Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

iki yil icersinde Türkiye bölünür!

politika

Önerilen İletiler

hadi ya bu millete bukadar deger veriliyomuydu sözüm ona göbegini kasıyan insanlar dien benim oyumla dagdaki cobanın oyu birmi diyen bukadarmı bu halkı seviyomus yaw abi hakkatten anlayamadım ***************

Daha açık bir biçimde alabilir miyim düşüncenizi ???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 101
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Inkarci ve asimileci bir toplum oldugumuz her gecen gün daha fazla gün önüne cikiyor. Türkye'de 70 milyonun üzerinde Türkiye vatandasi vardir, ama bunlarin icinde milyonlarcasida baska milletlerden. Bunu söylemek ve kabul etmek neden bölücülük oluyormus anlasilir gibi degil. Elimize ne geciyor o insanlarin varligini inkar edince??? Onlarin var olusunu kabul etmek bize ne zarar getirir? Aynisini ileriki zamanlarda Avrupa ülkelerinde yasayan bizim Türk vatandaslarina uygulansa ve onlarin kimlikleriuni unutmalari icin baski uygulansa ve o ülkenin vatandasligina gecmis olmalarina ragmen Türkce konusmalari yasaklansa nasil davraniriz acaba diye düsünüyorum. Oraölarda böyle bir seyin olacagini zannetmiyorum ama, genede bir ihtimal vardir diye aklima geldi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin bu tür aciklamalariniz bir sey ifade etmiyor. Olaylari ve ülkenin sorunlarini ne derece ciddiye aldiginizin bir göstergesi diye düsünüyorum. Yillardan beri o kadar insanlar ölüyor ve öldürülüyor, biz hala sorun yok dedigimiz gibi bir de dalga gecer gibi yazilar yaziyoruz.

Benim açıklamalarım bir şey ifade etmiyorda sizin ediyor öylemi?

Yıllardan beri ölen insanların ölüm sebebi kürt sorunundan dolayı değildir.Terör sorunudur terörün nedenide apaçık belli ve aşikardır..

Bu ülkede kürt sorunu yok kardeşim siz ne kadar var desenizde yok...Birilerinin kuklası haline gelmiş kendini bilmezlerin başka insanlara zorla empoze etmeye çalıştığı uydurmasyon bir problemdir kürt problemi..

Türkiye Cumhuriyeti hiç bir etnik kökeni asimile etmeye kalkmamıştır ben en azından Lazları çok iyi bildiğimden bunu söyleyebiliyorum siz neye dayanarak bu tip iddiaları ileri sürüyorsunuz..

"Türkiye Cumhuriyeti 7 bin kürt köyünü yakmışşş,dillerini konuşmaları yasakmışşşş,vergilere tabi tutulup onlara hiç bir hizmet gitmemişşşş,miş te miş.."

Kim inanır bu masallara,dün AB pkk yı terör örgütü listesinden çıkardığını açıklamış bizim dtp liler sevinçten neye uğradıklarını şaşırmış bir şekilde beyenatlar veriyorlar,tahrikmi istiyorsun ihanetmi görmek istiyorsun bundan daha net bir görüntü olabilirmi?

Merak etmeyiniz ölenlerin ne uğruna öldükleri ortadadır. Herkes de bunun bilincindedir. Bilincinde olmayanlar ise farklı açıklamalar peşinde koşmakta ve senaryolar üretmektedirler. Art niyet taşıyanlar da bu ikinci yolda ilerler.

Sorun var evet! Ama bunun adı "Kürt Sorunu" değil! Böyle diyerek kürtleri sorunlu ilan etmekten de vaz geçin. Haa bu arada, suhedanın da dediği gibi, sorunlu kürtler vardır, ama Kürt sorunu demek başka bir sorundur.

Sevgili Yarasa,benim bu ülkede sorunlu kürtler vardır sözüm bir genelleme değil,ilk önce buna açıklık getireyim,ben gerçekten bu ülkede vatanperver kürtler olduğuna inanıyorum..

Ama bunun yanında hemen her olaydan kendilerine pay biçip sokaklara ellerinde malum posterler ve dillerinde ki sloganlara dökülenler benim için sorunludur..

Bir insan dağa çıkıp yaşadığı ülkenin askeri ile çatışıyorsa sorunludur..

Bir insan şehrin orta yerine bomba atıyorsa ciddi anlamda sorunludur..

Bir insan yaşadığı ülkenin bayrağına saldırıyorsa sorunludur..

Bir insan hiç tanımadığı insanların emeklerine göz koyup arabalarını kundaklıyorsa sorunludur..

Bir insan bizden kesilen vergilerle maaş alıp mevki sahibi olup ardından tahrik dolu sözler ediyorsa sorunludur..

Hepsinden önemlisi bu ülkede binlerce insanın kanına girmiş hapisteki bir teröristi lider görüyorsa sorunludanda öte tüm çirkin vasıfları benliğinde barındırıyordur..

Israrla bu ülkede kürt sorunu vardır diyenler bende evet vardır,ama sizin anladığınız gibi değil işte şu yukarıda kısaca özetlediğim şekildedir diyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elimize ne geciyor o insanlarin varligini inkar edince???

Kimse kimseyi inkar etmiyor. Edemez de. Söylemlerimi nasıl algılıyorsunuz bilmiyorum ama, eleştirdiğim kesim TÜrkiye Cumhuriyetini inkar eden kesimdir. Kürtler dilleriyle kültürleriyle, gelenek ve görenekleriyle Türkiyede hiç de azımsanmayacak nüfusla yaşayan bir millettir. Bunu kimse inkar edemez; etmemeli de.

Ancak bu insanlar arasından, yine azımsanmayacak sayılarla, PKK gibi bölücü bir örgüte destek veriyorsa, bahar kutlaması bahanesiyle bayraklarının rengine bürünüp ortalığı toza dumana katarak birilerinin ölümüne sebep oluyorsa, kendi insanlarını temsil amacıyla TBMM'ye girip orada propagandalarına devam ediyorsa, bunları da o insanlar seçiyorsa burada nankörlük ararım. BU arada benim kendi çevremde çok sevdiğim saygı duyduğum kürt asıllı arkadalarım da var. Söylemlerimizden olmadık şeyler çıkarmayınız.

Örneğin, Suheda: "Sevgili Yarasa,benim bu ülkede sorunlu kürtler vardır sözüm bir genelleme değil,ilk önce buna açıklık getireyim,ben gerçekten bu ülkede vatanperver kürtler olduğuna inanıyorum.." demiş. Ben buna inanmakla kalmayıp bunu yaşıyorum.

