Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DERİN DEVLET.... (KİRLİ İŞADAMI, KİRLİ SİYASETÇİ, KİRLİ GÜVENLİK GÜÇLERİ, KİRLİ BÜROKRAT...)

OBJEKTİVİST

Önerilen İletiler

DERİN DEVLET.... (KİRLİ İŞADAMI, KİRLİ SİYASETÇİ, KİRLİ GÜVENLİK GÜÇLERİ, KİRLİ BÜROKRAT...)

Türkiye'de siyasi cinayetleri tetikçiler işliyor...

Mehmet Ali Ağca da bir tetikçi...

Ama onları birileri yönlendirip, sonradan koruyup kolluyor...

Uğur Mumcu ve Ahmet Taner Kışlalı 'yı öldüren tetikçilerin bir bölümü yakalandı...

Tetikçileri yakalamak yetmiyor...

Perdenin arkasında hangi güçler var, o önemli!

Durum böyle olunca da sonuca gidilmiyor, faili meçhul cinayetler tümüyle aydınlanamıyor...

Bülent Ecevit , ''derin devlet'' olduğunu söylüyor; Sülayman Demirel ise ''Cinayetlerde derin devletin parmağı yok'' diyor, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ise Derya Sazak 'a şunları anlatıyor:

'' Derin devlet diye bir şey yok. Böyle bir şeyi kabul ederseniz, demokrasiye inanmadığınız ortaya çıkar.''

Tantan, ardından ekliyor: ''Derin devlet olarak bakmayın. Kirli işadamı, kirli siyasetçi, devletin içinde kirli bürokratlar var. Bunların bir kısmı kendilerini devletin üzerinde bir güç odağı haline getirmişler. Susurluk 'ta ortaya çıkan buydu. Bunların üzerine gidilmedi.'' Peki neden gidilmedi? Gidilmek istendiyse kim ya da kimler engelledi? Mehmet Ali Ağca'ya, Oral Çelik 'e, Abdullah Çatlı 'ya Nevşehir Emniyet Müdürlüğü 'nden yeşil pasaport veren polis şefleri hangi makamlara kadar terfi ettirilip, önemli görevlere getirildi? Musa Anter cinayetinin failleri nerede?

Türkiye'nin itirafçıları 30 yıldır kullandığını eski İçişleri Bakanı Tantan söylüyor. Ne diyor Tantan:''Türkiye'yi kurtardığı şeklinde lanse edilen insanların hangi bütçeyi kullandığı niye tartışılmıyor? Türkiye, Çakıcı dosyasında MİT görevlisinin Yargıtay Başkanı'nı ziyaretini yeterince tartışabildi mi?''

Ben bu açıklamaları okuyunca şaşırıyorum...

__Nedir bu örgütlenmenin adı?

__Bu ülkede siyasi erk var!..

__Cumhurbaşkanı var, başbakan var, bakanlar var!

__Devlet var!..

Niçin soruşturma açılıp, yargı sistemi baştan sona değiştirilip devlet içindeki örgüt çökertilemiyor?.. Neden tartışılmıyor?, neden üzerine gidilmiyor?, neden amacın hukuki bir devlet anlayışı ve demokratik ve uniter bir yapı olduğu sergilenmiyor, neden? neden? neden?....

Bir türlü aklım almıyor...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asil sorulacak soru butun bu hadiseler

Olurken susan medyanin simdi niye

Bu olaylar hakkinda Adalet eksikligine,

Hukuk devleti eksikligine agirlik koyarak

Degil de Ordusu ile halkin arasini acmak

Ister gibi zaten bolunmus bir ulkede

Boluculuk yaparak egilmesi degilmi?

Kimler neden korkuyor, Demokratik bir

Ulkede Halkini azinlik ve cogunluk haklarini

Esit olarak sayan koruyan , Anayasaya

Saygili Hukuk devletleri zaten Derin

Devletlerin kendi kendini yitirmesini

Saglar.

Medya dedikodu, ima, belgesiz yazilarla

Derin devletleri derinlestirir ve yasatir

Halki boler. Varsa belge, varsa devleti

Sahsi cikarlar icin kullanan arastirsinlar

Belgelendirsinler halka ve Adalete sunsunlar. Yoksa susunlar ve gozle

Gorunur eksiklikleri yazsinlar.

Soz hurriyeti, Privacy, Suc duyurmalari

(Gelisi guzel) , yargiya karismak, dokunulmamazlik, savci ve hakimlere kursu

Dokunulmazligi, vs. Vs.

Orduyla ugrasmak hele 30 sene evvelki

Hadiseler icin bunlari saglarmi.

Adaletin, hukuk devletinin, Check and

Balances la yurutulen Hukumetin oldugu

Ulkelerde zaten Derin devlet ler olusmaz.

