Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BEŞ MAYMUN

Cengizhan212

Önerilen İletiler

Daha önceleri okuduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum.

Bir kafese beş maymun koyarlar. Ortaya da bir merdiven konur ve tepesine de iple bir kangal muz asılır. Her bir maymun merdivenleri çıkarak muzlara ulaşmak istediğinde dışarıdan üzerine soğuk su sıkılır.

Her bir maymun aynı denemeyi yapar, buz gibi soğuk suyla ıslatılır.

Bütün maymunlar bu denemeler sonunda sırılsıklam ıslanırlar. Bir süre sonra muzlara doğru hareketleneni diğer maymunlar engellemeye başlar. Su kapatılıp maymunlardan biri dışarı alınır, yerine yeni bir maymun konulur. İlk yaptığı iş, koşup muzlara ulaşmak için merdivene tırmanmak olur. Fakat diğer dört maymun buna izin vermez ve yeni maymunu bir de döverler.

Daha sonra ıslanmış maymunlardan biri daha yeni bir maymunla değiştirilir. Ve o da merdivene ilk yaptığı atakta dayak yer.

Bu maymunu en şiddetli ve istekli döven de biraz önce diğerleri tarafından engellenen ve ilk dayağı yiyen birinci yeni maymundur. Islak maymunlardan üçüncüsü de değiştirilir. Bu da ilk atağında diğerleri tarafından cezalandırılır. Diğer dört maymundan yeni gelen ikisinin en yeni gelen maymunu niye dövdükleri konusunda hiç bir fikirleri yoktur ama en iştahlı dövenler de onlardır.

Sonra en baştaki ıslanan maymunların dördüncü ve beşincisi de yenileriyle değiştirilir. Ama tepelerinde o bir kangal muz hala asılı olduğu halde artık hiç biri merdivene yaklaşmamaktadır.

Neden mi?

Çünkü burada işler böyle gelmiş ve böyle gitmektedir...

İşte bu nokta organizasyonel ya da toplumsal negatif öğrenmenin şartlanmanın başladığı yerdir.

Artık Türkiye'de olduğu gibi kötü yönetilmeyi ve maymun davranışını kanıksarsınız, hatta hayatınızdan memnun olmaya başlar, kurulu düzenin savunucusu olup karşı çıkana da en çok ve en iştahla siz engel olursunuz...

İnsanlar din konusunda da aynı davranış özelliğini göstermektedir.

Öncekilerin davranış ve tabuları katlanarak nesillere ulaşarak dosdoğru din, tam bir hurafeler yığını haline gelmiştir.

Böylece, dindarlığın sonunda kindarlık gelmekte, El kaide'ler, Hizbullah'lar, Usame'ler, ruhbanlar ve Allah'ı unutup din'e tapanlar hep bu mantığın ürünü olarak ortaya çıkmaktadır.

İşte bu yüzdendir ki, herkes atalarından gelen bilgi, inanç, dogma ve tabuları sorgulamak zorundadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 53
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Öncekilerin davranış ve tabuları katlanarak nesillere ulaşarak dosdoğru din, tam bir hurafeler yığını haline gelmiştir.

Sayın Cengizhan212,

İlk çağlardan günümüze kadar gelen yüzlerce din'in, hangisi sizce "dosdoğru din". Fikrinizi almak isterdim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Cengizhan212,

İlk çağlardan günümüze kadar gelen yüzlerce din'in, hangisi sizce "dosdoğru din". Fikrinizi almak isterdim.

Sayın maraba,

Bu yazı bence çok güzel bir yazı... Kendi kendini imha eden bir yazı. Acaba farkındalar mı? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence de, dosdoğru din hangisidir?

Allah katındaki Dindir.. :D

Allah katı neresidir..asıl sorulması gereken bu olmalı..madem dosdoğru bir Din var Allah katında..tek bir Din var..ve bu Din İnsan için..neresi burası,Allah katı denilen yer acaba.. :D Allahın Din,e ihtiyacı yok,din bize lazım olmuş..''O''nun katından almak lazım bu dosdoğru olan Din,i..

