Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Uyarsan da uyarmasan da;

Misafir mtmtk5

Önerilen İletiler

Bunu ilk okuduğumda gözlerime inanamamıştım. Demek inanç öyle bir şey ki, melek geldiği gibi bir halisünasyon uğruna insana kızlarını azgın homoseksüellere ikram ettirebiliyor. Hadi bu böyle, Lut ne dediğini, ne yaptığını bilmeyecek kadar halisünasyonlarla uyuşmuş, insan bu hikayeyi anlatırken daha uygun ve yüz kızartmayan bir ifade şekli bulup onu yazamaz mıydı? Benim bildiğim böyle bir durumda insan canı pahasına namusunu korur ve çiğnetmez. Ölünceye kadar savaşır ve şerefle can verir. Saldırganlar istiyorlarsa ancak cesetler üzerinde isteklerine kavuşabilirler. Benim mantığım budur. Biri beni sağken aşağılayamaz. İkimizden biri ölür, ondan sonrasına karışamam. Kişiliği olan herkesin evrensel kabulü de budur. Buna aykırı bir davranış da kutsal bir kitapta kutsal bir kişinin davranışı olarak sunulamaz.

Bu işin dahası da var sevgili demirefe.

Peygamber addedilen bu Lut Hazretleri o kadar halüsinasyon aleminde ki, toplumdan dışlanıyor, veya Kuran'ın iddiasına göre, toplum telef olurken, o kaçıyor, kızlarıyla birlikte.

Kuran'da hikaye orda bitiyor.

Ancak devamı da var.

Peki kızlarla nereye gidiyor?

Peygamberim diye ortaya çıkan her adamın yaptığını yapıyor, dağlara kaçıyor.

E sonuçta cinsellik de bir ihtiyaç.

Kızlarından başka dişi de yok ortalıkta, naaspsın Lut Hazretleri?

Kendi kızlarıyla yatıyor.

Kızlar bundan hamile kalıyolar.

Hikayedeki güzelliğe bakın ki, *******, kızları hamile bırakıyor, ama suçsuz, zira kızlar bu işi o uyurken yapmışlar!

Bu Lut namlı kişiyi "yüce bir peygamber" diye savunmak da bizim müslümanlara düşüyor.

Peygamber.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 73
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Düşünebiliyor musunuz batıda bir dönem kadınların misafire ikram olarak sunulduğunu; günümüzde de kadın sektörü malum durumda hani!!!

Kadını ********* ve bu yolla zenginleşme konusunun uzmanı ve öncüsü Hz. İbrahim namlı, sizin "yüce peygamber" dediğiniz şahıstır.

İbrahim ve Sara ilişkisini okuyunuz.

Sara kimmiş bunu da öğreniniz.

Sara İbrahim'in kızkardeşidir.

Kızkardeşiyle evlenmiştir.

Ama hem karısı hem kızkardeşi olan bu kadını daha sonra, *********

Bu yolla zenginleşmiştir.

Bunları ben söylemiyorum, tevrat söylüyor.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peygamber addedilen bu Lut Hazretleri o kadar halüsinasyon aleminde ki, toplumdan dışlanıyor, veya Kuran'ın iddiasına göre, toplum telef olurken, o kaçıyor, kızlarıyla birlikte.

.

.

.

Bu Lut namlı kişiyi "yüce bir peygamber" diye savunmak da bizim müslümanlara düşüyor.

Pweygamber.

Erkek er­keğe yapılan cinsi ilişki mahkum ediliyor, ama kızlarını hamile bırakan bir peygamberse iş değişiyor ve suç kızlara atılıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran'da hikaye orda bitiyor.

Ancak devamı da var.

Peki kızlarla nereye gidiyor?

Peygamberim diye ortaya çıkan her adamın yaptığını yapıyor, dağlara kaçıyor.

E sonuçta cinsellik de bir ihtiyaç.

Kızlarından başka dişi de yok ortalıkta, naaspsın Lut Hazretleri?

Kendi kızlarıyla yatıyor.

