Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ŞEYTANIN FISILDADIKLARI.....................................

adrenalin

Önerilen İletiler

• Cevaplar 155
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

nicomedias

vakananın nicklerinden biri yada onun alemci arkadaşlarından biri olma ihtimalin var tabi

sartre imzası

ben yine bulantıya başvururumda sen zenneliğime başvurursan modaratör iletileri kalddırır

söylemek istediklerimi takip ettiğine göre anlıyorsundur.

rudya cevap vermeyeceksin herhalde?

hah ne kadar basitt sartre imzasından benim adrenalin veya onun alemci bir arkadaşımı olduğumu çıkartmışsın .bravaaa.tamam sen herhangi bir organının dikinde devam et.iyi günler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"çok güzel adrenalin ellerine sağlık..hepsi güzel"

şeytanın fısıldadıkları 9 şubatta yazılmış

2 nisanda ben ekleme yaptım vakana da tekrar bişeyler yazdı

ellerine sağlık demekle vakananın yazdıklarının -tüm sayfa boyunca- hakkı verilmez sen sıkıştığında erkek ağzını kullanan kısır bir insan olduğundan doğru düzgün anlayamamışsındır zaten lütfen cevap yazıp kendini hiç yorma banliyö ağzını biliyorum yine öyle bişey söylersin

foruma girip güzel yazıları öne çıkarmaya uğraşıyorum madem ben salağım siz doğru olsaydınız da

Sanat, Kitap, Öykü, Fotoğraf ve Şiir başlığının hakkı verilseydi şeytanın fısıldadıklarının

cerenimoo havalardan aşağı in

rudyayla taniştiğimi bişeyleri kasıtlı yaptığımızı kabul ederim ama kendimize roller biçerek girmedik

bende vakananın çabalarına olumlu bakıyorum ama sizin ağzınızı kullaması tüm bunlara sebep oldu

bişey keşfettim diye sevinme biz rudyayla hergün birbirinin yüzünü gören iki insan kendi aramızda bi oyun oynayıp eğlenirken topiğide canlı tutmaya çalıştık

senin dünkü sevincine de baya güldük

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hava güzel sar(l)ak bu aralar buralarda biliyormusun...böyle ücretsiz açık hava tiyatrosu veriyorlar her gün...kaçırmakta bize yaraşmaz tabi...tiyatronun adı da '********** intikamıyla yanışı'...

kendinden şizofrenik iki karakter çıkarmış bir ********* intikamı ile yanışını konu alıyor...

geçen senaryonun rezilliğini vurdum senaristlerin yüzüne...dediler ki 'evet senaryo kötü ama keşfettin diye sevinme'...ben de şöyle cevap vereyim diyorum ne dersin..;keşif,keşfetmektir...ben keşfedilesi bir zekaya ihtiyaç duymadım ki bu oyunda...çünkü türbünden ne **tan senaryodur bu diye bağırınıyordu zaten seyirciler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sara k;

şu ana kadar ben hep bana yazdığın bir iletiyi gördüğüm anda cevap yazdım,kötü bir giriş yapmış olabiliriz

karşılıklı,ama ben hiç bir zaman sinsi olmadım...ne düşündüysem direkt yazıya döktüm.Bir arkadaşıma "gel

sana bi nik alalım oyun oynar eğleniriz ehehühehüe"( iki insan kendi aramızda bi oyun oynayıp eğlenirken)

gibi bir tarz seçmedim.Bana herşeyi söyleyebilir,bütün açıklarımı yazabilir,bütün hakaretlerini yapabilirdin

ama sen sinsice bir plan yaptın.....

sahne bir film karesi gibi gözümün önünde..ve oldukça tiksindirici.düşünsenize siz rudyayla "la petite mort"

çığlıkları atıp eğlenirken,bende rudyanın yazdıklarını okuyup "ne güzel yazmış" diyordum..

ben bu tarzda yokum...

Daha öncede söylemiştim karanlıktan bana taş atıyorsun ve buna başka bir arkadaşınıda dahil

edebiliyorsun..benden buraya kadar,ne kadar yazı yazarsan yaz cevap yazmayacağım artık...

perde kapandı...

Biraz ironik olacak ama sartrenin bunaltısından bir alıntıyla devam edelim;

Bizden rahatsız olan bir varolanlar yığını, ne birilerinin, ne ötekilerinin; hiçbirimizin burada olmak için en ufak hakkımız yok. Karışık ve belirsizce tedirgin olan her varolan diğerlerine göre kendini fazla hissetmektedir. Fazlalık, bu ağaçlar, bu kafesler, bu çakıllar arasında kurabileceğim tek ilişkidir.

Boşuna kestane ağaçlarını saymaya, onların yerlerini belirlemeye, yüksekliklerini çınarlarınkiyle karşılaştırmaya çalıştım: onların herbiri, içine sokmaya çalıştığım bu ilişkilerden kaçıyor, yalnızlaşıyor ve taşıyordu.

