Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İNKAR EDİLEMEZ NETLİKTE AHİRET İN İSPATI

Önerilen İletiler

Kapatalım gözlerimizi..şöyle on beş yirmi dakika kadar..hem gözlerimiz dinlenmiş olur :D hemde ahıreti deneyimlemiş oluruz..buyurun.. :D

On beş dakika sonra.. :D

Açtıkmı gözlerimizi tekrar..güzel.. :D gözler kapalı iken neler gördük neler..işte o gördüklerimiz bizim ahıretimiz..İÇ alemimiz bize sıkıntı veriyorsa yanıyoruz işte..daha ötesi falan ne olaki.. :D yoksa İÇ alemimizde korku şüphe telaşe,Cennetteyiz işte.. :D

Uzaktan kumandalı terapi..deneyenler..varmı İÇ alemimizde sıkıntı telaşe..yoksa İÇ,inizdeki güzelliklere daldınızda açmadınızmı gözlerinizi hala :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 78
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bir ateist size veya bana şöyle bir soruda bulunursa;

SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ BİR ALLAH VAR OLSA BİLE, BİR GÜN BENİ NASIL HESABA ÇEKEBİLİR, NASIL KARŞISINA ALABİLİR.

ÖLDÜKTEN SONRA BENİ HANGİ GÜÇ DİRİLTEBİLİR..?

Aklıbaşında olan hiç kimse tanrının varlığı yada yokluğuyla uğraşmaz.

Dinlerin hakim sınıflar tarafından bir sömürü amacıyla kullanıldığını biliyoruz.

bu nedenle tanrının senin deyiminle allahın varlığı yoktur.ve varsa ispatlamak senin vazifendir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir ateist size veya bana şöyle bir soruda bulunursa;

SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ BİR ALLAH VAR OLSA BİLE, BİR GÜN BENİ NASIL HESABA ÇEKEBİLİR, NASIL KARŞISINA ALABİLİR.

ÖLDÜKTEN SONRA BENİ HANGİ GÜÇ DİRİLTEBİLİR..?

Aklıbaşında olan hiç kimse tanrının varlığı yada yokluğuyla uğraşmaz.

Dinlerin hakim sınıflar tarafından bir sömürü amacıyla kullanıldığını biliyoruz.

bu nedenle tanrının senin deyiminle allahın varlığı yoktur.ve varsa ispatlamak senin vazifendir.

sevgili Selimcan,

Tanrının varlığı ya da yokluğunu ispatlama gayretleri hep boş çabalar olarak kalmaya mahkumdur... çünü ispatı diye bir şey olamaz... bu bir inançtır ve inançlar da birer kabuldür... hiç bir inancın ispatı olamaz... kalp sadece inandığı için tatmin olur o kadar...

fizik aleme ilişkin bilgilerin ispatı ve deneyi mümkündür, çünkü objektif kriterlere dayandırılabilir... matematik ve fizik gibi...

oysa fizikötesi aleme ilişkin kabullerin deneyi ve ispatı mümkün değildir... subjektif bir durum sözkonusudur...

Dinlerin hakim sınıfların sömürü aracı olduğu iddianıza gelince bu son derece zayıf ve mesnetsiz bir iddiadır...

çünkü tam aksine din, hakim sınıfların otoritesini, egemenliğini yıkmak için vardır... insanların iradesi üzerinde egemenlik kurmaya kalkan yeryüzü iilahlarının otoritelerini sarstığı içindir ki, dine ve peygamberlere ilk karşı çıkanlar hep hakim sınıflar olagelmişlerdir...

Tarih bunun örnekleri ile doludur...

Dine taraftar olanlar ise hep ezilenler ve hakkı gasp edilen halk yığınları olmuştur...

Din hakkında istediğiniz iddiada bulunabilirsiniz... Ama oun hakim sınıfların sömürü aracı olduğunu asla söyleyemezsiniz... Bunu söylemek çok büyük haksızlık ve adaletsizlik olacaktır...

selam ile ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu saydıklarımızın hiç birini kullanmadan ve ihtiyaç hissetmeden tüm okyanus ile iletişim kurabilmiş olmayı başarabilen balinalar

bize bir şeyler öğretebilmeyi hak eder durumda olmuyorlarmı..?