Kızlar bundan hamile kalıyolar.

Hikayedeki güzelliğe bakın ki, Lut orgazm oluyor, kızları hamile bırakıyor, ama suçsuz, zira kızlar bu işi o uyurken yapmışlar!

Peygamber.

Bazen tekrarlamak gerekiyor sanırım :D

Bir peygamber gönderildiği kavmin manevi babası sayılır. Bu itibarla gönderildiği toplumun kadınları o peygamberin manevi kızları mesabesindedir. Burada Lût Peygamber kavmini, içine düştükleri cinsel sapıklığı (erkeğin erkekle cinsel ilişkisi) terkedip meşru ve doğal ilişkiye dönmeleri ve kadınlarla nikahlanmaları konusunda uyarmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir peygamber gönderildiği kavmin manevi babası sayılır. Bu itibarla gönderildiği toplumun kadınları o peygamberin manevi kızları mesabesindedir. Burada Lût Peygamber kavmini, içine düştükleri cinsel sapıklığı (erkeğin erkekle cinsel ilişkisi) terkedip meşru ve doğal ilişkiye dönmeleri ve kadınlarla nikahlanmaları konusunda uyarmaktadır.

Mantığınız bunun yanlış olduğunu bilmesine karşın yukarıdaki satırlara ısrarla kenetleniyorsunuz.

Bir baba düşünün ki, erkeğin düştüğü sapıklığı bertaraf etmek için kızını yem olarak kullansın. Cık cık cık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir peygamber gönderildiği kavmin manevi babası sayılır. Bu itibarla gönderildiği toplumun kadınları o peygamberin manevi kızları mesabesindedir.

Manevi kızlarıysa o zaman peygamberler kimle evlenecek?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyanetin zaten cila boya işlerine baktığını bilmeyen yok. Verilen dipnot, ayetin çarpıtılmış şeklini dahi kurtarmaya yetmiyor. Öyle bir şey olsa, "karılarınıza dönün, önlar size homo erkeklerden daha sevgili ve hayırlıdır" filan derdi.

Adamın evi kuşatılmış, sözkonusu olan net şekilde kendi kızları... Bunu yeryüzünde farklı gösterecek hiç bir ekleme ve çarpıtma bulunamaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu arkadaşa,

37 nolu iletideki İngilizce metnin Türkçe çevirisinin olduğunu, ayrıca İngilizce metin İran Medeni Kanunu'nun metni değil, Ayetullah Humeyni'nin kitabından bir bölüm olduğunu, dikkatli okuması gerektiğini mi söyleyeyim,

Ayetullah Humeyni'nin " Tahrir-ül Masail" adlı "Evlilik, Boşanma ve İlişkiler" konusunu ele alan kitabında da yazıyor kiminle kaç yaşında evlenilebilecceği!

Ayetullah Humeyni, Muhammed'i örnek alarak fetva verir de, iran Medeni Hukuku buna göre değiştirilmez mi? Değiştirilir elbette.

b]

Saygılar.

Aslında "FARK" burada kendin pişir,kendin yorumla ****...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendim bu sefer herhangi bir engele takılmadan yazmak için sözlerimi daha da bir seçiyorum:

Şimdi benim cümlemi alıntılamışlar, o zaman şunu diyorum en doğal hakkım olarak(!!!):

"Dayanaksızca ve kendi anlayışından gelen yorumla" yazılmış bazı cevaplar verilmiş ve ben bunlara cevap vermeyeceğimi belirtiyorum ki "aman neden sustu şimdi" diye tepki gelmesin...

Yeterince açık ve net;

Sevgili Sarıgöl de güzel demiş aslında:

"Kendin pişir; kendin yorumla"...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazan tekrarlamak değil de kazı çevirmek gerekiyor:

Bakın bir kaz nasıl çevrilir:

Bak böyle olmaz... Yanar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadını ********* ve bu yolla zenginleşme konusunun uzmanı ve öncüsü Hz. İbrahim namlı, sizin "yüce peygamber" dediğiniz şahıstır.

