Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Şeriat Sınır Tanımaz

BrainSlapper

Önerilen İletiler

araştımak sorgulamak düşünmek . bu üçlüyü doğru yapabilmek .herkes yapamaz .farkımız bu .

en yakın bir arkadaşınız size yalan söylese .hemen bana yalan söyledin deyip defteren siler misiniz ? yoksa sen yalan söylemezdin bana yalan söylemene neden olan nedir ?diye sorar mısınız ?

bizler bizi yaratanı tanıyoruz ve kendisi hakkında söylenilenlere inanmıyoruz çünkü onu tanıyor ve seviyoruz.

ve her şeyin bir açıklaması olduğunu da biliyoruz .cımbızlama yapmıyoruz !

merhaba uzak

size bir sorum olacak

sizi yarattığına inandığınız ilah

allah nedir?

nasıldır?

nerededir?

ne yapar?

sadece bunun açıklamasını yapmanızı istirham ediyorum

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 66
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Biz doğduğumuzdan beri müslüman olmamış olsa idik, sizin dini araştırıp öğrenmemekle itham edebilirdin, ama biz, zamamında çok iyi birer müslüman olduğumuz ve derinleşmek istediğimiz için, araştırdık, araştırdık ve buralara geldik.

Saygılar.

sevgili BrainSlapper

eminim hala şu an dünyadaki ve ülkemizdeki milyonlarca müslümandan dinlerini çok daha iyi bilmekteyiz

belkide kabullenemedikleri nokta burası

dinlerini onlardan çok daha iyi bilen dinsizlerin dinleri hakkında yaptıkları eleştirileri ve cevabsız kalan soruları

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili BrainSlapper

eminim hala şu an dünyadaki ve ülkemizdeki milyonlarca müslümandan dinlerini çok daha iyi bilmekteyiz

dinlerini onlardan çok daha iyi bilen dinsizlerin dinleri hakkında yaptıkları eleştirileri ve cevabsız kalan soruları

ınsan ınandıgı seyı anlamaya calısır sorular sorarkı ogrensın, bılıyoruz dedıgınıze gore ogrenmıs ve ınanmamıssınız.

o halde neden sormaya devam edıyorsunuz.

yeterı kadar ogrenemedıgınız ıcınmı yoksa dınsızlıgınde boyle dınsızlestırmek gıbı bır mısyonumu var

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ınsan ınandıgı seyı anlamaya calısır sorular sorarkı ogrensın, bılıyoruz dedıgınıze gore ogrenmıs ve ınanmamıssınız.

o halde neden sormaya devam edıyorsunuz.

yeterı kadar ogrenemedıgınız ıcınmı yoksa dınsızlıgınde boyle dınsızlestırmek gıbı bır mısyonumu var

sevgili kafedengi muhterem

dinsizliğin misyonu yok ve olamaz

inandığınız sistemin misyonu tanıtımı yapılabilir

dinsizlik ise sistemsizlik inançsızlıktır

biz dini emin olun genel müslüman tıoplumlarından daha iyi bilmekteyiz

bildiğimiz için bilmeyen toplumlara dinlerindeki yaman çeşilkileri aktarmaktayız

şunuda açıklayayım

müslüman olduğum dönemde nasara rahipleri ile tartışabilmek için nasara dininde luka incilinide emin olun çok iyi okudum

bu sebeble sıradan bir nasaradan dinini çok daha iyi bilir tahlil ederim

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili BrainSlapper

İnanan ve bilenin konuşması...

İnanan- Bir konuyla karşılaştığımda; Üzerinde düşünürüm. Benden önce düşünmüş, düşünenlere inanmış olanların görüşlerini öğrenirim..

Bilen- Bir konuyla karşılaştığımda; Üzerinde düşünürüm. Benden önce düşünmüş, düşündüğünü deneyimlemiş doğrulamış olanların görüşlerini öğrenirim.

İnanan- Daha önce duyduklarımla kıyaslar, aklimca, kendimce doğruluğuna inanarak kabul ederim.