Öncelikle belirtmeliyim ki ; (sorduklarınız hep aynıdır, milyon kere milyonu da çarpsanız, yine aynı şeyi, yani MATEMATİK i ispat eder.)

peki anladım

demekki

hayvanlar insanlardan çok daha zeki ve akıllı yaratıklardır, insanlar sadece onları taklit ediyorlar, onlar kadar kafaları çalışmıyor, bütün dünyayı ele geçiren hayvanlardır, uzaya çıkan hayvanlardır, o kadar akıllılardırki bunları başarabiliyorlardır.

bir matematik işlemini yapabilen bir insan aklını değil, matematiği ispat edebiliyor demekki

bir öğretmen öğrencilerine not vermek için, onları sınav yapıyor, amaç ne ? öğrencilerin akıl ve zeka seviyelerini değil matematiği ispat etmek, kim matematiği ispat ederse öğretmen ona başarılı not veriyor !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki anladım

demekki

hayvanlar insanlardan çok daha zeki ve akıllı yaratıklardır, insanlar sadece onları taklit ediyorlar, onlar kadar kafaları çalışmıyor, bütün dünyayı ele geçiren hayvanlardır, uzaya çıkan hayvanlardır, o kadar akıllılardırki bunları başarabiliyorlardır.

bir matematik işlemini yapabilen bir insan aklını değil, matematiği ispat edebiliyor demekki

bir öğretmen öğrencilerine not vermek için, onları sınav yapıyor, amaç ne ? öğrencilerin akıl ve zeka seviyelerini değil matematiği ispat etmek, kim matematiği ispat ederse öğretmen ona başarılı not veriyor !

saygılar

Ben hiç içinde böyle ifadeler bulunan, (hayvanlar daha zekidir aya çıkmıştır, ve bizi ve dünyayı ele geçirmiştir.)

cümleler kurduğumu hatırlamıyorum, lütfen siz hatırlamam için yardımcı olurmu su nuz.

Örnekte ki siz iseniz; öğretmen in size e not vermesi, sizin akıl ve fikir ve şuur sahibi olduğunuzun kesin bir ispatı mı dır.

ya da herhangi biri ben Sınav da yüz üzerinden yüz aldım demek ki; akıl ve fikir ve şuurum u bilimsel metod ve deneylerle ispatladım.

diyor ise ,

Bu siz ce bilimsel bir kesinlik arzeden ve deneyler yolu ile elde edilmiş, ve de labarotuar da kanıtlanmış, ve de net bir ispat mı dır.

Bunların hiç biri değildir ; Tam olarak şudur ;

Sadece çok iyi bir çalışma nın sonuçları ve başarıları hakkında, toplumsal bir analiz dir.

Hala, bana ya da bu tartışmayı izleyen herhangi birine; Aklınızı ispat Edemediniz...

Saygılarımla.Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili Gülbudak,

inancınız fizik aleme ait bir duruma yönelik bir şey değil... siz fizik ötesi ayrı bir aleme inanıyorsunuz...

her iki alemin de kendine has kuralları ve kaideleri var...

mesala bu aleme ait F= m*a kuralı genel geçerken, fizik ötesi alemde bu kuralın olup olmayacağını, işleyip işlemediğini bilmiyoruz... matematik kuralı olarak 2 ile 2 yi çarpıp 4 sonucunu bu alemin bir kuralı olarak hesaplamanız mümkündür.. Ama sizin ispat etmeye çabaladığınız o öteki alemde bu kuralların geçerli olup olmayacağını bilmiyoruz... hatta kuralların ve kaidelerin pek farklı olacağına inanıyoruz....

Peki farklı bir alemin varlığını bu aleme ait fizik kuralları ve matemetikle nasıl ispatlayacaksınız ?

