisileri bisiklet alma zorunlulugundan kurtariyor ve en onemlisi sehrin trafigine olumlu katkida bulunuyor.

Sartlari fena degil, kredi kartla bisikleti kiraliyorsunuz, her bisikleti aldiginizda hesabinizdan 150 euro cekiliyor, ve bisikleti geri biraktiginizda para hesabiniza geri yatiyor. Aldiginiz her bisikletin ilk yarim saati bedava, bundan dolayi bisikleti alanlar 30 dakikasi tamamlanmadan bisikleti birakip yeni bir bisiklet aliyorlar :) Boylece bedavaya getiriyorlar.

Brezilya, Yeni Zellanda ve Avusturalyada bazı şehirlerde de uygulanıyor...

Çok hoş ve yerinde bir hizmet.

Resimler çok güzel... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.