Bilen- Daha önceki bildiklerimle kıyaslar, aklımca, doğrularla ölçümleyerek, şimdilik kabul ederim.

İnanan- Bu artık benim değişmez inancımdır. Üzerinde bir daha düşünme gereği duymam. Çünkü artık bana göre kesin doğrudur.

Bilen- Bu artık benim genellenmiş doğrumdur. Zamanla, yanılıyor muyum diye tekrar genel doğrularla kıyaslarım. Çünkü doğruların zamana ve mekâna göre değiştiğini bilirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba uzak

size bir sorum olacak

sizi yarattığına inandığınız ilah

allah nedir?

nasıldır?

nerededir?

ne yapar?

sadece bunun açıklamasını yapmanızı istirham ediyorum

saygılar

Allah sadece idraktır.. :)

İyidir..hemde çok iyi.. :)

dayının gönlünde.. :) birlikteyiz bu gezegende.. :)

Ne iş olsa yapar abi..yövmiye peşin yanlız ona göre.. :D

Sorular askıda kalmasın diye bir el atıverdik..ayıp etmedik inşallah.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnanan ve bilenin konuşması...

İnanan- Bir konuyla karşılaştığımda; Üzerinde düşünürüm. Benden önce düşünmüş, düşünenlere inanmış olanların görüşlerini öğrenirim..

Bilen- Bir konuyla karşılaştığımda; Üzerinde düşünürüm. Benden önce düşünmüş, düşündüğünü deneyimlemiş doğrulamış olanların görüşlerini öğrenirim.

İnanan- Daha önce duyduklarımla kıyaslar, aklimca, kendimce doğruluğuna inanarak kabul ederim.

Bilen- Daha önceki bildiklerimle kıyaslar, aklımca, doğrularla ölçümleyerek, şimdilik kabul ederim.

İnanan- Bu artık benim değişmez inancımdır. Üzerinde bir daha düşünme gereği duymam. Çünkü artık bana göre kesin doğrudur.

Bilen- Bu artık benim genellenmiş doğrumdur. Zamanla, yanılıyor muyum diye tekrar genel doğrularla kıyaslarım. Çünkü doğruların zamana ve mekâna göre değiştiğini bilirim.

Bilmeyenin İnancı KORKUDUR..göz gördüğünden korkmaz..korku ile olan inanç her an ihanete açıktır..korktuğunu çözdüğünde inancı biter..değişik bir inanç başlar..bir üst kavrayışa geçmiştir..inançlarda sabit durmaz..değişir, değişmek zorundadır.. :)

Bilimselci.. :) güzel açıklamışsınız..teşekkür ederiz efendim.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba dayı

Bilmeyenin İnancı KORKUDUR..göz gördüğünden korkmaz..korku ile olan inanç her an ihanete açıktır..korktuğunu çözdüğünde inancı biter..değişik bir inanç başlar..bir üst kavrayışa geçmiştir..inançlarda sabit durmaz..değişir, değişmek zorundadır..

sevgili dayı

elinize sağlık

kısaca açıklamışsınız

inanç nedir diye

teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilmeyenin İnancı KORKUDUR..göz gördüğünden korkmaz..korku ile olan inanç her an ihanete açıktır..korktuğunu çözdüğünde inancı biter..değişik bir inanç başlar..bir üst kavrayışa geçmiştir.. inançlarda sabit durmaz..değişir, değişmek zorundadır.. :)

Evet, bence de inancın ne olduğunu kısa ve öz şekilde açıklamışsınız. Korkudan dolayı var olduğuna inanılan bir şeyin, diğer insanlara dayatılmasına hiç gerek yok. Kendi içinde yaşatmalı insan bu var olduğuna inanılan şeyi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, bence de inancın ne olduğunu kısa ve öz şekilde açıklamışsınız. Korkudan dolayı var olduğuna inanılan bir şeyin, diğer insanlara dayatılmasına hiç gerek yok. Kendi içinde yaşatmalı insan bu var olduğuna inanılan şeyi.