Bilim hiç şüphesiz bu alemin kuralları ve kaideleri çerçevesinde işleyecektir... Bilimin imanı ve dini olmaz çünkü... bilime iman rolü biçmeye kaşkışırsanız bu da olmaz... inandığınız şeyleri bilime onaylatma ya da bilime ispatlatma gayretine düşerseniz, birileri de kalkar, inandığınız şeyleri bilimle çürütmeye kalkışır... Bilim bilim gibi, din de din gibi olmalı...

İnançlarımızı bilimle ispatlamaya kalkışırsak, bilimi tabulaştırmış, ve beliki de putlaştırmış oluruz...

buradaki çok insan sizin matematik bir formül gibi bir ispat yoluna gitmenizi bekliyor... İnandığınız şeyleri, kimyasal formüllerle, matematik formüllerle ispat etmenizi istiyor... oysa inançların bu türden ispatı olabilseydi, inanç olmazlardı zaten öyle değil mi ??

selam ile..

Tabii ki de, Haklısınız.

Ben zaten ALLAH ı ispat ettikten sonra AHİRET e ispat a kalkıştım ve de reddedilemez ve de edilemiyor olarak başardım.

Yoksa zaten ALLAH yoktur diyen birine,

''Tamam kardeş ALLAH (haşa) yok diyelim ama bari ahirete inanın.''

demek ahmaklığında bulunmadım.

''ALLAH VAR, AHİRET YOK'' denemez...

Ben tam olarak bunu ispat ettim, kimse de aksini söylemedi, böyle birşeyin olabileceğini, hiçbir şekilde açıklayamadı.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben hiç içinde böyle ifadeler bulunan, (hayvanlar daha zekidir aya çıkmıştır, ve bizi ve dünyayı ele geçirmiştir.)

cümleler kurduğumu hatırlamıyorum, lütfen siz hatırlamam için yardımcı olurmu su nuz.

insanların aya çıkmasının sebebi nedir ?

neden maymunlar çıkamıyor ?

ikisi arasındaki fark nedir ?

bari buna direkt cevap verin !

birde şu konuda anlaşalım önce

akıl nedir ?

Örnekte ki siz iseniz; öğretmen in size e not vermesi, sizin akıl ve fikir ve şuur sahibi olduğunuzun kesin bir ispatı mı dır.

ya da herhangi biri ben Sınav da yüz üzerinden yüz aldım demek ki; akıl ve fikir ve şuurum u bilimsel metod ve deneylerle ispatladım.

ben akıl ve şuuru ispatlamak için bu örneği vermedim ki !

siz dedinizki 2x2 yi doğru hesaplayabilen bir insan matematiği ispatlamış olur dediniz, aklını değil !

ben bu çıkarımınıza bir örnek verdim. Demekki öğretmen öğrencilerine bir matematik sınavında matematiği ispatlamak için not veriyor dedim.

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanların aya çıkmasının sebebi nedir ?

neden maymunlar çıkamıyor ?

ikisi arasındaki fark nedir ?

bari buna direkt cevap verin !

birde şu konuda anlaşalım önce

akıl nedir ?

ben akıl ve şuuru ispatlamak için bu örneği vermedim ki !

siz dedinizki 2x2 yi doğru hesaplayabilen bir insan matematiği ispatlamış olur dediniz, aklını değil !

ben bu çıkarımınıza bir örnek verdim. Demekki öğretmen öğrencilerine bir matematik sınavında matematiği ispatlamak için not veriyor dedim.

saygılar

Yahu arkadaşım ben burada İman Hakkında her soru ya cevap verilir, iddasında bulunuyorum

ve de bunu cevapladığım bütün sorularla ispatlıyorum.

Siz ise bana ,

İnsanlar neden aya çıkmışlar diye soru yöneltiyorsun,

Ben iyice karıştırmaya başladım, ben hiç ASTRONOMİ UZMAN ı yım, diye bir idda da bulunmadım ki.