İbrahim ve Sara ilişkisini okuyunuz.

Sara kimmiş bunu da öğreniniz.

Sara İbrahim'in kızkardeşidir.

Kızkardeşiyle evlenmiştir.

Ama hem karısı hem kızkardeşi olan bu kadını daha sonra, *********

Bu yolla zenginleşmiştir.

Bunları ben söylemiyorum, tevrat söylüyor.

Saygılar.

Ve elbet doğru söylüyor..

Eğer Tevrat ı iyi okuduysanız,kızların düşünce sistemi,aralarındaki konuşmalar var..Erkeklerin erkeklerle ilişki içinde olduğu ve bayanı istemediği bir toplumda,çocuk sahibi olmak isteyen kızların durumu var..Kısacası bu tarz insanların artmasının ve hatta tüm toplumda yaygın olmasının nelere sebebiyet verebileceği anlamında muhteşem bir ayet..Ayrıca herkes kendi günahından mesulken,Lut un kızlarının yaptığını hangi düşünce ile Lut a yüklersiniz.Lut un bişeyden haberi yokken,kızlarının yaptığı nasıl onun suçu olur.Bir peygamberin aynı anda bir insan olduğunu niye bu kadar şaşırarak karşılıyorsunuz.Yaratıklar peygamber seçilmedi,insanlar peygamber seçildi.Musa katil mesela,bu onun peygamber olması gerçeğini değiştirmiyor. Ya da Yunus,iddia sonucu yani bir nevi kumar sonucu denize atılan ve Allah ın merhameti olmasa bu hatası yüzünden belki de sonsuza kadar balık karnında kalacak Yunus.. Ya da İbrahim,ona müjdeyle sunulan oğlunu git bu kez onu veren Allah için öldür işini yaşamış olan peygamberim..Ne o,peygamberlerin hayatı aykırı mı geldi??İnsan oluşlarını mı döküyor Kitaplar ortaya..Benim içim hepsine titriyor,nerde onların yaşadıkları nerde bizim haller..Onlar o kadar zor koşullarda peygamberlik yaptılar ki,onlar o kadar şeye göğüs gerdiler ki Allah korkusuna,elbet gidecekleri yeri fazlasıyla hakettiler..

İbrahim ve Sara mevzularında,Firavunun başına gelenler,uyarılar yani Sara ya bişey yapamaması gerçeği şu bu var..Rabbim gittiği yerlerden ona bol şey sunmuş vesilerle ,sonuçta İbrahim değil Firavun ya da kral cezalandırılmış adeta..Ne neden siz bu Kitapları nasıl okuyorsunuz..Herşeyi ne kadar da ciddi ciddi masal okur gibi okuyorsunuz.O ayetlerde bugünümüzü şekillendiren nice ince öğütler var,ama görmüyor,algılamıyorsunuz.Rabbim kalplerinizi İslama açsın,zihninizi Kitaplarına yani Kitabına açsın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Erkeklerin erkeklerle ilişki içinde olduğu ve bayanı istemediği bir toplumda,çocuk sahibi olmak isteyen kızların durumu var..

İş manevi babalarına mı düşecek? Yok artık! Siz de bunu savunacaksınız! YOK ARTIKK!

Kısacası bu tarz insanların artmasının ve hatta tüm toplumda yaygın olmasının nelere sebebiyet verebileceği anlamında muhteşem bir ayet..

Muhteşem? YOK ARTTIIIKKK!

Lut un bişeyden haberi yokken,kızlarının yaptığı nasıl onun suçu olur.

Haberi yok?

Nasıl haberi olmaz? Bu size inandırıcı geliyor mu? Kendinizi kandırabilirsiniz ama beni kandıramazsınız!

Neymiş, Lut hazretleri habersizce hamile bırakmışmışmışmış... Suçu yokmuş! YOK ARTTIIIKKK!

Nasıl bunlara inanırsınız ya! Bir erkek farkında olmadan kadını hamile bırakabilir mi? Kadın habersiz olsa anlıyacam :)

Bu bana hiç inandırıcı gelmiyor!