Bu ilişkilerin (dünyanın yıkılışını geciktirmek için korumaya inat ettiğim ölçülerin, niceliklerin, yönlerin ilişkileri) keyfiliğini hissediyordum; artık şeyleri aşmıyorlardı. Şurada, karşımda, biraz solda olan kestane ağaçları fazlaydılar.

(...)

Ve ben, gevşek, edepsiz, iç karartıcı düşünceleri sindiren, sallayan ben de fazlaydım. Bitkiler arasındaki, bu çakıllar

üzerindeki cesedim, kanım fazlaydı.

(...)

Ve çürümüş beden onu içine alan toprak için fazlaydı ve nihayet yıkanmış, derisi yüzülmüş, dişler gibi temiz olan kemiklerim de

fazlaydılar: ebediyete kadar fazlaydım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşamın, seni ulaşman gereken düzeyin altında

tutmağa çalışan eğilimlerle (bu arada kendininkilerle de)

savaşmakla geçecek. - Bu yüzden de, ulaşman

gereken düzeye ulaşamayacaksın; yani, başarılı olacak

o eğilimler, sonunda. Zaten, belki, istedikleri de budur:

Senin, onlarla savaşmak yüzünden, ulaşman gereken

düzeyin altında kalman...

Ama savaşacaksın, gene de: sonuç her iki durumda da

aynı olmayacak mı zaten - sen, zaten, ulaşman

gereken düzeyin altında kalmayacak mısın ki? - Ama,

savaşırsan, en azından (nereye gelebilirsen) geldiğin

düzeye savaşarak gelmiş olacaksın - - bu da boşuna

olmayacak.

ORUÇ ARUOBA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son olarakta karakterler üzerinde kısa bir gezinti yapıp rudyayada son cevabımızı verelim.Ha birde öğrenmiş

olduk baron rudyaymış,yani sarakla çarpık ilişkiler yumağı içinde üstte olanın rudya olduğunu öğrendik böylece.

Biz rudyayı bizimle birşeyler paylaşmaya hevesli bir arkadaş olduğunu zannederken,sarağın yanan ateşini birlikte söndürmeye karar vermiş cansiperane bir arkadaşı olduğunuda anladık.Ama öyle görülüyorki bir közde rudyaya sıçramış olacakki oda tutuşmaya,lanlı lunlu konuşmaya başladı.Malzeme herzaman kendini belli eder,ve nitekim etmişde zaten üstte.Ne yaptığımı ya da ne yapacağımı söylerek övünmeyeceğim ama benim horoz misali polimiğe girmeyede niyetim yok açıkcası ama kaşınıyorsanız eğer hallederiz onlar kolay şeyler ama hakaret edesin varsa aynı zamanda bunu yiyesinde vardır.Saygı ceketimizi çıkartalım şimdi. Madem açıyorsun kaseyi doldururuz bizde meraklanma, ki korkusu olan kan aldırırım diye düşünür bende yok ne burda ne orda ne de yaşadığım hayat çerçevesinde ama pısırıklar da buralarda aslan kesiliyor görüldüğü üzere.Biraz kaba olabilirim ama gayet açık sözlüyüm, ama lafı koyarken bile hatalıyım biliyorum ama sizi insan yerine koyup düzgün kelimeler yazıyorum. Biliyorum ki cevap gelicek rencide etmim yine de saygı budur.Galiba kriminal sonuçlar doğuracak bu gidişat ama kaseyide,ağzınıda doldurtmaya hevesli bu insanlar oldukça bizimde bundan kaçacak halimiz yok tabiki....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben çabalıyorum uğraşıyorum bir türlü seni anlayamıyorum saygı mavalları okuyan sen gönderdiğin son özel mesajda edep sınırlarını çoktan aşmış birisin üslubun hiç değişmedi

tesedüfen la petite mort un ne anlama geldiğini öğrenmesem birde tutup vakanadan özür diliyorum diye başlık açacaktım atışmayı hep bayağılaştıran iğreçlştiren sen oluyorsun beni sinsice planlar kurmaya sen yöneltiyorsun bakıyorum cevap yazılmiş okuyorum herşey güzel kendimden utanmaya başlıyorum sonra devam ediyorumki adrenalin zehrini bırakmadan gitmemiş

eğer cerenimoonun iletisi olmasaydı yaptığın herşeye rağmen bu durum burlara gelmeyeceki ama o iletiden sonra ben yine olumluydum

"çok güzel adrenalin ellerine sağlık..hepsi güzel"

