Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Medyanın Zekeriya Beyaz Oyununu Görüyorum ve Bu İstismardan İğreniyorum

İDRAK

Önerilen İletiler

Medyanın Zekeriya Beyaz Oyununu Görüyorum ve Bu İstismardan İğreniyorum

Kamuyu bilgilendirme kisvesi altında sadece ve sadece “reyting” kaygısından başka zerre kadar umursadıkları bir şey olmasa yine kabul diyeceğim ama ben bunun altında art niyet olduğunu düşünüyorum.

Bir ululsal kanalın dini konularda halkın karşısına örnek olarak çıkardığı kişiye bakar mısınız. İşi komedyenlik olan kişilerin dışında ekranlarda gördüğünüz tüm yüzleri teker teker gözünüzün önünden geçirin. Zekeriya beyaz’dan daha komiğini bulabilir misiniz.Gayet tipitip kılıklı , medeni bir üslupla konuşmasını , ne zaman sinirlenip ne zaman sakinleşeceğini bilmeyen , şaşı ve gayet komik bir adam. Üstelik bu adam kaldığı otel odasında ***** seyrederken afişe olmuş ve kıvırmaya çalışırken de daha da batarak değil ülkenin en üst düzey din otoritesi , değil sıradan din adamı , namuslu vatandaş olarak dahi vatandaşın gözünde zerre kadar itibarı kalmamış biri olmasına rağmen en ciddi ve hayati dini konularda , bu malum medya ısrarla bu adamı çağırıyor. Bu kanallar da çok iyi biliyorlar ki bu ülkenin ilahiyat fakültelerinde gayet seviyeli , hitap ve bilgilendirme üslubu gayet sade ve içten , olgun , adam gibi oturup kalmasını bilen , dini konuların laik çağdaş hayat şartlarına göre yorumlanması noktasında bile cebinden üç tane Zekeriya beyaz çıkarabilecek din adamları var.

Ben burada dini konularda yetkin ve doğru kişilerden bilgi edinme hakkımızın ihlal edildiğini düşünüyorum.

Bu çevreler bir zamanlar aynı art niyetle ciddi ve bilgili din adamı kisvesi altındaki Yaşar Nuri Öztürk ü ekran müptelası yapmıştı ki bir de baktılar ; dini konulara marjinal yaklaşımları ile gündem yaratıp kanal kanal gezip medyatik olunca siyasete girdi , bu alanda başarısız olunca hazmedemeyip kendine parti kurdu ve bugün , o garip dini yorumları ile oluşturduğu medyatikliği üzerine başbakanlık hesapları yapan bir ana muhalefet partisi lideri çıktı ortaya.

Zekeriya beyaz konusunda açıkça şunu söylemek istiyorum ki bu adamın bu haliyle güvenilir , derin bilgisi olan örnek din adamı diye çıkarılması tamamen çirkin bir art niyettir. Din , dindar ve din adamı olgularını küçük düşürmek adına alt ve art niyet vardır.

Aynı yeşil çamın hemen tüm filimlerinde imam karakterini halka , kör cahil , kaba , çirkin suratlı , hatta sapık olarak gösterirken ki ********* emelleri gibi.

Neticede ülkemiz ; Hıristiyan misyonerlerin , gençlerini en kolay kandırabildikleri , etkileyebildikleri dünya cenneti bir ülke haline geldi ve şimdi haber programlarda gençlerimizin niçin bu kadar kolay etkilendiklerini tartışıp duruyoruz.

Hepimizi bu konulara karşı daha duyarlı olmaya davet ediyorum .

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merak etmeyin.. Dinini bilen hiç bir Müslüman o showmeni ciddiye almaz... Prno film seyrederken yakalanan, Kadınlar çıplak namaz kılabilirler diyen, Tavuktan kurban olur diyen ve daha bir çok komiklikleri olan bu amcama sadece gülünür. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tuğra3 arkadaş , önerim malum kanalların mail adreslerine bu pis oyunlarından ne kadar rahatsız olduğumuzu yazmaktır şu aşamada bence ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu çevreler bir zamanlar aynı art niyetle ciddi ve bilgili din adamı kisvesi altındaki Yaşar Nuri Öztürk ü ekran müptelası yapmıştı ki bir de baktılar ; dini konulara marjinal yaklaşımları ile gündem yaratıp kanal kanal gezip medyatik olunca siyasete girdi , bu alanda başarısız olunca hazmedemeyip kendine parti kurdu ve bugün , o garip dini yorumları ile oluşturduğu medyatikliği üzerine başbakanlık hesapları yapan bir ana muhalefet partisi lideri çıktı ortaya.