Tekrar ediyorum, sert eleştirilerim "kürt halkının ezildiği, yok sayıldığı" bahanesi ile yapay bir "Kürt sorunu" yaratıp, "siz madem bizi saymıyorsunuz biz de toprakları böleriz" mantığını meşru kılmaya çalışan ve bu yolda bilerek/bilmeyerek ajitasyon ve propaganda yapan insanlaradır...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtler Avrasya’da boşuna kürek çekiyor

Gerçeklerden bahsedelim.Açılan konu ile ilgili bir kamuoyu yoklaması,anket sonucu verdim;konu zararlı kürtler zararlı türkler oldu(kısacası Türk milliyetciligi ve Kürt milliyetciligi arasinda bir fark var sadece.Biri ezen ulus digeri ezilen ulus milliyetciligi falan filan diye yazanlar var ) bu yazıyı onlara yazıyorum ...Ben aslen Abhazım yani Rusya Federasyonu kökenli(RF*) Adıgey diye bir boydanım neden yazıyorum bunları oraya geleceğim..

Benim T.C tabi olupda olmak istemeyen ayrı özerkliğe sahip olmak isteyen sözde aydın kürt vadandaşım üzerine acayip oyunlar daha evveldn beri uygulanmakta olup halen uygukanmaya devam ediyor amaç derenin taşı ile dernin kuşunu vurmak;özerklik isteyen kürtler şöyle bir hafızalarını kurcalarsanız;

Orta Asya ve Kafkasya`yı bakir ve yaşanacak bölge olarak gören özellikle Kürt ve Ermeni gruplar, Kafkasya`da yerleşmeye başladı. Özellikle Kafkas ve Türk asıllı halkların yaşadığı Avrasya coğrafyasında, RF`nun yanı sıra ABD ve Batılı ülkeler de hakimiyet mücadelesine giriştiler. Bu amaçla özerk Cumhuriyet ve Toplulukların kontrol altına alınmalarının kolaylaşacağı planlaması yapılarak, bölgede etnik bölücülük faaliyetleri yürütülmeye başlandı. Sovyetler Birliği`nin dağılması, uluslararası ilişkiler sisteminde önemli değişikliklere neden oldu. Ortaya çıkan özgürlük ortamı ve buna bağlı olarak gelişen bağımsızlık hareketleri, Orta Asya ve Kafkasya`da yaşayan çeşitli etnik gruplar arasındaki çatışmaları da su yüzüne çıkarmasının yanı sıra bölgeye yönelik göçlere sebep oldu.Özellikle Kafkas ve Türk asıllı halkların yaşadığı Avrasya coğrafyasında, RF`nun yanı sıra ABD ve Batılı ülkeler de hakimiyet mücadelesine giriştiler. Bu amaçla özerk Cumhuriyet ve Toplulukların kontrol altına alınmalarının kolaylaşacağı planlaması yapılarak, bölgede etnik bölücülük faaliyetleri yürütülmeye başlandı. Kafkas halklarının etnik çeşitliliği ve aralarındaki ihtilaflar da planlarını gerçekleştirmeleri için zemin hazırlıyor. Bu kapsamda, Orta Asya ve Kafkasya`da Kürt ve Ermeni göçü programı uygulamaya konuldu. Bu doğrultuda, Ukrayna ve Rusya`da Tehdit Altındaki Halklar Cemiyeti`nin yan kuruluş olarak İtalya üzerinden organize ettiği "Memorial" isimli "İnsan Hakları Örgütü", Kürtlerin Kırım`a ve Kafkasya`ya yerleşmesine destek sağlıyor. Orta Asya, Ermenistan, Tacikistan ve Baltık ülkelerinden, Adige ve Krasnodar başta olmak üzere RF`nun çeşitli bölgelerine ve Ukrayna`ya göç eden Kürt toplulukları, siyasi açıdan örgütlenerek, güçlü bir konuma ulaşmaya çalışıyorlar. Bu ülkelerin büyük medya organlarında, Kürtlerin `terörist ve tehlikeli unsur` olarak yansıtılmasından da rahatsızlık duyarak, bu tür faaliyetleri engellemeye çalışıyorlar. Diğer taraftan, Ukrayna ve RF, Kürt mekteplerinin açılmasını desteklerken, Kafkas halkları ile Kırım Tatarlarının milli mekteplerinin kapatılmasına yönelik çalışmalarda bulunuyor. Kırım ve Kafkasya`ya son yıllarda Türkiye vatandaşı ve PKK yandaşı Kürtlerin ilgisinde de artış gözleniyor.Buraya kadar yazılanlara birisi yalan desin ben bir daha bu foruma uğramayacağım(Bazıları bu beyanıma çok sevinecek eminim :D )Bulgaristan ve Romanya`nın AB yolunda adım atmasından sonra burada barınamayan PKK yandaşı Kürtlerin bir kısmı, işadamı statüsü ile Kırım ve Kafkasya`ya geldiler. Bunların bölgeye yerleşmeye çalışan Kürtlerden aldıkları destekle, PKK, bölgede hakimiyet kurma çabasını artırdı. Özellikle Ukrayna`nın Kiev, Donetsk, Kharkov, Odessa ve Kırım/Canköy bölgelerine yerleşen PKK sempatizanlarının da Türkiye karşıtı faaliyetlerine RF`nun destek sağladığı kaydediliyor. Türklerden haraç toplanıyor, basın organları vasıtasıyla Türkiye aleyhtarı propaganda faaliyetleri yürütmeye çalışıyorlar. Bazı şehirlerdeki postanelerden AİHM ve çeşitli kuruluşlara Türkiye`de tutuklu bulunan A. Öcalan`ın serbest bırakılması konusunda mektuplar postalanıyor. Diğer taraftan, terör örgütü PKK`nın Bağımsız Devletler Topluluğu bünyesindeki faaliyetlerinin Moskova`dan yönlendirildiği ve son dönemde Krasnodar şehrindeki faaliyetlerinin de önem kazandığı ifade ediliyor. Krasnodar Kobanski Üniversitesi`ne bağlı bir organizasyon olan Kafkasya Araştırma Merkezi, Krasnodar Eyaleti`ndeki Kürt, Ermeni ve Yunanlı gibi küçük halklar ve etnik gruplarının ulusal ve kültürel haklarının korunmasını amaçlayan raporları uluslararası ve federal organizasyonlara sunuyor. Geçmiş yıllarda Moskova`da bulunan ERNK (Kürdistan Ulusal Kurtuluş Cephesi) Temsilciliği kanalıyla sürdürülen bu faaliyetler, 1993 yılı sonlarında oluşturulan "Moskova Kürdistan Komitesi" kanalıyla kontrol ediliyor. Krasnodar Eyaleti`nde PKK adına para topladıkları da biliniyor. Bölgede siyasi faaliyet yürüten Kürtlerin organizasyonu "Ağrı Kürt Halkları Birliği" ile Ermenilerin organizasyonu "Amşen", Özerk Bölge statüsünü kazanmak için girişimlerde bile bulunuyor.Krasnodar ve Adıgey`e göç eden Kürt kökenlilerin artışı, bölgede yaşayan Rus ve Adıge halkı tarafından da tedirginlikle karşılanıyor. Kürtler, yaptıkları yerleşim başvuruları kabul edilmediği için geldikleri bölgelerde kayıt dışı ve kaçak olarak yaşamak zorunda kalıyor. Geçimlerini hırsızlık, gasp gibi yasadışı faaliyetlerle sağlayan Kürtler, sahip oldukları özel kültür, davranış ve gelenekleri sebebiyle yerel nüfusla uyum sağlayamıyor. Tüm bu olumsuzluklar karşısında bölgenin yerli halklarından olan Krasnodar`daki Ruslar da Kürtlere karşı, Adıge kökenlilerden yardım talep ediyor. Bu kapsamda, Adıge Slavyanları Birliği tarafından Ekim 2007`de yapılan açıklamada, Kafkas halkları ve Rusların, Adıge ve Kuban`a (Kuzey Kafkasya) yasalara uymaya özen göstererek, yerleşmeye çalışırken, Kürtlerin yasaları rüşvetle aşıp, yerleşmeye devam ettikleri ve bu nedenle, Rus nüfusunun giderek azaldığı açıklanarak, bu gidişatın durdurulması istendi.Diğer taraftan, Adigelerin % 24 gibi düşük bir nüfus oranında yaşadığı Adıgey`in Krasnodar`a bağlanması konusu da RF tarafından zaman zaman gündeme getiriliyor. Kürt göçünün hızlanması ile Adigelerin azınlık konumuna gelmesinden ve bu projenin işlerlik kazanmasından endişe duyan Adıgey Özerk Cumhuriyeti yönetimi, bu konuda önlemler almak için çalışmalara başladı. Sonuç olarak ben; Bugün Türkiye`de sorun çıkaran Kürtlerin, özerklik elde etme çabasına girişerek, yarın yerleştikleri topraklarının bölünmesine de zemin hazırlayacakları düşünüyorum,Ben en koyu kürtcünün bile güneydogudaki kürt devletine gidip yasayacaginainanmiyorum.Her türlü haklarina sahip olacaklarina ragmen.Nerden mi biliyorum, Izmir'de onlardan bolca var.Agizlarinda kürdistan kelimesi düsmez ama devlet kurulursa orada yasarmisiniz diye soruldugunda enayi miyim Izmir'è, Istanbul'a pasaportla gideyim derler. :D

