Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ÜLKEMIZDEKI DEMOKRASI VE INSANHAKLARINDAN ÖRNEKLER

dünyahepimizin

Önerilen İletiler

"Nerede verilmis polise böyle bir hak?" yazınıza cevap :

.

.

.

lütfen objektif açıdan okuyunuz bu yasaları ben yazmadım sonuçta nerde yazıyormuş dediğiniz olayları okuyunuz ve aynı zamanda haksız fiil işlendiği takdirde oluşacak durumun hasıl sonucunu okuyunuz.Bu yazılar tanesi 5 TL ye satılan Anayasa kitaplarında var uzaklarda aramanıza gerek yok yani

Sn taypa, gercekten gene bayagi sasirtiyorsunuz beni. Ben "Nerede verilmis polise böyle bir hak?" diye sorarken, siz bunu herhalde sadece kelime anlamiyla anlamissiniz. Tabiiki bizim okumadigimiz ama sizin okudugunuz anlasilan Anayasa'da sorumun cevabini bulamayacaksiniz. Öyle oldugunu iddaa edende yok zaten. Anayasa'da böyle bir hak olmamasina ragmen birilerine veriliyorsa demekki Anayasa'ya ragmen veriliyormus. Bana sadece kanunlari siralamak yetmiyor , o kanunlarin gercek hayatta gecerliligi ve uygulanisi gösterilmeli.

Anayasa'da iskence olmamasina ragmen iskence yapiliyor ve gene bazilari iskencecileri kolluyor. Demekki sadece Anayasa'yi okumak yetmiyor, Anayasa#da yazilanlarin uygulanip uygulanmadigini irdelemek önemli. Aramizdaki fark bu derim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 54
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sn taypa, gercekten gene bayagi sasirtiyorsunuz beni. Ben "Nerede verilmis polise böyle bir hak?" diye sorarken, siz bunu herhalde sadece kelime anlamiyla anlamissiniz. Tabiiki bizim okumadigimiz ama sizin okudugunuz anlasilan Anayasa'da sorumun cevabini bulamayacaksiniz. Öyle oldugunu iddaa edende yok zaten. Anayasa'da böyle bir hak olmamasina ragmen birilerine veriliyorsa demekki Anayasa'ya ragmen veriliyormus. Bana sadece kanunlari siralamak yetmiyor , o kanunlarin gercek hayatta gecerliligi ve uygulanisi gösterilmeli.

Anayasa'da iskence olmamasina ragmen iskence yapiliyor ve gene bazilari iskencecileri kolluyor. Demekki sadece Anayasa'yi okumak yetmiyor, Anayasa#da yazilanlarin uygulanip uygulanmadigini irdelemek önemli. Aramizdaki fark bu derim.

ya işte nedense hep yanlış anlayan bizleriz .....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya işte nedense hep yanlış anlayan bizleriz .....

Yanlis anladiginizi söyleyen kimki? Konuyu baska yönlere götürmeye hic gerek yok. Siz Anayasayi iyi okumus olabilirsiniz, ama ben de Anayasa da yazilanlarin uygulanip uygulanmadigina bakiyorum. Demekki sadece anayasada yazili olmakla olmuyor, önemli olan kanunlarin islemesi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

baranın dur ihtarına uymuyorsa Suçu var demektir, suçluyu etkisiz hale getirmekte polisin görevidir.

Ya o baran canlı bombaysa, ya o anda bir topluluğu yok etmek,öldürmek istiyorsa !bunun hesabını kim verecek...Barancılarmı?

Bunların örnekleri çok defa yşanmıştır...dur ihdarı alıyorsa duracaktır bu kadar basit.

Bu baranda olsa,ahmette olsa,kürşd ta olsa frk etmez.

Değil mi ama,söz dinlemeyeni hemen kurşunlamalı.

Dostum,bu ne polise ne de başkasına düşmez,ne yani adam öldürmek o kadar basit mi?

Baran buysa,şuysa...değildi işte,poliste bunu biliyordu.

Yapmayın,yaşama hakkı özeldir,dokunalamaz.

Bu kadar basit.

Ve empatiye gelince,

siz,sizi rahatsız eden düşünceleri roj ağzı diye gördüğünüz sürece,araya zaten duvarlar girmiştir....yine de umutla!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

"‘AİHM kararı 2008’de yaşananlar için de emsal’

AİHM 1 Mayıs 1999’da Adıyaman’da yaşananlarla ilgili Türkiye’ye tazminat ödeme cezası verdi. DİSK Avukatı Necdet Okcan “İç hukuk yollarından bir sonuç alamıyoruz. Karar bizim son 1 Mayıs olayları ile ilgili başvurumuz için de emsal nitelikte” dedi.

İSTANBUL - Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi(AİHM) 1 Mayıs 1999’da Adıyaman’da gözaltına alınan ve polisin sert müdahalesiyle karşılaşan 11 kişinin başvurusu üzerine Türkiye’yi 21 bin Euro tazminat ödemeye mahkum etti. 1 Mayıs 1999’da kendisi de göz altına alınan ve AİHM’e başvuran avukat Murat Bilgiç “Gözaltına alınırken polis müdahalesini kameralarla tespit ettirdik. Doktor raporlarıyla da yaşadıklarımızı ispat ettik. Bu gibi olaylarda ispat çok önemli” diyor.

Avukat Murat Bilgiç NTVMSNBC’ye şunları söyledi:

“1 Mayıs 1999’da kutlama için şehrin 20 kilometre dışında bir alan bize gösterildi. Bu yasaya aykırıydı çünkü burası yerleşim alanı dışında jandarma bölgesiydi. Biz de oraya gitmek için her zaman basın açıklaması yaptığımız bir yer var orayı seçtik. Oradan otobüse binmek için yürürken olaylar meydana geldi. Ama biz sabah saatlerinde Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’na avukat arkadaşlarımla gittik. “Bugün polis müdahalesiyle karşılaşabiliriz” dedik. Savcı da “Böyle bir şey olmaz. Bir şey olursa mutlaka beni arayın” dedi. Polisler bizi döverken biz de aradık “Bakın bizi dövüyorlar” dedik ve gözaltına alındık. Savcılığa çıkarıldık ve serbest bırakıldık. Savcılık yasaya aykırı olarak gözaltına alındığımızı, toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına aykırı bir davranışımız olmadığını belirterek takipsizlik kararı verdi. İdare ‘polisler hakkında soruşturmaya gerek yoktur’ şeklinde karar verdi. Türkiye’de başvuru mercii kalmadığı için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurduk. "

Alinti: -http://www.ntvmsnbc.com/id/24932225/-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.