Derim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Derin devlet ne kadar derin?.Bu ülkede çok! bu ülkede bazıları derin devlet yok dyo ama bunları diyen kişiler gerçektende biliyorki derin devlet var.Bu ülkede işlenen büyük işlenen tabi cinayetlerin olayların operasyonların hepsinde derin devletin parmağı vardır.bazı kilit isimler 'Çakıcı,Çatlı,Ağca,oral celik,haluk kırcı bunlar sadace öle herkesin bldigi isimler daha bir çok tetikçi, mafya , işadamları, savcılar , armatörler ve bunun gbi kişiler kuruluşlar hepsi bunlarn derin de kaybolan devlet mensuplarıdır.Bu susurluğa ne den cok deyinilmedi gerci oldukça deyinildi ama bir zaman sonra tarihin tozlu sayfalarında yerii aldı bi tekşey devlet noktayı koydu duyurmak isteneni duyurdu gerisini kaldırdı örtpas etti.derin devlet ecevit döneminde cok yaygındı özellikle 12 eylül olaylarında en büyük adamıda Çatlı idi, çatlı ve arkaşlarına pasoportlar nevşehir emniyetinden verildi,verildik den sonra bu dosyaların bulunduğu oda bir yangın sonucu kül oldu acaba bu bi tesadüfmü hiç bir şey tesadüf değildir hayat tesadüflerden ibaret olsaydı bzde olmazdık.Belirttğm gibi çatlı gercektende devletin adamıydı mhp ülkü ocağı derneği başkanlığından cıkdı devletin en önemli adamları oldu devlet adına sayısız operosyonşar yaptı misal asala,ergenekon! daha devletin sayısız yaptığı işler var.ama :excl: derin devlet dediğimiz seyin derininde baska teşkilatlar türk olmayan teşkilatlarında bulunması ve bunları bze bulasması işte bu kötü brsey ama bizim devletimizde derinlği gbi gücüyle de bunların üstesinden gelecektir.Unutmayın sadece güçlü olan devletler ayakta kalır!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

emperyalizme bağımlılık arttıkça kontrgerilla gerçeği dünya halkları üzerindeki saldırılarına devam edecektir

kontrgerilla üssü emperyalizmdir ve anti emperyalist bir hareket dalga dalga yayılmadıkça bu hep

tartışılacak hep sorgulanacak ama devamına asla engel olunamayacaktır ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Türkiye'de siyasi cinayetleri tetikçiler işliyor...

Mehmet Ali Ağca da bir tetikçi...

Ama onları birileri yönlendirip, sonradan koruyup kolluyor...

Uğur Mumcu ve Ahmet Taner Kışlalı 'yı öldüren tetikçilerin bir bölümü yakalandı...

Tetikçileri yakalamak yetmiyor...

Perdenin arkasında hangi güçler var, o önemli!

Durum böyle olunca da sonuca gidilmiyor, faili meçhul cinayetler tümüyle aydınlanamıyor...

Bülent Ecevit , ''derin devlet'' olduğunu söylüyor; Sülayman Demirel ise ''Cinayetlerde derin devletin parmağı yok'' diyor, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ise Derya Sazak 'a şunları anlatıyor:

'' Derin devlet diye bir şey yok. Böyle bir şeyi kabul ederseniz, demokrasiye inanmadığınız ortaya çıkar.''

Tantan, ardından ekliyor: ''Derin devlet olarak bakmayın. Kirli işadamı, kirli siyasetçi, devletin içinde kirli bürokratlar var. Bunların bir kısmı kendilerini devletin üzerinde bir güç odağı haline getirmişler. Susurluk 'ta ortaya çıkan buydu. Bunların üzerine gidilmedi.'' Peki neden gidilmedi? Gidilmek istendiyse kim ya da kimler engelledi? Mehmet Ali Ağca'ya, Oral Çelik 'e, Abdullah Çatlı 'ya Nevşehir Emniyet Müdürlüğü 'nden yeşil pasaport veren polis şefleri hangi makamlara kadar terfi ettirilip, önemli görevlere getirildi? Musa Anter cinayetinin failleri nerede?

Türkiye'nin itirafçıları 30 yıldır kullandığını eski İçişleri Bakanı Tantan söylüyor. Ne diyor Tantan:''Türkiye'yi kurtardığı şeklinde lanse edilen insanların hangi bütçeyi kullandığı niye tartışılmıyor? Türkiye, Çakıcı dosyasında MİT görevlisinin Yargıtay Başkanı'nı ziyaretini yeterince tartışabildi mi?''

Ben bu açıklamaları okuyunca şaşırıyorum...

__Nedir bu örgütlenmenin adı?

__Bu ülkede siyasi erk var!..

__Cumhurbaşkanı var, başbakan var, bakanlar var!

__Devlet var!..

Niçin soruşturma açılıp, yargı sistemi baştan sona değiştirilip devlet içindeki örgüt çökertilemiyor?.. Neden tartışılmıyor?, neden üzerine gidilmiyor?, neden amacın hukuki bir devlet anlayışı ve demokratik ve uniter bir yapı olduğu sergilenmiyor, neden? neden? neden?....

Bir türlü aklım almıyor...

.