bır ust sınıfa gecebılecek kadar ders calısıyorsam benı sınıfta bırakacak dıye ogretmenımden korkmam

hırsızlık yapmıyor, adem oldurmuyorsam hapse atacak dıye polısten korkmam

vergı kacırmıyorsam malıyecıden korkmam

Allah'a hakkıyla kulluk yapıyorsam Allah'tan cok ''yaptıklarımın hepsı benım ırademın sonucu oldugu ıcın'' kendımden korkarım. noksanlarım, hatalarım, yanlıslarım olsa bıle O'nun rahmetı gadabını gecmıstır. bana yardım eder.

ne emırlerıne uymuyor ve nede yasaklarından sakınmıyorsam eger ıste o zaman korkarım cunku O'nun adaletınden kacıs yok.

not: ''Allah'tan cok kendımden korkarım'' deyısım yanlıs anlasılmaya musaıt. hanı sankı ondan hıc korkmuyor hasa dıkkate almıyormusum gıbı anlamlar yuklenebılecek bı ıfade ama terkıp ıcınde dusunuldugu zaman amacımın bu olmadıgı anlasılabılır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bır ust sınıfa gecebılecek kadar ders calısıyorsam benı sınıfta bırakacak dıye ogretmenımden korkmam

Allah'a hakkıyla kulluk yapıyorsam Allah'tan cok ''yaptıklarımın hepsı benım ırademın sonucu oldugu ıcın'' kendımden korkarım. noksanlarım, hatalarım, yanlıslarım olsa bıle O'nun rahmetı gadabını gecmıstır. bana yardım eder.

ne emırlerıne uymuyor ve nede yasaklarından sakınmıyorsam eger ıste o zaman korkarım cunku O'nun adaletınden kacıs yok.

not: ''Allah'tan cok kendımden korkarım'' deyısım yanlıs anlasılmaya musaıt. hanı sankı ondan hıc korkmuyor hasa dıkkate almıyormusum gıbı anlamlar yuklenebılecek bı ıfade ama terkıp ıcınde dusunuldugu zaman amacımın bu olmadıgı anlasılabılır.

Hiç bir dinde özgür irade olmadığı gibi İslam'da da özgür irade diye bir şey yoktur. Kuran'ın Allah'ı kişiye iyi ve kötü olanı dikte eder, tabii bunu uygulayıp uygulamama durumu özgür irade olarak algılanabilir ama, iradeyi uygulamamak olarak kullanılırsa cehenneme de biletin hazır olur!

Küçükken kişinin iradesi yoktur ve iradesi olmayan kişi ister istemez anne babanın dinine yönlendirilir. Ancak reşit yaşa geldikten sonra kişiye dikte edilen dini istemediğinde -mesela kadınlar başlarını açtıklarında veya erkekler namaz kılmayı reddettiklerinde- bu kişi onur kırıcı hakaretler ve dışlamalarla karşı karşıya kalır. Bir kişi reşit olduktan sonra kendi özgür iradesiyle bu dini istemediğini ifade ediyor ve türlü türlü suçlanıyor.

Şimdi madem özgür irademiz var, o zaman neden İslam dinini reddettiğimizde bize saygı duyulmuyor da, bunun yerine korkulu tehditler yağdırılıyor üzerimize?

Nisa 56 - Şüphesiz âyetlerimizi inkar edenleri biz ateşe atacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz. Şüphesiz, Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba donduroma

evet allah isimli mitolojik ilaha sonsuz sevgi duyup ibadet ederseniz o sizi mutlaka bağışlayacaktır

adamda öldürseniz ırzada geçseniz hırsızlıkta yapsanız yani dünyada yanlış olan ne varsa yapsanız fakat Al-ilah(ALLAH) İSİMLİ MİTOLOJİK İLAHA İNANSANIZ O SİZİ MUTLAKA KURTARACAKTIR DİĞER ALEMDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fakat dünyada en temiz kalpli en iyilik sever en dürüst en candan gerçek insan olsanız yanlış yapmaktan korksanız fakat ona inanamasanız o sizi asla kurtarmaz derinizi tazeler tazeler yine sonsuza dek azab eder.

işte sizin tanımadığınız al-ilah(pagan araplarının ay tanrıçası put) bu özelliğe sahip

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

....................

