Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'NDE SALDIRI

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

komplo teorileri bazen gün gibi ortada duran faili aklamanın ötesine gitmez. Kim yapmışsa yapmış taşeronu ortadadır. Taşeronların üssü ve merkezide ortadadır.

hani hep şu konulur "memleketimiz karıştırmak isteyen dış güçlerin işi" iyi güzelde. bunların tetikçileride hep bir partiden çıkıyorsa. işin komiği bu partide kendini "memleketimizi karıştırmak isteyen dış güçlerin işi" diye savunuyorsa olan budur dediğim gibi.

Birazda bunların işbirlikçileri kim. Tetikçileri kim. Kim onlara hizmet ediyor. Kim yardımcı oluyor. bunlara bakalım. "memleketimizi karıştırmak isteyen dış güçler" gibi adresi belirsiz noktalara mektup yollamayalım sürekli.

Her olayda bu söylem sıkıyor. Çorum katliamı? Memleketi karıştırmak isteyen dış güçlerin işi. camiye bombayı atan kişi alman, ingiliz değildi. Maraş katliamı "memleketimizi karıştırmak isteyen dış güçlerin işi" cami hoparlörlerinden "ümmeti muhammed cihada" diye çağrı yapanlarda amerikan, italyan falan değildi. Belediye hoparlörlerinden şurada toplanın diye anons yapanlarda. Kanlı Pazar. "Memleketimizi karıştırmak isteyen dış güçlerin işi" valla "kadıköyde kuran-ı kerim'i ateşe verdiler, camilerde toplanın cihada hazır olun" diye sür manşetten bas bas bağıran gazeteler washington post yada le monde değildi. Malatya zirve yayınevi katliamı. "Memleketimizi karıştırmak isteyen dış güçlerin işi" adamların boğazını kesenlerin arasında arap, brezilyalı, irlandalı falan yoktu. Onların cebine harçlık koyan, telefonda onlarla sohbet edenlerin arasındada. Hrant dink suikasti? "Memleketimizi karıştırmak isteyen dış güçlerin işi" vuran italyan değildi. Eline silahı tutuşturan alman değildi, ailelerine para veren parti avusturya dan bir siyasi parti değildi.

Emperyalizmin ne olduğu ve neler yaptığını zaten herkes biliyor. Onun yerli işbirlikçileri tasmalı uşaklarını es geçmek anti emperyalistlik olmuyor.

yok o zaman PKK'dan da bahsetmeyelim. "Memleketimizi karıştırmak isteyen dış güçlerin işi" diyelim olsun bitsin.

bekir. bir adresin yok mu? bravo :). Adamın o ildeki her etkinliğinde en önde yürüdüğü. uyuşturucudan, tacize, gastpan, darpa kadar bir sürü sabıkası olduğu halde yöneticilerinin yanından ayrılmadığı parti zaten adres falan olamaz.

Bu bir çaba mı yanılma mı? Bir siyasi partinin üyeleri kurulduğu günden beri yaptığı şeyi yapıyor. Ancak silahlı saldırganlardan birisi bu sefer kameraya yakalandığı için. En niyetli gazeteler bile "karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası" diyerek geçiştiremiyor. bu sefer da vinci şifresi tadından teoriler başlıyor.

Az yukarda şu aşağıdakileri söylemişim...Da vinci tadına bir türlü ulaştıramadığım ve komplo teorisi tadına da ulaştıramadığım bir eylemi yorumlama çabalarım. Nihayetinde bir suçlu adresi gösteremiyorum. Tüm komplo teorileri öyle midir? Komplo teorileri bazen suçlu göstermek bazen de suçluyu temizlemek için yapılır diyenlere; ben ikisi içinde yapmıyorum. MHP milliyetçisi değil hatta islam nazarından baktığımızda MHP'nin anlayışından nefret ederim. Bu eylemi islamcılar da yapmadığına göre kimseyi savunacak bir yanım yok...O halde, niye sürekli atıp tutuyorum.

Bir bilebilsem ah...bilebilsem...İsteyenlere Müslüm Babadan...

