Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MAHŞER-İ CÜMBÜŞ

diloş

Önerilen İletiler

Mahşer-i Cümbüş, 2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kuruldu. Aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos kafede “ Tiyatro Sporu ” gösterilerine başladı. Mahşer-i Cümbüş 2003 yılının Ağustos ayında İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini İstanbul’da sürdürdü.

Mahşer-i Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro'nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “ Tiyatro Sporu ” nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Ekip bugüne kadar 300'ün üzerinde “Tiyatro Sporu” , 100'ün üzerinde "Beyin fırtınası" gösterisi yapdı. 12 Uluslararası Tiyatro Festivalinde Türkiye'yi temsil etti.

Kuruluşunun 5. Yılında kendi sahnesi " Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi " ni açtı.

...

Arkadaşlar kendilerini ilk defa geçen Cumartesi Fox Tv'de seyrettim çokta keyifsiz olduğum bir gündü..kahkahalarımı tutamadım..Program canlı olarak her hafta Cumartesi saat 23.30'den sonra Fox Tv'de Mahşer-i Cümbüş adıyla yayınlanıyor..çook geç saatlere kadar da devam ediyor..Ben saat 02.30'a kadar dayanabildim ama tek kelimeyle şahanelerdi..Doğaçlama gerçekleştirilen tüm oyunlarda müthiş bir zeka ve espri ve oyunculuk göreceksiniz..Şiddetle tavsiye ediyorum..

Bir tane örnek olsun hadi.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
bu hafta gidecektim canlı izlemeye iyiki gidememişim fazla güldüremediler bu hafta...:)

ya sende hak ver sonucta canlı yayın vede o anda yapılan bır kurgu. o kadarda olsun demı?bende bazen karsılasıyorum amahosgoruyorum.bence sende oyle yapmalısın. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Artık uykusuz Cumartesi gecelerine son..Mahşer-i Cümbüş yoğun istek üzerine Perşembe saat 22.15 te de olacak.. :sorcerer: İlgililere duyurulur.. :)

Bu arada benim favorilerim Dilek ve Ayhan yaz sizlerinki..?

Not; Yapılan işin ne denli zor olduğuna kanıt, bu hafta Dörtlü Dönme turunda Şafak Sezer'in performansıydı.. :)

Bu ekip hiç durmaksızın sahne alıp şov yapıyorlar..dün akşamki programa da bir başka gösteriden çıkıp gelmişler..enerjilerine,zekalarına ve yaratıcılıklarına hayranım..hepsini yürekten tebrik ediyorum.. :thumbsup::alkis:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.