Bir de bu şahıs peygamber olacak! Sonra da müritleri çıkıp "e napsın, o da insan' diye savunacak! YOK ARTIIIK!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir de bu şahıs peygamber olacak! Sonra da müritleri çıkıp "e napsın, o da insan' diye savunacak! YOK ARTIIIK!

Sevgili YARASA,

Bu içten tepkiyi sevdim :clover:

En azından sayın ftoyd "bu olaylar olmamıştır, bu iftiradır" demedi, diğer okumayan müslümanlar gibi.

Okuması ve bunları bilmesi güzel bişey. Okumaya vam edince, akıl, ahlak, adab, v,cdan dışı eylemlerin, nasıl "peygamberlik" iddiasının altına saklanılarak işlendiğini de görebilecek. Umutluyum.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lut'un Tevrattaki hikayesine göre kızları babalarını sarhoş ediyolar sonra da koynuna giriyolar. Hamile bırakıyor. Birisinin çocuğuyla girdiği ilişkiye -Ensest deniliyor. Arkadaş -Lut'un haberi yokken onu mu suçlu bulacağız demiş. Bu adam peygamber değilmi? Muhammed'e zehirleneceği haber verilmişken bu adama niye haber verilmemiş kızlarının onu ayartacağı? Hem bu nasıl bi peygamberdir daha kızlarına doğruyu öğretememiş, Allahta buna güvenmiş peygamber yapmış. Bi insan uyuyor olsa bile ağızına şarap konulduğunda anlar, uyanır tepki verir hele sarhoş olacak kadar içirmek imkansızdır. Bi insan uyurken nasıl olurda ****** olacak kadar sevişirde hissetmez, uyanmaz. Akılmı alır bunu? Hemde iki defa birlikte olacak, olacak şey değil. İlkinde uyanmasa ikincisinde uyanır adam yada uyuyo taklidi yapar. Sağlam bi çelişki var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birşeyler yazayım demiştim ama konu yeterince açık ve öğürtücü. "Yapacaksanız işte kızlarım" diyen adamın kutsal diye dayatılan bir metinde yer alması yeterli. Bir de eşcinsellerin yapmadığını kendinin yapması ile ilgili hikayelerin yer aldığı kutsalın! eleştirisine giremeyeceğim. Onu da o kutsalın? dayatıldığı Yahudiler düşünsün. Bu akıl almaz metafizik ve halisünasyon dünyasını uygar dünyanın düşlerinden bile uzak tutmak için laiklik ne kadar da gerekli bir ilke... Onu zedeleyecek her girişime geçit verilmemesi gerektiği ne kadar açık! Eskiden ABD müslümanın hakkından yahudi gelir siyaseti izliyordu, Sovyetler de yahudinin hakkından müslüman! İkisini birbirine kırdırıyorlardı. Tek kutuplu dünyada da daha gelişmiş, ince ve karmaşık yöntemler izleniyor. "Tanrıdan emir aldım" ayaklarına yatıp laikliği önemsemez gibi görünüp aslında kendi ülkesinde laiklikten zırnık taviz vermediği halde "bakın işte siz de laikliğe boşverin" akılları satmak gibi. Adamlar laikliği korumakta o kadar kararlı ki, Davidian tarikatının örgütlendiği çiftlik evini dürbünlü tüfekli ajanlarla kuşatıp resmen katliam yapmışlardı. Bize gelince ılımlı islam aklı verirler.

Din afyonuyla uyuşmuş olanlar mehdiyi de getirir, halisünasyon dünyasında alınlarında kafir yazıyor olarak gördükleri insanları kılıçla kesmeye de kalkışırlar.