Ben de anlayamıyorum, NEDEN SUSTUK,NEDEN SUSUYORUZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
anlamadım ki soruyorum

susma diyorum konuş diyorum topu bana geri atıyorsun

e sana gol at diye pas atan adama sen topu geri atıyorsan

Tabiiki anlayamazsiniz ve vermis oldugunuz topu gole ceviremez arkadas, cünki siz baska sahada oynuyorsunuz. Sn Mavi'nin "neden susutuk, neden susuyoruz" demesindeki anlatmak istedigi kendisinin degil toplum olarak ülkemizde yillardan beri acikca örgütlenen ve suc isleyen derin devlete karsi duyarsiz oldugumuz ve susutugumuz. siz ise konuyu bireylestirip 2 hadi konusun, susturanmi var" diyorsunuz. Mavi arkadas zaten susmuyor ve imkanlari cercevesinde haksizliklari dile getirmeye calisiyor. Onun lafi aslinda, size, bana ve digerlerine, yani susanlara ve olaylari görmemezlikten gelenlere. Konu bu kadar basit. Ama niyet önemli anlamak icin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabiiki anlayamazsiniz ve vermis oldugunuz topu gole ceviremez arkadas, cünki siz baska sahada oynuyorsunuz. Sn Mavi'nin "neden susutuk, neden susuyoruz" demesindeki anlatmak istedigi kendisinin degil toplum olarak ülkemizde yillardan beri acikca örgütlenen ve suc isleyen derin devlete karsi duyarsiz oldugumuz ve susutugumuz. siz ise konuyu bireylestirip 2 hadi konusun, susturanmi var" diyorsunuz. Mavi arkadas zaten susmuyor ve imkanlari cercevesinde haksizliklari dile getirmeye calisiyor. Onun lafi aslinda, size, bana ve digerlerine, yani susanlara ve olaylari görmemezlikten gelenlere. Konu bu kadar basit. Ama niyet önemli anlamak icin.

yok yaaaa

bende kapasitesizim ya bunu anlamama yardımcı olduğun için sağol ama yoruldun be birader....

1-bana bir laf edemez beni nerden tanıyorsun bu lafa sanaydı dercesine ithama kalkıyorsun!!!

2-sustuğumu nerden biliyorsun belkide en çok konuşan benim bilmiyorsun

3- sadece mavi ve mavi gibi olanlar haksızlıkları görüyor ve konuşuyor ve bizler susuyoruz yada susturuyoruz öylemi !!!!

ya arkadaşım nargile masasında gazete başlıkları okuyarak siyaset yapılmaz siyaset dediin haksızlıkla mücadele dediin şeyler basit deildir siz başka sahaya çekmek istiyorsanız oyunu buyrun çekin deplasmanda da kazanmayı bilirim sonuçta futbolu ofansif oynamayı bilen kazanır savunmacı yani senin tarzın sadece ileriye top atar o kadarlık.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok yaaaa

bende kapasitesizim ya bunu anlamama yardımcı olduğun için sağol ama yoruldun be birader....

1-bana bir laf edemez beni nerden tanıyorsun bu lafa sanaydı dercesine ithama kalkıyorsun!!!

2-sustuğumu nerden biliyorsun belkide en çok konuşan benim bilmiyorsun

3- sadece mavi ve mavi gibi olanlar haksızlıkları görüyor ve konuşuyor ve bizler susuyoruz yada susturuyoruz öylemi !!!!

ya arkadaşım nargile masasında gazete başlıkları okuyarak siyaset yapılmaz siyaset dediin haksızlıkla mücadele dediin şeyler basit deildir siz başka sahaya çekmek istiyorsanız oyunu buyrun çekin deplasmanda da kazanmayı bilirim sonuçta futbolu ofansif oynamayı bilen kazanır savunmacı yani senin tarzın sadece ileriye top atar o kadarlık.....

Suclamalariniza katilmiyorum, yorumumu tekrar okuyun lütfen. Ben sizi ve beni derken toplumun bir parcasi olarak nitelendirdim, ama siz gene kisisel anlamissiniz. Yapacak bir sey yok bu durumda.

Konu anlamadan yazilirsa sonuc bu olur. Herkesin bildigi kendisinedir. kapesiteniz hakkinda herhangi bir bilgiye sahip degilim, ama söylediginiz gibi yardimci olduysak seviniriz. Benim nargile ile bir alakam yok ve olamazda. Bizde haksizliklara karsi mücadele ettigimize göre ayni noktada bulusuyoruz demektir. Umarim ileride daha da fazla ortak bulustugumuz noktalar olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Suclamalariniza katilmiyorum, yorumumu tekrar okuyun lütfen. Ben sizi ve beni derken toplumun bir parcasi olarak nitelendirdim, ama siz gene kisisel anlamissiniz. Yapacak bir sey yok bu durumda.

Konu anlamadan yazilirsa sonuc bu olur. Herkesin bildigi kendisinedir. kapesiteniz hakkinda herhangi bir bilgiye sahip degilim, ama söylediginiz gibi yardimci olduysak seviniriz. Benim nargile ile bir alakam yok ve olamazda. Bizde haksizliklara karsi mücadele ettigimize göre ayni noktada bulusuyoruz demektir. Umarim ileride daha da fazla ortak bulustugumuz noktalar olur.

ancak benim kadar cesur olduğunu gördüğüm gün ortak bir noktam olmuş olabilir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.