Allah katı,Allah indinde falan derler ya..işte o Kat,ta,İnd,de İnsan İDRAK,ı dır..Allah semaları donattı,Arşa kürsisini kurdu denilen yerde yine aynı yerdir..İnsan İdrakıdır..yakından bakınca görülüyor.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Cengizhan212,

Bence de, dosdoğru din hangisidir?

Sayın maraba ve muki,

Fikrimi belirtirim tabiki, de aynı şeyden bahsedebilmek için soruyorum.

Sizce Din nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın maraba,

Bu yazı bence çok güzel bir yazı... Kendi kendini imha eden bir yazı. Acaba farkındalar mı? :)

Evet gerçekten güzel..

Yazının sonuna bir not eklemeyi düşünüyordum, konular kör döğüşüne girmememesi için eklemekten vaz geçmiştim.

Yukarıdaki yazıyı kendi inancınız (inanmamanız) yönünden de değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Çünkü inananları eleştirdiğiniz tavırların aynısı sizde ve bir kaç arkadaşta daha var.

Onlar neye nasıl inanıyorlar farkında değiller, siz neyi neden eleştiriyor, inkar ediyorsunuz farkında değilsiniz. Sakın inanç yönünden bahsettiğimi düşünmeyin. Bir kaç yazınızı okudum siz ve sizin gibi arkadaşların, bahsettiğiniz konulardaki öne sürdüğünüz verilerin, hemen hemen, tamamına yakını yanlış. Belki diyeceksiniz, bilgileri aldığımız kaynaklar belli, kaynakların doğru olduğundan ne kadar eminsiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü inananları eleştirdiğiniz tavırların aynısı sizde ve bir kaç arkadaşta daha var.

Rica etsem tavırlarımdaki yanlışları söylermisin?

Bir kaç yazınızı okudum siz ve sizin gibi arkadaşların, bahsettiğiniz konulardaki öne sürdüğünüz verilerin, hemen hemen, tamamına yakını yanlış.

Rica etsem, polemik yaratmak yerine hangi verilerin yanlış olduğunu ilgili konulara yazarmısın?

Tartışma öyle olur böyle değil... Elbette verilerde de hata çıkabilir yorularda da. Bekliyoruz yanlışlarımızı görmeyi. Şimdiden teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizim gözler baya bozuk herhalde göremiyoruz. :D

Aynaya biraz fazla yaklaştınmı görüntün bozulur..az uzaklaştınmı detayları göremezssin.. :) ..gözlerinizin maşallahı var..duruş mesafesini ayarlayabilirseniz ayna ile aranızdaki..kendinizle ilgili her şeyi daha net görebilirsiniz.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onlar neye nasıl inanıyorlar farkında değiller, siz neyi neden eleştiriyor, inkar ediyorsunuz farkında değilsiniz. Sakın inanç yönünden bahsettiğimi düşünmeyin. Bir kaç yazınızı okudum siz ve sizin gibi arkadaşların, bahsettiğiniz konulardaki öne sürdüğünüz verilerin, hemen hemen, tamamına yakını yanlış. Belki diyeceksiniz, bilgileri aldığımız kaynaklar belli, kaynakların doğru olduğundan ne kadar eminsiniz?

"Ben"ci zihniyette "benim herşeyim üstündür diğerleri tu kaka saplantısı" vardır. Bu saplantıdan kurtulmanın panzehir'i sağduyu ve objektif olabilmeyle mümkündür. Elbette insanların anlatımları, kaynakları farklı olacak. Tekdüze bir kimlikten, anlayıştan, kültürden bahsedemiyoruz.

Art niyetli bir yaklaşım olmadığı sürece hoşgörülü olmak, insanın yüceliğini gösterir. Yanlışları olmayan insandan bahsedemeyeceğimize göre, kendi yanlışlarımızında olabileceğini kabullenmeliyiz. Buradaki tartışmalarımızda herkes bilgisince kaynağınca bildiklerini ortaya koyuyor, bir sonuca ulaşmaya çalışıyor. Zaman zaman öğreniyor zaman zamanda kafasına takılan konuda sorular soruyor. Bu, yaşamın diyalektiğinin gereği.