Onun için bırakın bu safsatayı özerkliği burada kardeş kardeş yaşayalım...yok ezilen yok ezen..yapmayın ya..fazla detaya girmeyein bakın bakalım Türkiye de en çok para kazanan işadamlarından kaç tanesi kürt,veya hangi televizyonu açsanız radyoyu açsanız kürtçe türkü,karnınız açıkdı dışarıda yemek yiyeceksiniz gözünüzün ilişdiği ilk lokantaya bakın mutlaka G.doğu yemekleri Bundan daha fazla özgürlük mü olur ben bir Pılpırçıga ,bir abaza peyniri,Abaza mantısı istiyorum da 65 km yol yapıyorum... :)

Neşe ile kalın :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bagimsizligin üniter yapinin ne oldugunu bilmeyenler,bol keseden bahsis dagitir gibi,sadaka dagitmaya calisiyorlar,yemin ederimki burada Kürt kimligi üzerinde demokrasi tartismalari yapanlar ne demokrasinin anlamini ne asimilasyonun anlamini nede üniter yapinun ne anlama geldigini bilmekten hem acizler hemde bence bilincli olarak Sevr'i savunmaktadirlar.Mantiga bakin;Ne olurmus Kürt kimligi taninirsa.Kimlik tartismalarini bu ülkede baslatanlar bölücüler,AB ciler ve onlarin savunu8culari olmustur.Üniter yapida bir ülkede bir kimlik olur,o kimlikte o ülkenin kurulusuna adini vermis olanlarin kimligidir.Yüzyillardan beri bu ülkenin adi Türkiye'dir haliyle o ülkede yasayanlarada Türk denmesi dogaldir,simdi birileri kalkmis efendim,sadece Türk demeyin Kürtde densin,tamam diyelim,Lazda diyelim,Cerkez diyelim diyelimde nedir istediginiz bunuda aciklayin.Dilse dilinizi konusuyorsunuz,yemekse arkadasin dedigi gibi Türkiyenin dört bir tarafinda her kültürün yemegi yapilir ve herkeste yer,kimse bu kürt yemegi bu arap yemegi demez ve yer kardesim,nedir bu ülkeyle alip veremediginiz.Hem kendinizi PKK karsiti gösterirsiniz,hem kendinizi seriat karsiti gösterirsiniz hemde burada kalkip bilir bilmez yere yazi yazar resmen bölücükük yaparsiniz.Efendim Avrupada bunlr olsa ne olurmus.Ya sizin yere göge sigdiramadiginiz Almanya resmen asimilasyon siyaseti uyguluyor bunu neden inkar edersiniz,Almanlardan cikarinizmi var yoksa Almanyada yikici faaliyetlerinizi rahatca yapabildiginiz icinmi Almanya sevgisi sizi kaplamis.Biz cik iyi biliyoruzki Almanya,Isvicre,Fransa,Belcika Türkiye düsmani örgütlerin merkezi halindedir,bunlar yeni degil ta eskilerden beri var olan seyler.Yani burada PKK ya karsiyim,seriata karsiyim demekle is bitmiyor,önce yazdiklarinizda neyi hedef aldiginiza bir göz atin,kendi kendinizi inkar etmeyin onu birakinda biz yapalim,biz diyelim sizin PKK karsiti oldugunuzu,simdiye kadar öyle bir durum görmedik.Yani PKK ya karsi oldugunuzu ispat edenbir durumla karsilasmadik,aksine tüm yazdiklarinizla hem PKK yi savunmaktasiniz hemde Türk olmaya karsi acayip bir kininiz var.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürt sorunu yok, sorunlu kürtler var diyerek bugüne kadar ne elde ettik acaba??? Bölgenin insanlarini ciddiye almadigimiz icin, onlarin sorunlarina ve isteklerine kulak vermedigimiz icin 30 yili askin süreden beri binlerce insanimizi kaybettik ve milyarlarca dolar ekonomiye zarar verdik. Neden söyle bir kendimize sormuyoruz, diyelimki söylenen gibi kürt sorunu yok sadece sorunlu kürtler var, nasil oluyorda bu insanlarin sayisi azimsanamayacak kadar cok ve devamlida cogaliyorlar? Nasil bu sözde sorunlu kürtleri sorunsuz hale getiriz? Milyonlarca bölge halki "sorunlu halk" ise, onlari dislayarak ve cidiyetsizce yaklasarakmi yoksa onlarin "sorunluluklarini" irdeleyerekmi cözebiliriz. Nedense bizler sorunlara cözüm üreterek degilde korku ve dehset üzerine politikalar üreterek bu duruma geldik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar: Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur...