Sayın donduroma,

Her toplum kendi kurallarını, törelerini önemle uygulansın diye kendi ürettikleri ilaha dolayısı ile buyruklarına atamıştır. Bu taa ilkel çağlardan beri böyledir.

Araplar da toplumsal kurallarının önemle uygulanması için, törelerini Allah'ın buyruğu diye göstermişlerdir. Kuran incelendiğinde toplumdan Allah adına istenilen davranışların tümünün, Arap ahlakı olduğu gözükecektir.

Çok evlilikle kadın onurunun hiçe sayılması, kölecilikle insan onurunun hiçe syılması, esirlerin cinsel meta olarak kullanılması, zengin fakirin eşit sayılmaması, kadınlara dayak, kadınlara örtünme, işkence, ceza olarak organların kesilmesi vs. arap töreleridir.

Günümüzün ılımlı inançlıları, bu arap törelerine kılıflar geçirerek, yok böyle değil şöyledir diye uygar ahlaka uydurmaya çalışsalar da maalesef uymuyor sırıtıyor. Hatta çoğunun uygulamasında bile yasalara göre suç sayılıyor mahkum oluyorsun.

Bu alışkanlıklar hukukun olmadığı dönemlerden gelmedir. Şu anda zaten senin insanlık adına yapıp, yapmamaya çalıştığın davranışlar uygar yasaların gereği olup evrensel kurallardır. Din sosyal kuralları ile örtüşmez, zıttır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bir dinde özgür irade olmadığı gibi İslam'da da özgür irade diye bir şey yoktur. Kuran'ın Allah'ı kişiye iyi ve kötü olanı dikte eder, tabii bunu uygulayıp uygulamama durumu özgür irade olarak algılanabilir ama, iradeyi uygulamamak olarak kullanılırsa cehenneme de biletin hazır olur!

Küçükken kişinin iradesi yoktur ve iradesi olmayan kişi ister istemez anne babanın dinine yönlendirilir. Ancak reşit yaşa geldikten sonra kişiye dikte edilen dini istemediğinde -mesela kadınlar başlarını açtıklarında veya erkekler namaz kılmayı reddettiklerinde- bu kişi onur kırıcı hakaretler ve dışlamalarla karşı karşıya kalır. Bir kişi reşit olduktan sonra kendi özgür iradesiyle bu dini istemediğini ifade ediyor ve türlü türlü suçlanıyor.

Şimdi madem özgür irademiz var, o zaman neden İslam dinini reddettiğimizde bize saygı duyulmuyor da, bunun yerine korkulu tehditler yağdırılıyor üzerimize?

Nisa 56 - Şüphesiz âyetlerimizi inkar edenleri biz ateşe atacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz. Şüphesiz, Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

sn mukı; merve kavakcının bı yazısını okudum hemde daha dun. dıyordu kı; amerıkada bazı eyaletlerde hemen herkes otobus beklerken ve otobusle yolculuk ederken kıtap okur. kıtap okumakta olan bır genc bırı ıle karsılasır ve tanısır. tanıstıgı kısı ona ne okudugunu sorunca kur'an okuyorum der. ama bılmedıgım ve ogrenmek ıstedıgım cok sey var. teorıde boylesıne makul bır dının ıctımaı hayatta uygulanabılırlıgını de gormek ıstıyorum. bunun uzerıne tanıstıgı kısı kendısınınde musluman oldugunu ve eger ısterse kendı cemaatıne katılabılecegını soyler. dıgerı kabul eder memnunıyetle.

kur'an ıle yenı tanısan ve musluman olan genc 15 yasındadır, fakat gıtmek ıstedıgı bu cemaat bıraz uzak bır mesafede oldugu ıcın kendı kullandıgı araba ıle gıdemeyınce o gunden sonra musluman olan o cocugu anne babası kendılerı ıslamı kabul etmemıs olmalarına ragmen sectıgı dını ogrensın dıye kendılerı goturup getırırler.