Sadece İman hakkında her soruya cevap verebilirim , diyorum,

Şimdi biz neyi tartışıyoruz,

Görüyorum ki,

siz aklınızı, NEİL ARMSTRONG aya çıkmıştır, demek ki ben akıllıyım, diyerek ispat etmeye çalışıyorsunuz.

ve neredeyse 1 HAFTADIR bana,

KEDİ ile, KALEM TUTMAK İLE, ASTRONOT İLE, Aklınızı bir türlü ispat edemiyorsunuz.

Kabul ediyorum; KEDİ den ASTRONOT a büyük bir ilerleme kaydettiniz ama;

ne yazık ki hala AKLINI ZI ispat edemediniz.

Ve hala kabul etmiyorsunuz ki;

Bilimsellik ile, Deneylerle, Tezler ile hiçbir şekilde AKIL ispat edilemez. (sadece beyin ispat edilebilir.)

Saygılarımla Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kabul ediyorum; KEDİ den ASTRONOT a büyük bir ilerleme kaydettiniz ama;

ne yazık ki hala AKLINI ZI ispat edemediniz.

büyük bir ilerme kaydettiğime göre, demekki o soruları boşuna sormuyorum !

Bilimsellik ile, Deneylerle, Tezler ile hiçbir şekilde AKIL ispat edilemez. (sadece beyin ispat edilebilir.)

Akıl nedir ?

siz, aklı elle tutulur bir şey sanıyorsanız, bilim bunu kesinlikle ispat edemez, çünkü akıl bir tanımdır bir ölçüdür, insanların öğrenme ve uygulama yeteneğinin göstergesidir.

siz şimdi bana

aklını ispat et derken, öğrenme ve uygulama yeteneğini ispat et diyorsunuz anlam olarak

yani siz bana bir şey öğretip bende o öğrendiğim şeyi size sonuçlandırınca aklımı ispat etmiş oluyorum !

yani kelime anlamı olarakta akıl bir madde değildir, size çıkarıp aklımı veremem yani bu sadece bir ölçünün tanımıdır.

bu nedenle, sizin bana "aklını ispatte görelim" gibi yaklaşımınız, zaten bilimsel olarak mümkün değil.

akıl gerçek olan bir olayın tanımınıdır, nedir bu gerçek ? öğrenme ve uygulama yeteneği !

ortada bir delil var nedir o delil ? insan,

peki yapılacak deney nedir ? öğrenme ve uygulama gücünün sorgulanması

çocukların bu gücü ile yetişkinlerin bu gücü arasında bir fark var mıdır ? evet dağlar kadar fark vardır

akıl öğrenip uygulayarak gelişir

bu nedenle sizin ahiretin ispatı ile, aklın ispatın arasında hiçbir benzerlik yok !

çünkü deneylenecek bir şey yok !

ahiret hakkında okyanustaki kum tanesi kadar bile bir veri yoktur

bu kadar bile bir veri yokken sizin ahiretin ispatını reddedilemez şekilde yapmanız, gerçekten hayalden öteye gitmez, gitmedide zaten !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

büyük bir ilerme kaydettiğime göre, demekki o soruları boşuna sormuyorum !

Akıl nedir ?

siz, aklı elle tutulur bir şey sanıyorsanız, bilim bunu kesinlikle ispat edemez, çünkü akıl bir tanımdır bir ölçüdür, insanların öğrenme ve uygulama yeteneğinin göstergesidir.

siz şimdi bana

aklını ispat et derken, öğrenme ve uygulama yeteneğini ispat et diyorsunuz anlam olarak

yani siz bana bir şey öğretip bende o öğrendiğim şeyi size sonuçlandırınca aklımı ispat etmiş oluyorum !

yani kelime anlamı olarakta akıl bir madde değildir, size çıkarıp aklımı veremem yani bu sadece bir ölçünün tanımıdır.

bu nedenle, sizin bana "aklını ispatte görelim" gibi yaklaşımınız, zaten bilimsel olarak mümkün değil.

akıl gerçek olan bir olayın tanımınıdır, nedir bu gerçek ? öğrenme ve uygulama yeteneği !

ortada bir delil var nedir o delil ? insan,

peki yapılacak deney nedir ? öğrenme ve uygulama gücünün sorgulanması

çocukların bu gücü ile yetişkinlerin bu gücü arasında bir fark var mıdır ? evet dağlar kadar fark vardır

akıl öğrenip uygulayarak gelişir

bu nedenle sizin ahiretin ispatı ile, aklın ispatın arasında hiçbir benzerlik yok !