Olur mu demirefe vardır varrdııırrr :)

Yahu bunların amacı nedir anlamış değilim!

Şu söylemin bana kim mantıklı açıklamasını yapabilir (eğer ben yanlış anlıyorsam!)?

"Biz barış istiyoruz ama bizi kabul edin, kültümüzüle, dilimizle, geleneğimizle kabul edin"

Bu söylem şu anki ülkemiz şartlarında hiç de gerçeği yansıtmayan, insanların kafalarında (ve özellikle yurtdışında) kürtlerin ezildiği resmini yaratmaya çalışan ajitasyondan başka bir şey değildir!

Son iki yılda öyle olaylara şahit oldum ki, kimse beni kürtlerin ikinci sınıf görüldüğüne, ezildiğine inandıramaz!

Ezilen ve hor görülen Türklerdir ona kalırsa, kürtler tarafından...

Belki çok iddialı bir cümle ama, gördüklerim bana bunu öğretti.

Size küçük bir örnek:

Devlet kadroları... Kadrolaşma... Cemaat gibi...

Bunlarda hem alevilik için olanına hem de kürt milliyetçiliği adına yapılanına şahit oldum.

Nerede kadrolaşıyor ve adam kayırıyor? TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin kadrolarında!

Ama sorarsanız devlet onları eziyor!

Bu ne yaman çelişkidir be???

Bir taraftan eziliyoruz diyeceksiniz (veya ezildiklerini savunacaksınız), bir taraftan her fırsatta TC devletini kötülemeye çalışacaksınız, bir taraftan o devlet kadrolarında kadrolaşacaksınız ve cemaat ilişkilerine gireceksiniz, bir taraftan PKK yı haklı bir tepki olarak göstermeye çalışacaksınız (hatta bazılarınız destekleyecek), bir taraftan vs.vs.vs.vs; bunun da adına insanca yaşam, emek, halkların kardeşliği, demokrasi diyeceksiniz! YEMEZLER!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir döneme kadar inadina KÜRT yoktur, hepsi dag Türk'üdür diyorduk ve sonunda tutmadi Kürt'lerin varligini kabul ettik, simdi de Kürt sorunu yok diye kendimizi gülünc duruma düsürecek bos bos laflar söylüyoruz. Yani acikcasi INKARCILIK kemigimize kadar islemis durumda ve inkar ette sonu ne olursa olsun mantigiyla hareket ediyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir döneme kadar inadina KÜRT yoktur, hepsi dag Türk'üdür diyorduk ve sonunda tutmadi Kürt'lerin varligini kabul ettik, simdi de Kürt sorunu yok diye kendimizi gülünc duruma düsürecek bos bos laflar söylüyoruz. Yani acikcasi INKARCILIK kemigimize kadar islemis durumda ve inkar ette sonu ne olursa olsun mantigiyla hareket ediyoruz.

Peki siz mevcut olan kürt sorununu açıklayın bakalım nedir sizce kürt sorunu?Ama peşinen bir şey söyliyeyim sakın kalkıpta dillerini konuşamıyorlar gibi komik sorunlar ileri sürmeyin buna kimse ikna olmaz..

Hadi bekliyorum ülkemizde ısrarla kürt sorunu vardır diyenler şu sorunları bir dile getirsinler bakalım..

Hoş gerçi adım gibi eminim ki gerçek ideallerini yazamayıp tek bahane dili göstercekler ya ben genede elle tutulur birşeyler yazılır diye ümid edeyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben size yazayim sayin suheda aslinda bugune gelmemizin yegane nedeni ne kurtlerin dillerini istedigi gibi konusmamalari ne kendi ulkelerinin olmamasi degildir gidin sorun kurtlere hic birisi ayri bir ulke pesinde degildir ama yillarca kurtler uzerinde oynanan bir oyunun parcasidir buna ister pkk oyunu diyin ister devletin oyunu diyin terorun gecmisi can catlasin 30 yili gecmes ama bolgedeki sorun 1950lerden buyana vardir buda bana sadece birseyi animsatiyor sanki devlet bile bile doguya yatirim yapmayip halki acliga sefalete egitimsizlige surukledi birde buna ustune ustelik 1990larda bulgaristandan goc eden turkleri getirip onlarada daha iyi imkanlar sagladilar.. daha sonra 1990 yillarda terorun patlak vermesiyle birlikte bolgede dogudan batiya goc basladi sanirim kimse keyfinden bulundugu topraklari birakipta hic bilmedigi yerlere is imkanin dahi bir yere eger huzur icinde goc etmez buda devlet politikasinin bir parcasiydi.. bugun turkiyenin 4 bir tarafinda ekonomik sorun yasaniyor bunu kimse inkar etmiyor ama bugun bir icecek su icin veya okula gitmek icin kimse bir gunde 10 km yol gitmiyor sanirim degilmi .. aslinda bunlarin hic birisi kurtlerin ayibi degildir bugune kadar bizim basimiza gelen yoneticilerin kendi cikarlari dogrultusunda ulkeyi yonetme sekilinden ve bu yoneticelere destek verenlerden kaynaklanmaktadir ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki siz mevcut olan kürt sorununu açıklayın bakalım nedir sizce kürt sorunu?Ama peşinen bir şey söyliyeyim sakın kalkıpta dillerini konuşamıyorlar gibi komik sorunlar ileri sürmeyin buna kimse ikna olmaz..

Hadi bekliyorum ülkemizde ısrarla kürt sorunu vardır diyenler şu sorunları bir dile getirsinler bakalım..

Hoş gerçi adım gibi eminim ki gerçek ideallerini yazamayıp tek bahane dili göstercekler ya ben genede elle tutulur birşeyler yazılır diye ümid edeyim.