Bu kadar keskin bir akıl yürütme yapamayorum ben maalesef...Okuyan düşünen milliyetci insanlara saldırının hep belli bir yerden geldiğini düşünmüyorum. Üniversite içinde okuyan bir tane MHP'li gördünüz mü diye sormuşsunuz...Çooook diye cevap verebilirim. Milli laik okullarda okuyan gençlere hep bu kesimden saldırı geldi demişsiniz. O, okullarda herkes okuyor. Kendilerine de mi dövdüler...Olabilir...Genellemeler konusunda biraz fazla ileri gitmişsiniz gibi geldi...Bu kadar celallenmek iyi değil...

Hem olay, hem de şu andaki yargı süreci bizleri endişelendirebilir ama tespit yaparken olayın tüm vechelerini düşünmek zorundayız da...

Bir MHP'li yapmamıştır demiyorum, MHP'nin Milliyetçilik anlayışını da bir türlü sevemedim. Yani en azından gözlerden uzak, kuytulardaki milliyetçilik anlayışını sevmedim...Veya MHP'lilerin kuytulardaki kafatascı anlayışlarını diyelim. Ama, MHP'nin bu eylemden ne kazanacağını da düşünmüyor değilim. Yani, bu eylemi gerçekleştiren MHP neyi amaçlamıştır dediğimde birşey çıkmıyor ortaya. O zaman her zaman yaptığım akıl yürütmeyi yapıyorum.

En fazla kim kara girmiştir...MHP'nin karşısında kim varsa o...CHP demiyorum...Alın size bir komplo teorisi daha...Ülkü ocağına üye olabilirsiniz birileriyle kolaylıkla resimde çektirebilirsiniz...Onlar adına eylem de yapabilirsiniz...Bir adam (bu adam) bu kadar ileriyi hesaplayabilir mi? Hesaplayanlar var da...Bu olay öyle bir olay değil...

O kameralar yok mu...Onlar olmasaydı hiçbir şey aydınlanmayacaktı ve alnında zülfikarlı bir adam gençlerin üzerine kinini kusmuş olacaktı...

Ben, henüz bu konuda bir karar ver/e/bilmiş değilim. Geçmişte bazı mafya milliyetçilerinin yaptıklarına şahit oldum. Hem MHP'li hem mafyalı bu insanların neler yapabileceği hakkında bir bilgim var. Ama geçmişte bunları yapabilirlerdi o halde bu olayı da onlar gerçekleştirdi diyemiyorum maalesef...

Bu adam, fazla belli, fazla ortada, fazla fakir bu eylem için...KİM YAPTI *** BUNU...NİYE YAPTI

Ne çaba, ne yanılma...

MHP'yi savunmak bana düşmez...Ben, kendi bakışımla olayda bir takım eksiklikler gördüğümü beyan ediyorum. Bu olay İslamcıların üzerine kalmalıydı dedim ilk başta. Hatta niye Yenişafak illaki birşeyi kanıtlamaya çalışıyor diye de sordum. Ve, defaatle o kameralar işi karıştırdı dedim.

CYRANO, deliller bu kadar ortada olduğunda ben şüphelenirim. Hepimiz Amerikan filmleri seyretmişizdir. Bazen deliller yön göstermek için ortaya bizzat suçlu tarafından konulur. Ve o kadar çabuk bulunur ve o kadar gözünüzün içine sokulur ki; başka suçlu arayamazsınız. Ama yanlış suçluyu yakalamışsınızdır veya suçsuzu...

Bu adam öyle midir? Her maşa aynı zamanda o suçun failidir. Bu adam kesinlikle suçludur. MHP; eğer suçlu olmasalardı il teşkilatı görevden alınmazdı.

Siz suçluyu ve adresi bulduğunuzu söylüyorsunuz. Aferin. Benim aklım o kadar basmıyor ve ben doğrudan bulmuyorum. Fazla komplocu bir adamım.Yani komplo teorilerini dikkatle izleyen diyelim. Bu olaydan en fazla MHP etkilenecek, adamın herkesle fotografı olacak, o kadar bariz şekilde kameralara yakalanacak, orda kamera olduğunu bilip yine doğrudan kalabalığın üzerine ateş edecek...Bu herif, ajan provakatör olmasın..