çünkü deneylenecek bir şey yok !

ahiret hakkında okyanustaki kum tanesi kadar bile bir veri yoktur

bu kadar bile bir veri yokken sizin ahiretin ispatını reddedilemez şekilde yapmanız, gerçekten hayalden öteye gitmez, gitmedide zaten !

saygılar

Teşekkürler,

Size katılmamak mümkün değil nihayet aklınızı deneylerle ispat edemeyeceğinizi kabul ettiniz,

İtiraf ediyorum, biraz uğraştırdınız ama, sonunda bir yere varabildik, ikimiz de anladık ki,

Somut kavramlar bilimsellikle ispat edilir,

Soyut kavramlar orantı kurarak, ya da algısallık la ispat edilir.

Muhtemelen şimdi, günlerce sürecek bir tartışma daha başlayacak aramızda.

Somut ispat edilir, ama soyut ispat edilmez diyeceksiniz tahminimce. (yanılıyorsam düzeltin)

Ben farklı bir şey demiyorum ki ,

İspat edilemeyeceğine, bilimsellik yolu ile olmak şartı ile katılıyorum. Yani bilimsel olarak mümkün değildir diyorum.

Şimdi anlaştıkmı (anlamıyorum ya, neden bir müslüman la bir ateist anlaşamazlar bir türlü anlamıyorum inanın)

Zaten ben hiçbir yerde işte size deneyler le kanıtlanmış olarak AHİRET İN İSPATI demedim ki.

Tıpkı sizin aklınızı bilimsellikle ve deneylerle ispatlayamıyor ama bunu bir şekilde izafi ve felsefi kavramlarla açıklayabiliyor olmanız gibi,

Ben de AHİRET i aynen bu şekilde ispatlıyorum.

Yoksa bunu yapabilmek yalnızca sizin imtiyazınızda mı..?

Ben sizin yapabiliyor olduklarınızı yapabilmekten bir şekilde mahrum mu ediliyorum.

(İbrahim Tatlıses in dediği gibi BEN İNSAN DEĞİLİMİYİM)

(inanın benim bu tartışmanın sonunda biraz da gülmeye ihtiyacım var.)

Saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili TARAFSIZ diyorsunuz ki ;

Çok basit bir soru,

Diyelim ki; benim ispatım hayal den öteye geçemez.

Bunu kabul etsek dahi;

Bir insan, yani bizzat ben, HAYAL imi ispat edemezmiyim.

İlla da başa dönüp HAYAL ine de bize DENEY lerle ispat edebilirsiniz, yoksa bunu bile İNKAR ederim mi diyeceksiniz.

o kadar da değildir artık. Artık en azından bunu söylemeyeceğinizi umuyorum.

Demek oluyor ki benim HAYAL den öte geçemeyen İSPAT ım;

HAYAL in de var olduğu gerçeği gibi bir geçekmiş.

Yani deneyler yapmıyor olsam da bir İSPAT mış...

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Size katılmamak mümkün değil nihayet aklınızı deneylerle ispat edemeyeceğinizi kabul ettiniz,

aklımız bilimsel deneylerle kolaylıkla ispat edilir. (İspat edilemeyeceğini kabul etmediğimi nereden çıkardınız anlamadım)

akıl : kısaca öğrenme ve uygulama becerisi

yani bilimsel olarak bir deney yapıp, bir nesnede öğrenip uygulama becerisi olup olmadığını (akıl) öğrenebiliriz. Bundan daha kolay ne varki !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aklımız bilimsel deneylerle kolaylıkla ispat edilir. (İspat edilemeyeceğini kabul etmediğimi nereden çıkardınız anlamadım)

akıl : kısaca öğrenme ve uygulama becerisi

yani bilimsel olarak bir deney yapıp, bir nesnede öğrenip uygulama becerisi olup olmadığını (akıl) öğrenebiliriz. Bundan daha kolay ne varki !

saygılar

öyle ise ne duruyorsunuz,

sizi kim tutuyor,

bunu neden 1 haftadır yapamıyorsunuz,

Benim ispatımı beğenmiyen biri olarak neden sizde ispatlarım dediğiniz AKLINI zı ispat edemiyorsunuz.