Sayin suheda, Kürt sorunu yok sadece sorunlu Kürt'ler var diyen sizsiniz. Eger siz sorun olmamasina ragmen 30 yildan fazla bir savs sürüyorsa ve gene sizin deyiminizle bölge halkinin ezici cogunlugu PKK'yi destekliyorsa, bu olusumlarin nedenini aciklayabilirseniz otomatikmen kendi sorunuzun cevabini da almis olacaksiniz. Önce neden bu terör bitirilemiyor mademki sorun yok? neden binlerce genc her yil daglara cikiyor mademki sorun yok??? Neden bölge halki ezici cogunlugkla Türkiye'ye degilde PKK gibi terör örgütünü destekliyor madem sorun yok??? Bunlarin cevabini biliyorsaniz kendi sorunuzun cevabinida almis olacaksiniz. Sorun yok sorunlular var diyen sizsiniz ve o halde bu sorulara herhalde cevabiniz vardir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin suheda, Kürt sorunu yok sadece sorunlu Kürt'ler var diyen sizsiniz. Eger siz sorun olmamasina ragmen 30 yildan fazla bir savs sürüyorsa ve gene sizin deyiminizle bölge halkinin ezici cogunlugu PKK'yi destekliyorsa, bu olusumlarin nedenini aciklayabilirseniz otomatikmen kendi sorunuzun cevabini da almis olacaksiniz. Önce neden bu terör bitirilemiyor mademki sorun yok? neden binlerce genc her yil daglara cikiyor mademki sorun yok??? Neden bölge halki ezici cogunlugkla Türkiye'ye degilde PKK gibi terör örgütünü destekliyor madem sorun yok??? Bunlarin cevabini biliyorsaniz kendi sorunuzun cevabinida almis olacaksiniz. Sorun yok sorunlular var diyen sizsiniz ve o halde bu sorulara herhalde cevabiniz vardir.

:)

Soruma soruyla karşılık vermenizi cevabınız olmayışına bağlıyorum..

Sizin sorduklarınıza gelince tüm sorularınızın tek bir yanıtı var;

Bu ülke toprakları içerisinde başka bir devlet kurma arzusu.

buyurun bunuda inkar edin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soruma soruyla karşılık vermenizi cevabınız olmayışına bağlıyorum..

Sizin sorduklarınıza gelince tüm sorularınızın tek bir yanıtı var;

Bu ülke toprakları içerisinde başka bir devlet kurma arzusu.

buyurun bunuda inkar edin...

Tabii simdi biz INKARCI olduk. ne güzel vallahi topu karsiya atta sonuc ne olursa olsun önemli degil. O kadar soruya bir cümleyle bile cevap vermis olmaniz olaylara ne acidan baktiginizi gösteriyor. hayal kurarak ülke bölünme gitmez. Türkiye asla bölünmeyecek ve Kürt'lerin de büyük ezici cogunlugu böyle bir seyi akillarindan bile gecirmiyor. Koskoca Türkiye'nin ve ordusunun üc bes capulcuyu 30 yildan beri bitiremeyisi bile bu olaylarin suni sekilde karsilikli anlasmalarla yapildiginin bir izahidir. Biz 30 yilin hesabini buile sorumlulara soracak cesarete sahip degiliz, ama diger taraftan onlarin oyunlarina rahatca gelip gaza geliyoruz ve agzini acana terörüst ve bölücü diyerek ve birde sorunlari inkar ederek ülkenin ilerlemesini engelliyoruz. Bugün PKK cikar bölücülük yapar, yarin CKP cilar, diger gün de NKP cikar ister, bunlarin hepsi ülkemdeki ve disardaki rantci siyasiler ve kisiler tarafindan yaratilan ve öne sürülen bir oyundur. Burada kaybeden Türkiye ve dolayisiyla Türkiye'de yasayan herkes. Önce beraber olup bu gecmis 30 yilin hesabini soralimki ülke gercekten bölünme tehlikesiyle karsi karsiya gelmesin. ve yöneticilerden seffaklik, aciklik ve dürüstlük isteyelim. Gene soruyorum, yakin zamana kadar Kürt yok diyordu yöneticiler ve gene bizler onlara inanip ne söylüyorsunuz kardesim Türkiye'de kürt yok diye bagiriyorduk. Simdi baska bir deneme yapiliyor, oda Kürt sorunu yok sorunlu Kürt var ve biz bunada inanip onlarinadina cayir cayir bagiriyoruz. Neden hesap sormuyoruz yöneticilere, hani Kürt yoktu? neden bizleri yillardir aldattilar? Yarin bir bakarsiniz birden Kürt sorunu da var derler ve biz gene hesap sormadan kabul ederiz. Biraz kedimiz karar verelim ve bizi aldatanlardan hesap soralim. Soralimki bu olaylar bir 30 yil daha devam etmesin. Hani sonlarini getirmislerdi? Bunu sormamiz bile bazi arkadaslar tarafindan Türkiye karsiti olarak algilanabiliyor ve bir bakiyorsun kendini PKK saflarinda buluyorsun, seni zorla itiyorlar karsi tarafa. Yani hesap sormak tabuuu, her seye amin diyeceksin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii simdi biz INKARCI olduk. ne güzel vallahi topu karsiya atta sonuc ne olursa olsun önemli degil. O kadar soruya bir cümleyle bile cevap vermis olmaniz olaylara ne acidan baktiginizi gösteriyor. hayal kurarak ülke bölünme gitmez. Türkiye asla bölünmeyecek ve Kürt'lerin de büyük ezici cogunlugu böyle bir seyi akillarindan bile gecirmiyor. Koskoca Türkiye'nin ve ordusunun üc bes capulcuyu 30 yildan beri bitiremeyisi bile bu olaylarin suni sekilde karsilikli anlasmalarla yapildiginin bir izahidir. Biz 30 yilin hesabini buile sorumlulara soracak cesarete sahip degiliz, ama diger taraftan onlarin oyunlarina rahatca gelip gaza geliyoruz ve agzini acana terörüst ve bölücü diyerek ve birde sorunlari inkar ederek ülkenin ilerlemesini engelliyoruz. Bugün PKK cikar bölücülük yapar, yarin CKP cilar, diger gün de NKP cikar ister, bunlarin hepsi ülkemdeki ve disardaki rantci siyasiler ve kisiler tarafindan yaratilan ve öne sürülen bir oyundur. Burada kaybeden Türkiye ve dolayisiyla Türkiye'de yasayan herkes. Önce beraber olup bu gecmis 30 yilin hesabini soralimki ülke gercekten bölünme tehlikesiyle karsi karsiya gelmesin. ve yöneticilerden seffaklik, aciklik ve dürüstlük isteyelim. Gene soruyorum, yakin zamana kadar Kürt yok diyordu yöneticiler ve gene bizler onlara inanip ne söylüyorsunuz kardesim Türkiye'de kürt yok diye bagiriyorduk. Simdi baska bir deneme yapiliyor, oda Kürt sorunu yok sorunlu Kürt var ve biz bunada inanip onlarinadina cayir cayir bagiriyoruz. Neden hesap sormuyoruz yöneticilere, hani Kürt yoktu? neden bizleri yillardir aldattilar? Yarin bir bakarsiniz birden Kürt sorunu da var derler ve biz gene hesap sormadan kabul ederiz. Biraz kedimiz karar verelim ve bizi aldatanlardan hesap soralim. Soralimki bu olaylar bir 30 yil daha devam etmesin. Hani sonlarini getirmislerdi? Bunu sormamiz bile bazi arkadaslar tarafindan Türkiye karsiti olarak algilanabiliyor ve bir bakiyorsun kendini PKK saflarinda buluyorsun, seni zorla itiyorlar karsi tarafa. Yani hesap sormak tabuuu, her seye amin diyeceksin.

