Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DTP'li Demirtaş tahliye edildi 28 Nisan 2008

dünyahepimizin

Önerilen İletiler

"DTP'li Demirtaş tahliye edildi 28 Nisan 2008

Sahte çürük raporu davasında yargılanan DTP Genel Başkanı Demirtaş ve 52 sanık tahliye edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi, DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu “askerlikten kurtulmak için hile yapmak” suçundan yargılanan 52 kişinin tahliyelerine karar verdi."

Bu haber bugünki Hürriyet internet sayfasindan alinti yapilmistir. Herkesin hatirlayacagi gibi sinir ötesi harekatin basladigi döneme rastlayan bir operasyondu ve Dmirtas'in devleti aldattigi haberleri ortalikta yayiliyordu. Ve en az 10 yil hapis cezasi alacagi öne sürülüyordu. Bu gün ögreniyoruzki bu sahisla beraber yargilanan 52 kisi daha tahliye ediliyor. Neden diye sorzúyoruz hakli olarak. Nasil oluyorda medyada bu kadar öne cikartilan bir operasyonun sonucu tahliye ile sonuclanabiliyor? Haksiz yeremi yargilandilar sorusu aklimiza geliyor. Benim aklima daha degisik kötü seyler geliyor. Ben idaa etmistim, Türkiye PKK ile gercek anlamda savas yapmiyor. Bunlar danisikli dögüs yapiyorlar ve bu cirkin savastan mafya, ceteler, sahte vatanserver politikacilar ve rantcilar kar sagliyor. Olan ülkemizin tüm insanlarina ve kaynaklarina oluyor. Simdi soruyorum, Demirtas'ida mi ABD veya AB zoruyla serbest biraktilar??? Eger öyleyse vay halimize. Yok degilse nasil serbest birakilabiliyor, eger gercekten sahte rapor yaptirdiysa???

Bizler devletin yanlislarini elestirirken terörüst veya PKK detekcisi olarak suclaniyoruz, ama PKK nin hala soluk alamsina müsaade edenler ve Demirtas'i serbest birakanlar nedense en azindan benim kadar kötü olmuyorlar.

Artik gercekleri görmenin zamani geldide geciyor bile. Sorunumuzu yillardan beri idaa ettigimiz gibi dis kaynakli olarak degil kendimiz istemedigimiz icin cözmüyoruz, cünki icimizdekiler bu yaradan kendilerine ilac üretiyorlar ve bizleri birbirine düsürüyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Askere alınmış!! Resmen kendisine bir lütüf ikram edildi.Karabük'ün Safranbolu ilçesi Er Eğitim Jandarma alayında,askerlik yaptığı süre içerisinde üzerine giyeceği üniforma sayesinde hayatı boyunca görmediği itibarı görecek o yüzden bunun keyfini çıkartsın bence...

Gerçi bu ona göre hapis yatmaktan daha ağır bir cezadır ya neyse...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nedense PKK ile ilgili yazilar yazildiginda örnegin Demirtas'in asker kacagi oldugu ortaya cikarildiginda ve kendisine bir lütufta bulunulup askerlik yapmak üzere serbest birakildigi icin sanki Demirtas sucsuzmus gibi bir hava estirilmeye baslandi,ve herzaman oldugu gibi,PKK konusunda hassas olan birileri onlarin ve daha bircok örgütün almis oldugu dis destegi hemen inkara kalkarak sanki bu dis destek hayaliymis gibi bir calisma icine giriyorlar hemen.Dis destek hayali degil bir gercektir,bunu artik kundaktaki cocuklarin bilmesini birakin o dis destekler bunu saklamadan söylüyorlar,nedense bu söylenenleri duymak hic isimize gelmiyor.Tekrar edelim;*****,Ülke icindeki yolsuzluklari öne sürerek bunlari biz üretiyoruz sonrada dis gücler diye bahaneler uyduruyoruz demek gerceklerin inkari ve dis destegin savunulmasidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nedense PKK ile ilgili yazilar yazildiginda örnegin Demirtas'in asker kacagi oldugu ortaya cikarildiginda ve kendisine bir lütufta bulunulup askerlik yapmak üzere serbest birakildigi icin sanki Demirtas sucsuzmus gibi bir hava estirilmeye baslandi,ve herzaman oldugu gibi,PKK konusunda hassas olan birileri onlarin ve daha bircok örgütün almis oldugu dis destegi hemen inkara kalkarak sanki bu dis destek hayaliymis gibi bir calisma icine giriyorlar hemen.Dis destek hayali degil bir gercektir,bunu artik kundaktaki cocuklarin bilmesini birakin o dis destekler bunu saklamadan söylüyorlar,nedense bu söylenenleri duymak hic isimize gelmiyor.Tekrar edelim;*****,Ülke icindeki yolsuzluklari öne sürerek bunlari biz üretiyoruz sonrada dis gücler diye bahaneler uyduruyoruz demek gerceklerin inkari ve dis destegin savunulmasidir.