Yine kedi ye mi döneceksiniz ,

Ben kediden farklıyım demek ki akıl lıyım mı diyeceksiniz..?

Saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öyle ise ne duruyorsunuz,

sizi kim tutuyor,

bunu neden 1 haftadır yapamıyorsunuz,

öğrenme ve uygulama yeteneğini anlattım ya işte

akıl : öğrenme ve uygulama yeteneğidir

birine bir şey öğretirsiniz o kişi onu doğru şekilde uygular ve akıllı olduğunu ispat etmiş olur, bundan daha basit ne varki

ama siz ahiret hakkında okyanustaki kum tanesi kadar bile delil gösteremediniz

ve hala gösterememeye devam ediyorsunuz

ben size deneyleyecek bir malzeme sunuyorum, yani beyin (insan) onu akıl konusunda istediğiniz gibi deneyeleyip akıl sahibi olduğunu öğrenebilirsiniz.

ama siz bana ahiret konusunda hiç bir ispat sunumuyorsunuz

Şimdi; bu ZAT nasıl ve neden olduğu anlaşılamaz bir şekilde sizi kapı önüne koyuveriyor. Defediyor.

Böyle bir şey olur mu, Bunu yapmak O ZAT a yakışırmı,

Reddedilemez netlikte ahiretin ispatına bakın :

ahiret : dünyadan sonra yaşanacak olan sonsuz alem !

Allah bizi kapının önüne koymaz bu ona YAKIŞMAZ, demekki ahiret vardır ve kesin olarak kanıtlanmıştır !

Aklın ispatına bakın birde

akıl: öğrenme ve uygulama becerisi

Öğrenme ve uygulama yeteneğini ölçebilmek için, bir insana bir şey öğretirsiniz yada bunu kendisi öğrenip uygular, ve o insan o şeyi doğru bir şekilde uygulayınca akıl sahibi olduğunu ispatlamış olur !

eğer bu öğrendiği şey çok çabuk bir şekilde kavranıyorsa, gelişiyorsa ve üzerine kendinden yeni doğrular eklerse buda onun zeka derecesini gösterir,

yani bu göstergeler gerçektir ve direkt olarak deneyleyebiliyoruz.

gördüğünüz gibi ahiret ve akıl arasaında hiçbir benzerlik yokken

ben size "ahiret hakkında hiçbir kanıt delil yok, bugüne kadar böyle veriye ulaşılamamış, dolayısıyla i ispat edilememiştir " diyorum

sizde

"bana aklınızı ispat edin öyleyse" diyorsunuz (ki bunun deneyini açıkladım)

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öğrenme ve uygulama yeteneğini anlattım ya işte

akıl : öğrenme ve uygulama yeteneğidir

birine bir şey öğretirsiniz o kişi onu doğru şekilde uygular ve akıllı olduğunu ispat etmiş olur, bundan daha basit ne varki

.

.

sizde

"bana aklınızı ispat edin öyleyse" diyorsunuz (ki bunun deneyini açıkladım)

Dogan Agabey ; Resmen kelime oyunu yapiyor.

Akil , şuur , İzan ı ispatlamamızı istiyor,

(TARAFSIZ net bir şekilde açıkladı. Bunlar beyin in bir faaliyeti. O KADAR)

Doğan ağabey, topu taca atmadan,

Karar verme yeteneği ,

Risk alma becerisi,

Hızlı okuma yeteneği

Foroğrafik hafıza

3 boyutlu düşünebilme.......( gibi sayısı coğaltılabilecek bi sürü beyin Faaliyeti sayılabilir)

Bunların da ispatını isteyecen mi.