Siz kime ne anlatıyorsunuz?

Bu ülkede kim ne zaman kürt yoktur demiştir,böyle bir şeyin söylenmiş olabileceğini savunmak bile yanlış kürtlerin bir çoğunun inandığı uydurulmuş asimile hikayesine çanak tutmaktır.

Bu ülkede ermenide vardır lazda vardır çerkezde vardır boşnakta vardır vardırda vardır,

Hiç bir zaman bu ülkede yaşayan hiç bir etnik kimlik inkar edilmemiştir.Bu sözler ülkede yaşayan kürtleri devlete karşı kışkırtmak için empoze edilmiş sözlerdir.Sizde farkında olmadan buna destek veriyorsunuz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin spekulasyon yapiyorsunuz,Kürtlerin ezici cogunlugu derken bile bile veya bilmeden gercek disi yaziyorsunuz,PKK nin gercek yüzü ortadadir,DTP=PKK iste PKK nin gücü ancak DTP nin cikardigi milletvekillerinden öte degildir,Kürtlerin ezici cogunlugu Türkiye Cumhuriyetinin yurttasi olmaktan gurur duyanlardir birakin yalan yanlis hesaplar yapmayi.

Diger yanda biz Güneydogunun sorunlarinin ne oldugunu hep yazdik bizi Yakisikli arkadasin tastik etmesi ise gercegin görüldügünü ama inkar edildigini gösteriyor.

Ama siz baska bircözüm pesindesiniz sanirim ki,hem cevap vermiyor hemde kelime oyunlari ile birseyler ima etmeye calisiyorsunuz.Evet gercekten cok merak ediyoruz,sizin cözümünüz nedir veya size cözüm diye neyi ögrettiler,anlatinda bilelim.Bizim icin Güneydogu ve tüm Türkiyenin problemi aynidir,ama sizden duymayi cok istiyoruz nedir cözümünüz???

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede kim ne zaman kürt yoktur demiştir,böyle bir şeyin söylenmiş olabileceğini savunmak bile yanlış kürtlerin bir çoğunun inandığı uydurulmuş asimile hikayesine çanak tutmaktır.

Bu ülkede ermenide vardır lazda vardır çerkezde vardır boşnakta vardır vardırda vardır,

Hiç bir zaman bu ülkede yaşayan hiç bir etnik kimlik inkar edilmemiştir.Bu sözler ülkede yaşayan kürtleri devlete karşı kışkırtmak için empoze edilmiş sözlerdir.Sizde farkında olmadan buna destek veriyorsunuz..

Sayin suheda sert cikislar yapacaginiza arastirinda ondan sonra cevap verin lütfen. Göreceksiniz kimin ne zaman Kürt yoktur dedigini. Ama önce niyet önemli. Niyetim olaylara tarafsiz bakmasa arastirip olayi incelrim ve sonra söylerim cevabimi. Aksi taktirde kim ne derse fayda etmez diye düsünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK 2002 yilinda AB nin terör listesine dahil edildi.ama PKK ya destekleri bitmedi,silah satislari durmadi.

PKK nin dernek ve baska faaliyetleri hala devam ediyor,AB ülkelerinde.

2005 yilinda Atina'nin göbeginde PKKkurulus yildönümünü kutladi.

Yine ayni yilda Güney Kibris Rum kesimi 1500 PKK liya siginma hakki verdigini övünerek acikladi.

Almanya'da PKK nin 200 ün üzerinde dernegi vede federasyonu 20 ye yakin dergisi var.

Avusturya'da 9 dernek,

Fransa'da 11 dernek,

2005 te Fransa TV5 kanalinda Türkiyenin dörtte biri Kürdistan olarak gösterildi.

Hollanda'da 16 kurulus,

Ingiltere'de 10,

Isvicre'de 25

Italya'da 5

Bunlar PKK yi terör listesine almis olan ülkeler,ne kadar ikiyüzlülük degilmi?

Osmanli Mebusan meclisi reisi Ahmet Riza bey;1922 yilinda yazdigi "Bat'nin Dogu politikasinin ahlaken iflasi"adli eserinde söyle diyor;**Avrupa'nin Türkiye'ye karsi takip ettigi siyasette ahlak mefhumuna asla yer verilmemistir.

Türkiye gibi harbe katilan Macaristan ve Bulgaristan'a Sevr uygulanmamistir,Hristiyan oldulari icin.Avrupa devletleri tarihin hicbir döneminde Osmanli ile samimi bir dostluk olusturmamislardir.**

Bugün icislerimize karisan hukukumuza dil uzatarak su maddeyi bu maddeyi degistirin,AKP yi kapatirsaniz AB ile iliskiler askiya alinir diyen AB nin pesinde kosanlarin ben sahsen haysiyetinden süphe ederim.AB belki bizim icin iyi olabilir ama bu asla Türkiyeyi AB nin usagi durumuna getirerek olmamalidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gözümüzü kapattığımızda ortalık kararıyorsa bu her yer karanlıktır anlamına gelmiyor maalesef.Sorunlara ''sorun yoktur''düsturuyla yaklaşmak,sorunları engelleme,onlarla mücadele etme bağlamında kendimizi bile bile gaflete gark etmekte,sorunlar bu pasifliğin ötesinde çığ gibi büyümekte ve ateşi söndüremeyecek boyuta getirmekte akabinde herkesi yakmakta.