Ayrıca senin "doğru olduğundan ne kadar eminsiniz?" soruna verilebilecek cevap; "deneylenmiş bilimsel veriler ile sosyal konularda da genel kabul görmüş, insan yararına olan her olgu ve kavramlar"ı iletmeye çalışıyoruz olacak.

Bizim ilgimizi çeken senin söylemiş olduğun "dosdoğru din" deyimi oldu. Merak ettik hangisi diye. İddia sana ait. Cevap verip vermemekte senin kendi tasarrufun. Bu konuda elbet birisi bizi aydınlatır.

Din nedir sorusuna tüm bilimsel e-yanıtlar cevap veriyor. Oralardan öğrenebilirsin. Ayrıca TM'de de aşağı yukarı her tartışmacının bu konuda söylemleri mevcut. Ama "dosdoğru din" gerçekten merak edilesi bir iddia...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rica etsem tavırlarımdaki yanlışları söylermisin?

Rica etsem, polemik yaratmak yerine hangi verilerin yanlış olduğunu ilgili konulara yazarmısın?

Tartışma öyle olur böyle değil... Elbette verilerde de hata çıkabilir yorularda da. Bekliyoruz yanlışlarımızı görmeyi. Şimdiden teşekkürler.

Tabii… Kur’an hakkında yazdıklarınız yanlış, kopyalayıp yapıştırdığınız Ayetlerin o şekilde olup olmadığını bilmiyorsunuz. Size göre herhangi bir islami site veya diyanet yazdıysa, öyledir mantığı içerisinde hareket ediyorsunuz.

En yakın örnek olarak aşağıdaki yazınızı göstereyim, konu ile ilgili size dün orada yazmıştım.

""ALINTI(yersoy @ 01-18-2008, 03:39)

Hem bu konuda çalışanlar da yanlış anlayıp öğrenememiş ve öğrenetemiyor (diyanet filan)... Merak ediyorum sen öğrenip nasıl anlayacaksın? Arapça düşünerek mi? Geçelim arkadaş bunu. Bir dili başka bir dile çevirmek için iki dili de çok iyi bilmek gerekir. Yok mu bu dünyada hem Türkçe hem de Arapça'ya hakim olan? Elbette var... Adamlar öğrenip anlayamamış da sen nasıl anlayacaksın? Bu cümlenin altı çok boş maalesef. Hiç düşünülmemiş. Kuran'ı Arapça öğrenip özünden takip etmek... Edenler neden halledememiş? E peki o zaman sorun nerede? Türkçe'de mi yoksa Arapça'da mı?""

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii… Kur’an hakkında yazdıklarınız yanlış, kopyalayıp yapıştırdığınız Ayetlerin o şekilde olup olmadığını bilmiyorsunuz. Size göre herhangi bir islami site veya diyanet yazdıysa, öyledir mantığı içerisinde hareket ediyorsunuz.

Bumudur Cengizhan?

Kuran hakkında yazdıklarımız Kuran'ın içeriğinde yazılanlar. Arapçamız yok... Eeee ne yapacağız? Türkçe Kuran meallerine bakacağız... Kime güveneceğiz? En başta Diyanet işleri olmak üzere diğer din otoritelerine...

Biz ne yaptık? Onlardan alıntılar yaptık...

Ayetlerin ne şekilde olup olmadığını sen daha iyi biliyorsan çevirilerini yaz öğrenelim... Bizim Arapçamız yok maalesef...

Söylediklerimin yine arkasındayım. Alıntıladığın yazımın arkasındayım... Eğer bu konuda otoriteler bile bir şey bilmiyorsa ve siz bildiğinizi iddia ediyorsanız yazın öğrenelim, yazın öğrensinler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Ben"ci zihniyette "benim herşeyim üstündür diğerleri tu kaka saplantısı" vardır. Bu saplantıdan kurtulmanın panzehir'i sağduyu ve objektif olabilmeyle mümkündür.