anne babanın yaptıgı sey oyle her babayıgıdın yapabılecegı bısey degıl. mu'mın ve musluman oldugum ve kurtulusun ıslamda oldugunu bıldıgım ıcın hem ıslamı secen cocuk adına sevındım, hemde anne babanın davranısını takdır ettım. anne baba acısından dın secmek gıbı onemlı bır tercıhe bu sekılde yaklasabılmenın temelınde hangı dusuncelerın oldugu ayrıca konusulabılır. bu ayrı bır konudur.

anne baba boylesıne bır anlayıs gosterırken etrafta hıcmı kımse olmamıstır tepkı gosteren ve hatta hakaret eden. bu hakaretın kıme aıt olduguna bakmak lazım.

o cocugun amerıkada yaptıgını bırılerı burda ulkemızde yapmıs. ordakı ıstıkamet ıslama dogru ıken burdakı ıstıkamet ters yone. ıste burda sızın yakındıgınız onur kırıcı davranıslar cereyan etmekte, hakarete maruz kalabılmektesınız. bu hakaretınde kıme aıt olduguna bakmak lazım.

ben baktım. hakaret edenıde goruyorum.

o kım bılıyormusunuz.

ınsan.

sen, ben veya o.

Allah'ın hakaretıde yok cezalandırmasında. sadece beyanı var. Allah'a ve ahıret gunune ınanmayanların akıbetlerı ıle ılgılı. ama hıc bır cezalandırma yok olum gelıp catıncaya kadar her kes her ıstedıgını yapmakta hur. tam bır adalet. cok uzun suren ve her an devam eden bır ımtıhan bırlıg, bır maraton olmasına ragmen, kaybedılen hıc bır mactan yahut yarıstan dolayı cezalandırma olmuyor. sureklı bır tehır. bı sans daha bı sans daha.

lutfen dunyaya bır bakın.

taabı tutuldugunuz ımtıhanların hangısınde kıtap acabılıyor, ogretmene sorabılıyorsunuz. zayıf aldıgınızda sıze sonsuz sınav hakkı tanınıyor.

lutfen bır kez daha bakın. sızın sıkayet ettıgınız Allah degıl ınsandır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba donduroma

evet allah isimli mitolojik ilaha sonsuz sevgi duyup ibadet ederseniz o sizi mutlaka bağışlayacaktır

adamda öldürseniz ırzada geçseniz hırsızlıkta yapsanız yani dünyada yanlış olan ne varsa yapsanız fakat Al-ilah(ALLAH) İSİMLİ MİTOLOJİK İLAHA İNANSANIZ O SİZİ MUTLAKA KURTARACAKTIR DİĞER ALEMDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fakat dünyada en temiz kalpli en iyilik sever en dürüst en candan gerçek insan olsanız yanlış yapmaktan korksanız fakat ona inanamasanız o sizi asla kurtarmaz derinizi tazeler tazeler yine sonsuza dek azab eder.

işte sizin tanımadığınız al-ilah(pagan araplarının ay tanrıçası put) bu özelliğe sahip

saygılar

ıyı nıyetle sorgulayan hıc kımsenın boyle sozler sarfedecegını sanmıyorum.

sızın bu soyledıklerınızın tamamı kul hakkıdır.

ve ıslam kul hakkını Allah'ın dahı affetmedıgını soylemektedır.

peygamberımız efendımız as "Ey kızım Fâtıma!Ey halam Safiyye! Allah katında makbul olan ameller işleyiniz. Yani bana güvenip tembellik etmeyiniz. Çünkü Ben, sizi, Allah'ın azabından kurtamam!..." buyurmusken, boyle mesnedı olmayan ıddıalara sasıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ıyı nıyetle sorgulayan hıc kımsenın boyle sozler sarfedecegını sanmıyorum.

sızın bu soyledıklerınızın tamamı kul hakkıdır.

ve ıslam kul hakkını Allah'ın dahı affetmedıgını soylemektedır.