Tüm konu uygar dünyada bilimin ışığında mı ilerleyeceğiz, yoksa halisünasyon dünyasında sanal iblislerle savaşırken birbirimizi mi yiyeceğiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Davidian tarikatı konusu havada kalmasın. David adlı bir önderin liderliğinde Teksas'ta bir çiftlikte kurulmuş bir tarikattı. Bu çiftlikte örgütlendi ve silahlanıp atış eğitimlerine başladılar. İsa'nın yeryüzüne inip tarihin en büyük savaşını başlatacağını ve dünyayı kafirlerden temizleyeceğine inanıyorlardı. David'in çok sayıda karısı vardı ve bunlar arasında hem anne, hem kızının bulunduğu oluyordu.

Sonuçta çiftlik uzun namlulu dürbünlü silahlı FBI ajanlarınca kuşatıldı. Teslim olmayı reddetmeleri üzerine ateş serbest bırakıldı. Başgösteren panikte yangın çıktı ve David dahil 80 tarikat üyesi öldü. Gizli tutulan bu olayı ortaya çıkaran bir avukat faili meçhule gitti ve olay kapatılıp unutuldu.

Sağ kurtulan tarikat üyelerinin akibetini ben bilmiyorum. Daha fazla bilgisi olan varsa faydalanabiliriz. Olay sanırım 1993 yılında Waco kenti yakınlarında olmuştu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vahiy dedidiğimiz şey, peygamberlerin düşünceleridir !

bunu nasıl yanlışlayalım ?

saygılar

şöyle yanlışlayalım;

vahy dediğimiz şeyin ilahi kaynaklı olmadığını savunan insan kardeşlerim, vahyin peygamberlerin değil düzenbazların düşünceleri olduğunu savunurlar. Seçtiğimiz kelimelere dikkat edelim, böyle yanlışlanırız sonra..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şöyle yanlışlayalım;

vahy dediğimiz şeyin ilahi kaynaklı olmadığını savunan insan kardeşlerim, vahyin peygamberlerin değil düzenbazların düşünceleri olduğunu savunurlar. Seçtiğimiz kelimelere dikkat edelim, böyle yanlışlanırız sonra..

"Düzenbaz" kelimesi kullanılmamış bile. Sen, yakası açılmamış hakaretler görmek istiyorsan Kuran'a bak. Uyarı alMAmam için yazamıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şöyle yanlışlayalım;

vahy dediğimiz şeyin ilahi kaynaklı olmadığını savunan insan kardeşlerim, vahyin peygamberlerin değil düzenbazların düşünceleri olduğunu savunurlar.

Ben burda yanlışlama göremiyorum. Aksine doğrulama var. Aynen öyledir, vahy denilen şey peygamberim diyen insanların düşünceleridir ve bunları ilahi kaynaklıdır diye yutturmaya çalışır ki bu da düzenbazlıktır...

Sen şimdi bunu yanlışlamak istiyorsan olayın ilahi kaynaklı olduğunu söyleyeceksin. İlahi kaynaklı olmadığını düşünenlerin düşüncesini söyleyerek yanlışlanmaz...

Seçtiğimiz kelimelere dikkat edelim, böyle yanlışlanırız sonra..

Yanlışlamalarımıza dikkat edelim, seçtiğimiz kelimeler böyle boşa gider sonra!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben burda yanlışlama göremiyorum. Aksine doğrulama var. Aynen öyledir, vahy denilen şey peygamberim diyen insanların düşünceleridir ve bunları ilahi kaynaklıdır diye yutturmaya çalışır ki bu da düzenbazlıktır...

Sen şimdi bunu yanlışlamak istiyorsan olayın ilahi kaynaklı olduğunu söyleyeceksin. İlahi kaynaklı olmadığını düşünenlerin düşüncesini söyleyerek yanlışlanmaz...

Yanlışlamalarımıza dikkat edelim, seçtiğimiz kelimeler böyle boşa gider sonra!

vahye peygamber düşüncesi demiş ya, peygamber kelimesinin terim anlamı vahy alan kimse olduğundan; seçtiği kelime ile onu yanlışladığımı söyledim. Ancak bunun bir şaka olduğu o kadar açık kiiiii, ünlü demogog yarasa hazretlerinin bu konuyu gülümseyerek geçiştireceğini düşünerek rahatça hareket edebilmiştim. Ancak, sn. yarasadan kurtulmak ne mümkün..