Bencil olduğumu ima etmişsiniz, bir yorum yapmaya gerek görmüyorum, zamanla bir birimizi daha iyi tanır, siz benim bencil olup olmadığıma, bende sizin dediğiniz gibi, ne kadar hoşgörülü, sağduyulu ve objektif olup olmadığınıza karar veririz. :)

Elbette insanların anlatımları, kaynakları farklı olacak. Tekdüze bir kimlikten, anlayıştan, kültürden bahsedemiyoruz.

Art niyetli bir yaklaşım olmadığı sürece hoşgörülü olmak, insanın yüceliğini gösterir. Yanlışları olmayan insandan bahsedemeyeceğimize göre, kendi yanlışlarımızında olabileceğini kabullenmeliyiz. Buradaki tartışmalarımızda herkes bilgisince kaynağınca bildiklerini ortaya koyuyor, bir sonuca ulaşmaya çalışıyor. Zaman zaman öğreniyor zaman zamanda kafasına takılan konuda sorular soruyor. Bu, yaşamın diyalektiğinin gereği.

Ayrıca senin "doğru olduğundan ne kadar eminsiniz?" soruna verilebilecek cevap; "deneylenmiş bilimsel veriler ile sosyal konularda da genel kabul görmüş, insan yararına olan her olgu ve kavramlar"ı iletmeye çalışıyoruz olacak.

Alıntı yaptığınız paragrafımda, zannedersem benim ifade eksikliğimden kaynaklanan, yanlış anlama var. Alıntı yaptığınız bölümde “İslam kaynaklarının doğruluğundan ne kadar eminsiniz” diye açık ifade etmem gerekiyormuş, yanlış anlamaya sebebiyet verdiğimden özür dilerim. Yukarıdaki yazdıklarınız hakkında hemfikirim.

Bizim ilgimizi çeken senin söylemiş olduğun "dosdoğru din" deyimi oldu. Merak ettik hangisi diye. İddia sana ait. Cevap verip vermemekte senin kendi tasarrufun. Bu konuda elbet birisi bizi aydınlatır.

Din nedir sorusuna tüm bilimsel e-yanıtlar cevap veriyor. Oralardan öğrenebilirsin. Ayrıca TM'de de aşağı yukarı her tartışmacının bu konuda söylemleri mevcut. Ama "dosdoğru din" gerçekten merak edilesi bir iddia...

Teşekkür ederim, tavsiyeniz için….

Dikkat ederseniz, ben kişilere özel sordum…!

Değilse selodayı yazdığında neden dikkatinizi çekmedi de, ben yazınca çekti diye TM forum sayfalarını size adres gösterebilirdim....

Yinede teşekkürler :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bumudur Cengizhan?

Kuran hakkında yazdıklarımız Kuran'ın içeriğinde yazılanlar. Arapçamız yok... Eeee ne yapacağız? Türkçe Kuran meallerine bakacağız... Kime güveneceğiz? En başta Diyanet işleri olmak üzere diğer din otoritelerine...

Biz ne yaptık? Onlardan alıntılar yaptık...

Bende bundan bahsediyorum ya işte, oradaki bilgilerin doğruluğundan ne kadar eminsin sen hiç doğru olup olmadığını araştırdınmı? Diyanet yanlış yazmış olabilir diye düşündünmü? Bana söyeleyebilirmisin hangi Ayeti derinlemesine inceleyipde araştırdın? Bumudur objektif olmak?

Ayetlerin ne şekilde olup olmadığını sen daha iyi biliyorsan çevirilerini yaz öğrenelim... Bizim Arapçamız yok maalesef...

Eğer bu konuda otoriteler bile bir şey bilmiyorsa ve siz bildiğinizi iddia ediyorsanız yazın öğrenelim, yazın öğrensinler...

Ne Arapça bildiğimi söyledim, nede bir iddiam var. Sadece açık seçik belli olanı gösterdim, bir kaç örneği o sayfaya yazdım. Onları anlamak için Arapça öğrenmenize gerek olduğunu sanmıyorum.

Söylediklerimin yine arkasındayım. Alıntıladığın yazımın arkasındayım...