peygamberımız efendımız as "Ey kızım Fâtıma!Ey halam Safiyye! Allah katında makbul olan ameller işleyiniz. Yani bana güvenip tembellik etmeyiniz. Çünkü Ben, sizi, Allah'ın azabından kurtamam!..." buyurmusken, boyle mesnedı olmayan ıddıalara sasıyorum.

merhaba donduroma

dininizi bilmediğinizden dininizin kanunları ile iligili konularda sanmanız veya sanmamanız gayet normal

normal olmayan ise sizin sanmadığınız noktalarda tam tersine sanılması gereken kaidelerin olduğudur

dininizi bilseydiniz sanmaz salt vahiy!!!ile konuşurdunuz

keza dininiz kul hakkı dahil olmak üzere dininize iman edenlerin tüm günahlarının ilahınız dişlerse af edileceğini emreder

af edilmeyenler ise bir süre(cezası nisbetinde) cehennemin en üst tabakası olan (müslümanlara kıyak olsun diye azabı en hafifi olan birinci tabaka)cehennemde azab gördükten sonra af edilecek ve cennete hurilerin veya göğüsleri henüz tomurcuklanmış kızların yanına gidecekler.

burada asıl sorumuz şu idi

bu kadar ********* ve adi suçları işleyen müslüman imanı sebebi ile hurilerin göğüsleri henüz tomurcuklanmış hep bakire kızların yanına er veya geç gidecekte?!!!!!!!!!!!

hiç bu tarz ********* ve adi suçları işlememiş fakat imanda etmemiş kimseler sonsuza dek kaynar su içecek derileri kebap yapılacak cehennemin en alt tabakası HAVİYEDE (burada münafıklar ve benim gibi dinden dönen MÜRTEDLER azab görecek)

sonsuza dek işkence görecekler.

söylermisiniz

hangi aklı selim insan bu masala inanır?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba donduroma

lutfen bır kez daha bakın. sızın sıkayet ettıgınız Allah degıl ınsandır.

evet haklısınız

şikayetimiz allah=al-ialh değil o allahı=al-ialhı yaratan insandır

olmayan ilahtan ne zarar nede fayda gelmez

fakat olmayan ilah adına =din adına zarar gelir

faydası ise o dinden nemalanan din tüccarı bireyleredir

allah yok hiç olmadı

allahı ve nirvanayı ve şivayı ve ahura mazdayı ve zeusu ve horusu ve isisi ve osirisi ve manitiyu ve yehovayı ve rabbı ve yüce yaratıcı hisporatamusu

insan yarattı

şimdi işse yarattığı hayali kahramanlarla savaş veriyor

ne için

yarattığı hayali ilahları yok etmek için

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba donduroma

.

.

.

söylermisiniz

hangi aklı selim insan bu masala inanır?

sanmadıgımız sey dınımızın emır ve yasakları degıl onlardan emınız.

dınımızın kaıdelerının kesın ve tartısmaya acık olmayanları ıcın dahı boylesıne yazıları art nıyetlı sayıyoruz.

dınınızı bılmıyorsunuz demenızıde acıkcası anlayamıyorum. aslolan bıldıgınden ıstıfade etmektır.

sahıp olunan bılgı zarar degıl fayda saglamalı ıken goruyorum da bazıları bunu basarabılmıs

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba donduroma

evet haklısınız

şikayetimiz allah=al-ialh değil o allahı=al-ialhı yaratan insandır

.

.

.

saygılar

yaratmak yoktan var etmek demekken sız ınsanın yarattıgı bısey gordunuzdemı durmadan kendısını yaratan Allah'ı yarattıgını ıddıa edıyorsunuz.

o zaman buyrun ıspat edın. sureklı savundugunuz '' muddeı ıddıasını ıspata mecburdur'' sozununuzu yerıne getırınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz doğduğumuzdan beri müslüman olmamış olsa idik, sizin dini araştırıp öğrenmemekle itham edebilirdin, ama biz, zamamında çok iyi birer müslüman olduğumuz ve derinleşmek istediğimiz için, araştırdık, araştırdık ve buralara geldik.