saygilarla

Olmadi galiba, gene soralim. Neden Demirtas serbest birakildi??? Bu soruyu sorarken hemen onu veya PKK'yi destekliyoruz anlami cikartmaya kimse kalkismasin. Biz hesap soruyoruz, cünki o kadar kan dökülüyorve burada bazilar bu kan dökümünden kazanc sagliyor. Mademi suclu neden ceza almadan kurtuluyor ve sadece askere gönderilmekle yxetiniliyor??? Neden bu sorulari sorunca bazilari gocunuyor anlamiyorum dogrusu. Tabiiki soracagiz, acaba burada dami dsi etkenlerin parmagi var??? Ülkesini seven dogrulari bulmak icin mücadele eder, bazilarinin yanlisini kapatarak degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben farkli bir soru ile neden Demirtas serbest birakildi sorusuna cevap vermeye calisacagim;Neden 300 PKKli terörist serbest birakildi?Bu sorunun cevabini biliyorsaniz veya neden serbest birakildiklarinin gerekcesini biliyorsaniz Demirtas'inda neden serbest birakilip sadece askerlik yapmasina karar verildiginin cevabinida bulmus olursunuz.

Soru sorarken objektif kalarak sorulursa daha yararli olur kanisindayim,bir tarafi suclayip suclu olanlari sucsuz gösterme cabalari sadece ortami bulandirmaktan öte gecmez.Türkiye Cumhuriyeti yasalarina göre askerden kacmak askere gitmemek icin düzenler uydurmak suctur bu Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olan herkes icin gecerlidir,hal böyle olunca adinin Demirtas veya baska bir isim olmasi ceza kapsamini degistirmiyor,konuya bu anlamda yanit aramaya calisin.Dolayisiyla Demirtas'in serbest birakilip sadece askerlik yapmasi onun icin bir lütuftur.Diger yanda varsa kanunsuzluk ve yolsuzluk bunlarin arastirilmasi tabiiki gereklidir,bu konuda susmak ise o kanunsuzluklara ve yolsuzluklara canak tutmak demektir.******

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

verilebilecek engüzel karar verilmiş. Demİrtaş, 88/2 tertip askerlerle birlikte acemi eğitimini tamamladıktan sonra PKK ile mücadele için Güneydoğu’da görevlendirilecek. öğrencilik yıllarında terör örgütüne yardım ve yataklıktan hapis yatmıştı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

verilebilecek engüzel karar verilmiş. Demİrtaş, 88/2 tertip askerlerle birlikte acemi eğitimini tamamladıktan sonra PKK ile mücadele için Güneydoğu’da görevlendirilecek. öğrencilik yıllarında terör örgütüne yardım ve yataklıktan hapis yatmıştı.

gercekten Demirtas'in PKK ile mücadele icin Güneydogu'da görevlendirilip araziye cikartilacaginiza icten inaniyormusunuz???