Buyrun sözünüzün arkasındaysanız, konu hakkındaki OBJEKTİF yorumunuzu merak ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende bundan bahsediyorum ya işte, oradaki bilgilerin doğruluğundan ne kadar eminsin sen hiç doğru olup olmadığını araştırdınmı? Diyanet yanlış yazmış olabilir diye düşündünmü? Bana söyeleyebilirmisin hangi Ayeti derinlemesine inceleyipde araştırdın? Bumudur objektif olmak?

Cengizhan,

Benim kullandığım kaynakta diyanet dışında 15 otoritenin çevirisi var. Siz neyi kullanıyorsunu anlamak için? Merak ettim doğrusu... Doğrusu ne ise söyleyin de öğrenelim. Polemik yaratmayın yine...

Alın buyrun size bir adres:

http://www.kuranmeali.com/ayetkarsilastirm...e=33&ayet=1

Burada 15 değişik otoritenin çevirisi mevcut. Onlar da bu işi bilmiyorsa kimse bilmiyordur. Ve eğer öyleyse Kuran hiç bir işe yaramaz evrensel anlamda... Siz nereden öğreniyorsunuz da değerlendiriyorsunuz peki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynaya biraz fazla yaklaştınmı görüntün bozulur..az uzaklaştınmı detayları göremezssin.. :) ..gözlerinizin maşallahı var..duruş mesafesini ayarlayabilirseniz ayna ile aranızdaki..kendinizle ilgili her şeyi daha net görebilirsiniz.. :D

Tavsiyenize teşekkür ederim.Problem kendimle ilgili şeyler , gerçek ve somut olanlarla değil zaten.Bize dayatmaya çalışılan masallarla. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cengizhan,

Benim kullandığım kaynakta diyanet dışında 15 otoritenin çevirisi var. Siz neyi kullanıyorsunu anlamak için? Merak ettim doğrusu... Doğrusu ne ise söyleyin de öğrenelim. Polemik yaratmayın yine...

Alın buyrun size bir adres:

http://www.kuranmeali.com/ayetkarsilastirm...e=33&ayet=1

Burada 15 değişik otoritenin çevirisi mevcut. Onlar da bu işi bilmiyorsa kimse bilmiyordur. Ve eğer öyleyse Kuran hiç bir işe yaramaz evrensel anlamda... Siz nereden öğreniyorsunuz da değerlendiriyorsunuz peki?

Yersoy,

Nedense hep polemik yapma diyorsun. Yazdığıma cevap vermiyor çevirip duruyorsun, polemik yapma diyede süslemeye çalışıyorsun, dikkat et polemik yapan ben değilim sensin, yazdıklarım gayet açık, sorduğumda açık, ben kim ne yazmış sen nerden aldın, kimin çevirisi diye sormuyorum, yazdıklarımı git oku anlamak için arapça gerekmiyor özellikle ilk 3 Ayette. Sonrada objektif olarak yorumunu yap.

Haa bak şuda var, Etimoloji diye bir bilim dalı var biliyorsun, o kelimeleri anlamadınsa etimoloji ile ilgilenen bir kişiye sorabilirsin. Cevabın bilimsel olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazdığıma cevap vermiyor çevirip duruyorsun, polemik yapma diyede süslemeye çalışıyorsun, dikkat et polemik yapan ben değilim sensin, yazdıklarım gayet açık, sorduğumda açık, ben kim ne yazmış sen nerden aldın, kimin çevirisi diye sormuyorum, yazdıklarımı git oku anlamak için arapça gerekmiyor özellikle ilk 3 Ayette.

Cengizhan,

yazdıklarımız anlaşılmıyor mu?

Hadi ben anlatamıyorum kimse mi anlatamıyor?

Bizim yaptığımız da o ayetlerin değerlendirmesi kardeşim!

Sen inanıyor olabilirsin. Ama biz hatalar ve çelişkiler görüyoruz ve bunları dile getiriyoruz. Nerede görüyoruz? Bahsi geçen çeviriler sayesinde...

Şimdi oldu mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cengizhan,

yazdıklarımız anlaşılmıyor mu?

Hadi ben anlatamıyorum kimse mi anlatamıyor?

Bizim yaptığımız da o ayetlerin değerlendirmesi kardeşim!