Dini siyasete alet edenler ve siyaseti dine yamamaya çalışanlar, azaba uğrayacaklar! Bunu bilir bunu söylerim! Bu arada "Kazazlı", sen bana "sallama!" demeyesin diye kaynaklarını da veriyorum! :D

3/103-105, 23/53, 30/32, 15/91-92, 6/159 ...

6/123 Her ülkenin önde gelen suçlularına, orada hile ve entrika yapmaları için izin verdik. Aslında kendilerinden başkasını kandırmıyorlar. Ama farkında değiller.

====================

İki çeşit İslam vardır! Biri Kuran İslam'ı, diğeri Şeriat İslam'ı. Kuran İslam'ı gerçek dindir ve ahkamları Kuran'da belirtilmiştir. Şeriat İslam'ının ahkamlarını ise insanlar belirler! Şeriat İslam'ı=siyaset İslam'ıdır. Bu dine tabi olanlar zarardadır! Türkiye'de ve hatta dünyada İslam'a tabi olduğunu söyleyen nüfusun 90% 'ı bu dinin mensubudur! Allah sonlarını hayretsin! Deliller yukarıda ve Kuran'dadır -görebilene!

Selametle!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dini siyasete alet edenler ve siyaseti dine yamamaya çalışanlar, azaba uğrayacaklar! Bunu bilir bunu söylerim! Bu arada "Kazazlı", sen bana "sallama!" demeyesin diye kaynaklarını da veriyorum! :D

3/103-105, 23/53, 30/32, 15/91-92, 6/159 ...

6/123 Her ülkenin önde gelen suçlularına, orada hile ve entrika yapmaları için izin verdik. Aslında kendilerinden başkasını kandırmıyorlar. Ama farkında değiller.

====================

İki çeşit İslam vardır! Biri Kuran İslam'ı, diğeri Şeriat İslam'ı. Kuran İslam'ı gerçek dindir ve ahkamları Kuran'da belirtilmiştir. Şeriat İslam'ının ahkamlarını ise insanlar belirler! Şeriat İslam'ı=siyaset İslam'ıdır. Bu dine tabi olanlar zarardadır! Türkiye'de ve hatta dünyada İslam'a tabi olduğunu söyleyen nüfusun 90% 'ı bu dinin mensubudur! Allah sonlarını hayretsin! Deliller yukarıda ve Kuran'dadır -görebilene!

Selametle!!!

:excl:

esselam aleykum birader herkezin ittifak ettigi su konuda dahi bi maraz yap1yorsun ya pes yaniiiii alemi islam sizin gibi safdillerden nedir çektigi yani varya ancak bukadar olur %90 ha ALLAH sizi ve bizi islah etsin ne diyeyim "iKRA"VESSELAM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:excl:

esselam aleykum birader herkezin ittifak ettigi su konuda dahi bi maraz yap1yorsun ya pes yaniiiii alemi islam sizin gibi safdillerden nedir çektigi yani varya ancak bukadar olur %90 ha ALLAH sizi ve bizi islah etsin ne diyeyim "iKRA"VESSELAM

Demek maraz yapıyorum ha? Demek safdilliyim ha? Sen, müslüman ülkelerin (?) 90%'ının "Kuran İslamı"na mı iman ettiğini düşünüyorsun? Peehhh! Düşün bakalım! Daha çok düşünürsün! Allah basiretini arttırsın ne diyim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki bir soru biraz geçmise gidelim mesela inkIlap yIllarIna ve istiklal mahkemelerine o dönemlerde modernlik adI altInda yapIlan inkIlaplarIn bu gün içerisinde oldugumuz durumdaki faktörü ne?????????ve günümüz toplumunun din adIna bilgileri ne???????daha bir sürü soru var zamanla cevaplayacak arkadaslar aranIyor buyrun biraz gerçekci olsun lütfen ........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.