Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Küfre sapmışlar, şöyle derler;

Misafir mtmtk5

Önerilen İletiler

Bakara suresi 26. Ayet;

"Şu bir gerçek ki, Allah, bir sivrisineği hatta onun da üstündeki bir varlığı örnek göstermekten sıkılmaz.

Böyle bir durumda, inananlar bilirler ki o, Rablerinden bir gerçektir. Küfre sapmışlar ise şöyle derler: "Allah

bununla ne demek istedi? Allah onunla birçoğunu saptırır, birçoğunu da doğruya ve güzele kılavuzlar. Allah onunla

yoldan çıkmışlardan başkasını saptırmaz."

bu ayeti de sizlerle paylaşmak istedim, teşekkür ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakara suresi 26. Ayet;

"Şu bir gerçek ki, Allah, bir sivrisineği hatta onun da üstündeki bir varlığı örnek göstermekten sıkılmaz.

Böyle bir durumda, inananlar bilirler ki o, Rablerinden bir gerçektir. Küfre sapmışlar ise şöyle derler: "Allah

bununla ne demek istedi? Allah onunla birçoğunu saptırır, birçoğunu da doğruya ve güzele kılavuzlar. Allah onunla

Doğruluktan sapma! Peki doğruluk nedir. İslam konusunda doğruluk: ''Hazır pişmiş yemek'' demektir. Yani yiyene...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakara Suresi 23. Ayet diyor ki;

"Eğer kulumuza indirdiğimizden şüphe içindeyseniz, hadi onun benzerinden bir sure getirin! Allah dışındaki

destekçilerinizi/tanıklarınızı da çağırın. Eğer doğru sözlü kişilerseniz."

Evet, acaba bu mümkün olabilir mi?

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakara Suresi 23. Ayet diyor ki;

"Eğer kulumuza indirdiğimizden şüphe içindeyseniz, hadi onun benzerinden bir sure getirin! Allah dışındaki

destekçilerinizi/tanıklarınızı da çağırın. Eğer doğru sözlü kişilerseniz."

Evet, acaba bu mümkün olabilir mi?

saygılar.

Bu surelerin hepsini biliyoruz da sizin söyleyecek başka sözünüz yok mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok var, birçoğunu da söyledim, beni hatırmıyorsunuz herhalde; din konusunda birçok başlık açtım ve sizinle dahil birçok kişiyle tartıştım, yazdıklarım duruyordur herhalde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakara suresi 26. Ayet;

Şu yukarıdaki ayet de dahil olmak üzere Kuran'a göre insan; ilk önce inananıp inanmamayı sececek. İlk yapacağı iş bu. Bir kere inanmaya karar vermişse, iş kolay artık. Sorgusuz sualsiz bu Allah'tandır diyecek ve orada ne yazıyorsa hiç düşünmeden inanacak; çünkü inanmayı seçti ya artık.

İnanmak ya da inanmamak işte bütün mesele bu.

Bunu bilince olay çözülüyor zaten....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bildiğini bizde biliyoruz heralde...

Sen cevap versene

biz nasıl meydana geldik cevap nerde

cevap nerde biliyo musun senin nadir kullanılan kelimeleri kullanarak gerçeklerin üstüne bir sed çekmende

foruma 1 aydır girmedim arkadaşın birisi benim yazdıklarıma cevap mahiyetinde yazmışta yazmış....

tekrar cevap yazmadım çünkü dünyada bol kelime var konuyla ilgili veya ilgisiz bana yazıp yazıp durucak

'bilim yaradılışı inkar edermiş' pehhh!! Bu zat hiçmi bi bilimsel dergi okumamış acaba.Neyse

gelelim sana muki sana bir soru sorucam

hazır mısın? kural şu sen sadece bana cevap vereceksin (zor değildir heralde)

Soru:Sen bu yazdığım cümleyi okurken gözlerinde yaklaşık 100.000.000.000(yüz milyar) işlem kusursuz bir şekilde yapıldı.Eğer bi tanesinde aksama olsaydı okuyamazdın. şimdi bu tesadüfen mi oluştu????

lütfen ilk cümlenin başında evet ya da hayır olsun.Sonra tekrar az kullanılan kelimelerle yola devam edersin.Ben sadece başına bakıcam gerisi malum...