Bu adamlara en ağır ceza verilmelidir ama arkasında bir güç varsa onlarada bu ceza verilmelidir. Bu, MHP'de olabilir başkaları da...Ortada çok enteresan bir provakasyon var. Üniversiteler karıştırılmak isteniyor. O kadar basitçe görebiliyoruz karıştırma çabalarını. İyi de, MHP'nin bundan çıkarı ne...Yoksa bu safdirik herif kendi namına mı bir eyleme girişti...Ha, şu söylenebilir; MHP'nin (veya içerisinden bazı zevatın) bu zamana kadar gerçekleştirdiği bazı eylemlerde bir çıkarı yoktu o sebeple bunda da olmayabilir...Bu kadar saf değilim...

Bu konuda benim kafam karışık. Sizin değilmiş. Bunda anlaşamadığımız bir nokta yok sanırım. Ben, bu adamın MHP adına iş yapabilecek biri olmadığını düşünüyorum. Silahı yöneltme tarzını da kurşunları cebinden tek tek yerleştirmesini de (ayrı bir şarjörünün olmadığını bilerek) dikkate aldığımda; acaba bireysel bir vakıa mı diyorum...Yani fazla ortada, fazla kimsesiz, fazla fakir bir eylem...Ve dahası çabucak yakalanması...

Bu adama MHP bir iş yaptırmış olsaydı yakalanması biraz zor olurdu diyorum.

Şimdi MHP'yi şunla suçlayabiliriz. Bu kadar gözüdönmüş bir adam partinin il teşkilatından yöneticiler ile nasıl resim çektirebilir. Yukardan beri düşündüklerimi boşa çıkartan bir soru işte budur.

Kafamdaki soru işaretleri bunlar. Sizin çözdüğünüz olaya göre: Bu eylemi MHP bu adama yaptırtmıştır. Bu yüzden MHP suçludur.

Bir Amerikan filminde Avukat; Müvekkilin ne kadar kötü bir adam olduğunu jüriye anlatır. Jüri çok kötü etkilenmiştir. Müvekkil de rengten renge girmektedir. Ve Avukat Jüriye; Müvekkilimi kötülüğünden veya geçmişteki hayatından dolayı yargılamayacaksınız. Bugün burada bulunmamızın nedeni; Müvekkilim bu eylemi yapmış mıdır yapmamış mıdır? der...

Geçmiş günümüze ışık tutabilir ama bazen de günün üstünü örter...

Saygılar CYRANO...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 79
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

bir sürü akil yürütmede bulundum diyorsun tamamda bu anladigim kadar akil yürütmek degilde savunma gibi olmus bir yandan Akp yi sürekli savunmanin yaninda ??? bir yandan belli cetelerin her dönem yaptigi bugünde hic bir degisim göstermeden kaldiklari yerden devam etmelerini??? savunman veya olayi carpitmaya calisman biraz tabiki tuhaf kaciyor... sonra bu kadar net herkesin görebilecegi bir parti binasini istedikleri gibi kullanan baska kimseler varmi?? parti binasindan cikacaksin biryerlere saldiracaksin ve gayet rahat sekilde o parti binasina geri döneceksin.. bunlar yasanmadimi bugün gelinen nokta o günlere tekrar geri dönmeye calismak olmuyormu.. iste bunlari dikkat cekiyoruzki böyle seyler bir daha olmasin elinde satir elinde silah bu ülkenin degerlerini avlama olmasin!!! kafatascilik olmasin,,

o dönemde 80.darbesinde dagilan bu kafalar tekrar canlanmasin tabiiki o dönemde bazilari kendilerini yeni kapi bulmakda da gecikmedi,, o gecikmeyen kafalarda baska bir parti hayranligi noktasinda !!! Danıştaya saldıran kafalar.... yaratti ??? o kafalar ne istiyor faso seriat yeterki faso olsun,, o tetikci ne diye haykirdi basbakana ??? onuda sen bir zahmet ekle!!!

Bu ülkede kadınlar yogun bir şekilde siddete ve saldırıya maruz kalıyor, öldürülüyor ve buna birçok kisve bulunuyor... erkekler kendini hak buluyor???? neden sayin kara bekir madem hukukcusunuz??? bu gücü tetikleyen bir sürü etkenler var öyle degilmi ???? burda milliyetciligi tekrar vurgulaya biliriz öyle halkin degerlerini sahip cikmak!! nasil sahip cikiyor ... yozgatda hayatin darbesini yiyen masum kadinlara,, ortami bozuyorlar diye namus bekciligine bürünerek sokak a iniyor .. ne adina devleti adina,, ülkede genelevleri devletin izniyle calıstırılmiyormu.. evet birileri cok güclü sekilde milli duygulari kullanip terör estirirse birileride kalkip bu cesareti kendinde bulabilir.. nede olsa bunlar natasa...