Adına Kürt Sorunu adına Güneydogu Sorunu ne dersek diyelim ya da sorun yok diyelim peki yaşadığımız bu olayları PKK'yı,DTP'nin anlayışını neyle adlandıracağız?Nedir bunun tanımı?Eğer tanımı tam manasıyla yapabilirsek,sorunu adlandırabilirsek,kaynaklarını,dayanaklarını daha kolay idrak eder daha kolay çözüm yolu üretebiliriz.Bu noktada olaya bakışımız ve de özellikle niyetimiz çok önem arz ediyor diye düşünüyorum.Karşımızda PKK ve DTP olgusu var.Niyetleri gün gibi ortada.Bu vatandan kopup kendi etnik devletlerini kurma mücadelesi verdiklerini her şekilde dile gitiriyorlar.Bu noktada devletimize,milletimize özünde düşmanlar.Peki bunları Güneydogu'daki Kürt kardeşlerimizin hepsi de destekliyor mu,hepsi de aynı anlayışa mı sahip?Eğer baştan ''evet''dersek sorun devasa bir haldedir ve gerçekten de işimiz zordur.Artık bu noktada demokratik,özgürlükçü,insani değerler üstünden çözüm üretmek,sorunun bu düsturla çözümünü savunmak abesle iştigaldir.Sorun demokrasi sorunu olmaktan çıkmış demektir.

Ama sorunu bölmek isteyenler ve bu vatan toprağında bu bayrak altında insanca yaşamak isteyenler şeklinde karşılığı var bir şekilde görürsek bakışımız da değişecektir.

Sorun geçmişteki birçok görmek istemediğimiz sebepten dolayı devamedegelmiştir.Karşımızda PKK ve Güneydoğu sorunu vardır.İki sorun birbirine girift bir şekilde karışmış ve sorunu yok etme yöntemlerimiz amacına maalesef ulaşamamış binlerce şehidimizle,milyonlarca lira kayıpla,parayla ölçülemeyecek kadar düşünce ayrılıklarıyla sonuçlanmıştır.

Sorun iyi irdelenmelidir.PKK'yla askeri mücadelemiz,kararlılığımız başta önemlidir.Fakat PKK'nın avucunda olan Güneydogu insanımızı PKK'ya yaklaştıran sebepleri kesinlikle ortadan kaldırmalıyız.Ordaki insanımıza devletin sahip çıktığını,batıdaki insan ne kadar değerliyse onların o kadar değerli olduğunu hissettirmeliyiz.Ekonomik,sosyal kültürel insani sorunlarıyla ilgilenmeliyiz.Bu son cümle içimi acıttı.Bırakın Güneydoguyu,Dogu'yu bu hususta her vatandaşımızın iç burukluğu,yalnızlığı var.Sorunlarımız gerçekten derin ve büyük.Hangisini anlatırsın,hangisine yanarsın insan şaşıyor.

Eğer güçlü Türkiye'ysek insanlarımıza değer verdiğimizde,hakedilen özgürlüğü tanıdığımızda sorun bundan sonra daha büyür diye korkmamalıyız.Yapılması gerekenleri yapmalıyız sorun ondan sonra devam ediyorsa veya başka bir sorun çıkıyorsa çözümü bulmak ve mücadele etmek daha kolay olacaktır.

Sadece demokrasi dışında çözümlerle uğraşırsak,hangi kesim olursa olsun halkımızı devlete düşman görürsek, halksız devletine düşman bir halkla hangi devleti ayakta tutabiliriz?

Demokrasimiz sağlam,hukuğumuz ğüçlü ve gerçekten özümsenecek hukuk olsaydı,ekonomik zayıflığımız olmasaydı devlet dediğimiz artık her kimse kendini halkından daha değerli görmeseydi bugün bu kadar büyük sorunlarla uğraşmayacağımızı ve de sorunların daha kolay çözülebilineceğini düşünüyorum...

Tek sorunumuz maalesef bu değil...Sürekli sorun üretiyoruz ve sorun olduğu hususunda dahi anlaşamıyoruz ki çözüm arama hususunda bir ve beraber olalım mücadele edelim...Biz her birimizi bir şeyin sorunu olarak görüyoruz en başta...

Bu topraklar, bu millet ne badireler atlattı.Denizi geçip derede boğulmak insanın içini yakan...Düşmanı kovduk bir zamanlar ama kendi kendimize kovulan düşmanın da desteğiyle düşman olduk...

Aklı selime tekrar döner, millet olmanın bilincine tekrar varırız umarım...

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin spekulasyon yapiyorsunuz,Kürtlerin ezici cogunlugu derken bile bile veya bilmeden gercek disi yaziyorsunuz,PKK nin gercek yüzü ortadadir,DTP=PKK iste PKK nin gücü ancak DTP nin cikardigi milletvekillerinden öte degildir,Kürtlerin ezici cogunlugu Türkiye Cumhuriyetinin yurttasi olmaktan gurur duyanlardir birakin yalan yanlis hesaplar yapmayi.

Diger yanda biz Güneydogunun sorunlarinin ne oldugunu hep yazdik bizi Yakisikli arkadasin tastik etmesi ise gercegin görüldügünü ama inkar edildigini gösteriyor.

Ama siz baska bircözüm pesindesiniz sanirim ki,hem cevap vermiyor hemde kelime oyunlari ile birseyler ima etmeye calisiyorsunuz.Evet gercekten cok merak ediyoruz,sizin cözümünüz nedir veya size cözüm diye neyi ögrettiler,anlatinda bilelim.Bizim icin Güneydogu ve tüm Türkiyenin problemi aynidir,ama sizden duymayi cok istiyoruz nedir cözümünüz???

saygilarla

Sayin politika, ben burada spekulasyon falan yapmiyorum. Sadece sayin suheda'nin tesbitleri dogrultusunda cevap veriyorum. Kürt'lerin cogunlugu bölücü PKK'ye destekleyen ve Türkiye'den bölünmek isteyen diye tesbitte bulunan arkadas ben degil bilakis suheda. Benim cevaplarim ona oldugu icin siz yanlis anlamissiniz. Siz en iyisi suheda ya spekulasyon yapiyorsunuz yazin daha dogru olur.

Ayriac ben hangi sorunuza cevap vermemisim ???? Siz her sorulara cevap veriyormusunuzki benden veya baskasindan bekliyorsunuz??? Kelime oyunu yapmaya gerek yok. Önce Kürt karsiti olanlar kendi aralarinda anlasamamiski, Kürt'lerin ne kadari PKK tarafinda ne kadari bölünmeme tarafinda. Herkes her kafadan bir soru soruyor ve yaziyor. Ben sormustum ama suheda disinda cevap veren olmadi. O da Kürt'lerin büyük cogunlugu PKK'yi destekliyor diye tesbitte bulundu. Siz ise bunbu tam tersini söylüyorsunuz. Önce aranizda anlasin sonra sorularinizi sorun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK 2002 yilinda AB nin terör listesine dahil edildi.ama PKK ya destekleri bitmedi,silah satislari durmadi.