Rüyaler sadece uykuda gercektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben farkli bir soru ile neden Demirtas serbest birakildi sorusuna cevap vermeye calisacagim;Neden 300 PKKli terörist serbest birakildi?Bu sorunun cevabini biliyorsaniz veya neden serbest birakildiklarinin gerekcesini biliyorsaniz Demirtas'inda neden serbest birakilip sadece askerlik yapmasina karar verildiginin cevabinida bulmus olursunuz.

Soru sorarken objektif kalarak sorulursa daha yararli olur kanisindayim,bir tarafi suclayip suclu olanlari sucsuz gösterme cabalari sadece ortami bulandirmaktan öte gecmez.Türkiye Cumhuriyeti yasalarina göre askerden kacmak askere gitmemek icin düzenler uydurmak suctur bu Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olan herkes icin gecerlidir,hal böyle olunca adinin Demirtas veya baska bir isim olmasi ceza kapsamini degistirmiyor,konuya bu anlamda yanit aramaya calisin.Dolayisiyla Demirtas'in serbest birakilip sadece askerlik yapmasi onun icin bir lütuftur.Diger yanda varsa kanunsuzluk ve yolsuzluk bunlarin arastirilmasi tabiiki gereklidir,bu konuda susmak ise o kanunsuzluklara ve yolsuzluklara canak tutmak demektir.******

saygilarla

Dikkat ederseniz sorularim farkli degil, bilhassa ülkemizdeki terörle mücadele ile bire bir aynidir. ok haklisiniz 300 PKK li terörüst neden ve nasil birakildiysa Demirtas olayida aynen öyledir. Ben ve benim gibi cok az arkadas bunu cevabini devamli verdik, ama dikkate alinmadik. Bazilari güldü gecti ve bazilarida ülkeyi karaliyorsunuz diye camur atti. bakin arkadasim tekrarlayayim önceki cevaplarimi. Türkiye PKK'ya karsi sizin, benim ve aslinda ülke insanlarimizin anladigi ve istedigi anlamda savas vermiyor. Bizler hepimiz aslinda ülke sevdalisi olarak bu terörün bitmesini istiyoruz. Ama bizi yönetenler ve diger unsurlarin amaci bana göre baska oldugu icin yillardan beri sadece göstermelik bir mücadele ile bizleri oyaliyorlar ve hatta burada yasadigim gibi birbirimize dsürüyorlar. Örnek olarak, bizler burada birbirimizi ya PKK yanlisi yada irkci olarak niteliyoruz. Kim kazaniyor bu olaydan, sadece savas isteyen kesimler. PKK ile ülkeizdeki cikar cevreleri, malesef bunun icinde en fazla payi olan devlet görevlileri, mafya, ceteler ve rantcilar danisikli dövüs yapiyorlar. Bir taraftan ülke kaynaklari ve insanlari har verilip harman sürülürken, diger taraftan bazi siyasiler prim kazaniyorlar, rantcilarin cebi doluyor, ceteler icin meydan bos oluyor. Bu anlamda bizler hala sorunun cözümsüzlügünü disarida ariyoruz, ben bunun yanlis olduguna dikkat cekiyorum. 10 yil hapis cezasi icin yargilanan birisini sadece askerlik yaptirarak serbest birakilmasi olayin ne derece vahim oldugunu göteriyor. Bun sen veya ben yapsam görürdük adalet neymis. Bir terörüst veya onun destekcisi demekki senin veya benim gibi normal vatandastan daha degerliymis.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"DTP'li Demirtaş tahliye edildi 28 Nisan 2008

Sahte çürük raporu davasında yargılanan DTP Genel Başkanı Demirtaş ve 52 sanık tahliye edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi, DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu ?askerlikten kurtulmak için hile yapmak? suçundan yargılanan 52 kişinin tahliyelerine karar verdi."