Efendi Türkler

Kimseyi bir olaydan kurtarma derdinde değilim. Yazımı yanlış anlamışsınız o kadar. AKP'nin konu içerisinde ve benimle tartıştığınız esnada ne gezdiğini anlayamadım onu da belirteyim. Olayı çarpıtmaya çalışmamın tuhaflığına değinmişsiniz. Bu çarpıtmak değildir çarpıtmanın sözlük anlamına bakmanızı rica ediyorum. Kafa karıştırmak gayretinde değilim benim kafamda yerine oturmayan taşlar var olayla ilgili ben onlara değindim. Siz de kendi yorumunuzu koyarsınız olur biter. Tetikçinin başbakana haykırma nedeni hakkında bir fikrim yok, ne dediğini de bilmiyorum. Siz eklemeye zahmet edin isterseniz.

MHP'nin önceki yaptığı eylemlerde failler kolay kolay yakalanmaz, kendilerini gizlerlerdi. Bu adam fazla önde. Demek ki, bu olayda bir değişiklik var. Herşey değişiyor...

MHP'lilerin yaptığı diğer eylemler veya milliyetçi geçinenlerin neler yaptığı/yapabileceği tartışma alanım dışında. Yukarda başka birşeyler demiştim. Bu işin arkasında bir örgütlenme varsa; bu faili bulamayabiliriz, silah kurusıkı çıkar, dosya ilerlemez, istenilen evraklar gelmez, adli tıpta takılmalar olur demiştim. Adam yakalandı.

Örgütlenme konusunda ilk mesele adamın yakalanması. Arkasında bir örgüt olmadığını düşündürdü bu olay bana. Bu kez, mahkemenin yayın yasağı koyması kafamı karıştırdı. Niye yayın yasağı koyuyorsun amacın ne...Bu kez de, bir örgütlenme korkusu aldı beni.

Basitçe akıl yürütmeden evvel ben bazı verileri konuya ekliyorum ama siz dikkat etmiyorsunuz...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Az yukarda şu aşağıdakileri söylemişim....

.

.

.

Geçmiş günümüze ışık tutabilir ama bazen de günün üstünü örter...

Saygılar CYRANO...

ilk defa mı bir ülkücü üniversite öğrencilerine saldırıyor ? ilk defa mı silahla saldırıyor ? yoksa 1970 ten beri mi?

Ömer Ulusoy ülkü ocaklarına ve mhp camiasına aykırı bir tip mi? Yoksa ülkü ocaklarında böyle tiplerden bolca bulabiliyor musunuz ?

Memlekette tanınan uyuşturucu kaçakçıklarının , silah kaçakçılarının, mafyacı, çeteci bozuntularının %90 ının üyesi yada ilişkide olduğu bir partide mi ömer ulusoy ajan provakatör ?

Ömer Ulusoy tek başına mı gidip yapıyor o işi. Yoksa ülkü ocaklarından gelen onlarca arkadaşıyla beraber mi? Ömer Ulusoy tek silah kullanan mı o gün orada. Yoksa yine kendisi gibi ülkü ocakları mensubu başka bir şahıs daha mı ateş ediyor? Sadece ömer ulusoyda mı silah var ?

böyle bir adamla mhp yöneticileri nasıl fotoğraf çektirirmiş. Yaşar Öz, Alaattin Çakıcı, urfi çetinkaya, haluk kırcı, mehmet ali ağca, oral çelik, nuri ergin gibi daha yüzlerce katil, mafya, uyuşturucu silah kaçakçısı bilmemnesi ile hiç fotoğraf çektirmiyorlardı ya. Hayret nasıl çektirmişler ömer ulusoyla.

Ülkü ocaklarına mensup yüzlerce kişi üniversiteyi basıyor. iki tanesi ateş ederken kameralara yakalanıyor. sorgularda üstünde silah olan başkalarınında olduğu anlaşılıyor.

bazende komplo teoriciliği ayan beyan ortada olan şeylerin üstünü örtmek için kullanılır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ilk defa mı bir ülkücü üniversite öğrencilerine saldırıyor ? ilk defa mı silahla saldırıyor ? yoksa 1970 ten beri mi?