PKK nin dernek ve baska faaliyetleri hala devam ediyor,AB ülkelerinde.

2005 yilinda Atina'nin göbeginde PKKkurulus yildönümünü kutladi.

Yine ayni yilda Güney Kibris Rum kesimi 1500 PKK liya siginma hakki verdigini övünerek acikladi.

Almanya'da PKK nin 200 ün üzerinde dernegi vede federasyonu 20 ye yakin dergisi var.

Avusturya'da 9 dernek,

Fransa'da 11 dernek,

2005 te Fransa TV5 kanalinda Türkiyenin dörtte biri Kürdistan olarak gösterildi.

Hollanda'da 16 kurulus,

Ingiltere'de 10,

Isvicre'de 25

Italya'da 5

Bunlar PKK yi terör listesine almis olan ülkeler,ne kadar ikiyüzlülük degilmi?

Osmanli Mebusan meclisi reisi Ahmet Riza bey;1922 yilinda yazdigi "Bat'nin Dogu politikasinin ahlaken iflasi"adli eserinde söyle diyor;**Avrupa'nin Türkiye'ye karsi takip ettigi siyasette ahlak mefhumuna asla yer verilmemistir.

Türkiye gibi harbe katilan Macaristan ve Bulgaristan'a Sevr uygulanmamistir,Hristiyan oldulari icin.Avrupa devletleri tarihin hicbir döneminde Osmanli ile samimi bir dostluk olusturmamislardir.**

Bugün icislerimize karisan hukukumuza dil uzatarak su maddeyi bu maddeyi degistirin,AKP yi kapatirsaniz AB ile iliskiler askiya alinir diyen AB nin pesinde kosanlarin ben sahsen haysiyetinden süphe ederim.AB belki bizim icin iyi olabilir ama bu asla Türkiyeyi AB nin usagi durumuna getirerek olmamalidir.

saygilarla

Arkadasim Türkiye'de gelmis gecmis bir iktidarin AB karsiti oldugunu gösterebilirmisiniz???? Bu iktidarlar kimin oylariyla geldi dersiniz??? Bosuna suna buna camur atarak haysiyetlerinden sühe duyarak bir yere varilmaz. Neden AB'yi kendimiz red etmiyoruzda saga sola bagiriyoruz anlamakta zorluk cekiyorum. Onlarmi bizi zorluyor illada girin diye. AB ülkelerinin cogu zaten istemiyorlar bizi, neden cünki sorunluyuzda ondan. Biz de inadina bizi alin diye neredeyse yalvariyoruz. AB'ye diyecek hic bir lafimiz yok. Kendi sorunlarini cözmeyi bilmiyorsan ve önüne gelenle kavgali yasiyorsan istemeyeninde cok olur düsmaninda. Sanki vatanseverlerin hepsi AB'ye karsi ve vatanhainleri AB tarafi. Olacak ismi yani bu. Eger dogruysa tüm iktidar partileri vatanhainiydi, gelmis gecmis ve su anki tüm iktidarlar. Ortaya laf atarak olmaz bu isler. Iktidar da her seye amin diyeceksin ama muhalefetteyken kendi istediklerini red ederek ve baskalarina camur atarak olmaz bu isler. Ben demistim ve genede diyorum, bizler sorunluyuz. Sorunumuzu cözecek bir terapeut ciksada bu kabustan kurtulsak. keske.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gecmisimizi ve yasadigimiz ülkeyi iyi irdelersek kimin ne zaman kürt yok dedigini görecegiz. Daha düne kadar kürt irki yoktur bunlar dag türkleridir diyenler kimdi dersiniz? Su an bile bu sitede yazan arkadaslardan bazilari birakin kürtlerin varligini kürtce dilinin bile olmadigini konusulan dil degil sadece türkcenin bir sivesi oldugunu iddaa edenler var. Ya görmüyoruz veya görmek istemiyoruz......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin politika, ben burada spekulasyon falan yapmiyorum. Sadece sayin suheda'nin tesbitleri dogrultusunda cevap veriyorum. Kürt'lerin cogunlugu bölücü PKK'ye destekleyen ve Türkiye'den bölünmek isteyen diye tesbitte bulunan arkadas ben degil bilakis suheda. Benim cevaplarim ona oldugu icin siz yanlis anlamissiniz. Siz en iyisi suheda ya spekulasyon yapiyorsunuz yazin daha dogru olur.

Ayriac ben hangi sorunuza cevap vermemisim ???? Siz her sorulara cevap veriyormusunuzki benden veya baskasindan bekliyorsunuz??? Kelime oyunu yapmaya gerek yok. Önce Kürt karsiti olanlar kendi aralarinda anlasamamiski, Kürt'lerin ne kadari PKK tarafinda ne kadari bölünmeme tarafinda. Herkes her kafadan bir soru soruyor ve yaziyor. Ben sormustum ama suheda disinda cevap veren olmadi. O da Kürt'lerin büyük cogunlugu PKK'yi destekliyor diye tesbitte bulundu. Siz ise bunbu tam tersini söylüyorsunuz. Önce aranizda anlasin sonra sorularinizi sorun.

Kendimi yargıtay başsavcısı gibi hissettim biran hedef gösteriliyorum;

Ben her sözümün arkasındayım,kürtler arasında ezici bir çoğunluk pkk destekçisi bunu daha öncede söyledim hiçmi gazete okumuyorsunuz?hiçmi tv izlemiyorsunuz?Yada Günyedoğuda yaşayan hiç bir yakınınız tanıdığınız yokmu?

Ama hepsi öylemidir dedim,tabiki hayır...şuan görünen manzara bu...

Birşeyi iyi ayırd etmeniz gerekiyor pkk ya dtp ve teröre ve onların destekçilerine karşı olmak kürt karşıtı olmak değildir.Bizim tepkimiz buna..

Bu ülkede ısrarla kürt sorunu olduğunu iddia edenler ve akılları sıra buna ilginç yöntemlerle çözüm arayanlar kimlerdir?

Peki benim hala cevaplanmamış sorularım neden arada kaynadı?

Biri bana çıksın var olduğunu iddia ettiği kürt sorununu anlatsın (dil bahanesi hariç)...Bekliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.