hadi dostum bekliyorum fazla bekletme işim gücüm var benim. :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her platformda belirttiğim gibi dinle bilimin karşıkarşıya getirilmesinin doğru olmadığını hatırlatırım.Nice mucitler ,bilim adamları hem inanç sahibi olup, hem de insanlığın faydasına yüzlerce buluşu gerçekleştirdiler.Bilmin karşısına ayetlerle çıkmak ne kadar yanlışsa , bilim insanlarının hepsini tanrıtanımaz olarak görmek o kadar yanlıştır.Birinin bittiği yerde öbürü başlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soru:Sen bu yazdığım cümleyi okurken gözlerinde yaklaşık 100.000.000.000(yüz milyar) işlem kusursuz bir şekilde yapıldı.Eğer bi tanesinde aksama olsaydı okuyamazdın. şimdi bu tesadüfen mi oluştu????

hadi dostum bekliyorum fazla bekletme işim gücüm var benim.[/b] :lol:

Kocaboğa yarattı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

lütfen ilk cümlenin başında evet ya da hayır olsun.Sonra tekrar az kullanılan kelimelerle yola devam edersin.Ben sadece başına bakıcam gerisi malum...

hadi dostum bekliyorum fazla bekletme işim gücüm var benim. :lol:

Kocaboğa yarattı.

Sayın hoppa,

Kocaboğa yarattı diyerek şirke giriyorsun, kalp gözüyle görebilen herkes bilir ki, herşeyi Uçan Spagetti Canavarı yaratmıştır.

Ama ne desek azdır.

Gözleri var görmezler.

Kulakları var işitmezler.

"Kalpleri" var bilmezler.

Uçan Spagetti Canavarı uşaklarından Zeus'u göndererek bunların kalplerini mühürlemiştir.

Uçan Spagetti Canavarı'na hamdolsun.

Onun yarattığı ışağı Zeus'a hamdolsun.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

foruma 1 aydır girmedim arkadaşın birisi benim yazdıklarıma cevap mahiyetinde yazmışta yazmış....

Ama böyle olmuyor, dikkatili bir şekilde okuyup tartışılacaksa cevap vermeye değer !

Öyle, "sen yaz ben bi ara kafama göre bakarım" tarzı bir yaklaşım sıkıntı verebilir !

saygılar

kesin olarak bilinmiyor ! o yüzden üzerinde her türlü atıpta tutabilir !

örneğin, ben "evet, tesadüfen oluştu" diyebilirim

buyurun bilimsel olarak yanıldığımı KANITLAYIN !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır. Tesadüfen oluşmadı. Yüce tanrı, Ahura Mazda yarattı.

Yüce Zerdüşt de onun peygamberidir.

İnanmazsan yüce kitap Avesta'yı incele.

Ama, Ahriman'a uyanlar buna inanmazlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır. Tesadüfen oluşmadı. Yüce tanrı, Ahura Mazda yarattı.

Yüce Zerdüşt de onun peygamberidir.

İnanmazsan yüce kitap Avesta'yı incele.

Ama, Ahriman'a uyanlar buna inanmazlar.

Çok merak ediyorum sizin dininiz var mı yok mu?Tanrı diye bişey var mıydı yahu?

Halkalı yıldız dini ne ya da varmı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her platformda belirttiğim gibi dinle bilimin karşıkarşıya getirilmesinin doğru olmadığını hatırlatırım.Nice mucitler ,bilim adamları hem inanç sahibi olup, hem de insanlığın faydasına yüzlerce buluşu gerçekleştirdiler.Bilmin karşısına ayetlerle çıkmak ne kadar yanlışsa , bilim insanlarının hepsini tanrıtanımaz olarak görmek o kadar yanlıştır.Birinin bittiği yerde öbürü başlar.

Dinle bilimin karşıkarşıya geldiği yokki.Bilim yaradılışı destekliyor.İkisi çok samimi arkadaşlar :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım,tek tanrıya tapmak,sıkıcı ve monoton oluyor onun için ben sürekli tanrı değiştiririm.Bir gün bir tanrıya başka bir gün başkasına. Hatta yeri gelir motoruma taparım.Sanada tavsiye ederim, böylesi hem daha demokratik hemde çok eğlenceli oluyor.