Sen inanıyor olabilirsin. Ama biz hatalar ve çelişkiler görüyoruz ve bunları dile getiriyoruz. Nerede görüyoruz? Bahsi geçen çeviriler sayesinde...

Şimdi oldu mu?

Hayır, olmadı..

Bende hata ve çelişkilerin neden kaynaklandığına dair örnek verdim, isterseniz başka örneklerde verebileceğimi belirttim o sayfada, nedense hiç üzerine basmayıp geçiştiriyorsun.

Objektif değerlendirmenizi bekliyorum sadece...

Yazdıklarımdan farklı anlamlar çıkartılmaması için ekleme yapıyorum. Bahsettiğim konu aşağıdaki sayfada.

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...howtopic=113826

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cengizhan,

Önce diyorsun ki

Kur’an hakkında yazdıklarınız yanlış, kopyalayıp yapıştırdığınız Ayetlerin o şekilde olup olmadığını bilmiyorsunuz.

Şimdi bunu dedin değil mi?

Bu nedemek? Kuran hakkında söylediklerimiz ve alıntıladığımız ayetler yanlış demek.

Ben de sana nereden alıp yorumladığımızı yazdım mı??

Yazdım....

Sonra da kalkıp

ben kim ne yazmış sen nerden aldın, kimin çevirisi diye sormuyorum, yazdıklarımı git oku anlamak için arapça gerekmiyor özellikle ilk 3 Ayette. Sonrada objektif olarak yorumunu yap.

Diyorsun...

Arkadaşım dalga mı geçiyorsun???

Hayır, olmadı..

Cengizhan,

Bana hata nerede var onu söyle... Kelime oyunlarını geçelim, nereye saldıracağını neyi eleştirceğini bilmiyorsun daha...

Sorunun akıl sorunu olduğunu düşünüyorsan bu senin sorunundur!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim, tavsiyeniz için….

Dikkat ederseniz, ben kişilere özel sordum…!

Değilse selodayı yazdığında neden dikkatinizi çekmedi de, ben yazınca çekti diye TM forum sayfalarını size adres gösterebilirdim....

Yinede teşekkürler :)

Sorduğumuz soruya cevap vermeme isteğini kullandı diyebilecekmiyiz Sayın Cengizhan?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cengizhan,

Önce diyorsun ki

Şimdi bunu dedin değil mi?

Hıı.. Dedim.

Bu nedemek? Kuran hakkında söylediklerimiz ve alıntıladığımız ayetler yanlış demek.

Ben de sana nereden alıp yorumladığımızı yazdım mı??

Yazdım....

Yazdın..

ALINTI(Cengizhan212 @ 01-19-2008, 23:30)

ben kim ne yazmış sen nerden aldın, kimin çevirisi diye sormuyorum, yazdıklarımı git oku anlamak için arapça gerekmiyor özellikle ilk 3 Ayette. Sonrada objektif olarak yorumunu yap.

Peki benim bundan önceki yazdıklarımı OKUMADInda yedinmi???

Aşağıdakini sen yazmadınmı?

Yazdın.!

Bende sana " Ne Arapça bildiğimi söyledim, nede bir iddiam var. Sadece açık seçik belli olanı gösterdim, bir kaç örneği o sayfaya yazdım. Onları anlamak için Arapça öğrenmenize gerek olduğunu sanmıyorum."

Yazmadım mı? Yazdım..!

Ne demişsin? Sen biliyorsan yaz demişsin, ben ne demişim, bir kaç örneği o sayfaya yazdım demişim. Örneklerin olduğu O sayfanın hangisi olduğunu ne zaman demişim? Senin bu yazdığın üstündeki iletimde demişim.

Cengizhan,

Bana hata nerede var onu söyle... Kelime oyunlarını geçelim, nereye saldıracağını neyi eleştirceğini bilmiyorsun daha...

Sorunun akıl sorunu olduğunu düşünüyorsan bu senin sorunundur!

Daha bana hata nerde var diye soruyorsan ne diyeyim ki :) Pes..!

Sen okumuyor veya anlamıyorsan sorun bende değil ki kardeşim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.