Bu haber bugünki Hürriyet internet sayfasindan alinti yapilmistir. Herkesin hatirlayacagi gibi sinir ötesi harekatin basladigi döneme rastlayan bir operasyondu ve Dmirtas'in devleti aldattigi haberleri ortalikta yayiliyordu. Ve en az 10 yil hapis cezasi alacagi öne sürülüyordu. Bu gün ögreniyoruzki bu sahisla beraber yargilanan 52 kisi daha tahliye ediliyor. Neden diye sorzúyoruz hakli olarak. Nasil oluyorda medyada bu kadar öne cikartilan bir operasyonun sonucu tahliye ile sonuclanabiliyor? Haksiz yeremi yargilandilar sorusu aklimiza geliyor. Benim aklima daha degisik kötü seyler geliyor. Ben idaa etmistim, Türkiye PKK ile gercek anlamda savas yapmiyor. Bunlar danisikli dögüs yapiyorlar ve bu cirkin savastan mafya, ceteler, sahte vatanserver politikacilar ve rantcilar kar sagliyor. Olan ülkemizin tüm insanlarina ve kaynaklarina oluyor. Simdi soruyorum, Demirtas'ida mi ABD veya AB zoruyla serbest biraktilar??? Eger öyleyse vay halimize. Yok degilse nasil serbest birakilabiliyor, eger gercekten sahte rapor yaptirdiysa???

Bizler devletin yanlislarini elestirirken terörüst veya PKK detekcisi olarak suclaniyoruz, ama PKK nin hala soluk alamsina müsaade edenler ve Demirtas'i serbest birakanlar nedense en azindan benim kadar kötü olmuyorlar.

Artik gercekleri görmenin zamani geldide geciyor bile. Sorunumuzu yillardan beri idaa ettigimiz gibi dis kaynakli olarak degil kendimiz istemedigimiz icin cözmüyoruz, cünki icimizdekiler bu yaradan kendilerine ilac üretiyorlar ve bizleri birbirine düsürüyorlar.

Hepimiz biliyoruz ki yaşadığımız topraklarda iki şey vardır ki zamanı gelince derin abilerimiz hortlatıverirler o hortlakları; "İrtica" ve "Terör"?

Milliyetçiligi körüklemek ve Faşizanlaştırmak için 301 üzerinden yapılan kışkırtmaları halkın bilinçsiz - bilinçli duruşu sayesinde bir işe yaramayınca -şuan öyle görünüyor- devreye hortlaklardan birisi giriverdi; Terör.(irtica soslu)

Rant Saglamanın En ****** Hali ! KAN VE GÖZYAŞI BEZİRGANLIĞI?

Bir süredir Ankara'da dedikodu mahfillerinde çok 'derin konular' müzakere ediliyormuş...

Kim bu 'gözlerden uzak', Türkiye siyasetine ilişkin 'derin' hazırlıklar yapanlar diye baktığımızda, tanıdık bir 'TAYFA' ile karşılaştık.

'Siyasi ve Toplumsal istikrar'ı bir türlü içine sindiremeyen, bu yüzden de gözünü 'sandık dışı' arayışlara dikmiş tayfanın üyelerinin sayısı aslında???????..

Bunlar henüz çekirdek kadro?

Sanırım 80 yıllık sistemin ALTIN VURUŞÇULARI?

'POSTMODERN DARBE' döneminde göz yaşartıcı bir performans sergileyen(!) '28 Şubat beşlisi'ndeki bazı sendikaları da eklerseniz 'derin ittifak' için karada ölüm yok demektir.

Sadece hesaplayamadıkları "heybette küçük" bir eksiği var?

Tayfanın finansörleri; Nonoş politakacılar, yarı aydınlar, boş 'ulusalcı' azınlıklar gerçekten 'umutsuz' bir vak'a gibiler?

"FİTNE FÜCUR TAYFA" hırıl hırıl hırlayarak, dizginsiz, eğersiz DİYAR'da fink atarlar?

Bunların arasında diplomatik dokunulmazlığı olan öyle bir uluslar arası casus vardır ki sormayın gitsin?.

Korkanın önündeki ardına düşer. Dünya hırsları yüzünden sapıklığa teslim olan dünyada da helak olur, ahirette de?

SÖZ UZAR GİDER?

Elhasıl;

Dostlar?!

Dar"ün Nedve vakti geçmiyor mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.