şeytanın fısıldadıkları 9 şubatta yazılmış

2 nisanda ben ekleme yaptım vakana da tekrar bişeyler yazdı

ellerine sağlık demekle vakananın yazdıklarının -tüm sayfa boyunca- hakkı verilmez sen sıkıştığında erkek ağzını kullanan kısır bir insan olduğundan doğru düzgün anlayamamışsındır zaten lütfen cevap yazıp kendini hiç yorma banliyö ağzını biliyorum yine öyle bişey söylersin

foruma girip güzel yazıları öne çıkarmaya uğraşıyorum madem ben salağım siz doğru olsaydınız da

Sanat, Kitap, Öykü, Fotoğraf ve Şiir başlığının hakkı verilseydi şeytanın fısıldadıklarının

daha önce bunu yazanda bendim

sen dostunu düşmanını tanımıyosun

yazdıklarını kimin anlayıp kimin takdir ettiğini kimin desteklediğini umursadığıı

istediğin buysa girmiyim foruma

bi beyin göçüde senin yüzünden olsun

sen bi kendi yzdıklarının farkında ol

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..............benim kuşağımdakiler ve bugün atolyelere ve fakültelere girenler ******** yaşamış ve yaşamaktadırlar.

İnsanların geleceğe kapalı yaşamları ilk kez bugün olmuyor elbet.Ama insanlar eskiden konuşarak bağrışarak bu duvarı aşarlardı.Kendilerine umut veren başka değerleri yardıma çağırırlardı.Bugün kimse konuşmuyor(eski söylediklerini yineleyenlerden başka) ,çünkü, dünyayı sürükleyen kör ve sağır güçler, öğütleri,haber vermeleri,yalvarıp yakarmaktan dinleyeceğe benzemiyor.

...............................Gözlerimizin önünde yalan söylediler,insani küçülttüler,öldürdüler,işkencelere soktular.Ve hiç bir kez bunu yapanlar yaptıklarının kötü olduğuna inandırılamadı.Çünkü kendilerine güveniyorlardı.

Çünkü soyut bir kafa yani bir ideolojinin adamı başka bir şeye inandırılamaz.

....................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son olarakta karakterler üzerinde kısa bir gezinti yapıp rudyayada son cevabımızı verelim.Ha birde öğrenmiş

olduk baron rudyaymış,yani sarakla çarpık ilişkiler yumağı içinde üstte olanın rudya olduğunu öğrendik böylece.

Biz rudyayı bizimle birşeyler paylaşmaya hevesli bir arkadaş olduğunu zannederken,sarağın yanan ateşini birlikte söndürmeye karar vermiş cansiperane bir arkadaşı olduğunuda anladık.Ama öyle görülüyorki bir közde rudyaya sıçramış olacakki oda tutuşmaya,lanlı lunlu konuşmaya başladı.Malzeme herzaman kendini belli eder,ve nitekim etmişde zaten üstte.Ne yaptığımı ya da ne yapacağımı söylerek övünmeyeceğim ama benim horoz misali polimiğe girmeyede niyetim yok açıkcası ama kaşınıyorsanız eğer hallederiz onlar kolay şeyler ama hakaret edesin varsa aynı zamanda bunu yiyesinde vardır.Saygı ceketimizi çıkartalım şimdi. Madem açıyorsun kaseyi doldururuz bizde meraklanma, ki korkusu olan kan aldırırım diye düşünür bende yok ne burda ne orda ne de yaşadığım hayat çerçevesinde ama pısırıklar da buralarda aslan kesiliyor görüldüğü üzere.Biraz kaba olabilirim ama gayet açık sözlüyüm, ama lafı koyarken bile hatalıyım biliyorum ama sizi insan yerine koyup düzgün kelimeler yazıyorum. Biliyorum ki cevap gelicek rencide etmim yine de saygı budur.Galiba kriminal sonuçlar doğuracak bu gidişat ama kaseyide,ağzınıda doldurtmaya hevesli bu insanlar oldukça bizimde bundan kaçacak halimiz yok tabiki....

üslup ne kadar da shakespeare yi andırıyor içerik demiyorum o asla böyle yazmaz biçim açısından

o gün farkedememişiz biz rudyayla çünkü internet polisinin gelip elimizde klavyeyle bizi içeri atacağını düşünüyorduk korkudan farkedememişiz demek ki

olur mu olur bu adalet sistemi tutar da beni suçlu bulur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaşamak mı ölmek mi mesele bunda.kör talihin sapanlarına oklarına zihinde tahammül göstermek mi daha mertçe olur yoksa kaygıların ummanına karşı silahlanıp onları yok etmek mi. ölmek:uyumak o kadar.bir uykuyla kalp üzüntüsünü tabiatın bedene miras olarak verdiği binbir acıyı sona erdiriyoruz diyebilmek candan gönülden istenecek bir son olur. ölmek uyumak belki de rüya görmek .ya dert ortada çünkü bu fani kalıbı üstümüzden sıyırıp attıktan sonra o ölüm uykusunda kim bilir ne rüyalar görürüz düşüncesi bizi durmaya mecbur ediyor.yaşamak felaketini uzatan...

shakespeare- hamlet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.