Bazen moralim bozulur tüm tanrıları elimin tersiyle bir kenara atar ateist olurum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dinle bilimin karşıkarşıya geldiği yokki.Bilim yaradılışı destekliyor.İkisi çok samimi arkadaşlar :D

Yaratılışı destekleyen bir tane bilimsel makale gösterir misin?

Ancak sıradan makale değil: BİLİMSEL! Bilimsel literatürde adı geçen, refere edilen bir dergide yayımlanmış tek bir makale!

Havadan sıkmayalım!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim için din, insanların ürettiği şeylerdir. Hatta zerdüşt diye biri başlatmış bu işi.

Diğerleri onu biraz değiştirerek yeniden piyasaya sürmüşler. Bütün dinlerin kaynağı işte bu "mazdaizm"dir. Bi incele istersen.

Ben böyle düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım,tek tanrıya tapmak,sıkıcı ve monoton oluyor onun için ben sürekli tanrı değiştiririm.Bir gün bir tanrıya başka bir gün başkasına. Hatta yeri gelir motoruma taparım.Sanada tavsiye ederim, böylesi hem daha demokratik hemde çok eğlenceli oluyor.

Bazen moralim bozulur tüm tanrıları elimin tersiyle bir kenara atar ateist olurum.

Vayy be!!!Canın neye isterse ona tapıyosun.İlginç :) Teşekkürler paşlaştığın için

Yaratılışı destekleyen bir tane bilimsel makale gösterir misin?

Vayy kimler gelmiş kimler.Benim kankim yersoy.Bende diyodum nerede kaldı bu yersoy.Tüm kadro burda bi o yok.Özlettin kendini.:D

Makale gösterirsem inanıcak mısın??? HAYIR

Makaleye lüzüm varmı yersoy.Senin yaradılışı görmen makaleye mi bağlı.İnanacak olan sensin.Ben sana ispatlamaya çalışmam çünkü sen zaten inanmayacaksın sende o eğilim ufak bi izi dahi yok.

Buraya kadar iyi tamam hoşda niye bazı şeyleri görmezden geliyorsun yersoy???

Kur'an'ı

Sünnet'i

Şeriat'ı

Alimleri

hacıları hocaları falenı filanı herneyse herşeyi bi kenara at.Yoksay.Tabi bunlara zıt olan herşeyide bi kenara at.

Sonra sadece kendini sorgula.Etrafına bak evrene bak.

Sana soruyorum ama sadece cevap ver.MUKİ gibi cevapsız bırakma sorumu.

Evrene bakınca ne görüyorsun?Dini bi kenara at.Objektif olarak söyle.Kainatı sorguladığında ortaya ne çıkıyor?

Havadan sıkmayalım!

Dinime küfreden müslüman olsa bari. :D(Kinaye)

Benim için din, insanların ürettiği şeylerdir. Hatta zerdüşt diye biri başlatmış bu işi.

Diğerleri onu biraz değiştirerek yeniden piyasaya sürmüşler. Bütün dinlerin kaynağı işte bu "mazdaizm"dir. Bi incele istersen.

Ben böyle düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için. :) Saygılar Halkalı yıldız :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vayy kimler gelmiş kimler.Benim kankim yersoy.Bende diyodum nerede kaldı bu yersoy.Tüm kadro burda bi o yok.Özlettin kendini.:D

Eminim özlemişsindir :D

Ortalığı sahipsiz mi sandınız da sıkıyorsunuz? :D

Makale gösterirsem inanıcak mısın??? HAYIR

Göster tabii ki... Bilimsel bir makale göster. Beni ikna edecektir, eminim... Ama bilimsel olacak, HY bilimi değil!

Makaleye lüzüm varmı yersoy.Senin yaradılışı görmen makaleye mi bağlı.

Evet lüzum var. Konu bilim ise (ki sana itirazım bu yöndeydi hatırlarsan) makale isterim...

Sana soruyorum ama sadece cevap ver.MUKİ gibi cevapsız bırakma sorumu.Evrene bakınca ne görüyorsun?