Yoksa.... Bak ispat edemediniz.. Ahiret ve Allah var mı diyecen.

Topic i ilk açtığınızdan beri okuyorum.

Sizin bişey ispat etmek gibi bir amacınızın olmadığına karar verdim.(Kendimce)

Bisürü hikaye anlatıyorsunuz.

Saraylar efendiler... Kovulmalar... Tavuk...

Sonra.....

İste Allah var.

Oldu mu be Doğan ağabey.

İste bu yuzden Allah / Ahiret VAR dediğiniz cümlenin yerinde.

Biri de ...

İste bu yuzden Allah / Ahiret YOK dese.

Sizin İspat Güme gider.

O cümleler bişeyi ispatlamaz ki.

Onlar hikayedir.

Benzetmedir.

Yıl 610 da bana anlatsaydınız....

yada 632 de.

Hakikaten mi yaa derdim.

Sizin Beyninizi ınanmaya zorlamanız... Ve kendi beynininizi İknaya çalışmanızdan ÖTEYE geçmez.

Zaten ispat ettiğiniz bişey yok.

İnkar edilemeycek şekilde ispat ettim demeniz.

Siz hakkaten .... İspat ettiğinize inanıyormusunuz...

PES YANİ.

Oysa ben...

Sizin inandığınız hikayelerin temelini anlatsam....

O inanışlarınızın nerden geldiğini anlatsam.

Beyninizi özgür bıraksanız ne iyi olurdu.

Saygılar

Pthygorass

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili phtygorass öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Yorumlarınız ile bize katılmış olmanız adına size Teşekkürler imi sunuyorum.

Ve şimdi kimsenin benden beklemeyeceği üzere bir İTİRAF ta bulunuyorum ;

Ben körü körüne kafamda canlandırdığım algısallık lara inanan bir bağnaz değilim ve de tahakküm ediyorum ;

Ve de diyorum ki;

Sevgili phtygorass ın tespit ini, ve mantığı nı inkar edemem, ve de aynen kabul ediyorum.

Bunun la birlikte kendisinden de anlayış ve objektif lik bekliyorum.

Şöyleki;

Ben deneylerle bilimsellikle AHİRETİN İSPAT ı var dememişim.

Bunu bir şekilde ispat edebilirim demişim. Lütfen yazılarımı okuyunuz.

Yine tekrar ediyorum;

Ben ; Duyguların, Hislerin, İçgüdülerin ispat edilebileceği şekilde (sadece bu kadar) bilimsel deney ve analizler olmaksızın,

AHİRETİ İSPAT EDEBİLİRİM ve de ETTİM.

Ben mutlaka AHİRET i ispat etmek için, hamster cinsi bir kobay faresi mi bulmak zorundayım.

Ya da en azından, şurada anlaşalım;

Eğer yeryüzündeki soyut hiçbir kavram, yani madde olmayan hiçbir şey ispat edilemez diyor iseniz,

Öyleyse boşa konuşmuş olmazmıyız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncesi ve Sonrası..

Evveli ve AHIRİ..

AHİR..Sonra..sonrası..kimin sonrası tartışılıyor..İNSAN,ın..

Evveli varmı İnsanın..önce bunu bir anlayalım..sonra bu günü,yani ZAHİRİ,ni anlayalım..Ahiri kendiliğinden anlaşılacaktır.. :D

Eveli İnsan

Zahiri İnsan

Ahıri İnsan

Batını İnsan..gerisi koskocaman bir YALAN..

Evelim babam ve anam..zahirim BEN :D ..Ahırim Oğullarım..Batınım ise İÇsel,düşünsel alemim..batıni yani İÇsel alem,düşünsel alemimiz için Ahıret yurdu diyebilirsiniz..ispatıda mümkündür,deneyimlemekte mümkündür..yani Ahırete gidip gelmekte mümkündür..deneyin isterseniz.. :D

Hayal ettiğiniz,size öğretilmiş Ahıret yerine,kendi ahıretinize kavuşun..hemde Ölmeden :D bu gezegende..

