Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ben Üstünüm, çünkü Türk'üm

suheda

Önerilen İletiler

koskoca ismet özeli delilikle itham edenlerde oldu ya.. yok dincilik yapmış yok ırkçılık.. şu önyargıları bir kenara bırakıp sözüne dikkat etmek varken, manayı takip etmek varken; koskoca ismet özelin keyfiyetine varmak varken bu çekememezlikte nesi? programda ki 2. 3. sınıf yazarlar bile sus pus ismet özeli dinlerken, burada hitler ile kıyaslanıyor.. gülerim ben buna..

BEN TÜRK DEDİYSEM EĞER

Türkler dediğimde göndermelerim

Süprüntüleri şırfıntıları hamamoğlanlarını

Kapsadı kapsayacak

Sanıyorsan yanılırsın

Türklük şiir

Türkün eni Türkün boyu

Müslümanlığı kadar

Baksan bulacak mısın

Koskoca İstanbul’da

Nef’î diye bir semt

Ama Bayram Paşa var.

İsmet Özel

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne güzel iste,siz anlamissiniz Ismet Özel'in ne büyük oldugunu,yazdiniz ve onun ne demek istedigini acikladiniz ya simdi herkes ögrenmis oldu Ismet Özel'in büyüklügünü.Herkes anlayamaz böyle seyleri.

saygilarla

ben sizin tam olarak ne anladıgınızı anlamadım.

:)

selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

koskoca ismet özeli delilikle itham edenlerde oldu ya.. yok dincilik yapmış yok ırkçılık.. şu önyargıları bir kenara bırakıp sözüne dikkat etmek varken, manayı takip etmek varken; koskoca ismet özelin keyfiyetine varmak varken bu çekememezlikte nesi? programda ki 2. 3. sınıf yazarlar bile sus pus ismet özeli dinlerken, burada hitler ile kıyaslanıyor.. gülerim ben buna..

:)

Şu birilerini üstün ilan edip biat etme zihniyetinden bir kurtulsa memleket insanı.

Beşere Allah'a tap demişler. Beşer ne görse tapmış der atalarımız.

arkadaşımızın 2. 3. sınıf dediği yazarlar İsmet Özel'in aksine hiç anlamadıkları halde şiir yazmaya kalkmıyorlar. İsmet Özel'de şiirini yazıp hiç anlamadığı halde tarihçi kesilmeye çalışmasaydı böyle komik duruma düşmezdi.

Ama memleketimizde iddia ettiğinin ne kadar gerçek dışı ne kadar saçma olduğunun pek bir önemi yok. Nasılsa bir sahiplenen çıkar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsmet Özel:

"Ben üstünüm çünkü Türküm."

Hitler:

"Germen ırkı üstün ırktır."

Mussolini:

"İtalyan ırkı soyludur."

Allah:

"İsrail oğulları üstündür"

Bilimselci:

"Bütün insanlar eşittir, kardeştir."

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

********** ve işleri güçleri çelme takmak olan ayak takımının pek sanmıyorum şiir yazabilme meleikesi gelişmiş olsun.. yok yani öyle belirli bir kalıba sığdırmak istemem insanları sen şairsin sus konuşma demek veya sen yazarsın kafiyeli konuşma ne anlarsın şiirden demek istemem ama bi faik bulutu şiir yazarken düşünemiyorum bile..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...İstiklâl Marşı, Türkiye’de istiklâl elde edildikten sonra bu başarının kaymağını yiyenlerin beğenmediği bir metindir. İstiklâl Marşı’nı , baş üstünde tutanlar sadece İstiklâl Harbi’nin kazanılmasından dolayı kendine bir vatan temin etmiş olanlar, vatanına kavuşmuş olanlardır. Ve İstiklâl Marşı hep bu insanların gösterdiği titizlikle yaşayagelmiştir. 1982 anayasasının 3. maddesinin 3. bendinde yazılı, Türkiye Devleti’nin milli marşı “İstiklâl Marşı”dır, yazılı. Kanunlar önünde böyle garantili bir yerimiz var, İstiklâl Marşı Derneği olarak. Ama işin aslı bu değil. Bir kere, istedikleri halde İstiklâl Marşı’nı değiştiremiyorlar. Mesela bağımsızlık marşı diyemiyorlar. Kurtuluş marşı da diyemiyorlar. İstiklâl Marşı, İstiklâl Marşı’dır, başka bir adı yok. Ama İstiklâl Harbi’nin adını değiştirebiliyorlar, dikkat ettiğiniz gibi, bazıları bağımsızlık savaşı diyor, kurtuluş savaşı diyor falan filan. Hatta milli mücadele de deniliyor.