Saygılar.

Sayın brain, cemaziyel evvelininizi iyi biliriz, bu bakımdan sizin eleştirilerinizde'ki amaç "bağcı dövmektir" ****. Ve iyi bir "MÜSLÜMAN" ' Allah ve Elçisi bir konuda hüküm verdikten sonra artık inanmış bir erkek ve kadının kendileriyle ilgili konularda tercih serbestisi yoktur: [bu, hakkı kendinde görerek] Allah'a ve Elçisi'ne isyan eden kimse, apaçık bir ****** düşmüş olur. Ahzab-36, emri gereğince itaat eder, Kur'an'da ve Hz. Peygamber'in emirlerinde spesifik ( Bir türün, bir olayın karakteristik yönünü veren) bir kural öngörülmüş ise.

"kendi işlerinde (min emrihim) bir serbestliğe sahip olmak" -yani, davranışlarının ve hareket tarzlarının vahyin koyduğu kurallar tarafından değil de, kişisel çıkarları veya temayüllerince belirlenmesine izin vermek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah ve Elçisi bir konuda hüküm verdikten sonra artık inanmış bir erkek ve kadının kendileriyle ilgili konularda tercih serbestisi yoktur: [bu, hakkı kendinde görerek] Allah'a ve Elçisi'ne isyan eden kimse, apaçık bir ****** düşmüş olur. Ahzab-36, emri gereğince itaat eder,

"Dinde zorlama yoktur" ayeti ile çelişmiyor mu bu ayet?

Yoksa yazı gelince yazı, tura gelince tura mı oluyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaratmak yoktan var etmek demekken sız ınsanın yarattıgı bısey gordunuzdemı durmadan kendısını yaratan Allah'ı yarattıgını ıddıa edıyorsunuz.

o zaman buyrun ıspat edın. sureklı savundugunuz '' muddeı ıddıasını ıspata mecburdur'' sozununuzu yerıne getırınız.

MERHABA DONDUROMA

siz allahı yaratırken gördünüzmü?

siz 1400 yıldır inandığınız allahın bir an olsun yarattığına gözlerinizle şahid oldunuzmu?

buyurun işte allah işte şimdi yaratıyor dediğiniz bir örnek varmı?

benim var

mesela ben geçen gün bir numune yaptım yüce hispoya şükürler ettim yarattıdiye

şimdi siz yazın bakalım allahınızın gücünü görelim

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Dinde zorlama yoktur" ayeti ile çelişmiyor mu bu ayet?

Yoksa yazı gelince yazı, tura gelince tura mı oluyor?

sn demırefe sız bır ısveren olsanız ve bende ısyerınızde calısmak uzere muracaat etsem, bana bı takım sartlar sunsanız bende bunları kabul etsem ve calısmaya baslasam ısyerınızdekı kurallara uymak zorunda olurum degılmı. fakat benım uymak zorunda oldugum kurallara sıze aıt ısyerınde calısmayan bırının boyle bır mecburıyetı yoktur.

sn sarıgölün vermıs oldugu ayetı kerıme, ıslam dınınde calısmayı kabul eymıs m'mın ısımlı ıscının uymak zorunda oldugu ve fakat sızın soylemıs ''oldugunuz dınde zorlama yoktur'' prensıbıde o ısyerı ıle herhangıbır bagı olmayanlar ıcın gecerlıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MERHABA DONDUROMA

siz allahı yaratırken gördünüzmü?

siz 1400 yıldır inandığınız allahın bir an olsun yarattığına gözlerinizle şahid oldunuzmu?

buyurun işte allah işte şimdi yaratıyor dediğiniz bir örnek varmı?

benim var

mesela ben geçen gün bir numune yaptım yüce hispoya şükürler ettim yarattıdiye

şimdi siz yazın bakalım allahınızın gücünü görelim

saygılar

kullandıgım bılgısayarıda uretılırken gormedım ben ama su an karsımda. goruyorum duyuyorum dokunuyorum.

etrafınıza bakın sn docent her sey O'nun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.