Nasılmı..sadece gece yatmadan önce gün içerisinde ne hergelelikler yaptığınızı,nelerin size azap ve sıkıntı verdiğini yatağınızda gözler kapalı iken bir daha yaşayın..tabi en önemli şartı SAMİMİ ve dürüst olacaksınız kendinize..herkesi kandırabilirsiniz fakat kendinizi asla..bunuda göz önüne alarak bir kaç gece aksatmadan bu terazi nizamı kurun..buda mahşeriniz ve hesap gününüz olsun Ahıretinizde :D

Yaşanan güzellikler gün içerisindeki,bunlarda sizin Cennetiniz olsun ahıretinizde,gözleriniz kapanınca gece yatağınızda :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncesi ve Sonrası..

Evveli ve AHIRİ..

.

.

.

Yaşanan güzellikler gün içerisindeki,bunlarda sizin Cennetiniz olsun ahıretinizde,gözleriniz kapanınca gece yatağınızda :D

Sevgil dayı ya,

Binlerle sayılan, Teşekkür lerimi Sunarım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:

Saygılar.

EVET

Arkadaşlar bu gece huzurlu ve rahat bir uyku uyuyacağım.

Artık Anlaştık Değilmi..?

Benim bilimsel deneylerle ahiretin varlığını ispat etmeye çalışmadığımı,

İnsan da ki Tüm duygu ve his lerin denylenemez fakat inkar da edilemez, ve de ispat edilebilir olduğu gibi,

Evet tıpkı bunun gibi , benim de bu yolla AHİRET İ İSPAT etmeye çalıştığımı herkes anladı değilmi..?

Lütfen ; bunu da kabul etmediğinizi, hatta bir Müslüman ın ispat a çalıştığı hiç bir şeyi de kabul etmeyeceğinizi söylemeyin, olurmu.

Teşekkür Ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet tıpkı bunun gibi , benim de bu yolla AHİRET İ İSPAT etmeye çalıştığımı herkes anladı değilmi..?

O yolla, sizin yol birbirine benzemiyor, biri gerçeklerden biri hayallerden oluşuyor !

bize mutlak gerçeği anlattıysanız anlaşmamıza gerek yok, çünkü gerçek gerçektir

ama anlatmadığıza göre, anlaşmamız için bir nedende kalmadı !

sagılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O yolla, sizin yol birbirine benzemiyor, biri gerçeklerden biri hayallerden oluşuyor !

bize mutlak gerçeği anlattıysanız anlaşmamıza gerek yok, çünkü gerçek gerçektir

ama anlatmadığıza göre, anlaşmamız için bir nedende kalmadı !

sagılar

Anlaşmamız için sebep yok mu..?

Olsun Varsın, inan hiç dert değil ,

samimiyetimle söylüyorum;

TARAFSIZ gibi bir arkadaş ile münazara da bulunmak bile, beni mutlu ediyor.

Keşke her ateist O nun gibi TARAFSIZ ve ÖnYargısız ve Nüktedan olabilse,

O zaman dünya daha yaşanılası bir yere dönüşürdü...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVET

Arkadaşlar bu gece huzurlu ve rahat bir uyku uyuyacağım.

Benim bilimsel deneylerle ahiretin varlığını ispat etmeye çalışmadığımı,

İnsan da ki Tüm duygu ve his lerin denylenemez fakat inkar da edilemez, ve de ispat edilebilir olduğu gibi,

Lütfen ; bunu da kabul etmediğinizi, hatta bir Müslüman ın ispat a çalıştığı hiç bir şeyi de kabul etmeyeceğinizi söylemeyin, olurmu.

Teşekkür Ederim.

Rahat uyu Doğan abi.. :) hepimiz anladık seni.. :) dayı gibi bir Adem anlayabildiyse..gerisini merak etme :D

Eminim,ki senin İmanından kimse şüphe etmez burada..ve burada bulunanlardanda sen şüphe etme.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.