Bize göre İstiklâl Harbi’nin adı da tektir. O ne bir kurtuluş savaşıdır, ne de bağımsızlık savaşıdır. Neden değildir? İstiklâl Harbi’ne kurtuluş savaşı demek isteyenler şöyle bir ilave yapmak istiyorlar. Diyorlar ki, saltanattan, hilafetten kurtulduk. Ama bu İstiklâl Harbi’dir kurtuluş savaşı değildir. Bağımsızlık savaşı da değildir. Çünkü burası Yunanistan, Ermenistan, Gürcistan, Kürdistan, Irak, Suriye değil. Türkiye! Eğer bağımsızlık savaşı olsaydı ancak o ülkeler için bu ismi kullanmak mantıklı olurdu. Türkiye Türkiye’den bağımsızlığını almadı. Böyle bir saçmalık yok. Ama bu saçmalıkları bize, sanki saçmalık değilmiş, üstelik haysiyetli bir şeymiş gibi yutturuyorlar. Bunlara dikkat etmek üzere bu derneğin üyesiyiz.

İstiklâl Harbi verildi, bu neyin istiklâliydi, bunu anlamamız lazım. Eğer burası Bulgaristan olsaydı, ki birinci cihan harbine Bulgaristan ile aynı cephede girdik, ama 1914 yılında bugünkü batı sınırlarımız aşağı yukarı belliydi, tuhaf bir şekilde, Lozan’da Batı Trakya’yı topraklarımıza katamadık. Sebebi de, harp başladığında Batı Trakya’yı İstanbul yönetimi Bulgaristan’a bırakmıştı. Onun için müzakereler sırasında, Batı Trakya’da Türkler yaşıyor, dolayısıyla Wilson prensiplerine göre Türkiye sınırları içerisinde olması gerekir dediğimizde, karşımızdakiler dediler ki, siz onu Bulgaristan’a vermediniz mi zaten? O zaman öbürleri de yamuldular kaldılar.

İstiklâl Harbi neyin istiklâlini temin netti bize, bunu mutlaka bilmemiz lazım. İstiklâl Harbi bize İslam istiklâlini temin etti. Turancıların anladığı şekliyle Türk istiklâlini değil.....

İsmet Abi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

********** ve işleri güçleri çelme takmak olan ayak takımının pek sanmıyorum şiir yazabilme meleikesi gelişmiş olsun.. yok yani öyle belirli bir kalıba sığdırmak istemem insanları sen şairsin sus konuşma demek veya sen yazarsın kafiyeli konuşma ne anlarsın şiirden demek istemem ama bi faik bulutu şiir yazarken düşünemiyorum bile..

ama görüyoruzki işleri güçleri birilerine sataşmak, birilerine hakaret etmek olanlar bunu yapmaya yetecek kadar okuma yazma öğrenmişler :)

Faik Bulut şiir yazsa ne olur bilmem ama. İsmet Özel tarihçi kesilmeye çalıştığında olan ortada :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dayatılmış bir tarihin ötesinde bir tarih oldugunu bilmek gerekir.

''şimdiyi anlamak için geçmişin seferber edilmesi gerekir'' demiş Fernand Braudel..

egemenlerin, resmi ideolojinin istegine göre oluşturulmuş tarih anlayışına inat, gerçegi aramak zorundayız.

bir ulus yaratmaya çalışdılar...

resmi tarih efsaneler yaratarak, olmamışı olmuş, olmuşuda olmamaış olarak gösterir.

olanın bir kısmını öne alır, istemedigini geri plana atar veya yok sayar.

bütün resmi tarihler efsaneler üstüne kuruludur aslında, en azından gelişmemiş ülkelerde bu daha yogundur..

kontrol eden ülkelerin kontrol altında olan ülkelere ''tavsiyesi'' de olabilir..

resmi ideoloji türk siyasetini belirleyen en önemli kurumdur. resmi ideoloji sadece siyasetde degil, bilim, sanat, hukuk, yani anlayacagınız hayatın her alanında, önemli önemsiz belirliyor ve yönlendiriyor.

tarihi resmiyetin dışında okumak bugün için çok önemlidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.