Bunu daha önce de onlarca kez söyledim. Bak kaçırmışsın :)

Doğaya baktığımda doğanın mükemmelliğini görüyorum.

Bu mükemmelliğin sahibi kim diye sorarsan, yine doğayı görüyorum (hayal değil)

Nasıl oluştuğunu merak ettiğimde yine doğaya bakıyorum (hayal kurmuyorum)

Bilgimin, gözlemlerimin yetmediği yerde bilimi takip ediyorum (hayal ürünü hurafeleri değil!)

Bilimin yetmediği yerde açıklamanın elbet geleceğine inanıyorum (hayal kuranlara kulak asmıyorum)

Bilmem anlatabildim mi?...

Dinime küfreden müslüman olsa bari. :D (Kinaye)

Peki...

Diyelim ki ben havadan sıkıyorum :D

Bana havadan sıktığım konuları göstereceksin, ben de bilimsel dayanağımı sunacağım.

Sen de aynısını yapacak mısın? Tutup ayet ve hadis değil! Bilimsel dayanak sunacaksın.

Zaten senden istediğim şey de buydu! Hangi bilimsel veriler yaratılış teorisini ispatlıyor?

Eğer verilerini sunmazsan, işte o zaman "havadan sıkıyor" olursun... Ben sana bunu durup dururken demedim ki :)

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kur'an'ı

Sünnet'i

Şeriat'ı

Alimleri

hacıları hocaları falenı filanı herneyse herşeyi bi kenara at.Yoksay.Tabi bunlara zıt olan herşeyide bi kenara at.

Sonra sadece kendini sorgula.Etrafına bak evrene bak.

İşte ben de bunu diyorum ya. Böyle çok daha net gözüküyor herşey.

Sana soruyorum ama sadece cevap ver.MUKİ gibi cevapsız bırakma sorumu.

Muki arkadaşımız bu sıralar foruma giremiyor, haberin olsun.

Evrene bakınca ne görüyorsun?Dini bi kenara at.Objektif olarak söyle.Kainatı sorguladığında ortaya ne çıkıyor?

Ben, herşeye rağmen bir muhteşemlik görüyorum. Bu konudaki hayranlığımı da her zaman dile getiririm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.........

Kainatı sorguladığında ortaya ne çıkıyor?

Kainatı sorguladığımda ortaya ne çıkıyor? Hımmm.. Bir bakalım ne çıkıyor:

Üzerinde yaşadığım Dünya yaklaşık 4,5 milyar yıl yaşında... İnsan (sı) ise bu sürenin neredeyse binde birlik bir zaman diliminde görülüyor. Belli ki Dünya, insan için varolmamış... "Dünya nasıl oluşmuş acaba" diye bakıyorum, karşıma Güneş'in etrafındaki gaz ve toz bulutlarının sıkışmasıyla başlayan uzun bir süreç çıkıyor.

Başımı çevirip gökyüzüne bakıyorum, kimi parlak, kimi sönük milyarlarca yıldız... "Yıldızlar nasıl oluşmuşlar acaba" diye bakıyorum, hidrojen ve helyum atomlarından oluşan yoğun gaz bulutlarının, kütleçekimi etkisiyle sıkışmasıyla başlayan yine uzun bir süreç çıkıyor..

"Ama..." diyorum, "bana böyle söylememişlerdi." Bana;

"Emrimiz ancak bir tek emirdir. Göz kırpması gibidir. (Anında gerçekleşir.)" (Kamer 50)

diyen bir tanrıdan bahsetmişlerdi. Evreni biraz sorgulayınca, anında gerçekleşen hiçbir şeyin olmadığını görüyorum. Üstelik bu tanrının, oluşumu milyonlarca yıl süren ve çoğunu göremediğimiz yıldızları bakın ne için yarattığını söylemişlerdi:

"Kara ve denizin karanlıklarında yolunuzu bulasınız diye yıldızları sizin için yaratan O'dur." (En'am 97)

Kainatı sorguladığımda, bana anlatılan tanrının bir masal olduğu çıktı ortaya.. Hem de öyle yalnızca çocuklara anlatılan değil, büyük küçük herkese anlatılan bir masal..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.