Ömer Ulusoy ülkü ocaklarına ve mhp camiasına aykırı bir tip mi? Yoksa ülkü ocaklarında böyle tiplerden bolca bulabiliyor musunuz ?

Memlekette tanınan uyuşturucu kaçakçıklarının , silah kaçakçılarının, mafyacı, çeteci bozuntularının %90 ının üyesi yada ilişkide olduğu bir partide mi ömer ulusoy ajan provakatör ?

Ömer Ulusoy tek başına mı gidip yapıyor o işi. Yoksa ülkü ocaklarından gelen onlarca arkadaşıyla beraber mi? Ömer Ulusoy tek silah kullanan mı o gün orada. Yoksa yine kendisi gibi ülkü ocakları mensubu başka bir şahıs daha mı ateş ediyor? Sadece ömer ulusoyda mı silah var ?

böyle bir adamla mhp yöneticileri nasıl fotoğraf çektirirmiş. Yaşar Öz, Alaattin Çakıcı, urfi çetinkaya, haluk kırcı, mehmet ali ağca, oral çelik, nuri ergin gibi daha yüzlerce katil, mafya, uyuşturucu silah kaçakçısı bilmemnesi ile hiç fotoğraf çektirmiyorlardı ya. Hayret nasıl çektirmişler ömer ulusoyla.

Ülkü ocaklarına mensup yüzlerce kişi üniversiteyi basıyor. iki tanesi ateş ederken kameralara yakalanıyor. sorgularda üstünde silah olan başkalarınında olduğu anlaşılıyor.

bazende komplo teoriciliği ayan beyan ortada olan şeylerin üstünü örtmek için kullanılır.

CYRANO, söylediklerimi tamamen yanlış anlamışsın ya,aşkolsun...

SAYGILAR, Kardeşim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Akdeniz Öğrenci Yurdu'nda 4 Nisanda, yerleşkede de 6 Nisan'da karşıt görüşlü öğrenciler ve dışarıdan gelen kişiler arasında yaşanan olaylarla ilgili davaya Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Ömer Ulusoy'un avukatı Ayhan Atasayar savunmasında, 45 sanığın yargılandığı davada tutukluluğu devam eden tek sanığın müvekkili olduğunu belirterek, Ulusoy'un tahliyesini talep etti.

Basında üniversitedeki olayların başlangıcının sürekli Ömer Ulusoy olarak gösterildiğini savunan Atasayar, “Oysa ki Ömer Ulusoy'un fiili, olayları bitiren bir vukuattır. Başlangıç değildir. Ömer, olaylar daha da kötüye gidebilecek noktadayken ileriye götürülmemesine yol açmıştır. Akdeniz Üniversitesi güvenlik görevlilerinin yapmadığı görevi, Ömer Ulusoy yetki gasbı yaparak, bu fiile neden olmuştur” diye konuştu.

Avukatın bu savunması, duruşma salonundaki bazı avukat ve dinleyicilerin gülüşmelerine neden oldu.

Bu ülke böyle bir yer oldu son zamanlarda. İlhan Selçuk'un Cumhuriyet'i bombalattığına, Mumcu'yu solcuların vurduğuna, AKP'nin laik ve demokratik cumhuriyetin savunucusu olduğuna, Ömer Ulusoy'un koruyucu/önleyici güç olduğuna inanılabiliyor artık. Herkes istediğine inanır oldu aslında. Adalet hak hukuk kalmayınca herkes kendi yargılamasını kendisi yapıp, kendi hükümlerine inanır oldu.

Başka başlıklarda bir-iki arkadaşınızla tartışıyoruz, "insanları etiketlemeyin" diyorum. Fakat onlar da bahsettiğim bu döngünün içerisinde, düşünmeden-üretmeden-nasıl duydularsa öyle yorumluyorlar olayları ve insanları. Aşağı mahallede bir yalan söyleyip, yukarı mahalleye varmadan inananlar topluluğuyuz artık.

Herşeye inanabilecek kadar zavallı ve yanlızız.

Tersine bir evrim geçiriyoruz ve beyin hücrelerimiz büyük bir hızla ölüyor olsa gerek. Düşünemiyoruz. Bu hızla gidersek 3 vakit sonra böyle şeylere inananlardan bir çoğu kendi adını bile hatırlamaz olacak :)

Allah korusun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.