Kendisinin 21. y.y.'ın bilim ve demogoji tanrısı olduğunu unutmuşuz.. Affınıza sığınıyoruz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vahye peygamber düşüncesi demiş ya, peygamber kelimesinin terim anlamı vahy alan kimse olduğundan; seçtiği kelime ile onu yanlışladığımı söyledim.

İtezele,

Sihir: Daha çok doğa üstü güçlerle yapılan iş anlamında kullanılır.

Sihirbaz: Sihir yaparak insanları şaşırtan oyunlar ortaya koyan insandır...

Ancak biz biliriz ki yapılan sihir bir göz aldamacasıdır ve doğa üstü değildir.

"Sihirbazın yaptığı sadece bir oyundur" diye bir cümle kurulduğunda, seçilen "sihirbaz" terimi bu cümlenin yanlışlandığını göstermez!

Bilmem anlatabildim mi?

Ancak bunun bir şaka olduğu o kadar açık kiiiii, ünlü demogog yarasa hazretlerinin bu konuyu gülümseyerek geçiştireceğini düşünerek rahatça hareket edebilmiştim. Ancak, sn. yarasadan kurtulmak ne mümkün..

Kendisinin 21. y.y.'ın bilim ve demogoji tanrısı olduğunu unutmuşuz.. Affınıza sığınıyoruz..

Şimdi biz de müneccim değiliz. Kim nereden bilebilir senin şaka yaptığını ya da yapmadığını?

Kaldı ki, hiç de açık olmayan bir şaka... ( O da çevrilen kaz değil de gerçekten şaka ise)

"21. y.y.'ın bilim ve demogoji tanrısı" der ki, polemik yaratacak tartışmalardan uzak durun ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İtezele,

Sihir: Daha çok doğa üstü güçlerle yapılan iş anlamında kullanılır.

Sihirbaz: Sihir yaparak insanları şaşırtan oyunlar ortaya koyan insandır...

Ancak biz biliriz ki yapılan sihir bir göz aldamacasıdır ve doğa üstü değildir.

"Sihirbazın yaptığı sadece bir oyundur" diye bir cümle kurulduğunda, seçilen "sihirbaz" terimi bu cümlenin yanlışlandığını göstermez!

Bilmem anlatabildim mi?

evet, o yüzden büyücü deği sihirbaz denilmiştir ve sihrin gerçek olmadığını bilip yine de sihirbaz demekle, vahyin gerçek olmadığını bilip yine de Allah'ın elçisi anlamına gelen peygamber demek aynı olamasa gerek.

Şimdi biz de müneccim değiliz. Kim nereden bilebilir senin şaka yaptığını ya da yapmadığını?

Kaldı ki, hiç de açık olmayan bir şaka... ( O da çevrilen kaz değil de gerçekten şaka ise)

"21. y.y.'ın bilim ve demogoji tanrısı" der ki, polemik yaratacak tartışmalardan uzak durun ;)

bunu demogoji tanrısı mı söylüyor....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet, o yüzden büyücü deği sihirbaz denilmiştir ve sihrin gerçek olmadığını bilip yine de sihirbaz demekle, vahyin gerçek olmadığını bilip yine de Allah'ın elçisi anlamına gelen peygamber demek aynı olamasa gerek.

Hah şimdi oldu.

Büyünün gerçek olduğuna inanan insan için böyledir.

Sihrin gerçek olduğuna inanan insan için de böyledir.

Vahy nin gerçek olduğuna inanan insan için de böyledir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hah şimdi oldu.

Büyünün gerçek olduğuna inanan insan için böyledir.

Sihrin gerçek olduğuna inanan insan için de böyledir.

Vahy nin gerçek olduğuna inanan insan için de böyledir.

sn. yarasa

burada neyin tartışmasını yapıyoruz anlamış değilim? Müsadenle forumdaki diğer arkadaşlarıma şaka yapabilme hürriyetine sahibim.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.